Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 536214 alkalommal)

Nem elérhető radist

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #330 Dátum: 2013. Január 04. - 19:12:47 »
Sziasztok!
Nekem is egy ilyen tabletem van, amivel eddig (a WIFI kivételével) maximálisan elégedett voltam, de most reggel töltőre került, és mikor hazaértem már csak folyamatosan bootolt. Csak a zöld robotig jut és körülötte folyamatosan szaladgál az "üstökös". Kérlek benneteket, amennyiben van valami ötletetek írjatok, mert pont hétvége van és a szervizt csak hétfőn tudom elérni. Reset-eltem, hosszan nyomva kikapcsoltam, de ugyan az.
Előre köszi a válaszokat.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #331 Dátum: 2013. Január 04. - 21:41:11 »
Idézet
Adminék jövő héten lesznek, így csak akkor tudnak válaszolni.
A kérdésről meg annyit, hogy el kéne fogadni, ilyen a WIFI és kész. Amúgy meg a fém hátlap még mindig fém, a felhasználói beállítások túlnyomó részt még mindig hibásak. Orvosoljuk utóbbit így nem dobálja el a WIFI jelet, de gyengének attól még gyenge marad.

Bántott valaki? Nyugi! Várjuk már meg a hivatalos választ.
A hátlap egy dolog, de ha figyelmesen elolvastad azt, amit "gycs" és én írtunk, akkor egyértelmű kéne legyen, hogy nem csak a hátlappal van gond.
Ja, és kérlek, áruld már el, hogy milyen "felhasználói beállítások" hibásak, mert ezt viszont én nem értem.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #332 Dátum: 2013. Január 04. - 21:45:44 »
... a windows 7 nem talál hozzá drivert, így meg elég nehéz lesz ...

A "Gyakran Ismételt kérdések a ConCorde tab PLAY tablettel kapcsolatban" topic-ban lévő leírás alapján próbáltad? Én ugyan a sajátomat még nem root-oltam (mert nem volt rá szükség), de egy páran itt a fórumban asszem már megtették.
Addig is, ha tudod, próbáld meg WinXP alól.

Nem elérhető radist

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #333 Dátum: 2013. Január 04. - 21:58:02 »
Sziasztok!
Nekem is egy ilyen tabletem van, amivel eddig (a WIFI kivételével) maximálisan elégedett voltam, de most reggel töltőre került, és mikor hazaértem már csak folyamatosan bootolt. Csak a zöld robotig jut és körülötte folyamatosan szaladgál az "üstökös". Kérlek benneteket, amennyiben van valami ötletetek írjatok, mert pont hétvége van és a szervizt csak hétfőn tudom elérni. Reset-eltem, hosszan nyomva kikapcsoltam, de ugyan az.
Előre köszi a válaszokat.

Közben olvasgatva a témában arra jutottam, hogy lehet egy hard reset segítene rajtam, csak nem tudom, hogy hogyan kellene csinálni. Más tableteknél, ahol van hangerőgomb ott azt együtt a kikapcsoló gombbal nyomva lehet teljesen újra telepíteni.
Valaki tudja hogyan kellene hard resetelni a PLAY-en?
Köszi

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #334 Dátum: 2013. Január 05. - 07:44:53 »
En is mar nagyon varom mar a kiegeszitoket mert tokott en meg nem latam hoza pedig ehez muszaly venem ,ilettve magyar bilengyuzet is jo volna hoza ,vagy nem lehet a gepen at alitani valahol .

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #335 Dátum: 2013. Január 05. - 07:57:28 »
Sikerűlt megoldani az ékezet problémát  hálás kőszönet a gyakran ismételt kérdések topicnak. :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #336 Dátum: 2013. Január 05. - 10:51:30 »
Idézet
Adminék jövő héten lesznek, így csak akkor tudnak válaszolni.
A kérdésről meg annyit, hogy el kéne fogadni, ilyen a WIFI és kész. Amúgy meg a fém hátlap még mindig fém, a felhasználói beállítások túlnyomó részt még mindig hibásak. Orvosoljuk utóbbit így nem dobálja el a WIFI jelet, de gyengének attól még gyenge marad.

