Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 536452 alkalommal)

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #360 Dátum: 2013. Január 05. - 21:10:56 »
Almakorte:

Az újabb cuccokért mindig többet kell fizetni. De ne felejtsük el ez nem IPAD. Ez itt a B kategóriás világ. Ha tudod, hogy mit is szeretnél csinálni a taboddal akkor olyat választasz. Erre való a fórum, hogy tájékozódj.

Az eljövendő B kat. termékeknél szerintem egyre kisebb lesz a 2 generáció közti árkülönbözet. Tehát ha lesz 4 magos, RK3188-as Concorde tab Quadro/Quattro (c) :) akkor annak az ára (dollár mondjuk nem változik) nem hinném, hogy 70000 forint fölé menne. Ott lesz a konkurencia (MYA most 80K a 4 core tabletje), az A31 chipesek, meg még ki tudja. A tablet sebessége biztos sokkal jobb lesz mint a szimpla vagy dual CPU-sok, de 2x nagyobb árat nem kell fizetni érte.

A nagyobb teljesítmény mellé persze lehet "retina"/full hd kijelzőt pakolni, de én ezt nem tenném mert irtózatosan dobná (3-400$) a cucc árát. Aztán még nem tudni milyen GPU lesz mellé pakolva, remélem nem a 400MP, bár azzal sem lenne rossz a mostani felbontásokra. Én inkább az ár/teljesítmény arányt javítanám az ár szinten tartásával. Így akármilyen android suhanna rajta, és az UBUNTU is. Tehát maradna a nem gazdag, de okos ember tabletja/telefonja a Concorde termék. Ez nem leminősíti a céget, hanem ők ebben az árszegmensben nyújtanak erős minőséget/teljesítményt.

A ONE és PLAY közé nem érdemes szerintem köztes terméket illeszteni az ár/teljesítmény arány miatt. A járulékos költségek (vám, adók, stb) elmosnák a 3 készülék közt az árakat és akkor senki sem tudná mit válasszon.

A CC tabokban cserélhetőek az akksik, és szerintem ha rátöltögetősen használod akkor simán kibírnak 1,5-2 évet, és akkor már igen potom áruk lesz... De akkorra biztos a vaterán végzik ezek a tabok, és kit érdekel már az akksi....
Megkapod a magadét!

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #361 Dátum: 2013. Január 05. - 21:25:01 »
Logicit : teljesen értem amit írsz,de engem most jelen pillanatban az "zavar",hogy  fél giga ramért vegyek másik tab-ot ,dupla áron.Tudom,ez így nem teljesen ül,mert ugye kapok a több ram mellé egy ips kijelzőt nagyobb felbontással,meg egy gyorsabb procit.De azért gondolom ,nekik sem volt "pofájuk" kijönni egy 1 Gb RAM-os ,800x480-as ,ONE kijelzős,1,6 Ghz procis cuccal ,dupla áron TWO néven :)  Mert azt nem tudták volna soha eladni,pláne,hogy ott van az ONE.
Ui : azért nagyon megnéznék egy tesztet, két ,tök azonos mai tabon ,de az egyikben dupla magos proci lenne pl. 2x1,5 Ghz ,a másikban meg egy sima 1,5 Ghz.A ram,meg minden más azonos lenne.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 05. - 21:31:13 írta almakorte »

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #362 Dátum: 2013. Január 05. - 22:04:43 »
Logicit
Az RK3188-ban négymagos Mali 400 MP4 van, az A31-ben pedig PowerVR SGX544 ami egy nyolcmagos cucc
Illetve van nmég egy kínai négymagos SoC, az ATM7029 amiben Vivante GC1000 a GPU, pl az Ainol Venusban lesz majd ilyen. Még nem igazán van vele tapasztalat. A Rockchip és az Allwinner közül teljesítményben az A31 a nyerő, viszont állítólag nem túl megbízható, és gyakran lefagy...

