Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 517552 alkalommal)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #420 Dátum: 2013. Január 09. - 21:29:56 »
A szervizt először hívjam fel, és úgy beszéljek velük, vagy csak küldjem be? Mert az e-mail-re nem válaszolnak..:(

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #421 Dátum: 2013. Január 09. - 21:33:33 »
A szervizt először hívjam fel, és úgy beszéljek velük, vagy csak küldjem be? Mert az e-mail-re nem válaszolnak..:(

hibajelenség?
Megkapod a magadét!

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #422 Dátum: 2013. Január 09. - 22:04:18 »

hibajelenség?

Tapasztalat : Ajánlott felhívni mert a férfinak megmondod hogy mik a problémáid majd ő mond egy következtetést hogy mi lehet a probléma így majd letudod írni hogy a telefonban mit mondtak így nekik is könnyebb dolguk van te pedig gyorsabban kapod meg a tabletet! :)

Nem elérhető Adamsky

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #423 Dátum: 2013. Január 09. - 23:07:50 »
... Ha nagyobb oldalt kezdtem el letölteni, elkezdte ledobálni a wifit. Ez valószínűleg szoftveres probléma lehet, kipróbáltam, hogy a routert csak "n" vételre állítom, de akkor nem csatlakozott fel a tab...

Ugyanezt tapasztaltam én is. Mintha "terhelésre" történne meg a kapcsolat eldobása. Elég hülyén hangzik, tudom.

A megoldás úgy néz ki a fix chanel beállítás lett nálam. Megvizsgáltam melyik a legstabilabb chanel , és arra állítottam. Azóta nem dobott le -80dBm jelerősségnél sem.

Nekem eleve fixen volt, de én is átállítottam egy kevésbé terheltre. Sajna nem segített. Holnap esetleg megnézem a másikon (1-es csatorna).

... lecseréltem a gyári 5dBi antennáját 16dBi-re, és láss csodát nem hogy a földszinten, de a teraszon is -65 dBm jelerősséget mértem, sőt ami elképesztő, hogy a lakásunk előtt parkoló autóba beülve is volt jel, és ment a net ...

Hol, és mennyiért vetted ezt a bivaly antennát, ha nem titok?

Nem elérhető drome

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #424 Dátum: 2013. Január 09. - 23:43:44 »
Többszöri kalibrálás után is hasonló eredmény született: háromszor annyi videólejátszási időt ad meg mint zenelejátszást. Hogyan értsem ezt ?
Pontos adatok:
indítás 61%-os állapotban befejezés után 31%-ra csökkent,
Készenlét 14:05
Zenejátszás 0:51
Videólejátszás 2:57
Internet wifi 1:52
Voip wifi 1:22

Töltési idő 1:50 perc amit mindjárt ellenőrzök...szerintem nagyon kevés lesz hogy eljusson 100-ig.

Nem root-olt tehát nem tudom törölni a statisztikát bár nem gondolom hogy ez számítana.
Talán fordítva van feliratozva a zene/videó ?
------------------------
(Jól éreztem 40 perccel tovább tartott, a töltés mint a jelzett)
Kérdezném még hogy a root-olás okoz-e bármilyen gondot az esetleges software frissítések
 esetén vagy azok úgy is csak off-line tudnak megtörténni?

« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 10. - 04:45:42 írta drome »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #425 Dátum: 2013. Január 10. - 07:33:18 »
... Ha nagyobb oldalt kezdtem el letölteni, elkezdte ledobálni a wifit. Ez valószínűleg szoftveres probléma lehet, kipróbáltam, hogy a routert csak "n" vételre állítom, de akkor nem csatlakozott fel a tab...

Ugyanezt tapasztaltam én is. Mintha "terhelésre" történne meg a kapcsolat eldobása. Elég hülyén hangzik, tudom.

Igen ezt már sokszor megtárgyaltuk, a WIFI beállítása nagyon fontos, mert lehet egy számítógépnél nem jön elő a rossz beállítás, de a tabnál igen. A következő kérdésere is válaszolok: Nem tudom, hogyan kell beállítani, minden router más és más. Ha nem vagy biztos a dolgodban fordulj szakemberhez (ez igazán nem a PLAY hibája).

