Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről  (Megtekintve 230319 alkalommal)

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről
« Válasz #210 Dátum: 2012. December 12. - 14:27:25 »
Egy kis adalék a root-os dologhoz! Ezzel a megoldással, mindenkinél, aki ROOT-olásra adja a fejét, mennie kell a dolognak...  8)
A kínai progi ADB-n(Android Debug Bridge) keresztül szólítja meg a készüléket, ahhoz viszont, hogy ezt meg tudja tenni szükséges az ADB driver megléte.
Ezen az oldalon találtok egy progit (PDAnet 32/64-BIT) ami viszonylagosan leegyszerűsíti az ADB driver telepítését. És képernyő képekkel meg is mutatja mit kell tenni...
http://www.topnotchtablets.com/installADBdriver
Ami fontos, hogy nem kell csak addig eljutni az ADB driver telepítésben amíg a PDAnet-es adaptert el nem kezdené telepíteni. Az már ugyan is nem kell, csak az USB driver amit még az előtt telepít. Az adapteres telepítési résznél már látszik a háttérben egy státusz ablak ahol kiírja, hogy USB és zöld pipa van mögötte. Ezen a ponton ki lehet lépni a telepítőből.
Egy 32bites XP-n most próbáztam ki. A driver nélkül meg se nyekkent a kínai progi, annak fentieknek megfelelő telepítését követően, viszont elsőre rácuppant.

Közben kisilabizáltam, hogy pont az ADB miatt kell esetenként 2x elindítani a kínai progit. Pontosabban ez azoknál léphet fel mint jelenség akik nem csak egy eszközt csatlakoztatnak ugyan ahhoz a PC-hez. Nem minden progi lövi ki kilépést követően az ADB-t ha már nem használja.
Vegyünk egy péládt. Galaxy SII és NOVUM eszközökkel. Mi is történik?
1. PC-hez csatlakoztatom az SII-t. Teszem amit teszek. Közben ADB elindul, SII driver betöltődik.
2. Leválasztom, dolgom végeztével az SII-t. ADB futó állapotban marad, (látszik a folyamatok között az adb.exe).
3. Rádugom a NOVUM-ot pc-re, kínai progi indít. Az érzékeli a futó ADB-t nem tesz semmi, viszont az ADB mellé betöltött driver az nem jó, mert az még az SII-é.
4. Kilépek a kínai progiból. Mivel jól meg van írva kilépéskor lelövi az adb.exe-t.
5. Ismét rádugom a NOVUM-ot pc-re, kínai progi indít. Mivel nincs futó ADB ezért elindítja ami érzékeli a NOVUM-ot és a megfelelő drivert tölti be hozzá. A kínai progi egyből felismeri a készüléket...

Ha a driver felkúszott, akkor jöhetnek az itt részletezett dolgok:

Egy kérdés:milyen programmal ROOT-oltad?
Lehet le van már írva valahol,csak nem találtam.

NOVUM-os fórumban még nem volt róla szó, de ugyan úgy és az kell hozzá mint a PLUSZ-hoz.
A leírásokat beidéztem onnan... Ha van valami gond akkor kérdezz, biztosan tudunk segíteni...

köszi az infót!

amúgy ugyanúgy kell rootolni mint az előző verziót?

Erre most nem tudok egyértelműen válaszolni.
Nekem az ICS-es módszerrel nem sikerült, csak egy kínai csoda progival.
Itt található a hogyan és miként...
http://tabletrepublic.com/forum/teclast-a10-dual-core/how-root-teclast-a10-dual-core-2491.html
És akkor maiden kérdésére is válaszoltam...  ;)

Itt a hevenyészett leírás...

Megpróbáltam ezt a kinai progis rootolást, a progi elindul szépen viszont hiába dugom rá az usb kábelt nem csinál semmit a program.
Kell valamelyik gombot megnyomni hozzá a programban?Vagy mit kell csinálni pontosan?

Igen. Rá kell nyomni a ROOT feliratra.

Na de melyik az?Nem tudok kinaiul,találomra meg nem akarok nyomkodni. :)
Körülirod nekem melyik az a gomb?
Még egy kérdés.
Az usb hibakeresést kikell pipálni vagy sem?

Köszi előre is.

Ez időközben sikerült?

Sajnos nem.,pedig már egyre jobban idegesit.
Valaki leirhatná hogy sorrendben minek kellene történnie,mert úgy érzem nálam valami usb csatlakozási/felismerési bibi lehet.
Nálam most ez történik:
-program elindit,a telefonrajzban a kereső pörög párat és megáll.
-rádugom usb-n keresztül a tabot és nem történik semmi!!Nem kellene ilyenkor valahogy jeleznie a proginak hogy rádugtam valamit?
-ezekután próbáltam a csavarkulcsos menüben a második sorban levő root gombra nyomni,de egy hibaüzenetes  ablak ugrik fel(lehet nem is azt a gombot kell nyomni?)
Gőzőm nincs mit csinálok rosszul.
Próbáltam úgy hogy gyorsan rádugom amikor még pörög a kereső rögtön a progi elindulásakor,de semmi.
Próbáltam usb hibakereső bekapcs,illetve anélkül is,de semmi.
Oprendszerem win7 64bit.Lehet ez a gond?

