Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről  (Megtekintve 231599 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab Novum készülékről
« Válasz #30 Dátum: 2012. November 22. - 13:26:09 »
Közérdekű Közlemény:

A mai naptól ( azaz 2012 november 22-től) kereskedelmi forgalomba került a ConCorde tab Novum 16GB táblaszámítógépünk.

A készülék többszörös csomagolású, a hátlapján is szállítási védőfóliával ellátva.
A készülék előlapján szállítási fólia és kijelző-védő-fólia is található, így használatba vételkor erre figyelünk és ez alapján használjuk.

képek:

http://dl.dropbox.com/u/28643395/novum01.jpg

http://dl.dropbox.com/u/28643395/novum02.jpg

http://dl.dropbox.com/u/28643395/novum03.jpg

http://dl.dropbox.com/u/28643395/novum04.jpg

http://dl.dropbox.com/u/28643395/novum05.jpg

Nem elérhető Kopias

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2012. November 22. - 22:18:33 »
Ha minden igaz az enyém is már a futárnál van, IPS+ helyett külditek, igaz 1,5 hónap szervízidő után, de legalább újabb a gép, és wifi is kipipálva. VÁROM már! :)

Nem elérhető AarchieHUN

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2012. November 23. - 11:48:57 »
Gyerekek, teszteltem a Novum wifijét tegnap, ÜBERJÓ!!!
Zte Blade; Minix m1100 netbook

Nem elérhető Milu

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2012. November 23. - 12:12:30 »
Gyerekek, teszteltem a Novum wifijét tegnap, ÜBERJÓ!!!

Mindig mondom, hogy jó annak akinek jó...  ;D

Nem elérhető op-ti

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2012. November 24. - 13:40:20 »
Csütörtökön kezdte árusítani a ConCorde webshop a NOVUM-ot , ma (szombat) délben már el is fogyott ! Aki már megkapta, írhatna egy pár sort az első tapasztalatairól !!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2012. November 24. - 14:19:55 »
Csütörtökön kezdte árusítani a ConCorde webshop a NOVUM-ot , ma (szombat) délben már el is fogyott ! Aki már megkapta, írhatna egy pár sort az első tapasztalatairól !!

Első tapasztalatok :) :
http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-novum-teszt

Nem elérhető op-ti

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2012. November 24. - 20:27:38 »
Köszönöm, ezt a tesztet már olvastam.  :)
Egy olyan tulajdonos véleményére lennék kíváncsi , aki most vette .
Nehéz kivárni a hétfőt(hozza a DPD ) , jó volna addig mások véleményét is megtudni !  ;D

Nem elérhető BtheTaoist

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2012. November 24. - 23:13:30 »
Énmeg egy videóösszefoglalónak örülnék...
Körbemutogatás,kijelzőteszt.
Böngészőteszt több füllel, egy pár izmosabb játékkal (Shadowgun multi, ModernCombat3...)
Megnyomogatva egy kicsit magát a JB-t, esetleg antutu, quadrant teszt...

Ezt akár a CC is csinálhatná, hamár van Youtube csatornája.Nem is értem, hogy miért nem nyom fel az összes táblájáról egy Hands on videót... Van fennt kb öt videója, pedig aki táblát akar venni, tuti, hogy szeretné működés közben is látni.
(A powepointban összedobott szortimentvideó:
 https://www.youtube.com/watch?v=YjqJdYgI1lc&feature=youtube_gdata_player  kicsit  vérszegény,  és nem up to date)
Iszonyat marketingpotenciál lenne benne, ingyen...
És ugye youtubeon nyomonkövethető, hogy meyik korosztályból,melyik városból, milyen nemű emberkék, mely videót nézik legtöbben, piackutatási célra is kiváló...
Atomnagy ziccer ,karácsony előtt ezt nem kihasználni szerintem hatalmas hiba.

Az egy dolog, hogy a júzerek töltenek fel saját használat közbeni videókat (A Concorde 9.7 IPS videók felét én töltöttem  fel...:D ) De a ConCordeos biztos jobban hatna,  socialmarketinges utakon több emberhez jutna el.

