Szerző Téma: Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről  (Megtekintve 536083 alkalommal)

Nem elérhető DQ

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről
« Válasz #30 Dátum: 2012. December 03. - 18:56:26 »
>>> Most még nincs, de a play- el jönnek a kiegészítők is.
Ezt hogyan kell érteni? A dobozban lesz védőfólia, esetleg magán a kütyün gyárilag, vagy azonnal megjelenik a webáruházak polcain, amint megérkezik végre a play?
Másik kérdés: 1 év a gari, vagy 2? van bolt ahol egyet írnak, van, ahol kettőt...

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2012. December 04. - 09:58:07 »
Ezt hogyan kell érteni? A dobozban lesz védőfólia, esetleg magán a kütyün gyárilag, vagy azonnal megjelenik a webáruházak polcain, amint megérkezik végre a play?
Másik kérdés: 1 év a gari, vagy 2? van bolt ahol egyet írnak, van, ahol kettőt...

A tabon van fólia, a kérdés így ebben a formában tehát felesleges

Részünkről kiegészítők forgalmazása ( mint tokok) a készülék megjelenése után várhatók.

A ConCorde garancia EGY ÉV! 
Vannak olyan üzletek akiknél kettő vagy három év garancia is vásárolható hozzá, de ez külön szerződés( természetesen extra felárral)

Nem elérhető szaby2007

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2012. December 04. - 11:28:07 »
A tabon gyárilag is jó minőségű fólia lesz?
Mert itt fórumon írta valaki Novum-on gyárilag nem túl jó minőségű fólia volt e elmosódnak a kontrasztok, homályosabb minden,át rakta plusz-hoz kapott fóliát és az  kristálytisztán átlátszó képet adott, olyan mintha kicserélték volna a kijelzőt.

Nem elérhető DQ

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2012. December 04. - 11:31:46 »
Szóval KÉPERNYŐVÉDŐ fólia van rajta? Tehát nem arra gondolok, amivel kijönnek a telefonok, navik, tabok, lcd-tv-k, hanem a tényleges védőfóliára (pl. Brando és társai), amit azért tesz rá az ember, hogy kímélje az eszközt.
(Ismerősöm egy hete kapta meg a ONE-t, azon csak a szokásos gyári, NEM védőfólia volt - alatta buborékokkal, s a szélén már kezd el is válni). Azért kérdezem, mert ha gyárilag a része, ha nem is egy Brando, de valamilyen erre célra szánt fólia, akkor nem rendelek hozzá külön.
Garancia. Nem akarok reklámozni senkit, de 44.9e-ért 2 év garanciával van feltüntetve az egyik webáruházban... Akkor ez valószínűleg elírás lesz a részükről...

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2012. December 04. - 14:26:14 »
(Ismerősöm egy hete kapta meg a ONE-t, azon csak a szokásos gyári, NEM védőfólia volt - alatta buborékokkal, s a szélén már kezd el is válni). Azért kérdezem, mert ha gyárilag a része, ha nem is egy Brando, de valamilyen erre célra szánt fólia, akkor nem rendelek hozzá külön.

Ismétlem:  nem kijelzővédő fólia, hanem szállítási fólia van a készüléken.

Nem elérhető zrx8

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2012. December 05. - 01:19:54 »
Tisztelt ConCorde !

Két kérdésem van.

1. milyen garanciális feltételek vonatkoznak a tabletek esetleges pixelhibáira ?

2. a minap kipróbáltam Önöknél két Tab Play-t, és az egyiknél az érintőképernyő röviddel az élesztés után rendszeresen 'megbolondult', azaz kezelhetetlenül érzékennyé vált. Kérdésem: ha vásárolok egy Play-t, és ne adj' Isten egy ilyen hiba lép fel, akkor azonnal cserélik-e új készülékre, vagy szervizbe megy ?

Köszönöm.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2012. December 05. - 08:40:33 »
1. milyen garanciális feltételek vonatkoznak a tabletek esetleges pixelhibáira ?

