Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 518024 alkalommal)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #150 Dátum: 2012. December 15. - 23:11:33 »
Akkor összegezzük...hány fóliát tanácsos--kell-- leszedni, és milyen óvatossággal?:D

Nem elérhető beetlebrain

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2012. December 15. - 23:37:18 »
Akkor összegezzük...hány fóliát tanácsos--kell-- leszedni, és milyen óvatossággal?:D
Az alábbi videón szerintem egyértelműen látható egy ilyen fólia felépítése (0:45-től érdemes nézni):
http://www.youtube.com/watch?v=41OXMxt1DD0
Ha hasonló címkékkel ellátott fólia van a Te gépeden is, akkor a legfelső (2-es címkével ellátott réteg) nyugodtan eltávolítható, mert van alatta egy másik.

Nem elérhető DQ

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #152 Dátum: 2012. December 16. - 12:01:54 »
Az alábbi videón szerintem egyértelműen látható egy ilyen fólia felépítése (0:45-től érdemes nézni):
...
Igen, a normális fóliák ilyenek.
A topik elején az volt a válasz, hogy a play-en CSAK szállítási fólia van; aztán jött más infó.
A kijelző szempontjából nem mindegy, hogy mi van rajta. A fentiek alapján valószínűleg az admin tévedett, így aki szereti védeni a kijelzőt, annak nem kell külön fóliáról gondoskodni. Mindenesetre célszerű rajta hagyni a fölső réteget is, amíg magától nem akar távozni, addig legalább védi a védő fóliát is. :-)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2012. December 16. - 14:25:34 »
Akkor a fólia témán túl vagyunk. Akiknek már megvan pár napja a tab, az mondana egy kis összegzést a pár napról? Volt-e bármiféle akadás, vagy hiba? Most nem hardveres problémákra gondolok, hanem szoftveresre..:)

Nem elérhető szaby2007

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #154 Dátum: 2012. December 16. - 14:32:04 »
Sziasztok!
Akinek megvan már Play írna egy kis vélemény róla?
Előre is köszönöm!

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2012. December 16. - 15:21:18 »
Én csütörtökön kaptam kézhez a gépet, aznap és péntek este tudtam valamennyire kipróbálni, tesztelgetni.

A hardveres gondjaimat feljebb kifejtettem, akkor azokat hagyom.

A mérete szerintem pont optimális. Áruházakban próbáltam mindenféle méretű tabokat. A 7 colos szerintem túl kicsi, a 9,7-10-es nagy. A 8" pont megfelelő, a 4:3-as arány sem zavaró. Legfeljebb két aspektusban:
1. teljes képernyőn sem tűnik el az értesítési sáv (csak elsötétül), szóval igazából a 4:3-as képarányú digitális fotókat nem lehet a teljes képernyőt kihasználva nézegetni. Erre jó lenne valami okos megoldás.
2. filmnézésnél marad alul-felül egy fekete csík. (Ha AMOLED lenne a képernyő, ez nem lenne probléma :) )

Először is aránylag gyorsan bootol, onnantól kezdve h az első felirat megjelenik a képernyőn kb. 28-29 másodperc alatt bejön a lezáró képernyő. (Ezt egyébként le lehet tiltani, és akkor rögtön a kezdőképernyő fog bejönni)

Első dolog amit tapasztaltam, hogy annak ellenére, hogy még el sem indítottam egy alkalmazást sem, a ConCorde magazin olvasója többször is "Az alkalmazás nem válaszol" üzenetet dobott. Amikor megnyitottam, le is fagyott a kezdőképernyőjén, be kellett zárni. Következőleg már jól működött, habár lassan. A pár óra alatt amíg próbálgattam a tabot, többször is dobott értesítést, hogy új magazin érhető el, így letiltottam az értesítéseit. (az alkalmazásban magában ezt nem lehet, csak a beállítások / alkalmazások listában, de igazából lehet, hogy jobb lenne az egészet letiltani ugyanitt, hogy ne rosszalkodhasson a háttérben)

A Play Áruházból átlagos méretű appokat pillanat alatt letölti, és telepíti. Sokkal gyorsabban, mint az SGS-em. A billentyűzetet le is cseréltem a Multiling-re, mert jobban kézreáll, és ékezetes betűk is vannak rajta. Alapból van rajta 2 böngésző, az alap androidos, és a Chrome. Teljesen jól használhatóak, mondjuk én személy szerint az Opera böngészőket preferálom.

