Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 536445 alkalommal)

Nem elérhető Bazs86

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #270 Dátum: 2012. December 28. - 10:07:05 »
Sziasztok!

Teljesen elégedett lennék a tabbal, de a következő akksi problémák miatt mégsem tudok. Szeretném ha egy hozzáértő választ adna az alábbi problémákra:

1. 100%-ra feltöltöm az akksit, majd lezárom a tabot, teljesen használaton kívül hagyom. 10 percre rá (!!) már 80%-os az aksija ha felélesztem. Vadabbul merül, mintha a legnagyobb igénybevétellel használnám. És közben hozzá se nyúlok. Ez ugye konkrétan azt jelenti, hogy az akksi felső 20%-a nem létezik, totál fiktív kapacitás. És ez nem egyszeri hiba. Ez mindig, minden körülmények között így történik. Fasza lejtés van az akkumulátor grafikonján is.

2. Szintén lezárt állapotban, nagyjából 2 percenként használja a wifit a tab. Ezt is szépen lehet követni a grafikonon. Én már minden elképzelhető processt leállítottam, semmiből se kérek órás frissítésnél gyakrabban, ez a cucc mégis 2 percenként hozzá kell hogy piszkáljon a wifihez. Falja is rendesen az akksit.

Nos, én nem várok el sokat egy ilyen árkategóriájú tablettől, de egy normális üzemet - ahol nem a semmire megy el az akksi nagyrésze - elvárnék.
Másoknak is ilyen a cucc? Mi okozza ezeket, és mindez helyrehozható?

Köszi a válaszokat :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #271 Dátum: 2012. December 28. - 10:25:11 »
Sziasztok!

Teljesen elégedett lennék a tabbal, de a következő akksi problémák miatt mégsem tudok. Szeretném ha egy hozzáértő választ adna az alábbi problémákra:

1. 100%-ra feltöltöm az akksit, majd lezárom a tabot, teljesen használaton kívül hagyom. 10 percre rá (!!) már 80%-os az aksija ha felélesztem. Vadabbul merül, mintha a legnagyobb igénybevétellel használnám. És közben hozzá se nyúlok. Ez ugye konkrétan azt jelenti, hogy az akksi felső 20%-a nem létezik, totál fiktív kapacitás. És ez nem egyszeri hiba. Ez mindig, minden körülmények között így történik. Fasza lejtés van az akkumulátor grafikonján is.

2. Szintén lezárt állapotban, nagyjából 2 percenként használja a wifit a tab. Ezt is szépen lehet követni a grafikonon. Én már minden elképzelhető processt leállítottam, semmiből se kérek órás frissítésnél gyakrabban, ez a cucc mégis 2 percenként hozzá kell hogy piszkáljon a wifihez. Falja is rendesen az akksit.

Nos, én nem várok el sokat egy ilyen árkategóriájú tablettől, de egy normális üzemet - ahol nem a semmire megy el az akksi nagyrésze - elvárnék.
Másoknak is ilyen a cucc? Mi okozza ezeket, és mindez helyrehozható?

Köszi a válaszokat :)

1, Az akksi problémát valószínűleg megoldja egy gyári beállítások vissza. Az aksi-s file valószínűleg nem jól kalibrált.
2, A wifit ha úgy állítottad be, hogy alvó módban se kapcsoljon ki, akkor ő igen is felcsatlakozik időnként ha van használat ha nincs. De teszem hozzá Android rendszernél nagyon nehezen kapcsolható az ki, hogy semmilyen adatforgalmat ne generáljon.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #272 Dátum: 2012. December 28. - 11:01:43 »
Ha nem akarod, hogy a wifi bizonyos időközönként adatforgalmat generáljon, kapcsold ki a wifit teljesen, mikor épp nem használod...

Nem elérhető Bazs86

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #273 Dátum: 2012. December 28. - 11:25:53 »
Köszi a válaszokat! Megkerestem ezt a menüpontot ahol ki lehet kapcsolni az alvó wifizést, nem volt épp szem előtt, de jó tudni, hogy van ilyen lehetőség. És ha jól értem, akkor a rendszer "tanulja" az akkuhasználatot, ezért még várok ezzel a gyári beállítással, hátha addig észhez tér. Mégegyszer köszi.

