Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 138828 alkalommal)

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #30 Dátum: 2013. Június 14. - 09:57:13 »
Majd ha ők is megcsinálják az OTA lehetőséget, akkor jogos felvetésed.
Így nem.
A véteknek a kelzsocás buherálást azt nem tekintem hivatalosnak.  Egy fórumban sem adja a nevét a gyárivétek így azért a hibák mögé is könnyű elbújni.
Ezzel az erővel titanium backupból csinálok neked 0614-es buildet O0

Nem a kelzsocásról írtam, hanem ami itt van.

Nem elérhető Godó József

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2013. Június 16. - 14:41:04 »

Érdemes lenne egy picit visszaolvasni!
A topiknyitó hozzászólásban megtalálható, hogy milyen adatra kell figyelni romfrissítés esetén, mint ahogy a két frissítő program variánst is feltettem!
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=415.msg15588#msg15588 

A frissítés módját kétszer is leírtam, itt másodszor:
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=415.msg15696#msg15696

A CC5700-as készülék leginkább a Star N9589-re annak 2-es variánsára hasonlít.
Stock romot ehhez itt találsz:

http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-2/

Az első CC 5700 stock rommal jött ki, az áprilisi kiadással

20130403_e2001_v89_gq2008s

De azóta a CC-már két buildet is frissített és így adja el a készülékeket:

20130514_e2001_v89_gq2008s

20130527_e2001_v89_gq2008s

Tehát mielött bármi idegen romot tennénk a készülékünkre GYŐZŐDJÜNK meg erről, hogy biztosan lehet-e? AZONOSÍTSUNK!
De erről szól az itteni első hsz!

Kedves maiden!

Köszönöm szépen a segítséged. Flesseltem a stock romot a megfelelő beállításokkal. Tökéletesen müxik.
Olvastam én a leírást, csak nem mertem felrakni ezt a stock romot, de így hogy megerősítetted a dolgot belevágtam és 5 perc alatt helyrepofoztam a telefonom a multi download tool-al.

Mégegyszer köszi.

Nem elérhető -dino-

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2013. Június 17. - 07:32:39 »
Sziasztok!
Tanacsot szeretnek kerni.
Ha bekapcsolom a telefont mindig azt irja ki az ertesitesekben felul, hogy "Eltavolitott kulso USB-tarolo"
de nincs is es nem is volt USB tarolora dugva a napokban es megis kiirja.
Hogy lehet ezt megszuntetni, hogy ne irja minden bekapcsolaskor?
Tud erre valaki gyogyszert?
Koszi!

Nem elérhető Godó József

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2013. Június 17. - 22:28:13 »
....

Az első CC 5700 stock rommal jött ki, az áprilisi kiadással

20130403_e2001_v89_gq2008s

De azóta a CC-már két buildet is frissített és így adja el a készülékeket:

20130514_e2001_v89_gq2008s

20130527_e2001_v89_gq2008s

....

Kedves maiden!

Esetleg lehetne még egy olyan kérdésem, hogy ezeket a frissítéseket tartalmazó romokat valahonnan le tudom tölteni? Elérhetőek ezek valahol?

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2013. Június 18. - 10:02:07 »
Kedves maiden!

Esetleg lehetne még egy olyan kérdésem, hogy ezeket a frissítéseket tartalmazó romokat valahonnan le tudom tölteni? Elérhetőek ezek valahol?

Nekem is szükségem lenne rá a javított otg miatt. Addig nem tudom használni kedvenc DSLR Controller progimat. :)

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2013. Június 18. - 19:37:06 »
Már megint be vagyok kerítve. Az első hsz. -ben azt olvastam, hogy a fehér és a szürke készülékeknél nem egyforma az lcm
"fehér"    Lcm:  RX_5720TM_501B
"szürke"  Lcm:  Z57 002N50C20
eddig rendben. De nekem szürke készülékem van de az Lcm: RX_5720TM_501B ami elméletileg a fehér készüléké. Akkor most, hogy is van ez?
Valamit már megint figyelmetlenül olvastam? 

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2013. Június 18. - 21:54:28 »
Már megint be vagyok kerítve. Az első hsz. -ben azt olvastam, hogy a fehér és a szürke készülékeknél nem egyforma az lcm
"fehér"    Lcm:  RX_5720TM_501B
"szürke"  Lcm:  Z57 002N50C20
eddig rendben. De nekem szürke készülékem van de az Lcm: RX_5720TM_501B ami elméletileg a fehér készüléké. Akkor most, hogy is van ez?
Valamit már megint figyelmetlenül olvastam?

