Szerző Téma: tapasztalatok andoidos programok, játékokkal kapcsolatban  (Megtekintve 41805 alkalommal)

Nem elérhető Haemologin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:tapasztalatok andoidos programok, játékokkal kapcsolatban
« Válasz #30 Dátum: 2012. Június 27. - 17:35:38 »
Hali .. nemtom hova írjam a kérdésemet így ide írom:
A Concorde 7015 tablet ICS oprendszerrel kerül most a piacra .. olvasgattam máshol fórumokban, hogy pdf-et és doc-ot nem nyit meg az alapértelmezett e-book reader .. a kérdésem az lenne, hogy lehet-e rá telepíteni olyan adobe readert vagy egyéb szoftvert amely elindítja ezeket a fájlokat vagy esetleg alapból tartalmazza az oprendszer is a pdf/doc fájlok megtekintésének lehetőségét (vannak-e ilyen problémák vagy észrevételek ezen a táblán?)

maiden

• Vendég
« Válasz #31 Dátum: 2012. Június 27. - 19:22:46 »
Hali .. nemtom hova írjam a kérdésemet így ide írom:
A Concorde 7015 tablet ICS oprendszerrel kerül most a piacra .. olvasgattam máshol fórumokban, hogy pdf-et és doc-ot nem nyit meg az alapértelmezett e-book reader .. a kérdésem az lenne, hogy lehet-e rá telepíteni olyan adobe readert vagy egyéb szoftvert amely elindítja ezeket a fájlokat vagy esetleg alapból tartalmazza az oprendszer is a pdf/doc fájlok megtekintésének lehetőségét (vannak-e ilyen problémák vagy észrevételek ezen a táblán?)

Butaságokat írnak, ne foglalkozz velük!

A 7015-ösben alapértelmezetten telepített az adobe reader -> tökéletes pdf olvasó valamint előre telepített a documents to go ingyenes változata -> ezzel word doc-ot meg tudsz nyitni de nem szerkeszthető mert ahhoz meg kell venni a full változatot.
Amúgy meg a telepített aldiko e-book reader is megnyitja a pdf anyagot.

Nem elérhető GTBTomp

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2012. Július 04. - 09:45:56 »
Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata facedroid-al kapcsolatban?
Vagy megfordítom a kérdést: tudtok mondani jól működő (értsd:használható) facebook klienst ICS-re?
(Sajnos mostanában nem barátom a Google... :) )

Köszi előre is.
G voltam

Nem elérhető condroid

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2012. Július 17. - 19:55:40 »
10.1-en feltelepul, de nem indul el egyik angry birds sem.

Ez azért így ebben a formában nem igaz.
Milyen formában lettek telepítve, melyik változatok.
Az Angry Birds sorozat játékait ( AB, AB Seasons, AB Rio, AB Space) folyamatosan ellenőrizzük és mi magunk is játszunk vele :D
A játékok az első indulásukkor élő hálózati kapcsolat meglétét igénylik!

http://dl.dropbox.com/u/28643395/concordetab101AB.jpg
Csatlakozom!
Korábban nálam is ment mindkét  Angry Birds ( AB Seasons, AB Rio) de amióta a AB Space megjelent már nem hajlandó elindulni egyik sem. A telepítésük is csak sokadszorra megy ( ha minden egyebet átpakolok az SD-re). Indítás után sötétség, majd visszalép a program ikonok közé.

Nem elérhető callvote

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2012. Július 24. - 21:52:50 »
asphalt 7 heat concorde 7015 ICS alatt szakít,offline online módban is: ))))

Nem elérhető sufike

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2012. Július 27. - 18:29:50 »
Hali!

Feltoltam  a raging thunder2-őt.gyró hibám van de nem csak ennél a játéknál.a gyrót csak állítva érzékeli elfektetve nem.lehet valahogy kalibrálni,h elfektetve legyen az alapértelmezett?
Thx.
Gyuri

Nem elérhető Nemzo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2012. Augusztus 13. - 07:59:44 »
Sziasztok!

