Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 518022 alkalommal)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #210 Dátum: 2012. December 19. - 08:51:11 »
Alig 20 perce jött az SMS, hogy én is átvehetem egy Pick Pack Pontban. Tegnap este  még a "Foglalt, de nem átvehető" szöveget olvashattam, már lemondtam róla. Kellemes meglepetés lesz.  :) Remélem a kijelzővel, és wifivel nem lesz probléma. Amint belakom, írok egy rövid véleményt róla. (edigital-tól jön. Remélem, a már kifogásolt - visszaadott - darabokat nem küldik ki postán másnak. Eddig minden rendelésem rendben volt náluk)

Nem akarom az e-digitalt minősíteni, de sok probléma olvasható a részükről. Többek között még a sima IPS PLUS-al is megszívtam rajtuk keresztül. Terjeszkednek-terjeszkednek, de már lassan szétesik a cég... Több rendeléssel is bajok voltak ezért úgy döntöttem továbbiakban nem kívánom igénybe venni a szolgáltatásaikat, mivel röhej, hogy nekem kell futnom azért, ha valamit elrontanak...

Nem elérhető igor99

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #211 Dátum: 2012. December 19. - 15:50:36 »
Sziasztok
Tudja valaki hogy jelenleg van-e készleten valahol a készülék? ..és ha igen hol?
köszi
zoli

Nem elérhető Sawy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #212 Dátum: 2012. December 19. - 15:54:00 »
Szombaton beestem a békéscsabai MédiaMarkt-ba.
Ott vigyorgott a tab a polcon. ugyanolyan áron, mint bárhol máshol.
Vettem is egyet. Teljesen korrektül működik, bár a wifi az valóban gyengécske.
A lakásban viszont elég.  A szomszéd netjét úgysem akarom megcsapolni.
Eddig még meg vagyok vele elégedve.

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #213 Dátum: 2012. December 19. - 20:27:09 »
én 3 napja kaptam meg a EDigitáltól, azóta nyúzom. eddig mindent elvitt. Gyönyörűen fut az android rendszer, minden helyzetben. kipróbáltam rajta 5-6 fél-1 gigás játékot, és mindent vitt szaggatás nélkül. a wifi szörnyá, de ha meg van neki a kellő erősség akkor repül a böngésző és a letöltés mint állat. a képernyő nekem is érdekesen ehlyezkedik a kerethez képest, de egyáltalán nem zavaró, és megmondom őszintén nem is érdekel, ilyen teljesítmény mellett. Annyiban segítséget kérnék, hogy honnan szedjek le jó játékokat ingyen? 4shared-et próbáltam, 100ból 1 ha működik, de valami normálisabbat szeretnék...félre ne értsétek, mindent marketről szedek le, de azért jól jönne pár játék...:)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #214 Dátum: 2012. December 19. - 21:48:29 »
én 3 napja kaptam meg a EDigitáltól, azóta nyúzom. eddig mindent elvitt. Gyönyörűen fut az android rendszer, minden helyzetben. kipróbáltam rajta 5-6 fél-1 gigás játékot, és mindent vitt szaggatás nélkül. a wifi szörnyá, de ha meg van neki a kellő erősség akkor repül a böngésző és a letöltés mint állat. a képernyő nekem is érdekesen ehlyezkedik a kerethez képest, de egyáltalán nem zavaró, és megmondom őszintén nem is érdekel, ilyen teljesítmény mellett. Annyiban segítséget kérnék, hogy honnan szedjek le jó játékokat ingyen? 4shared-et próbáltam, 100ból 1 ha működik, de valami normálisabbat szeretnék...félre ne értsétek, mindent marketről szedek le, de azért jól jönne pár játék...:)

Itt nincs warez. Google Play elérhetőek a játékok és programok itt tessék körülnézni.
Jó tanács: Az ilyen kétes eredetű helyekről szerzett applikációkkal elérheted azt, hogy meghaljon a tab, vagy hogy vírusos legyen a géped, én semmiképp nem ajánlom ezeket a megoldásokat, hiszen ilyen eredetű hibáért csak és kizárólag téged terhel a felelősség.

