Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 517947 alkalommal)

Nem elérhető kekbon

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #630 Dátum: 2013. Február 05. - 15:19:00 »
Köszönöm a választ. Azt gondolom, kicsit félreérthetően fogalmaztam, tehát a helyzet:

Adott a telefonom, amin van vodafone internet elérés (Nokia C5-00).
A tabbal bluetoothon keresztül szeretnék a nokia előfizetésével internetezni.

Szerintetek menne ez így?

Nézegettem, ezt a kicsikét.
Tetszik. Azt szeretném megkérdezni, hogy ha a telefonomon van bluetooth és internet előfizetés, akkor bekonfigurálható-e úgy a tab, hogy ezt az elérést használja?

beg

• Vendég
« Válasz #631 Dátum: 2013. Február 05. - 16:01:05 »
Üdv újra!

Annyi kérdésem lenne - megint WIFI téma - hogy az mitől lehet, hogy amikor meghoztam a gépet, minden ok, szuperül csatlakozott. Aztán másnap meg semmi. Megtalálta az itthoni wifit, rá is nyomtam, h csatlakozás, beírtam a jelszórt, és a jelerősség hirtelen lecsökkent kiválóról gyengére, és csak kapcsolódik folyamatosan. A jelszó nem változott, router beállításai sem változtak, mi lehet a gond? Újraindítottam, ugyan ez.

Köszi!!

A routert is indítsd újra, az is szokott gond lenni. Legegyszerűbb ha áramtalanítod, majd kb 3-5 mp után visszadugod a router tápját. Vagy a tableten a wifi kapcsolatoknál felejtesd el, majd kapcsolódj újra, írd be a jelszót újra.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 05. - 16:09:02 írta beg »

beg

• Vendég
« Válasz #632 Dátum: 2013. Február 05. - 16:05:36 »
Adott a telefonom, amin van vodafone internet elérés (Nokia C5-00).
A tabbal bluetoothon keresztül szeretnék a nokia előfizetésével internetezni.
Szerintetek menne ez így?

Nem. Csak kábelen, windows-os laptopra tudod a saját szoftverével (pc suite). Máshogy nem tudod megosztani, a nokia meg a symbian már csak ilyen  :-X

Egy módon tudnád, kompatibilis 3g modembe beleteszed a sim kártyádat, és azt a tabiba. Értelemszerűen ilyenkor a telefonálás szünetel...

Nem elérhető Neo3

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #633 Dátum: 2013. Február 05. - 16:21:34 »
Üdv újra!

Annyi kérdésem lenne - megint WIFI téma - hogy az mitől lehet, hogy amikor meghoztam a gépet, minden ok, szuperül csatlakozott. Aztán másnap meg semmi. Megtalálta az itthoni wifit, rá is nyomtam, h csatlakozás, beírtam a jelszórt, és a jelerősség hirtelen lecsökkent kiválóról gyengére, és csak kapcsolódik folyamatosan. A jelszó nem változott, router beállításai sem változtak, mi lehet a gond? Újraindítottam, ugyan ez.

Köszi!!

A routert is indítsd újra, az is szokott gond lenni. Legegyszerűbb ha áramtalanítod, majd kb 3-5 mp után visszadugod a router tápját. Vagy a tableten a wifi kapcsolatoknál felejtesd el, majd kapcsolódj újra, írd be a jelszót újra.

Köszönöm, ez az elfelejtetős dolog bejött! vajon miért csinálhatta ezt?
Lényeg, hogy sikerült, újra kapcsolódik a PLAY! Köszönöm szépen a segítséged!
Amúgy nagyon szeretem, nagyon jó kis készülék!! :)

Nem elérhető stukov

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #634 Dátum: 2013. Február 05. - 19:03:01 »
Mikor lesz már hozzávaló tok?

beg

• Vendég
« Válasz #635 Dátum: 2013. Február 05. - 19:53:26 »
Mikor lesz már hozzávaló tok?

Mihelyst beírod a google-ba, hogy: 8 tablet tok. Rengeteg pofás tokot találni.

