Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 536207 alkalommal)

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #450 Dátum: 2013. Január 11. - 22:16:51 »
Üdv! Bocs a tudatlanságom miatt! :D Most már tudom hogy kb mennyi idő múlva kapom meg a szervízből a cuccot :D De mi van akkor ha nem vagyok otthon amikor hozzák? :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #451 Dátum: 2013. Január 12. - 09:48:34 »
Üdv! Bocs a tudatlanságom miatt! :D Most már tudom hogy kb mennyi idő múlva kapom meg a szervízből a cuccot :D De mi van akkor ha nem vagyok otthon amikor hozzák? :)

Most ha belinkeled újra gondolod, hogy ez a megoldás? Gondolkodj el miért nem írt senki semmit.

Ésszerűen, ha nem vagy otthon nem tudod átvenni. Ilyenkor talán még aznap megpróbálja a futár még1x ha nem akkor GO vissza. De általában előtte értesítenek mikorra várható, legalábbis a GLS.

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #452 Dátum: 2013. Január 12. - 11:40:06 »
Egy ilyen paraméterekkel rendelkező billentyűzetes tok megfelelő lenne a tabletnek?: 230×172×30 mm
Szerintem egy kicsit nagy lenne neki nem gondolod? Play Mérete: 198 x 152 x 11 mm. Elviekben most januárban, de legkésőbb februárban megjönnek a  hozzávaló kiegészítők. Én is csak LogicCase-ből találtam 8"-os tokot, de valahogy nem igazán tetszett főleg az ára 8000Ft egy tokért kicsit sok (Mezei egyszerű tok, nem is billentyűzetes.)

A futárszolgálatos témához pedig csak annyi, hogy általában a futár felhív, ha telefon számot is adtál meg, hogy aktuális lenne-e az az napi kiszállítás vagy mikor lenne neked a jó idő pont (Természetesen ne 2 héttel későbbi időpontot adj meg), de akár a szomszédod is átveheti, ha meg kéred. De az a legegyszerűbb, ha felhívod a CC-s fiúkat, hogy a futárszolgálatnak adják meg vissza küldésnél a telefonszámod és akkor biztos, hogy elérnek.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #453 Dátum: 2013. Január 12. - 11:48:35 »
Sziasztok. Megvettem életem első tab-ját, és nem is csalódtam, de két kérdésben segítségre szorulnék! A wifi valóban eléggé gyengén szuperál sokszor járok vele sámántáncot,hogy egy egy oldal betöltődjön. Tudok-e valamit tenni a vétel javítása érdekében ? Illetve, az online nézhető flash filmek nézése volt az egyik oka annak,hogy megvásároltam a készüléket, de azt írja, hogy ez az android verziónem támogatja. Ezzel lehet-e tenni valamit? Köszi. Curausu

http://d-h.st/x4v <- ezt kell letöltened a tabletre, ez az adobe flash működő verziója, csak google playen nem jeleníti meg, mivel hivatalosan nem támogatott már a jelly bean... Lényeg, hogy ezt letöltöd, feltelepíted a tabletre,  s ezután Mozilla Firefox-szal, Dolphin Browser-rel működnie kell a flash lejátszásnak. A beépített gyári böngészővel nem biztos, hogy menni fog.

Nem elérhető monti0222w

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #454 Dátum: 2013. Január 12. - 17:10:50 »
A gyáriban. van flash csak a letöltöttben nincs. Egyébbként ez müködne a Maxton böngészővel is? Köszi. :)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #455 Dátum: 2013. Január 12. - 17:28:15 »
Próbáld ki. Ha maga a böngésző támogatja a flash lejátszást, akkor valószínű.

Nem elérhető rdani98

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #456 Dátum: 2013. Január 13. - 09:25:42 »
Hali,azt szeretném kérdezni Admin,hogy nem fogtok kihozni a Playhez Tokot?
És nem várható mostanában új tab? ???

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #457 Dátum: 2013. Január 13. - 13:37:44 »
Igen a gyári böngésző támogatja a Flash-t még pedig ezzel a verzióval: Adobe Flash Player 11.1.115.11_121005.
A belinkelt ICS-s flash player milyen verziószámú?

mkoch820

• Vendég
« Válasz #458 Dátum: 2013. Január 13. - 15:41:51 »
Igen a gyári böngésző támogatja a Flash-t még pedig ezzel a verzióval: Adobe Flash Player 11.1.115.11_121005.
A belinkelt ICS-s flash player milyen verziószámú?

