Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 139012 alkalommal)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #90 Dátum: 2013. Július 07. - 12:58:39 »
Tudom, es nem is erdemes belemenni, a converse tornacipőm is made in china pedig koze nincs hozza:)).. na mindegy, a lenyeg h jo gep ez es nem ajarom h "kuka" legyen a vege...van aki az LGre eskuszik, az meg koreai
Ez csak helyrajzi különbség. A lényeg a felhasznált alap és a fejlesztésbe fektetett tudás és munka. Ha Te fejlesztő lennél és eléd raknának egy ajánlatot, amin a fizetés rublikában olyan számsor van, amilyet eddig csak telefonszámként használtál, akkor néznéd, hogy milyen a szeme annak, aki eléd rakta (feltéve persze, hogy nem egy sivatagos, járvány és polgárháború sújtotta országba kellene költöznöd)?

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #91 Dátum: 2013. Július 07. - 13:05:29 »
Biztos nem, de mindettől es a témàtol fuggetlenul egy iphone vagy egy samsung vagy barmi mas is lehet hibas, selejt..., rengeteg iphone-on pl nem megy a wifi...ugyanugy pedig egy kinai "kacat" mukodhet kivaloan...! Mas: csak nalam lassu a pötyögés ha ide irok a fórumba? Aksdnak a betűk...mailnél, facebookon nem

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #92 Dátum: 2013. Július 07. - 13:19:02 »
Biztos nem, de mindettől es a témàtol fuggetlenul egy iphone vagy egy samsung vagy barmi mas is lehet hibas, selejt..., rengeteg iphone-on pl nem megy a wifi...ugyanugy pedig egy kinai "kacat" mukodhet kivaloan...! Mas: csak nalam lassu a pötyögés ha ide irok a fórumba? Aksdnak a betűk...mailnél, facebookon nem
Nem csak nálad. Ez szerintem az adott fórum által használt megoldástól függ. Én Android mini PC -n írom, webes felületen (Dolphin beta, desktop nézetben). Így is szar. Nem csak itt, más fórumnál is. Sőt, az is előfordult, hogy amikor elküldtem egy posztot, akkor ledobott a net és amikor újra tudtam kapcsolódni, akkor csak az üres ablak volt. Elég bosszantó. Már írtam korábban, hogy jó lenne Tapatalk -képessé tenni a fórumot. Az sokkal kezelhetőbb droidon. Addig is én azt csinálom, hogy vágólap-alkalmazásban (clipper+) írom meg a posztot, aztán copy-paste. Egyébként neked miért nincsenek ékezetes karaktereid?

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #93 Dátum: 2013. Július 07. - 13:25:25 »
Vannak de néha lusta vagyok hosszan nyomni, hogy az legyen:))éúóàű ;v

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #94 Dátum: 2013. Július 07. - 13:30:11 »
Vannak de néha lusta vagyok hosszan nyomni, hogy az legyen:))éúóàű ;v
Anysoft keyboard?

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #95 Dátum: 2013. Július 07. - 13:59:18 »
Az hol?:D

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #96 Dátum: 2013. Július 07. - 14:35:29 »
Az hol?:D
Szerinted?
A program:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.menny.android.anysoftkeyboard
A Magyar nyelvi kiegészítő:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anysoftkeyboard.languagepack.hungarian
További, extra kiegészítői és nagyon részletes beállítási lehetőségei vannak. Méretek, kiosztások, gesztusok, külön álló és fekvő módra. El lehet bíbelődni vele, de szerintem megéri.
Viszont ha még nem vagy annyira otthon Androidban, akkor szólok, hogy óvatosan az sms -be írt, ékezetes karakterekkel! Van, amelyiktől feleződik a 160 karkter!

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #97 Dátum: 2013. Július 07. - 14:46:55 »
Közben mar megtaláltam, köszi, mondom nekem új az android, SMS-t nagyon ritkán írok..., amit baromira sajnalok ha mar app, hogy a hipstamatic nincs a Google playen...a legjobb fotòs progi telefonra, nem szívesen váltam meg tőle..egyik se ér a közelébe sem..igaz pénzes volt de elenyésző ...