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #363 Dátum: 2013. Január 05. - 22:40:15 »
Logicit
Az RK3188-ban négymagos Mali 400 MP4 van, az A31-ben pedig PowerVR SGX544 ami egy nyolcmagos cucc
Illetve van nmég egy kínai négymagos SoC, az ATM7029 amiben Vivante GC1000 a GPU, pl az Ainol Venusban lesz majd ilyen. Még nem igazán van vele tapasztalat. A Rockchip és az Allwinner közül teljesítményben az A31 a nyerő, viszont állítólag nem túl megbízható, és gyakran lefagy...

Azért mondom én is, választék lesz bőven. A CC szerintem az ár és megbízhatóság szempontok szerint fog választani. A támogatottság is fontos persze, hogy a készülék ne 2 perc alatt haljon el.

Még nem találtam jó speckót a 3188-ról, de ha neked van tuti azt szívesen látnám egy link formájában!
Megkapod a magadét!

Nem elérhető zoli71

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #364 Dátum: 2013. Január 05. - 23:07:35 »
Haló  mindenki!
A tabhoz csatlakoztatott Bluetooth GPS vevővel és megfelelő szoftver letöltése után egy navigációs eszközt is üdvözölhetünk a PLAY személyében.
A kérdésem a következő: ez a vevő lehet egy mobiltelefon is? Ha igen, mi is az a megfelelő szoftver? Gondolom mind két eszközre más és más.
Előre is köszi a segítséget!
Ui:
Én egyébként teljesen meg vagyok elégedve ezzel a tabbal. Persze mindig lehet találni valami kivetnivalót,(mint bármelyik csúcs kütyüben is) de  a magyar már csak ilyen. Ha valaki ennyiért jobbat talál az jelezze, mert kevesebbért rosszabbat én is találok.

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #365 Dátum: 2013. Január 05. - 23:26:00 »
Hogyan lehet elérni a készülékben a bios menüt?
Kikapcsolt állapotban mert csak egy lezáró gomb van rajta
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 05. - 23:29:12 írta viktor007 »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #366 Dátum: 2013. Január 06. - 10:03:00 »
Pyrooo-hoz lenne egy kérdésem : Ha ennyire nyilvánvaló,hogy a 4.1.1 a fórumozók között ekkora negatív hatást váltott ki az ONE-on,akkor ,amiket most meg lehet venni (kávé és társai) azon minek van rajta ez a "béna" ROM ? Ha ne adj Isten,bemegyek venni egy új ONE 16 Gb-t és kérem,hogy ne a 4.1.1-el adják,hanem mondjuk a 4.0.3-al ,vajon megsértődnek,hülyének néznek,vagy mi lenne a reakció szerinted ?
Vagy vegyem meg így és otthon "butítsam" vissza,ha így nem tetszik ?

Szerintem butaság a 4.03-at visszavárni. A 4.1 sokkal kezelhetőbbé változtatta a gépet, kevesebb fagyás, szebb gyorsabb megjelenítés. Fejlődik a világ, így visszafele nem könnyű menni, de bizakodhatsz fejlesztésben és frissíthetsz később új jobb rendszerre.

Van ott a sima IPS 1.2 GHz 1 Gb RAM és mivel rendelkezem egy plusszal is a kettő ég és föld. Igen is nagyon sokat számít a két mag na meg a többi...

Megint félreértettél. Én nem azt mondtam, hogy a több mag semmit sem jelent. Hanem azt, hogy a +512 Mbyte (0,5 Gbyte-hoz képest) sokkal többet jelenthet, mint egy plusz mag.

ui: Várjuk / várom a router-es okítást!

Tényleg félreértettelek, ebben teljesen igazad van, az 1GB ROM kell egy androidhoz, egyetértünk :)
Router beállítások:
1, Ne várd tőlem a pontos beállítás menetét, én nem vagyok szaki
2, Minden router más és más, így látatlanban nem tudok segíteni (ha nem értesz hozzá, fordulj szakemberhez)
3, Olvass vissza a fórumokon, néhány szaki már el-el ejtett néhány beállítás lehetőséget