Bántott valaki? Nyugi! Várjuk már meg a hivatalos választ.
A hátlap egy dolog, de ha figyelmesen elolvastad azt, amit "gycs" és én írtunk, akkor egyértelmű kéne legyen, hogy nem csak a hátlappal van gond.
Ja, és kérlek, áruld már el, hogy milyen "felhasználói beállítások" hibásak, mert ezt viszont én nem értem.

Én nyugodt vagyok :). Router a barátunk, normális beállítással nem dobálja el jelet. És igen IPS sima és PLUSZ esetében már párszor ez át lett rágva, fontos felismerni, hogy a tab fém hátlap blokkoló hatással bír.
Mit írjak még? :)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #337 Dátum: 2013. Január 05. - 11:57:55 »
Amikor két másik androidos eszköz, illetve az össze PC, laptop, mobil stabilan kapcsolódik a routerhez, csak a play nem, akkor nem valószínű, hogy bármi gond lenne a router beállításaival.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #338 Dátum: 2013. Január 05. - 12:06:57 »
Idézet
Én nyugodt vagyok :). Router a barátunk, normális beállítással nem dobálja el jelet. És igen IPS sima és PLUSZ esetében már párszor ez át lett rágva, fontos felismerni, hogy a tab fém hátlap blokkoló hatással bír.

Nagyon szépen kérlek, áruld el, mi ez a normális beállítás.  ;)
Had ne kelljen már az "IPS sima és PLUSZ" topic-okat átolvassam. Szerintem mást is érdekelne.
Azzal, hogy a fém hátlap gyengíti a vételi képességeket, tisztában vagyok. Már nem egyszer leírtam (Neked is). Te viszont még mindig nem érted, amit én írtam. De hozok egy másik -- talán szemléletesebb -- példát. Tegyük fel, hogy van egy autód, aminek valamilyen konstrukciós hibából adódóan elég rossz a fogyasztása. Ez már önmagában probléma, de mivel olyan hibáról beszélünk, ami már utólag nem (vagy nehezen?) javítható, ezért az ember valahogy belenyugszik.
Viszont nem elég, hogy ez az átok kocsi sz@rul fogyaszt, de még hibásan is mutatja a még megtehető Km-ek számát a computer-én. Az első pár alkalommal bambán nézel, mikor a kocsi leáll az út mentén, de aztán kezdesz megbarátkozni a gondolattal.
... és akkor itt visszacsatolnék a mi problémánkra. Ahogy az autónál, szerintem itt is javítható lenne, hogy legalább a vételi képességeket jelző kis "ikon" normálisan működjön. Mert most kb. 1 bit-es. Vagy szinte full-os a jel, és akkor minden OK, vagy ordító sötétség. Érti?

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #339 Dátum: 2013. Január 05. - 13:54:15 »
kb 18-20 nap múlva lesznek neoprén tokjaim a Playhez 1200 Ft áron, a tab One topikban néhány oldalt visszalapozva kép is van róla

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #340 Dátum: 2013. Január 05. - 14:13:51 »
Szevasztok ! Átolvastam a Concorde tab ONE szinte teljes fórumanyagát.Meg persze ebbe a PLAY-esbe is beleástam magam.Lenne pár kérdésem :
1. Ha ilyen PLAY-t veszek,mert ugye ez szebb (IPS) jobb,erősebb stb.,rá lehet-e rakni egy 4.0.4 vagy 4.0.3-as rendszert,mert hogy is mondjam csak : Ez a JB még nagyon gyerekcipős :) Inkább az ICS-t látnám én is szívesebben ezen a PLAY-en,mert ugye aki az ONE-t most veszi 4.1.x-el , az is rögtön downgrade-el 4.0.3-ra,ha van egy kis esze,meg elolvassa az ONE fórumát :)
2. Tényleg megéri-e a +20 k-t a PLAY ? (Most tegyétek a szívetekre a kezeteket és úgy mondjatok véleményt,pláne olyantól várom, akinek már ez van és volt a kezében hosszabb ideig ONE)
3. A giro-szenzoros játékok milyenek PLAY-en,elég érzékenyek-e,lehet-e állítani a giro beállításain és
működik-e rendesen mind a 4 irány ? Gondolok itt egy "golyós" játékra,nem tudom most mi a neve,de gurigálni kell egy golyóval,hogy ne ess lyukba...ott ugye minden irány "játszik"
Ja és ki , hogyan van megelégedve a PLAY-el ? 5 csillag (*) a max. szavazzatok,köszi !
Egyenlőre ennyi lenne :)