Tudtok ingyenes dvd lejátszót mondani androidra? Mx player, v player, bs player, vlc sajnos nem tudja.

Előre is köszi!

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #37 Dátum: 2012. Augusztus 24. - 08:32:29 »
Felvetnék egy érdekes témát ami nem kifejezetten csak tablet-re igaz.

Úgy vettem észre, hogy egyes elterjedt alkalmazások egy jobban híznak, és egyre kevésbé telepíthetőek SD karira. Nekem úgy tűnik mintha ezzel az "egyszerűbb" telefonokat/tableteket szorítják ki, arra ösztönözve a tulajokat, hogy jobb és drágább készülékeket vegyenek.

Összegyűjthetnénk 1-2 nem triviális trükköt/programot amivel ezt kissé lelassíthatnánk!
Megkapod a magadét!

Nem elérhető halobalazs

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 13:22:38 »
Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata facedroid-al kapcsolatban?
Vagy megfordítom a kérdést: tudtok mondani jól működő (értsd:használható) facebook klienst ICS-re?
(Sajnos mostanában nem barátom a Google... :) )

Köszi előre is.

Hosszas keresgélés után nekem a friendcaster progi vált be.  ;-)

Nem elérhető barcaxavi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • barcaxavi@twiter
« Válasz #39 Dátum: 2012. Szeptember 05. - 14:53:54 »
Felvetnék egy érdekes témát ami nem kifejezetten csak tablet-re igaz.

Úgy vettem észre, hogy egyes elterjedt alkalmazások egy jobban híznak, és egyre kevésbé telepíthetőek SD karira. Nekem úgy tűnik mintha ezzel az "egyszerűbb" telefonokat/tableteket szorítják ki, arra ösztönözve a tulajokat, hogy jobb és drágább készülékeket vegyenek.

Összegyűjthetnénk 1-2 nem triviális trükköt/programot amivel ezt kissé lelassíthatnánk!

Ez így nem igaz, hiszen SD kártyát rakhatsz bele pl. 32 gigásat is. Ha azon nem férnek el az alkalmazásaid, akkor el kell gondolkodni rajta, hogy egy kicsit túl sokat használsz :)

De amúgy triviális trükk pl., hogy mielőtt letörölsz egy alkalmazást, az alkalmazások menüben törlöd az alkalmazás által felhalmozott adatokat is.
Érdemes elgondolkozni rajta, hogy mik azok amiket rendszeresen használsz, és tényleg segítenek a mindennapokban. Erre lehet egy módszer, hogy minden újonnan telepített appot egy mappába raksz a homescreenen, és mondjuk minden hétfőn elgondolkodsz mennyire használtad. Ha nem, vagy csak keveset, akkor kuka.
Több esetben az alkalmazást egy mobilra optimalizált weboldal is kiválthatja, vagy egy másik app is kiválthatja működésében.

Így elsőre ezek jutottak eszembe.

Nem elérhető Von Gaby

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2012. Szeptember 25. - 09:52:38 »
Sziasztok!
A g sensor, játékok vezérléséhez csak nálam nem használható vagy ez a készülék sajátossága? Olvasásnál, nettezésnél jól működik, de játékoknál a finom mozgás nem lehetséges. Van esetleg valami megoldás? (természetesen a más típusú tablet vásárlásán kívül :))
Gaby

Az  Asphalt, ha átálítom képernyő nyomkodósra akkor teljesen jó, de g sensorral kezelhetetlen, a Seven Stars 3D szintén (pedig az teljesen a sensoros használatra épül). A telefonomra telepítve tökéletesen futnak.
A TAB ONE fórumon már kérdeztem, de mivel nem kaptam választ itt újra megkérdezem.
(A remény hal meg utoljára.)

« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 25. - 09:59:24 írta Von Gaby »

Nem elérhető fodor0410

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2012. December 25. - 20:18:23 »
miért nem működik Tab One-on a Youtube? ...működése sajnos leállt...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 27. - 15:26:17 írta rstwingo »

Nem elérhető iartat96

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2012. December 28. - 10:53:45 »
Sziasztok! A problémám az, hogy a Concorde tab ONE készülékemen bizonyos alkalmazások nem működnek. 2 játéknál tapasztaltam a problémát: Fruit Ninja és a Raging Thunder 2. A Google Play-ből még fel tudom rakni a táblagépre, de amikor elindítom, kiírja, hogy az alkalmazás sajnos leállt. A Fruit Ninja-t sikerült elindítanom, úgy hogy nem a  Play áruházból, hanem más forrásból telepítettem fel (valószínűleg korábbi verziója a játéknak) de A Raging Thunder 2-vel nem sikerült. Továbbá a hivatalos YouTube alkalmazás sem használható. Megkeresi ugyan a videókat, de el már nem indítja őket. Találtam egy másik hasonló progit, a NextVid-et, ezzel működik a video stream-elés. De mégis dühítő, hogy a telefonomon, amin Android 2.3-van, azon mennek ezek az appok, a tableten, amin 4.1.1-van, itt pedig nem. :( Ha valaki tudna segíteni, vagy legalább magyarázatot adni, azt megköszönném.
iartat96

Nem elérhető razoxan

• Kölyök tag
  • **
  • Átokfajzat
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2012. December 28. - 13:26:14 »
Át kell a menüben állítani a gyorsulásmérőt és jó lesz egyből!
One ICS

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2012. December 28. - 14:54:14 »
youtube video ügyében pedig a tab one fórum szoftveres topikjában  a GYIK ad választ

Nem elérhető ppr12

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2012. December 31. - 08:32:16 »
Sziasztok!
Friss tabletes vagyok, egy 9.7 ips-sel rendelkezem. A kérdésem az lenne, hogy egyre több játékra azt írja ki, mikor le szeretném tölteni, hogy az ön országában nem elérhető, de a telefonra engedné letölteni...mit lehet vele ilyenkor kezdeni?
Válaszokat előre is köszönöm

Nem elérhető nemzsom

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2013. Január 08. - 10:17:54 »
Sziasztok!

Nekem egy Novum készülékem van, és nincs rajta a google talk alapból, a play store-ból sem lehet telepíteni (kerestem google talk, talk, gtalk néven is).
Valaki tudna segíteni, hogy hogyan tudnám telepíteni?
Minden választ előre is köszönök!

UI: A kérdést feltettem a Novum fórumban is, de eddig nem kaptam választ.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2013. Január 08. - 10:33:31 »
Nekem egy Novum készülékem van, és nincs rajta a google talk alapból, a play store-ból sem lehet telepíteni (kerestem google talk, talk, gtalk néven is).

A Google által is ismert hiba, hogy a GTalk videócsevegés közben befagy.
Addig amíg a kliensprogramot nem javíták, addig romjainkból ezt kivettük.

Nem elérhető nemzsom

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2013. Január 15. - 22:14:49 »

A Google által is ismert hiba, hogy a GTalk videócsevegés közben befagy.
Addig amíg a kliensprogramot nem javíták, addig romjainkból ezt kivettük.

Értem. Köszönöm a választ!

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2013. Február 21. - 15:08:15 »
Üdv!
Bocs, ha rossz helyre írom a kérdést, de nem találtam specifikus topikot. Ha egy tabhoz Concorde usb -s 3g modemet használok, akkor tudok sms -t küldeni/fogadni? Esetleg a gsm hanghívást is támogatja ez a modem? Milyen szoftverek szükségesek ehhez?

Nem elérhető ghostattila

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2013. Február 27. - 15:03:27 »
ics vs jb --> Concorde tab one 16 gb

Játékok :
-Minecraft : ICS megy JB nem megy
-ÜberStrike: ICS megy JB nem megy
-Temple Run 1-2 : ICS megy JB nem megy
És még elég sok 3D-s játék ICS -n megy de mér JB nem megy.
Programok :
-Winamp : ICS megy JB nem megy
-Winamp Pro : ICS megy JB nem megy
-TeamViewer : ICS megy JB nem megy.
Itt is tudnék jó sok programot sorolni ami ICS-n megy de már JB nem megy.

