Szerző Téma: Kérdések válaszok, vélemények tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS készülékről  (Megtekintve 738491 alkalommal)

Nem elérhető Hammon

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések válaszok, vélemények tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS készülékről
« Válasz #2220 Dátum: 2013. November 22. - 12:07:28 »
Sajnos én ott sem találtam SOHA választ a kérdésemre. Azaz ezen a fórumon még nem válaszoltak nekem. Mindegy.Megoldom, mint ahogy eddig is. ;k

Nem elérhető satonak

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések válaszok, vélemények tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS készülékről
« Válasz #2221 Dátum: 2013. November 24. - 09:34:58 »
Járunk ide, többek között én is, de már az olyan kérdésekre amikre 120x volt válaszolva (konkrétan maiden ebből 100x-at visz), már újra nem írjuk be, hivatkozzuk be.
és be tudod linkelni azt a 100-at?
Lehet nem tudok olvasni, de nem emlékszem, hogy lett volna válasz, olyan , ami nem profi droidosoknak szól..

Nem elérhető Hammon

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2222 Dátum: 2013. November 29. - 08:21:01 »
Ahogy nézem nem tudjuk felébreszteni a topikot :-(

Pedig nekem is van bajom,és nem találtam rá megoldást.Jó lett volna tanács,de ez van.

Nem elérhető satonak

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2223 Dátum: 2013. November 30. - 09:54:17 »
Tudod, öreg gép nem gép, ez már semmi, vannak újabb  cuccok, cserélj..
 ;s pedig amire használom, tuti nem cserélek..
Csak a droidhoz hülye vagyok, nem tudom csak használni kicsit, de rendberakni nem igazán, nem még a szoftot ujrarakni..

Nem elérhető BollaFeri

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
    • BollaWEB
Hali! Szeretnék R2-őt feltenni a gépre, livesuit-ba hiába húzom be az img-t, nem talál eszközt. pedig rendesen fel van telepítve. Ha Médiaeszközként csatlakoztatom, akkor ezt írja:No device avaible, ha pedig usb large storage-ra, akkor no device needs upgrade.. Mitévő legyek?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
Hali! Szeretnék R2-őt feltenni a gépre, livesuit-ba hiába húzom be az img-t, nem talál eszközt. pedig rendesen fel van telepítve. Ha Médiaeszközként csatlakoztatom, akkor ezt írja:No device avaible, ha pedig usb large storage-ra, akkor no device needs upgrade.. Mitévő legyek?

Talán ha kikapcsolnád és flash módban csatlakoztatnád a tabodat, még sikerülne is a rom feltevés
bekapcsolt tabnál nem lehet romot feltenni, hol olvastál ilyet  ;s ;h
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető BollaFeri

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
    • BollaWEB
Talán ha kikapcsolnád és flash módban csatlakoztatnád a tabodat, még sikerülne is a rom feltevés
bekapcsolt tabnál nem lehet romot feltenni, hol olvastál ilyet  ;s ;h

Ne haragudj, tabletekben uj vagyok. Hogy teszem flash modba? Amugy ha r2 lenne rajta, akkor azt irna, hogy 4.0.4r2?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
Ne haragudj, tabletekben uj vagyok. Hogy teszem flash modba? Amugy ha r2 lenne rajta, akkor azt irna, hogy 4.0.4r2?

Így teszed fel és a név ne ijesszen meg

Az LS-hez a csatlakozás : legelső csatlakozás
1; kikapcsolt készülék
2; hang le gomb nyomva tartása és
3; usb kábel csatlakozása és
4; power gomb nyomogatása, míg fel nem ismeri a PC és telepíti a drivert (ekkor el lehet engedni a hangerő gombot)