Nem elérhető kriver

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #636 Dátum: 2013. Február 05. - 20:28:43 »
Lassan hozzák be a 8 "-os tokokat, eddig a  7, 9.7 " tabletek voltak piacon. Érdemes kínából rendelni. Én is intézem a héten. Van 3 típus, ami tetszik.
http://www.pandawill.com/stand-leather-case-for-8-inch-tablet-pc-black-p70434.html

qltsar

• Vendég
« Válasz #637 Dátum: 2013. Február 06. - 02:11:18 »
Van konkretan ehhez a tabhoz gyartott kitamsztos bortok, csak azt lehet ide nem lenne `etikus` belinkelni.

Nem elérhető waterphone

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #638 Dátum: 2013. Február 06. - 10:21:27 »
Az igaz hogy március közepéig nem lesz kapható a tab PLAY a ConCorde-nál?
Bementem egy hozzám közeli számtech. boltba akik szoktak ilyet hozni, és ők mondták ezt a dátumot.

Nem elérhető macicico

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #639 Dátum: 2013. Február 06. - 11:22:12 »
Sziasztok!

Én nézegettem a google-n a 8'  as tokokat. A probléma, hogy inkább 16:9es arányra tervezik őket és nem a 4:3-ra. Én megvárnám a Concorde saját tokját, ha várható a közeljövőben. Esetleg valaki bennfentesnek nincs infója?

beg

• Vendég
« Válasz #640 Dátum: 2013. Február 06. - 11:36:12 »
Bementem egy hozzám közeli számtech. boltba akik szoktak ilyet hozni, és ők mondták ezt a dátumot.

Idézek a concorde honlapjáról: "Árukészlet: Érkezése folyamatban. Várható érkezés: 2013.3.20"

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #641 Dátum: 2013. Február 06. - 11:53:45 »

Azért még lehet itt-ott kapni!!!  ;)
Megkapod a magadét!

maiden

• Vendég
« Válasz #642 Dátum: 2013. Február 06. - 12:03:06 »
Magyar techoldalakon ritkán lehet látni ilyen minőségű és műszaki tartalmú blogot:
A PLAY-t szedték szét és elemzik.

http://www.wikitech.hu/tablet/2013/02/06/szetkaptunk-egy-tablagepet/

Nem elérhető szasza

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #643 Dátum: 2013. Február 06. - 12:25:59 »
Lassan hozzák be a 8 "-os tokokat, eddig a  7, 9.7 " tabletek voltak piacon. Érdemes kínából rendelni. Én is intézem a héten. Van 3 típus, ami tetszik.
http://www.pandawill.com/stand-leather-case-for-8-inch-tablet-pc-black-p70434.html

Igen, ez tényleg szép tok, csak az a baj h nem illik rá pontosan.
Kedves Admin!

Nem tudnátok legalább annyit írni, hogy lesz nálatok tok vagy nem lesz tok?VAgy varrjak magamnak.
A másik, hogy aki írta hogy van külön erre készített tok, de linkelni nem szeretné esteleg magánban át tudná dobni?KÖszi

qltsar

• Vendég
« Válasz #644 Dátum: 2013. Február 06. - 12:37:22 »
Ez a gyari tok, ami teljesen pontosan passzol ra: http://tinyurl.com/b6l8lqe

Nem elérhető kuf

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #645 Dátum: 2013. Február 06. - 15:08:55 »
nem sikerul mukodesre birnom a play hdmi kimenetet. Vettem egy minihdmi-hdmi atalakitot es egy mukodo hdmi kabellel kotottem ossze egy sony tv-vel, de semmi. A playen a hdmi beallitasokat vegigkattingattam, ujrabootoltattam,de semmi. Az atalakito lehet esetleg rossz, a hdmi kabel mukodo, napi hasznalatban van.

Nem javasolt átalakító használata!!!

Biztos, hogy jó a HDMI kábeled?

Tabletek esetében jellemzően kábel kompatibilitási gond szokott lenni.
Nem véletlen árul a ConCorde is a tabletjeinek való, velük kompatibilis kábelt!

http://www.concorde.hu/index.php?fk=tablet&csz=02-05-5613

1, Szervizben ellenőriztesd le a HDMI csatlakozód.  Ha ez ott ok, akkor biztosan kábelhibád van.

koszi, akkor veszek egy gyari minihdmi-hdmi kabelt :) atalakito volt itthon ketto, a hdmi kabel pedig tuti jo :)

Nem elérhető szasza

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #646 Dátum: 2013. Február 06. - 15:18:14 »
Ez a gyari tok, ami teljesen pontosan passzol ra: http://tinyurl.com/b6l8lqe

köszi!

