Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 149857 alkalommal)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #150 Dátum: 2013. Szeptember 12. - 22:43:43 »
ja azt olvastam s ezért kérdeztem hogy ha nem elállítom az anim configot (mint aki a felbontást állította) hanem egyszerűen kiveszem ....
de az még mindég kérdés hogy valamilyen egyedi bootanimmal vagy másképp konfigolva a bottolás folyamán elő lehet e hozni a consol üzeneteket a képernyőre ?

ill. a működő rendszer szinten van e valami konzol/shell progi (hamár linuxos alap)

olyan progikat párat láttam már ami a logot olvassa fel a képernyőre

olyan valami érdekel amivel pl nem csak pcről lehet meghívni a konzolt ill. parancsokat adni hanem magáról a telóról amolyan "dos" ablakosan
Természetesen. Android Terminal Emulator -nak hívják. Nagyon hasznos eszköz! Bootolás közben még nem néztem logot, de nem a bootidejű logot jeleníti meg a "dmesg" parancs? Természetesen a linux shellparancsok (nagyrészt) működnek Androidon is. Én rendszeresen futtatok ilyen parancsokat automatizáló programmal. Logcat -re ajánlom a LogcatExtreme alkalmazást. Két dolog miatt.
1.: Átméretezhető/áthelyezhető floating ablakban is meg tudja jeleníteni a logot. Ez minden ablak fölött látható marad, így a művelet közben, a történés pillanatában látod az eseményeket, színekkel megkülönböztetve az üzenettípusokat.
2.: Mint a magnóknál, van egy "felvétel gomb", amivel egy adott eseményhez tartozó logot tudsz rögzíteni. Ez folyamatosan, realtime rögzít, ami plusz terhelést jelent a rendszernek, viszont pl. egy rendszerösszeomlással járó hibánál nagy segítség.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #151 Dátum: 2013. Szeptember 13. - 01:11:52 »
Terminal Emulator -nak hívják
bakker az a baj h általában akkora kerülök ide mikorra nem fog az agyam hogy pl. hogy keressek rá a dolgokra   :P .....
Te vagy az én emberem   ;z máris egyből barátságosabbak érzem az androidot :) ... a javas elméletet meg majd frissítgetem androidos szemszögből....
THX!

Nem elérhető Julot

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #152 Dátum: 2013. Szeptember 16. - 20:09:34 »
Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Nem vagyok nagy buherátor, nem is akarok különösebben csinálni semmi komolyabbat, egy dolgot szeretnék: A telefonon lévő rootolt rendszeremet elmenteni kompletten, teljes egészében, hogy ha ne adj' Isten véletlen elszúrok valamit, akkor vissza tudjam tölteni a gyári rendszert. Hogy kell ezt csinálnom, mit kell telepítenem hozzá, és hogyan? Én az első hsz.-be teljesen belezavarodtam, rootolni sem tudtam a leírás szerint, mert drivercsomaggal nem ismerte fel a telefont, így máshonnan töltöttem le... és mással csináltam. Mindenesetre a rootcheckker szerint már rootolt a telefon, már csak a rendszert kellene valahogy lementenem...

A telefonom a szürke verzió,  b ulid szám v89_gq2008s_20130527, LcmCam Info: ov8825_mipi_raw, sub:ov366_yuv Lcm: LM057APKP02A

Köszönöm a segítséget!

Üdv.: Julot

Nem elérhető PZoltán

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 23:29:38 »
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a készülékkel kapcsolatban. : Nekem csak akkor világítanak az alsó érintő gombjai,mikor használom őket,utána pár másodperc múlva elalszik a világítás,akkor sem jön elő,mikor a kijelzőt tapicskolom,tehát csak újabb érintésre világítja ki őket a készülék,ami eléggé megnehezíti a kezelést... Ez azért is furcsa nekem,mert előtte SGSII-őm volt,és az akkor is kivilágította a gombokat,mikor kezeltem a kijelzőt,tehát sosem kellett a sötétben keresnem a gombot... Ez a Ti készülékeiteknél is így működik? Lehet ezzel valamit kezdeni?
Bocs a bonyolult leírásért,csak egyértelművé akartam tenni a kérdést....
Üdv!