Az LS-hez a csatlakozás : romolás
1 lépés >> kikapcsolod az ONE-t
2 lépés >> elindítod az LS 1.09-t és megadod az img fájl lelőhelyét
3 lépés >> lenyomod és nyomva tartod a hang le gombot (nem engeded el)
4 lépés >> csatlakoztatod az usb kábelt (nyomva tartod a hang le gombot még mindig)
5 lépés >> elkezded nyomogatni a power gombot míg fel nem ugrik az ablak, ami megkérdi, hogy törölni szeretnéd a teljes memóriát ( ekkor már el lehet engedni a hang le gombot)
6 lépés >> a kérdő ablaknál igent nyomsz, ha ICS romról váltasz JB romra
                  Ha ICS-ről ICS-re frissítesz akkor nem szükségen igent nyomni elsőre
                  Ha JB-ről vissza ICS-re, akkor igent kell nyomni elsőre is
7 lépés >> Ha végzett, magától újra indul lehet élvezkedni
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető BollaFeri

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
    • BollaWEB
Így teszed fel és a név ne ijesszen meg

Az LS-hez a csatlakozás : legelső csatlakozás
1; kikapcsolt készülék
2; hang le gomb nyomva tartása és
3; usb kábel csatlakozása és
4; power gomb nyomogatása, míg fel nem ismeri a PC és telepíti a drivert (ekkor el lehet engedni a hangerő gombot)

Az LS-hez a csatlakozás : romolás
1 lépés >> kikapcsolod az ONE-t
2 lépés >> elindítod az LS 1.09-t és megadod az img fájl lelőhelyét
3 lépés >> lenyomod és nyomva tartod a hang le gombot (nem engeded el)
4 lépés >> csatlakoztatod az usb kábelt (nyomva tartod a hang le gombot még mindig)
5 lépés >> elkezded nyomogatni a power gombot míg fel nem ugrik az ablak, ami megkérdi, hogy törölni szeretnéd a teljes memóriát ( ekkor már el lehet engedni a hang le gombot)
6 lépés >> a kérdő ablaknál igent nyomsz, ha ICS romról váltasz JB romra
                  Ha ICS-ről ICS-re frissítesz akkor nem szükségen igent nyomni elsőre
                  Ha JB-ről vissza ICS-re, akkor igent kell nyomni elsőre is
7 lépés >> Ha végzett, magától újra indul lehet élvezkedni

Ha r2 van rajta netan, akkor ugy irna, hogy 4.0.4 R2? Vagy honnan ismerni fel?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
Ha r2 van rajta netan, akkor ugy irna, hogy 4.0.4 R2? Vagy honnan ismerni fel?

Nem kötelezően kell, de megtudod ha felteszed
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető BollaFeri

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
    • BollaWEB
Valamiért nem akarja megtalálni a driver-ét. Valami M9702-őt keresne.. :/

Nem elérhető zoltang

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2231 Dátum: 2014. Február 27. - 21:39:47 »
Tanácstalanul állok egy jelenség előtt.

A táblagépem (2. cseredarab) kb. 2012. augusztusától úgy néz ki eddig üzemelt. A hét eleje óta valami "belső erő" szét akarja vetni. :)
Ma napon már vastag celluxszal kellet megerősítenem, hogy "ne essen szét."  Valami a monitor és a keretet nyomja felfele, a ragasztó enged. Először a csatlakozókkal szembeni rövid oldalon kicsit kezdett elválni a monitor lapja és kis lila felhősödés (később kis szürke is) jelent meg fekete/ sötét képernyőnél a sarkakban. A rés napról napra nőtt és ma a már a felső oldalon is durván szétjött a él mentén középen. Csak alul és a csatlakozók oldalán "nincs változás" a széleken.
A gép a mai napig ezeket leszámítva működött, csak az akkumulátor 2013 őszétől egyre gyengül ma már 1 óránál egy huzamban nem bír többet üzemelni. (A töltöttséget nem megbízhatóan jelzi.)

Sajnos már nincs garancia a készülékre és nem tudom érdemes lehet-e felküldeni a szervizbe?

Nem értem mi nyomja szét a gépet. Nem melegszik abnormálisan, vagy jobban a szokásostól használat alatt az akkuról. A töltő is 1-2 óra után langyos, "feltölti" az akkut.

Valaki tud mondani valamit erre?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #2232 Dátum: 2014. Február 27. - 21:52:07 »
Tanácstalanul állok egy jelenség előtt.