Nekem annak idején szaki állította be a hálózatomat, így nekem eddig wifis problémám nem volt, de ami gyenge az gyenge, azt egy jó router sem tudja korrigálni, max. egy erősebb antenna.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #367 Dátum: 2013. Január 06. - 10:56:37 »
Értem amit írtál.Vagy próbálom.Akkor,ha kijön a PLAY-re a 4.1.5,mondjuk,akkor a te "varid" szerint nem érdemes lecserélni a 4.1.1-et ,mert azzal adták ki és azzal volt a legtöbbet tesztelve.Vagyis : mindenki használja azzal a rommal a telóját-tabját,amivel megvette,mert az utána kijövő frissítésekkel már nem foglalkoznak annyit és rengeteg hibával megspékelve jön ki.Így van ? Vagyis kiadják mondjuk a 4.1.5-öt és mindenki várja ,mint messiást,de rájön mindenki ,hogy gány és visszateszi a 4.1.1-et.Viszont sokan kipróbálják,leírják a hibákat a 4.1.5-ről és ez persze eljut a fejlesztő urak fülébe ,majd ezen hibák kijavítása után kiadják a vadi új készüléküket ,amin mondjuk a 4.1.6 van és az megint tutin ,stabilan működik :).OFF : Más : az ONE-t kiadhatták volna 1 Gb Rammal,meg egy kicsivel erősebb procival,mondjuk 1,6 Ghz és egy mag,maradt volna a mostani alap kijelző.Ki kéne számolni ez mennyi plusz költséggel járt volna a gyártónak.Biztos ,hogy nem jelentett volna nagy kiadást ,pláne úgy,hogy csinálnak egy prototípust és kipróbálják 1 Gb rammal,meg az 1,6 Ghz-s procival.A gépsort mindjárt erre tervezik és kész.Ez az egész számítástechnika nem más,mint egy HATALMAS LEHÚZÁS.És mégis : hány vásárló ölt volna az Iphone 5 -ért ? Agyon taposták egymást érte.Megérte ? Nem. Sz@r@bb lent mint a 4 :) Tehát,ameddig ennyi "eszük" van a vásárlóknak,addig sajna marad ez a lehúzós dolog :( Itt ugyanez van ,bár ez a példa itt nem olyan helytálló,mert az ONE és a PLAY között azért több a különbség ,mint egy Iphone 4 és 5 között.( Arról már ne is beszéljünk,hogy egy Iphone sem éri meg az árát.)
Mondjuk a PALY ára is dupla nagyjából az ONE-nek.Kerekítve 22 és 44 ezer,így van ? A kérdés : tényleg 2x annyit ér a PLAY mint az ONE ? Erre keresem a választ.Arról már nem is beszélek,hogy a nagy "vívmány" a wifi,talán  a leggyengébb pontja a PLAY-nek,amiben  a legerősebbnek kéne lennie ! Ez azért nagy gáz.Ez kb. olyan,mintha azt mondanánk egy csúcskategóriához közeli sport autóról,(mivel a PLAY sem a csúcskategória,de azért közelít),hogy mindene nagyon jó,pláne a tolatólámpája,viszont az meg igaz,hogy a motorja harmatgyenge :( ON: Kicsit elkalandoztam,bocsi,ha a modi törli ,akkor sem sértődöm meg :)
Ui : amit a dupla magos prociról írtál : ki kéne próbálni,ha ki lehetne,hogy csak a procit kivenni az ONE-ból és semmi máshoz nem nyúlva beletenni a PLAY-be.Lenne csodálkozás szerintem,mert a mai androidos progikat nem hiszem ,hogy 2 magra optimalizálják. Ha lehetne egy tesztet így futtatni a "butított" PLAY-el,érdekes eredmények jönnének ki,vagy a másik vari : az ONE-ba ,így ahogy van beletenni azt az óhajtott 1 Gb RAM-ot.Lenne csodálkozás szerintem :) Konkluzió : a PLAY esetében szerintem az 1 Gb RAM sokkal többet "lök" a rendszeren,mint a 2 magos proci.De győzzetek meg ,ha nem így van,ezt csak kikövetkeztettem a sok hozzászólásból.