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #154 Dátum: 2013. Szeptember 23. - 23:33:20 »
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne a készülékkel kapcsolatban. : Nekem csak akkor világítanak az alsó érintő gombjai,mikor használom őket,utána pár másodperc múlva elalszik a világítás,akkor sem jön elő,mikor a kijelzőt tapicskolom,tehát csak újabb érintésre világítja ki őket a készülék,ami eléggé megnehezíti a kezelést... Ez azért is furcsa nekem,mert előtte SGSII-őm volt,és az akkor is kivilágította a gombokat,mikor kezeltem a kijelzőt,tehát sosem kellett a sötétben keresnem a gombot... Ez a Ti készülékeiteknél is így működik? Lehet ezzel valamit kezdeni?
Bocs a bonyolult leírásért,csak egyértelművé akartam tenni a kérdést....
Üdv!
Én ugyan nem vagyok admin, hogy zrikáljalak, de ugyanazt megírni két topikba öt percen belül, de nem annyira fórum-konform dolog, és a fehér ember álmoskönyve szerint közeli ejnye-bejnyét jelent :)
most nézem, hogy ez volt az első (két) hozzászólásod, na, egyből kaptál is :)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #155 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 00:08:06 »
Én ugyan nem vagyok admin, hogy zrikáljalak, de ugyanazt megírni két topikba öt percen belül, de nem annyira fórum-konform dolog, és a fehér ember álmoskönyve szerint közeli ejnye-bejnyét jelent :)
most nézem, hogy ez volt az első (két) hozzászólásod, na, egyből kaptál is :)
Hát nem bízta a véletlenre. Ha azt gondolod, hogy csak ennyire volt alapos, akkor tévedsz. A prohardver cc5700 topikjában is megkérdezte. Biztos, ami tuti! :)

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #156 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 00:13:15 »
üdv megint

inkább itt teszem fel a kérdéseim cc5000 lévén mert talán itt több a szaki

1:
első körben érdekelne hogy fájlrendszer szinten mi felel az akku töltöttség %-os kijelzéséért ?
az a bibi hogy a működés durván 3600-4200 mv tartományra esik de a teljes töltés után a max mv -ot is 85% körül jelzi.
lehet ehhez a 3,6 - 4,2 voltos tartományhoz igazítani a 0%-100% os tartományt ?

2:
olvastam maiden admin hozzászólását : http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=423.msg18188#msg18188
szegény még majdnem jobban megkavarja azt aki nem vágja a dolgot számolás szinten ill. kissé ő is belegabajodott a MB és a GB -értékekbe .... (a system és a chache partíció az nem MB hanem GB  ;ú )
a lényege az lenne a kérdésemnek hogy merre fele kutassak infó után ill. itt tud e valaki konkrétumot hogy a data partíció méretét fel lehessen tornászni (teszem azt 2-3 GB -ra) a szabadon felhasználható hely rovására ?
azért kérdem mert vettem egy 16GB -os Kingston class 10 -est de nem bírta a telepítgetést ill. a használatot csak cirka 3 hétig s megadta magát ... persze ezzel ugrottak az alkalmazások ... az egyéb fájlokról még jó hogy volt mentésem
szóval jó volna ha a belső tárhelyen lehetnének a programok csak oda meg lehet hogy kevés lesz előbb utóbb az 1 GB

volt már egy factory visszaállításom mert a boot "animot" alkalmazást (log on screen) véletlen az sd re installáltam s folyamatos reboot lett a vége  :P
a végére megtaláltam hol tárolódik a bootanim "enabled/disabled" anélkül hogy törölné kéne magát a fájlt .... ill. factory visszaállítás után alapból nem is megy le ill. nincs is bekonfigolva

3:
azt olvastam hogy a root maga az nem gari vesztő de kérdezném ha a rom van eltolva attól még lehet javítani? pl. valamilyen formában pc -re, szervizpadra rakva lehet flashelni anélkül hogy önmagában a teló az eltolt boot vagy rom miatt nem képes felállni ? vagy ezzel kezdi a teló az éledést mint a pc -nél a bios ? ha jól olvastam az un. főzött romok "csak" (op)rendszer piszkálásokat jelentenek s nem hw boot -ot befolyásolja ? (bocs még teló szinten nem vágom a pontos kifejezéseket .. pc oldalról világos a dolog de az okostelókkal ilyen szinten most ismerkedem)
jó lenne valami pontos s részletes leírás ezen rendszerek teljes hw/sw felállásáról

thx a válaszokat előre is!

