Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 517550 alkalommal)

Nem elérhető zSS

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #240 Dátum: 2012. December 23. - 12:58:03 »
Sziasztok!
Na mivel jópár nap lett volna, hogy cseréljék az edigiben így maradt nálam, a bal széle mozog egy fél milit, de nem zavaró egyáltalán és nagyon megszerettem a kis gépet  :)
Játékok nagyon jók, Bards Tale, GTA VC, world of Goo, AB, nfs mw, minden megy csodásan, már csak idő kéne, hogy tudjak velük játszani. Kijelző nagyon szép, felbontása odaver a 2-es ipad-nek (igazából sebességre sem lassabb egyáltlán, a wifi gyengébb talán picit de teljesen jó az is) :) Mindenképp best buy a tablet
A kérdésem az lenne, hogy rezgést lehet-e előcsalni belőle vagy nem, mert nem nagyon találok ilyen opciót? ez az első tabom, a telefonon 2.3.7 van, szóval még a 4.1-gyel is ismerkedem csak.

Nem elérhető bonbence

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #241 Dátum: 2012. December 23. - 13:13:15 »
Srácok és inkább most az adminhoz fordulnék nekem olyan problémám van hogy a kijelző tetején és a sarkába sárgás fehér folt található mintha sérült lett volna.Az edigitallal beszéltem azt mondták nincs raktáron nekik de szerintetek ez a folt a szállítástól lehetséges?

mkoch820

• Vendég
« Válasz #242 Dátum: 2012. December 23. - 17:28:07 »
Lefuttatna valaki a kedvemért egy GLBenchmark HD 2.5 tesztet? Google Play-en ingyenes alkalmazás, és véleményem szerint a lehető legjobban igénybe veszi a gépek 3D renderelési képességét, ezért viszonylag objektíven mutatja, hogy a GPU igényes alkalmazásokat, amik a jövőben jelennek meg, hogyan fogja futtatni. Maga a program elég sok tesztet ismer, de ha csak egy "GLBenchmark 2.5 Egypt HD C24Z16"-ot lefuttat valaki, hálás lennék :)

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #243 Dátum: 2012. December 23. - 20:55:00 »
Lefuttatna valaki a kedvemért egy GLBenchmark HD 2.5 tesztet? Google Play-en ingyenes alkalmazás, és véleményem szerint a lehető legjobban igénybe veszi a gépek 3D renderelési képességét, ezért viszonylag objektíven mutatja, hogy a GPU igényes alkalmazásokat, amik a jövőben jelennek meg, hogyan fogja futtatni. Maga a program elég sok tesztet ismer, de ha csak egy "GLBenchmark 2.5 Egypt HD C24Z16"-ot lefuttat valaki, hálás lennék :)

15 fpst ír, remélem mást nem kellett nézzek :D

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #244 Dátum: 2012. December 23. - 21:02:02 »
GL Benchmark 2.5 Egypt HD C24Z16                         1655 frames      15fps
GL Benchmark 2.5 Egypt HD C24Z16 Offscreen         1406 frames      12fps
Megelőztek de nem baj :-)
AnTuTu v3.0.3      11482
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 23. - 21:05:55 írta ded73 »

mkoch820

• Vendég
« Válasz #245 Dátum: 2012. December 24. - 11:35:27 »
Köszönöm mindkettőtöknek, így legalább biztos jó a mérési eredmény :)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #246 Dátum: 2012. December 25. - 12:01:46 »
http://www.youtube.com/watch?v=eLD4M1dCh1c Tessék videóteszt :) Egészségetekre :)

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #247 Dátum: 2012. December 25. - 18:17:55 »
Asphalt 7-et sikerült valakinek felraknia? Nekem tölt pár másodpercig aztán bejön a gameloft logó szintén 1-2 másodpercig aztán kezdődik az egész elölről. A Play szerint kompatibilis.

