Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről  (Megtekintve 230324 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről
« Válasz #1 Dátum: 2012. November 06. - 09:53:48 »
Kedves Fórumtársak.
Egy egyszerű fórum megnyitáson túl fontosnak tartjuk, hogy pár gondolatot megosszunk veletek.

ConCorde tab Novum:
Sokan kérdezhetik, hogy mit jelent a ConCorde tab 97IPS Plus készülék neve mellett a „kifutott típus” jelölés és a műszaki adatokat olvasva felfedezhető, hogy szinte megegyezik a Novum a 97IPS plus adataival.
A magyarázat egyszerű.
Régóta hangoztatjuk, hogy igyekszünk a felhasználói visszajelzéseket hasznosítani, ezeket feldolgozni egy új készülék esetében.
Azt a döntést hoztuk, hogy az eddig csúcstermékünknek tartott 97IPS plus tablet esetén egyfajta ráncfelvarrást hajtunk végre.
Sokan észrevették, hogy a ConCorde Elektronik kft. több helyen is kérdőíveket töltetett, kérdezők plázákban személyesen is megszólították az érdeklődőket. Ezúton is köszönjük a több mint ötezer visszajelzést és ígéretünkhöz híven ebből dolgozunk!
Ebből dolgozva a 97IPS plus az alábbi külalaki változáson esett át:
-   Régi vágyunk volt egy nem katalógusból történő ház választás, hanem saját elképzelés szerint legyártott készülékház. Ez most végre megvalósult. Az aluminium+magnézium ház egy műanyag betételemet is kapott. Színe a felhasználói igények szerint ismét ezüst.
-   Az új ház lehetőségeit kihasználva megváltozott a bekapcsoló gomb helye ( balról jobbra átkerült)
-   Megváltozott a hangerő szabályzó gombok helye
-   Az Audio jack aljzat balról jobb oldalra  került át.
-   Más a hangszóró elhelyezése, nyílásszöge
( a második-ötödik módosítást épp a felhasználói visszajelzések figyelembevételével, vagyis a kezelőszervek minden egy oldalra helyezése alapján történt)

A készülék „belseje” nem változott, vagyis a PCBA az RK30board, RK3066 kétmagos 1,6 GHz processzor, 1 GB ram, 16 GB nand flash, goodix LCD controller, RK903 radio modul)

A készülék Jelly Bean ( android 4.1.x) operációs rendszerrel kerül forgalomba, kernele 3.0.38.

A 97IPS plus tulajdonosok eddig is megismerhették már a Jelly Bean-t, a szoftveresen történt pár apróbb hibajavításon túl elkészült és támogatott a készülékben a USB2LAN kiegészítő.

Kereskedelmi szempontból történt változás:
Nagyon sok kritikát kaptunk a 97IPS plus esetén az alapcsomag részeként megtalálható bilentyűzetes tokkal kapcsolatban.  Ez most a Novum esetén kikerült, az alapcsolag része csupán a hálózati töltő, a szinkronkábel és a OTG átalakító kábel.
Természetesen billentyűzetes tok vásárolható utólag hozzá, mint ahogy ezzel a készülékkel mutatkozik be több új saját márkajelű kiegészítőnk mint a ConCorde 3G webstick, ConCorde Bluetooth GPS, ConCorde műbőr tokok nagy választékban.

Gondolkoztunk, hogy mi legyen a neve az átalakulás utáni új készüléknek.  A 97IPS plus 2 valahogy nem áll szájra, így döntöttünk, hogy új néven, új fórummal jelentkezik ez a tablet.
Az eddigi 97IPS plus tulajdonosok szoftveres támogatása az ugyanazon RK30SDK révén nem szűnik meg ( gyakorlatilag ugyanaz) 

„one more thing”
A megváltozott csomagolás után (beleértve a készülékházon történt változások, a tényleges csomag-dobozolást” mint importőr nagykereskedőink árképzésébe nincs beleszólásunk.
Az általunk üzemeltetett webshopban ez az ár így nyilvánul meg:
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=tabok&csz=02-05-5622

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #2 Dátum: 2012. November 07. - 15:39:43 »
Elsőként gratulálok az új modellhez!