Sikerült túlegyszerűsítened, de nem vitatkozom, ha akarod érted, amit írtam, ha nem, nem.
Megpróbálom röviden. A frissítés sosem lesz olyan stabil, mint az eredeti. Van rossz frissítés is. Új rendszer a régebbi hardveren nem lesz olyan gyors, mint az eredeti.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #368 Dátum: 2013. Január 06. - 11:34:01 »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy tudta-e valaki root-olni a tabot, mert nekem a windows 7 nem talál hozzá drivert, így meg elég nehéz lesz?

Van-e valakinek müködő driver' mert az megoszthatná!

Előre is köszönöm!

Itt az adb driver-hez a link, a GYIK-ben találtam: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=361.msg10133#msg10133

rootolás menete: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=348.msg8054#msg8054

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #369 Dátum: 2013. Január 06. - 12:14:48 »
Üdv megszeretném kérdezni hogy hogyan lehet tölteni USB-ről már ha lehet?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #370 Dátum: 2013. Január 06. - 12:33:44 »
Üdv megszeretném kérdezni hogy hogyan lehet tölteni USB-ről már ha lehet?

Nem lehet!

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #371 Dátum: 2013. Január 06. - 15:31:45 »
Sikerült túlegyszerűsítened, de nem vitatkozom, ha akarod érted, amit írtam, ha nem, nem.
Megpróbálom röviden. A frissítés sosem lesz olyan stabil, mint az eredeti. Van rossz frissítés is. Új rendszer a régebbi hardveren nem lesz olyan gyors, mint az eredeti.

Azért ez így talán nem igaz. A frissítések vagy újabb verziók azért a legtöbb esetben javulást és/vagy gyorsulást hoznak. Persze van rá bőven ellenpélda. A lényeg, hogy nem lehet általánosítani.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #372 Dátum: 2013. Január 06. - 15:51:24 »
Javulást, több funkciót igen. nagyobb teljesítményt max jobb hardveren. Ha csak a ROM méretét nézzük, a gingerbread általában 100 MB alatti volt, a JB viszont már nem ritkán a 200MB-ot is eléri. Gondolhatod, hogy azonos hardveren melyik fut gyorsabban. Még a képernyők közti lapozásnál is érzed a különbséget.

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #373 Dátum: 2013. Január 06. - 16:58:15 »
almaköret
nekem van play tabom  4 osztályzatott minden további nélkül megadom,a wifi miatt nem kap 5 osztályzatott ,
és igen megérte a pénzt .gyors ,és szép kijelzője van .és pont olyan méretű kijelzője ami még nem túl nagy és nem kicsi.nekem nincs bajom a jelly bean rendszerel sem.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #374 Dátum: 2013. Január 06. - 17:17:33 »
Javulást, több funkciót igen. nagyobb teljesítményt max jobb hardveren. Ha csak a ROM méretét nézzük, a gingerbread általában 100 MB alatti volt, a JB viszont már nem ritkán a 200MB-ot is eléri. Gondolhatod, hogy azonos hardveren melyik fut gyorsabban. Még a képernyők közti lapozásnál is érzed a különbséget.

A ConCord cuccairól nem tudok nyilatkozni, de a Desire-en 2.3.3-tól 4.2.1-ig volt már minden. És, igen. A jól megírt ROM miatt igenis gyorsult a készülék. A főnököm "Desire S"-ével néztük épp össze, hogy a Play kezdő képernyőjének a görgetése (ahol a sok új app reklámja van) pl. érezhetően egyenletesebb / gyorsabb.
Anno Froyo-ról GB-re, és GB-ről ICS-re volt "nagy ugrás". JB-t nem éreztem gyorsabbnak, de lassabbnak sem. A memória kezelés pedig rengeteget javult. Még ezen a régi készüléken is el lehet most már felejteni a "task manager"-eket.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #375 Dátum: 2013. Január 06. - 22:38:29 »
De ezzel most nem szoftvert, hanem hardvert hasonlítasz össze. Az 1GHz-es Adreno 205 GPU-s desire s-t még ráadásul a Sense launchere is lassítja, persze, hogy nem olyan folyamatos, mint egy fejlettebb hardver alap launchere. Amúgy milyen készüléked volt, hogy a froyo-tól egészen ICS-ig volt támogatás? Mert a Desire 2.1-ről indult, s 2.2-n meg is állt, nem hivatalosan 2.3-on, a Desire S pedig alapból 2.3-mal érkezett. Amúgy mindegy is, a mondanivalón nem igazán változtat. Újabb rendszerhez újabb gép is dukál, különben elszegényednek ezek a kedves gyártók.
Még szerencse, hogy a play a (majdnem) legfrissebb rendszert kapta alapból :) Kíváncsi vagyok, hány frissítést ér meg a gép.