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #98 Dátum: 2013. Július 07. - 15:00:42 »
Megvan és működik. Köszi
De még nagyon fura :-)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #99 Dátum: 2013. Július 07. - 16:04:23 »
Megvan és működik. Köszi
De még nagyon fura :-)
Nekem természetesen 4soros qwertz -re van állítva. Gingerbread stílus, felül kis gombok (középen kétirányú kurzormozgatóval, hogy tudjak ugrani a karaktereken). Kicsit laposabbra vettem a gombok méretét, hogy kevesebbet takarjon a képből. Ez a fekvő beállítás, mert általában így használom a telót. Szótár, szójavaslat nincs. Egy gesztus van beállítva. Ha lefelé húzom az ujjam a billentyűzeten, akkor eltűnik.
Ami még eszembe jutott és fontos az Androidban, az a launcher. Itt arról van szó, hogy a teljes ablakkezelő lecserélhető. Ez ismeretlen IOS -en. A népszerűek pl. Nova, Apex, Go... Én Apexet használok. Sokszor használom a telót (nekem még SGS2 -m van) bluetooth egérrel és billel. Az Apex tudja forgatni a főképernyőt is, ami egérhez nagy előny. Az alsó sor ikonjai is variálhatók. Sőt csoportokba is összevonhatók. Én ezekért a finomságokért szeretem a droidot. Azon kívül, hogy itt az az ITunes nevű minek sincs, ami egy mobil eszközt PC kiegészítővé alacsonyít.

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #100 Dátum: 2013. Július 07. - 19:41:41 »
Megnéztem mind3at amit írtál, nekem a GO a legszimpibb, de idegesitett h mindhárman eltűnt kintről a Gmail...és h tele rakta reklámokkal vagy mikkel a kijelzőt legalábbis a GO, így egyelőre még maradok a réginel...

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #101 Dátum: 2013. Július 07. - 20:17:17 »
Nem csak nálad. Ez szerintem az adott fórum által használt megoldástól függ. Én Android mini PC -n írom, webes felületen (Dolphin beta, desktop nézetben). Így is szar. Nem csak itt, más fórumnál is. Sőt, az is előfordult, hogy amikor elküldtem egy posztot, akkor ledobott a net és amikor újra tudtam kapcsolódni, akkor csak az üres ablak volt. Elég bosszantó. Már írtam korábban, hogy jó lenne Tapatalk -képessé tenni a fórumot. Az sokkal kezelhetőbb droidon. Addig is én azt csinálom, hogy vágólap-alkalmazásban (clipper+) írom meg a posztot, aztán copy-paste. Egyébként neked miért nincsenek ékezetes karaktereid?
Kicsit zavarba hoztál. Én tapatalk-on követem a fórumot.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #102 Dátum: 2013. Július 07. - 20:54:46 »
Kicsit zavarba hoztál. Én tapatalk-on követem a fórumot.
Ezt el sem hiszem! Így már én is. Köszönöm! Te ezt honnan tudtad?
Miss: itt a megoldás!

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re: Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #103 Dátum: 2013. Július 07. - 21:03:54 »
Ezt el sem hiszem! Így már én is. Köszönöm! Te ezt honnan tudtad?
Miss: itt a megoldás!
nem tudtam. amikor elkezdtem a cc 5700 kapcsán ezeket az oldalakat nézegetni, egyszerűen rákerestem tapatalk-on belül a concorde-ra.
learning by doing. :-)

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #104 Dátum: 2013. Július 07. - 23:14:35 »
na jólvan, akkor most térjünk vissza a kernelhez, azt gondolom könnyebb találni mint egy custom romot, csak annál mire kell figyelni?

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #105 Dátum: 2013. Július 08. - 00:40:36 »
na jólvan, akkor most térjünk vissza a kernelhez, azt gondolom könnyebb találni mint egy custom romot, csak annál mire kell figyelni?
Szerintem nehezebb lesz hozzá custom kernelt találni, mint custom romot. Aztán az is kérdés, hogy miben más az a custom kernel illetve Te milyen plusz funkciót várnál tőle. Pl. a teljesítmény - energiatakarékosság egyensúly optimalizálása érdekében külön-külön szabályozni a 4 mag működését? Hááát....

