Szerző Téma: Általános kérdezz-felelek  (Megtekintve 495757 alkalommal)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek
« Válasz #150 Dátum: 2013. Június 04. - 16:35:24 »
1, ConCorde szerviz és bemutató terem.   1113 Budapest Daróci u 1.-3.

2, dolgozunk rajta.   DLNA ügyben nem is tényleges megvalósítás, hanem a mögöttes szerzői jogi kérdés a bonyolultabb.

3, Igen, várhatóan 5"  5 héten belül  ;)

5"???????????
Infok? Áhhh az már elég rendesen érdekelne, a mostani szarkatelem helyett el kéne egy új :)

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re:Általános kérdezz-felelek
« Válasz #151 Dátum: 2013. Június 04. - 16:55:55 »
3, Igen, várhatóan 5"  5 héten belül  ;)
wow, a nap híre! ha ez igaz, kb le is zárul a kiválasztási folyamat. már az enyém :-)
ha dobtok mellé egy flip covert, bele még egy giga ramot, esetleg 8 helyett 16 gigás belső kártyát, akkor tiétek a best buy és a must have plecsni.

Nem elérhető Boschman

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #152 Dátum: 2013. Június 05. - 07:27:34 »
Azért ez kissé inkorrekt dolog, hogy egy szót sem ejtettek róla, hogy néhány hét múlva megjelenik egy nagyobb tárhellyel bíró készülék is!

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2013. Június 05. - 08:45:30 »
Azért ez kissé inkorrekt dolog, hogy egy szót sem ejtettek róla, hogy néhány hét múlva megjelenik egy nagyobb tárhellyel bíró készülék is!

Beszélgessünk őszintén!
Nem volt szándékunkban 8 GB-os Nand flash-el szerelt készüléket forgalomba hozni.
A belső tesztelőinkkel történt egyeztetés után választottuk ki azt a modellt ami áprilisban kereskedelmi forgalomba került.
Ha olvastál teszteket és visszajelzéseket e készülékkel kapcsolatban gyakorlatilag a legnagyobb panaszáradat amiatt jött a készülékről, hogy " 4GB nand flash kevés".
Linkeket ezügyben kár most ide betennem, de olyan mértékű "negatív hadjárat" volt ezügyben, hogy emiatt a gyártóval történt egyeztetés után arra jutottunk, hogy a 4 GB nand flash helyett 8 GB-ost kérünk gyártásban.
Ez viszont a készülék árát is megemelte ( 74.990 -> 79.990 )
Mondhatnám, hogy ti, a felhasználók reklamációját hallgattuk meg ezzel és emiatt született ez a döntés.
Ezután ezt " inkorrekt dolog"-nak bélyegezni "inkorrekt dolog" ;)

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #154 Dátum: 2013. Június 05. - 08:55:17 »

Akire viszont szeretném 8GB-osra cseréltetni (készülékem+5eFt)!  ;D

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2013. Június 05. - 09:43:49 »
Beszélgessünk őszintén!
Nem volt szándékunkban 8 GB-os Nand flash-el szerelt készüléket forgalomba hozni.
A belső tesztelőinkkel történt egyeztetés után választottuk ki azt a modellt ami áprilisban kereskedelmi forgalomba került.
Ha olvastál teszteket és visszajelzéseket e készülékkel kapcsolatban gyakorlatilag a legnagyobb panaszáradat amiatt jött a készülékről, hogy " 4GB nand flash kevés".
Linkeket ezügyben kár most ide betennem, de olyan mértékű "negatív hadjárat" volt ezügyben, hogy emiatt a gyártóval történt egyeztetés után arra jutottunk, hogy a 4 GB nand flash helyett 8 GB-ost kérünk gyártásban.
Mondhatnám, hogy ti, a felhasználók reklamációját hallgattuk meg ezzel és emiatt született ez a döntés.
én, mint potenciális vásárló, üdvözlöm a döntést! amikor bent jártam nálatok, én is úgy nyilatkoztam, hogy inkább fizatnék többet egy 8 gb-osért.

cc-t szerintem maximum az a vád érheti, hogy nem tájékoztatta a nagyérdeműt arról, hogy változás lesz, és a vásárlás előtt állóknak nem volt meg így a választási lehetősége. természetesen egy gyártó elvitathatatlan joga, hogy a termékeit előzetes tájokoztatás nélkül változtassa. amiről én beszélek, az sokkal inkább az a bizalmi légkör, melyben a cc az ügyfeleit partnernek tekinti tájékoztatás szintjén is, és aminek felépítése és fenntartása a cc elemi érdeke, a sikerének kulcsa.

hogy hasonló vád ne érhessen benneteket, jó lenne, ha kaphatnánk némi háttérinformációt az említett 5"-os készülékről. csak magunk között, ha már őszintén beszélgetünk... :)

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #156 Dátum: 2013. Június 05. - 09:45:45 »
Beszélgessünk őszintén!

