Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS PLUS készülékről  (Megtekintve 542739 alkalommal)

Nem elérhető sympapa

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS PLUS készülékről
« Válasz #900 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 08:27:52 »
Tisztelt Admin

Az önök ConCorde tab 97IPS plus termékét valamint a MyAudio 916DCC és MyAudio 1016DCC termékeket vizsgálgatom vásárlás elött.
Kérem, hogy az alábbi kérdéseimre válaszát megadni szíveskedjék.

1, Különféle fórumokon nagyon összevissza adatokat olvasok a Mali-400MP4 grafikus processzorral kapcsolatban.
Kérem tisztázza számomra, hogy az MP4 pontosan mit jelent.
Ha jól tudom ez nem 4 hanem csak 1 magos GPU és 4 fragment proc.

2, Kérem pontosítsa illetve világosítson fel, hogy mit jelent a honlapjukon olvasható információ pontosan az egyszerű felhasználónak értelmezhetően.

"Dupla mag, négyszeres sebesség és megnövelt RAM a gyorsaságért
Az 1,6 GHz-es Dual Core processzor valamint az 1GB 1066 MHz DDR3 RAM gondoskodik arról, hogy az android rendszer zökkenőmentesen és gyorsan működjön bármilyen helyzetben. Ez a képesség alkalmassá teszi a tabletet grafikai tervezőprogramok futtatására is."

3, Kérem részemre megadni szíveskedjék illetve pontosítani, hogy mit is jelent a második generációs IPS panel.
Egy korábbi hozzászólásban erről olvastam, de ha lehetne egy kép erről azt megköszönném.

Megtisztelő válaszát várva
Simon papa 
 -sympapa

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #901 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 08:29:47 »
Egy problémát vettem észre:
A következőből áll:
Van benne egy pici microSD kártya. Leteszem a tabot (mert nem használom :) ), és egyszer csak perifériából azt látom, hogy bekapcsol a képernyője pár pillanatra majd újra kikapcsol.
Na mondom mi ez? Letettem az asztalra és mint a hülye gyerek vártam és néztem. Három perc elteltével újra csinálta, és alul azt írta ki, hogy leválasztott SD kártya egy pillanatra, majd eltűnik és ki is kapcsol a képernyő, mintha misem történt volna. Utána kb. 5-10 percenként eljátssza.
Zavarni nem zavar, sőt véletlen, hogy észrevettem. Érdeklődés végett, Admin tudsz valamit erre mondani?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #902 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 08:35:13 »
Tisztelt Admin

Az önök ConCorde tab 97IPS plus termékét valamint a MyAudio 916DCC és MyAudio 1016DCC termékeket vizsgálgatom vásárlás elött.

1, Különféle fórumokon nagyon összevissza adatokat olvasok a Mali-400MP4 grafikus processzorral kapcsolatban.

2, Kérem pontosítsa illetve világosítson fel, hogy mit jelent a honlapjukon olvasható információ pontosan az egyszerű felhasználónak értelmezhetően.

Az 1,6 GHz-es Dual Core processzor valamint az 1GB 1066 MHz DDR3 RAM gondoskodik arról, hogy az android rendszer zökkenőmentesen és gyorsan működjön bármilyen helyzetben. Ez a képesség alkalmassá teszi a tabletet grafikai tervezőprogramok futtatására is."

3, Kérem részemre megadni szíveskedjék illetve pontosítani, hogy mit is jelent a második generációs IPS panel.
Egy korábbi hozzászólásban erről olvastam, de ha lehetne egy kép erről azt megköszönném.

Simon papa 
 -sympapa

Szia! Én nem vagyok Admin, de talán elfogadod a véleményem :).
1, Szerintem jól írtad, és jól tudod.
2, Tesztem videóval, érhetően: http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-97-ips-plus-teszt
3, Grafikai tervezőprogram alatt értsd: AutoCAD és Photoshop használatát (biztos van több), de a lényeg, hogy nem akadnak jól használható, bár hozzáteszem, ujjal tervezni igen furcsa :).
4, 2. gen. IPS panel. Passzolom, de annyi biztos a sima IPS-hez képest sokkal szebb, pontosítok erősebb fényerejű.

Remélem segíthettem.