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #157 Dátum: 2013. Szeptember 24. - 00:35:21 »
2:
a lényege az lenne a kérdésemnek hogy merre fele kutassak infó után ill. itt tud e valaki konkrétumot hogy a data partíció méretét fel lehessen tornászni (teszem azt 2-3 GB -ra) a szabadon felhasználható hely rovására ?
azért kérdem mert vettem egy 16GB -os Kingston class 10 -est de nem bírta a telepítgetést ill. a használatot csak cirka 3 hétig s megadta magát ... persze ezzel ugrottak az alkalmazások ... az egyéb fájlokról még jó hogy volt mentésem
szóval jó volna ha a belső tárhelyen lehetnének a programok csak oda meg lehet hogy kevés lesz előbb utóbb az 1 GB
Igen, lehetséges, de ehhez a firmware -nek azt a részét kéne módosítani, amely meghatározza, hogy melyik partíció, mekkora legyen. Kétlem, hogy ilyenből létezne custom. Azt nem javaslom, hogy Te nekiálj, mert elég sok mindennek klappolnia kell hozzá.
De ha a programok számára fenntartott tárhely és a felhasználói tárhely is ext4 partíciót használ, akkor root joggal, Solid Explorerben tudsz csinálni symlinket. Ennek az a lényege, hogy egy alkalmazás adatait (olyat, ami sok helyet foglal, pl. böngésző) átlinkeled a felhasználói tárra. Ekkor a belső táron csak egy hivatkozás jön létre, amely a felhasználói tárra mutat.

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #158 Dátum: 2013. Szeptember 26. - 09:39:09 »
Az èrdekelne,hogy ha főzött romot akarok feltenni,ès az azonosítók nem ugyanazok,nem lehet valahogy áttenni? Pl az lcm nem stimmel,akkor mondjuk a gyári romomból áttenném. Lehetsèges ez?

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #159 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 00:19:05 »
na haladok lassan ahogy időm engedi
tisztul is a kép de elsőre nagyon nem értettem miért ez a sok összekavart fogalom (pc -s múlt) .. ill. most sem értem teljesen, inkább kezdem szokni

az egészet ahogy kezdem érteni annál kevésbé "félelmetes" a dolog de annál több (és jóval pontosabb) infókra van/volna szükségem  ;i

az "egész nem más" mint lemezképek összeállítása (persze a benne levő fájlok konfigurálásával) másolgatása az aktuális partíciókra de lemezblokk címzésekkel ...

az mondjuk még mindég nem tiszta hogy a bios mennyit képes végezni a full bootból
csak a lemezeszköz boot szektorát tudja behúzni s onnan további folyamatként olvasódik fel a minimális kommunikációra, tevékenységre képes "mikro" kernel vagy esetleg már ezen szinten is van valami usb kommunikációra képes kód (mármint a biosból)? .. valsz az előbbi .. ami végett lehet fullra hazavágni a telót. (rossz boot ami nem mutat egy flash képes kernelre/kódra ... jöhet a szervizpad vagy alkatrész csere)
ill. így akkor a belső tárat már eleve boot képesen építhetik be ?

a hivatalosan kiadott/feltett lemezképfájlokat (romokat) el lehet valahol érni publikusan vagy privátban ?

a scattert ahogy nézem nem lehetetlen előállítani manuál a partíciók lekérdezésével ill a lemezkép méretek ismeretével ...
 ill. ha a "belső tárhely" méretet szeretném növelni akkor eleve más scatter kell

az én cc5000 -em valahogy így néz ki
mmcblk0: 7920 MB, 7920025600 bytes

7734400 mmcblk0
1 mmcblk0p1
10240 mmcblk0p2
10240 mmcblk0p3
6144 mmcblk0p4
819200 mmcblk0p5
129024 mmcblk0p6
1048576 mmcblk0p7
5670528 mmcblk0p8
2048 mmcblk0boot1
2048 mmcblk0boot0
15558144 mmcblk1
15557120 mmcblk1p1

(a blk1 a 16G -s msd)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #160 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 01:31:37 »
na haladok lassan ahogy időm engedi
tisztul is a kép de elsőre nagyon nem értettem miért ez a sok összekavart fogalom (pc -s múlt) .. ill. most sem értem teljesen, inkább kezdem szokni

az egészet ahogy kezdem érteni annál kevésbé "félelmetes" a dolog de annál több (és jóval pontosabb) infókra van/volna szükségem  ;i

az "egész nem más" mint lemezképek összeállítása (persze a benne levő fájlok konfigurálásával) másolgatása az aktuális partíciókra de lemezblokk címzésekkel ...