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #215 Dátum: 2012. December 19. - 22:02:24 »
Szerintetek ennyi kijelző kitakarással elvigyem a szervízbe a tabomat, vagy hagyjam?
Bal alsó sarok: http://files.myopera.com/Emoryy/albums/13264752/balalso.jpg
Jobb alsó sarok: http://files.myopera.com/Emoryy/albums/13264752/jobbalso.jpg
Körbe mindenhol 3 pixel pirosnak kellene lennie.

Nem elérhető bbarnaa

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #216 Dátum: 2012. December 19. - 22:49:35 »
Valakinek van esetleg tapasztalata az Asphalt 7 játékkal? Még a telefonomra vettem meg, igaz azon is le ált betöltéskor, azt betudtam a szingli, 1ghz-es magnak, de hogy a tabomon is leáll, nemtudom hovatenni.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #217 Dátum: 2012. December 19. - 23:04:24 »
Valakinek van esetleg tapasztalata az Asphalt 7 játékkal? Még a telefonomra vettem meg, igaz azon is le ált betöltéskor, azt betudtam a szingli, 1ghz-es magnak, de hogy a tabomon is leáll, nemtudom hovatenni.

Érdekes, nekem a szimpla 1,4 GHz mobilomon simán megy, szerintem a tabon is gond nélkül kellene mennie, de sok függ a gyártótól.

Nem elérhető rednak

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #218 Dátum: 2012. December 20. - 11:05:58 »
Sziasztok !

Szeretnék tanácsot kérni a beszélgetők közül, talán hajlandó lenne egy jártas fórumozó segíteni. Megkaptam én is a gépet, de teljesen új számomra az Androidos felület, még nem volt szerencsém hozzá. Ajándékba vettem a lányomnak és szeretnék néhány új albumot és filmet rámásolni. USB kábelen rádugtam a PC-re, engedélyeztem a kapcsolatot, két különálló meghajtót lát. Az egyik üres nem hozzáférhető, a másikban FA szerkezetű üres mappák vannak.
 A Windows üresnek látja mindegyiket, ami azonban nem jelenti azt, hogy nem lehetnek benne  nem látható rendszer file-k. Mielőtt kárt tennék esetleg az Androidos Tabletben, melyik könyvtárba szabad másolni ?
Előre is köszönöm a segítséget.

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #219 Dátum: 2012. December 20. - 11:12:19 »
Szia!

Nekem úgy mennek ezek a dolgok,hogy először feloldom a képernyőzárat a tableten,majd csatlakoztatom az usb-t a PC-re, majd ezután dugom a tabletbe a kábelt. Miután ez megtörténik, megjelenik rövid idő után egy USB háttértár bekapcsolása gomb a tableten. Erre rákattinva rövid idő után már a gép is látja a tabot és a windows automatikusan észleli a tabot, felajánlja,hogy megnyitod-e az új meghajtót. Azon a meghajtón már bármilyen könyvtárat létrehozhatsz és a tabon bármikor kikeresheted,megnyithatod annak tartalmát.

(amikor leválasztod a gépről a tabot, először a tabon nyomj az USB háttértár kikapcsolására)

..azért írtam le így,mert nekem pl. csak 1 meghajtót lát, azt,amit azonnal használni lehet. Az összes, már rajta lévő mappát is látja. Lehet,hogy esetleg a folyamatban volt a hiba.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 20. - 11:31:47 írta MrMinute »

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #220 Dátum: 2012. December 20. - 11:27:12 »
Amelyik üres az a microSD slot, ha raksz be kártyát, akkor ott fog megjelenni.
A másik ahol már vannak mappák pedig a szabadon használható belső memória.
Ide úgy és azt másolhatsz, olyan mappákat hozhatsz létre amilyet csak szeretnél. Az operációs rendszert elrontani nem tudod vele.
Amit nem érdemes törölni, az az .android_secure mappa, itt lesznek azok az alkalmazások, amik alapból az "sd kártyára" települnek, vagy amiket te áthelyezel.
Továbbá bizonyos beállításokat, gyorsítótárakat stb. tárolhatnak alkalmazások az "Android" és "data" mappában. Habár a legtöbb app nem itt tárol, hanem valami random mappát hoz létre a főkönyvtárban, így egy idő után átláthatatlan lesz az egész.
Ha magadnak hozol létre könyvtárakat pl képek, zenék, filmek tárolására, érdemes egy "+" jellel kezdeni a nevüket, hogy könnyebben megtaláld őket, mert így a fájlkezelőben mindig legfelül fognak megjelenni.