Egyébként pedig hadd adjak én is plusz egy visszajelzést a forgalmazónak/gyártónak wifi ügyben: egy ilyen készülékbe, mint a tablet, ami mobil, könnyű netfogyasztásra lett kitalálva, egy ilyen minőségű wifit összehozni finoman szólva is tervezési hiba. Olyan távolságnál működik jól, amire fel se találták volna a wifit, mert ott a vezeték. Tényleg nem ezen kellene spórolni. Egyébként szerethető kis cucc.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #274 Dátum: 2012. December 28. - 11:37:14 »
Az otthoni wifizőknek tanács, hogy vegyenek egy számítástechnikai boltban nagyobb antennát, 1000 forint körül van egy olyan, ami hosszabb, mint alapból a routereken, ezzel nagyobb lesz a házban a lefedettség. Olyan is van, amihez egy több méteres kábel van, végén antennával, így ki lehet vezeti központibb helyre.
Sajnos kényszermegoldás, meg munkahelyen-egyetemen nem segít, de hátha valakinek ez is elég...

Nem elérhető Attila1234

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #275 Dátum: 2012. December 28. - 12:01:29 »
Üdvözlet!

Ez az első commentem itt, gondoltam beköszönök, és rögtön feltennék egy kérdést. Nem rég vettem egy ConCorde Tab Play-t, amivel maximálisan is elégedett vagyok. A probléma csupán az, hogy sikerült egy hatalmasat zakóznom, és a táskában tárolt tab kijelzője csúnyán megrepedt. A kérdésem az, hogy lehetséges-e cserélni az üveget, és hogy ez mennyibe kerül. A készülék működik, a display-nek semmi baja, sőt egyes részein most is működik az érintőképernyő, de mondanom se kell, hogy így azért nem az igazi.  :) Minden segítséget és tippet szívesen várok. Gondolom, nem egyedi eset az enyém, lévén az üveg a legérzékenyebb része az ilyen kütyüknek.

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #276 Dátum: 2012. December 28. - 12:07:41 »
Az otthoni wifizőknek tanács, hogy vegyenek egy számítástechnikai boltban nagyobb antennát, 1000 forint körül van egy olyan, ami hosszabb, mint alapból a routereken, ezzel nagyobb lesz a házban a lefedettség. Olyan is van, amihez egy több méteres kábel van, végén antennával, így ki lehet vezeti központibb helyre.
Sajnos kényszermegoldás, meg munkahelyen-egyetemen nem segít, de hátha valakinek ez is elég...

Igen, ez valóban segíthet csak nekem egy szolgáltató által adott modem-router egyben cuccom van aminek nincs külső antennája és lecserélni sem tudom az IPTV miatt viszont azon gondolkozok hogy beszerzek egy routert amit rákötök a szolgáltató eszközére és kinyomom rajta a DHCP-t.

Nem elérhető sifre

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #277 Dátum: 2012. December 28. - 12:12:43 »
A gyenge wifivel kapcsolatban nem megoldás, de talán kis segítség lehet ha átállítjátok a routerben a wifi szabványt n-ről g-re. Így stabilabb a kapcsolat.

Szerintem amúgy szoftveresen is lehetne javítani a wifin. Feltűnt ugyanis hogy a csatlakozás után pár másodpercig gyors a kapcsolat, de utána leesik a vonalsebesség és lelassul az egész. Mivel az első pár másodpercig megy rendesen, gondolom utána is tudna működni, ha szoftveresen javítva lenne.