az mondjuk még mindég nem tiszta hogy a bios mennyit képes végezni a full bootból
csak a lemezeszköz boot szektorát tudja behúzni s onnan további folyamatként olvasódik fel a minimális kommunikációra, tevékenységre képes "mikro" kernel vagy esetleg már ezen szinten is van valami usb kommunikációra képes kód (mármint a biosból)? .. valsz az előbbi .. ami végett lehet fullra hazavágni a telót. (rossz boot ami nem mutat egy flash képes kernelre/kódra ... jöhet a szervizpad vagy alkatrész csere)
ill. így akkor a belső tárat már eleve boot képesen építhetik be ?

a hivatalosan kiadott/feltett lemezképfájlokat (romokat) el lehet valahol érni publikusan vagy privátban ?

a scattert ahogy nézem nem lehetetlen előállítani manuál a partíciók lekérdezésével ill a lemezkép méretek ismeretével ...
 ill. ha a "belső tárhely" méretet szeretném növelni akkor eleve más scatter kell

az én cc5000 -em valahogy így néz ki
mmcblk0: 7920 MB, 7920025600 bytes

7734400 mmcblk0
1 mmcblk0p1
10240 mmcblk0p2
10240 mmcblk0p3
6144 mmcblk0p4
819200 mmcblk0p5
129024 mmcblk0p6
1048576 mmcblk0p7
5670528 mmcblk0p8
2048 mmcblk0boot1
2048 mmcblk0boot0
15558144 mmcblk1
15557120 mmcblk1p1

(a blk1 a 16G -s msd)
Szerintem ennyire nem egyszerű a dolog. A partícióknak kell a pontos memóriacímzésük is. Rootolt telón terminálból nézz/irass ki egy dmesg -et! Abban benne van a teljes boot -log, így a partíciók "elhelyezkedése" is. Pontosan mutatja, hogy mi, mi után és hogyan töltődik be.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2013. Szeptember 27. - 12:14:16 »
Szerintem ennyire nem egyszerű a dolog ...
persze .. nem is úgy értettem ... csak "hangosan" gondolkodom s nálam oszlik egyre jobban a rózsaszín köd ill. csökken a dolog "misztikuma".
Azért is írtam hogy egyre több/pontosabb az infó igény a "tiszta" munkához.

A dmesg -vel az a gond hogy a felolvasott naplózás az alap linux kernel betöltésévél kezdődik csak ill. ez csak a sw boot. Ez is érdekel persze ill. meg is nézem utána olvasgatok hogy mi micsoda benne ... de ez sem 1-2 nap lesz.

Vagy esetleg pl. a recovery/fastboot kernel is logol oda vagy egyáltalán logol a telón valahova?
Arról meg nem álmodom hogy a hw bios logolna (eszköz inicializálás, lemez első szektor beolvasás, bootimg betöltés, vagy mit tudom én milyen itt a sorrend ill. a képesség)

Másik dolog ami eszembe jutott és szinte ahány leírás annyi vélemény.
Az akku tekintetében pl. az eladó is "számba rágta" hogy húha ha már  15% akkor rögtön töltő mert ha "mélyre merül" akkor nem tudom majd tölteni ......
Háát én 5% ig általában nem nagyon izgatom magam ill. teszem töltőre max ha úgy jön ki a lépés.
Sztem ahogy olvasgattam, egy ~3,7 cellafeszültséges akkuban a ~3,6 voltos cellafesz az még koránt sem molymerítés. Erről jóval kisebb voltnál van szó ill ez még nem hinném hogy annyira megviselné az aksit mint ahogy azt pár helyen publikálják.
Ezen aksiknál meg úgy is a töltési ciklus szám is meghatározó. Szóval ha 15-20 % -nál töltögetem, akkor eleve ennyivel kevesebb az kihasználtsága az élettartama alatt.

Erről (is) kinek mi a véleménye ?

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #162 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 12:54:11 »
Van egy kis gondom...
Folyamatosan újraindul a telefon, bejön a kezdőképernyő és 1mp múlva újraindul.
Szoftver újratelepítés ha jól sejtem.
Dropbox regisztráció: http://db.tt/QsKexot

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #163 Dátum: 2013. Szeptember 28. - 21:45:33 »
Valaki leírná , hogy hol találok főzött romot a kêszülékre? Olvastam a fórumon, hogy van hozzà hat féle ès mèg portolt cm 10.1. Ezidáig nem találtam.