Nem elérhető bbarnaa

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #221 Dátum: 2012. December 20. - 13:30:55 »
Checkin licence... -nél folyamatosan bevillog, es ujra meg ujra ki irja
Szerk.: az Asphalt 7...

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #222 Dátum: 2012. December 20. - 13:34:25 »
Checkin licence... -nél folyamatosan bevillog, es ujra meg ujra ki irja
Szerk.: az Asphalt 7...
Vedd fel a kapcsolatot a fejlesztőkkel. Valószínű, hogy többet tudnak mondani.

Nem elérhető Szundi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #223 Dátum: 2012. December 20. - 15:34:30 »
Ha ez számít valamit, az IPS Plusszon a JB miatt nem megy. Bár mostanában nem próbáltam, régebben a Gameloft-os játékok nem indultak el Jelly Bean alatt.

Nem elérhető rednak

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #224 Dátum: 2012. December 20. - 19:04:17 »
Kedves MrMinute és Emroyy !

Tisztelettel köszönöm szíves válaszotokat, hasznosak voltak és a gyakorlatban is sikeresen tudtam alkalmazni. Örülök segítségeteknek, így felpakolva tudom a fa alá tenni klassz meglepetésként. Első alkalommal használtam Androidos gépet, de nagyon tetszik. Jól működik, azonban a wifi az előttem szólók tapasztalataihoz hasonlóan úgy 6-7 méterre a routertől legyengül, majd még távolabb le is kapcsol. Ettől függetlenül nem bántam meg.

Nem elérhető zSS

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #225 Dátum: 2012. December 20. - 19:10:52 »
Sziasztok!

Szintén csúszott a kijelzőm, ha fektetve tartom szemből akkor alul a káva alatt van 2-3 sornyi pixel (play11120133) :( a bal felén kicsit elválik a kijelző a peremtől, érezni a holtjátékot, gondolkozom, h visszaviszem az edigibe, hátha van nekik raktáron, bár ezt kétlem. ami pozitív, hogy tényleg nagyon gyors és nagyon szép a kijelzője, a wifire nem mondanám, h katasztrófa, az első fél óra után "hozzászokott" a routeremhez, azóta jó barátok (valamiért a chrome nagyon lassú, a gyári böngésző hasít mint a penge). Csak ezek a negatívumok jól el tudják rontani az érzést sajnos, meglátjuk mit tehetnek értem a boltban. Ha ezek a hibák eltűnnek, nagyon jó kis tab ez :)

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #226 Dátum: 2012. December 20. - 21:37:56 »
Kedves MrMinute és Emroyy !

Tisztelettel köszönöm szíves válaszotokat, hasznosak voltak és a gyakorlatban is sikeresen tudtam alkalmazni. Örülök segítségeteknek, így felpakolva tudom a fa alá tenni klassz meglepetésként. Első alkalommal használtam Androidos gépet, de nagyon tetszik. Jól működik, azonban a wifi az előttem szólók tapasztalataihoz hasonlóan úgy 6-7 méterre a routertől legyengül, majd még távolabb le is kapcsol. Ettől függetlenül nem bántam meg.

Kedves rednak!

Bár még nekem is új a tabletek világa,de örülök,ha tudtam kicsit segíteni. Biztosan nagyon fognak örülni a karácsonyi meglepetésnek, nem mindennapi ajándék :)

Mindenkinek nagyon boldog karácsonyt kívánok előre is! Nektek is CC-s csapat! Köszi,hogy király kis ketyerét gyártottatok a fa alá  :D

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #227 Dátum: 2012. December 21. - 10:24:47 »
Sziasztok!
Én hétfőn kaptam meg a tabletet. Nagyon meg vagyok vele elégedve teljesítményileg, GTA III-at és a Most Wantedet is szépen viszi (sajnos a Vice Cityvel nem kompatibilis), videólejátszás is tökéletes. Az akku is nagyon jól bírja, képe is szép.

