Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 145882 alkalommal)

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #180 Dátum: 2013. Szeptember 30. - 14:21:15 »
másik dolog amihez elértem ill. "tuningol"

elméletileg ezen ver androidok képesek dual bootra

erről valami infó ? létezik ez a cc5000 -en ? elég ha egy boot képes sd adok neki s a bootmanager rákérdez ha észleli vagy ehhez másik boot img -t kéne ráhúzni a emmc -ra ?

kezd felpörögni az infóigényem :)
látva az itteni aktivitást (mindenféle rosszabb kritikai szándék nélkül) lehet hogy az os magyar fórumára vándorlok elsődlegesen (láttam ott itteni posztolókat is ....)

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #181 Dátum: 2013. Október 01. - 18:26:49 »
Megtudná mondani vki, hogy az alábbi romot felrakhatom? Szürke telóm van. ;http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/

maiden

• Vendég
« Válasz #182 Dátum: 2013. Október 03. - 11:58:17 »
Megtudná mondani vki, hogy az alábbi romot felrakhatom? Szürke telóm van. ;http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/

A linkben benne a figyelmeztető szöveg:

Warning! This ROM is for the hardware configuration:
Camera Main: ov8825_mipi_raw Sub: ov3660_yuv Lcm: LMO57APKP02A TouchPanel: FT5406

Ha a tied egy-az egyben egyezik akkor igen, ellenkező esetben NEM!
Valamint az se felejtsd hogy kétféle PCBA van, tehát hatványozottan igaz az az egy-az egyben egyezőség vizsgálat!

http://www.pdaplus.hu/download/maiden/9589board.jpg

DE az eszközazonosításról részletesen írtam:
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=415.msg15588#msg15588

A helyedben nem kisérleteznék mert az ilyen romok a bootloader IPL részét is átírják és ha mégse kompatibilis akkor ezt a szerviz sem fogja neked garanciában kijavítani és egy PCBA csere vagy 25 ezer!

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #183 Dátum: 2013. Október 03. - 14:35:13 »
Köszi. Azèrt kèrdeztem,mert vki linkelte, hogy neki megy,de az lcm nekem nem stimmel. Az oldalon egyikkel sem stimmel.

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #184 Dátum: 2013. Október 03. - 14:36:40 »
Emellett állítólag van rá portolt cm erről nem tudsz vmit?

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #185 Dátum: 2013. Október 08. - 15:45:23 »
A fent említett rom kapcsán frissült a dolog ês a kolega azt írja, hogy a patch-ek amiket kêszített megoldja a hardver különbségekből adódó problêmákat. Ránèznèl,hogy jól èrtettem-e?

Nem elérhető tatahr

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #186 Dátum: 2013. Október 09. - 11:28:12 »
Sziasztok a segítségeteket kérném.

Gyakorlatilag kaptam nemrég egy új készüléket mert az előző alaplapos lett. A problémám az hogy ezt viszont már az augusztusi szoftal kaptam meg ami üdvözítő de sajnos hemzseg a bugoktól.
A Suspension Window fülecske ha akarom ha nem annak ellenére hogy nincs engedéjezve folyamatosan bekapcsoljamagát. Akár egy mezei képernyőzár után is hajlandó bekapcsolni. Ha rom ot tisztiítok akkor meg tuti. Ami idegesítő hiszen nem véletlenül kapcsoltam ki ezt az opciót. Valamint gyakorlatilag napi 3 4 alkalommal random újra indul.... A kérdésem az lenne hogy olvastam van már szeptemberi szoft is. Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban? Illetve érdekelne hogy találkoztatok e hasonló hibákkal? Illetve ha egy illetékes válayzolna arra a kérdésre hogy érdemes e ezekkel a hibákkal szervízhez fordulni valamint az is érdekelne hogyha beviszem akkor megint napokig telefon nélkül maradnék e vagy lehet ezt akár soronkívül is intézni.

Előrre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #187 Dátum: 2013. Október 12. - 11:03:00 »
Sziasztok a segítségeteket kérném.