UI.: Nem akarok belekontárkodni a markeding dolgába, csak egy javaslat, szerintem lenne rá igény...
« Utoljára szerkesztve: 2012. November 24. - 23:36:15 írta BtheTaoist »
Samsung Galaxy Tab2 10.1 /  ConCorde ROKEE

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2012. November 25. - 09:29:46 »
Szerintem a CC azért nem csinál ilyet, mert akkor ezért savaznák őket. Sokkal ötletesebb és hitelesebb, hogy felhasználók által készített videókon nézhető meg a tab.
Nézd meg az IPS PLUS-ról készített videóimat, ugyan az a két gép belseje, tehát ugyan úgy működik. (többek között ezért sem csináltam a Novumról videókat). A külsőt és a wifi változást képek is jól visszaadják.

Nem elérhető BtheTaoist

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2012. November 25. - 10:14:30 »
Szerintem a CC azért nem csinál ilyet, mert akkor ezért savaznák őket. Sokkal ötletesebb és hitelesebb, hogy felhasználók által készített videókon nézhető meg a tab.
Nézd meg az IPS PLUS-ról készített videóimat, ugyan az a két gép belseje, tehát ugyan úgy működik. (többek között ezért sem csináltam a Novumról videókat). A külsőt és a wifi változást képek is jól visszaadják.

:o "nem hiteles", "savaznák őket"?

Egy kicsomagolóvideóban, végigmutogatva a csatikat, bemutatva a rendszert nem tudom, mi lenne hiteltelen.
A savazást sem értem, hogy  mit, miért, de a YT-nál akár le is lehet tiltani a kommenteket, lehet "jelenteni" a trollokat, de szerintem ez a veszély elhanyagolható. (szinte minden nagyobb gyártó még a boltokbakerülés előtt tölt fel ilyen videót)

A felhasználói feltöltések meg álltalában valamelyik irányban elfogultak, és nemigazán részletesek, gyenge minőségűek (mobillal, sötét szobában...)

Samsung Galaxy Tab2 10.1 /  ConCorde ROKEE

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2012. November 26. - 09:55:16 »
Böngészőteszt több füllel, egy pár izmosabb játékkal (Shadowgun multi, ModernCombat3...)
Ezt akár a CC is csinálhatná

Pontosan ahogy Pyrooo mondja.
Régebben csináltunk és folyamatosan belekötöttek ebbe, hogy nem hiteles mert ez "gyári marketing duma"
Kb másfél éve lehagytuk ezeket a videókat és inkább ujságoknak és tesztelőknek adunk ki.
Így most őket "savazzák" és ConCorde bérencnek titulálják őket.
Szomorú egy világban élünk. :'(

Nem elérhető Hörcsi66

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2012. November 26. - 16:29:33 »
Ezt akár a CC is csinálhatná

Pontosan ahogy Pyrooo mondja.
Régebben csináltunk és folyamatosan belekötöttek ebbe, hogy nem hiteles mert ez "gyári marketing duma"
Kb másfél éve lehagytuk ezeket a videókat és inkább ujságoknak és tesztelőknek adunk ki.
Így most őket "savazzák" és ConCorde bérencnek titulálják őket.
Szomorú egy világban élünk. :'(

Sajnos tényleg így van.És a legviccesebb,hogy mindenkit aki pozitív véleménnyel van leszólnak.PL.,biztos lefizették őket,stb.
Sokak szerint csak a 100+ ezres tabletek lehetnek jók.
Nevetséges.Minden alkalmat megragadnak,hogy leszólják más termékeit.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2012. November 27. - 00:47:41 »
Még egyszer megpróbálkozom a kérdéseimmel, hátha..
A specifikáció szerint van benne fényérzékelő szenzor. Ez valós?
A HDMI kimenet valós 1080p, vagy csak 1280x672 +dockbar?
Milyen verziójú a bluetooth?
Ha beviszek a Darócziba egy bt. egeret és billt, lehetséges lenne egy párosítás -próba?