Gondjaim, ahogy másoknak is, a wifivel vannak.. A routeremnek nincs kiálló antennája, így a sörös megoldást még nem tudom hogy fogom tudni alkalmazni, és a csatornaváltás sem segített :( A másik fura dolog, hogy tegnap töltőn volt és mikor nyomtam a feloldógombot nem történt semmi. Csak akkor volt hajlandó bekapcsolni mikor rádugtam a gépre. Ezen kívül még annyi problémám volt, hogy a mikrofonos fülhallgatómmal lehetetlen zenét hallgatni, mert a csatlakozó ugye máshogy van összerakva és így a hang se úgy jön ahogy kéne neki.

Összességében tehát egy nagyon jó tabletet kaptam, ez az első tabletem és androidos készülékem, de nem bántam meg a váltást!

Lenne pár kérdésem az akkuval, töltéssel kapcsolatban. Igen, elolvastam a GYIK-et.
1. Mennyire szabad lemeríteni? Van valami %-os határ?
2. Baj ha töltés közben használom?
3. Kb havonta kellene egy teljes feltöltést csinálni. Ez azt jelenti merítsem le kikapcsolásig aztán töltsem 100%-ra?

Azt hiszem ennyit akartam kérdezni. Azért szeretnék biztosra menni, mert az iPod touchom akkuja mostanra szinte használhatatlan, és ezt nem szeretném elrontani. Szóval ha van valami tanácsotok még, hogy mit és mit ne csináljak, azokat szívesen fogadom.

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #228 Dátum: 2012. December 21. - 10:28:19 »
Idézet
3. Kb havonta kellene egy teljes feltöltést csinálni. Ez azt jelenti merítsem le kikapcsolásig aztán töltsem 100%-ra?
1. 2-3% körül kikapcsol magától, hogy védje az akksit
2. Természetesen nem
3. Ezt honnan vetted? Ezeknek az akkuknak nem tesz jót ha teljesen lemerülnek. Töltsd amikor ráérsz, és ne hagyd lemerülni. Ennyi. Ezt hívják gondozásmentesnek :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #229 Dátum: 2012. December 21. - 10:31:55 »
Sziasztok!
Én hétfőn kaptam meg a tabletet. Nagyon meg vagyok vele elégedve teljesítményileg, GTA III-at és a Most Wantedet is szépen viszi (sajnos a Vice Cityvel nem kompatibilis), videólejátszás is tökéletes. Az akku is nagyon jól bírja, képe is szép.

Gondjaim, ahogy másoknak is, a wifivel vannak.. A routeremnek nincs kiálló antennája, így a sörös megoldást még nem tudom hogy fogom tudni alkalmazni, és a csatornaváltás sem segített :( A másik fura dolog, hogy tegnap töltőn volt és mikor nyomtam a feloldógombot nem történt semmi. Csak akkor volt hajlandó bekapcsolni mikor rádugtam a gépre. Ezen kívül még annyi problémám volt, hogy a mikrofonos fülhallgatómmal lehetetlen zenét hallgatni, mert a csatlakozó ugye máshogy van összerakva és így a hang se úgy jön ahogy kéne neki.

Összességében tehát egy nagyon jó tabletet kaptam, ez az első tabletem és androidos készülékem, de nem bántam meg a váltást!

Lenne pár kérdésem az akkuval, töltéssel kapcsolatban. Igen, elolvastam a GYIK-et.

Azt hiszem ennyit akartam kérdezni. Azért szeretnék biztosra menni, mert az iPod touchom akkuja mostanra szinte használhatatlan, és ezt nem szeretném elrontani. Szóval ha van valami tanácsotok még, hogy mit és mit ne csináljak, azokat szívesen fogadom.