Remélem a vevők és tesztelők visszajelzései alapján a modell nagy siker előtt áll! Nem mindegy, ha egy készülék nemcsak a "magok" számával tűnik ki a tömegből. Szerintem fontos, hogy a valós igényeket is figyelembe vegye a forgalmazó, nemcsak a piac diktálta trendi feltételeket. Hiszem, hogy a "közvélemény kutatás" sokszorosan fog kamatozni a következő típusok bevezetésénél. Ne feledjük azt sem, hogy jól tesztelt JB OS-sel nem sok forgalmazó tetszeleghet, és itt számítanak igazán azok a paraméterek, hogy kinek hány CPU magja van a motorháztető alatt.

Az árképzés is jól sikerült, és szerintem megjósolható egy magasabb árszegmenst betöltő készülék eljövetele is!

Gratula!
Megkapod a magadét!

Nem elérhető sea

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2012. November 07. - 20:42:15 »
Jó kis gépnek ígérkezik a Novum! Érdeklődni szeretnék, hogy idén (karácsony előtt) vagy esetleg a közeljövőben várható-e még másik modell is esetleg? Valamint, hogy nem tervezik-e esetleg olyan készülék kiadását, amiben van beépített 3g sim modem. Én spec sokat utazom vonaton, buszon, nagyon örülnék egy 3g-s tabletnek, ilyen jó supporttal! :) Gondolom vannak rajtam kívül mások is ezzel így.  Tudom, hogy megoldható otg-vel és webstickel, de anélkül jobb lenne.
Köszönöm előre is a választ!

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2012. November 08. - 11:35:59 »
a közeljövőben várható-e még másik modell is esetleg? Valamint, hogy nem tervezik-e esetleg olyan készülék kiadását, amiben van beépített 3g sim modem.

A közeljövőben nem várható más modell.
A karácsonyi vásárra való felkészülék megkezdődött, november végétől dec 24-ig ez le is zajlik.

A 3G beépített kérdés többszörösen "problémás"
Egyrészt csak ez nagyon látványosan megdobja a készülék árát, másrészt kérdőiveink szerint 20%-nál kevesebb embert érdekel ez a lehetőség.
Mivel 1000 darabos minimum tételekről beszélünk  így ilyen árú termék forgalomba helyezése erősen kockázatos.
Épp fentiek miatt lett kitalálva a webstickes támogatottság engedélyezése.

Nem elérhető sea

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2012. November 08. - 20:44:18 »
Értem! Köszönöm a gyors választ!

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2012. November 08. - 22:22:41 »
Jó kis gépnek ígérkezik a Novum! Érdeklődni szeretnék, hogy idén (karácsony előtt) vagy esetleg a közeljövőben várható-e még másik modell is esetleg? Valamint, hogy nem tervezik-e esetleg olyan készülék kiadását, amiben van beépített 3g sim modem. Én spec sokat utazom vonaton, buszon, nagyon örülnék egy 3g-s tabletnek, ilyen jó supporttal! :) Gondolom vannak rajtam kívül mások is ezzel így.  Tudom, hogy megoldható otg-vel és webstickel, de anélkül jobb lenne.

Én azt a tippet adnám a Concorde-nak, hogy gyártassanak olyan egyszerű mobiltelefont ami billentyűzetes/wifi hotspot-ot tud. Aki napi szinten hurcibálja bármilyen tabletját, annak ez teljesen megfelelő lenne USB stick helyett. Mert minek is kellene az okosteló, ha nálam a mégokosabb tabletem.

Hab lenne a tortán, ha ez a "primofon" még esetleg tudna GPS/Bluetooth feature-t is. Lenne egy APP aminek segítségével akár hívást is indíthatnánk a Gmail címtárból, majd ezt a BT fülesen lekezelnénk vagy a telón vagy a tableten, és persze mindvégig a zsebemben lenne a primofon..... A GPS-t nem kellene magyarázni...

Sőt még akár billentyűzet/kijelző sem kellene, mivel akár USB-n (adatkomm, és töltő) progin keresztül be lehetne állítani a ketyerét. A költségeket lefaragtuk. Persze lenne mégis bill+screen verzió is, független lenne, és akár dualsim-es is...