Gyakorlatilag kaptam nemrég egy új készüléket mert az előző alaplapos lett. A problémám az hogy ezt viszont már az augusztusi szoftal kaptam meg ami üdvözítő de sajnos hemzseg a bugoktól.
A Suspension Window fülecske ha akarom ha nem annak ellenére hogy nincs engedéjezve folyamatosan bekapcsoljamagát. Akár egy mezei képernyőzár után is hajlandó bekapcsolni. Ha rom ot tisztiítok akkor meg tuti. Ami idegesítő hiszen nem véletlenül kapcsoltam ki ezt az opciót. Valamint gyakorlatilag napi 3 4 alkalommal random újra indul.... A kérdésem az lenne hogy olvastam van már szeptemberi szoft is. Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban? Illetve érdekelne hogy találkoztatok e hasonló hibákkal? Illetve ha egy illetékes válayzolna arra a kérdésre hogy érdemes e ezekkel a hibákkal szervízhez fordulni valamint az is érdekelne hogyha beviszem akkor megint napokig telefon nélkül maradnék e vagy lehet ezt akár soronkívül is intézni.

Előrre is köszönöm a válaszokat.

Mindenkinek üdvözlet, csatlakozva fórumtársunkhoz, kérném azokat a fórum munkájában résztvevő társainkat, akiknek a szeptemberi szoftverfrissítés  fut Cc5700-on, hogy írják le tapasztalataikat. Nem feltételezem, de nem szeretnék 2500. -Ft-ot kidobni az ablakon (beküldés postaköltsége), illetve a napi szinten használt telefonomat hosszabb ideig nélkülözni feleslegesen. A terméktámogatást megkerestem e-mailben, de sajnos a kiábrándító válasz érkezett, hogy logikai hiba és stb, tehát 230 kilométeres utazás a szervizbe kizárt opció, marad a postai beküldés, jó pénzért (jó kis XXI. századi megoldás, szerencse, hogy a postakocsikat már megszüntették). Esetleges válaszokat előre is megköszönöm.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #188 Dátum: 2013. Október 13. - 06:36:38 »
Gyerekek  ;a

Erre a postázom vagy beviszem, miért nem teszik ki mizériára csak egyet tudok mondani, amit megtettem már egy másik topikban is

Ugye folyamatosan az megy, hogy a fórum azért van, hogy segítsük egymást vagy NEM
Itt  a NEM az érvényes

Mondom miért

Lehetőség adott, segédanyag adott, akkor miért nem lehet itt látni egy recoveryvel lementett szeptemberi romot, amit bárki feltehet a
készülékére  ;b  ;h
DE
NEM is kell recovery, mert a MtkDroidTools -l is lehet csinálni full mentést, amit a SP_Flash_Tool-l fellehet tenni

Nem állandóan a CC-t kellene szidni, ha Ti magatok se vagytok hajlandóak segíteni a másikat/egymást
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #189 Dátum: 2013. Október 13. - 09:27:14 »
Gyerekek  ;a

Erre a postázom vagy beviszem, miért nem teszik ki mizériára csak egyet tudok mondani, amit megtettem már egy másik topikban is

Ugye folyamatosan az megy, hogy a fórum azért van, hogy segítsük egymást vagy NEM
Itt  a NEM az érvényes

Mondom miért

Lehetőség adott, segédanyag adott, akkor miért nem lehet itt látni egy recoveryvel lementett szeptemberi romot, amit bárki feltehet a
készülékére  ;b  ;h
DE
NEM is kell recovery, mert a MtkDroidTools -l is lehet csinálni full mentést, amit a SP_Flash_Tool-l fellehet tenni

Nem állandóan a CC-t kellene szidni, ha Ti magatok se vagytok hajlandóak segíteni a másikat/egymást

És mi az értelme a recovery-s mentésnek? Amennyi db készülék, annyi féle. Nincs két egyforma (ez így nem teljesen igaz). Tehát amelyikröl lementik ott minden jó. Egy másikra feltöltöd és nem lessz jó az előlapi kamera. Legalábbis így gondolom. Lehet nincs igazam.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #190 Dátum: 2013. Október 13. - 13:28:49 »
Gyerekek  ;a

Itt  a NEM az érvényes

Mondom miért

készülékére  ;b  ;h
DE

Ez már nekem is eszembe jutott. Nézd meg légyszi ezt  és a következő oldalt!
http://logout.hu/tema/concorde_smartphone_5700/hsz_351-400.html
Nem is olyan egyszerű ez. Én úgy gondolom, hogy ha ezt a CC tenné meg és kirakná, akkor az egy értékelhető gesztus lenne a frissítés nehézségeinek enyhítésére. Ha ez közvetlenül jogi problémákba ütközik, akkor egy admin jogú felhasználó "közbeiktatásával" ezt át lehetne hidalni.
Azért gondolom így, mert mégiscsak a CC tudja a legjobban, hogy miként lehetne megoldani a kompatibilitás -azonosítást. Pl. egy leírás arról, hogy miként lehet azonosítani az esetleg különböző hardverelemeket és az adott hardver kódja lenne a hozzá való, feltöltött CWM mentés rar, zip jelszava.

