Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS PLUS készülékről  (Megtekintve 526163 alkalommal)

arkilaszlo

• Vendég
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS PLUS készülékről
« Válasz #1170 Dátum: 2012. Október 26. - 21:59:33 »
ezek rootolás nélkül is működnek? fura lenne...

Persze, hogy NEM! De mi ezzel a gond?

talán csak annyi, hogy lehet, hogy sokan nem tudják rootolni,
pl én is a kis kínaival, eddig háromszor futottam neki, látszólag sikerül is (ott a SuperSU), viszont ha egy calibrálást akarok elindítani, akkor vissza adja hogy nem rootolt

Nem elérhető zsoltix

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1171 Dátum: 2012. Október 26. - 22:01:08 »
Sziasztok
Kérhetnék roothoz leírást?

Nem elérhető Szundi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1172 Dátum: 2012. Október 26. - 22:22:48 »
talán csak annyi, hogy lehet, hogy sokan nem tudják rootolni,
pl én is a kis kínaival, eddig háromszor futottam neki, látszólag sikerül is (ott a SuperSU), viszont ha egy calibrálást akarok elindítani, akkor vissza adja hogy nem rootolt
Fogadjunk, hogy majd az új 4.1.2-höz megint valami extra furmányos rootolási módszert kell alkalmazni... :'(
Nem-e lehetne-e rootoltan kiadni aztat a romot?  ;D

arkilaszlo

• Vendég
« Válasz #1173 Dátum: 2012. Október 27. - 06:48:07 »
Sziasztok
Kérhetnék roothoz leírást?
én ezzel próbálkoztam, igaz ezt JB-hez írták, és én visszatettem az ICS-t.
idézet egy korábbi bejegyzésből:
JB rootolás menete:

1.) Letöltöd a ZhuoDaShi-2.2.0-setup.exe fájlt: http://tabletrepublic.com/forum/teclast-a10-dual-core/how-root-teclast-a10-dual-core-2491.html
2.) Feltelepíted, elindítod
3.) Tabon USB hibakeresés/Telepítés ismeretlen forrásból legyen bejelölve
4.) Az USB-n (nem OTG) keresztül rákötöd a tabot a PC-re és vársz, amíg a kínai szoft felismeri a tabot és feltesz rá ezt-azt
5.) Utána megjelenik ez a képernyő: http://www.kephost.com/images4/2012/9/20/a1_2012_9_20_g6vp8xtpbz.jpg
Rákattintasz ahová be van jelölve
6.) A kövi ablakban a ROOT feliratra katt (kék gomb) és vársz amíg végez
7.) Ha kész, a kék gombbal Finisheled, és ellenőrzöd, hogy jó-e (kell lennie egy SuperSU nevű appnak, ami nem az, amit az ICS alatt használtunk). Ha működnek a rootolt progik (angolul rákérdez az indításukkor, hogy engedélyezed-e)
8.) Lehúzod az USB-ről, kikapcsolhatod a hibakeresést és leszedheted a kínai nyelvű appokat (SuperSU marad!) és a rootoló progit a PC-ről, hiszen úgysem kell már...

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1174 Dátum: 2012. Október 27. - 09:31:46 »
Ej, ej de szépen át lett ugorva a tun.ko modulos megjegyzésem...  ;D
Viccet félretéve, tényleg nagyon kéne, de most eléggé faramuci helyzetben vagyok, mert eleinte ez volt a limit, mármint, hogy ha ezt nem tudja a kütyü akkor eladom és keresek másikat. Gondoltam megvárom a 4.1-et és ha azzal sem működik az OVPN, akkor tényleg elpasszolom...
Igen ám csak időközben meg nagyon megszerettem. Mert ezt leszámítva várakozásomon felüli a készülék és tényleg mindennel elégedett vagyok. A kínt az okozza, hogy racionális ember vagyok alapvetően, de ezért a készülékért inkább húrcibálok magammal egy notit is ha tudom távolról kell melóznom...  :o

Milu
Tudod nagyon jól, hogy korábban erről mennyit is leveleztünk.
(Most épp én vagyok az az ügyeletes admin így én emlékszem :D )
Nincs elfelejtve., de korábban ki lett fejtve mi a problémánk oka.