15-20e ft-ot megérne.

Több kávét nem iszok este... :)
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 08. - 22:29:49 írta Logicit »
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2012. November 09. - 08:05:05 »

Én azt a tippet adnám a Concorde-nak, hogy gyártassanak olyan egyszerű mobiltelefont ami billentyűzetes/wifi hotspot-ot tud. Aki napi szinten hurcibálja bármilyen tabletját, annak ez teljesen megfelelő lenne USB stick helyett. Mert minek is kellene az okosteló, ha nálam a mégokosabb tabletem.

Hab lenne a tortán, ha ez a "primofon" még esetleg tudna GPS/Bluetooth feature-t is. Lenne egy APP aminek segítségével akár hívást is indíthatnánk a Gmail címtárból, majd ezt a BT fülesen lekezelnénk vagy a telón vagy a tableten, és persze mindvégig a zsebemben lenne a primofon..... A GPS-t nem kellene magyarázni...

Sőt még akár billentyűzet/kijelző sem kellene, mivel akár USB-n (adatkomm, és töltő) progin keresztül be lehetne állítani a ketyerét. A költségeket lefaragtuk. Persze lenne mégis bill+screen verzió is, független lenne, és akár dualsim-es is...

15-20e ft-ot megérne.

Több kávét nem iszok este... :)

Ötletnek nem rossz, de egy működőképes mobilt nem hiszem, hogy az elvárásaiddal 20e Ft-ból meg lehet oldani. Ennél egyszerűbb a stick vagy egy hostpot. Szerintem....

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2012. November 09. - 08:47:04 »

A magunk módján mindig próbálunk megoldásokat kitalálni
Ezt mutatta ez a termék:
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=kifuto&csz=02-05-6267

És ezt mutatja ez a ternmékünk is.
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&katker=i&cszam=01-02-77911

Mindkettő 3G mobilnetet biztosít wifin keresztül.
Csak ezért egy ilyen funkcióra alkalmas telefont behozni felesleges, hisz a mobil szolgáltatók hűséggel "aprópénzért" árulnak olyan androidos telefonokat amin ez megoldható.

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2012. November 09. - 11:17:08 »
A magunk módján mindig próbálunk megoldásokat kitalálni
Ezt mutatta ez a termék:
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&fk=kifuto&csz=02-05-6267

És ezt mutatja ez a ternmékünk is.
http://www.concorde.hu/index.php?v=n&katker=i&cszam=01-02-77911

Mindkettő 3G mobilnetet biztosít wifin keresztül.
Csak ezért egy ilyen funkcióra alkalmas telefont behozni felesleges, hisz a mobil szolgáltatók hűséggel "aprópénzért" árulnak olyan androidos telefonokat amin ez megoldható.

Mondjuk egy Galaxy Mini 30K bruttó körül van, a fenti dolgokat mind tudja, de van-e olyan szoft amivel a GPS/Gmail címtár/headset kommunikációt tudja BT-n keresztül? Ez egy jó kis egyedi szoft lenne amivel csak a CON tabletek nyomulnának.... Vagy van-e már ilyen szoft a storeban? Sose venném elő a zsebemből a telót és csak 2 kütyü van nálam (a szivgyújt töltő/inverter/autós tartó mindíg a kocsiban) .....
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Boschman

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2012. November 11. - 18:19:15 »
Kedves Admin!
Nem ártana - bár sokkal korábban kellett volna - egy önálló topikot nyitni az IPS Plus készüléknek. Ez a minimum, amit megérdemelne a készülék és a használói is! Nem beszélve arról, hogy sokszor nem lehet igazán eldönteni, hogy az IPS topikban, ki melyik típusról beszél.
Üdv. Boschman

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2012. November 12. - 09:49:57 »
Kedves Admin!
Nem ártana - bár sokkal korábban kellett volna - egy önálló topikot nyitni az IPS Plus készüléknek. Ez a minimum, amit megérdemelne a készülék és a használói is! Nem beszélve arról, hogy sokszor nem lehet igazán eldönteni, hogy az IPS topikban, ki melyik típusról beszél.
Üdv. Boschman