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #191 Dátum: 2013. Október 13. - 13:37:10 »
Vagy ez is egy megoldás.http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/
Itt ahogy olvasom van patch a különböző telóra.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #192 Dátum: 2013. Október 13. - 13:38:58 »
És mi az értelme a recovery-s mentésnek? Amennyi db készülék, annyi féle. Nincs két egyforma (ez így nem teljesen igaz). Tehát amelyikröl lementik ott minden jó. Egy másikra feltöltöd és nem lessz jó az előlapi kamera. Legalábbis így gondolom. Lehet nincs igazam.

Hát nincs, de nagyon nincs  ;o

Nem akarlak megbántani, de  ;x
Lehet olvasnod kellene még egy kicsit   ;e

Tudomásom szerint 2 fajta 5700-s van, ezeknek van saját romuk
Aki lementi az oda írja, hogy ez fehérre vagy a szürkére való vagy ami megkülönbözteti őket és kész

vagy Te úgy gondolod mindenki személyes romot kap a CC-től  ;l
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #193 Dátum: 2013. Október 13. - 13:49:52 »
Hát nincs, de nagyon nincs  ;o

Nem akarlak megbántani, de  ;x
Lehet olvasnod kellene még egy kicsit   ;e

Tudomásom szerint 2 fajta 5700-s van, ezeknek van saját romuk
Aki lementi az oda írja, hogy ez fehérre vagy a szürkére való vagy ami megkülönbözteti őket és kész

vagy Te úgy gondolod mindenki személyes romot kap a CC-től  ;l

Nagyon úgy néz ki, hogy mindenki személyes romot kap. Nehogy már 2(?)(minimum 3) féle készülékre eddig tartson elkészíteni (közzé tenni) a romot. Szerintem éppen ebböl adódik a nem megosztás. Félnek, ha közzéteszik a "2 típus" romját, rengeteg hiba fog adódni. Mivel szerintem sokkal több eltérő készülék van, és ezért nem mérik kirakni a rengeteg romot.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #194 Dátum: 2013. Október 13. - 13:54:41 »
Ez már nekem is eszembe jutott. Nézd meg légyszi ezt  és a következő oldalt!
http://logout.hu/tema/concorde_smartphone_5700/hsz_351-400.html
Nem is olyan egyszerű ez. Én úgy gondolom, hogy ha ezt a CC tenné meg és kirakná, akkor az egy értékelhető gesztus lenne a frissítés nehézségeinek enyhítésére. Ha ez közvetlenül jogi problémákba ütközik, akkor egy admin jogú felhasználó "közbeiktatásával" ezt át lehetne hidalni.
Azért gondolom így, mert mégiscsak a CC tudja a legjobban, hogy miként lehetne megoldani a kompatibilitás -azonosítást. Pl. egy leírás arról, hogy miként lehet azonosítani az esetleg különböző hardverelemeket és az adott hardver kódja lenne a hozzá való, feltöltött CWM mentés rar, zip jelszava.

Ne már, komolyan, a síráson és nyavalygáson kívül  értelmesebb hsz nincs
Soroljátok már ide fel, hogy hány féle hardverrel készült az 5700, mert én úgy tudom 2-vel

Mi olyan nehéz egy recovery mentés elkészítésében  ;i sőt
elárulok egy titkot, ha az általam javasolt alkalmazással készül a mentés, azt másféle telefonra nem lehet feltenni
mert az azonosító nem egyezik, ezért le áll a frissités
az MTK-s cuccok ilyenek
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #195 Dátum: 2013. Október 13. - 14:04:48 »
Nagyon úgy néz ki, hogy mindenki személyes romot kap. Nehogy már 2(?)(minimum 3) féle készülékre eddig tartson elkészíteni (közzé tenni) a romot. Szerintem éppen ebböl adódik a nem megosztás. Félnek, ha közzéteszik a "2 típus" romját, rengeteg hiba fog adódni. Mivel szerintem sokkal több eltérő készülék van, és ezért nem mérik kirakni a rengeteg romot.