Nem elérhető zoli24

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #903 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 09:37:59 »
Csak nekem csinál olyat a JB, hogy a lezáró képernyőn, ha sokáig hagyom a tabletet pihenni,
akkor nem tudom jobbra húzni a feloldót, mert olyan mintha nem érzékelné, csak sokadszorra megy?
Miután visszaraktam az ICSt, azzal is ezt csinálja most.
Ha meg kipróbálom azt az egy házi romot, ami a másik topicban van, azzal meg rendesen megy  ???

nekem is ez van, és iscs alatt is tapasztaltam ezt, de nem csak készenlétnél, hanem néha játék közben is. néha nagyon furán működik a touck érzékelés.
és ez tuti szoftveres hiba

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #904 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 09:56:48 »

Tökéletesen tudod. Neked és azoknak akik még ezt a képet nem látták itt a GPU felépítésének vázalti képe...

Katt a nagyobb képért...

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #905 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:00:10 »
Játékok, én ezt próbáltam gyorsba:

Megy:
Dead Space
GTA3
The Dark Knight Rises

Nem megy: (market inkompatibilitás)
Asphalt 7
Dungeon Hunter 3
TinTin
Nova 3

Azért kérném, hogy az "általános" Jelly Bean és a markettel összefűggő hibákért ne már a ConCorde legyen a hibás.
Egy hónapja csúsztattuk a megjelenést, hogy a JB-re a marketben publikáló fejlesztők mozduljanak már.
Pont te tudod, hogy az augusztus eleji romokban kb 10-ből 7 nem volt kompatibilis.
Most ez 10-ből 2-3 szoftverre igaz.
Vártunk volna még egy hónapot, hogy a market a JB-re jobban támogatott legyen?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #906 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:08:08 »
Tisztelt Admin

Simon papa 
 -sympapa

Kedves Simon papa

Nálunk a fórumon a tegeződés a szokásos, a névből most nem tudom kinek is írok, de kérem tegeződjünk, mert így könnyebb válaszolnom.

A kérdésekre hirtelenjében ezt tudom megválaszolni:

Igen jól tudod.
Ne foglalkozz, hogy mit írnak különféle fórumok, csak és kizárólag a hivatalos, az ARM honlapján feltüntetett specifikáció legyen a kiinduló információ forrása.
http://www.arm.com/products/multimedia/mali-graphics-hardware/mali-400-mp.php

Ha esetleg az angol nyelvvel lenne a gond, akkor tőmondatokban a lényeg:

A Fragment processzorok száma jelenti az MP konfigurációt. Lehet benne 1, 2 és 4.

A felsorolt táblaszámítógépek mindegyike két-magos RockChip RK3066-os max.1,6 GHz-es processzorral vannak szerelve, mely az ARM Mali-400 MP GPU-ját használja. Egész pontosan ez a GPU a Mali-400MP4
Tehát az MP után lévő jelölés azt hivatott mutatni hogy hány darab fragment processzor található benne. Értelemszerűen az MP4-ben 4db van.
FONTOS! A graphics processing unit (GPU) az egy mag és a fragment processzorok száma négy.
A specifikációban megadott órajel magára az Integrated Graphics Processor (IGP)-ra vonatkozik, nem pedig a feldolgozóegységekre darabonként lebontva.

A gyári specifikáció szerint Mali-400 MP4-ben a csíkszélesség 65 nanométeres, 32 kb L2 cache gyorsítótárral rendelkezik.
Ez 240 MHz-től 395 MHz-ig skálázható frekvenciájú lapkáról van szó.
Az alapértelmezett a 266MHz, ha nem nyúlunk hozzá.
A ConCorde minden esetben igyekszik valami mást, valami többet adni és a gyárral szoros együttműködésben mi 320MHz-en járatjuk.
A mi esetünkben ez a fenti leírásom
A "sebességet" illetően általánosságban nem 4x266MHz hanem a mi esetünkben ez 1x320MHz

Az első és mádosik kérdés összefügg az én olvasatomban.

A  kérdezett "Dupla mag, négyszeres sebesség és megnövelt RAM a gyorsaságért" szöveg magyarázatához nyúljuk vissza a 97IPS tabletünkhöz.
A köznyelv ez hívja "sima", a 97IPS Plus pedig a "plus"  néven.
A "sima" tablet az egy egymagos processzoros és ebben egy MALI-400MP1 GPU van.