Nem elérhető radist

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #341 Dátum: 2013. Január 05. - 14:41:12 »
Megoldódott a boot problémám!
Ma reggel még egyszer megpróbáltam, és lassan de elindult a tab. Leszedtem az utolsóknak feltett appokat, és most OK.
Hogy mi a túró fogta meg ennyire, talán vírus? Pedig a Marketből töltöttem appokat.

Almaköret: Én a mostani gondom ellenére is 4*-ot simán adok neki. (A -1* a WIFI miatt van)
Gyors, szép kijelző, korrekt anyagok, minőségi hatás. A WIFI-je egy alap telefon szintjén van, vagy egy kicsit még alatta is.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #342 Dátum: 2013. Január 05. - 15:09:19 »
Szevasztok ! Átolvastam a Concorde tab ONE szinte teljes fórumanyagát.Meg persze ebbe a PLAY-esbe is beleástam magam.Lenne pár kérdésem :
1. Ha ilyen PLAY-t veszek,mert ugye ez szebb (IPS) jobb,erősebb stb.,rá lehet-e rakni egy 4.0.4 vagy 4.0.3-as rendszert,mert hogy is mondjam csak : Ez a JB még nagyon gyerekcipős :) Inkább az ICS-t látnám én is szívesebben ezen a PLAY-en,mert ugye aki az ONE-t most veszi 4.1.x-el , az is rögtön downgrade-el 4.0.3-ra,ha van egy kis esze,meg elolvassa az ONE fórumát :)
...

Leírnád -- csak úgy nagy vonalakba --, hogy mi a gond a 4.1.1-el? Én nem tapasztaltam semmit. Én csak előnyét látom (pl. jobb gMail app.) A telefonomon is "főzött" 4.1.2 van (de volt 4.0.4) és nem tenném vissza a 4.0.4-et. A 4.2.1-et még nem próbáltam, de amiket hallottam / olvastam róla, arra annyira nem vágyom. Majd egyszer ha megint kicsit több időm lesz, akkor a telefonon megnézem.

Na, azért a "2-es" kérdésedre is írok pár gondolatot.
Szóval az "enyém" igazából ajándék a szülőknek. Ők használják. Eredetileg 10"-est akartam, de az ár / teljesítmény viszonyba nekem nem volt az igazi. A 7-est a szüleimnek már kicsinek éreztem (nekem talán elég lenne). Ez a 8"-as PLAY a legjobbkor jött. Bivaly SoC, és szép kijelző. Ja, és 1 Gbyte RAM, ami szintén sokat jelentette a döntésnél. Szerintem tényleg őrületesen gyors. Én telefonon sem nagyon játszom, szóval ha nekem a Desire-m ilyen gyors lenne, akkor lehet soha többet nem gondolkoznék cserén. Mert minek?

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #343 Dátum: 2013. Január 05. - 17:14:28 »
Köszi annak,aki válaszolt.Hát sokáig tartana felsorolnom,hogy az ONE tulajoknak mennyi bajuk van a gépükkel,amin a JB van.Mindenki teszi vissza az ICS-t.Ha esetleg belelapozol az ONE topicba,meglátod :) A közepe felé ,olyan 70-80. oldaltól.Itt csak egy pár dolog,miért teszik vissza a 4.1.1 ről a 4.0.3-at : ahogy lemegy alvóba a gép (ONE) ,elhallgat a zenelejátszó;ha lemegy alvóba a gép, az idő "megáll" és csak akkor indul el megint,ha élni kezd a képernyő,viszont akkor az alvóba menő időpontot mutatja vagyis délbe lemegy alvóba és 2 óra múlva feléleszted a képernyőt,akkor még mindig delet mutat :) Gyengébb a wifi 4.1.1 alatt (!),mint aki ugyanazon a gépen visszatette a 4.0.3-at ! Lemérte.Sok progi nem úgy működik (esetleg kifagy) 4.1.1-en,míg 4.0.3-on simán hasít.Megállít egy *.mkv filmet és vége a dalnak.Reboot.Wifi szakad sűrűn,mint állat.A tuningolt skype sokszor meghal,a régin nem.Lassabb a JB ugyanazon a gépen,mint az ICS.A Sky Map nem megy 4.1.1. alatt,hibátlan az ICS alatt. Sorolhatnám még naphosszat,de ez a PLAY fórum :) Ha érdekel,olvass bele,(nagyon) soknak a hajuk hullt a 4.1.1-től és nyomták vissza a régebbit.Egyébként kivi lennék,hogyha valakinek valamivel gondja van PLAY-en (program) és visszatenné mondjuk a 4.0.3-at,könnyen el tudnám képzelni,hogy menne.Még a wifi is erősebb lehetne esetleg (!) a régebbi romon....Ezt is ki kéne próbálni egy vállalkozó kedvűnek,aki nem a router-én ülve wifizik.A 3-as kérdésemre is jó lenne,ha valaki válaszolna. (aki game fan :) )