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #106 Dátum: 2013. Július 08. - 06:50:14 »
Szerintem nehezebb lesz hozzá custom kernelt találni, mint custom romot. Aztán az is kérdés, hogy miben más az a custom kernel illetve Te milyen plusz funkciót várnál tőle. Pl. a teljesítmény - energiatakarékosság egyensúly optimalizálása érdekében külön-külön szabályozni a 4 mag működését? Hááát....

Valójában nekem csak arra kellen, h a színeket be udjam állítani (nálam a fehér olyan nagyon halvány kék) plusz, hogy hangosabra tudjam állítani a hátsó hangszórót.

Faux123 Kernel Enhancement Pro v1.0.3
Kíváncsi lennék, hogy ez program vagy kernel (nem tudtam eldönteni) állítólag az összes telefonra jó amelyiken ICS vagy JB van. Azt is olvastam, h az OTG-t is lehet vele bütykölni, már akit érdekel.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #107 Dátum: 2013. Július 08. - 12:03:52 »
Valójában nekem csak arra kellen, h a színeket be udjam állítani (nálam a fehér olyan nagyon halvány kék) plusz, hogy hangosabra tudjam állítani a hátsó hangszórót.

Kíváncsi lennék, hogy ez program vagy kernel (nem tudtam eldönteni) állítólag az összes telefonra jó amelyiken ICS vagy JB van. Azt is olvastam, h az OTG-t is lehet vele bütykölni, már akit érdekel.
Ez nem kernel. Kernelt, tudomásom szerint nem lehet futó oprendszerre telepíteni. Csak CWM -ből, vagy PC -vel. Ez egy APK, egy program, amivel egyes típusokon lehet variálni a kernel paraméterein.

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #108 Dátum: 2013. Július 08. - 12:08:39 »

Próbáld ki ezt a menüt (már ha tudod, hogy mit és miért!!): *#*#3646633#*#*

maiden

• Vendég
« Válasz #109 Dátum: 2013. Július 09. - 13:14:30 »
Próbáld ki ezt a menüt (már ha tudod, hogy mit és miért!!): *#*#3646633#*#*

NAGYON ÓVATOSAN!

Ez a Mediatek szervizmenü előhívására szolgál.
Ha itt nem érted milyen paraméterek mit jelentenek és ezt elállítod akkor előfordulhat, hogy a készüléked be sem fog indulni!!!

nagyon nem ajánlott itt babrálni

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #110 Dátum: 2013. Július 09. - 14:09:43 »
nekem el se jut a tudatomig, hogy egyáltalán minek nyúlkáltok bele....de nyilván nálam van a hiba.:)))

és ha vmit elbarmoltok, akkor azt garanciálisan kijavítja nektek a CC?

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #111 Dátum: 2013. Július 09. - 17:15:15 »
nekem el se jut a tudatomig, hogy egyáltalán minek nyúlkáltok bele....de nyilván nálam van a hiba.:)))

és ha vmit elbarmoltok, akkor azt garanciálisan kijavítja nektek a CC?
Az szubjektív, hogy kit, mennyire zavar, hogy pl. az a fehér "olyan nagyon halvány kék". De a kérdéseden érdemes elgondolkodni. Szerintem azt senki sem vitatja, hogy hazai viszonylatban a CC jelenleg nagyvonalúan áll a garanciális problémákhoz. Jó lenne, ha nem kényszerülne arra, hogy ezen változtasson!

Nem elérhető tom

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #112 Dátum: 2013. Július 10. - 07:10:40 »
Érdeklődni szeretnék, hogy mikorra várható hivatalos frissítés, ami javítja az OTG-t?
Az optimalizáltságon elképzelhető javítás? A gyorsasággal nincs probléma, de szerintem az energiagazdálkodáson volna mit javítani (aksi-idő optimalizálás)...
Ha lesz frissítés, az honnan tölthető majd le?