11.1.115.27 a linkelt verzió, szóval valószínű, hogy újabb is, mint a tab play-en levő. Az a helyzet, hogy az Adobe nem támogatja a jelly bean-t, illetve megszünteti az android rendszer támogatását. Az utoljára elérhető verzió (11.1) még az ice cream sandwich-hez készült, azóta nem jelenik meg új verzió, csak hibajavítás a meglévőhöz. Mivel a jelly bean a támogatás megszűnése után jelent meg, ehhez már a google play-en nem is érhető el az adobe flash. Ennek ellenére a linkelt verzió működik jelly bean-en is, csak google play-ből közvetlenül nem tölthető le.
A support megszűnésének oka, hogy az android az új szabvány, a html5 irányába szeretné kényszeríteni a weboldalakat, ezt támogatja is, így a tartalmak flash nélkül megjeleníthetők.
A linkelt fájl pedig működik, 4.2.1-es rendszeren használom jelenleg is.

Nem elérhető radist

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #459 Dátum: 2013. Január 13. - 17:18:33 »
Tegnap volt a kezemben itthon egy Galaxy Tab 2 10.1 tablet, és összehasonlítottam a WIFI-jét a Play-el. Meglepődtem, mert nem sokkal volt jobb a Play-nél. Egy helyre letéve őket a Galaxy-nál -60dB volt,  a Play-nél -65dB a jelerősség. Ez nem nagy különbség. Így kicsit átértékelem, hogy nem is annyira gyenge a Play WIFI-je.
Az Antutu-n meg meglepődtem, a Galaxy-n csak 4770 volt. (A Play 11100)
Szóval nem estem hasra a Galaxy előtt, pedig a 7" verzió vételén még gondolkodtam, mielőtt megvettem a Play-t.

Nem elérhető gycs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #460 Dátum: 2013. Január 13. - 21:23:20 »
Megint visszatértünk a wifi-re. Nem az a gond, hogy gyenge a jel, hanem az, hogy míg más készülék vígan muzsikál -65 alatt is, addig a play -60 alatt általában nagyobb tartalmak megnyitásánál (gplay-nél majdnem mindig) egyszerűen eldobja a netet.

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #461 Dátum: 2013. Január 13. - 21:36:23 »
11.1.115.27 a linkelt verzió, szóval valószínű, hogy újabb is, mint a tab play-en levő. Az a helyzet, hogy az Adobe nem támogatja a jelly bean-t, illetve megszünteti az android rendszer támogatását. Az utoljára elérhető verzió (11.1) még az ice cream sandwich-hez készült, azóta nem jelenik meg új verzió, csak hibajavítás a meglévőhöz. Mivel a jelly bean a támogatás megszűnése után jelent meg, ehhez már a google play-en nem is érhető el az adobe flash. Ennek ellenére a linkelt verzió működik jelly bean-en is, csak google play-ből közvetlenül nem tölthető le.
A support megszűnésének oka, hogy az android az új szabvány, a html5 irányába szeretné kényszeríteni a weboldalakat, ezt támogatja is, így a tartalmak flash nélkül megjeleníthetők.
A linkelt fájl pedig működik, 4.2.1-es rendszeren használom jelenleg is.

Sajnos nem tudtam telepíteni, se a linkelt verziójú se az adobe oldaláról elérhető ICS-s Adobe player-t. Adobe oldaláról elérhető verziókat itt nézhetitek meg:
http://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.htmlKb az oldal közepén találhatók az Android verziók. A legfrissebb száma: 11.1.115.36.
Töröltem a feltelepített verziót, majd újraindítottam a tabletet, de indulás után azonnal telepíti a gyári verziót és utána nem engedi upgradelni a flash playert. Esetleg valami tipp?

mkoch820

• Vendég
« Válasz #462 Dátum: 2013. Január 13. - 21:49:32 »
hogyan próbáltad törölni? az biztos, hogy azért nem engedi feltenni, mert már van fenn egy verzió. amúgy nem működik, ami alapból fenn van, vagy miért akarod törölni?

Nem elérhető BtheTaoist

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #463 Dátum: 2013. Január 14. - 00:09:51 »
Frissült a ConCorde tab Kisokos!
Az alkalmazás túllépte a 400! letöltést!  :o
Mostantól az app fóruma  megnyitható magából az alkalmazásból is, illetve kapott egy szép új menüpontot, "Android Alapozó" néven, melyben androidos fogalmak, magával a rendszerrel kapcsolatos "villámcikkek" kaptak helyet.
Az appot frissíteni nem kell, elég újraindítani! 8)
Vélemények, ötletek, kommentek, kritikák továbbra is az app fórumába jöhetnek:
ConCorde Kisokos Fórum
Samsung Galaxy Tab2 10.1 /  ConCorde ROKEE

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #464 Dátum: 2013. Január 14. - 11:30:49 »
hogyan próbáltad törölni? az biztos, hogy azért nem engedi feltenni, mert már van fenn egy verzió. amúgy nem működik, ami alapból fenn van, vagy miért akarod törölni?
Total Commanderben a telepítet alkalmazások között szerepel, itt választottam az eltávolítást, sikeresen el is távolítja, de ezután nem engedi telepíteni az újat. Próbáltam cache ürítés után is, de semmi. Tablet újraindítás után pedig azonnal telepíti a gyárit vissza. Megfelel számomra ez a verzió is, igaz néha összeomlik, de elég sok hibát javítottak a gyári verzióhoz képest.

