Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 139015 alkalommal)

Nem elérhető kohis

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #60 Dátum: 2013. Június 21. - 15:19:59 »
Ha jól emlékszem kék volt az is, és OTG még nem működött...

Kösz.
Akkor kénytelen leszek nekiveselkedni megpróbálni átszínezni. Vagy keresni egy progit amivel meg tudom csinálni.

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #61 Dátum: 2013. Június 23. - 18:36:41 »
asszem mégsem adom el :))
de egy kérdésem lenne hozzátok: amiket letöltök pc-n keresztül a telóra alkalmazásokat, miért nem telepíti? azt írja h kész meg minden..de sehol nincsenek... ;s

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #62 Dátum: 2013. Június 23. - 18:39:00 »
na, most kezdte el őket telepíteni, nem szóltam  ;l

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #63 Dátum: 2013. Június 23. - 18:58:44 »
Kezdőként, a 8 GB-os, fehér Cc5700-as rootolását tervezem, kérdezném,  hogy az itt leírt módszerrel kivitelezhető-e a rootolás? Szintén fontos lenne számomra azt tudni, hogy elmenthető-e root után az EFS mappa (img), illetve van -e erre valami speciális alkalmazás? A Samsung telefonoknál két ilyen alkalmazást ismerek, illetve a terminal emulatorral is megoldották ott. A rootolásra néhány,  számomra felesleges google app lefagyasztásához lenne szükségem, maradok a stock romoknál. Kérem a tapasztaltabb fórumtársak segítségét, köszönettel bartalos

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #64 Dátum: 2013. Június 23. - 19:26:43 »
Kezdőként, a 8 GB-os, fehér Cc5700-as rootolását tervezem, kérdezném,  hogy az itt leírt módszerrel kivitelezhető-e a rootolás? Szintén fontos lenne számomra azt tudni, hogy elmenthető-e root után az EFS mappa (img), illetve van -e erre valami speciális alkalmazás? A Samsung telefonoknál két ilyen alkalmazást ismerek, illetve a terminal emulatorral is megoldották ott. A rootolásra néhány,  számomra felesleges google app lefagyasztásához lenne szükségem, maradok a stock romoknál. Kérem a tapasztaltabb fórumtársak segítségét, köszönettel bartalos

A root müködik, csinálhatod nyugodtan
Itt nincs EFS mappa/partíció, az csak a Samsung telefonoknál van
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #65 Dátum: 2013. Június 23. - 20:58:37 »
Köszönöm szépen a gyors választ, holnap nekiugrok a rootolásnak. Esetleg közelebbi információ van-e az OTA frissítés ügyében ? Olvastam valamit egyik "kiváló" szolgáltatónk nem teljesen fénysebességgel való reagálásáról.....!??? ;)

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #66 Dátum: 2013. Június 23. - 21:37:15 »
Köszönöm szépen a gyors választ, holnap nekiugrok a rootolásnak. Esetleg közelebbi információ van-e az OTA frissítés ügyében ? Olvastam valamit egyik "kiváló" szolgáltatónk nem teljesen fénysebességgel való reagálásáról.....!??? ;)

Igen sajna kívül álló okok miatt nem tudd elindulni
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #67 Dátum: 2013. Június 25. - 09:59:18 »
Köszönet maiden és rstwingo fórumtársaimnak, a rootolás kiválóan sikerült. Természetesen még a berendezés fázisában vagyok, hiszen a fehér Cc5700 telefont tegnap kaptam meg, cserét követően. A Concorde-nál vásárolt készülék hibás volt(nem lehetett hálózatra  csatlakozni), minden elismerésem a Concorde Csapatáé, hiszen nem egész egy hét alatt a visszaküldött készüléket cserélték és valóban a legfrissebb szoftverrel visszaküldték részemre. Minden tökéletesen működik, talán nem haragszik meg rám Hajdu Zoltán úr, hogy név szerint említem, de segítségnyújtása(telefonon, e-mailben)csodálatraméltó, gratulálok neki. ;k
Több helyen is hangot adtam véleményemnek, hogy a Concorde és a fórum támogatása biztos alapot nyújt egy ilyen készülék megvásárlásához, kérem aki gondolkodik a vásárláson, az lépjen nyugodtan. Elnézést, hogy a témához nem teljesen kapcsolódó véleményemet itt írtam meg.

