Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 517465 alkalommal)

Nem elérhető tap28

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #120 Dátum: 2012. December 14. - 11:24:49 »
Jogos meglátás. A védőfólia miatt nem lehet szerinted? Ez az utolsó tippem, sajnos ebben még nem vagyok valami szakavatott.
Bár nekem is rajta van a fólia és úgy is jól működik
Hát... éppen előfordulhat, de nem hinném. Igazából először a külső védőfóliát sem szedtem le, úgy voltam vele, hogy az legalább karácsonyig legyen rajta (ajándék lesz). Alapvetően úgy is jó volt az érzékenység, csak az a zavaró ha néha eltalálom ezeket a nem érzékelő pontokat.

Én sem tapasztaltam még ilyet, lehet a szállítási fólia a hibás.

Nem tudtok ajánlani hozzá valamilyen egyszerű tokot? Tudom, hogy lesz concordos is, de mondták, hogy csak jövőre:( Addig azért jó lenne valami ha magammal akarom vinni.

Nem elérhető Crissisfire

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #121 Dátum: 2012. December 14. - 12:15:59 »
Helo Krisz vagyok és az a kérdésem lenne ,hogy megrendeltem a tabletet márt kb 1 hete az edigitaltol de most az írják, hogy Várható érkezés: 2013.01.25. ilyenkor mi van???

LoGA

• Vendég
« Válasz #122 Dátum: 2012. December 14. - 12:41:01 »
Másoknál is előfordul, hogy néha nem érzékeli a kijelző az érintést? Először billentyűzeten gépelés közben vettem észre, hogy kimaradt néhány betű. Mintha elszórtan, több nagyon pici területen nem érzékelne egyáltalán.
Google playben keress valami touch test progit (ezt így beírod keresőbe, lesz egy csomó) és nézd meg azzal.

Próbáld meg esetleg újraindítani a kütyüt, hátha megoldja (nekem 9.7IPS-em van, az csinált olyat, hogy egyszercsak a képernyő felében nem érezte a touchtot, reset után megoldódott. Sőt még a HTC Desire S telóm is csinált ilyet, el tudom képzelni, hogy valami app elállítja a touch érzékelést, vagy ilyesmi.

LoGA

• Vendég
« Válasz #123 Dátum: 2012. December 14. - 12:42:44 »
Helo Krisz vagyok és az a kérdésem lenne ,hogy megrendeltem a tabletet márt kb 1 hete az edigitaltol de most az írják, hogy Várható érkezés: 2013.01.25. ilyenkor mi van???
Lehet, hogy annyira sok volt az előrendelés, hogy már azokat sem tudták az első beérkezésből kiszolgálni. Kérdezz rá az Edigitálnál (ne a termék fórumán, mert az nem olvassák, írj az ügyfélszolgálatnak).

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #124 Dátum: 2012. December 14. - 12:47:32 »
Lenne egy amatőr kérdésem. Tablet Pc-t (jelent esetben a CC Play-t) össze tudom kötni pl. laptoppal, vagy más géppel wifin keresztül? Hogy ne kelljen dugdosnom a kábeleket és ne használjam el az aljzatokat.

Ha lehet,hogyan?

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #125 Dátum: 2012. December 14. - 15:12:39 »
En is masfel-ket hete rendeltem elo, de a szallitast 17.ere kertem. Ilyenkor felreraknak, vagy varhatok jan. 25.eig?
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 14. - 15:14:25 írta kaszas9714 »

Nem elérhető Nándi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #126 Dátum: 2012. December 14. - 15:26:30 »
MrMinute Akkor köthető össze két különböző op. rendszer, ha van kliens amelyikkel kezelni lehet a másikat. A google play oldalon találtam egy ilyen klienst, ami elvben jó lehet. Windows oldalon nem találtam.
https://play.google.com/store/apps/details?id=at.co.hlw.remoteclient&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImF0LmNvLmhsdy5yZW1vdGVjbGllbnQiXQ..
Ha esetleg kipróbáltad jelezz légyszi vissza.

Nem elérhető Nándi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #127 Dátum: 2012. December 14. - 15:39:30 »
VMware-view-client-AndroidOS-arm-1.7.0-941674.apk
Még egy klienset találtam, ha minden igaz a playben meg van.
Itt néz körül, elvben kéne lenni kliensnek windowsos gépre is. Sajnos nincs időm kipróbálni.
https://my.vmware.com/web/vmware/info/slug/desktop_end_user_computing/vmware_view_clients/1_0?rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CHMQFjAI&url=https://www.vmware.com/go/viewclients&ei=kDnLULXeKcml4gSNyYDYDw&usg=AFQjCNE5YYcwMKtxmwqwVnPrEN-adDeydA&bvm=bv.1355325884,d.bGE

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #128 Dátum: 2012. December 14. - 15:58:17 »
Hát ezt megszívtam. Felhívtam az edigitált és úgy látszik hogy Január végén fogom megkapni a karácsonyi ajándéknak szánt tabot  :'(

mkoch820

• Vendég
« Válasz #129 Dátum: 2012. December 14. - 16:05:40 »
Nagyon sol helyen árulják a tabot, keress rá googleban erre: concorde tab play ár. Lesz egy csomó ajánlat, hívd fel a boltokat, hátha valamelyikben van még. Az edigitalos rendelést meg tudod törölni.