Kedves Admin. Olyan vagy , mint a politikusok szépen mellébeszéltél. Boschman nem azt nevezte inkorrektnek, hogy felhasználói kérésre módosítottatok, hanem azt, hogy erről egy szót sem szóltatok mondhatni elhallgattátok. Esélyt se adtatok rá, hogy válaszhassunk, hogy melyiket válasszuk. (gondolom üzleti megfontolásból) Megjegyzem nekem a 4 Gb -os meg lett támogatva egy 32 Gb -os gyors kártyával és így semmi gondom vele.
Miért tüntettétek el a 4 Gb-verziót teljesen a honlapotokról? Mintha nem is lett volna. Le akartam tölteni a használatit de sehol se találni a ConCorde 5700 4 Gb -os verziót. Miért?
Más. Egy előző megjegyzésemben már kérdeztem de nem válaszoltál. Az én gépem kinaiul indult el. Aki nem tud kinaiul az hogyan állítsa be? Miért indult kinaiul??
A használati utasításban a specifikációban az USB -nél az szerepel, hogy USB 2.0 OTG. Kiderült a rom nem tudja az OTG funkciót. Pedig nekem feltétlen szükségem van rá. Megjegyzem kettő kábelt is vettem mire kiderültt, hogy nem a kábel a hibás. Az fb -n kapott választ tudomásul vettem nem reklamáltam. Bár a rom frissítéstől azért félek. A rootolás is csak véletlenszerüen sikerült.
Egyébként a félreértések elkerülése végett nagyon meg vagyok elégedve a ConCorde 5700 -al.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #157 Dátum: 2013. Június 05. - 12:11:36 »
Kedves Admin. Olyan vagy , mint a politikusok szépen mellébeszéltél. Boschman nem azt nevezte inkorrektnek, hogy felhasználói kérésre módosítottatok, hanem azt, hogy erről egy szót sem szóltatok mondhatni elhallgattátok. Esélyt se adtatok rá, hogy válaszhassunk, hogy melyiket válasszuk. (gondolom üzleti megfontolásból) Megjegyzem nekem a 4 Gb -os meg lett támogatva egy 32 Gb -os gyors kártyával és így semmi gondom vele.
Miért tüntettétek el a 4 Gb-verziót teljesen a honlapotokról? Mintha nem is lett volna. Le akartam tölteni a használatit de sehol se találni a ConCorde 5700 4 Gb -os verziót. Miért?

Nagyon sok kérdésre nem is biztos, hogy kellene válaszolnunk. ;)
Nem, nem vagyunk politikusok, de sajnos cégünk 23 éves történetében azt már megszoktuk, ha hozunk egy A döntést az lesz akinek tetszik és lesz akinek nem.

A 4GB nand változat felhasználói kérésre megszünt.
Amikor cégünk a döntést ezügyben meghozta, akkor erről a facebookunkon a marketingeseink kiadták a maguk közleményét.

Bele mehetünk a részletekbe, de felesleges, hisz ismereteink szerint az "első" 500 darabos szállítmány teljesen elfogyott.
Tehát akkor amikor múlt héten a döntés ezügyben megszületett nálunk,  aki vett a még áprilisi szállítmányból, az minusz 1 hónap!
Nem egy két napról beszélünk! Az első szállítmány gyakorlatilag május elején 2 nap alatt elfogyott. Aki most venne  az pedig már a 8 GB-ost veszi.
Nem lesz külön termékpalettán 4 és 8 hanem CSAK 8 GB-os. A várhatóan jövő héten érkező következő ( a második szállítmány) az már mind 8 GB-s nand flash-es. Tehát ma még nem is vehet senki ilyen 8GB-s változatot sem ( de 4 GB-st sem)

A használati a mostani időpillanatban is a honlapunkon, tehát felvetésed nem valós!
http://concorde.hu/drvpdf/01-02-71801.pdf

