Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 517582 alkalommal)

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #960 Dátum: 2013. Március 21. - 07:56:09 »
Sziasztok! Sajnos rákönyöltem a tabletre és betört a kijelzője, nem is reagál semmilyen érintésre. Javítható? Mennyibe fog kerülni? Köszönöm a választ.

Felhívod a szervizt és pontos infót kapsz tölük
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

quasimidi

• Vendég
« Válasz #961 Dátum: 2013. Március 21. - 09:11:52 »
Sziasztok!

Először is köszi a CC-s csapatnak hogy ilyen pöpec kis tabletet sikerült összerakni, tegnap megkaptam és nagyon tetszik.
Szeretném megtudni valaki hozzáértőtől, hogy honnan tudok letölteni CWM recovery-t a gyári romhoz? Átolvastam a fórumot és nem találtam hivatkozást - vagy elkerülte a figyelmemet. Sima recovery-be be tudok bootolni (factory), de ott a háton fekvő android logo-n kívűl más lehetőségem nincs nagyon.
Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat!

Q.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #962 Dátum: 2013. Március 21. - 09:31:09 »
Sziasztok!

Először is köszi a CC-s csapatnak hogy ilyen pöpec kis tabletet sikerült összerakni, tegnap megkaptam és nagyon tetszik.
Szeretném megtudni valaki hozzáértőtől, hogy honnan tudok letölteni CWM recovery-t a gyári romhoz? Átolvastam a fórumot és nem találtam hivatkozást - vagy elkerülte a figyelmemet. Sima recovery-be be tudok bootolni (factory), de ott a háton fekvő android logo-n kívűl más lehetőségem nincs nagyon.

Q.

Itt találsz http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=361.msg10137#msg10137
megegyezik a Novuméval, ne ijesszen meg
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

quasimidi

• Vendég
« Válasz #963 Dátum: 2013. Március 21. - 10:07:13 »
Köszönöm rstwingo, sikerült a flashelés a megadott leírásnak megfelelően, újraindult a tab és most egy szép hófehér képernyő fogad (nem bootol), bármit is csinálok.
Van valami tipp esetleg amit lehet még csinálni?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #964 Dátum: 2013. Március 21. - 13:46:21 »

Itt találsz http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=361.msg10137#msg10137
megegyezik a Novuméval, ne ijesszen meg

Köszönöm rstwingo, sikerült a flashelés a megadott leírásnak megfelelően, újraindult a tab és most egy szép hófehér képernyő fogad (nem bootol), bármit is csinálok.

JAJ? NEM! NEM ! NEM!
A Novum és PLAY bootloadere más ami miatt a linkelt CWM nem kompatibilis !!!!!!!!!!!!

A Novumos CWM-et nem szabad a PLAY-re feltenni. Ez "féltéglásítja" a készüléket és ez ebben a formában nem is garanciális.

Ismereteink szerint a PLAY-re nincs kimondottan portolt CWM, így ez a "játék" jelenleg felejtős.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #965 Dátum: 2013. Március 21. - 14:07:34 »

Bocs nem volt szándékos, de én ezt olvastam valahol, már nem tudom pontosan hol(sok fele járok)
próbáld újra rakni a romot, annak rendbe kell tenni-e
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető HUNjozsi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #966 Dátum: 2013. Március 21. - 15:18:41 »
Ma megkaptam a tabletet  :) Nagyon tetszik, még kicsit hozzákell szoknom ugyan, de nagyon jó, megnéztem rajta pár funkció-t hogy működik-e rendesen, és igen müködik :D Köszönöm a Concorde-nak hogy egy ilyen jó tabletet gyártott :D

beg

• Vendég
« Válasz #967 Dátum: 2013. Március 21. - 17:17:07 »
Sziasztok!

Q.
Engem, mint lelkes amatőrt világosítson már fel valaki, hogy egy 2 napos garanciális tabletre minek CWM? Backupolni? Millió+1 app van hozzá. Főzött 4.2 romot felrakni? Miért, van hozzá? Nincs. Akkor? Komolyan nem értem... Na de legalább megvan a kolléga esti elfoglaltsága. ADB, RK tool, miegyéb.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 21. - 17:23:39 írta beg »

Nem elérhető Sanyiii

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #968 Dátum: 2013. Március 21. - 18:56:12 »
Sziasztok
esetleg nem lehet valahogyan megoldani hogy egy nem kompatibilis 3g stick kompatibilis legyen?
driver vagy valami?
mert fel ismeri meg csatlakozik is csak nincs net...

beg

• Vendég
« Válasz #969 Dátum: 2013. Március 21. - 19:52:12 »
Igen azzal.
Itt még azt írtad,  hogy kompatibilissel próbálod.  Most akkor mivel?  Amit rstwingo kolléga javasolt akkor,  azt is kipróbáltad?