Oprendszer nem számít, én is 64bit-est használok. (driver ugyebár a JB frissítés miatt rajta van a PC-n...)
Ami számít, USB hibakeresési mód bekapcs, ismeretlen források bekapcs...
Utóbbira azért van szükség mert a progi felrak egy alkalmazást és egy szervizt a készülékre.
Ha ezek megvannak akkor csak elindítod a progit PC-n és csatlakoztatod USB-n a készüléket. Vársz...
Akkor jó ha látszik a PC-s porgiban a képernyőképen a tablet aktuális képe ezt követően az alatt rányomsz a ROOT-ra és kész.

(Katt a képre...)

Itt meg a precíz...

Sziasztok
Kérhetnék roothoz leírást?
én ezzel próbálkoztam, igaz ezt JB-hez írták, és én visszatettem az ICS-t.
idézet egy korábbi bejegyzésből:
JB rootolás menete:

1.) Letöltöd a ZhuoDaShi-2.2.0-setup.exe fájlt: http://tabletrepublic.com/forum/teclast-a10-dual-core/how-root-teclast-a10-dual-core-2491.html
2.) Feltelepíted, elindítod
3.) Tabon USB hibakeresés/Telepítés ismeretlen forrásból legyen bejelölve
4.) Az USB-n (nem OTG) keresztül rákötöd a tabot a PC-re és vársz, amíg a kínai szoft felismeri a tabot és feltesz rá ezt-azt
5.) Utána megjelenik ez a képernyő: http://www.kephost.com/images4/2012/9/20/a1_2012_9_20_g6vp8xtpbz.jpg
Rákattintasz ahová be van jelölve
6.) A kövi ablakban a ROOT feliratra katt (kék gomb) és vársz amíg végez
7.) Ha kész, a kék gombbal Finisheled, és ellenőrzöd, hogy jó-e (kell lennie egy SuperSU nevű appnak, ami nem az, amit az ICS alatt használtunk). Ha működnek a rootolt progik (angolul rákérdez az indításukkor, hogy engedélyezed-e)
8.) Lehúzod az USB-ről, kikapcsolhatod a hibakeresést és leszedheted a kínai nyelvű appokat (SuperSU marad!) és a rootoló progit a PC-ről, hiszen úgysem kell már...

Nem elérhető pigster

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #211 Dátum: 2012. December 12. - 14:36:24 »
Idézet
Mint vezető fejlesztő akkor tőmondatokban válaszolok.
Nem, nem tépem a hajam. Márcsak azért sem mert ez az egész dolog túl van "hypeolva".
Nekem se kell hinni, mint ahogy minden kedves vásárlónak is azt javasoljuk, hogy csak magának higgyen és nézze meg a terméket.

Mivel mindent statisztikázunk, így még a vevő gatyaméretét is számon tartjuk ;)
Az első eladott 1000 darabból, visszajött ( 2012.12. 12. 9.30-ig):
9 darab "ragasztási reklamáció"
3 darab "nem kapcsol be"
3 darab "  diffuzor hiba"
1 darab "BT"
1 darab "wifi"

Én nem érzem, hogy szériahiba lenne vagy bármely gyerekbetegséget ki kellene nőnie.
Soha egyetlen percben sem mondtuk, hogy ezek az ezközök nem romolhatnak el. De ha elromlik akkor azért van a szervizünk, hogy erre azonnal reagáljon a lehetőségeken belül ( cserélje, vagy javítsa)

Ha visszajött volna 50 darab az is még 5%.  Az itt sokat emlegetett nagy A brand gyártok is hasonló vagy ilyen arányú hibastatisztikánál vannak.
Tudom az a pár százalák hibás termék épp annak aki beleesik kellemetlen.  De csak ismételni tudom magam: ha elromlik akkor azért van a szervizünk, hogy erre azonnal reagáljon.
De hogy szériahiba, meg gyermegbetegségről beszélni és ezekkel a szavakkal dobálózni azt egyenesen visszautasítom.

Fenti mondataim nem vitaindító, hanem tényközlés!

Fenti tényközléshez csak annyit, hogy helytelen tények közlése.
Amint látom a fenti hibajelenségek között nincs kamera hiba. Márpedig a novum, amit én vásároltam pontosan kamerahibás volt (hw vagy sw) nem tudom. Már a tab első bekapcsolása után is hibát írt ki a Kamera alkalmazás. Másik kamera alkalmazást kipróbálva szintén ez volt  helyzet. Talán Hajdú Zoltán tanácsára csináltam egy gyári beállítás visszaállítást, ez sem segített (többikek tanulságul: a Flasht viszont ledarálta). Úgyhogy a készüléket visszaküldtem az edigitalba cserére. Mivel az újabb készülékek várható érkezési ideje folyamatosan eltolódott, ezért kértem vissza a pénzt. Azóta is várom. Edigitalnál ez volt az utolsó vásárlásom...
Aztán gondolom, jó pár hibás készülék van még valamerre, mivel sokan karácsonyi ajándékba vették, aztán lehet, hogy éppen csak kivették a dobozból, aztán visszatették.
Egyébként nem lenne rossz gép, ha lenne mód egy biztosan működő nem ragasztási hibás gépet kapni, akkor továbbra is érdekelne...