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #376 Dátum: 2013. Január 07. - 00:11:07 »
Még szerencse, hogy a play a (majdnem) legfrissebb rendszert kapta alapból :) Kíváncsi vagyok, hány frissítést ér meg a gép.

Miért majdnem? RK901-es a wifi chip?
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #377 Dátum: 2013. Január 07. - 01:18:50 »
Majdnem legfrissebb: 4.1-es Jelly Bean, és nem 4.2-es.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #378 Dátum: 2013. Január 07. - 10:50:55 »
Látom Csipetke, Neked is a wifi a gyenge pont  :'(  Egy 45-ezres gépnél ,ez elég fájó,hogy pont a "szíve" gyenge ennek a tab-nak,mert ugye nem mindenki a routerén ülve wifi-zik.Lehet,sokan megalkudnának gyengébb kijelző,de sokkal jobb wifi és még +1 Gb RAM felállásban ennyiért,ebben biztos vagyok.Sőt ,még ennyibe sem kerülne a cucc ezzel a felállással...Megint ott tartunk ,hogy a külcsíny számít a tervezőknek és nem a használhatóság.Csillog-villog ? Vedd meg user,azután majd nyávogsz otthon ,mi meg röhögünk rajtad.
Azért arra nagyon kíváncsi lennék,ha lenne egy Concorde Tab TWO és lenne benne 2 Gb RAM meg egy 1,8 Ghz-es EGYmagos proci,a többi része meg a mostani ONE lenne teljesen (4 Gb belsőtárral,gyenge kijelzőstül, szőröstül-bőröstül és kerülne mondjuk 30-32 ezerbe),hogy mennyi PLAY fogy(ogat)na :) Na ,akkor biztosan a TWO lenne a best buy,szerintem az egész piacot letarolná "B" szinten !
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 07. - 11:23:24 írta almakorte »

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #379 Dátum: 2013. Január 07. - 11:23:05 »
Látom Csipetke, Neked is a wifi a gyenge pont  :'(  Egy 45-ezres gépnél ,ez elég fájó,hogy pont a "szíve" gyenge ennek a tab-nak,mert ugye nem mindenki a routerén ülve wifi-zik.Lehet,sokan megalkudnának gyengébb kijelző,de sokkal jobb wifi és még +1 Gb RAM felállásban ennyiért,ebben biztos vagyok.Sőt ,még ennyibe sem kerülne a cucc ezzel a felállással...Megint ott tartunk ,hogy a külcsíny számít a tervezőknek és nem a használhatóság.Csillog-villog ? Vedd meg user,azután majd nyávogsz otthon ,mi meg röhögünk rajtad.
Azért arra nagyon kíváncsi lennék,ha lenne egy Concorde Tab TWO és lenne benne 2 Gb RAM meg egy 1,8 Ghz-es EGYmagos proci,a többi része meg a mostani ONE lenne teljesen (4 Gb belsőtárral,gyenge kijelzőstül, szőröstül-bőröstül és kerülne mondjuk 30-32 ezerbe),hogy mennyi PLAY fogy(ogat)na :)

Én úgy éreztem ez a téma le lett már zárva...  :o
Megkapod a magadét!

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #380 Dátum: 2013. Január 07. - 11:24:33 »
Logicit :Bocsi,csak ez még bennem maradt :) Ha akarjátok,töröljétek.Csak felment bennem a pumpa.Sorry :)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #381 Dátum: 2013. Január 07. - 14:19:10 »
Azért arra nagyon kíváncsi lennék,ha lenne egy Concorde Tab TWO és lenne benne 2 Gb RAM meg egy 1,8 Ghz-es EGYmagos proci,a többi része meg a mostani ONE lenne teljesen (4 Gb belsőtárral,gyenge kijelzőstül, szőröstül-bőröstül és kerülne mondjuk 30-32 ezerbe),hogy mennyi PLAY fogy(ogat)na :) Na ,akkor biztosan a TWO lenne a best buy,szerintem az egész piacot letarolná "B" szinten !