Többszöri kalibrálás után is hasonló eredmény született: háromszor annyi videólejátszási időt ad meg mint zenelejátszást. Hogyan

Mi? Hogy? Miért? Egy adott programmal nézed meg? Honnan gondolod, hogy az pontosan ki tudja számolni? Ezek egy kalap sz@art sem érnek (én is használtam), se a mobilon se a két tabomon nem vált be.

Nem elérhető FeNe

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #426 Dátum: 2013. Január 10. - 10:06:33 »
Üdv!

Kb. 3 hete van egy ilyen készülékem és nagyon meg vagyok elégedve vele (első komolyabb androidos eszközöm). A játékok nyekkenés nélkül futnak rajta, a képernyő meseszép, az IPS-nek hála csodás a betekeintési szög is. A hangszórók is jól muzsikálnak, habár videója/zenéje válogatja, van amelyiknél túl halk, de erről nem a tab tehet. Nekem a wifivel nincs komoly problémám, van amikor egyszer-egyszer megakad, de tűrhető. Az aksija egy jó kategóriába sorolható.

Most hogy röviden ismertettem a véleményem, jöjjön egy pár kérdés:

1, Valaki próbált már rajtam kívül USB-n keresztül billentyűzetet csatlakoztatni a tabhoz?
Én rákötöttem egyet, az ékezetes karaktereket is veszi, de valamiért a shift, ctrl, alt, altgr - szóval minden olyan billentyűt, ami ahhoz kellene, hogy egyéb karaktereket is elő lehessen hívni - nem érzékel! Így pedig se kérdőjelet, se felkiáltójelet nem lehet előhozni, ami normál gépeléskor elég zavaró...

2, Másik próbálkozásomkor egy vezetékes gamepadet csatlakoztattam a tab-hoz, de semmi. Hiába láttam neten szép kis videókat, hogy ezzel meg ezzel az app-al lehet használni játékokhoz/emulatárokhoz, nem reagál.

3, Nektek szokott olyat csinálni a tablet, hogy szoftveresen elcsúszik a képernyő? Nem is kifejezetten elcsúszik, hanem hogy kisebbre veszi a képernyőt és jobb szélen kialakul egy holtzóna, ahol hibásan jelennek meg a dolgok. Nálam folyton ezt csinálja mostanság, nem annyira vészes, mert ha kényszerített leállítással újraindítom a launchert (Lightning Launchert használok, de már ezelőtt is csinált ilyet), akkor megjavul, csak kicsit zavaró.

4, Az Ice Cream Sandwich rendszert nem lehet visszarakni rá? Vélhetően stabilabb lehetne a rendszer, ha meglehetne oldani.

5, Utolsó kérdésem Emoryy-hoz szólna, hisz ő az, aki miatt feltettem a Lightning launchert a tabletra, hátha tudna segíteni. Ugye a Lightning-nek van olyan funkciója is, hogy külön hátteret állít be az asztalnak és a menünek is, de én hiába állítom be, egy idő után mindig egynek veszi a kettőt, szóval az asztal és a menü háttere is ugyanaz lesz. Valami ötlet, hogy ezt mivel lehetne orvosolni?

Nem elérhető Petrusz

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #427 Dátum: 2013. Január 10. - 12:19:52 »
... lecseréltem a gyári 5dBi antennáját 16dBi-re, és láss csodát nem hogy a földszinten, de a teraszon is -65 dBm jelerősséget mértem, sőt ami elképesztő, hogy a lakásunk előtt parkoló autóba beülve is volt jel, és ment a net ...

Szia! Természetesen nem titok, tőle van az antenna:

http://hardverapro.hu/apro/16dbi_wifi_antennak_postaval_is/friss.html

A srác korrekt, és gyors merem ajánlani.

Nem elérhető drome

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #428 Dátum: 2013. Január 10. - 12:21:42 »
"Mi? Hogy? Miért? Egy adott programmal nézed meg? Honnan gondolod, hogy az pontosan ki tudja számolni? Ezek egy kalap sz@art sem érnek (én is használtam), se a mobilon se a két tabomon nem vált be."