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #212 Dátum: 2012. December 12. - 14:55:53 »
CWM...

Sajnos nem tudom megoldani, hiába hekkelem szét, oda meg vissza, hogy ne nullázza a ROM-ot a CWM telepítés.
Megosztom a megoldást és lépéseit, ha érdekel bárkit is, de fontos, hogy mindenki tisztában legyen vele, hogy vagy lement mindent vagy elvész mindene a telepítéskor!

Az adatvesztés elkerülése végett elsőnek javaslok egy mentést! Jómagam a Titanium Backup-ot használom és ajánlom...

No és akkor amit tenni kell:
A letöltéssel és használattal automatikusan elfogadod a fentieket és tisztában vagy azzal, hogy ha nincs mentésed a gépről akkor mindened odavész és kapsz egy szép új üres ROM amikor végzel... Ha ez megtörténik akkor nem fogod sajnálni, mert vagy van mentésed TB, vagy nincs mit mentened és mert szóltam előre!!!!  ;)

1. a NOVUM-nak megfelelő CWM csomag letöltése... NOVUM CWM
2. a letöltött csomag átnevezése "EZ_zip"-ről "zip"-re, majd kicsomagolása
3. Két könyvtár van. A "NOVUM_CWM_5.5.0.4_JB"-ben van a CWM recovery, míg a "NOVUM_CWM_5.5.0.4_Restore_JB" könyvtárban van az eredeti recovery ha valamiért vissza kéne állni a gyárira.
4. tableten az USB hibakeresést ki kell kapcsolni(!)
5. el kell indítani a RKAndroidTool.exe-t  ("NOVUM_CWM_5.5.0.4_JB" könyvtárban)
6. csatlakoztatni kell a tabletet
  • ha azt írja "Found RKAndroid rock usb" akkor jó...
  • ha a csatlakoztatást követően nem találja meg a táblát(azt írja "No Found...") akkor vagy nincs jól telepítve a driver(ugyan az ami a ROM frissítéshez kell, lsd. ott...), vagy több különböző típusú androidos eszközt használsz(újra kell indítani a PC-t és elkezdeni a 4-es ponttól újra), vagy rossz az USB kábeled, vagy nincs vagy, mennie kell...
7. Megtalálta a táblát... Nyomj rá a "Reboot to flash mode" gombra és búcsúzz el a készüléktől... (na jó ez utóbbi csak vicc vót...), a készülék átmegy egy úgynevezett flash mode-ba, a képernyő setét leszen mint a tehén belülről, de a progi váltig állítja, hogy "Found...", tehát Ő látja ami neked elég...
8. Csak a Flash fülön bűvészkedj és ott pippantsd be a "misc.img", a "recovery.img" és a "parameter" opciókat, a többit nem nyúka piszka...
9. Ha idáig eljutottál és az adrenalin kellő mértékben elöntött, akkor hajrá... nyomass egy laza "Flash ROM"-ot... Ettől a progi veszett módon beltolja a kb 10MB-nyi cuccot a kütyü lelkébe, kigyomlálva a gyári recovery-t és helyére szép, új, csillivilli CWM 5504-et fabrikál...
10. Ha eleddig nem kaptál infarktust akkor azt is látni fogod, hogy a készülék szépen újraindul és azt a fertelmes JIM logót tolja a képedbe...
11. várj...
12. várj...
13. na ezen a ponton szokott elszállni a kitartás, de NEEEEEE, még egy cseppet várj....
14. Na ha minden jól megy akkor bejön a CWM menü. Kezelése: hangerő gombokkal kiválasztod a funkciót, power gombbal aktiválod a kiválasztott fícsört... NOVUM-nál valamiért csak a lefelé gomb működik.

CuppaÖrömBódogszág... Nyomatol egy frankó mentést és/vagy újraindítod a masinkát. Igen ám de ez még egy csak egy dolog. Néha napján azért nem lenne rossz az imént felműtött CWM-et meglátogatni, na ezért telepítsd fel a quickboot progit(Katt a letöltésért...) a tabletkovára... Ettől kapol egy mívesnek éppen nem nevezhető progit, amivel szépen újralehet indítani a NOVUM-ot CWM-be, ha a progi indítása után kiválasztod a recovery-t...