Nagyon rosszul látod a dolgokat, köze nincs a hardvernek a ki nem rakáshoz
A ki nem rakás egy tulajdonosi döntés volt, a tulajdonosi döntés meg az OTA frissités miatt volt
Ota ha minden igaz lesz, mert az új helyre ahova költözik oda sokkal nagyobb és gyorsabb internet lesz és a szerver park is a duplájára fog növekedni,
ami talán képes lesz ellátni a forgalmat
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #196 Dátum: 2013. Október 13. - 14:06:53 »
A ki nem rakás egy tulajdonosi döntés volt, a tulajdonosi döntés meg az OTA frissités miatt volt
Ota ha minden igaz lesz, mert az új helyre ahova költözik oda sokkal nagyobb és gyorsabb internet lesz és a szerver park is a duplájára fog növekedni,

Szóval még most sem kezdődött meg az áttelepülés. A Jézuska nmegfogja hozni a májusi frissítést (ota-n)?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #197 Dátum: 2013. Október 13. - 14:27:17 »
Szóval még most sem kezdődött meg az áttelepülés. A Jézuska nmegfogja hozni a májusi frissítést (ota-n)?

Ez a technika, lejárt a kisgéppark ideje és újítani kell az igényekhez mérten
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #198 Dátum: 2013. Október 13. - 14:57:43 »
Hát ehhez a tulajdonosi döntéshez csak gratulálni tudok. A "kirakás" csak olyan technológiának jelenthet konkurenciát, amelyik létezik. A CC -s OTA nem tartozik ezek közé. Nem volt kicsit korai döntés? Azóta megjelent már legalább 2 frissítés. Ha van OTA, meg lehet szüntetni a linket. Ki hiányolná, ha már "meló" nélkül is tud frissíteni? Nem értem a döntés mögött a gondolatot.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #199 Dátum: 2013. Október 13. - 15:20:21 »
Hát ehhez a tulajdonosi döntéshez csak gratulálni tudok. A "kirakás" csak olyan technológiának jelenthet konkurenciát, amelyik létezik. A CC -s OTA nem tartozik ezek közé. Nem volt kicsit korai döntés? Azóta megjelent már legalább 2 frissítés. Ha van OTA, meg lehet szüntetni a linket. Ki hiányolná, ha már "meló" nélkül is tud frissíteni? Nem értem a döntés mögött a gondolatot.

Ezzel nem vagy egyedül, még a CC berkein belül is vannak akik nem értik
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #200 Dátum: 2013. Október 13. - 15:32:01 »
Vagy ez is egy megoldás.http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/
Itt ahogy olvasom van patch a különböző telóra.
Valami hozzáèrtő mondana már vmit erről?
Talán èrtelmesebb lenne, mint megint napokig a frissítèsen siránkozni. Kezdem unni ezt a frissítès mizèriát.

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #201 Dátum: 2013. Október 14. - 00:09:21 »
Ezzel nem vagy egyedül, még a CC berkein belül is vannak akik nem értik
Csatlakoznék hozzátok, úgy gondolom, hogy ezt az én aktív koromban "töketlenkedésnek" nevezték-nem kívánok senkit megsérteni-, számomra ez egy kicsit olyan frappánsan unortodox. Amit fontosnak tartok, hogy én a CC-nél vásároltam egy CC5700-at, amelyet napi szinten használok, ez döntő körülmény Tisztelt Dötéshozók!, magyarán pénzt adtam ki, amelyért elvárásaim vannak, ahogy írtam már XXI. századi módon! Arra kellene gondolni, hogy mivel lehetne engem arra ösztönözni, hogy a következő készülékem is ConCorde termék legyen, illetve a fórumot meglátogató potenciális vevők is ConCorde termékek mellett döntsenek. egyenlőre az eredmény 8:1, de nem a ConCorde javára!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 14. - 00:47:14 írta bartalos »

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #202 Dátum: 2013. Október 14. - 01:55:50 »
akkor én megkérnék egy  szürke CC tulajt, hogy mentse már le nekem a legújabb romot, mert az enyémen a legrégebbi van.
Köszi!