Nem elérhető Bowling

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #248 Dátum: 2012. December 25. - 18:44:51 »
Hali!

Ha most befutok a CC hez,akkor (azon kívül hogy munka szüneti nap van) lehet kapni PLAY-t? Köszi

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #249 Dátum: 2012. December 25. - 23:43:16 »
Amikor bedugom a tabletbe a mobilnet sticket miért írja ki hogy "Az SD kártya sérült" ?

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #250 Dátum: 2012. December 26. - 15:12:22 »
Volt már olyan valakinek hogy resetelni kellett a tabletet miután lekapcsolta a kijelzőt mert nem ébredt föl
Mert nekem elég gyakran volt ilyen főleg amikor tTorrent pro futott de volt olyan is amikor zenehallgatás közben fagyott le és nem volt nálam tű
A rootolásban meg tudna valaki nekem segíteni mert azt a kinai micsodát én nem tudom használni
Esetleg lehet az SE 2.3 és 4.0.3 androidra kitalált ezközt használni?

Nem elérhető zinthos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #251 Dátum: 2012. December 26. - 17:40:55 »
Az edigitalról rendeltem egy play-t. Az lenne a kérdésem, hogy mikorra fog megönni kb? A másik kérdésem pedig az lenne, hogy van/lesz-e valamilyen cyanogenmod rom rá, és hogy lesz e 4.2 frissítés?
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 26. - 17:53:10 írta zinthos »

Nem elérhető DQ

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #252 Dátum: 2012. December 26. - 17:47:37 »
Volt már olyan valakinek hogy resetelni kellett a tabletet miután lekapcsolta a kijelzőt mert nem ébredt föl
Aha... A minap 14%-nál le lett kapcsolva, de nem lett töltőre dugva. Aztán kb. 1 óra múlva az tűnt föl, hogy világít a kijelző - nem kapcsolt be a tab, illetve kép nem volt, csak világított a háttérfény a kijelző mögött. És nem lehetett vele csinálni semmit: power, tapizás, töltő. Aztán a reset megoldotta a dolgot. Előtte és azóta sem volt ilyen.

Bluetooth-nál tapasztalt olyat valaki, hogy nem lehet átküldeni egy másik eszközről (konkrétan nálunk Galaxy S2-ről) egy nagyobbacska (~70MB) apk fájlt? A két eszköz látja egymást, jpg-t tud fogadni, de apk-t nem, 1-2 mp-en belül szól az S2, hogy sikertelen küldés.

Nem elérhető play_owner

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #253 Dátum: 2012. December 26. - 19:48:01 »
Sziasztok!
Röviden szeretném megosztani a Concorde Play Tabbal kapcsolatos tapasztalataimat.  Azzal kezdeném, hogy a specifikációk alapján ígéretesnek tűnt, és az ára sem volt rossz. Így, egy hét használat után azt mondhatom, hogy nem bántam meg a megvásárlását…
Azt, azonban nem gondoltam, hogy a gyártó (fejlesztő) képes ugyanazokat a hibákat elkövetni, amiket a nagyobb testvér (9.7) esetében, az új változatok során (IPS, PLUSZ, NOVUM) rendre igyekeztek is kijavítani.
Ami mellette szól, a szép kijelző, az erős hardver és a még elfogadható ár.
Végül, ami nem tetszik:
1.   Ha már csak egyféle kommunikációs csatorna létezik (wi-fi) akkor elvárnám, hogy az tényleg jól működjön…. Nekem speciel kb. 6 méterre a router-től kihal (vagy 1 fal és 4 méter). Minek a fém hátlap, ha árnyékol? Miért tudták ezt kiküszöbölni a NOVUM esetében?
2.   Kaptam egy a NOVUM-nál 20%-al kisebb kijelzőt (a többi lényegében ugyanaz), párosítva egy közel 50%-al kisebb akkumulátorral (9.7 vs. 8 és 7600 vs. 4000) Miért nem lehetett egy kicsit nagyobb? Csak plusz egy órányi üzemidővel?
3.   Egy kamera van a készüléken, ami nem lenne gond, úgy sem akartam vele fotózni, csak skype-ozni… de akkor miért került a kamera a sarokba, miért nem középen van?
4.   Azt ígérték, hogy "a Tab-al együtt érkeznek a kiegészítők is". Hát… ha Kínából rendelem, már lassan itt lenne, itthon meg még várható időpont sincs…
Ha mindazt nem felejtik el, amit a nagyobb testvérnél már megtanultak, akkor ez egy tényleg BEST BUY cucc lenne, így viszont erősen kompromisszumos, de azért szerethető…

