Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 139027 alkalommal)

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #120 Dátum: 2013. Július 15. - 14:42:20 »
az OTAval mi a helyzet, mikor fog működni ?
Nézz be az ált. kérdezz-felelek 441 hsz-be...

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #121 Dátum: 2013. Július 23. - 11:03:21 »
Próbáld ki ezt a menüt (már ha tudod, hogy mit és miért!!): *#*#3646633#*#*

Az audio - normal modban csak a value-t és max vol.-t engedi átállítani, a typ-et és a level-t hiába is állítom át, azt nem jegyzi meg.

Nem elérhető anika

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #122 Dátum: 2013. Július 25. - 18:45:56 »
Sziasztok (itt is) 8)

Azt szeretném kérdezni, hogy amiket leírtatok (sok rútolás, meg töltés, meg húúú nem tudom mi) szóval ha én nem akarok játszani a telón, hanem internetezésre (nem film letöltés) telefonálás, mail, közösségi oldal stb-re használom, akkor is kell/érdemes azt asok minden megcsinálni rajta? Nagyon kínai nekem... :(
Vagy úgy ahogy a kezembe adják, fogom tudni használni?
Köszi

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #123 Dátum: 2013. Július 25. - 20:00:13 »
 Miért ne tudnád használni ezek nélkül? Én sem fogok bele nyúlni, nem azert vettem, h bele"buheràljak"... És minden megy rajt amire neked is kellene, feszbuk, net, mail, de a videók is nagyon faszan mennek, YouTube, filmek...mellesleg én játszom is rajt, mar kb a 10. Játékot nyomom ezerrel( egy se akadt eddig, pedig olyanokat is töltöttem rá amikről a Google playen többen írtak h azon meg azon a telon akad, lassú..., nos ezen nem:)... Azert mert itt a hozzáértő fiúk szeretnek rootolgatni, nem kell mindenkinek... ;k

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #124 Dátum: 2013. Július 25. - 20:55:07 »
Sziasztok (itt is) 8)

Azt szeretném kérdezni, hogy amiket leírtatok (sok rútolás, meg töltés, meg húúú nem tudom mi) szóval ha én nem akarok játszani a telón, hanem internetezésre (nem film letöltés) telefonálás, mail, közösségi oldal stb-re használom, akkor is kell/érdemes azt asok minden megcsinálni rajta? Nagyon kínai nekem... :(
Vagy úgy ahogy a kezembe adják, fogom tudni használni?
Köszi
Természetesen fogod tudni használni. De szerintem, a CWM és a root nem a "buhera" kategória. Ezt mutatja az is, hogy a CC -nél ezek nem minősülnek garanciavesztő beavatkozásoknak. Van kb. 6 Androidos készülékem. Mind rootolt és amire lehetett, arra telepítettem CWM -et. Még soha nem okoztak problémát. "Csak úgy" nem is okozhatnak. Nagyon leegyszerűsítve:
CWM (ClockWorkMod):
a legtöbb Androidos eszközben elérhető egy recovery (helyreállító) üzemmód. Választhatóan bekapcsoláskor nem az Android töltődik be (bootol), hanem ez a program. Mivel ilyenkor nem fut az oprendszer, így lehetőség van olyan telepítésekre, hibák orvoslására, amikre futó oprendszer alatt nem. Csakhogy a gyári lehetőségek szegényesek. Ezért egy Koushik Dutta nevű fejlesztő megalkotta ezt a programot, ami további funkciókat tesz lehetővé. A legnagyobb feature, hogy bitről-bitre le tudja menteni a TELJES rendszert, így az pár kattintással, mindenestől visszaállítható.
Root:
Rendszergazdai jogosultság. Rootolás, amikor egy meglévő felhasználót rendszergazda szintre emelünk, ezáltal hozzáférhet az eszköz minden eleméhez. A root örökletes, tehát egy rendszergazda szintű felhasználó az általa telepített programoknak is adhat root jogosultságot. Ez egy eszköz, egy mód, egy lehetőség. De az, hogy babrálhatunk, nem jelenti azt, hogy babrálnunk is kell!!! Viszont van néhány program, ami root joggal nagyon hasznos. Egyik ilyen pl. a Titanium Backup. Többek között lehetőséget ad programok mentésére, adataikkal együtt. Pl. játékoknál adott állás mentése. Verziószintű mentést is tud. Pl. ha a Playen egy programfrissítés után az új verzió bugos, nem működik, vagy csak az előző jobban bejött, akkor az pár kattintással visszaállítható.
Hasznosnak tartom a tűzfalprogramokat is, amikkel pl. egy-egy alkalmazás netfogyasztását lehet szabályozni. Stb, stb... Szóval a CWM és a root nem kötelező, de önmagában nem okoz galibát és egy hétköznapi felhasználó számára is hasznos lehet. SZERINTEM!     
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 25. - 21:14:35 írta Somatom »