Nem elérhető tatahr

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #203 Dátum: 2013. Október 14. - 03:05:46 »
Sziasztok.

Hát nem gondoltan hogy ilyen vita alakul ki a frissítéssel kapcsolatban.
De örülök hogy így történt.
A véleményen szerint igenis minden tulajnak joga van a legfrissebb szoftot használnia.
Attól függetlenül hogy mikor vette a készüléket vagy hogy hol lakik.
Az internet korában szerintem azért nem megoldhatatlan a frissítések közzététele. Ha máshogy nem akár egy leírással amit még az öreganyám is megértene.
Azzal hogy valaki mentse le és rakja fel a szeptemberi romot nem értek egyet. Túl sok a buktató az ügyben valamint azért nagyobb biztonságot jelentene ha egy cc által kipróbált módon lehetne a frissítést végrehajtani.
És hát egy lista is jó lenne az új rom egyáltalán miben jelentene újdonságot. Ügye annak azért nincs jogi akadálya hogy a felhasználó ilyen jellegű adatokhoz jusson. Csakhogy tudja érdemes e időt és pénzt áldoznia a frissítésre.

Valami t egy megjegyzés a végére. Amikor a készülék árát a tulajok letették az asztalra ha jól selytem senkit nen informáltak arról hogy elérhető hivatalos frissítés nem lesz kiadva a készülékhez és hogy csak azoknak jár a frissítés akik betudják vinni a készüléket vagy napokig nélkülözni tudják azt.
És valjuk meg talán a szoftvetes szervizesnek sem lenne annyi plusz munkája
Célom a hozzászólásommal az hogyha lehetséges induljon el valami a frissítésekkel kapcsolatban mert valjuk meg egy 20 éve a piacon lévő cégtől az ember nem ilyen hozzáálást várna.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #204 Dátum: 2013. Október 14. - 06:01:49 »
Sziasztok.

Hát nem gondoltan hogy ilyen vita alakul ki a frissítéssel kapcsolatban.
De örülök hogy így történt.
A véleményen szerint igenis minden tulajnak joga van a legfrissebb szoftot használnia.
Attól függetlenül hogy mikor vette a készüléket vagy hogy hol lakik.
Az internet korában szerintem azért nem megoldhatatlan a frissítések közzététele. Ha máshogy nem akár egy leírással amit még az öreganyám is megértene.
Azzal hogy valaki mentse le és rakja fel a szeptemberi romot nem értek egyet. Túl sok a buktató az ügyben valamint azért nagyobb biztonságot jelentene ha egy cc által kipróbált módon lehetne a frissítést végrehajtani.
És hát egy lista is jó lenne az új rom egyáltalán miben jelentene újdonságot. Ügye annak azért nincs jogi akadálya hogy a felhasználó ilyen jellegű adatokhoz jusson. Csakhogy tudja érdemes e időt és pénzt áldoznia a frissítésre.

Valami t egy megjegyzés a végére. Amikor a készülék árát a tulajok letették az asztalra ha jól selytem senkit nen informáltak arról hogy elérhető hivatalos frissítés nem lesz kiadva a készülékhez és hogy csak azoknak jár a frissítés akik betudják vinni a készüléket vagy napokig nélkülözni tudják azt.
És valjuk meg talán a szoftvetes szervizesnek sem lenne annyi plusz munkája
Célom a hozzászólásommal az hogyha lehetséges induljon el valami a frissítésekkel kapcsolatban mert valjuk meg egy 20 éve a piacon lévő cégtől az ember nem ilyen hozzáálást várna.

Mi a buktató szerinted  ;s ;i, mert szerintem csak egy van, az pedig az USER butasága és tudatlansága  ;o
3 rövid megjegyzést kell a recovery mentéshez írni és mindenki tudja, hogy az övére jó vagy nem
De siránkozni jobb, mert az könnyebb

Azt mondod hogy jobb mindig a legfrissebb rom biztos vagy benne  ;i ;h
A csúcs kategóriás samsungosokat kérdezd meg, érdekes lesz a válasz
magam részéről NEM éri meg mindig