Segítsd, az okosabbtól nem szégyen tanulni.
Ha mutatsz egy olyan B-brand tabot ahol ezt megoldották akkor,  abból ........ ;) 8)
 szóval müködő minta kéne

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1175 Dátum: 2012. Október 27. - 09:35:08 »
Viccet félretéve, tényleg nagyon kéne, de most eléggé faramuci helyzetben vagyok, mert eleinte ez volt a limit, mármint, hogy ha ezt nem tudja a kütyü akkor eladom és keresek másikat. Gondoltam megvárom a 4.1-et és ha azzal sem működik az OVPN, akkor tényleg elpasszolom...
Igen ám csak időközben meg nagyon megszerettem. Mert ezt leszámítva várakozásomon felüli a készülék és tényleg mindennel elégedett vagyok. A kínt az okozza, hogy racionális ember vagyok alapvetően, de ezért a készülékért inkább húrcibálok magammal egy notit is ha tudom távolról kell melóznom...  :o

Milu

Ha mutatsz egy olyan B-brand tabot ahol ezt megoldották akkor,  abból ........ ;) 8)
 szóval müködő minta kéne

Ja elfelejtettem:
Nem véletlen használjuk most azt a kernel változatot amit.
Nagyon sok konkurens tabletnél a régebbi verziókban leledző hibák miatt van a nyöszörgés. Ezt nem sorolom, ez legyen az ő hibájuk , mi nekünk nem célunk nekik segíteni.
Ahhoz igaz van jó összetartozó páros, de ha ezt használnánk akkor kb 200-300 ember meg az ott tapasztalható ALAP hibákat sorolná itt.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1176 Dátum: 2012. Október 27. - 09:37:16 »
Fogadjunk, hogy majd az új 4.1.2-höz megint valami extra furmányos rootolási módszert kell alkalmazni... :'(
Nem-e lehetne-e rootoltan kiadni aztat a romot?  ;D

Nem tőlünk függ.
Hidd el nem célunk a szándékos szívatás, ez látszik is az Allwinneres gépeknél.
Az RK nem támogatja a nyitott bootloadert.
Igen a 4.1.2 megint máshogy fog müködni.
De ilyenkor mindig lesz egy "barátunk" aki a mi ellenőrzésünk után villámgyosan kiteszi a módszert.

Nem elérhető Szundi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1177 Dátum: 2012. Október 27. - 11:07:41 »
De ilyenkor mindig lesz egy "barátunk" aki a mi ellenőrzésünk után villámgyosan kiteszi a módszert.
Tudom én, hogy ha lehetne akkor úgy adnátok ki. De ha hamar jön rá majd megoldás, akkor annyira nem nagy baj.  ;)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1178 Dátum: 2012. Október 27. - 12:56:49 »
Tudom én, hogy ha lehetne akkor úgy adnátok ki. De ha hamar jön rá majd megoldás, akkor annyira nem nagy baj.  ;)

Már megvan ;)

arkilaszlo

• Vendég
« Válasz #1179 Dátum: 2012. Október 27. - 13:30:06 »
Sziasztok!
Kérdés Adminhoz:
Mennyire jellemző az a probléma, vagy csak egyedi-e gond ami nálam előjött a JB felrakása után. Amikor lemegy alvóba a készülék (ConCorde tab 9.7 IPS Plus), és utána bekapcsolás, akkor 10-ből 9-szer a következő a helyzet: wifi nincs elérhető közelségben, wifi kikapcs-bekapcs és megy tovább az élet. Mivel kezdett eléggé idegesítő lenni a probléma, ezért visszatettem az oldalon fent levő 4.0.4 -et. A jelzett probléma megszűnt, a wifi teljesen stabil és jó (erős is). Ugyanilyen jó volt a gyári 4.0.4 -el is. A gond csak akkor van, ha a 4.1.1 van fent.
Egyébként szívesen visszatérnék a JB-re, mert olyan pozitív különbségek voltak (gyorsaság), ami indokolná a váltást, de itt ez a fránya wifi gond.
A JB-vel olyan, mintha nem ugyanazt a tabot használnám, hanem egy kategóriával drágábbat, többet tudóbbat.
Mit lehetne tenni a wifi gond legyűrésére, mit csináljak, mit próbáljak meg?
Köszönettel: Árki László

Nem elérhető wizzard

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1180 Dátum: 2012. Október 27. - 13:54:20 »
Értem én, hogy a root-hoz van admin support, de a belülről porosodó kijelzővel mit lehetne tenni?

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1181 Dátum: 2012. Október 27. - 14:08:02 »
Sziasztok!
Kérdés Adminhoz:
Mennyire jellemző az a probléma, vagy csak egyedi-e gond ami nálam előjött a JB felrakása után. Amikor lemegy alvóba a készülék (ConCorde tab 9.7 IPS Plus), és utána bekapcsolás, akkor 10-ből 9-szer a következő a helyzet: wifi nincs elérhető közelségben, wifi kikapcs-bekapcs és megy tovább az élet. Mivel kezdett eléggé idegesítő lenni a probléma, ezért visszatettem az oldalon fent levő 4.0.4 -et. A jelzett probléma megszűnt, a wifi teljesen stabil és jó (erős is). Ugyanilyen jó volt a gyári 4.0.4 -el is. A gond csak akkor van, ha a 4.1.1 van fent.
Egyébként szívesen visszatérnék a JB-re, mert olyan pozitív különbségek voltak (gyorsaság), ami indokolná a váltást, de itt ez a fránya wifi gond.
A JB-vel olyan, mintha nem ugyanazt a tabot használnám, hanem egy kategóriával drágábbat, többet tudóbbat.
Nálam ugyenez a helyzet.
Irtam is a wifis hozzászólásomban,de nem jött rá érdemi válasz.
Ez van ezt kell szeretni.Kapcsolgatom én is,már ráállt a kezem :)