Én részemről mint kezdő Android felhasználó azért igen másképp értékeli.
TeamViewert ki is emelném mert nekem munkáim során fontos a teamviewer a windowsos szervergépek és linuxos gépek elérése miatt.
Böngészés is ICS-n jobb de JB elég sokszor lassul be.
Energia gazdálkodás szempontjából JB re húz a szívem de hordozható 5A-s 3,7V-s akkumulátorral USB-n tudom tölteni ideglenesen a tabletet.
Mindenki így mérlegelje.
Nem tudom minek a hibája elsőnek a kép felbontásra fogtam de mikor másik hasonló típusú tableten ment ICS-l elég sok minden akkor láttam hogy OS a hibás.
Lehet van olyan alkatrész ami miatt a JB nem megy rendesen vagy a videó chip esetleg proci.
Sajnos Kernel debug-t nem kerestem még hogy lássak jobban bele a rendszerbe meg nem is az én hatásköröm ezt majd a fejlesztőkre bízom de azért kéne egy alapos teszt.
Olcso meg minden becsülöm is a Concorde ba hogy 26E FT ért 7 colos tablet meg jól is nézz ki stb nagy tárhely kapacitás de a JB nagyon elrontja.
Barátom fiának vett mert nagy játék függő mert mindig a faterja Samsung Galaxy S3-n játszik és vett neki egy ilyen Concorde Tab One 16Gb-st és mikor a fia sírt hogy sok minden nem ment rajta :'(

Lehet pont vadásznak vagy a fene se tudja már megszoktam :) engemet már nagy ívben nem érdekel.
Németekkel érdekes kijövők :D

« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 28. - 07:26:49 írta rstwingo »

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2013. Február 28. - 04:42:22 »
ics vs jb --> Concorde tab one 16 gb

-TeamViewer : ICS megy JB nem megy.

TeamViewert ki is emelném mert nekem munkáim során fontos a teamviewer a windowsos szervergépek és linuxos gépek elérése miatt.

Böngészés is ICS-n jobb de JB elég sokszor lassul be.
Szia!

Nem tudom, mi lehet nálad a gond, de a TeamViewer megy JB -n. Ha esetleg az a probléma, hogy a Play nem mutatja, annak több oka is lehet. De ha kezdő felhasználó vagy és nincs rootolva a készüléked, akkor fordulj a szervízhez, mert vmi gond van. Gyors segítségnek küldök egy TeamViewer -t. Ezt egy órája töltöttem le a Play -ről az egyik JB -s kütyümre. Először a beállítások - biztonság menüpontnál pipáld ki az ismeretlen forrásokat (hogy ne csak Play -ről telepíthess). Aztán töltsd le a linket és telepítsd (ha gyári böngészőt használsz, akkor lehet, hogy magától telepíti, mivel apk.)

TeamViewer_8.0.824.apk

A kernel debughoz (mint ahogy a logcat -hez is) JB -n root kell. Ha van root, akkor az Android Terminal Emulator -ral megoldható. Azt írtad, hogy linux gépekkel is foglalkozol. Gondolom, akkor otthon vagy a terminálban. Szóval itt sincs másképp, su, aztán dmesg.
A böngészőkkel az a gond JB -n, hogy az Adobe befejezte a Flash mobilos fejlesztését. Android alatt JB -n már nem támogatott. Ezért HW -dekódolás sincs. A gyári böngészőt nem ismerem, soha sem használtam, a Chrome -ot pedig azonnal töröltem. Ezek nekem túl nehézkesek. A Firefox/Firefox beta sem könnyed, de van néhány előnye. Root nélkül rávehető a Flash -re, és a Phony addonnal tényleg desktopként látszik. Pl. a NAS -om admin felületét csak ezzel érem el mobilról, a többi böngészővel csak egy lebutított, mobilos felületet kapok. Egyébként ha bele akarsz mászni jobban a lelkébe, akkor PC -hez hasonlóan az about:config itt is müxik.
Ezen kívül még a Boat Browser is viszi a Flash -t. Ez már egy sokkal könnyedebb böngésző, de sajnos, tapasztalok összeomlást. Nálam a Dolphin Beta a mindenes. Ha esetleg használsz LastPass -t, akkor prémium account -tal van kiegészítő hozzá (Firefoxhoz is, csak ott trükközni kell). Majdnem olyan jó, mint PC -n. A Dolphin betát is rá lehet venni a Flash -re, de trükk és root kell hozzá.
Remélem, tudtam segíteni!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 28. - 05:13:28 írta Somatom »