A 97IPS Plus kétmagos = dupla mag.
A négyszeres sebesség jelző használata a mi esetünkbe pedig a felhasználók által is rengeteget emlegetett Antutu sebesség-tesztadatokra vonatkozik.
A "sima" tab átlag 2100 pontot, a 97IPS Plus átlag 8300 pont körül teljesít ezekben a benchmark tesztekben.
Ha jól számolok és jól számoltunk korábban a 8300/2100 = 3,95238   
Engedj meg egy viccesebb szófordulatot, hogy azért ezt a számot nem írhattuk ki, és a 3,95238 az már négy-szeres, nemde?

A harmadiok kérdésre pedig:
Nagyon belementünk a specifikációkba.Igen ezeket a kérdéseket nem tudom általánosan elmagyarázni.

A táblaszámítógépek  különféle megjelenítő egységeket használhatnak.
LCD, IPS  és nem is sorolom.
Ezek között a megelenítők különféle fejlettségi állapoton mennek keresztük.
Gyártástechnológiát illetően az IPS kijelzők között megkülönböztetünk első, második generációs IPS kijelzőket.
Azt ajánlom, hogy keress egy olyan üzletet ahol egy becsületes kereskedő ezt a felsorolt három tabletet ugyanazon, mondjuk 80%-os fényerőre állítva be tudja mutatni.
Mindjárt látható lesz a különbség a javunkra!
Nagyon nem mindegy ugyanis, hogy ez egy első generációs kijelző vagy a gyártója mondjuk:  Innolux, TianMa, ChiMei
Mi korábban LG most Samsung IPS-t használunk.
Én most nem tudok szétszedős képet küldeni, de cnspna kollégámnak jelzem, hogy fényképezzen le egy kijelzőt. 
A kijelzőp generációkról bővebben:
http://en.wikipedia.org/wiki/IPS_panel

Remélem válaszom kielégítő volt.
Ezt a kérdést megkaptuk az info@ címünkre is, most arra így nem válaszolnék.

Nem elérhető Kopias

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #907 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:12:58 »
A JB-nel bekapcsoláskor mindenkinek a 2 pingvin van a bal sarokban, utána meg az "ANDROID" felirat? mert ICS-nél nekem a Concorde tab logóval indult!?
Fagyás nincs senkinek, mert Nekem 3 x kellett reset-elnem már...   >:(

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #908 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:16:32 »
A JB-nel bekapcsoláskor mindenkinek a 2 pingvin van a bal sarokban, utána meg az "ANDROID" felirat? mert ICS-nél nekem a Concorde tab logóval indult!?
Fagyás nincs senkinek, mert Nekem 3 x kellett reset-elnem már...   >:(

Az aug-i romban volt concorde logo. ( A júliusiban nem és a mostani JB-ben sem)
Épp ti felhasználók kértétek, hogy ezt vegyük ki mert 10 másodperccel növelte a bootidőt és nem tudjátok kivárni :D

A reset érdekes.
Az elmúlt 24 órában kb ötven JB telepítésnél vettem részt.
Ilyet egyik sem produkált.
A telepítés után nyomj egy gyári beállítások visszaállítását.

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #909 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:21:54 »
Na az már biztos hgy nekem nem lesz többfelhasználós a tablet.
Nekem ez nagyon kinai :) :) :)

Amúgy meg dögöljek meg ha értem hogy ha egyszer tudja ezt a rendszer,akkor mi a fenéért nem épitik bele alapból.
Hiszen egy tök jó dolog.
Mi van ebben olyan titkos vagy mifene amiért nem lehet belerakni alapból?
Nem ott vana lényeg, hogy titkos, hanem ott, hogy még erősen kezdeti állapotban van az egész megoldás.