Nem elérhető gerlo196

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #278 Dátum: 2012. December 28. - 14:37:35 »
Sziasztok!  :D
Én is szeretnék venni egy ilyen PLAY-t. Már nagyon beleéltem magam hogy milyen jó lesz majd ezzel a kicsikével :)  De ahogy elkezdtem olvasni a negatív tapasztalatokat és hogy 10 tulajdonosból 2-en mondták hogy nekik hibátlan kezdtem elszomorodni. Ez a készülék már majd nem megüti azt a bizonyos 50-es határt. És ( ennyit) fizetek érte akkor elvárnám hogy ne legyenek ilyen hibák. Na jó nem annyira nagy gáz ha mondjuk 2-3 pixellel el van csúszva ( habár szerintem ez nem mindennapi dolog, de most nem pár pixelen fog állni vagy bukni a dolog). Viszont szerintem a WIFI már kissé érzékenyen érintett. Az ilyen készülékeknek az a lényege hogy hordozható és mindig mindenhol fel tudjak menni a netre, és ahol van free wifi ott nem szívesen használnám a 3g-t. Na egy kicsit hosszúra sikeredett. A lények hogy ezek hatására kicsit elbizonytalanodtam a PLAY-t illetően.  Az a kérdés hogy meg van rá az esély hogy  januárban találok egy olyan play-t int amilyen az a néhány vásárló és nem lesz vele semmi problémám!?
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 28. - 17:46:52 írta gerlo196 »

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #279 Dátum: 2012. December 28. - 14:49:55 »
Viszont a recovery-vel tényleg egyszerűen megoldhatnád, ha nem akarod szervizbe vinni a géped/nem bírod kivárni.
Kikapcsolt állapotban lenyomod a hangerő fel + power gombot, amíg meg nem jelenik a bootloader. Elvileg négy menüpont van, reboot bootloader, reboot, recovery, power off. A hangerő le gomb segítségével tudsz lejjebb léptetni, okézni a power gombbal.
Azt hiszem ez meglehetősen nehezen lenne kivitelezhető, tekintve, hogy a PLAY-en nem nagyon van hardveres hangerő gomb.

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #280 Dátum: 2012. December 28. - 15:01:48 »
Igen, ez valóban segíthet csak nekem egy szolgáltató által adott modem-router egyben cuccom van aminek nincs külső antennája és lecserélni sem tudom az IPTV miatt viszont azon gondolkozok hogy beszerzek egy routert amit rákötök a szolgáltató eszközére és kinyomom rajta a DHCP-t.

Nálunk is ugyanez a helyzet, és én is ugyanerre a megoldásra gondoltam, vagy arra, hogy egy routert repeaterkémt beállítva iderakok a szobámba, ahol a legtöbbet használom. Ha majd jutottam valanire, feltétlenül írni fogok ide.

Wifis észrevételeimmel folytatnám. Router mellett ülve gyönyörűen működik. Egy szobával arrébb is használható, de már nem olyan gyors. Az emeleten illetve a nappaliban pedig olyan furcsa helyzet van hogy egyszer működik, egyszer nem. Ma az emeleten ülve kb fél óráig használtam egy appet, ami netes. Gond nélkül ment. Utána elkezdtem volna netezni és folyamatosan ledobott a hálózatról. Néha vissza is csatlakozott néha meg kiírta hogy hatótávon kívül, ami elég nevetségesnek hat, mivel előtte jó jelerősséget írt.
Utánaolvastam, ez a ledobálós dolog inkább szoftveres hibának tűnik, a JB okozhatja. Ezt írták máshol.
Összehasonlításképpen, van egy iPod touch 4G-m, az 1 hálózatot lát, de azzal tökéletesen működik a házban bárhol. Számítógépen 3 hálózat jelenik meg. A tablet pedig egyet lát, és hát elég döcögősen megy a dolog.

Két kérdésem lenne még, hogy nem tudtok-e az iOS-en lévő SwipeSelection tweakhez hasonló valamit androidra. Én sajnos nem találtam. Facebook tablet alkalmazásról nincs valami hír? Elég gáz, higy nincs hivatalos app.