Részünkről nem egyszer volt leírva a wifi érzékenységével / érzéketlenségével kapcsolatban álláspontunk, beállítási javaslatunk.
Gyakorlatilag minden egyes tablet modellünknél ez szóba kerül.
- Írjuk be ezt a GYIK-ba? 
- Ennyire béna a ConCorde, hogy minden tabjának wifije "rossz"?
Szinte egyéb más fórumokon más gyártó tabjaival is hasonlók olvashatók.
Az "ő" tabjaik is rosszak és mi is ennyire "rossz" tabletet hozunk forgalomba minden esetben, vagy valami más van a háttérben?

A wifi érzékenységével / vagy nem érzékenységével kapcsolatban szervizünkben tudunk érdemben bármit is mondani. 
A készülék vételi érzékenysége bevizsgálások és korábbi tesztek alapján megfelelő minősítést kapott.
Ezt FCC vizsgálati jelentés is alátámasztja és minden esetben ehhez viszonyítunk szervizünkben is.

De nem zárhatjuk ki, hogy esetlegesen adott készülék mégis fizikailag hibás (antenna,  antennavég forrasztás, wifi modul) és addig amíg ténylegesen nálunk nincs bemérve,  egy ilyen irányú felhasználói felvetésre nehéz válaszolni.
Az eddigi hozzánk beadott készülékeknél az derült ki, hogy nem megfelelő felhasználói beállítás okozta a problémát. (átvitel típusa?  autochannel vagy dedikált channel mód van-e a routerben?)

Kindulásként nem zárunk ki semmilyen hardveres hibát sem, így a szervizünkben két független TP-LINK TL-WR943-as routerrel még az elmúlt évben létrehoztunk egy "mérő-referenciahálózatot", hogy épp az ilyen a tabokat be tudjuk vizsgálni.
(5m, 10m, 15m, egy fal, két fal....)
A felhasználó kérésének megfelelően publikus mérést is csinálunk az eszköz jóságának ellenőrzésére.
Kb fél óra  alatt  ezeken a fenti referenciaroutereken kiderül, hogy van-e valóban lassulás vagy sem, van-e tényleges a wifi modullal kapcsolatos fizikai hiba vagy aki vette a fáradtságot és valóban bejött hozzánk és kiderült, hogy csupán beállítás kérdése az egész.
De ezt már nem a tabban hanem a kérdéses routerben keresendő.

Hibák esetén:
Hibák kivizsgálására szervizünk rendelkezésre áll a diagnosztika díjmentes ,mint ahogy rendelkezésre áll díjmentes szoftverfrissítés kérésre is.
A személyes torlódások elkerülése érdekében kérjük, hogy időpontot egyeztessenek kollégáinkkal.

A szervizközpont címe:
1113 Budapest, Daróci út 1-3.

Nyitva tartás:
Hétfő-Csütörtök: 7.15-16.30
Péntek: 7.15-15.00 

Tel:
372-7498, 372-7499

Tudjuk, hogy Budapest nem a világ közepe, és nem mindenki lakik itt, így el lehet küldeni részünkre postán csomagban /vagy  futárral vagy csomagküldővel/ is adott tabletet.
Nem szeretnénk kivételezni egyik ilyen céggel sem, de mondjuk a dpd, a dpd classic szolgáltatása esetén 24h-n belül egy ilyen csomag szállítás 1100 Ft
Ez gyakorlatilag 3 darab BKV jegy ára :-)
Amennyiben hibás volt a tablet a vissza-csomagküldés díját értelemszerűen mi fizetjük.