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #68 Dátum: 2013. Június 25. - 19:09:31 »
Csak az én hozzászólásom (amik nem a témához kapcsolódik) szokták nem odaillőnek cimkézni és törölni?

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #69 Dátum: 2013. Július 03. - 09:55:30 »
Üdv, friss CC5700 tulaj vagyok, hurrá !!!
Nem működnek a pdaplus linkek és ez által nem tudom rootolni a telót, sajnos.
A CyanogenMod-ok közül valamelyik romot rá lehet biztonsággal telepíteni a CC-re? http://get.cm/
vagy rá lehet hegeszteni valmilyen útón egy cyanogenmod-ot ?

maiden

• Vendég
« Válasz #70 Dátum: 2013. Július 03. - 10:04:42 »
Nem működnek a pdaplus linkek és ez által nem tudom rootolni a telót, sajnos.

De működnek azok, csak most a P+ -on szerverkarbantartás van és ezért nem éred el.
most olvastam a testvértopikban:
" A türelem rózsát terem" ;)

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #71 Dátum: 2013. Július 03. - 10:06:25 »
De működnek azok, csak most a P+ -on szerverkarbantartás van és ezért nem éred el.
most olvastam a testvértopikban:
" A türelem rózsát terem" ;)
Köszi és cyanogenmod téren mi a nagy helyzet, csak mert nekem egy csómó beállítás hiányzik ebből a romból.
Szervíz módban a Memory Card / Format eMMC FAT - al ugye csak a programokat gyalulom le, a rendszer megmarad továbbra is ?
« Utoljára szerkesztve: 2013. Július 03. - 10:22:23 írta Qvadro »

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #72 Dátum: 2013. Július 03. - 12:51:19 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249808 ez a custom rom jó a CC5700hoz?
AZONOSÍTÁS - ha jól értelmeztem, ilyenkor mindig a Main Sensor, Sub Sensor, LCM adatait kell azonosítani, de ezt egy idegen rom-ban hol tudjuk megtenni ?

más - mikor hívok valakit és a másik fél felveszi rezzen egyet a telefon, ez meg lehet valahogyan szüntetni, nagyon idegesítő ?

köszi

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #73 Dátum: 2013. Július 03. - 20:15:04 »
Hali, van egy kis gondom, azaz nem kicsi, mar másodszor esik meg a 3 hét alatt, kb azóta van meg a cc telom, h behal a net! Ez volt az első napokban is egyszer, aztán megjavult magától, most pedig ujra! Mail se megy, semmilyen oldalt nem tolt be, ujrainditottam, semmi..., 3G megy, a telo szerint minden szép és jó, de ezek szerint vmi mégse..., ötlet? Javaslat? Segítség? Köszi!( fel órája még videót is néztem, iszonyat gyorsan ment minden...nem értem mi a gond, netsebessegem oké, mennie kene)

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #74 Dátum: 2013. Július 03. - 20:31:13 »
Na most, kb negyed óra után visszajött, segítsetek mitől lehet ez? Azert idegesít hogy néha ezt játssza velem,,,

maiden

• Vendég
« Válasz #75 Dátum: 2013. Július 04. - 09:27:14 »
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2249808 ez a custom rom jó a CC5700hoz?
AZONOSÍTÁS - ha jól értelmeztem, ilyenkor mindig a Main Sensor, Sub Sensor, LCM adatait kell azonosítani, de ezt egy idegen rom-ban hol tudjuk megtenni ?

1, A THL W8 CFW   nem jó a CC5700-hoz!!!!!!!!!

A linkkel egyébként "majdnem jó irányba kapisgálsz", de te a CC5700-hoz ne a THL W8 CFW használd, hanem az ugyanazon fejlesztő által készített C3C076  GravityMod cuccokat

2, Az azonosítás az AZONOS panel+LCD-vel szerelt telefonoknál igaz  Ezekből a Star és a HDC gyártmányok jöhetnek szóba.
Minden más verzió nem romkompatibilis.

maiden

• Vendég
« Válasz #76 Dátum: 2013. Július 04. - 09:29:52 »
Na most, kb negyed óra után visszajött, segítsetek mitől lehet ez? Azert idegesít hogy néha ezt játssza velem,,,

Mobil adathálózat rendben ahol vagy???