• Az biztos, hogy külön felhasználói profil töltődik be, de ezt nem minden progi tudja kezelni. Például a Dolphin az igen. Ha belépsz egy másik felhasználóval akkor minden beállítás, könyvjelző üres lesz, mintha most telepítetted volna. De ezt a progik töbsége nem tudja.
  • Az is biztos, hogy ez inkább felhasználó váltásnak felel meg. Vagy is ha megy X progi és átlépsz egy másik felhasználói profilba és ott mondjuk elindítod ugyan azt az X progit, de mondjuk adott X progi nem képes kezelni ezt a megoldást akkor két példányban fog elindulni. Többsége progi ilyen vagy is masszívan erőforrás igényes a dolog. Mivel az Android multiplatformos ezért ezt inkább kiveszik egyenlőre. Nekem tegnap amikor tesztelgettem ezt a több felhasználós módot, először sikerült elég erősen felmelegíteni a vasat, rendesen éreztem, hogy melegszik...
  • A több felhasználós rendszer igazából már az 5-ös verzió előhírnöke, abban alapból benne lesz a tervek szerint. Viszont valahogy addig is tesztelni kell a fejlesztőknek, ezért érhető el ilyen fapados módon JB-ben.
  • Annyira alap még, hogy ha mondjuk megváltoztatod a háttérképet akkor az mindenkire érvényes lesz...
  • Annyira nem alap, hogy különféle bejelentkezési módokat lehet megadni. Vagy is van egy alap felhasználó akinek PIN kódos a bejelentkezése, míg van egy akinek más, mondjuk simán csak csúszkás. A PIN kódos az védett míg a másikat nyomkodhatja, gyerek, barátnő, feleség, szerető, kiegymás...
  • "Parasztvakításnak" tökéletes. Akinek eddig mutattam az mind dobott egy hátast tőle...  ;D

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #910 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:27:16 »
Épp ti felhasználók kértétek, hogy ezt vegyük ki mert 10 másodperccel növelte a bootidőt és nem tudjátok kivárni :D
Nem lehet, hogy valamit félre értettetek?  ???
A két pingvin és a Concorde felirat, vagy is a boot logó tök ugyan annyi ideig látszik...
Viszont az ANDROID boot animáció, pontosabban annek kivétele valóban gyorsít a rendszer indulásán...

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #911 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:44:20 »
Megpróbáltam ezt a kinai progis rootolást, a progi elindul szépen viszont hiába dugom rá az usb kábelt nem csinál semmit a program.
Kell valamelyik gombot megnyomni hozzá a programban?Vagy mit kell csinálni pontosan?

Igen. Rá kell nyomni a ROOT feliratra.

Na de melyik az?Nem tudok kinaiul,találomra meg nem akarok nyomkodni. :)
Körülirod nekem melyik az a gomb?
Még egy kérdés.
Az usb hibakeresést kikell pipálni vagy sem?

Köszi előre is.

Ez időközben sikerült?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #912 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:44:49 »
A két pingvin és a Concorde felirat, vagy is a boot logó tök ugyan annyi ideig látszik...
Viszont az ANDROID boot animáció, pontosabban annek kivétele valóban gyorsít a rendszer indulásán...

Milán egyről beszélünk ;)
van olyan rom amiben a bootanimation.zip egy sárga forgó concorde felirat:

Ezek a csicsák mint concorde logo és  a bootanimáció került ki.

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #913 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:56:07 »

Milán egyről beszélünk ;)
van olyan rom amiben a bootanimation.zip egy sárga forgó concorde felirat:

Ezek a csicsák mint concorde logo és  a bootanimáció került ki.
Aztapaszta... ez de jól néz ki...  :)
Ezt a boot animációt még nem láttam, csak a boot logót.

Viszont mégsem beszélünk egyről.  ;)
Azzal, hogy két pingvin jelenik meg, nem pedig a Concorde felirat, nem gyorsul a betöltés.
Azzal, hogy a két pingvin után egy ANDROID feliraton ezüst fény sikamlik ide-oda, nem pedig a Concorde körül ionfény, azzal nem gyorsul a betöltés...
A JB ROM-ban benne van a két pingvines BootLogo, meg az ANDROID-os BootAnim.
Azzal gyorsul a betöltés, ha ez utóbbi egyáltalán nincs, vagy is a két pingvin vagy a Concorde felirat után (BootLogo), nincs semmi(BootAnim) csak egy kis ideig sötét képernyő, majd a bejelentkezés...
Akkor lenne tutkerájos, ha lenne egy Concorde BootLogo de nem lenne semmilyen BootAnim...  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 20. - 11:10:35 írta DonDragonka »

Nem elérhető wizzard

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #914 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 10:57:09 »
Eddig én is ennyi hibát tapasztaltam, hogy az érintőkijelző mintha kicsit furán viselkedne, nem olyan érzékeny, mint az ICS esetében. Pár cucc valóban nem fut, szerencsére semmi pótolhatatlan. Valaki tudna ajánlani egy jó pdf olvasót? Egy-kettőt kipróbáltam, de valahogy nem nyerték el a tetszésemet...