Nem olvastál figyelmetlenül. Ez az a készülék tipus, amiből legalább 3(?) féle (a 8GB-seket nem számolva) van, és nem kompatibilisek egymással

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2013. Június 18. - 22:17:52 »
Nem olvastál figyelmetlenül. Ez az a készülék tipus, amiből legalább 3(?) féle (a 8GB-seket nem számolva) van, és nem kompatibilisek egymással

Az 1. hsz -ben azt írták, hogy van fehér és szürke. Eltérő kialakításúak és ezért más a kameramodul ha jól emlékszem.
Na mindegy az az érzésem, hogy elkapkodtam ezt a vásárlás. Még nem letisztult a dolog.
Arról nem beszélve, hogy az otg -t még mindig nem tudom használni pedig tudtommal ki lett javítva a bug. Csak nem elérhető.

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2013. Június 18. - 22:20:21 »
Ma délután nekem is szükségessé vált a rom csere, és több, nagyobb levegővétel után belevágtam a "romcserébe". Kiolvasva az adatokat nekem is meglepetés volt az RX_5720TM_501B lcm, mivel szürke a kütyüm.  MDT elindítása után pénzfeldobással döntöttem el, hogy RX_5720TM_501B vagy Z57002N50C20 legyen a letöltött N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s ( Compatible gsensor, look PDF gsensor) telepítésekor (több mint 400MB, tömörítve) .  A Z57002N50C20 lcm-et sorsoltam ki, és 5 pár perc után volt egy tiszta rendszerem. Én is beállnék a várakozók/vágyakozók sorába, hátha egyszer majd elérhető lesz az 20130527_e2001_v89_gq2008s frissítés is... ;) Amúgy milyen dolgok kerültek frissítésre a 3., legfrissebb verzióban? OTG-s frissítés merre tart?

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2013. Június 18. - 22:21:00 »
Az 1. hsz -ben azt írták, hogy van fehér és szürke. Eltérő kialakításúak és ezért más a kameramodul ha jól emlékszem.
Na mindegy az az érzésem, hogy elkapkodtam ezt a vásárlás. Még nem letisztult a dolog.
Arról nem beszélve, hogy az otg -t még mindig nem tudom használni pedig tudtommal ki lett javítva a bug. Csak nem elérhető.

EZ az. Ráadásul még meg is kérdezik, hogy miért fikázzuk a készüléket?

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2013. Június 18. - 22:53:49 »
Ma délután nekem is szükségessé vált a rom csere, és több, nagyobb levegővétel után belevágtam a "romcserébe". Kiolvasva az adatokat nekem is meglepetés volt az RX_5720TM_501B lcm, mivel szürke a kütyüm.  MDT elindítása után pénzfeldobással döntöttem el, hogy RX_5720TM_501B vagy Z57002N50C20 legyen a letöltött N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s ( Compatible gsensor, look PDF gsensor) telepítésekor (több mint 400MB, tömörítve) .  A Z57002N50C20 lcm-et sorsoltam ki, és 5 pár perc után volt egy tiszta rendszerem. Én is beállnék a várakozók/vágyakozók sorába, hátha egyszer majd elérhető lesz az 20130527_e2001_v89_gq2008s frissítés is... ;) Amúgy milyen dolgok kerültek frissítésre a 3., legfrissebb verzióban? OTG-s frissítés merre tart?

Direkt azt írták ellenőrizzünk és a megfelelőt használjuk. Te meg az ellenkezőt használtad.
Most akkor mi van? Az RX.... -esre tetted a Z57.... -est? Egyáltalán miért kezdtél el gondolkodni, hogy melyiket tedd fel? Én simán feltettem volna a hozzá valót.

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2013. Június 19. - 05:36:42 »
A fórum "kezdő útmutatása" szerint a szürke kütyü Z57002N50C20 lcm-et igényli, bár nekem utoljára at RX_5720TM_501B illetve az 05.14-es már frissített ROM-os beállítással üzemelt. Az "eredeti" N9589-20130403 ROM felrakása miatt vacilláltam az 57002N50C20 lcm miatt, idáig hibát nem tapasztaltam...

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2013. Június 19. - 07:04:43 »
Hello, ezek mik? frissítések?
De most komolyan én pl nem fogok bele nyúlkálni az tuti :D de látom itt nagy "buherátorok" vannak  ;v
már ránézésre is bonyolult, nem hogy neki álljak esetleg...

az előző telómban- iphone 3gs- 3 évig semmit sem frissítettem...:D tökéletesen működött ettől függetlenül, sosem lassult be stb...ettől eltekintve nyilván kellett volna, tudom..

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2013. Június 19. - 07:06:28 »

miért is vált szükségessé? hadd tanuljak :D

Nem elérhető padan

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2013. Június 19. - 07:33:51 »
Sziasztok!