mkoch820

• Vendég
« Válasz #254 Dátum: 2012. December 26. - 19:54:04 »
Q:"Amikor bedugom a tabletbe a mobilnet sticket miért írja ki hogy "Az SD kártya sérült" ?
A: Valószínűleg nem kompatibilis az adapter...

Q:"Volt már olyan valakinek hogy resetelni kellett..."
A: Elvileg a power gombot nyomva tartva 8-10 mp-ig újraindul tű nélkül is.

Q: "A rootolásban meg tudna valaki nekem segíteni mert azt a kinai micsodát én nem tudom használni"
A: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=348.msg8054#msg8054 ábrával mutatja, hogy mit kell csinálni, s részletesen le is írja

Q: "Az edigitalról rendeltem egy play-t...."
A: Honlapról idézem: "A termék jelenleg nincs raktárunkban! Várható érkezés: 2013.01.25."

Q: "Bluetooth-nál tapasztalt olyat valaki, hogy..."
A: Ezt telepítsd mindkét eszközre, s sokkal gyorsabban tudsz adatot küldeni: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bumptech.bumpga&feature=search_result

Nem elérhető zinthos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #255 Dátum: 2012. December 26. - 21:14:28 »
Q: "Az edigitalról rendeltem egy play-t...."
A: Honlapról idézem: "A termék jelenleg nincs raktárunkban! Várható érkezés: 2013.01.25."

Azt én is látom, csak egy másik oldalon tizedikére írták az érkezést.

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #256 Dátum: 2012. December 26. - 21:55:41 »
sikerült rootolni a gépet de csúnyán elbaltáztam szerkesztettem a build prop ot és nem indul a rendszer csak a boot animációmegy végig gyári romot honnan lehet letölteni?

mkoch820

• Vendég
« Válasz #257 Dátum: 2012. December 26. - 22:59:22 »

Azt én is látom, csak egy másik oldalon tizedikére írták az érkezést.
[/quote]

Akkor próbáld meg onnan rendelni, az edigitalos rendelést le lehet mondani, minden következmény nélkül!

mkoch820

• Vendég
« Válasz #258 Dátum: 2012. December 26. - 23:04:56 »
sikerült rootolni a gépet de csúnyán elbaltáztam szerkesztettem a build prop ot és nem indul a rendszer csak a boot animációmegy végig gyári romot honnan lehet letölteni?

Nem csináltál nandroid backupot? Ajjajj...
Ha valaki csinál neked egy biztonsági mentést a saját rendszeréről CWM-ben, (persze előtte neki is kell csinálnia egy mentést az adatairól, aztán egy factory resetet, hogy te csak a "szűz" romot kapd meg), akkor recovery-ből vissza tudod állítani.
De a helyedben még megpróbálnám a recovery-ből a factory resetet, hátha az is elég...
A ROM-okat elvileg ide a fórumba töltik fel, vagyis a ROM frissítéseket, de az Admin talán tud ebben is segíteni.