Igazad van.
Akkor amikor a 97IPS készüléket behoztuk akkor úgy gondoltuk, hogy ez EGY termék, egy család és ezért alfórumban különböztettük meg őket mint

-Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS PLUS készülékről

-Kérdések válaszok, vélemények tapasztalatok a ConCorde tab 9.7IPS készülékről 

Ezen most már nem tudunk változtatni, mert szétesne az egész fórum ( így mondhatjátok bénák vagyunk ;) ;D )
A Novum olyan szintű átalakításokon esett át, hogy ez viszont külön családnak szántuk és leválasszuk a 97IPS névről igy is.
Valamint ha végre a gyártó partnerünk forgalomba hozza az RK3266-os CPU-t akkor jöhet a Novum plus  8)

( a mostani tippem 2013 márc, de ezt hülyén hangzik tőlem : nem hivatalos infó, hanem egy pletyka)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Szundi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2012. November 12. - 15:52:06 »
Novum-ról egy teszt: http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-novum-teszt
Köszi a tesztet, jó lett! ;D
Nekem az IPS Plus formája sokkal jobban tetszik, valahogy nem jön be ez a "kiélezett" szél. A betét elég bénán áll ki, ráadásul nagyon elüt az ezüst hátlaptól (vagy akkor legyen egy ugyanilyen, csak "vak" betét a másik oldalon is. A fülhallgató csatlakozóját én inkább feljebb tettem volna kb. a keskenyebb szél felső 1/3-ának a területére. Így bedugva is kényelmesen lehetne tartani két kézzel. Kamerákat középre (és a hátsót normálisra cserélni), hangszóró(ka)t szembe és kész is. ;D
A tok és a felesleges gombok elhagyása pozitívum (mondjuk mekkora oltás volt a Reset miatt az elején, hogy minek kéne már az IPS Plusra mikor nincs is rá szükség /és tényleg nincs/ különben is a Power is tudja ugyanazt...) és a virtuális hangerőszabályzók is praktikusak. Ha a wifi vételt a hátlap cseréje így megdobja az brutál, a nagyobb akksit meg nem is értem, hiszen a mostani teljesítményére sem lehet semmi panasz. 8)
Még annyit, hogy a mellékelt kábelek-töltők minősége lehetne jobb, néha másodszorra rádugva hajlandó csak etetni a cuccost, a microUSB-ről már nem is beszélve. Persze ez lehet, hogy egyénenként változó, de ha már a tab minőségi érzetet kelt, ez legyen igaz a tartozékokra is.

A CC előtt egyébként le a kalappal, remélem továbbra is így folytatják a munkát a termékfrissítés/bevezetés és a support tekintetében (a 8"-os újdonság Novum belsővel kemény lenne). Egyvalamit hiányolok csak, ez pedig a reklám (tudom drága mulatság, de akkor is kéne), mert a karácsonyi szezonban őrületeset lehetne aratni a Novummal (és társaival) ha csinálnának köré egy jó nagy reklámkampányt. Mindig csak a "márkás" cuccok vannak a tévében, de egy koreai autók/Dacia-féle mi-is-vagyunk-olyan-jók megerősítés sokat nyomna a latba.
Itt a fórumban pl. volt valami említés az IPS Plus JB frissítése kapcsán sajtótájékoztatóról, hát erről utána semmit nem lehetett hallani. Ennél több kéne, hogy (alma mintájára) mindenki tabot akarjon venni.
Ja, és ugye nem Novum Plus lesz a négymagos tab neve? Legyen Novum Q, vagy Quattro vagy ilyesmi (szavazás? + nyereményjáték - az LG-nél volt ilyen), de az is elég nagy lépés, hogy érdemes legyen elkülöníteni a kétmagostól.
Na, hát ennyi lett volna dióhéjban. ;D

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2012. November 14. - 17:50:16 »
A Novum specifikációjában azt olvastam, hogy tartalmaz fényérzékelőt. Ez valós infó? Sokat használnám autóban, ahol gyakran és gyorsan tudnak változni a fényviszonyok. Számomra ez fontos feature lenne. Szeretnék kicsit többet megtudni a benne lévő Bluetooth -ról. BT2.0, esetleg 3 -as? Milyen profilokat támogat? A harmadik kérdésem a 3g stickre vonatkozik. Milyen sávszélességre képes?