Nem elérhető Sanyiii

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #970 Dátum: 2013. Március 22. - 13:40:22 »
Ez egy másik....
az baráté volt

beg

• Vendég
« Válasz #971 Dátum: 2013. Március 25. - 10:12:41 »
Ez egy másik....
az baráté volt
Nos igazából a kernelbe kellene beleforgatni a drivert, de azt a CC-s segítség nélkül nem fogod megoldani. Ezért vannak a kompatibilitási listák, hogy először azokat elolvassuk, és aszerint választunk modemet. Vagy beledugod azt a sim-et egy wifi tether funkciót tudó telefonba.

quasimidi

• Vendég
« Válasz #972 Dátum: 2013. Március 25. - 13:16:56 »
Kérem szépen a szakik (és tapasztaltak) segítségét:
Jelenleg is hallgatok zenét a tabon (a gyári lejátszóval és egyedi effektel - 3D nélkül), viszont teljesen olyannak tűnik a tab hangzása, mintha nem lennének mélyhangok és "víz alól" szólna a zene. Pedig egy egész jó kis fülesem van, telefonon (ami szintén androidos) nagyon szépen szól a gyári lejátszó is. Másik lejátszót próbáltam (WinAMP) és ugyanez a "vízalólbugyogahang" effekt van :)
Előre is köszönöm mindenkinek!

quasimidi

• Vendég
« Válasz #973 Dátum: 2013. Március 25. - 14:11:27 »
Kérem szépen a szakik (és tapasztaltak) segítségét:
Jelenleg is hallgatok zenét a tabon (a gyári lejátszóval és egyedi effektel - 3D nélkül), viszont teljesen olyannak tűnik a tab hangzása, mintha nem lennének mélyhangok és "víz alól" szólna a zene. Pedig egy egész jó kis fülesem van, telefonon (ami szintén androidos) nagyon szépen szól a gyári lejátszó is. Másik lejátszót próbáltam (WinAMP) és ugyanez a "vízalólbugyogahang" effekt van :)
Előre is köszönöm mindenkinek!

Nos, sikerült ráakadnom a probléma forrására. Ha valakinek esetleg ez segítség lehet: ne használjatok mikrofonnal egybeépített (4 érintkezős jack) fülest, mert akkor a hang nagyon rossz lesz. "Normál", 3 érintkezős fülhallgatóval jól működik a tab.
« Utoljára szerkesztve: 2013. Március 25. - 14:15:09 írta quasimidi »

Nem elérhető Sanyiii

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #974 Dátum: 2013. Március 25. - 16:33:27 »
Nos igazából a kernelbe kellene beleforgatni a drivert, de azt a CC-s segítség nélkül nem fogod megoldani. Ezért vannak a kompatibilitási listák, hogy először azokat elolvassuk, és aszerint választunk modemet. Vagy beledugod azt a sim-et egy wifi tether funkciót tudó telefonba.
És ahol kéri a hálózati kulcs megadását a telefon ott mit kéne megadnom? (gondolom a függetlenítő kódot)
És ezt a kódot meg tudom e szerezni valahonnan?

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #975 Dátum: 2013. Március 25. - 16:40:46 »
Nos, sikerült ráakadnom a probléma forrására. Ha valakinek esetleg ez segítség lehet: ne használjatok mikrofonnal egybeépített (4 érintkezős jack) fülest, mert akkor a hang nagyon rossz lesz. "Normál", 3 érintkezős fülhallgatóval jól működik a tab.

Annyit tudsz még tenni, ha mikrofonos fülesed van, hogy nem dugod be teljesen. Kicsit játszani kell vele, mert van hogy a jobb oldali nem szól így nekem, de ha eltalálod akkor tökéletes.

beg

• Vendég
« Válasz #976 Dátum: 2013. Március 25. - 19:29:50 »
És ahol kéri a hálózati kulcs megadását a telefon ott mit kéne megadnom? (gondolom a függetlenítő kódot)
Remélem azért te legalább tudod,  hogy hol tartasz, mert én kezdem elveszíteni a fonalat.  Ha esetleg az a kérdés, hogy a simet dugdosod egy kártyazáras készülékbe, akkor egyrészt gratulálok, másrészt jó volna tudni, hogy a készüléken van beállítva védelem (ezt a kódot a gazdájától kérd)  vagy szolgáltató szintű.  Ha a második, akkor nem tudsz mit tenni. De attól tartok, ez már nem erre a fórumra tartozik.