Nem elérhető Meridius

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #647 Dátum: 2013. Február 06. - 15:19:29 »
Concorde Tab SPEED mikor várható a boltokban? Remek alternatívának tűnik a Wayteq Xtab 70dci helyett, mert itt van HDMI+BT. remélem az olyan apró hülyeségeket mint a képernyő elmozdulás pár mm-el, orvosolják. Azt viszont nem értem, hogy miért nem tudnak egy izmosabb akksit pakolni az ilyen készülékekbe, még ha az egy pár ezres plusszkölcséget jelentene is..

beg

• Vendég
« Válasz #648 Dátum: 2013. Február 06. - 15:54:42 »
Concorde Tab SPEED mikor várható a boltokban? Remek alternatívának tűnik a Wayteq Xtab 70dci helyett, mert itt van HDMI+BT. remélem az olyan apró hülyeségeket mint a képernyő elmozdulás pár mm-el, orvosolják. Azt viszont nem értem, hogy miért nem tudnak egy izmosabb akksit pakolni az ilyen készülékekbe, még ha az egy pár ezres plusszkölcséget jelentene is..

Mert vastagabb, nehezebb, drágább lenne. Az meg nekem nem tetszene. Amit meg én kívánnék, az egy harmadiknak és így tovább. A sok igényből nehéz tökéletest alkotni, lehetetlen. (A kb 5 óra amúgy mihez képest kevés?)
Az akksi problémádat meg egy powerbank-al tudod orvosolni.

Képernyőelcsúszást itt a fórumban kb 2-3 embernél láttam lefényképezve, az is valójában 2 pixel elmozdulás volt. Az azért a 2mm-hez képest barokkos túlzás. Ha meg tényleg annyival van elmozdulva a tied, vidd be, helyrerakják.

Speed ügyben szintén idéznék a concorde honlapjáról, bár már kicsit unom, hogy más helyett olvasok/értelmezek: "Árukészlet: Érkezése folyamatban. Várható érkezés: 2013.3.18" forrás: http://www.concorde.hu/index.php?fk=tabok&csz=02-05-5629
« Utoljára szerkesztve: 2013. Február 06. - 16:06:42 írta beg »

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #649 Dátum: 2013. Február 06. - 16:30:21 »
Nem tudnátok legalább annyit írni, hogy lesz nálatok tok vagy nem lesz tok?VAgy varrjak magamnak.

Varrjál :D
De többet( nekünk is) és vastagcérnával, duplasteppel, hogy ne szakadozzon.
A befoglaló méretek: 198 x 154   és a leszorító köröm legyen 12 mm

Viccen túl:
Még januárban megrendeltük, de a világ másik végén megint ünnepelnek és a kínai holdújév miatt 2-3 hétre leállt teljesen minden

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #650 Dátum: 2013. Február 06. - 17:39:05 »

Varrjàl :D
De többet( nekünk is) és vastagcérnával, duplasteppel, hogy ne szakadozzon
Viccen túl:
Még januárban megrendeltük, de a világ másik végén megint ünnepelnek és a kínai holdújév miatt 2-3 hétre leállt teljesen minden
Akkor várjuk türelmesen a tokokat, csak varrják már... végig nézegettem az itt linkelt tokokat és rizikós, mert szinte mindegyik mérete más... és valószinű, hogy löttyögni fog benne a tab, pl a tinyurl-s linken kapott tok a 215x158 méretű tabhoz jó tehát némi csuszkálás biztos lenne. Admin legyél szíves majd a tok érkezését itt is megosztani velünk. Köszi az infot.

Nem elérhető sanzaa

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #651 Dátum: 2013. Február 06. - 18:33:53 »
Levágjátok egy rossz pulóver ujját, ákombákomöltéssel összevarjátok az egyik oldalát oszkész;)
Persze egy kitámasztós tok már komplikáltabb.
ConCorde 9.7 IPS Plus és ConCorde 6025CID vezetékes telefon :)

Nem elérhető stuart21

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #652 Dátum: 2013. Február 06. - 18:35:44 »
Concorde Tab SPEED

???
Én vagyok ennyire lemaradva? Szemezgetek a Playel, már 1 ideje, de még kivártam, + anyagiak.., DE mi az, hogy Concorde Tab SPEED? Eddig nem hallottam róla, pedig napi szinten olvasom a fórumot! A Playt a jobb tudása miatt akartam, bár picit a 8 col miatt is, de most megnéztem ezt a SPEED-et hát ugyan azt tudja.. csak 7 col, de végül is nekem tökéletesen jó volna az is, ráadásul 16:9. Hogy-hogy nincs még a fórumba se a SPEED? Vagy ebből még 1 darabot se adtak el?