A táblagépem (2. cseredarab) kb. 2012. augusztusától úgy néz ki eddig üzemelt. A hét eleje óta valami "belső erő" szét akarja vetni. :)
Ma napon már vastag celluxszal kellet megerősítenem, hogy "ne essen szét."  Valami a monitor és a keretet nyomja felfele, a ragasztó enged. Először a csatlakozókkal szembeni rövid oldalon kicsit kezdett elválni a monitor lapja és kis lila felhősödés (később kis szürke is) jelent meg fekete/ sötét képernyőnél a sarkakban. A rés napról napra nőtt és ma a már a felső oldalon is durván szétjött a él mentén középen. Csak alul és a csatlakozók oldalán "nincs változás" a széleken.
A gép a mai napig ezeket leszámítva működött, csak az akkumulátor 2013 őszétől egyre gyengül ma már 1 óránál egy huzamban nem bír többet üzemelni. (A töltöttséget nem megbízhatóan jelzi.)

Sajnos már nincs garancia a készülékre és nem tudom érdemes lehet-e felküldeni a szervizbe?

Nem értem mi nyomja szét a gépet. Nem melegszik abnormálisan, vagy jobban a szokásostól használat alatt az akkuról. A töltő is 1-2 óra után langyos, "feltölti" az akkut.

Valaki tud mondani valamit erre?

Szerintem az aksi púposodik felfele
A LI-Ion aksiknak ez  rossz tulajdonsága, ha gyengül,akkor puhul is és felpuposodik
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető zoltang

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2233 Dátum: 2014. Február 28. - 10:29:23 »
Szerintem az aksi púposodik felfele
A LI-Ion aksiknak ez  rossz tulajdonsága, ha gyengül,akkor puhul is és felpuposodik

Köszönöm a gyors reagálást.

Egy jó minőségű akkunál nem gondoltam, hogy ilyen előjöhet. Nem melegszik a szokásosnál jobban a hátlap sem stb.
Érdekes, hogy kb. 1,5 évig bírta akkor az akku (de inkább 1 év). A már 7-8 éves Siemens telefonom Li.-Ion "energiaforrása" is gyengült, nem olyan mint új korában, de nem "dagadt" meg egy milit sem a mai napig (és könnyen kivehető/cserélhető lenne).

A képernyő sarkai "felhősödése" is az akku miatt lehet, mert a dagadással egy időben jött elő. Feszülés rongálhatja a IPS panelt is hátulról?

Azonkívül érdemes lehet így vidékről valahogy felküldeni javításra? Nem is tudom milyen futárral lehetne és mennyiért felküldeni. A szerelési összegeket látva a táblázatban...

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #2234 Dátum: 2014. Február 28. - 11:36:17 »
Köszönöm a gyors reagálást.

Egy jó minőségű akkunál nem gondoltam, hogy ilyen előjöhet. Nem melegszik a szokásosnál jobban a hátlap sem stb.
Érdekes, hogy kb. 1,5 évig bírta akkor az akku (de inkább 1 év). A már 7-8 éves Siemens telefonom Li.-Ion "energiaforrása" is gyengült, nem olyan mint új korában, de nem "dagadt" meg egy milit sem a mai napig (és könnyen kivehető/cserélhető lenne).

A képernyő sarkai "felhősödése" is az akku miatt lehet, mert a dagadással egy időben jött elő. Feszülés rongálhatja a IPS panelt is hátulról?

Azonkívül érdemes lehet így vidékről valahogy felküldeni javításra? Nem is tudom milyen futárral lehetne és mennyiért felküldeni. A szerelési összegeket látva a táblázatban...

Nem szabad a régi telókat a mostaniakhoz hasonlítani, mert semmiben nem egyeznek és főleg meg tabokhoz
A SGNote telefonom már 3 aksit fogyasztott el 1.5 év alatt

A vaterán keresztül a legolcsóbb a futár szolgálat

A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Nagy Lajos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Egy kérdésem lenne. Már kb egy éve nem használom a concorde 9.7 IPS-t, mert a gyerek párszor földre ejtette és utána már használhatatlan lett, állandóan ugrált, mintha nyomnám a képernyőt, pedig nem, csak a szélén fogtam, az akku is elmozdult benne. Most úgy adódott viszont, hogy film nézésre jól jönne nekem. Ismerősöm szerint, ha az akkut kicserélem benne, akkor rendbe jöhet, mert az nyomja a képernyőt és amiatt vannak ezek a furcsa jelenségek, hogy úgy veszi, mintha nyomogatnám, aztán nem.

