Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről  (Megtekintve 191171 alkalommal)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről
« Válasz #660 Dátum: 2013. Július 18. - 09:42:33 »
Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy általános hibának tekinthető-e az, hogy a tabletem bal alsó sarkában, illetve a fölső részen több kisebb helyen is elkezdett erőteljesebben bevilágítani, s zavaró a szemnek, még ha annyira azért a használatban nem is akadályoz, illetve fehér háttérnél (ebook olvasás) több helyen apró erőteljesebben világító pontokat fedeztem fel, és sajnos az alsó ragasztás néha el-el enged picit, melyet visszanyomva egy darabig tart.

Igen megkedveltem a tabletet, mert hardveresen tökéletesen meg vagyok vele elégedve, csak ezen apró hibák zavaróak.

Én kb. 5 hónapja használom s ezek a tapasztalatok, esetleg nektek van hasonló tapasztalat, vagy érdemes lenne megnézetni a kis gépet???

Köszi előre is a kedves válaszokat. :)

Szerintem ez szerviz, legalábbis egy megnézést mindenképp megér. Az oldalbevilágítás normális, de az, hogy egyes pixelek lényegesebben erősebben világítanak az már nem. Az elválás is (asszem 5mm után) már autó csere, de az Admin ezt jobban tudja. Esetleg még a telefont és e-mailt tudom ajánlani.

Nem elérhető battila75

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #661 Dátum: 2013. Július 19. - 20:55:02 »
Szerintem ez szerviz, legalábbis egy megnézést mindenképp megér. Az oldalbevilágítás normális, de az, hogy egyes pixelek lényegesebben erősebben világítanak az már nem. Az elválás is (asszem 5mm után) már autó csere, de az Admin ezt jobban tudja. Esetleg még a telefont és e-mailt tudom ajánlani.

Köszönöm a válaszod!

Egyébként ez az 5 mm mit jelent, mert cirka háromnaponta az elején elenged a ragasztás annyira, hogy látom a panel alsó részét, de ez nem jön fel 5 mm-re....csak látni, hogy magasabban áll a lap, mint a többi helyen.

Köszi még eccer a választ. :)

Nem elérhető szvoby

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #662 Dátum: 2013. Július 29. - 14:47:49 »
Sziasztok!

Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Feltöltöttem a gépet, estére kikapcsoltam, majd másnap bekapcosláskor 40%-on volt az akku. Pedig nem volt használva. Most elég meleg van, kb 36°C lehet a szobában. Kérdőjel az egész.
Bocsi, ha már valaki írt hasonlót és nem találtam meg. Köszi előre is. :-)
(képernyőfelvétel az akkumulátor-használatról: https://docs.google.com/file/d/0B48TMlZgCVBMSFAwVUlaZVVyaW8/edit?usp=sharing)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #663 Dátum: 2013. Július 29. - 18:58:56 »
Sziasztok!

Valakinek volt már hasonló tapasztalata? Feltöltöttem a gépet, estére kikapcsoltam, majd másnap bekapcosláskor 40%-on volt az akku. Pedig nem volt használva. Most elég meleg van, kb 36°C lehet a szobában. Kérdőjel az egész.
Bocsi, ha már valaki írt hasonlót és nem találtam meg. Köszi előre is. :-)
(képernyőfelvétel az akkumulátor-használatról: https://docs.google.com/file/d/0B48TMlZgCVBMSFAwVUlaZVVyaW8/edit?usp=sharing)

Telepítsd újra, ha utána is előjön irány szerviz :)

Nem elérhető brave

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #664 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 10:59:17 »
Üdv!

Lassan fél éve használom már a Novumot és csak most kezdtem el gondolkodni azon, hogy rakjak-e rá fóliát?
Eddig simán mindenféle védőfólia nélkül használtam és egyetlen karc sincs rajta. Persze vigyázok is rá..
Gondolom nem Gorilla Glass 2 van az üvegen..  :) A Lumia 920-ra sem tettem semmit, de az sem karcolódik.

Mi a véleményetek érdemes rakni rá fóliát, és ha igen akkor milyet? Piszkosul gyűjti az újlenyomatokat az üveg, ez valamilyen fóliával orvosolható?

Köszi előre is

maiden

• Vendég
« Válasz #665 Dátum: 2013. Október 03. - 11:43:39 »
Mi a véleményetek érdemes rakni rá fóliát, és ha igen akkor milyet? Piszkosul gyűjti az újlenyomatokat az üveg, ez valamilyen fóliával orvosolható?

Ahogy van fradi tábor és van újpest tábor úgy van "fóliaszerető" és van fóliagyűlölő tábor.
Magadnak kell eldöntened hova tartozol.

A "fóliaszeretők" nem teszik jellemzően más tokba tabjukat így a fólia az ami a külvilággal érintkezik és véd.
http://www.concorde.hu/index.php?fk=tablet&csz=02-05-5618

A "fóliagyűlölök" jelemzően műbor tokban hordják tabukat, vagy neopren tokot használnak.
A használatban magában nem karcolódik így, és a védelem is sokkal jobb, de ehhez meg nem kell fólia.