Nem elérhető gycs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #344 Dátum: 2013. Január 05. - 17:39:28 »
Idézet

Nagyon szépen kérlek, áruld el, mi ez a normális beállítás.  ;)
Had ne kelljen már az "IPS sima és PLUSZ" topic-okat átolvassam. Szerintem mást is érdekelne.
Azzal, hogy a fém hátlap gyengíti a vételi képességeket, tisztában vagyok. Már nem egyszer leírtam (Neked is). Te viszont még mindig nem érted, amit én írtam. De hozok egy másik -- talán szemléletesebb -- példát. Tegyük fel, hogy van egy autód, aminek valamilyen konstrukciós hibából adódóan elég rossz a fogyasztása. Ez már önmagában probléma, de mivel olyan hibáról beszélünk, ami már utólag nem (vagy nehezen?) javítható, ezért az ember valahogy belenyugszik.
Viszont nem elég, hogy ez az átok kocsi sz@rul fogyaszt, de még hibásan is mutatja a még megtehető Km-ek számát a computer-én. Az első pár alkalommal bambán nézel, mikor a kocsi leáll az út mentén, de aztán kezdesz megbarátkozni a gondolattal.
... és akkor itt visszacsatolnék a mi problémánkra. Ahogy az autónál, szerintem itt is javítható lenne, hogy legalább a vételi képességeket jelző kis "ikon" normálisan működjön. Mert most kb. 1 bit-es. Vagy szinte full-os a jel, és akkor minden OK, vagy ordító sötétség. Érti?