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #130 Dátum: 2012. December 14. - 16:38:45 »
VMware-view-client-AndroidOS-arm-1.7.0-941674.apk
Még egy klienset találtam, ha minden igaz a playben meg van.
Itt néz körül, elvben kéne lenni kliensnek windowsos gépre is. Sajnos nincs időm kipróbálni.
https://my.vmware.com/web/vmware/info/slug/desktop_end_user_computing/vmware_view_clients/1_0?rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=9&ved=0CHMQFjAI&url=https://www.vmware.com/go/viewclients&ei=kDnLULXeKcml4gSNyYDYDw&usg=AFQjCNE5YYcwMKtxmwqwVnPrEN-adDeydA&bvm=bv.1355325884,d.bGE

Nagyon szépen köszönöm!!! Ki is próbálom holnap.

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #131 Dátum: 2012. December 14. - 17:11:55 »
a ConCorde-nál személyesen kapható a tablet, a Daróci úton?

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #132 Dátum: 2012. December 14. - 17:21:35 »
Amennyiben éppen van raktáron, igen.

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #133 Dátum: 2012. December 14. - 17:32:44 »
hát ez lenne a kérdésem. hogy van-e..

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #134 Dátum: 2012. December 14. - 18:14:47 »
Ez lehetetlen. 2 hete megrendeltem a tabot. erre vártam egy jó ideje, be voltam tőle zsongva, és most kiderül, hogy januárban jön meg a karácsonyi ajándék. ez hihetetlen!!!

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #135 Dátum: 2012. December 14. - 18:21:32 »
Felhívtam újra az edigitált hogy lemondjam a rendelést erre meg közlik hogy valószínűleg nekem még éppen tudnak küldeni ilyen tabot mert vidéki boltokban lehet még van készlet és ha van le is foglalnak nekem egyet de hétfőn hívjam fel őket a biztonság kedvéért. Akkor szerintem várok hétfőig, ha meg még sincs akkor hétfőn bejárom a várost és telefonálgatok a különböző webáruházakba.

Nem elérhető Fenin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #136 Dátum: 2012. December 14. - 18:40:10 »
Sziasztok!
Én is szeretnék tabot venni. Ezt a típust néztem ki magamnak. Már hetek óta próbáltam infót szerezni erről, sikertelenül! Az adottságaira keresve találtam egy Hundai rock
nevű tabletet, ami igazán meggyőzőnek bizonyult.
A fórumba írtak alapján tudhatja azt mint a rock.
De most dilemmában vagyok, mert felajánlottak 1 nexus 7-et és nem tom, melyik legyen. Az ár nem befolyásoló tényező, mert a Play-ra meg van a ZS, a Nexust meg kapnám.
Kérlek benneteket, írjátok meg a véleményeteket, mert csak 1 tab-ra van pénzem! :) Kicsit idősebb vagyok, de szeretem a játékot, meg minden!
Köszi előre is a válaszokat, véleményeket!

Nem elérhető Fenin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #137 Dátum: 2012. December 14. - 18:49:44 »
Kecskeméten még van raktáron!

Nem elérhető AarchieHUN

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #138 Dátum: 2012. December 14. - 19:35:37 »
Kecskeméten még van raktáron!

Hol olvastad te ezt? :) Mert az Edigitalnal nincs  :P
Zte Blade; Minix m1100 netbook

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #139 Dátum: 2012. December 14. - 20:08:46 »
menj föl az edigital honlapjára. most azt írják, hogy raktáron van..

Nem elérhető Fenin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #140 Dátum: 2012. December 14. - 20:30:23 »
menj föl az edigital honlapjára. most azt írják, hogy raktáron van..
Igaza van, már Kecskeméten nincs, csak 1 helyen, Bperten

mkoch820

• Vendég
« Válasz #141 Dátum: 2012. December 14. - 20:45:44 »
Nexus 7 egyértelműen, ha a pénz nem számít. A tegra3 mégis csak tegra3....

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #142 Dátum: 2012. December 14. - 21:21:41 »
Áhháá megy a trollkodás rendesen, hihetetlen komolyan.