Nem elérhető x-razzor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
1 napja használom - a kijelző már esik ki... Eléengedett a ragasztó?!
« Válasz #43 Dátum: 2012. November 27. - 09:12:59 »
Valaki tapasztalt hasolnót?
A kijelző esik ki a keretből, elengedett a ragasztó már két oldalt....

Visszaviszem a boltba, és kérek egy újat helyette - amennyiben azzal is ez lesz - akkor meg a pénzemet vissza.... :(
A gép úgy összeségében jó! Tetszik, de ez baromira nem!

Nem elérhető Sanya

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2012. November 27. - 10:00:47 »
Tisztelt Admin!
Én most állok tablet vásárlás előtt, a termék a márka a vélemények engem kezdenek meggyőzni. :-) Viszont a kérdésem annyi lenne mindössze, hogy miért nincs 10.1-es méretben 16:9-es arányú tablet a Concorde kínálatában. (Vagy én nem tudok róla) Vagy pontosabban várható-e a közeljövőben?

Nem elérhető Hörcsi66

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:1 napja használom - a kijelző már esik ki... Eléengedett a ragasztó?!
« Válasz #45 Dátum: 2012. November 27. - 15:09:36 »

Visszaviszem a boltba, és kérek egy újat helyette - amennyiben azzal is ez lesz - akkor meg a pénzemet vissza.... :(

Mióta van meg neked a gép?Én most készülök venni de ha ilyen gondok vannak akkor még várok vele.

Nem elérhető x-razzor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2012. November 27. - 15:57:39 »
Egy napja volt meg - bevittem az üzletbe, azt mondták láttak már ilyet de nem ennél a szériánál. Korrektül gyorsan - vadi újra cserélték, még nem használtam - este kiderül, 3-4óra használat után, hogy mi a helyzet vele, hogy egyedi eset volt e - vagy gyári hibáról beszélünk...

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2012. November 27. - 16:22:07 »
Ne keverjük a szezont a fazonnal. Előfordulnak hibák, ezt a Concorde is hivatalosan elismeri, de nagyon fontos, hogy a hibák 2%-alatt maradnak.
Ergo 1000 darab esetében 20 darabról beszélünk (ami nagyon jó szám).
Az, hogy van neked ez a hibád és egyből típushibát emlegetni egész nagy butaságnak tűnik, hiszen legalább 100 db (bár statisztikailag ez is kevés), visszajelzéséről tudnod kéne.
Rendben rossz volt a tabod és kész. A CC minőségbiztosítása kiváló.

Nem elérhető Hörcsi66

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2012. November 27. - 17:45:51 »
Egy napja volt meg - bevittem az üzletbe, azt mondták láttak már ilyet de nem ennél a szériánál. Korrektül gyorsan - vadi újra cserélték, még nem használtam - este kiderül, 3-4óra használat után, hogy mi a helyzet vele, hogy egyedi eset volt e - vagy gyári hibáról beszélünk...

Köszi,akkor valószínűleg egyszeri eset lehetett.Van már egy másfajta CC tabom és nagyon jó.Viszont ha  ezt megveszem és később jönnek ki ilyen gondok akkor azért annak nem örülnék.Majd írd meg,hogy milyen az új.Kiváncsi vagyok.
Remélem tényleg csak egyszeri hiba volt.

Nem elérhető x-razzor

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2012. November 27. - 22:05:56 »
Pyroo, a masodiknak is hasonlo a baja . Szeria hibat felteteles modban hasznaltam.... tudom a kockak ezt azonnal felveszik :-)  felek, ezt is visszaviszem.. a kinaiak rossz ragasztot hasznaltak.... szervizes srac nem lepodott meg, azt mondta latott mar ilyet... nem egyet... de minden mas tetszik rajta :-)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2012. November 27. - 22:53:22 »
Ne haragudj, nem akartam bántón fogalmazni, tényeket próbáltam ismertetni. Most, hogy kocka lennék? Passzolom szerintem nem.
Még mindig a statisztikát venném elő. Bár ténylegesen kisebb az esélye, hogy 2.-ra is egy hibás darabot kaptál, de ebből még végkövetkeztetést nem szabad levonni. De tudom, neked ez nagyon kellemetlen, és negatív érzetet kelt benned.

