Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 146554 alkalommal)

Nem elérhető Qvadro

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #210 Dátum: 2013. Október 14. - 13:32:31 »
Üdv!
OFF!
Saját vélemény:
Mindezt e mellett mielőtt valaki elfogultnak tartana.
"Amikor a készülék árát a tulajok letették az asztalra ha jól sejtem senkit nem informáltak arról hogy elérhető hivatalos frissítés nem lesz kiadva a készülékhez és hogy csak azoknak jár a frissítés akik betudják vinni a készüléket vagy napokig nélkülözni tudják azt."
Miért valakit arról tájékoztattak hogy lesz ota vagy rendszeres frissítés ?
Én spec már annak örülök hogy forum van.
Azt kell szemelőt tartani hogy ez a telefon hw/sw egy termék slussz!
Örülök hogy egyáltalán frissítés kitárgyalásához fórumot biztosítanak s nem csinálnak marketinget egy ujabb sw fizetős eléréséből (mint számos más területen) ill. hogy nem veszik szigorúan a garanciát ha nem úgy sikerül valakinek teljesen a root vagy romupdate.
Én nem is várom el ha egy hw fejlődik akkor a régebbi hw -hez is folyamatos frissítés legyen.
Ha kijön egy hw s nem úgy sikerül netán az sw rá akkor majd adnak módot rá hogy javítva legyen ha nem szeretnék hogy elforduljanak tőlük.
Örülök hogy nem Szlovákiába kellene kiküldeni garanciában mint a DELL (!!!) -es laptopom :P
A többi plusz meg mind megköszönöm ! Ha valakinek ez kevés ennyiért akkor vegyen x szeres áron olyat amihez ezen plusszokat publikálják hogy alapból jár !
A frissítés gyári támogatásáról:
"Mi a buktató szerinted  ... szerintem csak egy van, az pedig az USER butasága és tudatlansága"
Ez egy lényeges dolog ! Valljuk be hogy a tulajok 90% ilyen szinthez "stupid user". Tisztelet a kivételnek s nem tiszteletlenségből a többieknek !!!
Az itteni fw/rom frissítési leírásokkal szintén valljuk be hogy szakmai fórumot azért nem kell vezetni (mindemellett hálás vagyok és köszönöm a leírásokat és a segítési szándékot!) .. pláne nem laikusoknak .. s mind ezt írom úgy hogy én már nem tartom magam full laikusnak a témában.
Nem egy fórumon (android, prohardwer, ...) javítottam én is önkéntesek leírását hogy mire kell figyelni ill. miért nem teljesen jó pl. a dd rom mentés vagy ahogy prezentálja vagy hogy milyen buktató rejt a download módbeli "scatteres" mem címeltolás az esetleges mem brickbugokról nem is beszélve ... és ha egy laikus esik neki akkor hazavághatja a telefonját még ha esetlegesen szervizben javítani is lehet)
Kissé misztikum az egész (ahogy az oroszok mondják) annak aki nem érti mit miért. S ha esetlegesen van egy fent akadás a folyamatban a leíráshoz képest, jönnek az "okosságok" de inkább a meggondolatlanságok a "tudatlanságból" és türelmetlenségből adódóan s jön a senkinek nem kívánt ideg s a fórumban való "miért nem jön ide valaki kijavítani" (amit elcsesztem) hozzászólások.
Másik oldalról a maradék 10% nak meg valóban ki lehetne tenni legalább a gyári romot hogy aki segíteni szeretne (és van jóváhagyott referenciája vagy munkája pl. a fejlesztőktől) az minél jobban tudjon magán/máson segítene időnkénti szerviz kontrollal ill. jóváhagyással!