Na akkor lássuk csak:
Ez itt a Concorde által üzemeltetett hivatalos fórum, ahol a tabletekről, termékeikről lehet eszmecserét folytatni, tapasztalatokat megosztani.
Végül is amit írtok teljesen ide tartozik....

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #143 Dátum: 2012. December 15. - 11:14:03 »
Nnna már szanaszét nyomkodtam a Play-t, próbáltam játékot, programot,mindent ami jó és baromság,egyaránt :) Nekem első gépem'de amire csak szerettem volna használni,mindenre jó volt. Átolvastam az egész fórumot eddig és mikor bent voltam is éppen nagyon nézegették a kijelzőt (nézték,hogy esstleg felvállt-e).

Akik ilyen miatt izgulnak,azoknak írnám a tapasztalatomat. Semmilyen kijelzőproblèma nincsen az enyémnél,pedig használtam két kézben,egy kézben, hidegben' a kádban a gőzben :))), csavargattam,kergettem. Szóval aki ilyen problémától tart, én szerintem ne tegye!

Most magamat szivattam már azzal,hogy annyi xart telepítettem már fel,hogy gyorsan fogy az akksim,de most törlök egy halom olyan dolgot,ami ezt okozza,szóval ez meg az én hibám.

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #144 Dátum: 2012. December 15. - 11:31:35 »
Próbáld meg esetleg újraindítani a kütyüt, hátha megoldja (nekem 9.7IPS-em van, az csinált olyat, hogy egyszercsak a képernyő felében nem érezte a touchtot, reset után megoldódott.
Lehet, hogy igazad lesz. Tegnap bekapcsolás után nem sikerült előidézni ezt az érzékelési hibát. Nem tudom mitől függhet.

Viszont a másik két probléma továbbra is áll.

Tehát, hogy a kijelző kb. 1mm-rel lejjebb van csúszva (másoké nem ilyen?)
Fekvő helyzetben annyira nem zavaró, mert a navigációs sáv alja van kitakarva csak, ami amúgy is fekete mindig,
Ellenben álló helyzetben már "hasznos" pixelek vannak kitakarva. Nem tudom ez garanciális dolog-e. Nekem mindenesetre zavaró.

Másik pedig a porszem vagy valami a kijelzővédő alatt, amivel nem tudom mit lehetne kezdeni azon kívül, hogy leszedem a fóliát és védelem nélkül marad az üveg. (Ha megpróbálnék egy újat rátenni, ezer százalék, hogy nekem még több kosz menne alá. Ha egyáltalán lehet rá kapni fóliát.)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #145 Dátum: 2012. December 15. - 12:40:03 »
hát én nem tudom, hogy mi van a kijelzővel, de most hívtak föl engem az edigitáltól, és jön 17.-én a tableeet :)) Ha nálam is lesz képernyő hiba, rögtön szólok, és addig telefonálok, amíg meg nem csinálják.

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #146 Dátum: 2012. December 15. - 19:21:03 »
És ha ez nem elég, akkor ezen a készüléken is még a kijelző is kezd leválni!

Ha arra gondolsz, hogy az üveglap kicsit benyomható a kerethez képest, szerintem az nem feltétlenül számít hibának.
Idézve a novum topikból:

Ezután rá is térhetünk a novumra, amely készüléknél a keret körül a korábbi 97IPS LCD piszkolódás miatt (amire azt mondták, hogy pixelhiba és nem, hanem a használat során esetlegesen bekerülő porszemek/piszok volt) most egy speciális szivacsréteg van a PET és az érintőkijelző között. Így elviekben nem kerülhet majd piszok az PET és érintő közé.
Ezt a megoldást most hoztuk be készülékeinkre.
Elállni nem állhat el, ha nyomogatja a keretet középen akkor érezhető, hogy nem fix, mert a védő szívacsréteg képlékeny.

Lehet, hogy a PLAY-nél is ez a helyzet.

Nem elérhető DQ

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #147 Dátum: 2012. December 15. - 19:47:10 »
Ha van esetleg érdeklődő nógrádból, tarjánban van még 2 db. Webáruház és a személyes kapcsolat között vacilláltam, de megoldották a fiúk, sokkal jobb ez így. Túl sokat nem nyüstöltem (ajándékba lesz), de az azonnal feltűnik, hogy a Galaxy S-t elég szépen piszkolja minden téren (persze jóval erősebb ez a vas, tehát ez nem meglepetés)! Szépen kúsznak föl az appok, lefelé még gyorsabban, akadást nem tapasztaltam (nem vagyok játékőrült, így csak pár progit néztem meg). Fizikailag is rendben van, masszív, nem ropog, "van benne anyag". Amit itt írtak tünetet (az 1 mm-es elcsúszás, képernyőhiba), az ezen nincs, s gépeléskor gond nélkül érzékel minden érintést.
Ahogy a fórumokat böngésztem, kérdés volt a wifi térerő. Az S-sel összehasonlítva, lényegesen jobb annál: +10-15 dBm, tehát 2-3 fal + 10-20 m nem lesz akadály.