Sajnos csak azt tudom mondani, bármely másik gyártónál is hasonló előfordulhat, pontosan az általad említett Kína miatt. A lényeg az össz, hibaszámon van szerintem. Ez az ami mindenkit érint.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
Re:1 napja használom - a kijelző már esik ki... Eléengedett a ragasztó?!
« Válasz #51 Dátum: 2012. November 28. - 08:42:17 »

Pyroo, a masodiknak is hasonlo a baja . Szeria hibat felteteles modban hasznaltam.... tudom a kockak ezt azonnal felveszik :-)  felek, ezt is visszaviszem.. a kinaiak rossz ragasztot hasznaltak.... szervizes srac nem lepodott meg, azt mondta latott mar ilyet... nem egyet... de minden mas tetszik rajta :-)

Nagyon fontos, hogy tisztázzuk pontosan az eszközöket és a velük használatos tapasztalatokat.
Félmondatokból nagyon könnyen születhetnek félreértések!

1, A 7030-as készülékünknél volt 2012 júliusban egy szállítmánynál ahol nem megfelelő ragasztó miatt a készülék sarka az érintőgombokkal ellenétes oldalon elvált.
Ez kb abban az 500-as sorozatban 37 darab készülékcserét jelentett, ugyanis mi nem kezdtünk el "ragasztózni" mert az akkor nagyon "fusimusi"

2, A 97IPS  a "sima" esetében tapasztaltuk az első szállítmánynál, hogy védelem nélkül ( értsd: tok, vagy tartó nélkül) az LCD hajlamos piszkolódásra.
Ezeket takarítjuk, a keretet átragasszuk ha ilyen reklamációval hozzák be hozzánk.

Ezután rá is térhetünk a novumra, amely készüléknél a keret körül a korábbi 97IPS LCD piszkolódás miatt (amire azt mondták, hogy pixelhiba és nem, hanem a használat során esetlegesen bekerülő porszemek/piszok volt) most egy speciális szivacsréteg van a PET és az érintőkijelző között. Így elviekben nem kerülhet majd piszok az PET és érintő közé.
Ezt a megoldást most hoztuk be készülékeinkre.
Elállni nem állhat el, ha nyomogatja a keretet középen akkor érezhető, hogy nem fix, mert a védő szívacsréteg képlékeny.
Nagyon megnéznénk a szervizben egy olyan eszközt ahol fentiek után valóban igaz  "esik ki a keretből"

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2012. November 28. - 08:47:49 »
a kérdésem annyi lenne mindössze, hogy miért nincs 10.1-es méretben 16:9-es arányú tablet a Concorde kínálatában. (Vagy én nem tudok róla) Vagy pontosabban várható-e a közeljövőben?

Felhasználóinkat folyamatosan szondázzük.
Kérdőivel garmadával toljuk a különféle oldalakat és személyes kérdezök is megtalálhatók pesti plázákban.
Valóban többezer visszajelzésünk van már és ezekből a visszajelzésekből épkezünk.
Érdekes, vagy sem de a 10"-os szegmensben ( akár 9,7 , akár 10,1 vagy 10.2") a visszajelzések szerint csak 27% igényli a 16:9-et és sokkal inkább preferált a 4:3.
Na ezért nem hozunk forgalomba ilyen kütyüt, mint ahogy beépített GPS-es és beépített 3G modulost sem.

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2012. November 28. - 08:51:47 »
a kérdésem annyi lenne mindössze, hogy miért nincs 10.1-es méretben 16:9-es arányú tablet a Concorde kínálatában. (Vagy én nem tudok róla) Vagy pontosabban várható-e a közeljövőben?

Felhasználóinkat folyamatosan szondázzük.
Kérdőivel garmadával toljuk a különféle oldalakat és személyes kérdezök is megtalálhatók pesti plázákban.
Valóban többezer visszajelzésünk van már és ezekből a visszajelzésekből épkezünk.
Érdekes, vagy sem de a 10"-os szegmensben ( akár 9,7 , akár 10,1 vagy 10.2") a visszajelzések szerint csak 27% igényli a 16:9-et és sokkal inkább preferált a 4:3.
Na ezért nem hozunk forgalomba ilyen kütyüt, mint ahogy beépített GPS-es és beépített 3G modulost sem.