Nem elérhető Alfe85

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2012. November 14. - 18:38:31 »
Én arra lennék kíváncsi, hogy ez a készülék is rootolt lesz -e, mint a sima 9,7IPS.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2012. November 14. - 19:08:25 »
Én arra lennék kíváncsi, hogy ez a készülék is rootolt lesz -e, mint a sima 9,7IPS.
Hmm... Jóóó kérdés. Ha igen, akkor lesz -e CWM, vagy bármilyen recovery?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2012. November 14. - 20:51:52 »
Hmm... Jóóó kérdés. Ha igen, akkor lesz -e CWM, vagy bármilyen recovery?

Nem lesz rootolva, hiszen az IPS PLUS sem volt. De könnyedén (itt a fórumon) is leírtakkal rootolható.

Nem elérhető Alfe85

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2012. November 14. - 20:58:04 »
Azt tudom hogy a plusz nem volt rootolva pont emiatt aggódom, hiába lehet könnyedén rootolni én elég balszerencsés vagyok a frissítés is hiba nélkül lement és a végén mégis bedögölt valami benne, lehet hogy nem a frissítés miatt csak véletlen egybeesés volt de többször inkább nem kísérletezek hasonlóval.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2012. November 14. - 22:27:45 »
Azt tudom hogy a plusz nem volt rootolva pont emiatt aggódom, hiába lehet könnyedén rootolni én elég balszerencsés vagyok a frissítés is hiba nélkül lement és a végén mégis bedögölt valami benne, lehet hogy nem a frissítés miatt csak véletlen egybeesés volt de többször inkább nem kísérletezek hasonlóval.

Akkor mondom másképpen. Elvileg a rootolás auto garivesztés, hiszen belenyúlhatsz abba, amibe nem lenne szabad (bár a CC ezt igen szabadon értelmezi, így ők nem szabályozzák ezt a kérést ha jól tudom). Szerencsés a helyzetünk, hogy itt különböző úton módon de megbeszélhetjük, hogyan kell rootolni.
Egyes lapkagyártók nem engedik, hogy root legyen, az Alwinner engedi, ezért jöhetett ki rootolva a sima IPS készülék.

Nem elérhető Alfe85

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2012. November 14. - 22:31:52 »
Szerintem elsőre is értettem.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2012. November 14. - 23:30:14 »
Akkor mondom másképpen. Elvileg a rootolás auto garivesztés, hiszen belenyúlhatsz abba, amibe nem lenne szabad (bár a CC ezt igen szabadon értelmezi, így ők nem szabályozzák ezt a kérést ha jól tudom). Szerencsés a helyzetünk, hogy itt különböző úton módon de megbeszélhetjük, hogyan kell rootolni.
Egyes lapkagyártók nem engedik, hogy root legyen, az Alwinner engedi, ezért jöhetett ki rootolva a sima IPS készülék.
Ez jó hír. Ha ezt a lapkagyártók szabályozzák  :) ,akkor rootolva lesz. Több RK3066 -os chipsettel szerelt eszközről is tudok ( pl. Androidos mini PC -k ), amelyek "gyárilag" rootoltak. Többel személyes tapasztalataim is vannak ICS -sel és JB -vel is. De mi van, ha mégsem a lapkagyártókon múlik?  :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2012. November 15. - 06:59:55 »
Ez jó hír. Ha ezt a lapkagyártók szabályozzák  :) ,akkor rootolva lesz. Több RK3066 -os chipsettel szerelt eszközről is tudok ( pl. Androidos mini PC -k ), amelyek "gyárilag" rootoltak. Többel személyes tapasztalataim is vannak ICS -sel és JB -vel is. De mi van, ha mégsem a lapkagyártókon múlik?  :)