Hali!
Mivel választ úgy néz ki hiába várunk, elkezdtem keresgetni. Ezt találtam http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=331.msg6069#msg6069 Csatornát már váltogattam, az nem használt, a mixedet még nem, nálam van még egy szépséghiba, hogy a routerem nem n-s.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #345 Dátum: 2013. Január 05. - 17:43:24 »
Ez a tablet most került forgalomba, eleve 4.1-gyel, nem létezik hozzá 4.0. Meg azért nem is ugyanaz a tészta. Még a nexusok esetén is úgy van, hogy az eredeti szoftverrel a legkevesebb a probléma, az van a legtöbbet tesztelve, optimalizálva. A frissítéssel a gyártók már nem kapnak új bevételt, az ő szempontjukból jobb, ha megveszed az újabb gépüket az újabb rendszerrel. Persze azért egy darabig frissítgetik a régebbieket is, csak kevésbé erőforrás igényesen... A tab one esetén inkább egy elcseszett frissítésről van szó, ugyanis a 4.1 és a 4.0 közt a különbség teljesítményben jelentős, kinézetre elhanyagolható. Megint példának a Nexus S, 2.3-ról frissítve 4.0-ra nagyot csökkent a teljesítmény, üzemidő, memória gondok voltak, sokan vissza is tértek a 2.3-ra, pedig számos újítás van a 4.0-ban. Aztán jött a 4.1, ami gyakorlatilag hibajavítás a 4.0-hoz képest, persze újításokkal is, de a lényeg az volt, hogy újra elérte a 2.3-mas teljesítményt a telefon, bár a memória kezd kevéssé válni. Az egészből a lényeg annyi, hogy valójában a 4.0 gyengébb teljesítményű, rosszul optimalizált rendszer a 4.1-hez képest, a tab one frissítése meg egyszerűen hibás.
Hogy tényleg megéri-e az árát a tab play a one-hoz képest, nem tudom, de azt igen, hogy az 512MB-hoz képest (ami már nagyon kevés, sajnos, hiába jó mellé a GPU, szaggatni fognak a modernebb 3D alkalmazások, jóval több mindent kell újratöltenie, amit a memória hiány miatt bezárt a rendszer, ezért hiába a gyors processzor, hosszabbak lesznek a töltési idők)
az 1GB RAM jelentős teljesítmény többletet ad. A CPU meg nagyobb órajelű, s 2 magos.
Ja, és a 800x480 felbontás is elég kevés 7 colon, alsóközépkategóriás 4 colos mobiloknak ekkora a felbontása.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #346 Dátum: 2013. Január 05. - 18:34:29 »
Értem amit írtál.Vagy próbálom.Akkor,ha kijön a PLAY-re a 4.1.5,mondjuk,akkor a te "varid" szerint nem érdemes lecserélni a 4.1.1-et ,mert azzal adták ki és azzal volt a legtöbbet tesztelve.Vagyis : mindenki használja azzal a rommal a telóját-tabját,amivel megvette,mert az utána kijövő frissítésekkel már nem foglalkoznak annyit és rengeteg hibával megspékelve jön ki.Így van ? Vagyis kiadják mondjuk a 4.1.5-öt és mindenki várja ,mint messiást,de rájön mindenki ,hogy gány és visszateszi a 4.1.1-et.Viszont sokan kipróbálják,leírják a hibákat a 4.1.5-ről és ez persze eljut a fejlesztő urak fülébe ,majd ezen hibák kijavítása után kiadják a vadi új készüléküket ,amin mondjuk a 4.1.6 van és az megint tutin ,stabilan működik :).OFF : Más : az ONE-t kiadhatták volna 1 Gb Rammal,meg egy kicsivel erősebb procival,mondjuk 1,6 Ghz és egy mag,maradt volna a mostani alap kijelző.Ki kéne számolni ez mennyi plusz költséggel járt volna a gyártónak.Biztos ,hogy nem jelentett volna nagy kiadást ,pláne úgy,hogy csinálnak egy prototípust és kipróbálják 1 Gb rammal,meg az 1,6 Ghz-s procival.A gépsort mindjárt erre tervezik és kész.Ez az egész számítástechnika nem más,mint egy HATALMAS LEHÚZÁS.És mégis : hány vásárló ölt volna az Iphone 5 -ért ? Agyon taposták egymást érte.Megérte ? Nem. Sz@r@bb lent mint a 4 :) Tehát,ameddig ennyi "eszük" van a vásárlóknak,addig sajna marad ez a lehúzós dolog :( Itt ugyanez van ,bár ez a példa itt nem olyan helytálló,mert az ONE és a PLAY között azért több a különbség ,mint egy Iphone 4 és 5 között.( Arról már ne is beszéljünk,hogy egy Iphone sem éri meg az árát.)
Mondjuk a PALY ára is dupla nagyjából az ONE-nek.Kerekítve 22 és 44 ezer,így van ? A kérdés : tényleg 2x annyit ér a PLAY mint az ONE ? Erre keresem a választ.Arról már nem is beszélek,hogy a nagy "vívmány" a wifi,talán  a leggyengébb pontja a PLAY-nek,amiben  a legerősebbnek kéne lennie ! Ez azért nagy gáz.Ez kb. olyan,mintha azt mondanánk egy csúcskategóriához közeli sport autóról,(mivel a PLAY sem a csúcskategória,de azért közelít),hogy mindene nagyon jó,pláne a tolatólámpája,viszont az meg igaz,hogy a motorja harmatgyenge :( ON: Kicsit elkalandoztam,bocsi,ha a modi törli ,akkor sem sértődöm meg :)
Ui : amit a dupla magos prociról írtál : ki kéne próbálni,ha ki lehetne,hogy csak a procit kivenni az ONE-ból és semmi máshoz nem nyúlva beletenni a PLAY-be.Lenne csodálkozás szerintem,mert a mai androidos progikat nem hiszem ,hogy 2 magra optimalizálják. Ha lehetne egy tesztet így futtatni a "butított" PLAY-el,érdekes eredmények jönnének ki,vagy a másik vari : az ONE-ba ,így ahogy van beletenni azt az óhajtott 1 Gb RAM-ot.Lenne csodálkozás szerintem :) Konkluzió : a PLAY esetében szerintem az 1 Gb RAM sokkal többet "lök" a rendszeren,mint a 2 magos proci.De győzzetek meg ,ha nem így van,ezt csak kikövetkeztettem a sok hozzászólásból.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 05. - 18:43:33 írta almakorte »