Játékok közül a Heroes Call-t próbáltam ki, ment folyamatosan, szaggatás nélkül, a játék és más alkalmazások között váltani is gond nélkül lehet. Antutu teszteredményt feljebb írtam (11711).

USB host: próbáltam egy USB vevős vezetéknélküli Logitech egeret, és egy vezetékes billentyűzetet is, mind2-t rögtön felismerte.
Az egérrel az volt a kicsit furcsa, hogy a windowsban megszokottal ellentétben a kurzor aktív pontja kb. 2 pixellel jobbra és lefelé van (ezt úgy lehet meglátni, hogy kihúzod teljesen a képernyő szélére a kurzort) Az egér görgője működik, de a kattintás szempontjából mindegy, hogy melyiket nyomod le, ugyanúgy csak érintésnek érzékeli. (Legalább a jobb gombra rá lehetne társítani a "vissza" műveletet. Gyorsabban lehetne navigálni. Android x86-ban ez alapból így van.)
A billentyűzetnek be kell állítani a kiosztást, ezt egyébként jó lenne ha magától megtenné. De legalább van magyar kiosztás, szóval rendesen használható. Igaz, hogy az Alt+Tab-bal lehet váltani az alkalmazások között, de ez a régebbi fajta "recent apps" ablakot hozza fel, és nem az ICS féle képernyőképeset.
Aztán egy noname, nem powered USB hub-ra rácsatlakoztattam mind2-t + egy pendrive-ot is. Ezzel sem volt gond.

Következőleg teszteltem a videólejátszást. Felcsatlakoztattam a külső 1,5TB-s vinyómat, ami majdnem tele van pakolva filmekkel, sorozatokkal, meg minden mással. A media scanner elszüttyögött vele egy ideig, jópár percig indexelte, recegtette. MX Player gond nélkül vitt mindent, 1080p-s filmet is olyan simán játszott, ammenyire csak lehet.

Érdekes, hogy a launcher mind a négy irányba el tud forogni a géppel, de az alkalmazások csak a 0 vagy 90 fokos elforgatást érzékelik. Ha fejjel lefelé fogod, és elindítasz egy appot, akkor az a  "rendes" állapotba vissza fog forogni.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Kérdés?
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 16. - 15:49:59 írta Emoryy »

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #156 Dátum: 2012. December 16. - 15:36:24 »
Még annyi lenne, hogy akkor az android, a játék, és minden egyéb szaggatás nélkül működik? Hozza az elvártakat rendesen?

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #157 Dátum: 2012. December 16. - 15:47:47 »
Még annyi lenne, hogy akkor az android, a játék, és minden egyéb szaggatás nélkül működik? Hozza az elvártakat rendesen?
Az olyan dolgok, ahol kritikus, hogy ne legyen szaggatás, pl. játék, filmlejátszás azok folyamatosak teljesen.
Mondjuk én még csak egy játékot próbáltam ki, az teljesen jól ment. Alkalmas játékkal valószínűleg be lehetne szaggattatni azért.
Ha valami erősen tölt a háttérben, vagy dolgozik (mint pl. amikor szkennelte a külső vinyómat) akkor nyilván be fog lassulni minden.
Aki azt mondja, hogy magában az egész rendszerben nincsen lassulás, röccenés, az valószínűleg sokkal lassabb rendszerhez van szokva. Csodát ne várj, nem tökéletes ez sem. Mondjuk én még a totálbrutál smoothnak tartott iOS-ben is észreveszem a röccenéseket...
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 16. - 15:50:39 írta Emoryy »