Ne ijeszgessetek már.
Pont most kezdtem elhatározni magamat, hogy egy ilyen masinériát beszerezzek magamnak.

Ennyi gond lenne szoftveresen vele?

Üdv
padan

Nem elérhető creepcat

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2013. Június 19. - 08:15:23 »
Szerintem nincs semmi komolyabb gond vele szoftveresen. Az egyetlen probléma amiről tudok, hogy nem megy még az OTG támogatás. Ettől eltekinve a készülék tökéletesen teszi a dolgát. Akik ide írnak azok általában szeretik buherálni a telefonjaik szoftverét, amival elég könnyű problémákba futni, de ez nem azt jelenti, hogy hétköznapi használat során bármi gond lenne a készülékkel.
Szóval ha ilyen telefont akarsz venni, akkor azt mondhatom, hogy a szoftvere miatt nem kell aggódnod. Az OTG-t igéret szerint javítani fogják.

Nem elérhető lezlike1

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2013. Június 19. - 08:34:04 »
Én lassan két hónapja használom ezt a telefont egy két éves SG S II-ről váltottam és semmi buhera semmi frissítés/tökéletesen dolgozik/ de nem bántam meg.Az OTG kábelt én nem is erőltettem hiszen azért van a dual sim megoldás és a tárhely bővítési lehetőség is.Attól már azt hiszem az is nagyobb gond hogy semmi féle plusz cuccot nem lehet /remélem még/ kapni tartalékban hozzá!!Az akksi sem olyan rossz mint ahogyan itt sokan leírták nálam ha itthon vagyok a wifi állandóan be van kapcsolva és ha napközben kapok emailt csak ezen nézem meg és netezni is ezen szoktam és egy napot simán kibír/a Samsungot is kellett minden este tölteni,pedig hol van a kijelzője ehhez/. Én csak bátran  tudom ajánlani annak akinek nem arra kell hogy a márkáját mutogassa hanem használni szeretne egy telefont és azt is szeretné hogy legyen a zsebében egy olyan eszköz amivel tud útköben netezni/élvezehető nagyságú kijelzőn/... ;k

Nem elérhető creepcat

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2013. Június 19. - 08:41:00 »
OKA:
OTA szerver aktiválásra vár.

Egy rakás fórum erről szól itt:
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=364.msg15935#msg15935

Kérdésem ezzel kapcsolatba az lenne, hogy az OTA frissítés hogy fog eljutni a cc5700-ra? Lesz egy app amit feltöltötök a play store-ba vagy a CC oldaláról lehet majd letölteni?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2013. Június 19. - 10:23:07 »
Kérdésem ezzel kapcsolatba az lenne, hogy az OTA frissítés hogy fog eljutni a cc5700-ra? Lesz egy app amit feltöltötök a play store-ba vagy a CC oldaláról lehet majd letölteni?

Minden arra  alkalmas ConCorde készülékre a PlayStorból töltesz le majd egy ingyenes alkalmazást az OTA-hoz.
Ez az app fogja a frissítést végrehajtani egy felhasználói névvel és jelszóval

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2013. Június 19. - 10:34:18 »
Én lassan két hónapja használom ezt a telefont egy két éves SG S II-ről váltottam és semmi buhera semmi frissítés/tökéletesen dolgozik/ de nem bántam meg.Az OTG kábelt én nem is erőltettem hiszen azért van a dual sim megoldás és a tárhely bővítési lehetőség is.Attól már azt hiszem az is nagyobb gond hogy semmi féle plusz cuccot nem lehet /remélem még/ kapni tartalékban hozzá!!Az akksi sem olyan rossz mint ahogyan itt sokan leírták nálam ha itthon vagyok a wifi állandóan be van kapcsolva és ha napközben kapok emailt csak ezen nézem meg és netezni is ezen szoktam és egy napot simán kibír/a Samsungot is kellett minden este tölteni,pedig hol van a kijelzője ehhez/. Én csak bátran  tudom ajánlani annak akinek nem arra kell hogy a márkáját mutogassa hanem használni szeretne egy telefont és azt is szeretné hogy legyen a zsebében egy olyan eszköz amivel tud útköben netezni/élvezehető nagyságú kijelzőn/... ;k

Csak halkan kérdezem, mert nem értem. Mi köze a dual sim -nek az OTG -hez?
Nem csak pedrive -t lehet az otgbe dugni.
Én az SG S II -t otg -vet kötöttem össze a Canon eos fényképezőgépemmel.