Természetesen a gyárilag rajta levő programot próbálom használni és azt nem értem - hogy megértsd - hogyan lehetséges hogy a precíz mérések után a gyári rendszerrel kapott program háromszor annyi idejű videó lejátszás prognosztizál mint zenelejátszást amikor nyilvánvalóan a videó lejátszás sokkal több energiát fogyasz mint a zenelejátszás ami a teszt alatt egyébként sötét képernyővel zajlik ? Nem számítok arra hogy laboratóriumi pontossággal számoljon de feltételezem hogy 5-10% hibahatáron belüli a hiszen a teszt másfél óráig fut tehát tényleg mérheti a fogyaztást időarányosan. Ezzel szemben itt többszáz százalákos aránytalanság van ha nem értek félre esetleg valamit fatálisan. Azt meg nem akarom elhinni hogy teljesen hibás programot adnának a rendszerhez.

Ennyit akartam kérdezni remélem ez így érthető ! Ha nem kérlek jelezd megpróbálom átfogalmazni akkor. Köszönöm a segítséget !

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #429 Dátum: 2013. Január 10. - 12:29:31 »

Szia! Természetesen nem titok, tőle van az antenna:

http://hardverapro.hu/apro/16dbi_wifi_antennak_postaval_is/friss.html

A srác korrekt, és gyors merem ajánlani.

Ez mind jó, és szép, de ha a router sugárzási teljesítménye kicsi akkor nem sokat érünk vele! Ellenőrizzük ezt is, mielőtt vásárolunk ilyen antennát!
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #430 Dátum: 2013. Január 10. - 13:52:11 »
"Mi? Hogy? Miért? Egy adott programmal nézed meg? Honnan gondolod, hogy az pontosan ki tudja számolni? Ezek egy kalap sz@art sem érnek (én is használtam), se a mobilon se a két tabomon nem vált be."

Természetesen a gyárilag rajta levő programot próbálom használni és azt nem értem - hogy megértsd - hogyan lehetséges hogy a precíz mérések után a gyári rendszerrel kapott program háromszor annyi idejű videó lejátszás prognosztizál mint zenelejátszást amikor nyilvánvalóan a videó lejátszás sokkal több energiát fogyasz mint a zenelejátszás ami a teszt alatt egyébként sötét képernyővel zajlik ? Nem számítok arra hogy laboratóriumi pontossággal számoljon de feltételezem hogy 5-10% hibahatáron belüli a hiszen a teszt másfél óráig fut tehát tényleg mérheti a fogyaztást időarányosan. Ezzel szemben itt többszáz százalákos aránytalanság van ha nem értek félre esetleg valamit fatálisan. Azt meg nem akarom elhinni hogy teljesen hibás programot adnának a rendszerhez.

Ennyit akartam kérdezni remélem ez így érthető ! Ha nem kérlek jelezd megpróbálom átfogalmazni akkor. Köszönöm a segítséget !

Milyen gyárilag rajtalévő program? (nekem ez új, én ezzel nem találkoztam).

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #431 Dátum: 2013. Január 10. - 14:56:29 »
Általában mennyi idő a termék vissza szállítása nekem attól az időtől miután be érkezik a termék a szervizbe ? :) Postával együtt

Nem elérhető Sawy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #432 Dátum: 2013. Január 10. - 15:44:54 »
Üdv !

A "hiányos" óra tapasztalatom szerint azért van, mert a beállításoknál a megjelenésben a betűméret "hatalmasra " van állítva.
Ezt visszaállítva nagy-ra  már minden OK.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #433 Dátum: 2013. Január 10. - 15:51:56 »
Általában mennyi idő a termék vissza szállítása nekem attól az időtől miután be érkezik a termék a szervizbe ? :) Postával együtt

A termék szervizünkbe érkeztetése utén a munkarend szerint max 5 munkanara vesszük fel javításra a terméket.
Ez lehet rövidebb is értelemszerűen , de mindig minden esetben futó sorszámozást alkalmazunk termékeinknél.
A hozzánk beérkeztetett majd általunk visszaküldött áru nem a postával hanem dpd futárszolgálattal megy ki ami a feladástól számítva 24 óra.

