Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 517564 alkalommal)

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #390 Dátum: 2013. Január 07. - 21:25:00 »
Szundi : egy átlag telo sokkal kisebb,mint a PLAY,így van ? A telóba sokkal nehezebb bele passzírozni a wifi antennát,mint egy jóval nagyobb PLAY-be.Mégis lenyomják a telók a PLAY-t.... Hardver hiba.Vagy a JB kakis és hátha jön belőle jobb,ebből a szempontból.Eszembe jutott olyan megoldás is,hogy egy samsung mini-t ,kétoldalas ragasztóval rányomsz a PLAY hátlapjára ,(ami ugye fémből van,hogy ez is "javítsa" a vételi képességet ,grat. tervező urak) és a mini-t hotspot-ként "befogva" simán ,mindenhol jó lesz a PLAY vétele az egész lakásban,emeleten. ;D Vagy a másik : kevés router fogy a kereskedelmben és a PLAY népszerüsíteni szeretné : routert minden szobába !  8)  Lelki szemeimmel már látom is ,hogy a kiegészítők így alakulnak a PLAY-hez : Tok billentyűzettel,32 Gb SD kártya,Samsung Mini+kétoldalas ragacs  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 08. - 08:12:38 írta almakorte »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #391 Dátum: 2013. Január 07. - 21:58:08 »
Szundi : egy átlag telo sokkal kisebb,mint a PLAY,így van ? A telóba sokkal nehezebb bele passzírozni a wifi antennát,mint egy jóval nagyobb PLAY-be.Mégis lenyomják a telók a PLAY-t.... Hardver hiba.Vagy a JB kakis és hátha jön belőle jobb,ebből a szempontból.Eszembe jutott olyan megoldás is,hogy egy samsung mini-t ,kétoldalas ragasztóval rányomsz a PLAY hátlapjára ,(ami ugye fémből van,hogy ez is "javítsa" a vételi képességet ,grat. tervező urak) és a mini-t hotspot-ként "befogva" simán ,mindenhol jó lesz a PLAY vétele az egész lakásban,emeleten. ;D

Ember ne már. Annyi hülyeséget beszélsz, hogy itt én befejeztem. Csak hogy tudd, egy tabletban is egy mobilnyi helyen van az anyag, a többi helyet az akku foglalja el. A fém hátlap az meg fém ennyi.
Befejeztem.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #392 Dátum: 2013. Január 07. - 22:09:38 »
Pyrooo : "egy tabletban is egy mobilnyi helyen van az anyag," ,nagy hiba ! Az antennát tegyék "körbe" a kijelző keretén belül és máris sokat javulna a vétel.Úgy mint sok laptopban van : az LCD panel mögött van az antenna,hatalmas helye van,így nem csoda,hogy sokkal jobb egy laptop wifi vétele.Szerintem.

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #393 Dátum: 2013. Január 08. - 10:11:06 »
Szeretem olvasgatni a hozzászólásokat, akár negatív,akár pozitív. Általában lehet belőlük tanulni. Elnézést,ha nyers a dolog, de ez már kezd kicsit unalmas lenni. Oksa, van, aki nem elégedett a wifivel (a legtöbben kellemesen számolnak be róla) és megnézeti a céggel, ez a helyes út. Ha ne adj Isten valóban rossz, elintézi ezt a központtal, elég segítőkészek. Általában minden megoldásra hajlanak. De akinek erősebb, jobb wifi kell, esetleg a laptopok annyira vonzzák, hát álljon át arra. Én meg vagyok elégedve ezzel a példánnyal és szerintem még elég sokan. A világ összes termékén lehet fejleszteni, jobbá lehet tenni, ezen kár vitatkozni. Főleg hosszú oldalakon keresztül, mindig ugyan azt ismételgetve.