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #382 Dátum: 2013. Január 07. - 14:25:05 »
Látom nagyon elszabadultak az indulatok... CC annak idején megkérdezte, a felhasználókat, hogy mit szeretne az új tab-ban látni. Volt felmérés stb. Akkor össze lett rakva körvonalakban a Play. Akkor nem nyúztátok egy mást, hogy ezkéne meg az kéne. Hardver ár értékben ez jött ki. De pl a bluetooth is felesleges, mivel 990 Huf-ért már lehet kapni adaptert amit kezelne a technika, ahelyett kaphatott volna más extrát a gép. Mindenki igényeinek megfelelően vegyen magának tabletet. Kb 30-40 tabot végig zongoráztam, és számunkra tökéletes mert 2 is került a családba. Játék fut, programok gond nélkül, kijelző tökéletes, média fut tökéletesen. Wifi gondot lehet orvosolni majd esetleg egy után gyártott hátlappal. Aksi cserélhető szervízeben, mert van tartalékuk. Szóval felesleges itt fikázni a playt. Vissza is lehet vinni a boltba és vissza váltani, ha nem vált be a gép.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #383 Dátum: 2013. Január 07. - 14:42:07 »
Admin : Értem.Már csak egy kérdés maradt nyitva : Ha a PLAY tulajdonosának van egy telefonja,(jelen esetben egy vacak samsung mini ) ,ami wifi képes és mondjuk otthon nála fent az emeleten ,2 vastag fal választja el a router-től és a teló gyönyörűen fogja a jelet,de a PLAY sz@rakszik,vissza vásároljátok-e tőle a PLAY-t,ha mondjuk emberünk kifut a 3 napból ? Tehát elfogadjátok-e ezt olyan "hibának",ami ugye nem orvosolható,még ha másik PLAY-t is kapna a delikvens ? Azért kérdezem ,mert van egy ismerősöm,akinek ilyen gondja van.Ő viszont sosem járt itt a fórumon,úgy vette a készüléket,hogy erről a wifi mizériáról semmit nem tudott.Használgatta a PLAY-t és csak idővel jött rá teljesen,hogy a 2 cucc között a mini viszi a prímet.Persze már lejárt a 3 napja.Mit üzennél neki ? A router beállítások,a fórumon olvasottak szerint már oda-vissza beállítgatásra került,de nem segített.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #384 Dátum: 2013. Január 07. - 15:01:13 »
MVSV : ha figyelmesen olvasol,akkor láthatod,hogy egyáltalán nem a PLAY van fikázva,hanem egy olyan ONE kellett volna,amiben legalább 1 Gb a ram ,vagy uram bocsá' 2 Gb (mert egy kicsit is az android rendszerhez értő-építő, nem tesz 512 ram-ot és utána döbben,hogy ez biza kevés lett) és kicsit erősebb a proci.Na az mindent vitt volna B kategóriában.Nem is értem,hogy ki "okoskodta" ki ezt az ONE hardvert.Mert pont mindenben alatta van kicsivel az elvártnak.Erre kijött a PLAY ,ONE-hoz képest dupla áron,nem túl erős wifi-vel,hogy finom legyek :), és még ebben is csak 1 Gb a ram. Nem fért volna a PLAY-be  2 ,az ONE-ba meg 1 Gb ram ? Ugyan,mennyivel lett volna drágább a 2 gép, dupla Ram-al  ? (One 1 Gb, PLAY 2 Gb) Ez nagyon érdekelne.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #385 Dátum: 2013. Január 07. - 15:16:03 »
MVSV : ha figyelmesen olvasol,akkor láthatod,hogy egyáltalán nem a PLAY van fikázva,hanem egy olyan ONE kellett volna,amiben legalább 1 Gb a ram ,vagy uram bocsá' 2 Gb (mert egy kicsit is az android rendszerhez értő-építő, nem tesz 512 ram-ot és utána döbben,hogy ez biza kevés lett) és kicsit erősebb a proci.Na az mindent vitt volna B kategóriában.Nem is értem,hogy ki "okoskodta" ki ezt az ONE hardvert.Mert pont mindenben alatta van kicsivel az elvártnak.Erre kijött a PLAY ,ONE-hoz képest dupla áron,nem túl erős wifi-vel,hogy finom legyek :), és még ebben is csak 1 Gb a ram. Nem fért volna a PLAY-be  2 ,az ONE-ba meg 1 Gb ram ? Ugyan,mennyivel lett volna drágább a 2 gép, dupla Ram-al  ? (One 1 Gb, PLAY 2 Gb) Ez nagyon érdekelne.