Nem vitát szeretnék generálni csak én is leírtam a véleményem !

ehez a hozzászóláshoz, csak anyit írnék, h te még mindig laikus vagy, azt sem érted miről írsz, na mindegy.
Más: rstwinggo - az a baj, h azok az emberek akik értik, h miről beszélsz, azok azzal nem mennek semmire, mert pont nekik van szükségük arra a bizonyos mentésre és ezért ők nemtudják segíteni a többieket. Én már egy kis kernellel is beérném.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #211 Dátum: 2013. Október 14. - 14:02:46 »
h te még mindig laikus vagy, azt sem érted miről írsz
"fórum hogy segítsük egymást"  ^-^
melyik részére gondolsz ? had cáfoljam vagy javíts pls. (guru nem vagyok ugyan androidban/ill. okos telefon hw ben ... talán csak pc-n)

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #212 Dátum: 2013. Október 14. - 14:13:16 »
ehez a hozzászóláshoz, csak anyit írnék, h te még mindig laikus vagy, azt sem érted miről írsz, na mindegy.
Más: rstwinggo - az a baj, h azok az emberek akik értik, h miről beszélsz, azok azzal nem mennek semmire, mert pont nekik van szükségük arra a bizonyos mentésre és ezért ők nemtudják segíteni a többieket. Én már egy kis kernellel is beérném.
+1!
Egyébként pont azért linkeltem azt az rstwingo által ledegradált oldalt, mert kitűnő példa van benne. Csináltam már pár CWM mentést, de bevallom, nem voltam képben az IMEI problémával és annak kikerülésével. Ezért tartanám fontosnak, hogy az a bizonyos mentés megfelelő forrásból származzon.
Azt pedig ne felejtsük el, hogy nem egyszerű frissítésről van szó, hanem arról, hogy az új rom egy, a specifikáció alapján is egyértelmű hibát javít. Ez viszont független attól, hogy a CC milyen szintű supportot "vállalt". E hiba javítása mindenképpen kötelessége! Itt csak ennek mikéntjén van a hangsúly.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #213 Dátum: 2013. Október 14. - 21:18:19 »
+1!
Egyébként pont azért linkeltem azt az rstwingo által ledegradált oldalt, mert kitűnő példa van benne. Csináltam már pár CWM mentést, de bevallom, nem voltam képben az IMEI problémával és annak kikerülésével. Ezért tartanám fontosnak, hogy az a bizonyos mentés megfelelő forrásból származzon.
Azt pedig ne felejtsük el, hogy nem egyszerű frissítésről van szó, hanem arról, hogy az új rom egy, a specifikáció alapján is egyértelmű hibát javít. Ez viszont független attól, hogy a CC milyen szintű supportot "vállalt". E hiba javítása mindenképpen kötelessége! Itt csak ennek mikéntjén van a hangsúly.

De ezért kellene olvasni, hogy ne legyenek kétségeid és ne legyenek homályos foltok
Én még meg se veszem a készüléket és már mindent elolvasok róla, ami csak érdekelhet és beszerzem a progikat is, ami kellhet
Olvasni NEM SZÉGYEN és kell is
Így volt ez a Kronosal is, tudtam hogy jönni fog és már olvastam is az MTK-s procik lelki világáról
Letöltöttem jó pár programot ami kell hozzá, ilyen az általam magyarított MtkDroidTools2.4.8 is
kézhez kaptam és már csináltam is a mentést róla
fél óra múlva már az IMEI sehol nem volt, no problém, visszatettem a mentést és minden ment tovább
Turkáltam tovább benne nagy nyugalommal, még egy jó párszor elküldtem az IMEI-t nyaralni, de mindig visszalehet állítani
Másnap Cappa72 segítségével már a recovery is kész volt rá

Szóval nem olyan egyszerű, kinyírni az MTK-s kütyüket
Egy kernel cserétől meg főleg nem lehet, max bootlop lesz, vissza az eredeti és kész

Idézet
Azt pedig ne felejtsük el, hogy nem egyszerű frissítésről van szó, hanem arról, hogy az új rom egy, a specifikáció alapján is egyértelmű hibát javít.