2. a minap kipróbáltam Önöknél két Tab Play-t, és az egyiknél az érintőképernyő röviddel az élesztés után rendszeresen 'megbolondult', azaz kezelhetetlenül érzékennyé vált. Kérdésem: ha vásárolok egy Play-t, és ne adj' Isten egy ilyen hiba lép fel, akkor azonnal cserélik-e új készülékre, vagy szervizbe megy ?

Pixelhiba:
Az Európai Unióban egységesen elfogadott szabvány szerint alkalmazzuk mi is ( nem is térhetünk el  ),  Kijelzőátlóra és felbontásra meghatározva.

„A maximum engedélyezett hibák száma (első+második+harmadik típusú): 5 képponthiba, melyből maximum egy lehet fényes, egy sötét és három vörös, zöld vagy kék. Ezen kívül a csoporthiba szabály kimondja, hogy nem lehet több mint kettő hibás fényes vagy sötét pixel egy 5 képpont sugarú területen. Szintén hibásnak számít az a kijelző, ahol egy 5x5 képpontos területen 2 vagy több vörös, zöld vagy kék pixel fordul elő.”

A 15" ill. kisebb LCD kijelzők felbontása 1024x768 pixel esetén  2 mindig fényes pixelt már nem enged meg a szabvány
Értelemszerűen ha ennél több van akkor csere

A 2. pontban feltet kérdést nem tudom értelmezni.
Négy bemutató készülékünk van, amely "össze-vissza jár" újságiróknál, bloggereknél, és nálunk is a bemutatókon.
Ezeket heti rendszeres időközönként takarítom, mert egy-egy ilyen teszt után hihetetlen mennyiségű programot ami sok esetben nem is kompatibilis tesznek fel rá.
Ezekből levonni bármi következtetést ebben a formában teljesen felesleges.

Nem elérhető monti0222w

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2012. December 05. - 20:20:24 »
Már várom a playt nagyon!Kíváncsiságom erősebb a vágyamnál!

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2012. December 07. - 15:10:30 »
Üdv!

2 kérdés:

A Play-en alapból rajta van a Gtalk? (Úgy találtam, hogy ezt némely más gyártótól származó hasonló kategóriás tableten kihagyták)

A ConCorde-nak mi az álláspontja a rootolásról illetve custom ROM használatáról a garanciát/jótállást tekintve?

Nem elérhető nyirog

• Adminisztrátor
  • Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2012. December 07. - 15:22:24 »
Üdv!

2 kérdés:

A Play-en alapból rajta van a Gtalk? (Úgy találtam, hogy ezt némely más gyártótól származó hasonló kategóriás tableten kihagyták)

A ConCorde-nak mi az álláspontja a rootolásról illetve custom ROM használatáról a garanciát/jótállást tekintve?
Rajta van a talk.
Rootolhatod, a CC rugalmas ebből a szempontból. Ha hardver problémád van, nem fognak belekötni a rootba, simán javítják/cserélik garanciában. Ha szoftveresen szúrod el, és úgy viszed be akkor csúnyán fognak nézni, de ha egy újraromolással megoldják akkor nem lesz gond.
Viszont ha custom rommal szúrod el, akkor nagyon-nagyon csúnyán fognak rád nézni ha beviszed

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2012. December 07. - 15:37:21 »
Rootolhatod, a CC rugalmas ebből a szempontból.

Ez jó hír.
Először csak rootolni szándékoznám, custom ROM-ot esetleg csak akkor ha biztosan jó CyanogenMod vagy hasonló elérhető lesz rá.
Ezt a nagyon-nagyon csúnyán nézést úgy érted, hogy akkor történik / jön elő garanciális hardveres hiba, mialatt custom ROM van rajta, vagy hogy eleve a custom ROM okozza a hardveres hibát (amit azért szerintem elég nehéz összehozni)?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2012. December 07. - 15:42:50 »
Rootolhatod, a CC rugalmas ebből a szempontból.