A 4 gigás változatot ne a webáruházunk raktárállapotában  hanem a kifutottak közt keresd.
Tehát ez sem lett eltüntetve, de mivel ezt már nem áruljuk így a "kifutó" kategóriába van átsorolva 0 Ft,-
http://concorde.hu/index.php?fk=kifuto
http://concorde.hu/index.php?fk=kifuto&csz=01-02-7180

Idézet
Más. Egy előző megjegyzésemben már kérdeztem de nem válaszoltál. Az én gépem kinaiul indult el. Aki nem tud kinaiul az hogyan állítsa be? Miért indult kinaiul??
A használati utasításban a specifikációban az USB -nél az szerepel, hogy USB 2.0 OTG. Kiderült a rom nem tudja az OTG funkciót. Pedig nekem feltétlen szükségem van rá. Megjegyzem kettő kábelt is vettem mire kiderültt, hogy nem a kábel a hibás. Az fb -n kapott választ tudomásul vettem nem reklamáltam. Bár a rom frissítéstől azért félek. A rootolás is csak véletlenszerüen sikerült.
Egyébként a félreértések elkerülése végett nagyon meg vagyok elégedve a ConCorde 5700 -al.

Elviekben nem indulhatna kinaiul.
Nem indulhatna kínaiul azért mert nem ez van beéllítva a built.prop-ban ;D
Ha ez a készülék így indult azt valaki korábban kipróbálta, netalán elállította.
Cégünk telefonos helpdesket is üzemeltet, perfekt kínai nyelvtudással így tudunk az ilyen beállításokra is segíteni :-)

OTG:
elismert bug a jelenlegi romban.
Ezen most dolgozunk és egy FW frissítés megoldja a felvetést

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #158 Dátum: 2013. Június 05. - 13:18:23 »
Nagyon sok kérdésre nem is biztos, hogy kellene válaszolnunk. ;)
Nem, nem vagyunk politikusok, de sajnos cégünk 23 éves történetében azt már megszoktuk, ha hozunk egy A döntést az lesz akinek tetszik és lesz akinek nem.

A 4GB nand változat felhasználói kérésre megszünt.
Amikor cégünk a döntést ezügyben meghozta, akkor erről a facebookunkon a marketingeseink kiadták a maguk közleményét.

Bele mehetünk a részletekbe, de felesleges, hisz ismereteink szerint az "első" 500 darabos szállítmány teljesen elfogyott.
Tehát akkor amikor múlt héten a döntés ezügyben megszületett nálunk,  aki vett a még áprilisi szállítmányból, az minusz 1 hónap!
Nem egy két napról beszélünk! Az első szállítmány gyakorlatilag május elején 2 nap alatt elfogyott. Aki most venne  az pedig már a 8 GB-ost veszi.
Nem lesz külön termékpalettán 4 és 8 hanem CSAK 8 GB-os. A várhatóan jövő héten érkező következő ( a második szállítmány) az már mind 8 GB-s nand flash-es. Tehát ma még nem is vehet senki ilyen 8GB-s változatot sem ( de 4 GB-st sem)

A használati a mostani időpillanatban is a honlapunkon, tehát felvetésed nem valós!
http://concorde.hu/drvpdf/01-02-71801.pdf

A 4 gigás változatot ne a webáruházunk raktárállapotában  hanem a kifutottak közt keresd.
Tehát ez sem lett eltüntetve, de mivel ezt már nem áruljuk így a "kifutó" kategóriába van átsorolva 0 Ft,-
http://concorde.hu/index.php?fk=kifuto
http://concorde.hu/index.php?fk=kifuto&csz=01-02-7180

Elviekben nem indulhatna kinaiul.
Nem indulhatna kínaiul azért mert nem ez van beéllítva a built.prop-ban ;D
Ha ez a készülék így indult azt valaki korábban kipróbálta, netalán elállította.
Cégünk telefonos helpdesket is üzemeltet, perfekt kínai nyelvtudással így tudunk az ilyen beállításokra is segíteni :-)

OTG:
elismert bug a jelenlegi romban.
Ezen most dolgozunk és egy FW frissítés megoldja a felvetést

Kedves Admin!