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #347 Dátum: 2013. Január 05. - 18:46:26 »
3. A giro-szenzoros játékok milyenek PLAY-en,elég érzékenyek-e,lehet-e állítani a giro beállításain és
működik-e rendesen mind a 4 irány ? Gondolok itt egy "golyós" játékra,nem tudom most mi a neve,de gurigálni kell egy golyóval,hogy ne ess lyukba...ott ugye minden irány "játszik"

Én nem találtam beállítási lehetőséget, eddig amivel próbáltam működött, NFS Most Wanted, GTA III, Vice City. Az érzékenység nem tökéletes, kicsit mintha késne, de ettől függetlenül a Most Wantedet végigjátszottam, szóval nem olyan katasztrófa, hoszzá lehet szokni, bár az iPod touch 4-emhez képest rosszabb. Egy Galaxy Playert volt még alkalmam kipróbálni, azon is hasonló volt az érzékenység. A "minden irányos" dologhoz nem tudok hozzászólni de szerintem működne.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #348 Dátum: 2013. Január 05. - 18:50:33 »
... ha esetleg belelapozol az ONE topicba,meglátod :) A közepe felé ,olyan 70-80. oldaltól ...

O.K. Igyekszem pár ott jelzett hibát megnézni a PLAY-en, aztán jelentkezem.
A másik dolog, hogy  tudtommal a PLAY egy új cucc. Szerintem nincs rá 4.1.1 előtti ROM. Nem tudom, hogy hol olvastam, hogy a Ployer MOMO 8 talán ugyanez a cucc, csak más néven. Na, arra mintha lenne 4.0.x. Ennek még utána kell nézzek...
http://www.ployer-tablet.com/ployer-momo8-ips-dual-core-android-4-1-jelly-bean-tablet-pc-bluetooth-wifi-hdmi-16gb.html

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #349 Dátum: 2013. Január 05. - 19:00:12 »
Nagyon köszi a válaszaitokat ,várom,hogy mit nyomozol ki.Közben kiegészítettem a 347-est....Arra valami hozzáfűzni való ?

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #350 Dátum: 2013. Január 05. - 19:04:16 »
Hali!
Mivel választ úgy néz ki hiába várunk, elkezdtem keresgetni. Ezt találtam http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=331.msg6069#msg6069 Csatornát már váltogattam, az nem használt, a mixedet még nem, nálam van még egy szépséghiba, hogy a routerem nem n-s.

Csatornát, azt én is váltottam (a legkevésbé terheltre), de nem sokat javult (ha javult egyáltalán). Illetve más készülékkel a korábbi csatornán sem volt gond. A router-em nekem is 54mbps-es. Szóval kíváncsian várom Pyrooo válaszát.

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #351 Dátum: 2013. Január 05. - 19:15:43 »
Nagyon köszi a válaszaitokat ,várom,hogy mit nyomozol ki.Közben kiegészítettem a 347-est....Arra valami hozzáfűzni való ?