Kicsit hosszú lett, remélem nem gond :D
(Miközben írtam folyamatosan ment a wifi, ahogy rányomtam hogy előnézet ledobott...Szerencsére nem veszett el, amit írtam)

Szerk.: Egy tipp azoknak, akiket folyamatosan ledod a wifi, gondolom nem vagyok egyedül: a wifi beállításoknáll állítsátok az IP-t statikusra, így gyorsabban felcsatlakozik, nem fog mindig új IP-t kapni.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 28. - 15:08:31 írta endruu »

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #281 Dátum: 2012. December 28. - 15:07:12 »
Én is szeretnék venni egy ilyen PLAY-t. Már nagyon beleéltem magam hogy milyen jólessz majd ezzel a kicsikével :)  De ahogy elkezdtem olvasni a negatív tapasztalatokat és hogy 10 vtulajdonosbol 2-rn mondták hofy nekik hibátlan kezdtem elszomorodni. Ez a készülék már majd nem megüti azt a bozonyos 50-es határt. És ( ennyit) fizetek érte akkor elvárnám hogy ne legyenek ilyen hibák. Na jó nem annyira nagy gáz ha mondjuk 2-3 pixellel el van csúszva ( habár szerintem ez nem mindennapi dolog, de most nem pár pixelen fog álnj vagy dõlni a dolog). Viszont szerintem a WIFI már kissé érzékenyen érintett. Az ilyen készülékeknek az a lényege hogy hordozható és mindig mindenhol fel tudjak menni a netre, és ahol van free wifi ott nem szivesen használnám a 3g-t. Na egy kicsit hosszúra sikeredett. A lények hogy ezek hatására kicsit elbizonytalanodtam a PLAY-t illetôen és kinéztem ezt: http://www.edigital.hu/Tablet/Prestigio_MultiPad_8.0_Pro_Duo_(PMP5580C_DUO)_tablet_(Android)_+_tok_+_5_GB_Ingyenes_felho_szolgaltatas-p343474.html  . Mi a véleményetek róla?  Az a kérdés hogy meg van rá az esély hogy  januárban találok egy olyan play-t int amien az a néhány vásárlo és nem lessz vele semmi problémám Vagy inkább mondjak le a bluetooth-ról és az 1.6-os procirol meg a 8" -as kijelzõrõl é s vegyem meg azt a másikat? Mint mondtok? ( csak azért mert beraknj azt a linket mert még mindig a play irányába húzok, legszivesebben azt venném!! :D csak az a wifi.... )

Először is: van Prestigio 7.0 Pro Duo, és van 8.0 Pro Duo.
A 7-esnek nyilván 7 colos kijelzője van, és IPS panel, mint a PLAY-nek. És ugyanúgy RK3066 processzor és Mali4mp GPU van benne.
A 8-asnak értelemszerűen 8 colos kijelzője. Méretben megegyezik a PLAY-ével, de az nem IPS, hanem sokkal rosszabb minőségű valami (TN talán). Ezenkívül Amlogic AML8726-MX chip van benne, ami valamivel gyengébb, mint az rk3066.
Én e kettő között gondolkodtam, de végül a PLAY mellett döntöttem, mert egyesíti a két Prestigio előnyeit.

Nem elérhető petya2012

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #282 Dátum: 2012. December 28. - 15:07:53 »
én vettem egy ilyet még 20-án,de már túl is adtam rajta

jó volt a kijelző meg minden,na de a wifi az vmi botrányos

5-6 m-re simán ledobált a netről,pedig vettem nagyobb 8 dbi-s antennát is
a samsung telóm ugyanott simán hozta a max netem speedtesten,a tab fele annyit amikor nem dobott le

43000-ért adtam el,így legalább nem sokat buktam

sajnálom,de nekem pont netezni kellett volna és nem játszani
filmet nézni se lett volna jó,mert elég gyengén szól a hangszoró