Ez jó hír.
Először csak rootolni szándékoznám, custom ROM-ot esetleg csak akkor ha biztosan jó CyanogenMod vagy hasonló elérhető lesz rá.
Ezt a nagyon-nagyon csúnyán nézést úgy érted, hogy akkor történik / jön elő garanciális hardveres hiba, mialatt custom ROM van rajta, vagy hogy eleve a custom ROM okozza a hardveres hibát (amit azért szerintem elég nehéz összehozni)?

Csúnyán néznek ergó értsd: csúnyán néznek :). Ha a probléma megoldható nincs gáz, ha cserélni kell valamit benne miatta, akkor lehet előjön a garis kérdés (de nem hiszem).

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2012. December 07. - 15:57:16 »
Csúnyán néznek ergó értsd: csúnyán néznek :).
Ok, én pedig elszégyellem magam ebben az esetben, de a végén remélhetőleg lesz egy még mindig működő tabom :)

Most már csak az kellene, hogy minél hamarabb meg is érkezzen.

Nem elérhető zrx8

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2012. December 08. - 10:34:08 »
kérem, ha valaki talál tesztet a Play-ről, linkelje be ide

köszi

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2012. December 09. - 10:28:06 »
Sziasztok!
Nemrég megrendeltem a tab play készüléket, és 13.-a körül hozzák is. Nagyon megörültem, mikor láttam, hogy van egy ilyen fórum, és a sok kérdésre már is találtam választ. Valamint most olvastam a tablethez lehet venni 3G sticket. Lehet, hogy kicsit buta kérdés lesz, de a stick olyan mint egy normális internet előfizetés, szóval havonta kell fizetni, vagy nekem kell feltölteni mindig? Előre is köszi :)

mkoch820

• Vendég
« Válasz #45 Dátum: 2012. December 09. - 10:42:08 »
Ugyanúgy, mint a telefonoknál, attól függ, milyen SIM kártyát raksz bele. Van feltöltéses és havi előfizetéses is.

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2012. December 09. - 11:53:40 »
Értem, köszönöm a gyors választ :)

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2012. December 09. - 11:57:50 »
Nemrég megrendeltem a tab play készüléket, és 13.-a körül hozzák is.
Biztos, hogy 13-án fog érkezni? A ConCorde facebook oldalán 17-ét írnak várható érkezésnek, márpedig gondolom mindenki más is tőlük szerzi be.

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2012. December 09. - 13:08:44 »
Hát...bonyolult kérdés...én az edigitaltól rendeltem meg, de a 17.-i hétre rendeltem, mert nekem amúgy se lenne jó a 13.-a. de a kérdésedre a válasz: az edigitalnál 13.-a a várható érkezés,.

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2012. December 09. - 14:09:32 »
Én December 6-án voltam bent a Concorde szervizben, akkor ott azt mondták, hogy Dec 10-én érkezik az első szállítmány, de előfordulhat késés, tehát csak tájékoztató jellegű a dátum. Én is előrendeltem, mert elég sok más tabot végig néztem, de ez nagyon bejött és nagyon ideális amire szeretném használni. Egy fontos adat kimaradt a specifikációból a grafikai chip a tabletben egy Mali400-as ( ezt pótolják majd az adatlapokon). Nagyon várom már a tablet érkezését és remélem, hogy a kiegészítők is hamar megérkeznek majd.

mkoch820

• Vendég
« Válasz #50 Dátum: 2012. December 09. - 14:13:04 »
Legelső kommentben benne van :)

"Megnyitjuk a ConCorde tab PLAY táblaszámítógép fórumát.  Ez a fórumtopik szolgál  felhasználóknak, érdeklődőknek, Kérdések, válaszok, tapasztalatok a ConCorde tab PLAY készülékről.