Részemről például egy jól eltalált, igényeimnek megfelelő tab-ot vásároltam. Amire kell, arra tökéletes. Idióta módon több,mint 100 alkalmazást halmoztam fel rá és ráfér, jól bírja, nem halt meg tőle. Az akksi néha hamarabb lemerül, mint általában, mégsem verem a port oldalakon át, hanem még tapasztalgatom, hogy miattam, vagy esetleg szoftver miatt csinálja-e. Ha nem tudok rájönni,akkor beviszem és megkérdezem a gyártótól, hogy mi lehet az oka, de nem mondom azt, hogy dehát az autómban is van akksi és az 4 éve megy vele töltés nélkül. (hülye példa, de most erre tellt tőlem:D )

Na mindegy, bocsánat az offért,csak már kezd idegesítő lenni a dolog.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #394 Dátum: 2013. Január 08. - 10:19:56 »
"(a legtöbben kellemesen számolnak be róla)" Azok számolnak be kellemesen a wifiről ,akik abban a szobában neteznek vele, ahol a routerük van,vagy max egy vékony téglafal válassza el őket a routertől.A többiek szopókán vannak.Akkor nem lenne ebből ekkora kavarás,ha a PLAY specifikációi közé oda lenne írva,hogy a wifi viszont gyengébb ,mint egy átlagos androidos okos telefoné.De ezt a gyártó és az eladók nem merik kiírni.Ez lenne a tiszta sor,pláne,hogy ennyi visszajelzés érkezett már be.Ekkor senki,egy pisszenést nem ejthetne wifi ügyben,mert oda volt írva,már akkor olvashatta,amikor megvette a készüléket ! Erről ennyit.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 08. - 10:28:41 írta almakorte »

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #395 Dátum: 2013. Január 08. - 10:24:29 »
Mint régebben említettem én 10 méterről is vígan elnetezek vele. sőt, még 1 panellakással arrébb is neteztem már vele. Mondjuk nem tudom mennyire nézted át szoftveresen, vagy akárhogy máshogy a gépedet, ha reggeltől estig itt ülsz a gép előtt és írogatsz:) Erről is.

Nem elérhető almakorte

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #396 Dátum: 2013. Január 08. - 10:42:24 »
"Mint régebben említettem én 10 méterről is vígan elnetezek vele" : a kivétel erősíti a szabályt :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #397 Dátum: 2013. Január 08. - 11:05:57 »
"Mint régebben említettem én 10 méterről is vígan elnetezek vele" : a kivétel erősíti a szabályt :)

Nokomment... MrMinute nyugodj meg én értem miről beszélsz, csak a vásárlók 2-3% nem érti.

Nem elérhető kriver

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #398 Dátum: 2013. Január 08. - 12:03:34 »
Már én is kezdem unni, hogy a 27 oldal nagy része a WiFi problémákkal (+ almakörtével) van tele. Mindenki tisztában van vele, hogy a fém hátlap miatt (a wifi antenna) nem veszi fel a versenyt a műanyag társaival. Szerintem ezt pár ezren el tudtuk fogadni. Lehetne végre értelmes dolgokra (hozzászólásokra) is használni a fórumot? Amennyiben van olyan Play tulaj, aki minden reggel azzal kel, hogy milyen sz*r a tabletje wifije, és pazarolja az idejét, hogy huszadjára is leírja, inkább vigye (küldje el ) szervizbe, vagy próbáljon túladni rajta.
Vannak erősebb antennával olcsóbban, de bizonyos paraméterekben gyengébb tabletek is, lehet választani.

Van egy Samsung Wave-em, ami szintén fém hátlappal rendelkezik. Szintén gyengébb a wifi, mint a műanyag vackoknál, de együtt tudok vele élni már lassan 2 éve, és egyszer nem irkáltam tele miatta a Wave fórumát.
Az iPhone 4 esetén is voltak antenna problémák, pedig klasszisokkal drágább készülék. Majd a CC is rájőn, hogy vagy megoldja házon belül az erősítést, vagy rak bele kihúzható wifi antennát. :)  Esetleg nem erőlteti a fém hátlapot. Számomra sem egy Samsung vagy alma tudását hozza, de nem is vártam el ilyen áron tőle.