Naggyábúúúl ennyi meg egy bambi...
Kéretik visszajelezni, hogy kinek mit hozott a projekt.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 12. - 15:37:08 írta Milu »

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #213 Dátum: 2012. December 12. - 15:28:40 »
Amint látom a fenti hibajelenségek között nincs kamera hiba. Márpedig a novum, amit én vásároltam pontosan kamerahibás volt

Oké, akkor kérem adj be ide egy ConCorde munkalapszámot amivel beadtad hozzánk.

Nem elérhető pigster

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #214 Dátum: 2012. December 12. - 15:58:14 »
Amint látom a fenti hibajelenségek között nincs kamera hiba. Márpedig a novum, amit én vásároltam pontosan kamerahibás volt

Oké, akkor kérem adj be ide egy ConCorde munkalapszámot amivel beadtad hozzánk.

Oké, nem tudtam, hogy ez a stílus megy a vásárlókkal, de legyen...
Nem adok munkalapszámot, mert visszaküldtem az edigitalnak, mint írtam is, esetleg náluk kéne érdeklődni.
Egyébként az előbb rendeltem egy másikat a 220volt.hu-n, ha előbb olvasom ezt pökhendi választ, lehet, hogy inkább nem rendelek. Nem biztos ám, hogy a vásárlók pattanásos hülyegyerekek, sőt az sem biztos, hogy feltétlenül Concorde Tabra kell elköltenem a pénzem. Ez pont egy olyan dolog, ami nélkül nagyon jól elvoltam eddig is, ha nem lenne, akkor sem sírnék (egyébként van egy másik 7"-os, sőt vettem egy Concorde One-t karácsonyi ajándékba is pár hete). De ha így megy, akkor egy majdani negyedik tab legfeljebb nem Concorde lesz. Mondjuk biztos (mert Archos gamepad lesz EUR 150.-)

maiden

• Vendég
« Válasz #215 Dátum: 2012. December 12. - 16:53:50 »
Nem adok munkalapszámot, mert visszaküldtem az edigitalnak, mint írtam is, esetleg náluk kéne érdeklődni.
Egyébként az előbb rendeltem egy másikat a 220volt.hu-n, ha előbb olvasom ezt pökhendi választ, lehet, hogy inkább nem rendelek. Nem biztos ám, hogy a vásárlók pattanásos hülyegyerekek, sőt az sem biztos, hogy feltétlenül Concorde Tabra kell elköltenem a pénzem. Ez pont egy olyan dolog, ami nélkül nagyon jól elvoltam eddig is, ha nem lenne, akkor sem sírnék (egyébként van egy másik 7"-os, sőt vettem egy Concorde One-t karácsonyi ajándékba is pár hete). De ha így megy, akkor egy majdani negyedik tab legfeljebb nem Concorde lesz. Mondjuk biztos (mert Archos gamepad lesz EUR 150.-)

Szövegértésből elégtelen

Ezt írta a CC képviselője:
3 darab "nem kapcsol be"
1 darab "BT"
1 darab "wifi"

Odaírta , hogy visszajött  2012.12. 12. 9.30-ig.
Te erre azt írtad, hogy helytelen adat, majd mikor erre a CC kér egy munkalapszámot még te vagy megsértődve.
Ha a CC-hez el sem jut ( nem jutott el mivel nem írtál, vagy a te adatod helytelen) akkor ezt honnan a bánatos fenéből tartsák nyilván.
Persze a legkönnyebb megint meghazudtolni mindenkit.

maiden

• Vendég
« Válasz #216 Dátum: 2012. December 12. - 16:57:06 »
de megtehetném-e én jogilag, hogy egy forgalmazótoknál vásárolok egy Novumot és ha bármi gond van vele, közvetlenül hozzátok viszem a szervizbe? Végülis normál esetben úgyis ott kellene előbb-utóbb kikötnie...
Vagy ilyen esetben kizárólag a forgalmazó felé jelezhetem a hibát és mindenképpen az ő szervizelési megoldásához kell igazodnom?

Természetesen megteheted.
A garanciapapírra is az CC telephelye van megadva.
Ezért is szoktuk javasolni, hogy a gyors ügyintézés csak a CC szervizében várható.
Mire a többi kereskedő összeszedi a cuccot addig 2-3 hét is letelik és addig abból a CC semmit nem lát!

Nem elérhető pigster

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #217 Dátum: 2012. December 12. - 17:16:09 »
Annyira szeretem ezt a szövegértéses dumát.
Tudod, mi a frappáns válaszom? @nyád.
Nekem, mint vásárlónak, miért kéne tudnom, hogy miféle kapcsolat van az értékesítők és a forgalmazó között? Visszaküldtem egy hibás terméket, egy fillért nem kaptam még vissza eddig, és még érdekeljen, hogy az edigital jelenti-e a hibát vagy nem? Leszarom. Ez pont illik az itteni stílushoz.
Most mondom is vissza a 220volt.hu-n a rendelést. Nem ettől fog tönkremenni a concorde, de köszönhetik neked, meg maguknak.
Fogok itt szenvedni...