Nem hasznélati utasítást kerestem hanem a Comcorde 5700 4Gb készüléket. Abból a célból, hogy letöltsem ....... Ez nem ugyan az.
Reggel a kommentem irásakor a kifutott termékek között még nem volt ott. (csak3 kifutott tab volt) Mondom nem volt ott. Amikor válaszodat írtad akkor már lehet, hogy ott volt, gondolom ezért írtad, hogy a mostani időpontban. Azt kellett volna írni kérésedre feltettük és pont. És nem hülyének nézni a kommentelőt.
A 220V -nál vásároltam de minden bontatlannak tünt. Igaz a hátlap nem volt rendesen visszatéve. De nem gyanakodtam. A 220v elégedettségi felmérésébe beleírtam volna ha ezt az információt előbb tudom. :)
Az otgs frissítést pedig "türelmetlenül" várom. :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #159 Dátum: 2013. Június 05. - 13:28:54 »
Na akkor, hogy én is beszálljak :).
Szerintem nem éri meg a plusz pénzt a plusz 4 giga. De ez az én véleményem, biztos ti jobban látjátok a visszajelzések alapján.
Mindenesetre jelzésértékű, hogy ilyen gyorsan elfogyott minden.

Kérlek Admin, ha úgy látjátok, hogy ebben az évben tönkreveritek a nagy gyártókat (mint tavaly a tabbal tettétek), kérlek előtte írj egy privátot, szívesen írnék róla. Főcím: "CC csak a magyar a nyerő", vagy valami hasonló :) :) :).
(persze tudom-tudom ez szigorú üzleti titok, de próbálkozni csak szabad :D )

Nem elérhető Sundance

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #160 Dátum: 2013. Június 05. - 17:20:45 »
Üdv!
Értesítő led van a készüléken?
A tesztben olvastam hogy van, csak nem látom... :)
Kössz...

Nem elérhető szaki74

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2013. Június 05. - 19:04:46 »
Üdv!
Kössz...

A ledet már Én is kerestem, hogy értesítsen, de nem leltem meg hova bújt...

A másik dolog, a készüléket a hozzáadott szilikon tokban tartva, kb. felére csökken a telefon hangereje, természetesen közel sík felületre helyezve. Elég sokszor nem, vagy csak alig hallom meg ha hívnak, ill. ha levelem jön... Egyébként meg vagyok elégedve a termékkel, remek áron,remek készülék lett. Nekem speciel a +4 giga sem hiányzik, így is elég "smooth" a telefon.

Nem elérhető felfonz

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #162 Dátum: 2013. Június 05. - 20:26:07 »
Visszatérnék az otg témára, röviden. Nekem van otg kábelem, de hiába csatlakoztatok bármilyen USB eszközt, a telefon észre sem veszi. Nem mértem semmit, de igaznak tűnik az a korábbi teszben leírt sejtés, hogy nem kap tápot a telefontól az USB eszköz.
Valaki tud erre megoldást?

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #163 Dátum: 2013. Június 05. - 20:30:43 »
Kicsit visszább kellene olvasni. A rom nem támogatja még (reméljük minnél hamarabb javítják).

Nem elérhető Sundance

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #164 Dátum: 2013. Június 05. - 20:43:28 »
Szóval nincs led, sejtettem...
Ok, nem nagy ügy, de hogy lehet egy "tesztbe" ekkorát belekamuzni.
:D
Amilyen őszinteséggel le van irva, hogy van...
besírok :D
Nem ezen fog múlni, hogy megveszem-e, mert tetszik a cucc, dehát no.......

Nem elérhető Vgyuri

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #165 Dátum: 2013. Június 06. - 09:57:54 »
Ha nem Smartphone 5700-el kapcsolatos a kérdésem, mit tegyek? Hogy lehet új témát nyitni a Concorde 1100 (és esetleg rokonsága) nagymama telefon(ok)nak?

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #166 Dátum: 2013. Június 06. - 10:14:37 »
Esetleg szivároghatna ki  némi információ az 5" verzióról? Aksi méret, proci sebesség, kijelző típusa stb. Esetleg konkrét mérete?

Nem elérhető amolnar

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #167 Dátum: 2013. Június 06. - 16:29:05 »
Esetleg szivároghatna ki  némi információ az 5" verzióról? Aksi méret, proci sebesség, kijelző típusa stb. Esetleg konkrét mérete?

engem is roppant mód érdekelne...  :)

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #168 Dátum: 2013. Június 06. - 17:57:52 »
Ha választ szeretnétek kapni, írjatok valami sértéshez hasonlót.

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re:Általános kérdezz-felelek
« Válasz #169 Dátum: 2013. Június 07. - 06:58:27 »
Ha választ szeretnétek kapni, írjatok valami sértéshez hasonlót.
szvsz ez is sértéshez hasonló volt, szóval gyorsan kiderülhet, hogy megáll-e az elméleted.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #170 Dátum: 2013. Június 07. - 08:01:18 »

Maradjunk annyiban, hogy 13.-án nyitunk neki egy külön fórumszekciót és "lehull a lepel" ;)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #171 Dátum: 2013. Június 07. - 08:04:33 »

Pontosan hol olvastad?
Van három teszt is , most visszaolvastam mindhármat de (lehet elsiklok felette) nem találom.