Nem elérhető anika

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #125 Dátum: 2013. Július 26. - 19:23:14 »
SomaTom, annyira kedves vagy, hogy megpróbáltad leírni nekem magyarul. Köszönöm  :D

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #126 Dátum: 2013. Július 27. - 01:32:51 »
SomaTom, annyira kedves vagy, hogy megpróbáltad leírni nekem magyarul. Köszönöm  :D
Nagyon szívesen! Sajnos, az emberek általában azt gondolják ezekről az eszközökről, hogy olyan telefonok, amikkel lehet fészbúkozni, meg jutubozni. Ez hibás szemlélet. Ezek hordozható számítógépek, amikkel lehet telefonálni is. Bármennyire felhasználóbarát, egy számítógép használatát tanulni kell. Nem nagy dolog ez, pár óra olvasgatás. A "használtam már Windows -t" nem elég. Bár sok a hasonlóság, de ezek nem PC -k és az Android nem Windows. Ha "eljöttél" ide és kérdeztél a működésről, akkor már sokkal többet tettél, mint a legtöbb okostelefont használó. Minél többet tudsz meg a működésről, annál könnyebben lesz kezelhető és szerethető. A root és a CWM fontos fogalmak, de nem az alapok. Az Android a linuxhoz áll közelebb, ezért szerintem a helyes használathoz először meg kell érteni a "linuxos gondolkodást".
Pl.: A könyvtárszerkezet:
nem "C", meg "D" meghajtókra kell gondolni, amikben a könyvtárak (mappák) vannak, hanem pont fordítva. A rendszer elemei egy meghatározott mappaszerkezet szerint vannak elrendezve, így a meghajtók is mappákba vannak illesztve (csatolva, MOUNTolva). Ez akkor lesz fontos amikor majd egy fájlkezelővel keresel valamit a telón. Az elérési út nagyon fontos. Úgy képzeld el, mint egy családfát. Alul a gyökér, a ROOT. Jele (elérési útja): / Akinek ide írási joga van, az minden fölötte levő mappába is írhat. Na, innen ered a "rootolás". 
A Mount. Jele (elérési útja): /mnt
ha egy meghajtó (pl. a mikro sd kártya, vagy egy pendrive ) "be van dugva", az nem jelenti azt, hogy írni/olvasni is tudja a rendszer. Ehhez előbb be kell csatolni (illeszteni) a könyvtárszerkezetbe. Ez általában csatlakoztatáskor automatikusan megtörténik, de nem törvényszerű. Viszont csatolás után már a rendszer szerves része. NEM SZABAD "csak úgy" kihúzni, eltávolítani. Előtte le kell választani a rendszerről (vagy kikapcsolni a telót)! Ezt sokan nem tudják, pedig nagyon fontos. Sok probléma forrása lehet. Nem muszály utánaolvasni ezeknek az alapoknak, be lehet érni annyival, hogy "azt olvastam, hogy azt nem szabad kihúzni". De szerintem sokkal jobb, ha azt is tudod, hogy miért nem. SZERINTEM!     
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 27. - 02:12:18 írta Somatom »

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #127 Dátum: 2013. Július 30. - 00:37:44 »
Hello!
Szükségem lenne erre a romra: 2013 0527_e2001_v89_gq2008s, mert nem tudom a mobilt USBvel a PChez csatlakoztatni és talán ez segítene. ZIPben kellene,h CWMből tudjam telepíteni.
Köszönöm! ;)