Nekem egyetlen egy CC-s készülékemen se a gyári cucc van vagyis pontosabban az általam módosított gyári cucc van
csak bizonyos hibák kijavítva és kicsit tuningolva
A felső kategóriás Samsung telefonomon 10 percig volt a gyári rom, azóta se, ami rom rajta van most, azóta 6 frissítést adtak ki, nem cseréltem,
mert nincs értelme, amire használom tökéletes
A legújabb 4.3-s romot se fogom felrakni, mert Önhatalmúlag úgy lezárja a samsung, hogy még rootolni se lehet lesz vagyis lehet de a gari ugrik végérvényesen,
mert egy számlálót tettek bele, amit nem lehet nullázni

Nálatok az OTG hiba miatt csak a kernelt kellene cserélni és már működne is
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 14. - 06:26:56 írta rstwingo »
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #205 Dátum: 2013. Október 14. - 09:17:00 »
Mi a buktató szerinted  ;s ;i, mert szerintem csak egy van, az pedig az USER butasága és tudatlansága  ;o
3 rövid megjegyzést kell a recovery mentéshez írni és mindenki tudja, hogy az övére jó vagy nem
De siránkozni jobb, mert az könnyebb

Azt mondod hogy jobb mindig a legfrissebb rom biztos vagy benne  ;i ;h
A csúcs kategóriás samsungosokat kérdezd meg, érdekes lesz a válasz
magam részéről NEM éri meg mindig

Nekem egyetlen egy CC-s készülékemen se a gyári cucc van vagyis pontosabban az általam módosított gyári cucc van
csak bizonyos hibák kijavítva és kicsit tuningolva
A felső kategóriás Samsung telefonomon 10 percig volt a gyári rom, azóta se, ami rom rajta van most, azóta 6 frissítést adtak ki, nem cseréltem,
mert nincs értelme, amire használom tökéletes
A legújabb 4.3-s romot se fogom felrakni, mert Önhatalmúlag úgy lezárja a samsung, hogy még rootolni se lehet lesz vagyis lehet de a gari ugrik végérvényesen,
mert egy számlálót tettek bele, amit nem lehet nullázni

Nálatok az OTG hiba miatt csak a kernelt kellene cserélni és már működne is
Köszönöm rstwingo, lényegre törő hozzászólásodat, mi "tehetetlen" userek csak "sírni" tudunk! A CC üzleti döntését kénytelenek vagyunk "lenyelni", de a tehetetlenségünk miatt-ezt hozzáértés hiányának is nevezném, de némi "sült galamb a szánkba repül" várakozással is lehetne bennünket illetni-, de a téglásítás félelme bennünk lappang. Tökéletesen egyetértek a Samsung KNOX megoldásával kapcsolatos véleményeddel, várhatóan sokan elfordulnak a prémium kategóriás samu telefonoktól, az ilyen viselkedés eredménye már látszik az eladási számokon, sőt a látencia nem is mérhető, amely mérhető a HTC csődközeli helyzetén. Persze, ha fut a szekér, akkor nagy a kísértés a KNOX-os döntések meghozatalára. Még szerencse, hogy jó fórumai vannak a samu telefonoknak, kiváló fejlesztőkkel, illetve adott a sammobile.com. Én is samu tulaj vagyok, a CC5700 másodtelefon nálam. Úgy gondolom, hogy tökéletesen igazad van a kernelcserével, ezért kérem, hogy azon fórumtársaim, akik ebben profibbak nálunk, nálam, tegyék lehetővé, hogy az aktuális kernelt letölthessük és telepíthessük. Én hajlandó vagyok pár söröcskére elegendő donációra is, annak, azoknak akik erre időt, erőt fordítanak és tudásukat köz érdekében kamatoztatják.
Igazad van, "segíts magadon....", nem árt néha felrázni a magunkfajta usereket, bár úgy érzem, nincs egyenlőre segítő hajlam a számunkra segíteni tudókban. Lehetséges, hogy megsértettük ezeket az embertársainkat és elfordultak tőlünk, ezt is megérteném, mivel adtunk erre éppen elég indokot!
Én személyesen kérnélek Téged segíts bennünket a kernelcsere lebonyolításában, vagy akár a szeptemberi frissítés feltételében, tudom senki sem lopja az idejét, de ahogy a korábbiakban írtam némi támogatást biztosítanék.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #206 Dátum: 2013. Október 14. - 11:41:24 »
Köszönöm rstwingo, lényegre törő hozzászólásodat, mi "tehetetlen" userek csak "sírni" tudunk! A CC üzleti döntését kénytelenek vagyunk "lenyelni", de a tehetetlenségünk miatt-ezt hozzáértés hiányának is nevezném, de némi "sült galamb a szánkba repül" várakozással is lehetne bennünket illetni-, de a téglásítás félelme bennünk lappang. Tökéletesen egyetértek a Samsung KNOX megoldásával kapcsolatos véleményeddel, várhatóan sokan elfordulnak a prémium kategóriás samu telefonoktól, az ilyen viselkedés eredménye már látszik az eladási számokon, sőt a látencia nem is mérhető, amely mérhető a HTC csődközeli helyzetén. Persze, ha fut a szekér, akkor nagy a kísértés a KNOX-os döntések meghozatalára. Még szerencse, hogy jó fórumai vannak a samu telefonoknak, kiváló fejlesztőkkel, illetve adott a sammobile.com. Én is samu tulaj vagyok, a CC5700 másodtelefon nálam. Úgy gondolom, hogy tökéletesen igazad van a kernelcserével, ezért kérem, hogy azon fórumtársaim, akik ebben profibbak nálunk, nálam, tegyék lehetővé, hogy az aktuális kernelt letölthessük és telepíthessük. Én hajlandó vagyok pár söröcskére elegendő donációra is, annak, azoknak akik erre időt, erőt fordítanak és tudásukat köz érdekében kamatoztatják.
Igazad van, "segíts magadon....", nem árt néha felrázni a magunkfajta usereket, bár úgy érzem, nincs egyenlőre segítő hajlam a számunkra segíteni tudókban. Lehetséges, hogy megsértettük ezeket az embertársainkat és elfordultak tőlünk, ezt is megérteném, mivel adtunk erre éppen elég indokot!
Én személyesen kérnélek Téged segíts bennünket a kernelcsere lebonyolításában, vagy akár a szeptemberi frissítés feltételében, tudom senki sem lopja az idejét, de ahogy a korábbiakban írtam némi támogatást biztosítanék.