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #399 Dátum: 2013. Január 08. - 12:52:29 »
Látom Csipetke, Neked is a wifi a gyenge pont  :'(  Egy 45-ezres gépnél ,ez elég fájó,hogy pont a "szíve" gyenge ennek a tab-nak,mert ugye nem mindenki a routerén ülve wifi-zik.Lehet,sokan megalkudnának gyengébb kijelző,de sokkal jobb wifi és még +1 Gb RAM felállásban ennyiért,ebben biztos vagyok.Sőt ,még ennyibe sem kerülne a cucc ezzel a felállással...Megint ott tartunk ,hogy a külcsíny számít a tervezőknek és nem a használhatóság.Csillog-villog ? Vedd meg user,azután majd nyávogsz otthon ,mi meg röhögünk rajtad.
Azért arra nagyon kíváncsi lennék,ha lenne egy Concorde Tab TWO és lenne benne 2 Gb RAM meg egy 1,8 Ghz-es EGYmagos proci,a többi része meg a mostani ONE lenne teljesen (4 Gb belsőtárral,gyenge kijelzőstül, szőröstül-bőröstül és kerülne mondjuk 30-32 ezerbe),hogy mennyi PLAY fogy(ogat)na :) Na ,akkor biztosan a TWO lenne a best buy,szerintem az egész piacot letarolná "B" szinten !

almaköret
és sem a ruteren ülve wifizek de nekem nem jelent problémát fél métert odém sétálnom a taletel hogy tudja wifizni ,én semmikép nem egyeznék meg nyenge procivan és gyenge kijelzövel sem.és bár egyszer leirtam én kimondotan 2 magos ,szép kijelzövel rendelkező tabot kerestem.én nem nyávogok mert én SZERETEM ezt a taletett ,és elnézhető hibának találom a wifi gondott.

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #400 Dátum: 2013. Január 08. - 12:57:44 »
MVSV : ha figyelmesen olvasol,akkor láthatod,hogy egyáltalán nem a PLAY van fikázva,hanem egy olyan ONE kellett volna,amiben legalább 1 Gb a ram ,vagy uram bocsá' 2 Gb (mert egy kicsit is az android rendszerhez értő-építő, nem tesz 512 ram-ot és utána döbben,hogy ez biza kevés lett) és kicsit erősebb a proci.Na az mindent vitt volna B kategóriában.Nem is értem,hogy ki "okoskodta" ki ezt az ONE hardvert.Mert pont mindenben alatta van kicsivel az elvártnak.Erre kijött a PLAY ,ONE-hoz képest dupla áron,nem túl erős wifi-vel,hogy finom legyek :), és még ebben is csak 1 Gb a ram. Nem fért volna a PLAY-be  2 ,az ONE-ba meg 1 Gb ram ? Ugyan,mennyivel lett volna drágább a 2 gép, dupla Ram-al  ? (One 1 Gb, PLAY 2 Gb) Ez nagyon érdekelne.

Ugyan kérlek ez már vicc, a gépemen 1 gb RAM van és nem tudom telerakni, na ne már, hogy neked kevés legyen. A PLAY verhetetlen, a wifi-je lehet gyengébb mint a megszokott, de dupla proci és baromi gyors + 4.1 JB. Kicsit túl van már lihegve ez az egész.
Próbáljuk meg a fórumon teret hagyni a tényleges kérdéseknek.
Wifire válaszolt az admin, tovább rágni fölösleges....

pyroo
egyetértek veled play verhetettlen,tökéletes,játékra,emailre ,olvasásra ,netezésre,film nézésre.

Nem elérhető csipetke

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #401 Dátum: 2013. Január 08. - 13:07:38 »
almakorte
számomra nem egy óriási probléma ez a wifi gond , és ugy látom csak te problémázol rajta.