A kérdésem az, hogy kb mennyi lenne hozzá új aksi beszereléssel, tokkal vonóval?

Nem elérhető lacalaca

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
9.7 IPS tablethez keresek alaplapot
Illetve a tökéletesen ép, mindig fólia alatt tartott kijelzőt + aksit + billentyüzetes tokot + töltöt eladom.

Nem elérhető kornicska

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2237 Dátum: 2014. Augusztus 05. - 00:07:09 »
Üdvözletem.
nekem 1 éve van  ConCorde tab 9.7 IPS em..Mikor megvettem minden rendben volt..akkor használtam a wifit 1 honapot kb..
Azt mostanában akarok csatlakozni othoni vagy céges vagy másra és csatlakozik is.. irja az ip mac a jel erősség JÓ vagy kiválló stb és hogy csatlakozva.
A wifi jel mégis szürke nem kékül be.
elösször gondoltam a sok forumon olvasottak alapján hogy lehet tele a cache.. hát üritettem ugye a cache üritő programmal ami leszedhető google playen.. ismi szedte le nekem.
és semmi változás.
ki kapcsoltam be kapcsoltam gépet semmi.. rendszer vissza állítás alapra.. mindent törölt a tabletemről olyanra mint mikor megvettem azaz gyári állapotra rakta vissza.. akkor is szürke a jel..
Hát már tényleg istennek sem tudom mit tehetnék..
Nem szokásom ilyet irni de könyörgök mondja meg nekem mi a fene lehet a masinámmal miért csinálja ezt.
Nagyon idegölő hogy ott a wifi csatlakozva és nem fogad semmi adatot a gép.. még google fiok szinkronizáciot sem tud  mert nem érzékel net kapcsolatot.. kapcsolat van csatlakozva mgis a böngészőben és google playen is azt irja nincs kapcsolat szürke a kicsike wifike.
HELP!!!!!!!!pls :(

Nem elérhető tcsabesz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2238 Dátum: 2014. November 23. - 14:54:04 »
Hozd be szervizbe!
Ez fizikai hiba lesz (valszeg)

Sziasztok, üdvözlök mindenkit, így újként a fórumon.

Nekem is ugyanez a gondom a tabbal.
Kérdésem Adminhoz: Mi lehet ez a fizikai probléma? Ha fizikai, akkor meg tudja másik szervíz is javítani? Sikerült megjavítani a fórumtárs tabját?

Előre is köszönöm válaszod.

Nem elérhető tcsabesz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2239 Dátum: 2014. November 25. - 20:28:23 »
Sziasztok
Segitsetek mert felrobbanok  :(
A tabom egyik pillanatrol a masikra teljesen megbolondult.
A kijelzo felso masfel - ket centijen nem erzekeli az erintest, ellenben ebben a savban folyamatosan veletlenszeru erinteseket general maganak, igy teljesen hasznalhatatlan az egesz.
A foliat levettem, resetet-gyari adatok visszaallitasat probaltam, de semmi sem valtozott
Egyik mp-rol a masikra szallt el az egesz, fogalmam sincs miert. Videki vagyok, szovsl szerviz csak vegso esetben jatszik.

Készítettem egy videót a jelenségről, még éppen betudtam kapcsolni nagy nehezen, hogy mutassa az érintést (fehér foltok).
http://www.youtube.com/watch?v=SYKS-1RUVcQ&feature=plcp

Szia Fdavid!
Nekem is kb. 1 éve ilyen gondom van a tabbal, csak eddig nem foglalkoztam vele.
Kérdezném, hogy sikerült-e megoldani a problémát, és hogyan?
Előre is köszönöm a válaszod.

Nem elérhető tcsabesz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2240 Dátum: 2014. November 29. - 20:41:53 »
Sziasztok!