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #977 Dátum: 2013. Március 25. - 19:49:43 »
Sziasztok!
Van egy Telenoros ZTE MF 668A Stickem amivel eddig tökéletesen működött a tab de tegnap óta azt játssza velem hogy PIN kód beütése után egyszerűen nem csinál semmit. Mintha be se lenne dugva a Stick. A Stickkel tutira nincs probléma mert számítógépen működik. Valaki nem tudja mi lehet a probléma?

beg

• Vendég
« Válasz #978 Dátum: 2013. Március 25. - 20:11:08 »
Sziasztok!
Van egy Telenoros ZTE MF 668A Stickem amivel eddig tökéletesen működött a tab de tegnap óta azt játssza velem hogy PIN kód beütése után egyszerűen nem csinál semmit. Mintha be se lenne dugva a Stick. A Stickkel tutira nincs probléma mert számítógépen működik. Valaki nem tudja mi lehet a probléma?
Próbáld meg azt, hogy a  pin kódot kikapcsolod (pl. gépen) és utána dugod a tabba.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #979 Dátum: 2013. Március 26. - 07:48:20 »

Akkor nyomj egy Dismis vagy mégsem gombot, akkor beenged a telefonba (PDA lesz), csak telefonálni nem tudsz, más mindent és kitudod kapcsolni
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető laci1234

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #980 Dátum: 2013. Március 26. - 08:35:50 »
Sziasztok, érdekelne, hogy mikor érkezik a play-hoz tok a CC-hez, mert amit találok a neten, az csak fekete...(asszonynak meg az nem tetszik...). Netán az is 04.05. körül érkezik, mint a speed?

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #981 Dátum: 2013. Március 26. - 15:31:55 »
Próbáld meg azt, hogy a  pin kódot kikapcsolod (pl. gépen) és utána dugod a tabba.

Így meg azt csinálja hogy pár másodpercre megjelenik lent a térerő jelző és ki is írja hogy Telenor HU de aztán eltűnik és megint mintha be se lenne dugva a stick.

beg

• Vendég
« Válasz #982 Dátum: 2013. Március 26. - 17:04:12 »
Így meg azt csinálja hogy pár másodpercre megjelenik lent a térerő jelző és ki is írja hogy Telenor HU de aztán eltűnik és megint mintha be se lenne dugva a stick.
Más egyebet felismer az OTG kábellel? Pl. egér, pendrive?

Nem elérhető bopeti

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #983 Dátum: 2013. Március 26. - 21:24:03 »
Más egyebet felismer az OTG kábellel? Pl. egér, pendrive?

Igen. Csak a mobil stick nem akar működni.

Nem elérhető waterphone

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #984 Dátum: 2013. Március 27. - 10:52:33 »
Megrendeltem. Nem nagy hír, de borzasztó kíváncsi vagyok mennyire kompromisszumos eszköz.
Legyen jó, és jó lesz.

Nem elérhető maxiking

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #985 Dátum: 2013. Március 28. - 19:42:20 »
Sziasztok!

Egy hónap szerviz után(alaplapcsere) ma átvehettem a táblagépem, és csodálkozva tapasztaltam hogy a belső memóriában korábbi használatból(nem a saját) visszamaradó fájlok, mappák voltak. Többek között XXX tartalom is.
Kérdezném a kedves szervizes kollegákat, hogy ez hogy lehetséges? Az alaplap tán egy másik gépből lett kiszerelve?
Nem kötözködni akarok, de mondjuk ha nem én kapom meg a gépet, hanem egy gyerek, akkor az valamilyen szinten bűncselekménynek számít, aminek jogi következményei lehetnek.
Kérem, a jövőben jobban figyeljenek erre!

Üdvözlettel: maxiking

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #986 Dátum: 2013. Március 29. - 08:37:30 »
Egy hónap szerviz után(alaplapcsere) ma átvehettem a táblagépem, és csodálkozva tapasztaltam hogy a belső memóriában korábbi használatból(nem a saját) visszamaradó fájlok, mappák voltak. Többek között XXX tartalom is.
Kérdezném a kedves szervizes kollegákat, hogy ez hogy lehetséges? Az alaplap tán egy másik gépből lett kiszerelve?
Nem kötözködni akarok, de mondjuk ha nem én kapom meg a gépet, hanem egy gyerek, akkor az valamilyen szinten bűncselekménynek számít, aminek jogi következményei lehetnek.
Kérem, a jövőben jobban figyeljenek erre!

A visszajelzést köszönjük, az eset kivizsgálását megkezdtük.
( Kérem privátban küldj egy tab sorozatszámot)

Új paneleket jellemzően a gyártól kapjuk, az ilyen irányú beszerelésnél eddig ellenőrzést az "új"-at feltételezve nem végeztünk.

Nem elérhető skyrolls

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #987 Dátum: 2013. Március 30. - 08:33:06 »
Sziasztok!
Telenor-os feltöltő kártyás interneten gondolkodom, ehhez HUAWEI E303S-t adnak.
Van valakinek tapasztalata erről a modemről, tudja kezelni a PLAY?

Nem elérhető hunter169

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #988 Dátum: 2013. Március 30. - 21:11:18 »
Sziasztok!Tudja valaki mikor lesz kapható billentyűzetes tok a tablethez?És ha lesz mennyibe kerülne?

beg

• Vendég
« Válasz #989 Dátum: 2013. április 02. - 08:39:12 »
Sziasztok!Tudja valaki mikor lesz kapható billentyűzetes tok a tablethez?És ha lesz mennyibe kerülne?
Páran már linkeltek be hasonlót, de nem nehéz a google-ban sem rátalálni. A varázsszavak: 8 tablet tok billentyűzet. Nem olyan bonyolult.