Szövegértésből elégtelen

Ezt írta a CC képviselője:
3 darab "nem kapcsol be"
1 darab "BT"
1 darab "wifi"

Odaírta , hogy visszajött  2012.12. 12. 9.30-ig.
Te erre azt írtad, hogy helytelen adat, majd mikor erre a CC kér egy munkalapszámot még te vagy megsértődve.
Ha a CC-hez el sem jut ( nem jutott el mivel nem írtál, vagy a te adatod helytelen) akkor ezt honnan a bánatos fenéből tartsák nyilván.
Persze a legkönnyebb megint meghazudtolni mindenkit.

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #218 Dátum: 2012. December 12. - 18:24:53 »

Széle vagy közepe, mert tudod nem mindegy!
Szó szerint nem merev egy tab sem leginkább a hosszanti oldalon középen, mint ahogy itt leírtuk:
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=361.msg9386#msg9386

A gyártó általi meghatározás szerint 0,4-0,8 mm közti ez a szivacsréteg ami benne van és ami miatt nem merev a keret.

Ez a viszonyítási alap
Alul a közepén,de nem nagyon,mérni nem mértem meg,de olyan kb 1 mm vagy még annyi sem.Szóval akkor ez normális dolog.Köszönöm ezt én is igy gondoltam,csak mondom megkérdezem biztos ami biztos alapon :)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #219 Dátum: 2012. December 12. - 18:33:45 »
CWM...

Sajnos nem tudom megoldani, hiába hekkelem szét, oda meg vissza, hogy ne nullázza a ROM-ot a CWM telepítés.
Megosztom a megoldást és lépéseit, ha érdekel bárkit is, de fontos, hogy mindenki tisztában legyen vele, hogy vagy lement mindent vagy elvész mindene a telepítéskor!

Az adatvesztés elkerülése végett elsőnek javaslok egy mentést! Jómagam a Titanium Backup-ot használom és ajánlom...

CuppaÖrömBódogszág... Nyomatol egy frankó mentést és/vagy újraindítod a masinkát. Igen ám de ez még egy csak egy dolog. Néha napján azért nem lenne rossz az imént felműtött CWM-et meglátogatni, na ezért telepítsd fel a quickboot progit(Katt a letöltésért...) a tabletkovára... Ettől kapol egy mívesnek éppen nem nevezhető progit, amivel szépen újralehet indítani a NOVUM-ot CWM-be, ha a progi indítása után kiválasztod a recovery-t...

Köszi a leírást, ez sokat lendít a vásárlási kedvemen! Lenne egy - két kérdésem. Ezzel tudok teljes rendszermentést csinálni ugyanúgy, mint pl. SGS 2 -n? Gondolom, a ....zip -es telepítés is működik CWM -ből. Titaniumból engedi recovery -be újraindítani?   

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #220 Dátum: 2012. December 13. - 05:37:27 »
Stargun te melyik fórumot olvasod ?
Idézd már be légyszi hogy melyik mondattal küldték el melegebb éghajlatrra a kérdezőt?
Aki itt megengedhetetlen stilust nyomott le,az pont a "kedves" kérdező.
Ő kezdte eleve azzal hogy kétségbe vonta az adatokat,majd amikor erre kértek egy valamit amivel igazolni lehet eme állitását,akkor nekiáll anyázni?
Szerintem van az a szint,amikor már nem kell a potenciális vevőnek igazat adni,csakazért mert ő a VEVŐ.
Rádásul olyan dolgot vont kétségbe ami biztos vagyok benne,hogy nem azért nincs ott a listában,mert pont azt az egy dolgot akarnák eltitkolni a többi hiba közül.Miért tennék?
Az az egy db kamerahiba nem elférne a többi közt?
Nem oszt nem szoroz.
Nekem amig megvolt az IPS+,volt egy pár negativ észrevételem,amit igyekeztem a legpontosabban leirni,videóval alátámasztani.
Egyetlenegyszer sem irtak vissza tiszteletlenül,sőt azon voltak hogy megállpithassuk mi a gond(ami sikerült is hozzáteszem),pedig volt közte olyan dolog is aminél bizony elküldhettek volna melegebb éghajlatra.Nem tették.Türelmesen meghallgattak,bementem személyesen a szervizbe és megoldottuk.
Bocs kicsit hosszúra sikeredett a hsz,de nekem ez a véleményem.
Azt nem is érdemelne az eset ennyit sem.

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #221 Dátum: 2012. December 13. - 06:26:07 »
CWM...