Akku kérdés nagy általánosságba:
1, Kisütni nem kell, ezek már modern akkuk, így túl sok teljesen lemerülés és feltöltés, roncsolhatja az akku szerkezetet, így a kapacitása is gyengébb lesz (sok idő, de akkor sem ajánlott).
2, Azért mert bedugva használod semmi baja nem lesz. Mindnél tovább tudja az akku eredeti állapotát tartani, annál tovább fog megfelelő teljesítménnyel üzemelni. Ergo ha 100%-os feltöltésen bedugva hagyod nem lesz baja (túltöltés elleni védelem van benne) és a szerkezeti kristályrácsok sem roncsolódnak.
3, Ezek a modern akkuk szeretik ha nem hagyjuk teljesen lemerülni. Tehát állandóan töltsük, rövidebb hosszabb ideig, akár csak egy mobilt.

Amit írtam egyszerű logika, legalábbis a li-ion os akksikra igaz, ettől a gyártó eltérhet :)

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #230 Dátum: 2012. December 21. - 10:49:52 »
Köszönöm a gyors válaszokat, megnyugodtam akkor, hogy nincs sok dolgom vele.

Nem elérhető beks092

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #231 Dátum: 2012. December 21. - 14:58:56 »
Sziasztok!
Valaki elmesélné, hogy hogy tudnék Flash Playert telepíteni úgy, hogy működjön is?
A gyári alkalmazások között telepítve volt, de nem lehetett használni, úgyhogy letöröltem. Most próbálnám telepíteni a 11-es változatot, sikerül is, de ezzel sem tudom megnyitni a Flash tartalmakat. Miért nem?

Nem elérhető beetlebrain

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #232 Dátum: 2012. December 21. - 15:17:50 »
Sziasztok!
Valaki elmesélné, hogy hogy tudnék Flash Playert telepíteni úgy, hogy működjön is?
A gyári alkalmazások között telepítve volt, de nem lehetett használni, úgyhogy letöröltem. Most próbálnám telepíteni a 11-es változatot, sikerül is, de ezzel sem tudom megnyitni a Flash tartalmakat. Miért nem?

Ne Chrome-al próbáld hanem mondjuk Opera Mobile böngészővel. A gyárilag telepített flash is tökéletesen működik vele nálam.

Nem elérhető beks092

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #233 Dátum: 2012. December 21. - 16:20:47 »
Sziasztok!

Ne Chrome-al próbáld hanem mondjuk Opera Mobile böngészővel. A gyárilag telepített flash is tökéletesen működik vele nálam.

Azzal próbálom és nem megy :-(

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #234 Dátum: 2012. December 21. - 17:04:26 »
amúgy az enyém kompatibilis a vice cityvel. Most játszok vele. :)

Nem elérhető bbarnaa

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #235 Dátum: 2012. December 22. - 03:47:49 »
amúgy az enyém kompatibilis a vice cityvel. Most játszok vele. :)
Attol hogy a Play aruhaz szerint nem az, meg futhat :D

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #236 Dátum: 2012. December 22. - 20:19:35 »
Gyönyörűen elviszi :)

Nem elérhető bbarnaa

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #237 Dátum: 2012. December 22. - 21:43:29 »
Ilyen stílusú tokot talált valaki itthon(Mo-n) a Playhez? Ebay-en találtam, de a kinaiaktól ritkán ér ide a csomag..
Esetleg lesz-e ilyen a Concorde-nál?
http://www.concorde.hu/index.php?fk=tablet&csz=02-05-56172#null

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #238 Dátum: 2012. December 23. - 09:27:49 »
Ilyen stílusú tokot talált valaki itthon(Mo-n) a Playhez? Ebay-en találtam, de a kinaiaktól ritkán ér ide a csomag..
Esetleg lesz-e ilyen a Concorde-nál?
http://www.concorde.hu/index.php?fk=tablet&csz=02-05-56172#null

Már többször írta az Admin, hogy lesz a One-hoz is tok, de még nem érkezett meg. Mivel az eddigi készülékekhez is volt ilyen tok, gondolom, hogy ehhez is lesz :).

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #239 Dátum: 2012. December 23. - 11:37:39 »
Biztos, hogy lesz minden fajta kiegészítő a Playhez is. Én mondjuk a billentyűzetes tokot várom már. Mondjuk a méretei miatt sima tokot se találtam eddig hozzá, pedig elég sok üzletet bejártam miatta. Na de legalább a Január is ajándékokkal teli lesz, ha megjönnek a kiegészítők.  :)