Ilyen nekem is szokott lenni más telefonnal is Budapesten a XiV kerben.  Én ezt többször bejelentettem hibára a vodánál és a hibát nem is vitatták.

Nem akarok politizálni, de a mobiladó elvitte a szolgáltatóktól a feljesztési pénzeket és emiatt nem nagyon bővítik a hálózataikat.
Az egyre több ilyen okoseszköz ugyanazon hálózaton (hálózati kapacitáson) egyre több hibát generál ;n

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #77 Dátum: 2013. Július 05. - 00:46:33 »

1, A THL W8 CFW   nem jó a CC5700-hoz!!!!!!!!!

A linkkel egyébként "majdnem jó irányba kapisgálsz", de te a CC5700-hoz ne a THL W8 CFW használd, hanem az ugyanazon fejlesztő által készített C3C076  GravityMod cuccokat

2, Az azonosítás az AZONOS panel+LCD-vel szerelt telefonoknál igaz  Ezekből a Star és a HDC gyártmányok jöhetnek szóba.
Minden más verzió nem romkompatibilis.

Köszi!
Esetleg tudnál nekem belinkelni egy custom romot amelyik tutira cc5700ra telepíthető és esetleg már 4.2.2es (nem akarok túl sokat :) ).
Azonosításnál arra lennék kíváncsi,h hogyan vagy mivel tudom ezeket az adatokat kiolvasni egy adott romból vagy hol kell ezeket keresni?
Köszi!

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #78 Dátum: 2013. Július 07. - 01:04:06 »
és kernel ügyben mi a helyzet ?

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #79 Dátum: 2013. Július 07. - 10:33:22 »
Ma elsötétült a képernyőm, akarmit nyomtam semmi....a kikapcsolas gombra sem reagalt, igy kivettem az akksit majd ujra indult es erdekes modon az elotte 96%os akksi hirtelen 78%os lett! Nos?

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #80 Dátum: 2013. Július 07. - 10:46:03 »
Probalam meg a masik akksit sztetek vagy ez vmi mas gond lehet? En nagyon szeretem ezt a telot de ezek fura viselkedesek es ha ilyesmiket produkal tovabbra is akkor mi a teendo? Mert gondolom a penzt nem kapnam vissza....:)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #81 Dátum: 2013. Július 07. - 11:26:47 »
Probalam meg a masik akksit sztetek vagy ez vmi mas gond lehet? En nagyon szeretem ezt a telot de ezek fura viselkedesek es ha ilyesmiket produkal tovabbra is akkor mi a teendo? Mert gondolom a penzt nem kapnam vissza....:)
Mivel a jelenséget N+1 dolog okozhatja, ezért szerintem itt senki sem fogja tudni látatlanban megoldani a problémát. Én azt sem zárnám ki, hogy visszakapd a pénzt, de nem ez az első lépés. Főleg, ha szereted is a telót. Tudomásom szerint a CC álláspontja az, hogy önmagában a root nem jár garanciavesztéssel (egyébként ezt én nagy dolognak tartom, részemről hatalmas +1 érte a CC -nek). Így megvan a lehetőség, hogy ha ismerősek pl. az "ADB", vagy a "logcat" kifejezések, akkor magad is utánajárj a problémáknak. Ha nem, akkor szerintem vedd fel a kapcsolatot a szervízzel!   

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #82 Dátum: 2013. Július 07. - 11:38:53 »
Fogalmam sincs ezek mik... de pl egyet mondj ami okozhatja...eddig még nem volt ien gondom

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #83 Dátum: 2013. Július 07. - 11:54:28 »
Megneztem ezeket de nem ertek hozza es igy nem akarok bele "buherãlni" a teloba nyilvan...meg amugy se, működjön jol es kesz, az a dolga....nem volt eddig androidom, az iost 3 evig egyszer sem frissitettm, semmit nem csinaltam vele es egyszer sen hibàzott, de nem istenitem hisz en csereltem le, hogy miert azt nemtom, talan akartam vmi màst....viszont a CC sokkal sokszínűbb, szerethetőbb, stb...viszont en mint csaj nem szeretnek rootokkal bajlodni azert h jol menjen, meg semmi iesmibe belefolyni...na mindegy meglatom, ha ez egyszeri eset volt akkor nem izgat, de ha nem, az el fogjs venni a kedvem tole, hiaba vagyok erte oda:))