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #113 Dátum: 2013. Július 14. - 10:35:01 »
ezen az oldalon található olyan rom amelyik jó a CC-re? http://www.needrom.com/

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #114 Dátum: 2013. Július 14. - 11:02:59 »
Nekem ez a "gyári" van feltéve, mert a szervizig nem jutottam el:  http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-2/, a  UPDATE ROM Official : N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s ( Compatible gsensor, look PDF gsensor) verzió, de most nézem, itt is van frissítés: N9589-20130527_e2001v21_v89_gq2008s, talán ki is próbálom a jövő héten!

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #115 Dátum: 2013. Július 14. - 17:00:19 »
Letöltöttem, és kipróbáltam (volna) a N9589-20130527_e2001v21_v89_gq2008s ROM-ot, de más NE TEGYE! START ALL után hibát ír ki (USB port error) az SP multiport program. Látszólag semmi feltöltés nem történt, telefon újraindítása után érintetlennek tűnt az "eredeti" ROM, de a wifit bekapcsolni nem tudtam!
Kénytelen voltam ismételten a N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s ROM-ot visszatenni!
Tehát: bízzuk a szervizre a frissítést, vagy ha mégis elbaltáznánk a nagy kíváncsiságunkban valamit az androidban, és nincs lehetőség a szervizbe/re jutni/várni, akkor az előbb említett (N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s) ROM kisegíthet minket a bajból.

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #116 Dátum: 2013. Július 14. - 17:09:56 »
Letöltöttem, és kipróbáltam (volna) a N9589-20130527_e2001v21_v89_gq2008s ROM-ot, de más NE TEGYE! START ALL után hibát ír ki (USB port error) az SP multiport program. Látszólag semmi feltöltés nem történt, telefon újraindítása után érintetlennek tűnt az "eredeti" ROM, de a wifit bekapcsolni nem tudtam!
Kénytelen voltam ismételten a N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s ROM-ot visszatenni!
Tehát: bízzuk a szervizre a frissítést, vagy ha mégis elbaltáznánk a nagy kíváncsiságunkban valamit az androidban, és nincs lehetőség a szervizbe/re jutni/várni, akkor az előbb említett (N9589-20130403_e2001_v89_gq2008s) ROM kisegíthet minket a bajból.

Már megbocsáss. Miért kell romolni, amíg nincs hivatalos magyar rom? A viszketést el lehet múlasztani más készülékkel. Szerintem mindenki nevében mondhatom: KÖSZÖNJÜK  A FIGYELMEZTETÉST!

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #117 Dátum: 2013. Július 14. - 17:30:44 »
Nem a frissítés miatt cseréltem ROM-ot! Azért volt szükség újratelepíteni, mert önhibámból sikeresen "leépítettem" az androidot, és mivel sok-sok km-re van a szerviz és szükségem van/volt a telefonra, illetve annak szolgáltatásaira, így IDEIGLENESEN telepítettem a fent említett gyári ROM-ot. Működik, de ha lesz kiadva frissítés, illetve ha a szerviz felé járnék, beugranék egy CC-s frissítésre!

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #118 Dátum: 2013. Július 14. - 19:45:52 »
Nem a frissítés miatt cseréltem ROM-ot! Azért volt szükség újratelepíteni, mert önhibámból sikeresen "leépítettem" az androidot, és mivel sok-sok km-re van a szerviz és szükségem van/volt a telefonra, illetve annak szolgáltatásaira, így IDEIGLENESEN telepítettem a fent említett gyári ROM-ot. Működik, de ha lesz kiadva frissítés, illetve ha a szerviz felé járnék, beugranék egy CC-s frissítésre!

Szerintem, ha szerviz fele jársz ugorj be feltetetni a CC romot, mert az OTA frissités jelen állapotú telefonodon nem fog sikerülni, mert nem fogja tudni azonosítani a telefonodat a server(idegen rom miatt)
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #119 Dátum: 2013. Július 15. - 12:18:22 »
az OTAval mi a helyzet, mikor fog működni ?