Egy recoverys mentéssel, visszaállítással nem lehet téglát csinálni belőle
a téglához nagyon nagyon mélyre kell bele nyúlni, hogy az legyen

Fentebb leírtam azt a két PC-s alkalmazást, amivel lelehet menteni és fel is lehet rakni könnyedén a dolgokat
Majd csinálok leírást is, csak jelenleg nem sok az időm.
Addig is itt az alkalmazás, amivel tökéletes backupot lehet csinálni a telefonról, ráadásul magyarítottam egy barátommal, hogy  érthető legyen mit, mivel kell
csinálni

http://data.hu/get/7025922/MtkDroidTools2.4.8_HU_RS.exe
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #207 Dátum: 2013. Október 14. - 12:39:44 »
Üdv!
OFF!
Saját vélemény:
Mindezt e mellett mielőtt valaki elfogultnak tartana.
"Amikor a készülék árát a tulajok letették az asztalra ha jól sejtem senkit nem informáltak arról hogy elérhető hivatalos frissítés nem lesz kiadva a készülékhez és hogy csak azoknak jár a frissítés akik betudják vinni a készüléket vagy napokig nélkülözni tudják azt."
Miért valakit arról tájékoztattak hogy lesz ota vagy rendszeres frissítés ?
Én spec már annak örülök hogy forum van.
Azt kell szemelőt tartani hogy ez a telefon hw/sw egy termék slussz!
Örülök hogy egyáltalán frissítés kitárgyalásához fórumot biztosítanak s nem csinálnak marketinget egy ujabb sw fizetős eléréséből (mint számos más területen) ill. hogy nem veszik szigorúan a garanciát ha nem úgy sikerül valakinek teljesen a root vagy romupdate.
Én nem is várom el ha egy hw fejlődik akkor a régebbi hw -hez is folyamatos frissítés legyen.
Ha kijön egy hw s nem úgy sikerül netán az sw rá akkor majd adnak módot rá hogy javítva legyen ha nem szeretnék hogy elforduljanak tőlük.
Örülök hogy nem Szlovákiába kellene kiküldeni garanciában mint a DELL (!!!) -es laptopom :P
A többi plusz meg mind megköszönöm ! Ha valakinek ez kevés ennyiért akkor vegyen x szeres áron olyat amihez ezen plusszokat publikálják hogy alapból jár !
A frissítés gyári támogatásáról:
"Mi a buktató szerinted  ... szerintem csak egy van, az pedig az USER butasága és tudatlansága"
Ez egy lényeges dolog ! Valljuk be hogy a tulajok 90% ilyen szinthez "stupid user". Tisztelet a kivételnek s nem tiszteletlenségből a többieknek !!!
Az itteni fw/rom frissítési leírásokkal szintén valljuk be hogy szakmai fórumot azért nem kell vezetni (mindemellett hálás vagyok és köszönöm a leírásokat és a segítési szándékot!) .. pláne nem laikusoknak .. s mind ezt írom úgy hogy én már nem tartom magam full laikusnak a témában.
Nem egy fórumon (android, prohardwer, ...) javítottam én is önkéntesek leírását hogy mire kell figyelni ill. miért nem teljesen jó pl. a dd rom mentés vagy ahogy prezentálja vagy hogy milyen buktató rejt a download módbeli "scatteres" mem címeltolás az esetleges mem brickbugokról nem is beszélve ... és ha egy laikus esik neki akkor hazavághatja a telefonját még ha esetlegesen szervizben javítani is lehet)