Nem elérhető RedB

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #434 Dátum: 2013. Január 10. - 16:40:13 »
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy tudta-e valaki root-olni a tabot, mert nekem a windows 7 nem talál hozzá drivert, így meg elég nehéz lesz?

Van-e valakinek müködő driver' mert az megoszthatná!

Előre is köszönöm!

Köszönöm szépen igy már sikerült, igaz másodokra de kész a root!

Itt az adb driver-hez a link, a GYIK-ben találtam: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=361.msg10133#msg10133

rootolás menete: http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=348.msg8054#msg8054

Köszönöm igy már sikerült!

Nem elérhető bvili

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #435 Dátum: 2013. Január 10. - 19:22:38 »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni találkozott-e valaki olyan problémával, hogy a hdmi-n keresztül kijátszott videó akadozik a tv képernyőjén miközben a tablet kijelzőjén tökéletes a kép. A probléma mindegyik formátumnál egyformán jelentkezik (mkv, dvix, xvid). Sokféle lejátszót próbáltam, nem segít. Hdmi felbontás változtatása, nem segít. A hardver gondolom elég erős hiszen a tableten a kép jó.
A válaszokat előre is köszönöm!

mkoch820

• Vendég
« Válasz #436 Dátum: 2013. Január 10. - 20:03:28 »
Milyen kábelt használsz? Nem lehet, hogy amiatt? Legalább HDMI 1.3, 1.4-es kábel kell, hogy meglegyen az az átviteli sebesség, ami a nagy felbontású videókhoz kell. Próbáld meg kisebb felbontású videóval, hogy azzal is szaggat-e

Nem elérhető bvili

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #437 Dátum: 2013. Január 10. - 20:15:47 »
Kétféle kábelt is próbáltam szerintem nem az a gond. A videók normál dvix-ek nem hd egyik sem. Én inkább arra gyanakszom hogy a hdmi kijátszásnál csak progresszív felbontást lehet választani, és itt lehet valami kompatibilitási probléma.

Nem elérhető drome

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #438 Dátum: 2013. Január 10. - 21:51:27 »

Milyen gyárilag rajtalévő program? (nekem ez új, én ezzel nem találkoztam).

Na most megfogtál mert kiderítettem hogy tényleg nem "gyári" program csak egy Play-ről szedett csak én hittem hogy a géppel együtt jött. Innentől értelmetlen a kérdésem majd megpróbálom összevetni másik programmal is. Egyébként a Buttery HD nevű elég népszerű teljesen magyar felületű program nem működik helyesen ezen a vason ezek szerint.
-------------
Egy újabb verzió teljesen más számokat jelenít meg  :)
« Utoljára szerkesztve: 2013. Január 10. - 23:46:28 írta drome »

Nem elérhető radist

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #439 Dátum: 2013. Január 10. - 22:11:55 »
Üdv !

A "hiányos" óra tapasztalatom szerint azért van, mert a beállításoknál a megjelenésben a betűméret "hatalmasra " van állítva.
Ezt visszaállítva nagy-ra  már minden OK.

SAWY: Köszönöm! Tényleg ez okozta a hibát. :)

Nem elérhető Sukajtab

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #440 Dátum: 2013. Január 11. - 06:55:07 »
Sziasztok. Megvettem életem első tab-ját, és nem is csalódtam, de két kérdésben segítségre szorulnék! A wifi valóban eléggé gyengén szuperál sokszor járok vele sámántáncot,hogy egy egy oldal betöltődjön. Tudok-e valamit tenni a vétel javítása érdekében ? Illetve, az online nézhető flash filmek nézése volt az egyik oka annak,hogy megvásároltam a készüléket, de azt írja, hogy ez az android verziónem támogatja. Ezzel lehet-e tenni valamit? Köszi. Curausu

Nem elérhető 27389zsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #441 Dátum: 2013. Január 11. - 08:35:40 »
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni találkozott-e valaki olyan problémával, hogy a hdmi-n keresztül kijátszott videó akadozik a tv képernyőjén miközben a tablet kijelzőjén tökéletes a kép. A probléma mindegyik formátumnál egyformán jelentkezik (mkv, dvix, xvid). Sokféle lejátszót próbáltam, nem segít. Hdmi felbontás változtatása, nem segít. A hardver gondolom elég erős hiszen a tableten a kép jó.
A válaszokat előre is köszönöm!