Ujjlenyomat:
Egy tanulmányt olvastam amiben kifejtik, hogy minél idősebb valaki annál kevésbé zsírosodik bőre, ergó tab vagy okosteló használatban kevésbé lesz eszköze zsíros ujjlenyomatos.
Ha neked nagyon gyűjti akkor örülj mert fiatal vagy és elötted az élet ;q

Nem elérhető vpp

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #666 Dátum: 2013. Október 12. - 22:52:30 »
Sziasztok! Nemrég találtam egy Concord Tab Novum apróhirdetést ”új, 1 év garanciával” megjelöléssel. Ha valós az eladó és bontatlan a készülék, érdemes néznem a szériaszámát? Változott valami hw/sw az utolsó hivatalosan értékesített Novum példányokban? Köszi: Péter

Nem elérhető GL

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #667 Dátum: 2013. November 15. - 20:27:38 »
Sziasztok!

Valaki tudna linkelni egy oldalt ahol jól le van írva hogy hogy kell rootolni?
Vagy letudná írni?
Mert google ba nem találtam olyat amit jól megértettem volna. ;s 

Köszi előre is

Nem elérhető naki

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #668 Dátum: 2014. Február 17. - 18:08:48 »
Sziasztok! A Novumomnak olyan hibája van, hogy teljes feltöltés után pár perc alatt lefogy az akku. Reset után pár feltöltésig jó. Utána újra kezdi a problémát. Volt szervízben mindent jónak találtak. Valakinek ötlete? Köszi

Nem elérhető horvathzs

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #669 Dátum: 2014. Június 14. - 21:41:39 »
Sziasztok!

Alábbi problémában kérném segítségetek:
A tablet régi hálózati töltőjéről leszakadt a zsinór, így nem lehetett tölteni, de rendben működött és később lemerült teljesen. A tablet töltőcsatija külsőre ép, nem mozog, nem lötyög.
A ConCorde-tól rendelt új töltő rádugása után a tablet elindult magától, de ugrált a képernyő és nem érzékelte pontosan az érintéseket. A 9 mp-es módszerrel kikapcsolásra került, de bekapcsolni már nem kapcsolt be.
15 órát volt a töltőn, de nem reagált semmire sem, még resetre sem.
Irány a szervíz. Két hét múlva visszakaptam. Javítva nem volt, a töltő hibás volt, ezért kicserélték. Itthon bekapcsolt, 40%-on volt. A cserélt töltőt rádugva feltöltöttem 100%-ra. Használat után aznap este 60%-on a 9 mp-es módszerrel kikapcsoltam. Másnap már nem kapcsolt be. Két napig volt töltőn hétvégén, de semmire nem reagál, nem kapcsol be, resetelni sem lehet.

Mi lehet a probléma? A szervíz szerint náluk gond nélkül bekapcsolódott, vette a töltést, stb.

Előre is köszönöm a segítségetek.
Üdv.

Nem elérhető horvathzs

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #670 Dátum: 2014. Július 05. - 16:17:40 »
update:

jelezték, hogy kész, lefrissítették az op rencert. bementem érte, kipróbálnám, nem kapcsol be. töltőre teszik, akkor sem reagál. visszavitték, laptopra dugták, meg se moccan. azt mondják, hogy hát akkor ez nem sw gond, hanem hardveres probléma, 25 000-ért alaplapcsere. WTF? persze gari most járt le....

Mit javasoltok?

Sziasztok!

Alábbi problémában kérném segítségetek:
A tablet régi hálózati töltőjéről leszakadt a zsinór, így nem lehetett tölteni, de rendben működött és később lemerült teljesen. A tablet töltőcsatija külsőre ép, nem mozog, nem lötyög.
A ConCorde-tól rendelt új töltő rádugása után a tablet elindult magától, de ugrált a képernyő és nem érzékelte pontosan az érintéseket. A 9 mp-es módszerrel kikapcsolásra került, de bekapcsolni már nem kapcsolt be.
15 órát volt a töltőn, de nem reagált semmire sem, még resetre sem.
Irány a szervíz. Két hét múlva visszakaptam. Javítva nem volt, a töltő hibás volt, ezért kicserélték. Itthon bekapcsolt, 40%-on volt. A cserélt töltőt rádugva feltöltöttem 100%-ra. Használat után aznap este 60%-on a 9 mp-es módszerrel kikapcsoltam. Másnap már nem kapcsolt be. Két napig volt töltőn hétvégén, de semmire nem reagál, nem kapcsol be, resetelni sem lehet.

Mi lehet a probléma? A szervíz szerint náluk gond nélkül bekapcsolódott, vette a töltést, stb.

Előre is köszönöm a segítségetek.
Üdv.
[/quote

Nem elérhető novum

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #671 Dátum: 2014. Augusztus 07. - 08:47:40 »
Sziasztok!

A concorde novum készülékem kijelzője (érintőpanelje) cserére szorul. Nem tudnátok, hogy pontosan milyen kijelzőt keressek (pl. ebay)?