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1182 Dátum: 2012. Október 27. - 15:12:39 »

Milu

szóval müködő minta kéne

:) :) :) :)
Ez vicces mert nagyon messzire nem is kell mennetek, ha olyan tabot akartok látni amin jól működik a tun.ko-s modulozás.
Ugyan is adott egy haversrác akinek van egy CC tab 7015-ös kütyüje és azon szépen be lehet jelentkezni, nem fagy le amikor felépíti a SecVPN kapcsolatot.

Nem elérhető lartem

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1183 Dátum: 2012. Október 27. - 18:28:11 »
Sziasztok!
Kérdés Adminhoz:
Nálam ugyenez a helyzet.
Irtam is a wifis hozzászólásomban,de nem jött rá érdemi válasz.
Ez van ezt kell szeretni.Kapcsolgatom én is,már ráállt a kezem :)
engem is érdekelne a válasz !
másik : a tok garanciális ?:D (speedshopban vettem) és a tokom kezd szétesni , két hónap használat után és az lenne a kérdésem, hogy van e rá esély hogy van rá garancia ?
üdv lartem

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1184 Dátum: 2012. Október 29. - 10:44:26 »
Mennyire jellemző az a probléma, vagy csak egyedi-e gond ami nálam előjött a JB felrakása után. Amikor lemegy alvóba a készülék (ConCorde tab 9.7 IPS Plus), és utána bekapcsolás, akkor 10-ből 9-szer a következő a helyzet: wifi nincs elérhető közelségben, wifi kikapcs-bekapcs és megy tovább az élet.

Tedd fel a marketből:

Advanced Wifi Lock
https://play.google.com/store/apps/details?id=opotech.advancedwifilockfree

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1185 Dátum: 2012. Október 29. - 10:45:26 »
a belülről porosodó kijelzővel mit lehetne tenni?

Nem jellemző eset.
Milyen környezetben használod? Nincs valahol a ház megnyílva?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1186 Dátum: 2012. Október 29. - 10:47:59 »
Ez vicces mert nagyon messzire nem is kell mennetek, ha olyan tabot akartok látni amin jól működik a tun.ko-s modulozás.
Ugyan is adott egy haversrác akinek van egy CC tab 7015-ös kütyüje és azon szépen be lehet jelentkezni, nem fagy le amikor felépíti a SecVPN kapcsolatot.

Te vagy a vicces, hisz a témában az első levelezések úgy kezdődtek közted és köztünk, hogy a tun.ko modul kernel függő.
Épp mi hoztuk fel akkor magunkat példának, hogy az Allwinner-es gépeinknál ( a 7015-ös is ilyen) milyen egyszerű volt.
Ne keverjük a platformokat és a használható kerneleket!
Kollégám gondolatmenetét folytatva kérem, hogy a Rockchip platformon azon belül is a RK3066-nál mutass erre működő mintát.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1187 Dátum: 2012. Október 29. - 10:51:16 »
a tok garanciális ?:D (speedshopban vettem) és a tokom kezd szétesni , két hónap használat után és az lenne a kérdésem, hogy van e rá esély hogy van rá garancia ?

A gyári tartozéknak adott ConCorde billentyűs tokról beszélsz?
Két év alatt egyetlen tok "szétesést" sem láttunk, hozd már be a szervizbe

Nem elérhető marcedli

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1188 Dátum: 2012. Október 29. - 12:28:15 »

másik : a tok garanciális ?:D (speedshopban vettem) és a tokom kezd szétesni , két hónap használat után és az lenne a kérdésem, hogy van e rá esély hogy van rá garancia ?
üdv lartem

fél év gari mindenképp jár a gyorsboltban, de hogy elfogadják-e gariban a tiéd sérüléseit.....na azt már csak ők tudják megmondani.
« Utoljára szerkesztve: 2012. Október 29. - 15:53:02 írta marcedli »

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1189 Dátum: 2012. Október 29. - 14:45:58 »

Te vagy a vicces, hisz a témában az első levelezések úgy kezdődtek közted és köztünk, hogy a tun.ko modul kernel függő.
Épp mi hoztuk fel akkor magunkat példának, hogy az Allwinner-es gépeinknál ( a 7015-ös is ilyen) milyen egyszerű volt.
Ne keverjük a platformokat és a használható kerneleket!
Kollégám gondolatmenetét folytatva kérem, hogy a Rockchip platformon azon belül is a RK3066-nál mutass erre működő mintát.