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #283 Dátum: 2012. December 28. - 15:09:22 »
Én is szeretnék venni egy ilyen PLAY-t. Már nagyon beleéltem magam hogy milyen jólessz majd ezzel a kicsikével :)  De ahogy elkezdtem olvasni a negatív tapasztalatokat és hogy 10 vtulajdonosbol 2-rn mondták hofy nekik hibátlan kezdtem elszomorodni. Ez a készülék már majd nem megüti azt a bozonyos 50-es határt. És ( ennyit) fizetek érte akkor elvárnám hogy ne legyenek ilyen hibák. Na jó nem annyira nagy gáz ha mondjuk 2-3 pixellel el van csúszva ( habár szerintem ez nem mindennapi dolog, de most nem pár pixelen fog álnj vagy dõlni a dolog). Viszont szerintem a WIFI már kissé érzékenyen érintett. Az ilyen készülékeknek az a lényege hogy hordozható és mindig mindenhol fel tudjak menni a netre, és ahol van free wifi ott nem szivesen használnám a 3g-t. Na egy kicsit hosszúra sikeredett. A lények hogy ezek hatására kicsit elbizonytalanodtam a PLAY-t illetôen és kinéztem ezt: http://www.edigital.hu/Tablet/Prestigio_MultiPad_8.0_Pro_Duo_(PMP5580C_DUO)_tablet_(Android)_+_tok_+_5_GB_Ingyenes_felho_szolgaltatas-p343474.html  . Mi a véleményetek róla?  Az a kérdés hogy meg van rá az esély hogy  januárban találok egy olyan play-t int amien az a néhány vásárlo és nem lessz vele semmi problémám Vagy inkább mondjak le a bluetooth-ról és az 1.6-os procirol meg a 8" -as kijelzõrõl é s vegyem meg azt a másikat? Mint mondtok? ( csak azért mert beraknj azt a linket mert még mindig a play irányába húzok, legszivesebben azt venném!! :D csak az a wifi.... )

Barátom csak hajrá :).
1, Nem linkelünk mást terméket hivatalos fórumon
2, Miért nem hallasz arról infot? Talán mert enyhén szólva kevés eladása? :) hajrá! Továbbiakban kéretik a fórumot rendeltetésszerűen használni, főleg CC termékekről

Üdvözlet!

Ez az első commentem itt, gondoltam beköszönök, és rögtön feltennék egy kérdést. Nem rég vettem egy ConCorde Tab Play-t, amivel maximálisan is elégedett vagyok. A probléma csupán az, hogy sikerült egy hatalmasat zakóznom, és a táskában tárolt tab kijelzője csúnyán megrepedt. A kérdésem az, hogy lehetséges-e cserélni az üveget, és hogy ez mennyibe kerül. A készülék működik, a display-nek semmi baja, sőt egyes részein most is működik az érintőképernyő, de mondanom se kell, hogy így azért nem az igazi.  :) Minden segítséget és tippet szívesen várok. Gondolom, nem egyedi eset az enyém, lévén az üveg a legérzékenyebb része az ilyen kütyüknek.

Szervizben cserélik, de összeget és időt nem tudok írni. Gondolom nem egy eget verő összeg :)

Nem elérhető gerlo196

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #284 Dátum: 2012. December 28. - 17:51:53 »
igaz, bocsánat!!!  de a végén oda is írtam h csak azért mertem berakni mert még mindig a PLAY felé húzok, és érdekelt a véleményetek a kettőt illetően ( csak telefonon írtam és sok szót elírtam).

Egyébként valóban meg lehet oldani szoftveresen? Mármint lehet, hogy csupán a  4.1.1-es (Jelly Bean) android a ludas?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #285 Dátum: 2012. December 28. - 22:49:02 »
igaz, bocsánat!!!  de a végén oda is írtam h csak azért mertem berakni mert még mindig a PLAY felé húzok, és érdekelt a véleményetek a kettőt illetően ( csak telefonon írtam és sok szót elírtam).

Egyébként valóban meg lehet oldani szoftveresen? Mármint lehet, hogy csupán a  4.1.1-es (Jelly Bean) android a ludas?

Nem. Ne várjunk csodát a fém hátlap miatt. A felhasználók megfelelő router beállítással orvosolhatják a problémát, de sokuk nem ért hozzá és pl. egy olyan hálózatnál ahol nem férünk hozzá a beállításokhoz, sajnos marad a gyenge jel.
Hasonló volt tapasztalható az IPS+ esetében, de lásd a Novumban már orvosolni lehetett (műanyag rész a hátlapon).

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #286 Dátum: 2012. December 29. - 13:48:10 »
Sziasztok!