Nem elérhető Hege

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #402 Dátum: 2013. Január 08. - 19:19:13 »
Sziasztok!
Megrendeltem a tabot, és arra lennék kíváncsi, hogy a Concorde mikor kap új árukészletet?
A Wifivel kapcsolatban annyit szeretnék kérdezni, hogy a PLAY-hez lehet csatlakoztatni külső usb wifi sticket, illetve felismeri?
Mert ha igen akkor az funkcionálhatna külső atennaként, pont mint az asztali PC-knél, de a Tablet mobilis maradna. :))
Köszi a válaszokat! :))

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #403 Dátum: 2013. Január 08. - 21:17:32 »
Nekem annyi "bajom" lenne, hogy beragadt a képernyő lezáró-feloldó gomb. olyan, mint ha érintésérzékeny gomb lenne. elég ha hozzáérek, és reagál. ami nem lenne gond, csak egyre többször idegesítő. ezt megtudnátok csinálni nekem, vagy ne is álmodjak róla? Előre is köszi :)

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #404 Dátum: 2013. Január 08. - 22:12:49 »
Nekem annyi "bajom" lenne, hogy beragadt a képernyő lezáró-feloldó gomb. olyan, mint ha érintésérzékeny gomb lenne. elég ha hozzáérek, és reagál. ami nem lenne gond, csak egyre többször idegesítő. ezt megtudnátok csinálni nekem, vagy ne is álmodjak róla? Előre is köszi :)

Apró kocogtatásokkal (körömhegy max), de semmiképp ne feszegetve, minden oldalon végigcsinálva. De valószínűleg ez sem lesz jó, úgyhogy szerviz. Anyaghibás lehet esetleg a műanyag gomb rész, vagy beragadt. 10000:1.
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #405 Dátum: 2013. Január 09. - 08:44:53 »
Nekem annyi "bajom" lenne, hogy beragadt a képernyő lezáró-feloldó gomb.

Javaslom a szervizt.
Előfordulhat, hogy beszakadt a kapcsoló és ezért nem működik rendesen.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #406 Dátum: 2013. Január 09. - 08:46:20 »
A Wifivel kapcsolatban annyit szeretnék kérdezni, hogy a PLAY-hez lehet csatlakoztatni külső usb wifi sticket, illetve felismeri?
Mert ha igen akkor az funkcionálhatna külső atennaként, pont mint az asztali PC-knél, de a Tablet mobilis maradna. :))
Köszi a válaszokat! :))

Ez sanos nem úgy működik mint a windows-os számítógépeknél.
Itt nincs lehetőség külső wifi stick-et használni.

Nem elérhető BtheTaoist

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #407 Dátum: 2013. Január 09. - 12:57:53 »
Mostantól elérhető:

ConCorde tab Kisokos
Egy (Szerintem) hasznos online app minden CC tab tulajnak!
Megtalálható benne  minden futó ConCorde tab GYÍKja :) , frissítési útmutatója, plussz ajánlott appok / tartozékok, CC-s hírek tablet típusonként...
Nem foglal sok helyet, könnyen használható, folyamatosan frissül.
Vannak hibái (néha sebesség gondok), de ez még csak az 1.0ás verzió...

Ide kattintva letölthető

Az App topicja ITT található, minden vele kapcsolatos dolgot érdemes ott kitárgyalni.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 09. - 17:08:38 írta BtheTaoist »
Samsung Galaxy Tab2 10.1 /  ConCorde ROKEE

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #408 Dátum: 2013. Január 09. - 14:52:46 »
Jópofa lett az alkalmazás, köszi szépen! Még jól is néz ki:)

Nem elérhető MrMinute

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #409 Dátum: 2013. Január 09. - 14:59:40 »
Régebben kérdeztem,hogy hogyan lehetne összekötni a PC-t a tabbal wifin keresztül, hogy ne kelljen dugdosni a kábelt állandóan. Találtam egy jó kis programot,ami nekem nagyon beválik, ajánlom másnak is. Ha érdekel ilyesmi,akkor keressétek meg a WiFi File Transfer , vagy a WiFi File Transfer Pro-t a neten. Böngészőből lehet kutatni a tabban és fel is lehet a gépről tölteni nagyon fájlokat is (ezt csak a PRO-val lehet, de 289Ft-ba kerül, így nem nagy befektetés).