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #915 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 11:35:28 »
Eddig én is ennyi hibát tapasztaltam, hogy az érintőkijelző mintha kicsit furán viselkedne, nem olyan érzékeny, mint az ICS esetében. Pár cucc valóban nem fut, szerencsére semmi pótolhatatlan. Valaki tudna ajánlani egy jó pdf olvasót? Egy-kettőt kipróbáltam, de valahogy nem nyerték el a tetszésemet...

Az Adobe-os miért nem jó?

(Katt a képre...)

Tudom még javasolni a KingSoftOffice-t is...

(Katt a képre...)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 20. - 11:39:28 írta Milán »

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #916 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 11:44:36 »
Van már CFW is a JB-ből!!! (TNT)
Az se kutya.  Hirtelen most nagyon jó lett IPS Plus tabot nyomogatni! (koccint)

A CFW-s JB-t hol lehet letölteni?  ;)

Nem elérhető wizzard

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #917 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 11:52:22 »
Juj, adobe eszembe sem jutott :D. Talán mert PC-n is kerülöm, inkább foxit...

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #918 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 12:12:40 »
Megpróbáltam ezt a kinai progis rootolást, a progi elindul szépen viszont hiába dugom rá az usb kábelt nem csinál semmit a program.
Kell valamelyik gombot megnyomni hozzá a programban?Vagy mit kell csinálni pontosan?

Még egy kérdés.

Köszi előre is.

Ez időközben sikerült?

Sajnos nem.,pedig már egyre jobban idegesit.
Valaki leirhatná hogy sorrendben minek kellene történnie,mert úgy érzem nálam valami usb csatlakozási/felismerési bibi lehet.
Nálam most ez történik:
-program elindit,a telefonrajzban a kereső pörög párat és megáll.
-rádugom usb-n keresztül a tabot és nem történik semmi!!Nem kellene ilyenkor valahogy jeleznie a proginak hogy rádugtam valamit?
-ezekután próbáltam a csavarkulcsos menüben a második sorban levő root gombra nyomni,de egy hibaüzenetes  ablak ugrik fel(lehet nem is azt a gombot kell nyomni?)
Gőzőm nincs mit csinálok rosszul.
Próbáltam úgy hogy gyorsan rádugom amikor még pörög a kereső rögtön a progi elindulásakor,de semmi.
Próbáltam usb hibakereső bekapcs,illetve anélkül is,de semmi.
Oprendszerem win7 64bit.Lehet ez a gond?

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #919 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 12:24:21 »

Még egy kérdés.

Köszi előre is.

Ez időközben sikerült?

Sajnos nem.,pedig már egyre jobban idegesit.
Valaki leirhatná hogy sorrendben minek kellene történnie,mert úgy érzem nálam valami usb csatlakozási/felismerési bibi lehet.
Nálam most ez történik:
-program elindit,a telefonrajzban a kereső pörög párat és megáll.
-rádugom usb-n keresztül a tabot és nem történik semmi!!Nem kellene ilyenkor valahogy jeleznie a proginak hogy rádugtam valamit?
-ezekután próbáltam a csavarkulcsos menüben a második sorban levő root gombra nyomni,de egy hibaüzenetes  ablak ugrik fel(lehet nem is azt a gombot kell nyomni?)
Gőzőm nincs mit csinálok rosszul.
Próbáltam úgy hogy gyorsan rádugom amikor még pörög a kereső rögtön a progi elindulásakor,de semmi.
Próbáltam usb hibakereső bekapcs,illetve anélkül is,de semmi.
Oprendszerem win7 64bit.Lehet ez a gond?