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #128 Dátum: 2013. Július 30. - 09:57:52 »
Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem! Sikerült elállítanom egy dolgot, amitől most nem bootol be a készülék. Mindössze a bootanimation.zip-et cseréltem ki, viszont az csak 800x480-as volt. Ezért a desk fájlban átírtam a felbontást 720x1280-ra, viszont ez betett neki, és induláskor nem adja be a bootanimációt, ezért az android sem áll fel.  ;j
Rootolva van a készülék, de cwm nincs felrakva.
Segítsen valaki, hogy lehetne megoldani ezt a problémát, anélkül, hogy szervizbe bemenjek (nincs lehetőségem, reggeltől estig dolgozok).
Valami ötlet?  ;b

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #129 Dátum: 2013. Július 30. - 10:54:27 »
Üdv!

Kis segítségre lenne szükségem! Sikerült elállítanom egy dolgot, amitől most nem bootol be a készülék. Mindössze a bootanimation.zip-et cseréltem ki, viszont az csak 800x480-as volt. Ezért a desk fájlban átírtam a felbontást 720x1280-ra, viszont ez betett neki, és induláskor nem adja be a bootanimációt, ezért az android sem áll fel.  ;j
Rootolva van a készülék, de cwm nincs felrakva.
Segítsen valaki, hogy lehetne megoldani ezt a problémát, anélkül, hogy szervizbe bemenjek (nincs lehetőségem, reggeltől estig dolgozok).
Valami ötlet?  ;b

Nem helyes bootanimációtól, be kellene jönni-e a telefonnak, mert az nem számít hibának
ha kitörlöd, akkor is el kell indulnia, az csak dizájn elem, a működéshez nincs sok köze
ott inkább már lehet a baj
szerintem van gyári recoveryje, ha van akkor el kellene indítani és csinálni egy wipe cache-st
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #130 Dátum: 2013. Július 30. - 10:59:10 »
Pedig tényleg csak annyi lett változtatva, hogy a felbontást átírtam....
Lefuttattam egy wipe cache-t, de a helyzet nem változott.  ;j
Az inditóképen továbbjut, de ahol az animáció jönne, onnan nem lép tovább.  ;w

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #131 Dátum: 2013. Július 30. - 13:25:26 »
Pedig tényleg csak annyi lett változtatva, hogy a felbontást átírtam....
Lefuttattam egy wipe cache-t, de a helyzet nem változott.  ;j
Az inditóképen továbbjut, de ahol az animáció jönne, onnan nem lép tovább.  ;w

Ha minden kötél szakad, akkor ideiglenesen a "gyári" STOCK ROM letöltése után (első oldalon linkelve...) és levett aksinál indulhat "frissítés"...

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #132 Dátum: 2013. Július 30. - 13:32:42 »
Azt azért nem merem feltenni, mert nem stimmelnek a hardverazonosítók. Nekem újabb a készülék.
Már szemeztem vele...
Egyébként elindul a telefon, de csak oldalára döntve a készüléket mutatja a képernyő felét. Szóval, állítva sötét a kijelző, csak háttérvilágítás van, ha eldöntöm valamelyik irányba, akkor a kép jobb fele megjelenik. Az érintést érzékeli a "sötét" oldalon is. A kijelző jó, mert a kezdőképet teljes képernyőn mutatja, és mind a két felén megjelenít, attól függ, hogy áll a telefon. Megrootoltam újra, a belső tárhelyen ott van az eredeti gyári bootanimation, csak fél képernyőn nem tudom visszamásolni, mert nem látom pont a bal felét, hogy épp hol áll, melyik könyvtáron a fájlkezelő.  ;w

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #133 Dátum: 2013. Július 30. - 15:15:58 »
Letöltöttem ezt a ROMot:

20130527_e2001v21_v89_gq2008s

Az eszközöm azonosítói:
MS Board: 01v21_v89_gq2008s
Modem Ver: MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V6.P4, 2013/05/08
Build Time: 2013 05 28
Kernel Ver: 3.4.5
LcmCam Info: Camera Main: ov8825_mipi_raw, Sub: ov3660_yuv Lcm: LM057APKP02A (May 27 2013, 12:19:35)
Touch Panel: FT5406

Szürke színű, hátlapon ConCorde felirat van.