Háát, röviden: Az árképzésen lehetne sokat vitatkozni, de nem érdemes. A PLAY szerintem így is nagyon jó ár/teljesítmény viszonyú cucc. A más típusú SoC mellett a több memória, a nagyobb akksi, és a nagyobb kijelző drágíthatja meg a készüléket.
De ugyanez az árrés meg van a PLAY és a Novum között is. Utóbbi esetben viszont csak az akksi és a kijelző változik a SoC nem. Igaz mindkettő jelentősen: 4000 -> 7600mAh, 8" -> 9,7"

A több mag vs. nagyobb memória dologba én is úgy gondolom, ahogy Te. Magyarán érdekes lenne megnézni egy jó 1 magos cuccot 1 Gbyte-al (ne adj Isten, 2-vel). A sok mag a játékoknak meg az "egyszerre videózok HD-ban és közben eszetlenül lövöm a képeket"-hez kell. Szóval ha lett volna egy magos 1Ghz+ -os 1 Gbyte RAM-os tab, akkor lehet azt vettem volna én is.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #352 Dátum: 2013. Január 05. - 19:20:23 »

Háát, röviden: Az árképzésen lehetne sokat vitatkozni, de nem érdemes. A PLAY szerintem így is nagyon jó ár/teljesítmény viszonyú cucc. A más típusú SoC mellett a több memória, a nagyobb akksi, és a nagyobb kijelző drágíthatja meg a készüléket.
De ugyanez az árrés meg van a PLAY és a Novum között is. Utóbbi esetben viszont csak az akksi és a kijelző változik a SoC nem. Igaz mindkettő jelentősen: 4000 -> 7600mAh, 8" -> 9,7"

A több mag vs. nagyobb memória dologba én is úgy gondolom, ahogy Te. Magyarán érdekes lenne megnézni egy jó 1 magos cuccot 1 Gbyte-al (ne adj Isten, 2-vel). A sok mag a játékoknak meg az "egyszerre videózok HD-ban és közben eszetlenül lövöm a képeket"-hez kell. Szóval ha lett volna egy magos 1Ghz+ -os 1 Gbyte RAM-os tab, akkor lehet azt vettem volna én is.

Van ott a sima IPS 1.2 GHz 1 Gb RAM és mivel rendelkezem egy plusszal is a kettő ég és föld. Igen is nagyon sokat számít a két mag na meg a többi...

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #353 Dátum: 2013. Január 05. - 19:23:26 »
Hadd jegyezzem meg, hogy NEM Gyro-szenzor vagy giroszkóp van benne, hanem accelerometer vagyis gyorsulásérzékelő. A kettő nem ugyanaz.

A gyorsulásérzékelő a készülékre ható lineáris gyorsulást tudja megmondani. Nyugalomban a gravitációs gyorsulásvektort fogja mutatni, szabadeséskor 0-t. Ha bármilyen irányban mozgatod, mozdítod, akkor az ebből származó gyorsulás is hozzáadódik a gravitációs gyorsuláshoz, és ezt mutatja. Tehát a készülék abszolút orientációját pontosan csak nyugalmi helyzetben lehet ennek az érzékelőnek az adataiból kiszámolni.

A gyro-sensor pedig a tengelyek körüli forgás sebességét képes érzékelni, vagyis szögsebességet.

Az érzékelők rendszerszinten nem konfigurálhatóak. Némelyik játékban viszont előfordulhat érzékenységi beálítás, mert az adott fejlesztőkön múlik, hogy az érzékelők által szolgáltatott adatokat milyen érzékenységgel, milyen algoritmussal dolgozzák fel.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #354 Dátum: 2013. Január 05. - 19:29:15 »
Pyrooo-hoz lenne egy kérdésem : Ha ennyire nyilvánvaló,hogy a 4.1.1 a fórumozók között ekkora negatív hatást váltott ki az ONE-on,akkor ,amiket most meg lehet venni (kávé és társai) azon minek van rajta ez a "béna" ROM ? Ha ne adj Isten,bemegyek venni egy új ONE 16 Gb-t és kérem,hogy ne a 4.1.1-el adják,hanem mondjuk a 4.0.3-al ,vajon megsértődnek,hülyének néznek,vagy mi lenne a reakció szerinted ?
Vagy vegyem meg így és otthon "butítsam" vissza,ha így nem tetszik ?