Én édesanyáméknak vettem egy ilyen készüléket. Átfutva a fórumot, az előforduló hibákkal kapcsolatba a következőket tudnám elmondani.
Kijelző: Nekem semmi gondom nincs vele. Nincs elcsúszás, és egyéb hibát (dead pixel) sem fedeztem fel.
Akksi: Nem egy "bivaly", de szerintem annyit tud, amennyit a speckóba vállal.
Wifi: Ezzel tényleg akadnak gondok.  >:( Pár helyen (talán itt is) olvastam, hogy a gyenge vételi képességekért legfőképp a fém hátlap okolható. Talán igen, talán nem. Én valamiért szoftveres problémára tippelek. Érdekes módon "terhelésre" dobja csak el a kapcsolatot. Ha nem netezek, hanem csak "teszek-veszek" a gépen, akkor nincs gond. Viszont ha indítok egy böngészőt, és megpróbálok behozni egy oldalt, akkor rögtön lekapcsolódik a hálózatról. Ilyenkor ha belépek a WiFi beállításokba, akkor úgy jelzi, hogy az adott hálózat "hatótávolságon kívül" van. Az előbb pedig még (utóbb direkt megnézem) még egy-két csíkot jelzett a jelerősség ikon. Ez az előbb említett ikon ugye 3db csíkból és egy negyedik pontból áll. Nos utóbbihoz sose jutok el, mert már előtte bontja a kapcsolatot. A telefonom (HTC Desire, főzött 4.1.2-vel) még egy "pöttynél" is képes (igaz lassú) kommunikációra. Gyenge vételi lehetőségek mellett az inSSIDer programmal nézve a tablet -61dbm -et (akár két csík!) mutat, míg a telefon -70dbm-et (1 pötty, max még 1 csík). Ennek ellenére, ha megpróbálom behozni az index.hu-t, akkor csak szenved elkezdi letölteni, lecsatlakozik, vissza (néha meg sem találja már a hálózatot). Eközben a telefon a maga kis 1 GHz-es Scorpion procijával már rég betekerte a teljes oldalt (normál esetbe a tab köröket ver rá). Szóval vagy a térerő visszajelzéssel van valami gond, vagy .... passz, de az esetlegesen gyenge vétel képességek mellett is van még valami bibi.
Ja, igen! Még egy dolog. Nekem a telefonhoz való régebbi és jelenlegi ROM-omban is van ilyen, hogy "Avoid poor connections" az "Advanced Wi-Fi". Itt ilyen nincs. Ha ezt a telefonon bekapcsolom, akkor ilyen gyenge vétel esetén nem görcsöl az újrakapcsolódáson, hanem megpróbál egy erősebb hálózatra rálépni.
Admin: Ezt a WiFi problémát jelezték már a gyártó felé?

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #287 Dátum: 2012. December 29. - 16:56:14 »
Pendrive-ot hogy tudok felismertetni a tabbal?
Próbáltam egy 16 és egy 4 gigás darabot fat32-vel és ntfs file rendszerrel is
de semmi.Kell valami progi esetleg?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #288 Dátum: 2012. December 29. - 17:38:04 »

IPS+-nál szarakodott a gyári expoler. Próbáld meg a file manager-t nekem azzal ment.

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #289 Dátum: 2012. December 29. - 19:16:44 »

IPS+-nál szarakodott a gyári expoler. Próbáld meg a file manager-t nekem azzal ment.

Kösz a gyors segítséget de a file manager és a file manager hd alkalmazásokkal se jutottam előrébb.
android beállításoknál nem kell valamit engedélyezni esetleg?Mondjuk én nem találtam semmi beállítási lehetőséget.

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #290 Dátum: 2012. December 30. - 03:24:27 »
új nyitvatartási idő mikor lessz? lessz majd hétvégén is?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #291 Dátum: 2012. December 30. - 10:34:33 »

Kösz a gyors segítséget de a file manager és a file manager hd alkalmazásokkal se jutottam előrébb.
android beállításoknál nem kell valamit engedélyezni esetleg?Mondjuk én nem találtam semmi beállítási lehetőséget.

Végső megoldásnak egy gyári beállítások visszát lehet érdemes rányomnod, ha utána se jó, akkor GO szerviz.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #292 Dátum: 2012. December 30. - 10:43:34 »

Szevasz!