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2013. Június 19. - 10:44:39 »
miért is vált szükségessé? hadd tanuljak :D

Ne aggódj, a "szükségesség" a kíváncsiságomból akadt, olyasmihez nyúltam amihez nem "úgy" kellett volna nyúlni...  8). Aki nem rootol és ezután nem akar semmi gyári dolgot megváltoztatni, annak nem hiszem, hogy lesznek hasonló problémái!

Nem elérhető padan

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2013. Június 19. - 10:52:53 »
Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat.
Gondoltam, hogy kísérletezések folynak, de már nem egy megnyilvánulás volt, hogy hiba-hiba...

Köszönöm a pozitív válaszokat, ami azért is fontos nekem, mert nem 1évre tervezek telefont venni.

Kérdés:
 - a fentebb olvasott OTA ugyanaz lenne mint az OTG?
 - az OTG funkció javításról akkor van hivatalos jelentés?

Köszönöm
Üdv
padan

Nem elérhető lezlike1

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2013. Június 19. - 11:23:55 »
Csak halkan kérdezem, mert nem értem. Mi köze a dual sim -nek az OTG -hez?
Nem csak pedrive -t lehet az otgbe dugni.
Én az SG S II -t otg -vet kötöttem össze a Canon eos fényképezőgépemmel.

Én az eddigi tableteimet OTG-n keresztül használtam mobil stick-el és most van lehetőség ezt kiküszöbölnöm úgy hogy a kártyát egyből a telefonba rakom és még mellette a telefon sim kártya is ott van!Erre gondoltam! Így nekem nincs szükségem az OTG funkcióra! :)

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2013. Június 19. - 11:35:30 »
Kösz a választ megértettem.
Én telefonban gondolkodtam mivel említetted az SG S II -t. :)

Nem elérhető creepcat

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2013. Június 19. - 13:03:45 »
Sziasztok!

Köszi szépen a válaszokat.
Gondoltam, hogy kísérletezések folynak, de már nem egy megnyilvánulás volt, hogy hiba-hiba...

Köszönöm a pozitív válaszokat, ami azért is fontos nekem, mert nem 1évre tervezek telefont venni.

Kérdés:
 - a fentebb olvasott OTA ugyanaz lenne mint az OTG?
 - az OTG funkció javításról akkor van hivatalos jelentés?

Köszönöm
Üdv
padan

Az OTA és OTG két különböző dolog.
Az OTA a telefon szoftverének frissítésére szolgál.
Az OTG segítségével külső eszközöket csatlakoztathatsz a telefonhoz (pl.: pendrive)

Nem elérhető creepcat

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2013. Június 19. - 13:10:52 »
Minden arra  alkalmas ConCorde készülékre a PlayStorból töltesz le majd egy ingyenes alkalmazást az OTA-hoz.
Ez az app fogja a frissítést végrehajtani egy felhasználói névvel és jelszóval

Köszönöm a választ.
Ez a felhasználó név és jelszó, egy előre bállított páros lesz, vagy regisztrálni kell hozzá, esetleg lehet használni a fórum regisztrációt hozzá ha így lesz?

maiden

• Vendég
« Válasz #56 Dátum: 2013. Június 21. - 09:07:14 »
Aki úgy érzi, hogy problémái vannak a GPS vételi érzékenységével az próbálja ki ezt a segédprogramot:

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.fastergps

maiden

• Vendég
« Válasz #57 Dátum: 2013. Június 21. - 09:08:58 »
Köszönöm a választ.
Ez a felhasználó név és jelszó, egy előre bállított páros lesz, vagy regisztrálni kell hozzá, esetleg lehet használni a fórum regisztrációt hozzá ha így lesz?

Biztos nem használhatod itt a fórumos azonosítód.

A ConCorde OTA szerverén , a web felületen kell regisztrálni majd ehhez.

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2013. Június 21. - 12:59:14 »
A fórum "kezdő útmutatása" szerint a szürke kütyü Z57002N50C20 lcm-et igényli, bár nekem utoljára at RX_5720TM_501B illetve az 05.14-es már frissített ROM-os beállítással üzemelt. Az "eredeti" N9589-20130403 ROM felrakása miatt vacilláltam az 57002N50C20 lcm miatt, idáig hibát nem tapasztaltam...

Meg tudnád mondani, hogy a 05.14 -es rom státusz sor ikonjai is kék színüek? Vagy fehér. Abban már javítva volt az otg? Miért raktad fel a régi romot?
Bocs a sok kérdésér? :)

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2013. Június 21. - 13:43:29 »
Ha jól emlékszem kék volt az is, és OTG még nem működött...
Meg tudnád mondani, hogy a 05.14 -es rom státusz sor ikonjai is kék színüek? Vagy fehér. Abban már javítva volt az otg? Miért raktad fel a régi romot?
Bocs a sok kérdésér? :)