Kissé misztikum az egész (ahogy az oroszok mondják) annak aki nem érti mit miért. S ha esetlegesen van egy fent akadás a folyamatban a leíráshoz képest, jönnek az "okosságok" de inkább a meggondolatlanságok a "tudatlanságból" és türelmetlenségből adódóan s jön a senkinek nem kívánt ideg s a fórumban való "miért nem jön ide valaki kijavítani" (amit elcsesztem) hozzászólások.
Másik oldalról a maradék 10% nak meg valóban ki lehetne tenni legalább a gyári romot hogy aki segíteni szeretne (és van jóváhagyott referenciája vagy munkája pl. a fejlesztőktől) az minél jobban tudjon magán/máson segítene időnkénti szerviz kontrollal ill. jóváhagyással!

Nem vitát szeretnék generálni csak én is leírtam a véleményem !

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #208 Dátum: 2013. Október 14. - 12:56:45 »
Én csak azt nem értem, hogy miért nem csinálja meg a CC? Az egész egy elhamarkodott, hibás döntés miatt van. Egy olyan technológiára alapoz, amire a CC nem állt/áll készen. Ezt sztem nem az irányból kéne megközelíteni, hogy a felhasználó "nyavajog". Az ilyen nyavajgás rendszerint összefüggésben áll a termék általános megítélésére. Marketing szempontból nézve mi a nehezebb?
A.: Gyorsan megtenni mindent, hogy az ilyen "nyavajgások" megszűnjenek
B.: Visszaállítani a renomét, miután az ilyen "nyavajgások" következtében elterjed, hogy a CC nem nyújt támogatást a termékeihez?
Én így képzelem:
T. tulajok!
Sajnos, a frissítés általunk tervezett módjához szükséges technológiát még nem sikerült működésre bírni.
Átmeneti megoldásként közzétesszük a frissítés más módjához szükséges dokumentációt és a fájlokat.
Reméljük, hogy......(itt jönnének a mély nyelvcsapások).

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #209 Dátum: 2013. Október 14. - 13:28:34 »
off
sztem a frissítés közzététele a felhasználók nagy részét nem valsz hogy érdekli (ha nem full bugos a termék),
legalább akkora részén meg aki itt "panaszkodik" szintén nem segít ill. esetlegesen nagyobb bajt csinál ill. fórum panaszt generál,
illetve egy nagyon kis részén valóban segít
(csak azért tűnik soknak mert itt csak azt látjuk aki igényli ill. nem tud a bajos kétségében ésszerűen, tudatosan cselekedni ... hozzávetőlegesen kíváncsi lennék rá hogy hány cc tulaj van s hány fórum reg / hozzászóló ... magáért beszélne)
nagyban meg úgy is az ára/érték/support beszél ... s lám lassan de úgy néz ki jól megy a cég ... pedig gondolom az idők folyamán a support sem visszafele fejlődött.
Ha a döntésük ennyiért ilyen terméket eredményez ennyi supportal, akkor én személy szerint legközelebb is körbe nézek a cc -s termékek közt ... ( s nem az fog érdekelni hogy lesz e hozzá frissítés hanem hogy mikor megveszem akkor milyen! )