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #158 Dátum: 2012. December 16. - 15:59:21 »
Szerintem tökéletes lesz...Az egyik kommentben olvastam, hogy az összes játékot szépen viszi, és te is azt mondod, hogy ne  saggat túlságosan...úgyhogy...ennek örülök...én holnap kapom meg, remélem jó lesz ^^

Nem elérhető Shirin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #159 Dátum: 2012. December 17. - 08:51:40 »
Üdv, egy olyan kérdésem lenne, hogy ConCorde Playből kaptak e a nagy áruházak(Tesco, Media Markt) Mert ahogy észrevettem online mindenhol elfogyott, és még karácsonyra kéne egy. :)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #160 Dátum: 2012. December 17. - 09:17:17 »
...
Igen, a normális fóliák ilyenek.
A topik elején az volt a válasz, hogy a play-en CSAK szállítási fólia van; aztán jött más infó.
A kijelző szempontjából nem mindegy, hogy mi van rajta. A fentiek alapján valószínűleg az admin tévedett, így aki szereti védeni a kijelzőt, annak nem kell külön fóliáról gondoskodni. Mindenesetre célszerű rajta hagyni a fölső réteget is, amíg magától nem akar távozni, addig legalább védi a védő fóliát is. :-)

Nem nem tévedtem.
Továbbra is az a hivatalos álláspont, hogy a készüléken szállítási fólia van.
Az egy más kérdés, hogy ez hány rétegű és ki milyen célokra használja ( kijelző védelem)

Nem elérhető AarchieHUN

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2012. December 17. - 10:11:58 »
http://www.edigital.hu/Tablet/ConCorde_Tab_PLAY_16GB_tablet_(Android)-p342467.html

Concorde Tab Play ismét rendelhető az EDIGITAL-on!! Last minute lehetőség karácsony előtt!!! :D
Zte Blade; Minix m1100 netbook

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #162 Dátum: 2012. December 17. - 10:44:21 »
http://www.edigital.hu/Tablet/ConCorde_Tab_PLAY_16GB_tablet_(Android)-p342467.html

Concorde Tab Play ismét rendelhető az EDIGITAL-on!! Last minute lehetőség karácsony előtt!!! :D

várható érkezés 2013.01.25, szóval a karácsony az bukó

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #163 Dátum: 2012. December 17. - 12:24:23 »
Ezzel a kijelző elcsúszásos hibával kapcsolatban mi a hivatalos vélemény?
A tab 7015-ös topikban találtam valakit, akinek hasonló gondja volt, neki 2-3 mm-es takarásban volt a kijelző. (Ott Admin azt hiszem, a töltőproblémára adott választ csak)
Mondjuk az én PLAY-emen nincs akkora elcsúszás, csak kb. 1mm.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #164 Dátum: 2012. December 17. - 12:36:35 »
Ezzel a kijelző elcsúszásos hibával kapcsolatban mi a hivatalos vélemény?

A tab PLAY esetén a német ASIC minőségellenőrzési kontrollját kértük.
Mivel minden egyes darab átment ezen, valamint a beérkezéskor szúróproba ellenőrzést mi is végeztünk, így csak azt tudom mondani, hogy akinek ilyen "gondja" van az írjon ide egy sorozatszámot, majd hozza be a készüléket a szervizbe! ;)