Eladnám kijelző hibás 9.7 IPS készülékemet.
A hibája, hogy a kijelző felső részén véletlenszerű érintések jönnek létre, illetve a töltője meghalt.
Ha valakit érdekel, privátban, vagy email-en keressen.

Nem elérhető tcsabesz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2241 Dátum: 2014. November 29. - 20:45:26 »
9.7 IPS tablethez keresek alaplapot
Illetve a tökéletesen ép, mindig fólia alatt tartott kijelzőt + aksit + billentyüzetes tokot + töltöt eladom.

Szia!
Van egy ilyen kijelző híbás készülékem, de egyben szeretném eladni.
Privátban, vagy email-en elérsz, ha még érdekel.

Nem elérhető fahejkutya50

• Újonc
  • *
    • nagy.barnabasne
    • Profil megtekintése
« Válasz #2242 Dátum: 2014. December 16. - 18:48:28 »
Nagyon kezdő vagyok a  számitogép-táblagép  ismeretségben,ezért szeretném azt megtudni hogy a Con-Corde 9.7 -es tipusu táblagépnél  mobil internetezéshez alkalmas-e a ZTE mf 667 tipusu modem,sha igen  Debrecenben van-e lehetőségem ennek beállitásához segitséget kérni,hova vihetem el? Válaszukat nagyon szépen megköszönném! Nagy barnabásné ,  fahejkutya50@freemail.hu

Nem elérhető liner

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2243 Dátum: 2015. Február 11. - 08:59:14 »
Tisztelt Concorde!

Érdeklődni szeretnék, hogy a concorde TAB 9.7 IPS Plus készülékbe, mennyibe kerülne az akkumulátor csere, szerviz munkával együtt.

Válaszukat köszönöm!

Nem elérhető ML34567

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2244 Dátum: 2015. Február 15. - 12:28:46 »
Sziasztok !

Nekem is van régóta egy tablettem. Eddig minden jól működött. A bekapcsolást követően valamilyen com.google.... alkalmazást hiányolt.
Hard resetre először még bejelentkezett a a nyitó képernyő, de nem ment tovább. Következő hard resetre már se kép se hang. Nem reagál semmire. Volt még az aksiban. Bedugtam tölteni, mert ha nem merült le akkor is megjelent a töltési aksi képe, de az sincs. Nem reagál semmire.
Tudtok valamit javasolni?

Nem elérhető liner

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2245 Dátum: 2015. Február 16. - 09:46:10 »
Szia!

Az első problémára nem tudom a  választ, de a másodikra igen.
Én is jártam úgy, hogy a táblagép lemerült, vagy lefagyott és nem lehetett bekapcsolni sehogyan sem.

A megoldás az volt, hogy miközben a számítógéphez csatlakoztattam a tábla gépet usb-n keresztül, csak ezután dugtam be a töltőzsinórt. És máris bekapcsolt, az USB-t el lehetett távolítani és rendesen lehetett tölteni a szokásos módon.

Nem elérhető ML34567

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2246 Dátum: 2015. Február 16. - 16:06:36 »
Szia !

Mindenek előtt köszönöm a tanácsodat, de valószínűleg nagyobb a baj. Nem valószínű, hogy a töltés miatt, mert a frissítés megkezdése előtt volt elegendő az akkuban. De persze bármi lehet. Holnap majd kipróbálom amit javasoltál. Jelenleg odaadtam a cégemnél lévő hardvereseknek, de ha nekik sem sikerül, illetve az általad javasolt megoldás sem vezet eredményre, akkor megy a szervizbe, már felvettem velük is a kapcsolatot.
Még egyszer köszönöm a fáradozásodat, további szép napot.

Nem elérhető ML34567

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Sziasztok !
Elindult a youtube.app frissítse, de sajnos azóta nincs youtube-om. Friisíteni akart és talán meg is kérdezte, hogy a rendszer filet akarom-e frissíteni, letöltötte látszólag, de nem tudta telepíteni. Próbálom a GooglePlayől is frissíteni, de valamilyen -7 kóddal (talán kompatibilitási hiba) leáll a telepítés.
Milyen megoldást javasoltok.
Üdv, és szép napot.