Kérdésem, hogy a fentebbi ROM passzol-e erre a készülékre???

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #134 Dátum: 2013. Július 30. - 15:52:11 »
Köszönöm, tárgytalan!  ;ő
A hibát megoldottam, sok próbálkozás, és látatlanban gépelés után sikerült az eredeti bootanimation-t visszaraknom, újraindítottam, és hibátlanul működik!  ;k ;q
Nem volt egyszerű, de sikerült és nem kellett ROM-ot cserélni sem.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #135 Dátum: 2013. Július 31. - 08:06:55 »
Azt azért nem merem feltenni, mert nem stimmelnek a hardverazonosítók. Nekem újabb a készülék.
Már szemeztem vele...
Egyébként elindul a telefon, de csak oldalára döntve a készüléket mutatja a képernyő felét. Szóval, állítva sötét a kijelző, csak háttérvilágítás van, ha eldöntöm valamelyik irányba, akkor a kép jobb fele megjelenik. Az érintést érzékeli a "sötét" oldalon is. A kijelző jó, mert a kezdőképet teljes képernyőn mutatja, és mind a két felén megjelenít, attól függ, hogy áll a telefon. Megrootoltam újra, a belső tárhelyen ott van az eredeti gyári bootanimation, csak fél képernyőn nem tudom visszamásolni, mert nem látom pont a bal felét, hogy épp hol áll, melyik könyvtáron a fájlkezelő.  ;w
Köszönöm, tárgytalan!  ;ő
A hibát megoldottam, sok próbálkozás, és látatlanban gépelés után sikerült az eredeti bootanimation-t visszaraknom, újraindítottam, és hibátlanul működik!  ;k ;q
Nem volt egyszerű, de sikerült és nem kellett ROM-ot cserélni sem.

Hát ez elég érdekes, ezek szerint csak elindul a telefon, csak érdekesen jeleníti meg a kijelzőt
Sok androidos kütyüvel dolgoztam már, de egyik se produkált ilyet, szakmailag nagyon kíváncsi lennék ennek a magyarázatára, hogy egy dizájn elemnek mi köze a megjelenéshez, mikor azt eltávolítva is működni-e kellene tökéletesen

Sőt sok rommer ki is veszi vagy kikapcsolja a gyorsabb indulás miatt
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 31. - 18:16:35 írta rstwingo »
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #136 Dátum: 2013. Július 31. - 13:15:57 »
Hát ez elég érdekes, ezek szerint csak elindul a telefon, csak érdekesen jeleníti meg a kijelzőt
Sok androidos kütyüvel dolgoztam már, de egyik se produkált ilyet, szakmailag nagyon kíváncsi lennék ennek a magyarázatára, hogy egy dizájn elemnek mi köze a megjelenéshez, mikor azt eltávolítva is működni-e kellene tökéletesen

Sőt sok rommer ki is veszi vagy kapcsolja a gyorsabb indulás miatt

Én magam sem értem.  ;b Teljesen véletlenül derült ki, hogy a rendszer feláll a háttérben, a "sötét kijelző" mögött. Először az volt a furcsa, hogy bekapcsolás után pár perccel a sötét képen oldalra elhúztam az ujjam, és klattyant, ahogy feloldotta a képernyő zárat. Aztán teljesen véletlenül (nem is tudatosan) eldöntöttem oldalra a telefont, és a kép jobb oldala megjelent. Sosem találkoztam még ilyennel. Én úgy tartanám logikusnak, hogy mivel ez egy boot animáció, vagy meg kéne állnia, mert hibás a fájl, és akkor nincs tovább, vagy ha átlép a hibán, akkor működik rendesen. Mert ugyebár ha már felállt az android, akkor ott mit befolyásol egy bootoláskor használt animáció?! Viszont olyan szinten bezavarta a működését, hogy ha ráböktem a teljes kikapcsolásra, akkor a telefon látszólag kikapcsolt, viszont a kijelző háttérvilágítása nem kapcsolt ki. Csak akksi kivétel segített ezen.
Szóval figyeljetek oda, hogy a bootanimation.zip fáljban lévő desk szövegfáljban ne írjatok át semmit, mert úgy látszik ez szerves részét képezi a folyamatos működésnek is. Én legalábbis nem tudok másra gondolni...  ;s