Bocsi az OFFért, tudom,hogy itt nem programokkal foglalkozunk,csak hátha más is olyan kezdő,mint én és nem akarja kikoptatni a kábel helyét a PLAY-en :)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #410 Dátum: 2013. Január 09. - 16:11:14 »
Ha a böngészős megoldást preferálja valakit, akkor sokkal inkább AirDroid. Hozzáférsz vele a névjegyekhez, tudsz számítógépről sms-t küldeni vele, hogy ne a képernyőn kelljen pötyögni, tudsz programot telepíteni gépről telefonra, képernyőmentést csinál, mutatja az akku töltöttséget, szabad külső-belső memóriát, stb. Ja, és magyarul is tud. Ja, és ingyenes.
Ha csak fájl transzfert akar valaki csinálni, akkor sokkal gyorsabbak az ftp alapú megosztások. Pl astro file manager. Csinál egy ftp szervert, számítógépen total commanderrel rácsatlakozol, s gyakorlatig úgy látod a tárhelyet, mint ha usb-vel dugtad volna a gépre.

Nem elérhető drome

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #411 Dátum: 2013. Január 09. - 16:52:21 »
Végigolvasva a topicot többen is említették a nem lineáris aku töltöttségi szint csökkenést ami nálam is azt ederményezi hogy töltés után 10 perc alatt zuhan vagy 20 százalékot a szint aztán aztán hirtelen lelassul a csökkenés és beáll egy mondjuk ;) "normál" sebességre. Kérdezném hogy ezt valaki tudta-e orvosolni user szinten vagy ez szervízelendő probléma vagy ezt így kell elfogadni ?

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #412 Dátum: 2013. Január 09. - 17:32:08 »
Miért van az hogy ha jön valami értesítés ( Pl.: Facebook vagy új e-mail Gmail-re ) akkor felvillan a kijelzője és úgy marad addig amíg le nem zárom? Ugye ha lecsatlakoztatom a Wi-Fi-ről ez nem fordulna elő de a Viber miatt folyamatosan fent van a neten a tab ( kivéve éjszaka ). Ez azért zavar mert a kijelző elég gyorsan leszívja az akkut.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #413 Dátum: 2013. Január 09. - 17:35:19 »
Végigolvasva a topicot többen is említették a nem lineáris aku töltöttségi szint csökkenést ami nálam is azt ederményezi hogy töltés után 10 perc alatt zuhan vagy 20 százalékot a szint aztán aztán hirtelen lelassul a csökkenés és beáll egy mondjuk ;) "normál" sebességre. Kérdezném hogy ezt valaki tudta-e orvosolni user szinten vagy ez szervízelendő probléma vagy ezt így kell elfogadni ?

Ezt így el kell fogadni. A sima IPS esetében volt hasonló (ott a li-polimer akku miatt), nem tudom a PLAY-ben is ez került-e, de ha igen akkor ez lehet a ludas.
Más lehet, hogy a rendszer rosszul kalibrálta az időkijelzést, vagy még kalibrálja. Ilyenkor törölni kell a valamilyen fájl-t vagy mit (nem tudom pontosan olvass bele az IPS sima fórumába, sajna én ehhez nem értek).
Egy biztos, egy nem szervizes dolog. Ha nagy általánosságban mindenkinél megjelenő hibajelenség, akkor valószínűleg szoftveresen próbálják korrigálni majd a CC-sek.

Élettartalomra és a ténylegesen bírt óraszámra nincs hatással, csak kellemetlen a pontos kijelzés hiánya.

Nem elérhető radist

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #414 Dátum: 2013. Január 09. - 19:48:25 »
Sziasztok!
Kérdésem lenne, hogy a nyitó képernyőn nálam le van vágva az óraból egy rész? Másnál is van ilyen? Lehet valamit állítani?
Köszi

[a csatolmányt egy admin törölte]

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #415 Dátum: 2013. Január 09. - 20:03:37 »
Szerintem szoftveres dolog állhat az akku szint csökkenés rossz kijelzése mögött. Én is tapasztaltam, hogy töltőről levéve hamar esik kb 85%-ra majd nálam 75%-ra szokott esni a szint jelző úgy hogy nincs a Tab használva kb 3 óra után  (megfigyeltük), Wifi kikapcsolva, stb. De utánna kb egy napig 75%-on áll az aksi szintje. Másik furcsa jelenség, hogy a családban van még egy ilyen Tab az olyat szokott produkálni, hogy ha töltőn van időnként gondol egyet (nem minden töltés során) és újra indul minden ok nélkül és a boot képnél meg akad (android figurás kép). Onnan csak resettel tudjuk újból életre kelteni. Ez vajon sajátossága vagy esetleg valami szoftver okozza a hibát, hogy újraindítja magát és kiakad.???