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #165 Dátum: 2012. December 17. - 13:10:06 »
a kijelző elcsúszásos probléma okának kiderítése és megoldása igyen egyszerű, igaz nekem One van
Első körben arra kérném Admint, hogy ne olvassa el a hozzászólásomat, mert kapásból megvonja tőlem a garanciát :)
Szóval amikor megvettem a tabot semmi gond nem volt vele, egyáltalán nem volt elcsúszva a kijelző. Aztán egyszer úgy két hónappal ezelőtt egy rendkívül unalmas és hosszú üzleti megbeszélésre igyekeztem, tehát egyértelmű, hogy magammal vittem a tabot is. Betettem a motorom hátsó dobozába (aka. csomagtartó), majd fél Bp-n keresztül mentem. Ugye az utak minőségéről nem kell beszélnem... a Bartók Béla út elején még hallottam is ahogy pattog a tab a csomagtartóban hátul (Admin most fordult le a székről). Lényeg hogy mire megérkeztem legalább fél centit el volt csúszva a kijelző. Ez egyrészt helyből lehetetlenné tette a meeting alatti normális netezést, másrészt pedig mit fogok ezzel csinálni? Miután hazaértem fogtam egy célszerszámot (amiről nem mondom el mi, tessék kreatívnak lenni), és lebontottam a tab hátulját, majd szépen helyére igazítottam a kijelzőt.
Szóval hiába a minőségellenőrzés, simán bele lehet futni ilyenbe, hogy elmozdul a kijelző. Hogy a viszonteladók hogyan bánnak a termékekkel, abba jobb bele sem gondolni... erről is van sztorim, de ez a fórum nem erre való

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #166 Dátum: 2012. December 17. - 13:46:48 »
Én Dec. 8-án rendeltem elő a Fehérvári Edigital üzletben, ma voltam bent náluk, hogy mi újság, mivel Dec 15-re ígérték ( látva a Januári szállítási dátumot). Dec 18- vagy 19-re mondták, hogy lesz az előrendelteknek (9db-ot hoznak... :o) Már várom nagyon. És a Január is Decemberi hangulatba fog telleni, mivel már a kiegészítőket is alig várom...

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #167 Dátum: 2012. December 17. - 14:29:02 »
Mivel minden egyes darab átment ezen, valamint a beérkezéskor szúróproba ellenőrzést mi is végeztünk, így csak azt tudom mondani, hogy akinek ilyen "gondja" van az írjon ide egy sorozatszámot, majd hozza be a készüléket a szervizbe! ;)
PLAY11120424

Nem elérhető petya2012

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #168 Dátum: 2012. December 17. - 15:06:38 »
sziasztok

ma kaptam meg én is

szép,tetszik nagyon

de a wifi az nagyon gyengére sikerült sajna

Nem elérhető tecdnb

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #169 Dátum: 2012. December 17. - 15:21:01 »
Sziasztok!

Tegnap vettem át a tabot az edigitalba minden nagyon szépen fut rajta a wifi tényleg gyengére sikerült.

Valaki próbálkozott már rootolással?

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #170 Dátum: 2012. December 17. - 15:43:15 »
a wifi gyengére sikerült? hát ennek nem örülök, mert azt használnám éjjel nappal...itthon oké, közel vagyok a routerhez, de munkahelyen, vagy bárhol, ahol csak elvétve van néhány router, ott jó lenne egy erősebb..

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #171 Dátum: 2012. December 17. - 17:59:42 »
Majd ha egyszer lesz nálam gép, írok róla egy tesztet, és az mindent kiderít :).
Addig is a felhasználók véleménye az adott támpontok.

Nem elérhető petya2012

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #172 Dátum: 2012. December 17. - 18:20:21 »
sziasztok

nekem ami rajta van böngésző az nem vmi szuper

pl.nagyítás után hiába nyomkodom nem reagál semmit
leszedtem most a firefoxot,azon szuper minden

tok van vhol hozzá,a neten??

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #173 Dátum: 2012. December 17. - 18:35:49 »
én ma este kapom meg, csak dugóban akadtak a tablettel :/ Milyen tesztet csináljak róla? Írás, vagy videó?

Nem elérhető dave1974

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #174 Dátum: 2012. December 17. - 19:43:49 »
PLAY11120458

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #175 Dátum: 2012. December 17. - 19:46:52 »
Ha beviszem a tablet a szervízbe ezzel a problémával, és úgy döntötök, hogy javításra kerülhet a sor, mikorra kaphatom vissza?