Köszi a leírást, ez sokat lendít a vásárlási kedvemen! Lenne egy - két kérdésem. Ezzel tudok teljes rendszermentést csinálni ugyanúgy, mint pl. SGS 2 -n? Gondolom, a ....zip -es telepítés is működik CWM -ből. Titaniumból engedi recovery -be újraindítani?
Igen. Igen és igen. Ugyanakkor egyenlőre zip-es cuccot még nem volt lehetőségem kipróbálni, de mennie kéne...
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 06:39:29 írta Milu »

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #222 Dátum: 2012. December 13. - 06:36:17 »
A root-os, ADB-s dologhoz tudnátok (@nyázás nélkül ;)) tapasztalatokat írni? Van akinek nem megy fel az ADB driver XP-re, én meg kifogytam az ötletekből...  :'(
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 06:38:54 írta Milu »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #223 Dátum: 2012. December 13. - 07:07:11 »
Na tisztázzuk.
A CC közölt egy adatot (persze a savazás erre is megy, de hát trollok mindenütt vannak). Persze az Admin türelmét megtartva (úgy, hogy hivatalos supportot hazugsággal, tehát a fogyasztók félrevezetésével vádolták), kér egy munkalapszámot, amivel beazonosítható a hiba.
Teszem hozzá, ha az edigitalba viszi vissza is kap egy számot (lehet nem ugyan az mind a CC-nek), de valamilyen bizonylatot kap (gondolom csak úgy nem adja át).

Maiden előttem megválaszolt mindent ezzel kapcsolatban.

Én is csak ajánlani tudom, hogy a hivatalos márkaképviselethez vigyük a készüléket. Ez megjegyzem halkan, más gyártóknál sincs másképp. Egy samus mobilt vásárolva a MediMarkt-ban, a garanciát a samu intézi nem a MM.
Úgy örülnék, ha kicsit gondolkoznánk, mielőtt elkezdünk trollkodni. Bár egy legújabb tanulmány szerint, a világon a fórumozók és közösségi hálót használók 40% trollkodik, mert szerintük ez így jó. Nem probléma, csak ne itt...

Nem elérhető BeLac

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #224 Dátum: 2012. December 13. - 08:47:24 »
Na tisztázzuk.
A CC közölt egy adatot (persze a savazás erre is megy, de hát trollok mindenütt vannak). Persze az Admin türelmét megtartva (úgy, hogy hivatalos supportot hazugsággal, tehát a fogyasztók félrevezetésével vádolták), kér egy munkalapszámot, amivel beazonosítható a hiba.
Teszem hozzá, ha az edigitalba viszi vissza is kap egy számot (lehet nem ugyan az mind a CC-nek), de valamilyen bizonylatot kap (gondolom csak úgy nem adja át).

Szia !

Tévedsz, nem hogy munkalapot nem kapsz, de még egy elismervényt sem kapsz a garancia futártól ! ( edigitál )
   Az elsőt nekem is cserélték, hogy mi lett a sorsa nem tudom a száma: TAB121111053
 Mikor meghozták a csere készüléket (mert én nem a pénzt kértem) akkor kaptam szervizlapot is az első készülékről amin az ég világon semmi sincs csak hogy átvetek és jogos a reklamációm.
  Másodiknak egy olyan készüléket kaptam amin lefuttatták gyári vissza állítást. száma: TAB121111172  Hogy miért nem tudom de gyanítom valaki vissza vitte. Mert a hírek szerint akkor már nem volt raktáron tab. 
Az új szállítmány meg még nem érkezett meg amikor én ezt megkaptam.   

De szerintem is most már ne témázunk ezen hanem a szakmai dolgokon. 

Egy gondom van mivel legyalulták a készülékemet nem volt rajta a flash így a Chrome -ban nem megy a flash  ( az elsőn ment ! ez biztos ! ). Hiába telepítettem "Adobe Flash Player 11.1.."
 Lehet hogy root jog kellene hozzá nem tudom. De sajnos pont a root-olás nem akar össze jönni. A PC-m nem akarja az igazságot. De nem adom fel!!! 
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 08:50:06 írta BeLac »

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #225 Dátum: 2012. December 13. - 09:00:04 »
A root-os, ADB-s dologhoz tudnátok (@nyázás nélkül ;)) tapasztalatokat írni? Van akinek nem megy fel az ADB driver XP-re, én meg kifogytam az ötletekből...  :'(

Nekem nem sikerült igy sem :(. win7 64bit
A CWM viszont flottul felment. :)Nem is értem az egészet egyébként továbbra sem.
A CWM felmegy,a rendszer újrahúzás is megy,csak pont ez a kinai istennyila program nem akarja sz igazságot.
Igaz xp alatt végülis megoldottam,de akkor is!
Na szóval ez a módszer addig a pontig oké,mig kéri hogy csatlakoztassam az eszközt bekapcsolt usb hibakeresővel:

A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Majd ezt dobja fel:

Nem elérhető Nándi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #226 Dátum: 2012. December 13. - 09:02:46 »
Kedves Pigster A hülyeség erőltetése helyett inkább legyél tisztában a jogszabályokkal. A garanciát az importőr adja az általa megadott szervízben. A garanciális hiba elbírálását a szervíz végzi. A készülékeket minden esetben ide kell hozni, ide kerülnek.   A vevő életének az egyszerűsítésére rendelkezi a törvény úgy, hogy az eladóhelyre is vissza lehet vinni, és az eladó juttatja eladó szervízbe. Budapesten a szervíz, Szegeden vesz valaki valamit, ne kerüljön költségébe Budapestre juttatni. Ez egy kedvezmény a vevő felé.
A másik. Ha valamit reklamálok, akkor tudnom kell azonosítani. Téged is azonosítanak a neved, anyád neve szem. ig. szám alapján. A hibás készülék történetére vagy kíváncsi, akkor munkalapszám kell, mert a szervíz ez alapján tartja nyilván a javítást. A vevő neve nem adat. Az is lehet, hogy az üzlet a visszárura nem azt írja amit te reklamálsz. Ez csak akkor derül ki, ha tudsz munkalapszámot. A javított készülék átvételekor aláírsz egy elismervényt, ezzel együtt kapsz egy munkalapot ami tartalmazza mi történt a készülékkel mióta leadtad. Ha ezt nem kapod meg akkor reklamálni kell. Senki nem gondolat olvasó, hogy tudja te mit is akarsz. Amit leírtam az a kommunikáció alaptétele. El kell tudni mondani  mit akarsz, eljuttatni  a másik félnek, és a másik fél üzenetét megérteni.
Az hogy a Te sötét agyadba ez nem fér be, az csak a Te szegénységi bizonyítványod. Jobban tennéd ha hallgatnál és nem járatnád le magad.

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #227 Dátum: 2012. December 13. - 09:03:29 »

Lehet hogy root jog kellene hozzá nem tudom. De sajnos pont a root-olás nem akar össze jönni. A PC-m nem akarja az igazságot. De nem adom fel!!!

Nem tudom milyen oprendszeren próbálod,de nekem pld xp alatt sikerült csak a rootolás a kinai csodaprogival.win7 64bit alatt nem ment.
Keress egy xp-s gépet. :)

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #228 Dátum: 2012. December 13. - 09:11:47 »

A CWM viszont flottul felment. :)Nem is értem az egészet egyébként továbbra sem.
A CWM felmegy,a rendszer újrahúzás is megy,csak pont ez a kinai istennyila program nem akarja sz igazságot.
Na szóval ez a módszer addig a pontig oké,mig kéri hogy csatlakoztassam az eszközt bekapcsolt usb hibakeresővel:

Majd ezt dobja fel:

Teljes káosz... Nekem 64bites Win7-em van és elsőre (na jó néha másodikra, a leírt okok miatt) felismeri a kínai progi a gépem... ááááárghhhh :o

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #229 Dátum: 2012. December 13. - 09:12:52 »

Nem tudom milyen oprendszeren próbálod,de nekem pld xp alatt sikerült csak a rootolás a kinai csodaprogival.win7 64bit alatt nem ment.
Keress egy xp-s gépet. :)
XP alatt próbálja, neki szeretnék segíteni már második napja, de az istennek nem tudjuk összehozni...  :(

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #230 Dátum: 2012. December 13. - 09:21:38 »

Majd ezt dobja fel:

Egy gondom van mivel legyalulták a készülékemet nem volt rajta a flash így a Chrome -ban nem megy a flash  ( az elsőn ment ! ez biztos ! ). Hiába telepítettem "Adobe Flash Player 11.1.."

Előre elnézést a kérdésért, mert lehet, hogy egyértelműen igen lesz a válasz, de már most más nem jut eszembe...  ;)
Ugyebár Win7 alatt "futtatás rendszergazdaként", XP alatt meg rendszergazdaként van a telepítő elindítva (jobb egér klikk a telepítőn és ott kell kiválasztani a rendszergazda módot(win7), illetve a "futtatás mint..." lehetőséget(XP))?  ???

Nálam a gépek amolyan GODmode-ban futnak, mert idegesít ha minden sz@rért engedélyt kell adnom, a gépem védelmét megoldom más progikkal.

Amint tegnap (XP-s masina) kipróbáltam a telepítőt az is lokális rendszergazdában volt... tényleg már csak ez jut eszembe.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 09:28:27 írta Milu »

Nem elérhető BeLac

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #231 Dátum: 2012. December 13. - 09:32:49 »
SIKER  !!!  ;D

WIN7 64  alatt sikerült !    XP 32 - itt nem ismeri fel.

És igen rendszergazdaként futtattam a progikat. Sőt telepítettem egy új XP-t is de itt sem akart összejönni.

A win7 -re miután felraktam az ADB-t  már sima ügy volt, de a telepítést meg kell szakítani különben vissza töröl mindent a telepítő.

Hálás köszönetem Milu-nak       ;D

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #232 Dátum: 2012. December 13. - 09:36:54 »
SIKER  !!!  ;D

És igen rendszergazdaként futtattam a progikat. Sőt telepítettem egy új XP-t is de itt sem akart összejönni.

A win7 -re miután felraktam az ADB-t  már sima ügy volt, de a telepítést meg kell szakítani különben vissza töröl mindent a telepítő.