Páran emlegettétek, hogy két fólia van a kijelzőn. Amikor cirka egy hete megkérdeztem, akkor az volt a válasz, hogy csak szállítási fólia van rajta, képernyővédő nincs. Most akkor van, vagy nincs?
Ami rajta van az én példányomon, az sokkal jobb minőségű, mint amit telefonokon használnak (tiszta, "kemény", nem akar elválni, bár pár apró bubi van a széleken). Van a fólián továbbá egy megfogható cimke, hogy beüzemelés után eltávolítandó a fólia (alig tudtam megszabadulni a cimkétől, hogy a fólia az megmaradjon!).
A kérdés: szállítási fólia az van rajta. Aki ezt levette (ilyen címkés fóliát vett le?), talált alatta még egy fóliát?
(A kütyüink kímélve vannak - kell normális fóliát beszerezni erre, vagy nem kell? Ezért lovagolok ezen...)

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #148 Dátum: 2012. December 15. - 19:58:49 »
Páran emlegettétek, hogy két fólia van a kijelzőn. Amikor cirka egy hete megkérdeztem, akkor az volt a válasz, hogy csak szállítási fólia van rajta, képernyővédő nincs. Most akkor van, vagy nincs?
Ami rajta van az én példányomon, az sokkal jobb minőségű, mint amit telefonokon használnak (tiszta, "kemény", nem akar elválni, bár pár apró bubi van a széleken). Van a fólián továbbá egy megfogható cimke, hogy beüzemelés után eltávolítandó a fólia (alig tudtam megszabadulni a cimkétől, hogy a fólia az megmaradjon!).
A kérdés: szállítási fólia az van rajta. Aki ezt levette (ilyen címkés fóliát vett le?), talált alatta még egy fóliát?
(A kütyüink kímélve vannak - kell normális fóliát beszerezni erre, vagy nem kell? Ezért lovagolok ezen...)
Az a fólia, amiről a címkét lefejtetted, az a szállítási fólia. Én azért vettem le, hogy meggyőződjek róla, h nem az okozza-e az érintőképernyő érzékelési problémáit. Néhány jel arra utal, hogy ez alatt van egy rendes képernyővédő fólia is: az üveg peremén látszik a fólia széle, mert nem 100%-os az illesztés, illetve a széleken és a kameránál minimális levegősödés van. Továbbá ez alá a fólia alá az enyémen úgy tűnik, hogy beszorult valami porszem, vagy szöszmösz, mégpedig középtájon.

Egyébként én is a Galaxy S-sel tudom összehasonlítani, és valóban sokkal fürgébb, gyorsabb a rendszer. (Pedig azon is Jelly Bean fut.)
Antutu benchmarkban az SGS-em 3249 pontot ért el, a PLAY pedig egy laza 11711-et.

A WIFI-je tapasztalatom szerint nem jobb az SGS-énél, mondjuk ez amiatt is lehet, hogy a routerem nem feltétlenül érezte mostanában jól magát ez ügyben, lehet, hogy szervízelésre szorulna, tehát ez nem feltétlenül mérvadó.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 15. - 20:02:19 írta Emoryy »

Nem elérhető beetlebrain

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #149 Dátum: 2012. December 15. - 22:51:38 »
Az a fólia, amiről a címkét lefejtetted, az a szállítási fólia. Én azért vettem le, hogy meggyőződjek róla, h nem az okozza-e az érintőképernyő érzékelési problémáit. Néhány jel arra utal, hogy ez alatt van egy rendes képernyővédő fólia is: az üveg peremén látszik a fólia széle, mert nem 100%-os az illesztés, illetve a széleken és a kameránál minimális levegősödés van. Továbbá ez alá a fólia alá az enyémen úgy tűnik, hogy beszorult valami porszem, vagy szöszmösz, mégpedig középtájon.

A kínai kijelzővédő fóliák általában olyanok, hogy a rendes fóliát mindkét oldalról közrefogja egy-egy védőfóliát védő fólia :)
A lényeg, hogy a védőfóliát két másik védőfólia védi... így már remélem érthető.
Az 1-es számút már összeszerelés közben eltávolították, hogy fel lehessen helyezni a kijelzőre.
A 2-es számú pedig óvatosan eltávolítható, alatta lesz a rendes fólia. (azért kell óvatosan nehogy feltépd vele a másikat)