Oprendszer nem számít, én is 64bit-est használok. (driver ugyebár a JB frissítés miatt rajta van a PC-n...)
Ami számít, USB hibakeresési mód bekapcs, ismeretlen források bekapcs...
Utóbbira azért van szükség mert a progi felrak egy alkalmazást és egy szervizt a készülékre.
Ha ezek megvannak akkor csak elindítod a progit PC-n és csatlakoztatod USB-n a készüléket. Vársz...
Akkor jó ha látszik a PC-s porgiban a képernyőképen a tablet aktuális képe ezt követően az alatt rányomsz a ROOT-ra és kész.

(Katt a képre...)
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 20. - 12:47:08 írta Milu »

Nem elérhető BlackDog

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #920 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 12:50:55 »
Sziasztok!
Napokban tervezem vételét egy IPS+-nak. Lenne azért néhány kérdésem mindenekelőtt:
1. Van-e valami jellemző típushibája a készüléknek jelenlegi állás szerint?
2. Ha jól tudom google play támogatás van. Van-e valami alkalmazás esetleg ami nem hajlandó települni/működni? A korábban telefonra megvásárolt alkalmazásokat gondolom tabra is ugyanúgy le tudom tölteni?
3. Gyárilag jelenleg JB vagy ICS van a készüléken?
4. Játékok ICS alatt működnek rendesen? (giro szenzor nem érdekes)?
5. Google playben található inkompatibilis alkalmazásoknál a build.prop fájl szerkesztése megoldást ad, hogy telepíthessem ezeket is (milyen készülék azonosítójára érdemes átírni a build.prop megfelelő sorait)?
Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #921 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 12:59:58 »

Oprendszer nem számít, én is 64bit-est használok. (driver ugyebár a JB frissítés miatt rajta van a PC-n...)
Ami számít, USB hibakeresési mód bekapcs, ismeretlen források bekapcs...
Utóbbira azért van szükség mert a progi felrak egy alkalmazást és egy szervizt a készülékre.
Ha ezek megvannak akkor csak elindítod a progit PC-n és csatlakoztatod USB-n a készüléket. Vársz...
Akkor jó ha látszik a PC-s porgiban a képernyőképen a tablet aktuális képe ezt követően az alatt rányomsz a ROOT-ra és kész.

(Katt a képre...)

NA ez roppant érdekes ami most volt.
Gondoltam a telefonommal csinálok egy videót hogy hogyan csinálom,azt hátha valaki észrevesz valamit hogy mit is csinálok rosszul.
Videót megcsinálom,persze nem jött össze a felismerés,rádugom a telefont az usb kábelra hogy áttöltsem a gépre és mivel a programból nem léptem ki,rögtön felismerte a telfont és tette a dolgát.
Na de a tabletemnél miért nem????Másoknnál meg miért jó?
http://youtu.be/m5bTsIi4ry8

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_20_1ci1bm0sy6.jpg
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 20. - 13:02:18 írta hevizms »

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #922 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:05:59 »
Sziasztok!
Napokban tervezem vételét egy IPS+-nak. Lenne azért néhány kérdésem mindenekelőtt:
1. Van-e valami jellemző típushibája a készüléknek jelenlegi állás szerint?

Hangszórón pattog a hang, de ez nem egyértelműen HW hiba,lehet hogy oprendszer függő...

Idézet
2. Ha jól tudom google play támogatás van. Van-e valami alkalmazás esetleg ami nem hajlandó települni/működni? A korábban telefonra megvásárolt alkalmazásokat gondolom tabra is ugyanúgy le tudom tölteni?
Csak akkor tudod letölteni ha kompatibilisnek gondolja a PLAY, de ez meg fejlesztő függő...

Idézet
3. Gyárilag jelenleg JB vagy ICS van a készüléken?
Szerintem ICS, de ezt majd ADMIN megaszondja

Idézet
4. Játékok ICS alatt működnek rendesen? (giro szenzor nem érdekes)?
JB alatt GAMELOFT-os játékok nem mennek, ICS alatt igen, de ott meg a girot nem ismeri fel a hivatalos verzió. Mindkettő javítás alatt van (lsd. GAMELOFT fórum)

Idézet
5. Google playben található inkompatibilis alkalmazásoknál a build.prop fájl szerkesztése megoldást ad, hogy telepíthessem ezeket is (milyen készülék azonosítójára érdemes átírni a build.prop megfelelő sorait)?
Előre is köszönöm a válaszokat.
Igen a build.prop szerkesztés segít. Vagy kiveszel mindent a megfelelő sorban vagy átírod I9100-ra.