- 8” IPS LCD multi-touch kapacitív (1024 x 768 pixel, 4:3 képarány, 160dpi)
- RockChip RK 3066 Dual Core 1,6 GHz CPU + Mali 400-MP4@320MHz GPU
- Android™ 4.1.1 Jelly Bean
- 1GB DDR3 RAM,    16GB nand flash
- WiFi   802.11 b/g/n + Bluetooth

Bővebben:

http://www.concordetablet.com/concorde_tab_play_16gb.html

http://www.concordetablet.com/concorde_tab_play_16gb.html#specifikacio

Mint a termék importőre nagykereskedőink árképzésébe nincs beleszólásunk. Az általunk üzemeltetett webshopban ez a termékár:  44.990 Ft bruttó végfelhasználói ár"

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2012. December 09. - 14:14:42 »
Vajon ez a GPS vevő működne a tablettel? www.blu-max.com/products/gps_101_receiver.html

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2012. December 09. - 19:25:51 »
Vajon ez a GPS vevő működne a tablettel? www.blu-max.com/products/gps_101_receiver.html

Passz, de ha nem akarsz szarakodni, megveszed a CC-s GPS vevőt, azzal tuti megy bluetooth-on.

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2012. December 09. - 19:37:37 »
Passz, de ha nem akarsz szarakodni, megveszed a CC-s GPS vevőt, azzal tuti megy bluetooth-on.

Kénytelen vagyok linket kérni, mert én ilyet nem találok se a webshopban, se www.concordetablet.com-on, se Google-lel.

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #54 Dátum: 2012. December 09. - 19:38:40 »

Kénytelen vagyok linket kérni, mert én ilyet nem találok se a webshopban, se www.concordetablet.com-on, se Google-lel.

Mert még nem vitték fel a shopba! :)
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2012. December 09. - 19:46:16 »
Mert még nem vitték fel a shopba! :)
Áhá, értem. És várhatóan milyen árban lesz?
(Ahogy elnézem egész olcsón lehet használtan kapni olyan és ahhoz hasonló GPS-eket, mint amilyet linkeltem.)

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2012. December 09. - 20:01:35 »
Ez más téma: A NOVUM hogy-hogy ennyivel drágább a Play-nél? a proci ugyanaz, a GPU ugyanaz, az android ugyanaz..cska a 9.7-es kijelző miatt?

Nem elérhető Emoryy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2012. December 09. - 20:08:44 »
Ez más téma: A NOVUM hogy-hogy ennyivel drágább a Play-nél? a proci ugyanaz, a GPU ugyanaz, az android ugyanaz..cska a 9.7-es kijelző miatt?
+ nagyobb akksi (majdnem 2x-ese a Play-nek)
+ 1db USB OTG (specifikációkban legalábbis ez van)
+ 1 hátsó fényképező, ráadásul mind2 nagyobb felbontású
+ fényérzékelő

Nem elérhető kaszas9714

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2012. December 09. - 20:33:11 »
Értem. még hírtelen az jutott eszembe, hogy mekkora lehet a play kijelzője. tehát maga a kijelző. mert a 8", az elvileg kicsivel nagyobb mint 20 centi. Ami valamivel nagyobb mint a iPad mini. Tehát tulajdonképp kézbe véve mekkora lehet? Ezen már érdemes filmet nézni, és játszani? mert sok barátomnak van 7" tabja, de az szerintem nagyon pici. de az iPad pedig meglepően nagynak tűnik..:) remélem érthető..:D

mkoch820

• Vendég
« Válasz #59 Dátum: 2012. December 09. - 20:37:43 »
http://logout.hu/bejegyzes/joeyi/concorde_tab_play/hsz_1-50.html

Itt jól látszik iPad-hez, meg minihez, meg nexus 7-hez, stb-hez viszonyítva. Természetesen az egész készülék ekkora, nem a kijelző csak. A 7" nagyon kicsinek tűnik ránézésre, de kézbe véve már nem annyira, ha használni kezded. Ez hosszában ugyanakkora, szóval filmezni nem fogsz vele jobban, mint egy 7 colossal, csak a fekete sáv lesz nagyobb alul és felül :D sajnos a filmek nagyrészt szélesvásznúak, ez meg pont nem abba az irányba nagyobb :)

Értsd:
 nexus 7: 198,5x120mm
 tab play: 198x152mm
« Utoljára szerkesztve: 2012. December 09. - 20:41:26 írta mkoch820 »