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #164 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 04:54:18 »
Valaki leírná , hogy hol találok főzött romot a kêszülékre? Olvastam a fórumon, hogy van hozzà hat féle ès mèg portolt cm 10.1. Ezidáig nem találtam.

http://www.needrom.com/phone-roms/star/serial-n/n9589/

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #165 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 06:39:13 »
http://www.needrom.com/phone-roms/star/serial-n/n9589/
én azért elolvasnám az első hozzászólást, mielőtt gallyravágnám a készülékem

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #166 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 09:07:32 »
én azért elolvasnám az első hozzászólást, mielőtt gallyravágnám a készülékem

Nekem a "gyári" STOCK ROM van fent ( http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-2/ ), ugyanis én is örök "bootolásba" taszítottam az androidot..., szükségmegoldásnak megteszi, ha messze van a szerviz..., igaz ez nem custom, de legalább működik...

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #167 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 09:46:26 »
Köszönöm. Először mindenképpen olvasgatok, hogy hogy is működik a dolog. Igazából nincs nagy gondom a jelenlegi rommal, csak a gyári jellybean híváskezelő felületet nem tudom előcsalogatni. Ha erre tudna vki megoldást, nem lenne szükséges romot cserélnem.

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #168 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 10:32:02 »
Odáig eljutottam, hogy a phone.apk-t kéne lecserélni. Ehez vajon kell rootolni a telót? Így simán nem megy azt írja ki, hogy nem lett telepítve.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #169 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 11:53:46 »
Van egy kis gondom...
Folyamatosan újraindul a telefon, bejön a kezdőképernyő és 1mp múlva újraindul.
Szoftver újratelepítés ha jól sejtem.

Üdv!

lekéne írni melyek a pontos adatai a telódnak (az infókat a kinyerséhez megtalálod itt is .... típus adatok )
aztán le kéne írni pontosan mit próbáltál vele csinálni hogy ide jutottál (több oka is lehet s ettől függ mi a legegyszerűbb korrekció )

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #170 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 13:31:05 »
MS Board: 01v21_v89_gq2008s

Camera Main: ov8825_mipi_raw

Sub: ov3660_yuv

Lcm: LM057APKP02A

TouchPanel: FT5406

Úgy jutottam ide hogy TiBa-val elkezdtem kigyomlálni amiket ált. szoktam, de most valamit hiányol a gépezet amit eddig máskor nem mikor töröltem, vagy esetleg félrenyomtam és olyan dolgot jegeltem a progival amit nem kellett volna.  ;ő
Dropbox regisztráció: http://db.tt/QsKexot

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #171 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 13:40:24 »
Odáig eljutottam, hogy a phone.apk-t kéne lecserélni. Ehez vajon kell rootolni a telót? Így simán nem megy azt írja ki, hogy nem lett telepítve.
Lehet "faragással", romolással próbálkozni, de ennyi tudással (beleértve az enyémet is) elég kockázatos. Azt javaslom,hogy első körben fel kell rakni a CWM -et, aztán csinálni egy mentést a rendszerről és abból egy példányt máshol (tár, PC, felhő), egyet pedig állandóan az sd -kártyán tárolni. Ha a romolásnál nem méreteződnek át a tárhelyek partíciói, akkor így visszaállítható az eredeti állapot, csak a cache -ek törléséről és a jogosultságok rendberakásáról ne feledkezz el, mielőtt visszabootolsz recoveryből! A CWM alkalmas rendszeralkalmazások telepítésére is (CWM -képes zip formátum kell hozzá).
Ha nincs a készülékhez szignózott (vagyis a gyári recovery -vel is telepíthető) CWM, akkor ehhez (és a rendszeralkalmazásokba túrkáláshoz) rootolnod kell. Ha van root, telepítve megfelelő Superuser, vagy Supersu alkalmazás és Busybox, akkor az ilyen műveletekhez a Titanium Backup (pro!) a legalkalmasabb. Elvileg TiBi telepítéskor felrakja magának a Busyboxot is, de én azt tapasztaltam (igaz, régebbi verzióval), hogy néhány alkalmazásnak nem tetszett TiBi Busyboxa.
Ha ezzel megvagy, akkor bármelyik alkalmazást tudod rendszeralkalmazássá konvertálni és természetesen visszafelé is működik. Iyen művelet után mindenképpen törölni kell a Dalvik cache -t és aztán újraindítani a készüléket. DE! Ez a lehetőség nem jelenti azt, hogy szabadon lehet garázdálkodni a rendszeralkalmazások között. Van, amelyiket lehet büntetlenül piszkálni, de néhányra szüksége van a rendszernek a működéshez. Ezt esetleg ki lehet próbálni úgy, hogy eltávolítás előtt fagyasztod az alkalmazást (csak TiBi pro -ban). Ekkor a program marad, csak a rendszer nem "látja", nem tudja indítani. Ilyen művelet egyébként az Elixír2 -ben is van (kell hozzá az összes összetevője a Play -ről). Sőt, ezzel az alkalmazások bizonyos processzeit külön is tudod tiltani. Pl. az ingyenes verziójú programok reklámmegjelenítésért felelős processzeit is ki lehet így lőni. Sajnos, ez nem minden esetben működik, mert néhány alkalmazást "okosan" írtak meg, így ezek nem indulnak a reklámmegjelenítő szolgáltatás visszajelzése nélkül.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #172 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 14:53:16 »
Idézet
A partícióknak kell a pontos memóriacímzésük is.