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #355 Dátum: 2013. Január 05. - 19:35:26 »
Köszönöm a felvilágosítást,akkor csak gyorsulásmérő és nem giro.Pedig,ha már PLAY a neve,akkor egy jó giro biztosan jó lett volna bele, a játszó kedvű userek érdekében.Az tuti pontosan adta volna vissza ,mondjuk a MW játékélményt Endruu barátunknak is :) Hiába : aki játszani akar komolyba ,az ne tabletet vegyen,hanem konzolt :)

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #356 Dátum: 2013. Január 05. - 19:47:38 »

Ha visszaemlékszünk pc-s CPU-k esetén sem lehetett növelni az órajelet a végtelenségig büntetlenül. Gondoljunk csak az egyszerű melegedésre (mindez a kezedben/fülednél lenne) és a feszültség növelésére(akksi kuka). A több mag esetén - ha az oprendszer támogatja - sokkal többet nyerünk mint egyetlen brutális maggal. A VGA karik erős párhuzamos feldolgozásra vannak optimalizálva, ezért olyan brutálisak az eredmények például jelszófeltörésnél, ha használjuk a VGA karit is.

Nos, ha az OS jól támogatja a multicore-t akkor jobb eredményt kapunk. Ramból meg szerintem sem elég az 512kb de inkább a 2GB minre szavaznék. A 4.1 már jól támogatja a multicore-t, amin azért még lehet csiszolni. De itt az UBUNTU is ami lehet, hogy forradalmasítja az egész tablet/telefon iparágat 2014-ig.
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #357 Dátum: 2013. Január 05. - 20:03:06 »
Van ott a sima IPS 1.2 GHz 1 Gb RAM és mivel rendelkezem egy plusszal is a kettő ég és föld. Igen is nagyon sokat számít a két mag na meg a többi...

Megint félreértettél. Én nem azt mondtam, hogy a több mag semmit sem jelent. Hanem azt, hogy a +512 Mbyte (0,5 Gbyte-hoz képest) sokkal többet jelenthet, mint egy plusz mag.

ui: Várjuk / várom a router-es okítást!

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #358 Dátum: 2013. Január 05. - 20:22:44 »
Logicit : Az én véleményem az,hogy amikor kijön egy friss cucc az messze nem éri meg az árát.Mert újdonság,ezért drága.Itt is ez van : kijött a PLAY,ami mellett annyi szól ,hogy jobb a kijelzője.Az ONE-ba is rakhattak volna 1 Gb RAM-ot meg egy kicsivel erősebb,mondjuk 1,6-1,8 Ghz procit,ez még nem melegedne halálosan és nem kerülne sokkal többe.De nem. Aki 1 Gb RAM-ot akar,az fizessen mint a katonatiszt.Vegyen egy új tab-ot,dupla(!) áron.Még véletlenül sem adnának ki ONE-ból jobbat,max megnövelték a NAND-ot.Nagy durr.Veszek az alap 4Gb-osba egy memókártyát,nagyjából ugyanott vagyok.De ha volt itthon az előző gépembe egy nagyobb kártya,akkor még ezt is "megspórolnám".Nem,ez így nem tetszik a gyártónak.Kell az 1 Gb RAM ? Vegyél másik TAB-ot.Na ,ez a szemétség. Régebben mi volt ? PC-be beletettél több ramot meg egy másik videókarit és 2 évre megint elvoltál ,mint a befőtt.Na ez nem tetszett a mai gyártóknak.Az meg a szemétség netovábbja,hogy a legtöbb tab-ba nem cserélhető az akksi ! Tehát hiába vigyázol a tabodra,mint a hímes tojásra,ha az akksi egy év után elunja,akkor nyisd csak ki a pénztárcád és vegyél másik ketyerét.Bicskanyitogató egy szemlélet.Tudom,akinek nem teszik ,ne vegyen műszaki cikket.Hát ez van ma,sajnos.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 05. - 20:32:33 írta almakorte »

Nem elérhető RedB

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #359 Dátum: 2013. Január 05. - 20:45:00 »
... a windows 7 nem talál hozzá drivert, így meg elég nehéz lesz ...

A "Gyakran Ismételt kérdések a ConCorde tab PLAY tablettel kapcsolatban" topic-ban lévő leírás alapján próbáltad? Én ugyan a sajátomat még nem root-oltam (mert nem volt rá szükség), de egy páran itt a fórumban asszem már megtették.
Addig is, ha tudod, próbáld meg WinXP alól.

Köszönöm a válaszod, de xp-n ugyan az a jelenség, ugyhogy még várom a megoldást! :)