Na megfogtál :). Lehet ordenáré nagy baromságot írtam, akkor sorry miatta.
Egy biztos, a Novumnál is úgy kell majd rootolni mint az IPS PLUS-nál.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2012. November 15. - 15:43:33 »
Egyébként ennek talán nincs is akkora jelentősége. Sztem a rootolás körülményeit annak kell (ene) szabályoznia, aki a garanciát adja a termékre. A root jó és hasznos dolog, de nem hozzáértő kezekben veszélyes lehet. Ezért nem tartom jónak, ha egy ecccerű felhasználó így kapja a kezébe az eszközt. A gyártó felelőssége, hogy az általa fejlesztett eszköz jól használható legyen azokra a feladatokra, amikre tervezték. A felhasználó ne kényszerüljön ehhez esetenként garanciavesztéssel járó mókolásra. Természetesen hozzáértő kezekben többre is képesek ezek a kütyük. De ez már kísérletezés, soxor a határok feszegetése. Ez kockázattal jár és nem várható el egy gyártótól / fejlesztőtől sem, hogy átvállalja a felelősséget egy esetleges szakbarbártól. Sztem az a korrekt hozzáállás, ha a gyártó a kockázati tényezők ismertetése és az EBBŐL eredő hibák felelősségének áthárítása mellett lehetőséget ad a rootolásra. Értem ez alatt pl. a folyamat ismertetését, hogy ne a 666. internetes oldalon látott, Gipsz Jakab által leírt módon történjen. Az már kényesebb kérdés, hogy mi értendő EBBŐL eredő hiba alatt. Ennek megállapításához a garanciát nyújtó részéről szaktudás, idő és eszközök kellenek. Ezért a legtöbb esetben ez le van egyszerűsítve a rootoltadbuktad  -ra. Na ez például egy olyan pont, amiben a Magyar háttér miatt a CC jobb tud lenni és én úgy látom él is ezzel a lehetőséggel. Persze csak addig, amíg a felhasználók csak élnek és nem visszaélnek ezzel.     

Nem elérhető BubiLord

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2012. November 16. - 00:02:53 »
Novum-ról egy teszt: http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-novum-teszt

Szeretném megkérdezni a ConCorde csapatától - a teszt méréseire támaszkodva-,
miben változtattak a Novumbam - az IPS+ -hoz képest -, hogy azonos hardveres felépítettség mellett mégis ennyivel jobb WiFis teljesítményt értek el?

maiden

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2012. November 16. - 10:33:08 »
Szeretném megkérdezni a ConCorde csapatától - a teszt méréseire támaszkodva-,
miben változtattak a Novumbam - az IPS+ -hoz képest -, hogy azonos hardveres felépítettség mellett mégis ennyivel jobb WiFis teljesítményt értek el?

Erre még én is tudok válaszolni.
Ha olvasd el Pyrooo tesztjét:
http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-novum-teszt

Abból keresd ezt a képet:
https://public.blu.livefilestore.com/y1pTvgk2iqyO3oSLgmPH4vvJ_9ijdiD4iB5kh3-X2E92NUH2zloVowy4Oee7wswEQj2V8SaSxZS86atmv8HxgOYjQ/DSC03491.JPG?psid=1

A wifi antenna átkerült a műanyag betét alá 8) 8) 8) 8) 8) 8)

Nem elérhető Sanyesz

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2012. November 16. - 12:35:45 »
Ez tényleg jó hír. Mármint annak, aki most készül NOVUM-ot vásárolni. Én személy szerint olyan nagyon nem tudok örülni neki, mert nekem marad a gyenge WiFi az IPS+ -on. :(

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2012. November 19. - 12:22:23 »
Ez tényleg jó hír. Mármint annak, aki most készül NOVUM-ot vásárolni. Én személy szerint olyan nagyon nem tudok örülni neki, mert nekem marad a gyenge WiFi az IPS+ -on. :(

Ezt azért így nem mondanám.
A 97IPS plus wifije sem " gyenge", ugyanakkor nemcsak az antenna változott a novumban hanem a rádiómodul is.

Nem elérhető Hörcsi66

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #28 Dátum: 2012. November 19. - 19:02:30 »
Rootolva lesz a készülék,vagy utólag kell majd.Készülök venni egyet a héten vagy a köv.héten és szeretném tudni.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2012. November 19. - 20:27:47 »
Rootolva lesz a készülék,vagy utólag kell majd.Készülök venni egyet a héten vagy a köv.héten és szeretném tudni.

A héten nem hiszem, hogy tudsz majd venni. Nem lesz rootolva.