Nem elérhető gycs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #653 Dátum: 2013. Február 06. - 18:50:05 »

Viccen túl:
Akkor várjuk türelmesen a tokokat, csak varrják már... végig nézegettem az itt linkelt tokokat és rizikós, mert szinte mindegyik mérete más... és valószinű, hogy löttyögni fog benne a tab, pl a tinyurl-s linken kapott tok a 215x158 méretű tabhoz jó tehát némi csuszkálás biztos lenne. Admin legyél szíves majd a tok érkezését itt is megosztani velünk. Köszi az infot.

Mint már írtam az a tok tökéletes, a honlapon van elírva a mérete a két tab egy és ugyanaz. Nekem bejött, aki nem szereti a körmös tokokat, annak jó alternatíva.

Nem elérhető Meridius

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #654 Dátum: 2013. Február 06. - 19:14:27 »
Concorde Tab SPEED

???
Én vagyok ennyire lemaradva? Szemezgetek a Playel, már 1 ideje, de még kivártam, + anyagiak.., DE mi az, hogy Concorde Tab SPEED? Eddig nem hallottam róla, pedig napi szinten olvasom a fórumot! A Playt a jobb tudása miatt akartam, bár picit a 8 col miatt is, de most megnéztem ezt a SPEED-et hát ugyan azt tudja.. csak 7 col, de végül is nekem tökéletesen jó volna az is, ráadásul 16:9. Hogy-hogy nincs még a fórumba se a SPEED? Vagy ebből még 1 darabot se adtak el?
Elvileg egy hónap múlva kerül a polcokra. Amúgy nagyobb a felbontása, + nincs rajta retardált fém hátlap ami leárnyékolná a wifit. Na meg egy tízessel olcsóbb.

Nem elérhető stuart21

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #655 Dátum: 2013. Február 06. - 19:17:57 »
Idézet
Elvileg egy hónap múlva kerül a polcokra. Amúgy nagyobb a felbontása, + nincs rajta retardált fém hátlap ami leárnyékolná a wifit. Na meg egy tízessel olcsóbb.

Köszi az infót. Egy szó van erre: AKAROM! :D

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #656 Dátum: 2013. Február 06. - 20:10:16 »

Concorde Tab SPEED
És az info-t, hogy nem fémhátlapja lesz hol olvastad? Mert csak annyit írnak, hogy matt fehér lesz. A Play és Speed között a különbségek:
Kijelző méret és felbontás : Play 8 col, 1024 x 768 pixel, 4:3 képarány
Speed 7 col, 1280 x 800 pixel, 16:9 képarány
Belső memória: Play 16Gb
Speed 8Gb
Akkumulátor: Play 3,7V, 4000mAh Li-Ion
Speed 3,7V, 3200mAh Li-Ion

Kb. Amivel csökkentették a Playhez képest annyit jelent az a 10000 Huf különbség. Sőt a Speed 5,3 Gb elhasználható tárhelyét hamar meg lehet tölteni (film, zene, játék)....A Speed inkább a Play kistestvére lesz....

Nem elérhető Meridius

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #657 Dátum: 2013. Február 06. - 21:22:12 »
És az info-t, hogy nem fémhátlapja lesz hol olvastad? Mert csak annyit írnak, hogy matt fehér lesz. A Play és Speed között a különbségek:
Itt van egy közeli kép:

http://tech2.hu/wordpress/wp-content/uploads/2013/02/concorde_tab_speed_05_tech2.jpg

Messor

• Vendég
« Válasz #658 Dátum: 2013. Február 07. - 00:16:30 »
Idézet

Legalább fél tucat üzlet van a neten ahol még árulják, tessék körülnézni!!! ( Árgép, Árukereső ..)

qltsar

• Vendég
« Válasz #659 Dátum: 2013. Február 07. - 04:05:52 »

Viccen túl:

Pedig az elvileg a tab gyartojatol van, es ok is gyartjak hozza a tokot is, nem szabadna rossznak lennie!