Ugyan kérlek ez már vicc, a gépemen 1 gb RAM van és nem tudom telerakni, na ne már, hogy neked kevés legyen. A PLAY verhetetlen, a wifi-je lehet gyengébb mint a megszokott, de dupla proci és baromi gyors + 4.1 JB. Kicsit túl van már lihegve ez az egész.
Próbáljuk meg a fórumon teret hagyni a tényleges kérdéseknek.
Wifire válaszolt az admin, tovább rágni fölösleges....

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #386 Dátum: 2013. Január 07. - 19:42:23 »
Gyakorlatilag minden egyes tablet modellünknél ez szóba kerül.
- Írjuk be ezt a GYIK-ba?

Kedves Admin!

Amennyiben megoldható, legyetek szívesek!
Nem vagyok hálózatos, de teljesen amatőr sem. Ettől függetlenül fenntartom a tévedéshez való jogot.  :)
Utóbbi esélyét némiképp csökkenti, hogy ugyanarról a helyről (ugyanolyan körülmények között) a HTC Desire-em nem dobja el a kapcsolatot, míg a tab, igen.
Könnyen lehet, hogy a vége az lesz, hogy élek majd az általad említett teszt lehetőségével. A gond csak az, hogy hétköznap 8-tól 5-ig dolgozom. Hét közben, későbbi időpont, esetleg szombat délelőtt abszolút kizárt?

Válaszodat előre is köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 07. - 19:49:10 írta Adamsky »

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #387 Dátum: 2013. Január 07. - 20:48:05 »
Pyrooo : többek között pontosan erről beszéltem,amibe Adamsky fórumtárs is "belefutott"....csak ismimnél egy vacak samsung mini bizonyult jóval "erősebbnek" a PLAY-nél,na ez a vicc....egy frissen kijött PLAY-t lenyom pár régi vacak teló ? 45 k-ért ? hmm...
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 07. - 21:18:38 írta almakorte »

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #388 Dátum: 2013. Január 07. - 21:15:18 »
De ezzel most nem szoftvert, hanem hardvert hasonlítasz össze. Az 1GHz-es Adreno 205 GPU-s desire s-t még ráadásul a Sense launchere is lassítja, persze, hogy nem olyan folyamatos, mint egy fejlettebb hardver alap launchere. Amúgy milyen készüléked volt, hogy a froyo-tól egészen ICS-ig volt támogatás? Mert a Desire 2.1-ről indult, s 2.2-n meg is állt, nem hivatalosan 2.3-on, a Desire S pedig alapból 2.3-mal érkezett. Amúgy mindegy is, a mondanivalón nem igazán változtat. Újabb rendszerhez újabb gép is dukál, különben elszegényednek ezek a kedves gyártók.

"Sima" Desire-em van: 8250-es Snapdragon, Adreno 200 vs. 8255 Snapdragon, Adreno 205 (a Desire S-ben)
Természetesen valahol 2.3.3 után váltottam főzött ROM-okra. A 4.2.1 persze még nem stabil, de most is 4.1.2-vel használom.
Vissza nem tenném a gyári 2.3.x-et.

Nem elérhető Szundi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #389 Dátum: 2013. Január 07. - 21:17:18 »
Pyrooo : többek között pontosan erről beszéltem,amibe Adamsky fórumtárs is "belefutott"....csak ismimnél egy vacak samsung mini bizonyult "erősebbnek" a PLAY-nél
Az én telefonom (LG GT540) meg ugyanúgy veszi a jelet mint a tabom (IPS Plus). Viszonyításképpen: mindkettő gyengébb mint például egy laptop, de ezt ugye már sokan leírták itt a fórumban is, hogy a laptopok wifije sokkal jobb.
Amire ki akarok lyukadni, hogy miért ne lehetne a telefon jobb vevő, mint a tab? (Persze most nem a hardverhiba miatti gyenge vételről beszélünk) Így sikerült. Hogy ez most jó vagy sem, az már más kérdés. :)