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #84 Dátum: 2013. Július 07. - 11:56:20 »
Fogalmam sincs ezek mik... de pl egyet mondj ami okozhatja...eddig még nem volt ien gondom
Pl. egy telepített alkalmazás megfeküdte a gyomrát és nem tud "felébredni" DS -ből (Deep Sleep). Anno, nálam az SGS2 -n a siyah kernel és a Viber vesztek így össze.

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #85 Dátum: 2013. Július 07. - 12:03:33 »
Most jol muxik, es nincs tul sok alkalmazasom, nem is akarok milliot epp ezert, le is toroltem parat most, net remek, hivtak, telefonalas is remek:D, ratettem egy akksi mentőt, meglatjuk az 18 orat ir keszenletnek..( kizart:D), nem akarom tenyleg minden gagyi appal telezsufolni a rendszert, tudom h epp erre valo de minek...amik kellenek megvannak, meg par jatek, net,...sok a szemét az aruhazban, viszont technikailag ajanlhatnatok parat mit erdemes ratenni..

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #86 Dátum: 2013. Július 07. - 12:24:19 »
Megneztem ezeket de nem ertek hozza es igy nem akarok bele "buherãlni" a teloba nyilvan...meg amugy se, működjön jol es kesz, az a dolga....nem volt eddig androidom, az iost 3 evig egyszer sem frissitettm, semmit nem csinaltam vele es egyszer sen hibàzott, de nem istenitem hisz en csereltem le, hogy miert azt nemtom, talan akartam vmi màst....viszont a CC sokkal sokszínűbb, szerethetőbb, stb...viszont en mint csaj nem szeretnek rootokkal bajlodni azert h jol menjen, meg semmi iesmibe belefolyni...na mindegy meglatom, ha ez egyszeri eset volt akkor nem izgat, de ha nem, az el fogjs venni a kedvem tole, hiaba vagyok erte oda:))
Két dolgot mindenképpen szem előtt kell tartani. Az egyik, hogy ez a teló a tudásához képest olcsó. Mert kínai. Ebben a pakliban van rizikófaktor is. Pl. olyan kernel bugok, amikkel a kütyü még működik viszont a kigyomlálásuk további fejlesztői munkaórákat igényelne, ami drágítaná a készülék árát. Nem állítom, hogy ennél a készüléknél is ez a helyzet. Csak azt, hogy a kínai cuccoknál az ilyesmi gyakori probléma.
A másik dolog maga az Android. Színesebb, szabadabb, mint az IOS. Ugyanakkor az Iphone egy cég, egy hardware. Így a végletekig lehet optimalizálni és a szoftvereknek is csak egy vason kell futniuk. Ezért amíg nem csinálsz mást, mint amit apu enged, addig kevesebb az alkalmazások telepítéséből és futtatásából adódó hibalehetőség. Androidon az alkalmazásoknak N+1 hardveren kell (ene) futniuk. Ez nem mindíg sikerül. Ha Te alkalmazást írnál a "nagyközönségnek", akkor min tesztelnéd inkább? Egy CC -s telón, vagy egy Samun? 

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #87 Dátum: 2013. Július 07. - 12:31:45 »
Oke persze ertem de egyebkent manapsag mi nen kinai?? Az iphone hol van ossze rakva?:) kinaban

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #88 Dátum: 2013. Július 07. - 12:37:54 »
Oke persze ertem de egyebkent manapsag mi nen kinai?? Az iphone hol van ossze rakva?:) kinaban
Ne keverd össze a kínai fejlesztést a kínai gyártással! A két dolog nagyon más!

Nem elérhető miss

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #89 Dátum: 2013. Július 07. - 12:42:45 »
Tudom, es nem is erdemes belemenni, a converse tornacipőm is made in china pedig koze nincs hozza:)).. na mindegy, a lenyeg h jo gep ez es nem ajarom h "kuka" legyen a vege...van aki az LGre eskuszik, az meg koreai