Nem elérhető Joker0520

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #465 Dátum: 2013. Január 14. - 14:59:34 »
Sziasztok lenne pár kérdésem:
-A ConCorde tab PLAY-t jónak tartjátok 1. tabletnek?
-Tud helyettesíteni egy laptopot?
-Külső mikrofont lehet hozzá csatlakoztatni vagy hangkártyát?

Nem elérhető 27389zsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #466 Dátum: 2013. Január 14. - 15:51:38 »

Mióta van notim, azóta nem kapcsoltam be a PC-t (csak amikor XBOX-t flashelek), mióta tabletem van azóta a notimat hanyagolom - de mondjuk torrentre nem használnám - úgygondolom amit egy tablettől vártam, azt maximálisan teljesíti sőt még azt is, amit nem vártam :) pl. feleségem is rákattant

Nem elérhető tzoltan

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #467 Dátum: 2013. Január 14. - 16:10:18 »
Total Commanderben a telepítet alkalmazások között szerepel, itt választottam az eltávolítást, sikeresen el is távolítja, de ezután nem engedi telepíteni az újat. Próbáltam cache ürítés után is, de semmi. Tablet újraindítás után pedig azonnal telepíti a gyárit vissza. Megfelel számomra ez a verzió is, igaz néha összeomlik, de elég sok hibát javítottak a gyári verzióhoz képest.

Én "Easy Uninstaller-rel" szedtem le a telepített verziót és utánna simán fel lehet telepíteni ezt a verziót "Flash Player 11.1.for Android 4.0 (11.1.115.36)" és újraindítás után is a friss verzió marad meg.  :)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #468 Dátum: 2013. Január 14. - 23:02:31 »

Szerintem billentyűzettel együtt sem helyettesít még egy tablet sem laptopot. Szórakozásra jó, munkára nem.
Hangkártyát, mikrofont nem lehet csatlakoztatni, de miért akarsz? :) Mikrofon van beépített, de stúdiófelvételt nem lehet vele csinálni :)

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #469 Dátum: 2013. Január 15. - 08:32:41 »
Én "Easy Uninstaller-rel" szedtem le a telepített verziót és utánna simán fel lehet telepíteni ezt a verziót "Flash Player 11.1.for Android 4.0 (11.1.115.36)" és újraindítás után is a friss verzió marad meg.  :)
Köszi ez az Easy Uninstaller-es dolog bevált. Sikerült cserélni a legfrissebbre.

Laptopot helyettesíthet, ha csak mondjuk netezésre, közösségi oldalak látogatásra, levelezésre, filmnézésre használod a laptopot. Ha már játszol is rajta, akkor nem helyettesíthető, mert sok PC-s játék nem jelenik meg Androidra. Munkára, főleg ha valami komolyabb program kell hozzá, pl CAD akkor kell a laptop... hiába, hogy Androidos verzió is készült mondjuk az adott programból, de nem tud annyi funkciót. Úgyhogy csatlakozom az előttem szólóhoz, hogy egyenlőre nem helyettesíthető egy laptop a Playyel.

Nem elérhető Joker0520

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #470 Dátum: 2013. Január 15. - 16:59:45 »

Szerintem billentyűzettel együtt sem helyettesít még egy tablet sem laptopot. Szórakozásra jó, munkára nem.
Hangkártyát, mikrofont nem lehet csatlakoztatni, de miért akarsz? :) Mikrofon van beépített, de stúdiófelvételt nem lehet vele csinálni :)
Köszönöm a válaszokat és amit MVSV írt végülis csak filmnézés,e-book olvasás kotta megjelenítésen,netezés és néha játékokon kívül másra nem használnám.

Nem elérhető Matula007

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #471 Dátum: 2013. Január 15. - 19:03:34 »
A wifi gyengeségre kipróbáltam a fix channeles megoldást és nekem bejött! Erősebbnek is látja a netet, és nem is szakad meg a kapcsolat nagyobb állományok töltésekor. Családi házban szerencsés vagyok hogy nem zavar más wifi jel. Én channel 10 re állítottam 2.457 Ghz-en. Ha valakinek van tapasztalata, hogy esetleg más tartományban még jobb a jelerősség akkor azt szívesen fogadom!