Szerk: A Novum elvileg hardveresen ugyanez(?), még a kijelzőfelbontás is egyezik, ezért ha csak valami rejtett különbség nincs a 2 gép között, a kamerát leszámítva, akkor lehet, hogy ugyanaz a ROM van hozzá, a kamera appot leszámítva. Ezt csak tippelem, és mindenképp várd meg az Admint, hogy megpróbálhatod-e telepíteni azt a ROM-ot erre.
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 26. - 23:13:13 írta mkoch820 »

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #259 Dátum: 2012. December 26. - 23:14:17 »
Nem csináltál nandroid backupot? Ajjajj...
Ha valaki csinál neked egy biztonsági mentést a saját rendszeréről CWM-ben, (persze előtte neki is kell csinálnia egy mentést az adatairól, aztán egy factory resetet, hogy te csak a "szűz" romot kapd meg), akkor recovery-ből vissza tudod állítani.
De a helyedben még megpróbálnám a recovery-ből a factory resetet, hátha az is elég...
A ROM-okat elvileg ide a fórumba töltik fel, vagyis a ROM frissítéseket, de az Admin talán tud ebben is segíteni.
Ha van CWM, akkor elég lehet csak a build.prop-ot átmásolni/visszamókolni.
Létezik olyan, hogy fájlkezelő recovery-hez: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1646108
Ezzel meg lehet oldani.
(Most látom, hogy még terminalt is raktak a legfrissebb verzióba, egész sokat fejlődött. Én még az 1.0-s verzióról tudtam csak.)
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 26. - 23:21:56 írta Emoryy »

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #260 Dátum: 2012. December 26. - 23:37:02 »
ezeket a cwm meg recovery módot nem vágom pc re nincs valami progi amivel vagy a romot vagy a build propot ki lehet cserélni

mkoch820

• Vendég
« Válasz #261 Dátum: 2012. December 27. - 11:05:08 »
Lehetni lehet, csak valószínűleg kínai lesz neked a módszer, ha a recovery-t sem ismered. Nem megbántani akarlak, bocsánat, ha így hangzik. Pc-ről a parancssorral adb parancsokkal megoldható (telepítve kell lennie az android SDK-nak). Itt a link, bár tényleg sokkal bonyolultabb, mint a recovery használata: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1236732
Csak a legelső komment első fele kell, az ADB rész, többi nem.
Viszont a recovery-vel tényleg egyszerűen megoldhatnád, ha nem akarod szervizbe vinni a géped/nem bírod kivárni.
Kikapcsolt állapotban lenyomod a hangerő fel + power gombot, amíg meg nem jelenik a bootloader. Elvileg négy menüpont van, reboot bootloader, reboot, recovery, power off. A hangerő le gomb segítségével tudsz lejjebb léptetni, okézni a power gombbal. A recovery-t válaszd. Először idáig juss el, akkor van értelme tovább mondanom, ha ezután a ClockworkMod Recovery menüje tölt be.

(Ha nyitva van a Concorde boltja, vidd be, s megcsinálják pillanatok alatt, szerintem.)

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #262 Dátum: 2012. December 27. - 12:32:53 »
nekem ez sok flashtoollal 10 perc alatt vissza tudnám rakni a gyári romot ha lenne az appokat a google kilistázza a többi igazából nem lényeg szervizbe elvinni nem tudom mert nincs autónk a gépet meg nem a concorde.hu ról rendeltem hanem budastoreból az mennyire számít

mkoch820

• Vendég
« Válasz #263 Dátum: 2012. December 27. - 12:42:27 »
Semennyire, ott a szerviz, ők a m.o-i forgalmazók, meg fogják csinálni. Vidd be, ne kísérletezz. Talán még rootolják is neked, ha megkéred, de a helyedben nem piszkálnám komolyabban a rendszert (build.prop-t se), mert hozzáértés híján csak negatív élményeid lesznek vele. ha érdekel a dolog, olvass utána részletesen, de addig ne piszkáld, amíg nem tudod, mit csinálsz.