Nem elérhető Petrusz

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #416 Dátum: 2013. Január 09. - 20:06:07 »
Sziasztok!
Szintén egy Concorde Tab Play boldog tulajdonosa vagyok. Engedjétek meg, hogy megosszam felhasználói tapasztalataimat a készülékről, hátha akad benne pár okosság ami segítséget nyújthat a vásárlás előtt lévőknek.
Mielőtt tab vásárlásra adtam volna a fejem, alaposan utána néztem a jelenleg piacon lévő készülékeknek. A Concorde termékei már az elején felkeltették figyelmemet a remek ár/érték arányuk miatt. Használat szempontjából nálam a fő szempontok a böngészés, mail, olvasás, filmnézés volt de a hordozhatóság sem volt utolsó szempont. Először a Novummal szemezgettem, de a 10 col nekem nagyon nagy volt a one-t viszont gyengécskének tartottam és akkor láss csodát bejelentették a play érkezését  :).
Mintha csak az én igényeimnek találták volna ki, úgyhogy el is dőlt. November elején meg is rendeltem, és ahogy elindult nyomon követtem ezt a fórumot. Karácsony környékén az e-digitálnál kitört egy kis pánik, hogy nem érkezik meg, de én türelmes voltam és időben kézhez is kapta. Mire hozzám került már ki is kupálódtam, hisz itt a fórumon rögtön napvilágot láttak az első tapasztalatok, előnyök hátrányok és hibák, úgyhogy már tudtam mit kell ellenőrizni  ;)
Lássuk az elejétől, a doboza nagyon korrekt, végre egy olyan doboz amit érdemes elrakni, bármikor használható.