Szó szerinti villogó ledek ugyanis nincsenek a készülékben, értesítő ikonok vannak.
Az előlapon "csak" kamera és a fényszenzor található.

Nem elérhető Sundance

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #172 Dátum: 2013. Június 07. - 08:16:13 »
A készüléket szemből nézve elsősorban a brutális méretű kijelző hívja fel a figyelmet magára. Fölötte a közelség-, fényérzékelő, hangszóró, értesítő led és az előlapi kamera van. Alul a home-, tőle balra a menü-, jobbra pedig a vissza gomb bujkál, utóbbi kettő csak használat esetén láthatóak. A bal oldali élen lapul a hangerőszabályzó, vele ellentétes oldalon pedig a power gomb. Ezek nyomáspontja és az elhelyezésük kényelmes. Zsebben nem ébred fel és ha kézbe veszem nem kell akrobata mutatványokat lejátszanom a használatához. Ezt sok készülékről nem lehet elmondani. A masinán megtalálható még felül egy 3,5-ös jack dugó, alul pedig mikrofon és egy microUSB csatlakozó, mely támogatja az OTG kábellel történő eszközhasználatot is.  A hátlapon egy egyszerű android felirat fogad, fölötte az elvileg 8 Megapixeles kamera és a ledes villanó, a készülék alján pedig a hangszóró.

Nem elérhető Sundance

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #173 Dátum: 2013. Június 07. - 08:17:05 »
pda fanclub- Óriás  című tesztben..

Nem elérhető Sundance

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #174 Dátum: 2013. Június 07. - 08:21:35 »
de annyira nem fontos és nem is a Concorde miatt tettem szóvá
csak a tesztelőn csodálkoztam hogy beleírta ezt a dolgot... :)
meg ráadásul a mobilaréna fórumán is bizonygatja hogy van rajta értesítő led :D
de tényleg nem akarom ezt a témát túlhúzni csak azt hittem az elején hogy én vagyok a vak
kösz a választ

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #175 Dátum: 2013. Június 07. - 08:27:42 »
de annyira nem fontos és nem is a Concorde miatt tettem szóvá
csak a tesztelőn csodálkoztam hogy beleírta ezt a dolgot... :)
meg ráadásul a mobilaréna fórumán is bizonygatja hogy van rajta értesítő led :D
de tényleg nem akarom ezt a témát túlhúzni csak azt hittem az elején hogy én vagyok a vak
kösz a választ

A "led-es villanóra" gondolsz, mint értesítő?
Az a fényképező "vaku", nem pedig értesítő.

Nem elérhető Sundance

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #176 Dátum: 2013. Június 07. - 08:34:41 »
ez a kérdés most nem volt komoly, igaz?
a készülék elején minden bizonnyal nem a ledes villano szokott lenni, legalábbis ha nem fényképezőről beszélünk, ennyire azért ne nézzetek aberráltnak...
ott az idézet, ha abbol valaki a ledes villanora gondol, hátt... :)
sztem hagyjuk, mar megkaptam a választ..

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #177 Dátum: 2013. Június 07. - 10:33:33 »
Maradjunk annyiban, hogy 13.-án nyitunk neki egy külön fórumszekciót és "lehull a lepel" ;)
Akkor a 13.-át már véstem is a naptárba. Remélem tudok addig aludni... ;D

maiden

• Vendég
« Válasz #178 Dátum: 2013. Június 07. - 13:10:01 »

--------------hozzászólás moderálva-------------------
« Utoljára szerkesztve: 2013. Június 07. - 13:52:15 írta Admin »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #179 Dátum: 2013. Június 07. - 20:02:24 »
ez a kérdés most nem volt komoly, igaz?
a készülék elején minden bizonnyal nem a ledes villano szokott lenni, legalábbis ha nem fényképezőről beszélünk, ennyire azért ne nézzetek aberráltnak...
ott az idézet, ha abbol valaki a ledes villanora gondol, hátt... :)
sztem hagyjuk, mar megkaptam a választ..

Úristen de segg vagyok! Ne haragudj! Látszik figyelmetlenül olvastam... Simán továbbsiklottam az elején azon a "bizonyos" két szón.
Sorry!