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #472 Dátum: 2013. Január 15. - 19:58:51 »

elso tabletnek tokéletes ,legalábis nekem.
szerintem nem a laptopomat,nem mindig és mindenbe tudja helyetesiteni.
a harmadik kérdésedre nem tudom a választ.

Nem elérhető Jeami

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #473 Dátum: 2013. Január 15. - 20:48:46 »

Sziasztok!

Remélem nekem is jó tablet lesz a play, hosszas hezitálás és keresgélés után döntöttem mellette. (Próbáltam a Myaudio 708DCC-t, az nem jött be, A 808DCC és a Concorde tab Play között vaciláltam de végül is a tapasztalatok ,netes leírások és a jobb kijelző/Hardware miatt rendeltem egy play-t a Speedshoptól.)

A Speedshopnál érdeklődtem, ők nemrég azt írták a honlapon hogy 18-án érkezik hozzájuk. Itt látom a honlapon 16-a van. Van az érkezésről valami bővebb információ?

üdv:

Jeami

Nem elérhető Jeami

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #474 Dátum: 2013. Január 16. - 10:37:35 »

Közbe látom hogy 22-e az új dátum..  :-\

Várjuk izgatottan!  ;)

maiden

• Vendég

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #476 Dátum: 2013. Január 16. - 13:39:38 »
A WikiTech írt a PLAY-ről:

http://www.wikitech.hu/tablet/2013/01/16/teszt-concorde-tab-play-nem-jatek/

Ahogyan olvastam nekik is tetszett :). Jól bemutatja a PLAY-t, bizonytalanoknak ajánlom :)

Nem elérhető gerlo196

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #477 Dátum: 2013. Január 16. - 17:09:54 »
Tudna valaki segíteni?  Van nekem egy T-mobilos 3g stick-em és nem tudom, hogy kompatibilis lenne-e a PLAY-el! Ha jól emlékszem valaki be linkelte már ide azoknak a listáját amik jók a TAB-hoz de sajnos nem találom sehol!  :-\    MEGTENNÉ VALAKI, HOGY BELINKELI ÚJBÓL?!
előre is köszi! :D  :D

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #478 Dátum: 2013. Január 16. - 18:26:58 »
Tudna valaki segíteni?  Van nekem egy T-mobilos 3g stick-em és nem tudom, hogy kompatibilis lenne-e a PLAY-el! Ha jól emlékszem valaki be linkelte már ide azoknak a listáját amik jók a TAB-hoz de sajnos nem találom sehol!  :-\    MEGTENNÉ VALAKI, HOGY BELINKELI ÚJBÓL?!
előre is köszi! :D  :D

Szia!

A "Gyakran Ismételt kérdések ..."-ben van:

A készülék az alábbi webstickeket támogatja:
Huawei E1750, E1752, E153, E173
ZTE MF 110, 190 , 633, 637U, 663, 668A

A Huawei E153 és E173 sajnos nagyon sok félreértésre adhat okot.
Nem elég a termék matricáját megnézni!
Le kell venni a hátlapot és a SIM berakás felöli oldalon a típusazonosítást elolvasni.
Nagyon fontos a számozás utáni betüjel!
A Huawei E173s, E173u, E173-E2, E173s-2, ezeket nem támogatja!!!

Természetesen a termék kompatibilis a ConCorde által forgalmazott kártyafüggetlen 3G webstickkel is:
http://concorde.hu/index.php?fk=tablet&csz=02-05-56161

Nem elérhető Nándi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #479 Dátum: 2013. Január 17. - 07:36:56 »
Első sorban az Admintól kérdezném. Szeretnék egy 8" tabot venni. Én a Play-re gondoltam, de .... Voltam más miatt az Extrém digitalnál és megkérdeztem a szervizest. Néhány típus a nem ajánlott kategóriában szerepelt, többek közözz a Concorde két új típusa is. Állítólag hegyekben állt a rossz készülék mikor a Concorde elszállította. Tegnap volt lehetőségem egy One és egy másik gyártó készülékét otthon megfogni. Egy Acer laptop térereje -50 dB mutatott, a One-é -72 dB míg a másik gyártó tabja -53 dB-t. Mondjuk a One se dobálta le a netet, és a netspeed is a maximum volt, tehát még így is rendesen működött. A One hétfőig nálam maradt próbára. Viszont tabnál is lehet jó antennát beszerkeszteni, ez kiderült tegnap.
Két dolog érdekelne.
Tényleg ennyi a selejt? Ha nem igaz amit az edigitalnál mondtak, akkor viszont lépni kéne feléjük. Egyszerüen lebeszélik a vevőt a Concordról
Lehetne egy összehasonlító WIFI mérést végezni mondjuk a One a Play és a Novum tabokkal? Akkor számszerüen kiderülne az igazság.
A kérdés Play vagy nem Play?