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #137 Dátum: 2013. Július 31. - 18:20:21 »
Én magam sem értem.  ;b Teljesen véletlenül derült ki, hogy a rendszer feláll a háttérben, a "sötét kijelző" mögött. Először az volt a furcsa, hogy bekapcsolás után pár perccel a sötét képen oldalra elhúztam az ujjam, és klattyant, ahogy feloldotta a képernyő zárat. Aztán teljesen véletlenül (nem is tudatosan) eldöntöttem oldalra a telefont, és a kép jobb oldala megjelent. Sosem találkoztam még ilyennel. Én úgy tartanám logikusnak, hogy mivel ez egy boot animáció, vagy meg kéne állnia, mert hibás a fájl, és akkor nincs tovább, vagy ha átlép a hibán, akkor működik rendesen. Mert ugyebár ha már felállt az android, akkor ott mit befolyásol egy bootoláskor használt animáció?! Viszont olyan szinten bezavarta a működését, hogy ha ráböktem a teljes kikapcsolásra, akkor a telefon látszólag kikapcsolt, viszont a kijelző háttérvilágítása nem kapcsolt ki. Csak akksi kivétel segített ezen.
Szóval figyeljetek oda, hogy a bootanimation.zip fáljban lévő desk szövegfáljban ne írjatok át semmit, mert úgy látszik ez szerves részét képezi a folyamatos működésnek is. Én legalábbis nem tudok másra gondolni...  ;s

A trükk a botanimációnak a szerkesztéséhez, hogy nem szabad tömöríteni, mert nem fog működni
Magyarán ha winzipet használsz vagy TC-t akkor a zip beállításban a tömörítési fokot nullára kell állítani és akkor lehet szerkeszteni és működni is fog
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Tacsy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #138 Dátum: 2013. Július 31. - 20:33:52 »
A trükk a botanimációnak a szerkesztéséhez, hogy nem szabad tömöríteni, mert nem fog működni
Magyarán ha winzipet használsz vagy TC-t akkor a zip beállításban a tömörítési fokot nullára kell állítani és akkor lehet szerkeszteni és működni is fog

Upsz! Akkor itt lesz a bibi...  ;ő TC-t használtam, alapbeállítással...  :-[ Ezért nem működött.  ;j

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #139 Dátum: 2013. Július 31. - 21:09:28 »
Upsz! Akkor itt lesz a bibi...  ;ő TC-t használtam, alapbeállítással...  :-[ Ezért nem működött.  ;j

Igen azért

vedd nullára a TC által használt zip tömörítési fokot
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Noki

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #140 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 13:31:20 »
Hello!

Érdeklődni szeretnék, hogy:

1. Hogyan, vagy honnan tudom elérni a fehér CC 5700-nak a gyári, stock firmware-jét? És ugyanúgy kell felrakni azt, mint minden androidos teló esetében? ( Firmware-t rá az SD kártyára, majd kikapcsolt állapotban nyomunk a telefonon egy hangerő fel + bekapcs gombot) vagy itt más az eljárás?
2. Elérhető ezen telefon kameráján a PhotoSphere funkció? És ha igen, hol?

Köszönöm az infót! :)

Nem elérhető tom

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #141 Dátum: 2013. Augusztus 08. - 10:24:47 »
Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, előreláthatólag mikorra lesz hivatalso szoftverfrissítés?