Nem elérhető Túri Ferenc

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #264 Dátum: 2012. December 27. - 17:24:18 »
Tisztelt Forgalmazó!
Abból a célból kértem regisztrációt, hogy beszámoljak néhány napos készülékem tapaszatlatairól.
A készüléket kézhez kapva, megfogott a termék egyszerű szépsége. Majd bekapcsoltam és feljelentkeztem a saját hálózatunkra. Remekül ment a beüzemelés. Szép a kijelző képe, gyors a működés, minden mozzanata a készüléknek megelégedésemet szolgálja. Kicsit visszatérve a csomagolásra, nem vártan szép a doboza, megfelelő a használati utasítás, elegendő a hozzá adott kábelek mennyisége.
Visszatérve a készülékre, az újdonság nyujtotta örömben sok appot telepítettem, majd néhányat töröltem is, minden akadályt könnyen vett. A filmek és zenék lejátszása gördülékeny. Nagyon eltalált gép. Örömmel használom.
A fórumot olvasgattam, tetszett, hogy a forgalmazó munkatársa figyelmesen válaszol a kérdésekre. Ez azt jelenti számomra, hogy számíthatok a műszaki támogatásra, amennyiben szükséges lenne. Ez így tökéletes! Néhány márka példát vehetne Önöktől.

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #265 Dátum: 2012. December 27. - 19:15:55 »
visszaolvastam a fórumban és találkoztam ezzel a piros keretes tesztel és nálam is el van csúszva egy kicsit a kép lefelé és jobbra bár a tesztet már nem tudom elvégezni de a boot képernyőn szabad szemmel is látszik hogy el van csúszva akkor ezt ott helyben cserélik és akkor egy uj tabbal térhetek haza a szoftverezéssel meg nem is foglalkoznak

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #266 Dátum: 2012. December 27. - 19:56:12 »
én is egy hete nyúzom. kifogástalan számomra minden. és igen, a képernyő nekem is el van csúszva, de annyira nem zavaró, hogy foglalkozzak vele. kb. 2-3 pixelsor van kitakarva, de ha 1 fokot eldöntöm a készüléket már is jó. de nekem valahogy soha nem hiányzik az a pár sor..:)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #267 Dátum: 2012. December 27. - 21:19:11 »
visszaolvastam a fórumban és találkoztam ezzel a piros keretes tesztel és nálam is el van csúszva egy kicsit a kép lefelé és jobbra bár a tesztet már nem tudom elvégezni de a boot képernyőn szabad szemmel is látszik hogy el van csúszva akkor ezt ott helyben cserélik és akkor egy uj tabbal térhetek haza a szoftverezéssel meg nem is foglalkoznak

nem tartom valószínűnek, hogy kapnál egy másik tabot helyette, ha csak nem nagyon extrém az elcsúszás... azt meg, hogy mennyire van elcsúszva úgy lehet megállapítani, hogy mutat is valamit a kijelző :)

Nem elérhető wusaki

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #268 Dátum: 2012. December 27. - 22:21:37 »
mutat fiénylő kis droid fekete háttérrel nagyon jól látszik kb olyan 2 mm lefele és jobbra 1,5 a teszt képen az a 3pixel meg nincs 1 mm igaz hogy monitoron néztem meg de kicsinyítettem a képet hogy objektív legyen
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 27. - 22:28:10 írta wusaki »

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #269 Dátum: 2012. December 28. - 01:09:21 »
Nálam is ki van takarva 1-2 sor de én nem problémázok ezen. Ha nincs az a piros keret észre se veszem. Viszont a Wi-Fi 4-5 méterre a routertől úgy hogy csak egy gipszkarton volt az útba ezt produkálta ( 30 Mbites net ) : http://kepfeltoltes.hu/121228/Screenshot_2012-12-28-00-57-37_www.kepfeltoltes.hu_.png . Elég gyenge de ezen sem problémázok mert nagyrészt úgyis mobilnettel van/lesz használva.