Ezt olvastam valahol alapon írtad vagy érted is ?
Most tartok itt kb. de nem vagyok igazán biztos magamban / 100% -os megértésben.

Az vili már hogy a scatter inkább hw függő mint sw (persze ez közel nem teljes így)
pl. a boot sector cím az égetett cím nem változtatható a data meg csak "írásvédett" cím ...

Amiket megnéztem ill. olvastam hogy a scatter szinte mindenhol 0x0 -val kezdődik ami elvileg csak logikai cím s nem teljesen az mmc elején van.
Ámde akkor mivel a flashtool okban is emígyen kezdődnek a scattercímek akkor ezt az kártyavezérlő fordítja fizikaira s még kernel felületről sem kell vele bajlódni hogy lokikai-fizikai fordítást csinálj ?
Ha shellből is lehet a scatterban levő címeket használni akkor egyszerű a mentés/visszaállítás minden falyta cwm meg buhera nélkül is.
De ha fizikait kellene használni akkor sem sokkal bonyolultabb csak nem tudom a címfordítási térkép hol van ( már ha valóban kell felhasználói oldalról s nem tisztán háttérben intézi a vezérlő)

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #173 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 14:59:37 »
Úgy jutottam ide hogy TiBa-val elkezdtem kigyomlálni amiket ált. szoktam, de most valamit hiányol a gépezet amit eddig máskor nem mikor töröltem, vagy esetleg félrenyomtam és olyan dolgot jegeltem a progival amit nem kellett volna.  ;ő

ez esetben egy nem sw reset valsz megoldja a gondod .... persze lesz egy "szűz" telód

ha lehetne tudni a részleteket (nem ismerem még a működést ill. a tiba (tibi?) működését) és tudnád mit tiltottál/jegeletél iktattál ki akkor simán factory módban (shellből) sztem orvosolható az eltolt konfig (de nem vagyok guru hogy hova is kéne nyúlni pontosan)