1. Kicsomagolás után az első dolog amit megvizsgáltam, hogy nincs-e külső sérülés, elváltozás. Nálam semmi ilyen nem volt tapasztalható, sehol nem válik el a képernyő, szép vékony, és modern kinézetű.
2. Képernyő védő fólia!? A készüléken, mint minden hasonló műszaki cikken, van egy gyári védő fólia. Az már első ránézésre feltűnt, hogy a vastagsága ellenére, szinte por és buborék mentesen van rátéve, akár használni is lehet. Én óvatosan megszabadultam tőle mert kíváncsi voltam arra van-e alatt még egy védőréteg. Többen jeleztétek, hogy találtatok, hát jelentem nekem is van rajta, még egy probléma megoldva  8)
3. Bekapcsolás után a következő felmerült problémát vizsgáltam meg, mégpedig a képernyő elcsúszása. Letöltöttem az adminok által feltett próbaképet, és az alapján nálam is érzékelhető 1-2 pixelnyi elcsúszás, de ez olyan minimális, hogy ilyen pengeéles, gyönyörű tiszta kép mellett nem hogy nem zavaró de észre sem lehet venni. Szóval ez is kipipálva.
4. Ezek után elkezdtem nyüstölni. Netezés, filmnézés (HD felbontásba), szövegszerkesztés, chatelés, 1-2 kisebb játék. Minden zökkenőmentesen megy rajta. Nem volt akadás, lefagyás, kilépés. A képe nagyon szép tiszta, gyorsan reagál minden mozdulatra, forgatásra az én igényeimnek tökéletesen megfelel. Egyenlőre az Android JB-nek sem találkoztam hibájával. Amilyen programot eddig akartam, és amikre szükségem volt mind szépen működik.
5. Hordozhatóság. Ahogy az elején említettem a 8 colos méretet nekem találták ki, épp akkora hogy még elfér egy kisebb táskában, így bárhova vihetem magammal. A tok probléma nálam is felmerült, és mivel már elválaszthatatlan társam a munkában, így ezt még az ünnepek előtt orvosolnom kellett. Addig jártam utána míg megtaláltam a hozzá illő tokot. Ez egy kemény tok a CaseLogic-tól, 8 colos mérethez. Nagyon praktikus mert a belsejében egy kemény laphoz lehet rörzíteni gumi fülekkel a szélén, és ennek segítségével 60 fokba dönthetővé válik.
6. Akumulátor. Nekem az első dolgom volt, hogy a Battery Save nevű programot telepítsem. Ennek segítségével, és tanácsai alapján töltöm az aksit, és nincs is semmi problémám vele.
7. WIFI Nem véletlenül hagytam utoljára ezt a pontot, hisz erre érkezett a legtöbb panasz. Számomra is nagyon fontos része a tabulátornak, hisz amiket leggyakrabban használok, azokhoz bizony elengedhetetlen a net. Több napi tesztelés után sajnos azt kell mondanom, hogy én is a wifit tartom a leggyengébb pontjának. A tesztelés alatt volt, hogy nekem is "elgurult a gyógyszerem", de én nem kezdtem el nyavajogni, hanem igyekeztem megoldást keresni. Az első gond a jelerősségváltozás volt. Ha nagyobb oldalt kezdtem el letölteni, elkezdte ledobálni a wifit. Ez valószínűleg szoftveres probléma lehet, kipróbáltam, hogy a routert csak "n" vételre állítom, de akkor nem csatlakozott fel a tab. A megoldás úgy néz ki a fix chanel beállítás lett nálam. Megvizsgáltam melyik a legstabilabb chanel , és arra állítottam. Azóta nem dobott le -80dBm jelerősségnél sem. A másik probléma a jelerősségből fakad. Ebben valószínű az alu hátlap a fő ludas. Nekem a routerem a tetőtérben van, a földszinten viszont már nem tudtam netezni! Légvonalban 5 m távolság, igaz egy vasbeton födém befigyel köztünk. Mivel a tab gyengécske wifije adott, így ismét a routeren kerestem a megoldást ami nálam a következő volt: lecseréltem a gyári 5dBi antennáját 16dBi-re, és láss csodát nem hogy a földszinten, de a teraszon is -65 dBm jelerősséget mértem, sőt ami elképesztő, hogy a lakásunk előtt parkoló autóba beülve is volt jel, és ment a net  :D. Utazás közben a telefonhoz csatlakozva használom a 3G netet, kávézóban pedig még nem próbáltam, de ha gyenge lenne a jel, a telefon mindig kéznél van  ;)

Összegezve volt lehetőségem vásárlás előtt pár konkurens terméket kipróbálni, és mondhatom hogy ár/érték arányba messze veri mindet. Egy kedves külföldi ismerősöm kipróbálta, nem ismeri a Concorde márkát, nagyon tetszett neki, megsaccoltattam mennyi be kerül szerinte, és 70-80 ezer forint közé tette. No comment  ::). Szóval bátran ajánlom, én nagyon meg vagyok vele elégedve a Concorde csapatnak pedig csak gratulálni tudok hozzá és így nagyon valószínű, hogy a következő tabom is tőletek vásárolom.
Kicsit hosszúra sikerült, de azért remélem találtok benne valami hasznosat. Végül egy idézettel zárom is a mondókámat:

"Ne azt kívánd, hogy minden könnyen menjen. Kívánd azt, hogy legyen erőd legyőzni a nehézségeket."
(Bruce Lee)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #417 Dátum: 2013. Január 09. - 20:28:16 »
Nice :)

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #418 Dátum: 2013. Január 09. - 21:03:41 »
Üdv! Elküldtem szervizbe a gépet :) Ami 2800Ft-mba került ami azért annyira nem mondható olcsónak sajnos!

Megszeretném kérdezni, hogy a vissza küldést, azt ugye már nem nekem kell állni?

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #419 Dátum: 2013. Január 09. - 21:28:23 »
Üdv! Elküldtem szervizbe a gépet :) Ami 2800Ft-mba került ami azért annyira nem mondható olcsónak sajnos!

Megszeretném kérdezni, hogy a vissza küldést, azt ugye már nem nekem kell állni?

Ha valóban hibás a készülék, akkor nem.
Megkapod a magadét!