Jogos a két pont. Megpróbálok utána járni a dolognak...

Nem elérhető Shoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1190 Dátum: 2012. Október 29. - 21:48:41 »
Sziasztok!

Ma azt hittem, hogy meghalt a tablet, de "szerencsére" csak fullra le volt merülve. Vicces, mert este meg is néztem, hogy tölt-e és töltött. Valószínű nem szereti az EU-s csatlakozó az angol konnektorokat. :) Meg tudná valaki mondani, hogy milyen csatlakozója van a tabnak? Még elvileg több, mint másfél hónapig kint leszek és addig kéne valami, meg esetleg szereznék hozzá egy autós töltőt is.
Előre is köszi!
Üdv!

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #1191 Dátum: 2012. Október 30. - 08:21:50 »
Jogos a két pont. Megpróbálok utána járni a dolognak...

Építő jellegű segítség mindig jól jön ;D

Ez a tun.ko "dolog" igaz ezer emberből érdekel vagy kettő-hármat, de ezt meg kell csinálnunk, annyit beszéltünk róla ;D

Nem elérhető zoli24

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1192 Dátum: 2012. Október 30. - 09:25:07 »
nálam az van, ha kikapcsolt állapotban töltöm, akkor mikor először bekapcsol, az akku szintje valamiért mindig 0%, olyankor mindig újra kell indítani, hogy 100% ot mutason.

Nem elérhető wizzard

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1193 Dátum: 2012. Október 30. - 14:00:31 »
a belülről porosodó kijelzővel mit lehetne tenni?

Nem jellemző eset.
Milyen környezetben használod? Nincs valahol a ház megnyílva?

Nincs szerencsém nekem ezekkel, nem ez az első beporosodó készülék. A fejhallgató bemeneténél ment be a por, igaz mintha az átellenes sarokban lenne egy fél milliméter holtjáték a hátlapnak (be lehet nyomni). Amúgy pedig tokban van tárolva állandóan, így értetlenül állok a jelenség előtt én is. A kérdés az, hogy ezzel lehet-e valamit kezdeni?

Nem elérhető lartem

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1194 Dátum: 2012. Október 30. - 16:40:07 »
a tok garanciális ?:D (speedshopban vettem) és a tokom kezd szétesni , két hónap használat után és az lenne a kérdésem, hogy van e rá esély hogy van rá garancia ?

A gyári tartozéknak adott ConCorde billentyűs tokról beszélsz?
Két év alatt egyetlen tok "szétesést" sem láttunk, hozd már be a szervizbe
igen a gyári billentyűs tok. holnap be tudnék nézni esetleg , mettől meddig mehetek ? (és persze hova )

Nem elérhető Rudi500

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1195 Dátum: 2012. November 01. - 11:54:59 »
Hali mindenkinek!

Lenne pár kérdésem IPS+(JB) -al kapcsolatban:
-belső tárhelyem állandóan el akar fogyni 1GB-ból 80 mb van szabad, minden progi SD van (APP2SD) mégis
alig van helyem. Lehetséges hogy valami tele szemeteli? Clean cache-t is használok.
-Rootolni sehogy se akar összejönni a kínai progival, nem akarja a tabot látni, akármit is csinálok.
-szerintetek melyik a legjobb rom most a készülékhez?

Előre is köszi.

üdv

Nem elérhető Szundi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése

Nem elérhető sanzaa

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1197 Dátum: 2012. November 01. - 15:44:58 »
Egy állapotjelző LED igazán jól jönne a tabletre. Vagy az utódjára... A Defymen is szeretem, mert zölden villog, ha smst,emailt, hívást kaptam, kéken, ha a bluetooth be van kapcsolva és pirosan, ha lemerülőben van.
De mióta megvan a Plus, azóta csak hot spotnak használom a Defyt, de a tablet az nem kommunikál velem semmit első ránézésre.
Ez a Novum miben új?
ConCorde 9.7 IPS Plus és ConCorde 6025CID vezetékes telefon :)

Nem elérhető zsoltix

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1198 Dátum: 2012. November 01. - 16:58:40 »
Köszönöm a root leírást, de sajnos valamiért ez a kínai program nem akarja látni a tabot.  Van valakinek valami ötlete?

[a csatolmányt egy admin törölte]

Nem elérhető lartem

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1199 Dátum: 2012. November 01. - 20:38:18 »
hol tudom az oldalon jelzett tartozékokat megvenni ?
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 01. - 20:49:41 írta lartem »