Az OTG-re gondolsz, nem egy nagy munka volt szerintem beállítani
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #214 Dátum: 2013. Október 15. - 00:13:15 »
De ezért kellene olvasni, hogy ne legyenek kétségeid és ne legyenek homályos foltok
Én még meg se veszem a készüléket és már mindent elolvasok róla, ami csak érdekelhet és beszerzem a progikat is, ami kellhet
Olvasni NEM SZÉGYEN és kell is
Így volt ez a Kronosal is, tudtam hogy jönni fog és már olvastam is az MTK-s procik lelki világáról
Letöltöttem jó pár programot ami kell hozzá, ilyen az általam magyarított MtkDroidTools2.4.8 is
kézhez kaptam és már csináltam is a mentést róla
fél óra múlva már az IMEI sehol nem volt, no problém, visszatettem a mentést és minden ment tovább
Turkáltam tovább benne nagy nyugalommal, még egy jó párszor elküldtem az IMEI-t nyaralni, de mindig visszalehet állítani
Másnap Cappa72 segítségével már a recovery is kész volt rá

Szóval nem olyan egyszerű, kinyírni az MTK-s kütyüket
Egy kernel cserétől meg főleg nem lehet, max bootlop lesz, vissza az eredeti és kész

Az OTG-re gondolsz, nem egy nagy munka volt szerintem beállítani
Persze, tulképp igazad van, én is így csinálom. Igyekeztem mindent elolvasni és amikor eljutottam az OTG -hez, akkor meg se vettem a készüléket. De így is bőven van mit olvasgatnom, pl. a Rockchip rejtelmeiről. Abból van pénz, ezért inkább arra koncentrálok, mert mindenre nincs idő, energia. Meg aztán nem illik elvenni más kenyerét. Biztos van a CC -nél olyan, akinek ez a feladata. Jó lenne, ha végezné! Ha az OTG beállítása nem nagy cucc, akkor miért nem sikerült az első kiadásnál és mi tartott/tart rajta ilyen sokáig?

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #215 Dátum: 2013. Október 15. - 02:30:11 »
Ha az OTG beállítása nem nagy cucc, akkor miért nem sikerült az első kiadásnál és mi tartott/tart rajta ilyen sokáig?
hááát javítsatok ha megint nem tudom mit beszélek de szerintem az alkalmazások ill. a funkciók többségét nem hinném hogy a cc -nél portolják vagy írják a drivert.
Max. összevallógátasra, illesztésre, honosításra stb. kerülnek.
Magát az összelegózást csak akkor lehet végezni ha van miből legózni.
Ja ha már otg.
Az ezen eszközökbe levő host hány hid v. storage eszközt tud egyszerre kezelni ? (nem fizikailag mire képes hanem magában a cc -ben milyen hc driver van ?)
Gondolok itt arra hogy ha nem is több penriv-t hanem mondjuk egy egeret és egy bill egy hubról egyszerre tud figyelni ?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #216 Dátum: 2013. Október 15. - 07:06:25 »
Persze, tulképp igazad van, én is így csinálom. Igyekeztem mindent elolvasni és amikor eljutottam az OTG -hez, akkor meg se vettem a készüléket. De így is bőven van mit olvasgatnom, pl. a Rockchip rejtelmeiről. Abból van pénz, ezért inkább arra koncentrálok, mert mindenre nincs idő, energia. Meg aztán nem illik elvenni más kenyerét. Biztos van a CC -nél olyan, akinek ez a feladata. Jó lenne, ha végezné! Ha az OTG beállítása nem nagy cucc, akkor miért nem sikerült az első kiadásnál és mi tartott/tart rajta ilyen sokáig?

Forrás fájlból dolgozva elég ha egy pici pont ott marad ahol nem kéne és már nem megy a dolog
egy 5-6 mb-s recoveryt hogy megcsinálj 8 GB-tos forrásfájlt kell letöltened, szerinted  ;i ;i simán belecsúszhat egy pici hiba
De van úgy, (ezt nem a CC védelmébe) hogy a kis ferde szeműek nem azt a romot teszik fel, amit kaptak, hanem egy régebbit,
de azt már a CC csak itthon a tételes átvizsgálásnál veszi észre