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #142 Dátum: 2013. Augusztus 28. - 13:21:25 »
CWM - csoda történt, magától megjavult a giroszenzorom, na gondoltam, akkor hátha az USB csatlakozás is menni fog, láss csodát müxik az is. Na akkor gyorsan amíg lehet gondoltam meg oldom a CWMet mert az még hiányzik.
Szóval csatlakoztattam a mobilt a PC-hez, elindítottam a SP flash tools programot, betöltöttem a scatter fájlt és amikor rányomok a download-ra, ezt az üzenetet kapom: Not ALL images are correctly loaded, which may cause boot up issue! Do you still want to go on downloading anyway? , ha a yes-re kattintok, akkor nem történik semmi, csak search ..., mi lehet a bibi ?

Nem elérhető tatahr

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #143 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 14:04:21 »
Sziasztok.
Bocsánat ha hülyeséget kérdezek de olvastam hogy a telefonon van állapot jelző led. Én sajnos nem találkoztam ilyennel. Nálam van a hiba vagy a tesztben írtak rosszat. A telefonom a 8gb os változat.
Előre is köszönöm a válaszokat.

Sajnos a másik topikban nem kaptam választ.

maiden

• Vendég
« Válasz #144 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 16:00:30 »
Bocsánat ha hülyeséget kérdezek de olvastam hogy a telefonon van állapot jelző led. Én sajnos nem találkoztam ilyennel. Nálam van a hiba vagy a tesztben írtak rosszat. A telefonom a 8gb os változat.
Előre is köszönöm a válaszokat.

;t

http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=414.msg16022#msg16022

Nem elérhető creepcat

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #145 Dátum: 2013. Szeptember 05. - 09:16:13 »
Mit lehet tudni az OTA szerver indulásáról? Van esetleg egy dátum?  ;h
Az 5700 4Gb modellhez lesz szoftver frissítés? Esetleg a kína Play storet kigyomláljátok belőlle mert a vírus kergetők némelyike beriaszt rá. Csak hogy ne ilyesztgesse a felhasználókat  ;l

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #146 Dátum: 2013. Szeptember 11. - 20:17:43 »
üdv itt is !

ha kiveszem a boot animáció tömörített állományát az megakasztaná a boot folyamatot ? (vagy üressé kéne tenni a fájl meghagyásával ?)
ill. gondolom ettől még nem jön elő a jó öreg linuxos boot konzol pörgetve az eseményeket ?! (ill. valsz minimálisan gyorsabban is bootolna de nem ez a lényeg )

thx!

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #147 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 06:15:48 »
üdv itt is !

ha kiveszem a boot animáció tömörített állományát az megakasztaná a boot folyamatot ? (vagy üressé kéne tenni a fájl meghagyásával ?)
ill. gondolom ettől még nem jön elő a jó öreg linuxos boot konzol pörgetve az eseményeket ?! (ill. valsz minimálisan gyorsabban is bootolna de nem ez a lényeg )

thx!
úgy emlékszem, volt, akinek fejreállt a rendszer a bootani törlésétől. javaslom, hogy keress vissza, hogy biztos legyen.

Nem elérhető tom

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #148 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:16:40 »
Sziasztok!

Még mindig nincs információ az új szoftverfrissítésről.
Tudnátok mondani egy várható megjelenést, vagy egyáltalán készül-e a gyári szoftverfrissítés?

Köszönöm!

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #149 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 10:53:53 »
Idézet
úgy emlékszem, volt, akinek fejreállt a rendszer a bootani törlésétől. javaslom, hogy keress vissza, hogy biztos legyen.

ja azt olvastam s ezért kérdeztem hogy ha nem elállítom az anim configot (mint aki a felbontást állította) hanem egyszerűen kiveszem ....
de az még mindég kérdés hogy valamilyen egyedi bootanimmal vagy másképp konfigolva a bottolás folyamán elő lehet e hozni a consol üzeneteket a képernyőre ?

ill. a működő rendszer szinten van e valami konzol/shell progi (hamár linuxos alap)

olyan progikat párat láttam már ami a logot olvassa fel a képernyőre

olyan valami érdekel amivel pl nem csak pcről lehet meghívni a konzolt ill. parancsokat adni hanem magáról a telóról amolyan "dos" ablakosan