Nem elérhető ghostattila

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2013. Február 28. - 05:55:45 »
Nem merek belenyúlni a rendszerbe.
Tudod a debiant meg ubuntut könnyebb újra rakni mint kínlódni majd a firmware frissítéssel :D
Amúgy teamviewer gyári oldaláról szedtem le az alkalmazást.
és csak elindult a program majd leált ha nem ált le akkor mikor csatizni akartam gépemhez leállt hiba üzenet nélkül.

Már a másik topikban is jeleztem neked, de ide is leírom, hogy Légyszíves rendesen írni, mint mindenki,
nem kell sorkihagyásokkal írni akkor is eltudjuk olvasni
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 28. - 07:31:10 írta rstwingo »

Nem elérhető Hangya

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2013. április 10. - 09:24:21 »
Vettem egy Novumot, többek között vállalati levelezésre és intranet elérésre is használnám, a levelezés megy is flottul (Mcaffe EMM), de a VPNt (Anyconnect,SSL) nem sikerül életre lehelni - a certificate-ek letöltésénél disconnectál.
Ötlet?
tun.ko modulból milyen van rajta, ha egyáltalán?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2013. április 10. - 10:22:11 »
Vettem egy Novumot, többek között vállalati levelezésre és intranet elérésre is használnám, a levelezés megy is flottul (Mcaffe EMM), de a VPNt (Anyconnect,SSL) nem sikerül életre lehelni - a certificate-ek letöltésénél disconnectál.
Ötlet?
tun.ko modulból milyen van rajta, ha egyáltalán?

De ezt miért itt kérdezed meg, miért nem a saját topikjában ??
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Gabee

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2013. Május 21. - 22:09:40 »
SpeedX 3D nem kompatibilis de mégis működik rendesen. Remélem megoldódik hogy a play ben is kompatibilis legyen.

Nem elérhető Ori

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2013. Július 14. - 07:48:12 »
Üdv!
Bocs, ha rossz helyre írom a kérdést, de nem találtam specifikus topikot. Ha egy tabhoz Concorde usb -s 3g modemet használok, akkor tudok sms -t küldeni/fogadni? Esetleg a gsm hanghívást is támogatja ez a modem? Milyen szoftverek szükségesek ehhez?

Na ez engem is érdekelne.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2013. Július 14. - 11:17:10 »
Na ez engem is érdekelne.

Minden további nélkül tudná, ha a SIM kártya alkalmas rá, magyarán nem egy sima NET kártya kell bele
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Ori

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2013. Július 16. - 05:17:13 »
Kipróbáltam sima praktikum-os kártyámmal de ugyanúgy jelzi mint a praktikum net kártyámat. Feltettem tárcsázó progit, de mindig a Skype-ot hozza be. Lehet a mobilhálózatoknál kell valamit beállítani hogy működjön a dolog?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2013. Július 16. - 07:44:26 »
Kipróbáltam sima praktikum-os kártyámmal de ugyanúgy jelzi mint a praktikum net kártyámat. Feltettem tárcsázó progit, de mindig a Skype-ot hozza be. Lehet a mobilhálózatoknál kell valamit beállítani hogy működjön a dolog?

De az is lehet, hogy windowsos környezetben kell valamit állítani, bekapcsolni, mint ahogy a PIN kódot is csak ott tudod kikapcsolni
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>