Nem elérhető BlackDog

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #923 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:12:28 »
Idézet
Igen a build.prop szerkesztés segít. Vagy kiveszel mindent a megfelelő sorban vagy átírod I9100-ra.
Ilyenkor gondolom nem a Samsung galaxy S II-nek megfelelő adatokat fogja letölteni? Vagy ugyanaz az adatfájlt használja mindkét készülék?

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #924 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:13:11 »
NA ez roppant érdekes ami most volt.
Gondoltam a telefonommal csinálok egy videót hogy hogyan csinálom,azt hátha valaki észrevesz valamit hogy mit is csinálok rosszul.
Videót megcsinálom,persze nem jött össze a felismerés,rádugom a telefont az usb kábelra hogy áttöltsem a gépre és mivel a programból nem léptem ki,rögtön felismerte a telfont és tette a dolgát.
Na de a tabletemnél miért nem????Másoknnál meg miért jó?
http://youtu.be/m5bTsIi4ry8

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2012_9_20_1ci1bm0sy6.jpg
Most ne nézz töklököttnek, de egy újraindítást mindkét eszközöd kibírna... reboot PC, reboot tablet...
Ezt követően kezd el az egészet elölről...
Azt gyanítom, hogy bekavar a telód drivere, mivel a progi először ADB-n keresztül nyomatna egy progit a tabletnek szüksége lenne arra, hogy egyáltalán elérje, viszont ha az ADB-d éppen a teló driverével van kapcsolatban és az ADB-t nem indítja újra a ROOT-oló progi(mint ahogy nem is indítja újra), akkor nem fogja látni...

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #925 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:15:35 »
Idézet
Ilyenkor gondolom nem a Samsung galaxy S II-nek megfelelő adatokat fogja letölteni? Vagy ugyanaz az adatfájlt használja mindkét készülék?
Tök ugyan azokat használja. Nem ott dől el, hogy mit kap vagy használ egy készülék, hogy mi a model vagy brand vagy egyéb ilyen infó hanem azon, hogy mi a karakterisztikája, az meg marad tablet...

maiden

• Vendég
« Válasz #926 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:36:56 »
Van már CFW is a JB-ből!!! (TNT)
Az se kutya.  Hirtelen most nagyon jó lett IPS Plus tabot nyomogatni! (koccint)

A CFW-s JB-t hol lehet letölteni?  ;)

Elkapkodtam kijelentésem.
Nem teszem még ki ezt a TNT romot,  ugyanis wifi gondjai vannak.
Még egy pici türelem
« Utoljára szerkesztve: 2012. Szeptember 20. - 14:03:41 írta maiden »

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #927 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:39:03 »

Most ne nézz töklököttnek, de egy újraindítást mindkét eszközöd kibírna... reboot PC, reboot tablet...
Ezt követően kezd el az egészet elölről...
Azt gyanítom, hogy bekavar a telód drivere, mivel a progi először ADB-n keresztül nyomatna egy progit a tabletnek szüksége lenne arra, hogy egyáltalán elérje, viszont ha az ADB-d éppen a teló driverével van kapcsolatban és az ADB-t nem indítja újra a ROOT-oló progi(mint ahogy nem is indítja újra), akkor nem fogja látni...

Megtettem.Újrainditottam mindent.
Első 2 rádugásnál semmi,a harmadiknál SIKERÜLT!!!!.
Viszont valami bibi akkor is van a dologban,mert azóta is néztem 1-2-szer és csak kb minden 3-ik csatlakozásnál irmeri fel.
Viszont a lényeg hogy sikerült.
Köszönöm szépen a segitséget. :)

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #928 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 13:59:32 »
Viszont a lényeg hogy sikerült.

Hurréééj...  ;D

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #929 Dátum: 2012. Szeptember 20. - 14:04:40 »

Hurréééj...  ;D

Külön öröm számomra hogy a telomhoz is jó,mert bár azt kirootoltam az xda-n leirt módszerrel,de el is küldtem vele a képernyőillesztő drivert és sok utánajárásomba került mire találtam leirást meg romot ahhoz hogy a megfelelő drivert használja a telo.
Ezzel a progival egyszerűbb lesz legközelebb azt is rootolni.