Heló

nekem is akadozik, nem vészesen, de kétlem hogy kábel lenne a gond.  Azt vettem észre összefügg a videó nyújtásával (hogy a képarány helyes legyen 16:9 es TV-n) és a progival pl. BSplayeren jobb a helyzet. Engem inkább az aggaszt, hogy nekem a tab kijelző elkezd vibrálni egyre jobban, amikor a TVre van kötve, fél óra videó után már szó szerint káprázik. TVről leválasztva - az idő múlásával arányban - folyamatosan enyhül, majd kb 1 óra múlva már egyáltalán nem látható - talán valami melegszik?

Nem elérhető 27389zsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #442 Dátum: 2013. Január 11. - 08:46:32 »
Hátha valaki belefut - nekem a 3g sticknél (Ts ZTE 110 talán) csak a pin kódot kérte és nem csatlakozott, windows GUI-n kikapcsolva: a CDROM, autorun, PIN kód kérése opciókat, tökéletesen működik

Nem elérhető Sawy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #443 Dátum: 2013. Január 11. - 08:56:22 »
Sziasztok. Megvettem életem első tab-ját, és nem is csalódtam, de két kérdésben segítségre szorulnék! A wifi valóban eléggé gyengén szuperál sokszor járok vele sámántáncot,hogy egy egy oldal betöltődjön. Tudok-e valamit tenni a vétel javítása érdekében ? Illetve, az online nézhető flash filmek nézése volt az egyik oka annak,hogy megvásároltam a készüléket, de azt írja, hogy ez az android verziónem támogatja. Ezzel lehet-e tenni valamit? Köszi. Curausu

Üdv !
Egyenlőre a nagyobb nyereségű antenna használata tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.
A router antennáját kellene lecserélni. Néhány hozzászólással előbb ott a "beszerzési forrás" is.
Én tegnap este cseréltem le (volt a lomjaim  között egy jó 10 éves quad antenna, még a számítógépes korszakomból). Igaz ugyan, hogy irányított antenna, de a "célterületre" irányítva ( födémen + falon keresztül) maximális térerőt értem el. Előtte 1 -2 vonásnyi térerő volt. Meg is szünt mindenféle kapcsolatbontás.
2 antennás router egyik antennáját cseréltem le.

Nem elérhető bvili

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #444 Dátum: 2013. Január 11. - 13:56:15 »
Köszi a tippet ez volt a gond! A tv-t átállítottam pan-scan módba és a kép azóta tökéletes!

Nem elérhető viktor007

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #445 Dátum: 2013. Január 11. - 15:04:05 »
Üdv! Bocs a tudatlanságom miatt! :D Most már tudom hogy kb mennyi idő múlva kapom meg a szervízből a cuccot :D De mi van akkor ha nem vagyok otthon amikor hozzák? :)

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #446 Dátum: 2013. Január 11. - 15:39:42 »
Sziasztok! Kérdésem lenne a Play felhasználókhoz, hogy használta már valaki videochatelésre a Play-t? (skype vagy egyéb chat programmal?) Tapasztalat stb...???

Nem elérhető beetlebrain

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #447 Dátum: 2013. Január 11. - 16:19:03 »
Sziasztok! Kérdésem lenne a Play felhasználókhoz, hogy használta már valaki videochatelésre a Play-t? (skype vagy egyéb chat programmal?) Tapasztalat stb...???

Skype-al minden oké. Video, hang oda-vissza tökéletes.

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #448 Dátum: 2013. Január 11. - 16:20:16 »
Mikortól lehet majd tokot kapni ehhez a tabhoz?

Nem elérhető FeNe

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #449 Dátum: 2013. Január 11. - 18:17:38 »
Egy ilyen paraméterekkel rendelkező billentyűzetes tok megfelelő lenne a tabletnek?: 230×172×30 mm