és esetleg egy dual core-os 7 colost? :) engem az érdekelne igazán

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2012. November 28. - 08:53:24 »

Ez titok ;) 8)

Nem jársz véletlenül felénk?

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2012. November 28. - 08:55:36 »

Ez titok ;) 8)

Nem jársz véletlenül felénk?
hoppáhoppá! nem terveztem, de ezek után fogok :)
úgyis kell mennem Pestre jövő héten

Nem elérhető mrwhy

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2012. November 28. - 09:04:30 »
Nekem az első pixelhibás volt, kicserélték 1 nap után a másodiknál pedig kezd elengedni a ragasztás (vagy már alapban, sem volt jó, nem tudom, mert az üzletben nem vettem ezt észre csak később) ahogy már néhány korábbi hozzászóló is írta.
Kár, mert amúgy szép és jól működik, de harmadikat már nem fogok kérni, nem akarok tovább kísérletezgetni mert máshol is írták már többen ezeket a problémákat.

Nem elérhető Hörcsi66

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2012. November 28. - 10:17:23 »
Az edigital oldalán is sokan írták hogy elenged a ragasztó.Nagyon szerettem volna venni egyet de így nem merek.Igazából tényleg nem tudom mi van.Voltam bent kipróbálni,akkor azon a bemutató készüléken semmi ilyet nem tapasztaltam de most elbizonytalanodtam.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2012. November 28. - 10:23:48 »
T. Admin!

Eddig kétszer próbálkoztam (#42). Sztem nem kérdeztem ostobaságokat, de nem vagyok sértődős, írd meg nyugodtan, ha igen ( meg hogy szted miért ). Nekem a vásárlás szempontjából fontosak lennének a válaszok.
Azóta voltál erre, tehát láthattad a kérdéseket. Sztem akinek ilyen szintű rálátása van az általa forgalmazott termékre, annak tudnia kell ezekre a válaszokat.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2012. November 28. - 10:57:06 »
Még egyszer megpróbálkozom a kérdéseimmel, hátha..
A specifikáció szerint van benne fényérzékelő szenzor. Ez valós?
A HDMI kimenet valós 1080p, vagy csak 1280x672 +dockbar?
Milyen verziójú a bluetooth?
Ha beviszek a Darócziba egy bt. egeret és billt, lehetséges lenne egy párosítás -próba?

T. Admin!
Eddig kétszer próbálkoztam (#42). Sztem nem kérdeztem ostobaságokat, de nem vagyok sértődős, írd meg nyugodtan, ha igen ( meg hogy szted miért ). Nekem a vásárlás szempontjából fontosak lennének a válaszok.
Azóta voltál erre, tehát láthattad a kérdéseket. Sztem akinek ilyen szintű rálátása van az általa forgalmazott termékre, annak tudnia kell ezekre a válaszokat.

Igen mindent számon lehet rajtunk kérni.
Mivel hárman figyeljük a honlapot felváltva ügyeleti rendben így változó ki mit tart fontosnak, vagy szimplán figyelmetlenségből elsiklunk felett, DE! még az alapszabályzatban leírtuk, hogy:

"A fórumot a cég dolgozói 5x8 órában munkaidőben, a lehetőségeken belül folyamatosan figyelik. A direkte felénk feltett kérdéseket igyekszünk megválaszolni.
Természetesen egy fórumon bárki válaszolhat kérdésekre lehetőségein és tudásán belül.
Abban az esetben ha felénk intézett kérdésére úgy érzi nem kapott kielégítő választ úgy azt telefonon vagy emailben is felteheti."

http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=189.0

A telefonos supportot viszont mindig kezeljük ;)

Szóval eme kis kitérő után:

-igen

-igen 1080p

-BT 2.0

- bárki, bármely kérdés nélkül betérhet hozzánk, kipróbálhatja eszközeinket, aár saját kiegészítőivel.