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #174 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 16:14:36 »
Lehet "faragással", romolással próbálkozni, de ennyi tudással (beleértve az enyémet is) elég kockázatos. Azt javaslom,hogy első körben fel kell rakni a CWM -et, aztán csinálni egy mentést a rendszerről és abból egy példányt máshol (tár, PC, felhő), egyet pedig állandóan az sd -kártyán tárolni. Ha a romolásnál nem méreteződnek át a tárhelyek partíciói, akkor így visszaállítható az eredeti állapot, csak a cache -ek törléséről és a jogosultságok rendberakásáról ne feledkezz el, mielőtt visszabootolsz recoveryből! A CWM alkalmas rendszeralkalmazások telepítésére is (CWM -képes zip formátum kell hozzá).
Ha nincs a készülékhez szignózott (vagyis a gyári recovery -vel is telepíthető) CWM, akkor ehhez (és a rendszeralkalmazásokba túrkáláshoz) rootolnod kell. Ha van root, telepítve megfelelő Superuser, vagy Supersu alkalmazás és Busybox, akkor az ilyen műveletekhez a Titanium Backup (pro!) a legalkalmasabb. Elvileg TiBi telepítéskor felrakja magának a Busyboxot is, de én azt tapasztaltam (igaz, régebbi verzióval), hogy néhány alkalmazásnak nem tetszett TiBi Busyboxa.
Ha ezzel megvagy, akkor bármelyik alkalmazást tudod rendszeralkalmazássá konvertálni és természetesen visszafelé is működik. Iyen művelet után mindenképpen törölni kell a Dalvik cache -t és aztán újraindítani a készüléket. DE! Ez a lehetőség nem jelenti azt, hogy szabadon lehet garázdálkodni a rendszeralkalmazások között. Van, amelyiket lehet büntetlenül piszkálni, de néhányra szüksége van a rendszernek a működéshez. Ezt esetleg ki lehet próbálni úgy, hogy eltávolítás előtt fagyasztod az alkalmazást (csak TiBi pro -ban). Ekkor a program marad, csak a rendszer nem "látja", nem tudja indítani. Ilyen művelet egyébként az Elixír2 -ben is van (kell hozzá az összes összetevője a Play -ről). Sőt, ezzel az alkalmazások bizonyos processzeit külön is tudod tiltani. Pl. az ingyenes verziójú programok reklámmegjelenítésért felelős processzeit is ki lehet így lőni. Sajnos, ez nem minden esetben működik, mert néhány alkalmazást "okosan" írtak meg, így ezek nem indulnak a reklámmegjelenítő szolgáltatás visszajelzése nélkül.
Szóval űgy ez nem megy,hogy rootolom a telót és modjuk a gyári jellybean phone.apk-t feltelepítem ezzel felülírva a mostanit?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #175 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 19:09:47 »
Szóval úgy ez nem megy,hogy rootolom a telót és modjuk a gyári jellybean phone.apk-t feltelepítem ezzel felülírva a mostanit?

De megy, minden további nélkül megteheted, csak ha kicserélted, akkor a 644-s jogot ne felejtsd el megadni
meg arra kell vigyázni, hogy egyezzen a platformja a kér fájlnak

A saját telefonomon, nekem is 5 rommal ezelőtti phone és contact.apk van fent
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #176 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 19:55:10 »
Akkor hogyha jól èrtem ha egy 4.2.1 es androidböl veszem ki akkor berakhatomès nem lessz tégla a telóm.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #177 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 20:14:56 »
Akkor hogyha jól èrtem ha egy 4.2.1 es androidböl veszem ki akkor berakhatomès nem lessz tégla a telóm.

Ha 4.2.1-s a romod akkor teheted, ha más akkor nem
Én úgy szoktam csinálni, hogy az eredetit átnevezem és mellé teszem a variánst
ha nem megy , akkor csak vissza nevezem és már müködik is
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #178 Dátum: 2013. Szeptember 29. - 20:34:02 »
Köszönöm. Így már èrtem.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #179 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 11:14:21 »
ami foglalkoztam most :
mi a pontos funkciója/működése a preloader particiónak ?
ahogy nézem pont ezen partició méretével van eltolva a scatter partició címzés a kernel beli partició címzésekhez képest

az mtk flash toolnál írjátok hogy nem kell a készüléket bekapcsolni ...
gyakorlatilag akkor ez nem azt takarná hogy nem a készülékről indul egy kernel a telo-pc kommunikáció támogatására hanem eleve egy "szervizpad" funkciót jön létre s akár egy full üres emmc -t is lehet írni (ahol boot sincs /vagy rossz ?)

ahogy olvasom szoftveres úton ezen eszközöket nem lehet tönkre vágni ( leszámítva persze a rossz hw illesztő alkalmazásából adódó "túlvezérlést vagy pl. a brickbug -os chipek okozta kellemetlenséget)
az más kérdés hogy újra írni esetlegesen csak tesztpadon / szervizpontok segítségével lehet ...
de itt lenne érdekes az előző kérdésem

ja még valami :
a bootimage.bin flassel a partíció elejétől íródik fel ...
a boot során fájlszintű keresés mehet végbe ennek betöltésere vagy csak felolvasásra kerül a partíció eleje a fájlvégéig? (tehát r/w mount utáni fájl oda másolással mennék valamire ami esetlegesen nem a partíció elejére kerülne ? )
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 30. - 11:31:39 írta badbull »