Cuppaörömbódogszáág...
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 09:45:23 írta Milu »

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #233 Dátum: 2012. December 13. - 09:53:21 »
SIKER  !!!  ;D

Na most, hogy megvan a ROOT, lássuk ezt a flashplayer-es dolgot...
Nekem Chrome alatt nem megy, csak Dolphin alatt. Van olyan akinek megy Chrome alatt? Vagy tudja valaki, hogyan lehet rávenni Chrome-ot, hogy befogadja a flasht? Mondjuk azért furcsállnám ha lenne működő flash Chrome alatt, mert mindenhol azt olvasom, hogy 4.1.X-es Android alatt az nem megy, csak a Dolphin-os megoldás.

Tesztelni a flash-t ezen az oldalon szoktam:
http://speedtest.datanet.hu/datanet.html
Ez sebességmérő teszt egyébként az egyik leghitelesebbnek mondható, szerintem még a SPEEDTEST.NET-nél is valósabb adatokat ad, érdemes kipróbálni...
A céges net sebességét tulajdonképpen bitre pontosan adja vissza...

(Katt a nagyobb képért)

Míg a Speedtest "csak" ennyit mér...
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 10:03:45 írta Milu »

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #234 Dátum: 2012. December 13. - 10:06:29 »
SIKER  !!!  ;D

Nekem Chrome alatt nem megy, csak Dolphin alatt. Van olyan akinek megy Chrome alatt? Vagy tudja valaki, hogyan lehet rávenni Chrome-ot, hogy befogadja a flasht? Mondjuk azért furcsállnám ha lenne működő flash Chrome alatt, mert mindenhol azt olvasom, hogy 4.1.

Ez sebességmérő teszt egyébként az egyik leghitelesebbnek mondható, szerintem még a SPEEDTEST.NET-nél is valósabb adatokat ad, érdemes kipróbálni...

(Katt a nagyobb képért)

A gyári böngészőben megy a flash tartalom,már ha egyáltalán jól értelmezem a flash tartalmat.Már magamban sem bizom.
A chrome-ban nem megy.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 13. - 10:10:18 írta hevizms »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #235 Dátum: 2012. December 13. - 10:13:13 »
SIKER  !!!  ;D

Cuppaörömbódogszáág...

Annyira áááá :) :) :), szétröhögtem az agyam :) :) :)

maiden

• Vendég
« Válasz #236 Dátum: 2012. December 13. - 10:17:30 »
(Katt a nagyobb képért)

Milyen internet "mögött" ülsz te?
Ilyen nincs is ;D ;D ;D ;D ;D

Nem elérhető BeLac

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #237 Dátum: 2012. December 13. - 10:34:04 »
Agyári böngészőnek nem kel hogy telepítve legyen a Adobe Flash Player 11.1  akkor is mennek a flash oldalak.
 Akkor ugye minek telepíteték fel a ConCorde-nál ?  Gondolom azért, ha már van a gépen egy alternatív böngésző is (Chrome) akkor az is jól működjön.
 Én, megmernék esküdni rá, hogy működött az első tabon.  Ez volt az első amit kipróbáltam (s3.sfgame.hu) mind két böngészővel. Persze lehet hogy már hülyülök ás csak álmodtam.
 De akkor minek a gépre a flash_player version 11.1.115.17 ???   

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #238 Dátum: 2012. December 13. - 10:47:40 »
SIKER  !!!  ;D

Nekem Chrome alatt nem megy, csak Dolphin alatt. Van olyan akinek megy Chrome alatt? Vagy tudja valaki, hogyan lehet rávenni Chrome-ot, hogy befogadja a flasht? Mondjuk azért furcsállnám ha lenne működő flash Chrome alatt, mert mindenhol azt olvasom, hogy 4.1.

(Katt a nagyobb képért)

A gyári böngészőben megy a flash tartalom,már ha egyáltalán jól értelmezem a flash tartalmat.Már magamban sem bizom.
A chrome-ban nem megy.
Akkor megy a flash ha a linkelt oldalon található tesztet el lehet indítani, egyáltalán megjelenik maga a teszt... Ha az adott böngésző nem támogatja a flash-t akkor valami szöveget nyomat a teszt helyén, kb. ilyet, hogy telepítsed a flash-t (ha a böngésző desktop módban fut), vagy olyasmit, hogy az eszköz nem támogatott (ha a böngésző Android módban megy)... Ha meg támogatja akkor tudsz sebességet tesztelni...

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #239 Dátum: 2012. December 13. - 10:54:37 »
(Katt a nagyobb képért)

Milyen internet "mögött" ülsz te?
Ilyen nincs is ;D ;D ;D ;D ;D
Nagy a cég, közvetlen gerinccsatlakozással, és ez még korlátozva is van, nem is kicsit...
Persze sz@rrá van szabályozva, például torrent az nyista, de még a huncut oldalak elérése is tiltott, szóval vanni van, csak éppen semmire nem használhatjuk mi halandó lelkek csak index.hu és társaihoz... Tűpish verébre ágyúval esete...