Nem elérhető beks092

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #176 Dátum: 2012. December 17. - 19:49:16 »
Sziasztok!
Ma kaptam meg a tabletet:). Elöljáróban annyit, hogy az enyémnek tökéletes a kijelzője, nincs semmilyen elcsúszás, más minőségi hibával sem találkoztam. Szóval ebből a szempontól nagyon elégedett vagyok vele. Viszont a wifi az katasztrófa.
Most kb. 4-5 méterre vagyok a routertől, egy fal választ el tőle, és amíg a laptop és a telefonom gond nélkül működik a net, addig a tableten iszonyat gyenge a jel, be sem tölti az oldalakat, illetve 1 perc töltés után lerúgja magát a hálózatról. Ez másnál is ilyen? Az előbb 1-2 méterrel ültem a routertől, nem állt fal a jel útjában, és tökéletesen fogta a jelet, pár pillanat alatt lent volt egy csomó alkalmazás. Ez ismét a fém hátlapnak tudható be, vagy az én gépemben van a hiba? Köszi a választ:)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #177 Dátum: 2012. December 17. - 20:24:39 »
Én is most kaptam meg a tabletet. Nálam sincs semmi hiba, minden tökéletes, a concorde újságos pedig fenomenális. ennyi újságot ingyen, szinte hihetetlne. a wifi nálam is gyötrelmesen rossz. ott, ahol a régi HTC Wildfire-öm még 3-as jelen van a 4-ből, ott ez már csak 1-esen, és ez nem elég neki semmire...ez nálam aért nem túl jó, mert a router a hálóban van, de főleg a nappaliban haszbálnám, és nem kicsi a ház...

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #178 Dátum: 2012. December 17. - 20:39:13 »
Végre megkaptam a Tabletet. Az akku 99%-on volt. Ami meglepő volt a doboz tartalma bővült, ugyanis egy no name füles is bekerült a ládába. Beüzemelés pillanatok alatt megtörtént. Szoftver telepítések gyorsan megtörténtek. A gyári böngésző elég furcsa, mivel feltelepítette magának a Flash playert, pedig ugye a rendszer nem flash player támogatott. Chrome-ot eddig nem használtam. Flash lejátszással kiválóan boldogult, net rádiók flash lejátszói gyönyörűen mennek. 3D-re majd keresek valami jó fullos game-t.
Office Suite táblagép verziója szépen muzsikál.
Wifi: hát tényleg lehetne fixebb, mert néha tényleg eldobja a jelet igaz panelben másfél emelettel lejjebb a routertől. A lakásban jól muzsikál, igaz tól függ, hogy hol fogom a tabletet. A környező wifiket is elég jól veszi. Az hogy kint a szabadban hogy muzsikál majd holnap megtesztelem.
Media lejátszás szép. HD video Youtuberól meg se kottyan neki. A hangszóró elmegy...rosszabbra számítottam, igaz külső hangszóróval jól megy.
Na a többit majd holnap... Amúgy meg vagyok elégedve vele eddig. Arra amire szeretném használni arra tökéletes ilyen ár ért.

Nem elérhető Mystin

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #179 Dátum: 2012. December 17. - 20:49:30 »
Én vasárnap mentem a tabért Extreme Digitalba, hazaérve kipróbáltam-nyomogattam... és szerintem fantasztikus (igen, ez az első tabom)! :)
Reszponzív, gyors, szép... és a többit pedig már előttem elmondták. :) nem csoda, hogy az első szállítmányból már alig vannak készülékek a boltokban! ;)

Egyébként akinek wifi problémája van, szerintem frissítsen firmware-t a routeren! :) Anno nálunk is volt probléma, hogy az egyik androidos telefon itthon egyáltalán nem, vagy csak nagyon-nagyon gyenge jellel volt hajlandó kapcsolódni a wifihez, holott ott ültünk tőle fél méterre. Miután azonban frissítettem a router firmware-ét, utána már az is úgy ment, mint az álom... szóval én azt javasolnám, hogy érdemes megpróbálkozni egy ilyen frissítéssel.  8) nekem bevált. ;)