Én most próbáltam egy 16 Gbyte-os NTFS-re formázott Kingston pendrive-al, és szépen működött. A gyári "Explorer" programba és "Total Commander"-be is látszott a cucc.

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #293 Dátum: 2012. December 30. - 11:41:07 »

Szevasz!

Én most próbáltam egy 16 Gbyte-os NTFS-re formázott Kingston pendrive-al, és szépen működött. A gyári "Explorer" programba és "Total Commander"-be is látszott a cucc.
Köszönöm a segítséget , csináltam egy teljes rendszer visszaállítást de nem segített kezdem feladni.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #294 Dátum: 2012. December 30. - 14:40:18 »
Nem hagy nyugodni a rettenetesen gyenge wifi kérdése. Egyrészt hogy lehet gyenge wifivel felszerelni egy tabletet, ami nem 3G-s külön eszköz vásárlása nélkül? Másrészt ha már egyszer az IPS-nél ugyanez volt a hiba, a Novumnál pedig sikerült korrigálni azzal, hogy a hátlap egy része műanyag, s ez alatt van a panel, akkor ennél a gépnél, ami kb tök ugyanaz, miért kellett újra teljesen fém hátlap?

Nem elérhető gerlo196

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #295 Dátum: 2012. December 30. - 19:29:16 »
ugyee????  Én sem értem!  ???

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #296 Dátum: 2012. December 30. - 21:18:05 »
Biztos ki vizsgálják majd az ünnepek után ezt a wifi vételi gondot. Sőt szerintem, ha bebizonyosodik akkor biztos lesz majd új hátlap is gyártva hozzá, ha csak a hátlap miatt vacakol a wifi. Szoftveresen, nem tudom, hogy lehet e wifivel gond. Pendriveot, billentyűzetet, egeret tökéletesen felismeri a technika. Esetleg valaki nem próbálkozott a gyenge wifi miatt USB Wifi vevővel?

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #297 Dátum: 2012. December 30. - 21:56:50 »
Én általában 8-10 méterről használom a wifit, sokszor 2 falon keresztül de 3 csík alá még nem ment. Böngészéssel,online játékkal, streameléssel sem volt még gondom. 2 antennás TP-linket használok. A kijelző nekem is 1 pixellel el van csúszva,de 2 heti keresés után sem tudtam olyan dolgot találni,amiben ez akár egy hajszálnyit is zavarhatna. Szerintem ez csak szükségtelen nyávogás. Bocs,ha ezzel valakit megbántok.

Alvó állapotban valóban érdemes beállítani a wifi lekapcsolását, valamint azt is ajánlatos beállítani, hogy azonnal lépjen ki abból a programból,amit bezársz....ne fusson a háttérben. Nekem a launcherek is nagyon szívták az akksit,azt is érdemes mellőzni,ha valakinek nem olyan fontos.  Lehet,hogy beképzelem, de nekem a gép gyorsaságába is és minimálisat az akksiba is beleszól,ha a sok ikont nem mappában tartom az asztalon.

Mindent összevetve, szerintem nagyon megérte az árát,pedig nagyon finnyás vagyok a hibás dolgokra. Most is ugyan ezt venném.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #298 Dátum: 2012. December 31. - 00:34:59 »
Én általában 8-10 méterről használom a wifit, sokszor 2 falon keresztül de 3 csík alá még nem ment. Böngészéssel,online játékkal, streameléssel sem volt még gondom. 2 antennás TP-linket használok...

Szevasz MrMinute!

Úgy látszik, hogy Te vagy az egyetlen akinek nincs gondja a WiFi-vel.  :)
Van esetleg más Android-os cucc is a tulajdonodba? Ha, igen, megnéznéd, hogy az inSSIDer-el (https://play.google.com/store/apps/details?id=net.metageek) mit mutat a két készülék ugyanabból a távolságból? A "két antennás" router esetleg valami új "N-es" cucc?

Nem elérhető hunter169

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #299 Dátum: 2012. December 31. - 10:54:14 »
Sziasztok!Nem tudja valaki megmondani,milyen extra appok vannak a gépben?Valamint van-e feladatkezelő benne?