Nincs olyan gyártó, aki tökéletes romot ad ki és vannak nagyobb gyártók , akik még ennyit se tesznek a felhasználókért
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #217 Dátum: 2013. Október 15. - 07:08:59 »
Ha az OTG beállítása nem nagy cucc, akkor miért nem sikerült az első kiadásnál és mi tartott/tart rajta ilyen sokáig?
hááát javítsatok ha megint nem tudom mit beszélek de szerintem az alkalmazások ill. a funkciók többségét nem hinném hogy a cc -nél portolják vagy írják a drivert.
Max. összevallógátasra, illesztésre, honosításra stb. kerülnek.
Magát az összelegózást csak akkor lehet végezni ha van miből legózni.
Ja ha már otg.
Az ezen eszközökbe levő host hány hid v. storage eszközt tud egyszerre kezelni ? (nem fizikailag mire képes hanem magában a cc -ben milyen hc driver van ?)
Gondolok itt arra hogy ha nem is több penriv-t hanem mondjuk egy egeret és egy bill egy hubról egyszerre tud figyelni ?

Ha olyan aktiv hubot csatlakoztatol, akkor simán kezeli
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re: Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #218 Dátum: 2013. Október 15. - 13:03:51 »
Forrás fájlból dolgozva elég ha egy pici pont ott marad ahol nem kéne és már nem megy a dolog
egy 5-6 mb-s recoveryt hogy megcsinálj 8 GB-tos forrásfájlt kell letöltened, szerinted  ;i ;i simán belecsúszhat egy pici hiba
De van úgy, (ezt nem a CC védelmébe) hogy a kis ferde szeműek nem azt a romot teszik fel, amit kaptak, hanem egy régebbit,
de azt már a CC csak itthon a tételes átvizsgálásnál veszi észre

Nincs olyan gyártó, aki tökéletes romot ad ki és vannak nagyobb gyártók , akik még ennyit se tesznek a felhasználókért
Tudom, hogy milyen kis apróságon tud elcsúszni egy ilyen. De Maiden írta, hogy a hozzá került tesztkészüléken működött. Tehát ha a kiadásra került verzióban nem működött, akkor nem kell keresni azt a pici pontot, hanem össze kell hasonlítani a tesztverzióval (nem kell manuálisan). Egyébként lehet, hogy rosszul gondolom, de ha a CC készít egy romot, akkor ahhoz tartozhat egy ellenörzőfájl. Ha a mosolygószeműek bármit megváltoztattak, akkor ezen kibukik a dolog.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #219 Dátum: 2013. Október 15. - 13:30:00 »
Ja ha már otg.
Amit leírok, az RK -s tapasztalatokra alapul, sorry, ha MTK -n nem érvényes! Sztem nem az eszközök mennyisége a dolog rákfenéje. Az első kérdés a porton kiadott áram mennyisége. Egy külső HDD -t nyilván nem tud meghajtani, de egy vez. nélküli egér-bill kombó vezérlőjét illene. Ezzel a bill. dologgal kapcsolatban egyébként nem a felismerés a fő gond, hanem a helyes karakterkezelés. Ez nem CC -s, hanem Android probléma. Külső billen csak az angol qwerty -t ismeri. A Magyar karakterek helyes kezelése új input
method -dal lehetséges (vagyis egy kezelőfelület nélküli billentyűzet). Ilyen az External Keyboard Helper. Erre elvileg a 4.3 hoz gyári Android megoldást, de rstwingo -nak teljesen igaza van abban, hogy az új Android verziók több korlátozást hoznak, mint feature -t.
Ami a bevitelt illeti, én inkább a kékfogat preferálom, mert így szabad marad az usb -port. Itt viszont a kérdés az, hogy le tud-e kezelni egy egeret és egy bill -t párhuzamosan. Itt nagy különbség lehet az elvi igen és a gyakorlati működés között. Sajnos, amikor a CC -nél jártam, akkor nem volt kéznél olyan készülék, amivel kipróbálhattuk volna.
Ami az OTG -hez csatlakoztatott médiát illeti, sztem a mennyiség csak az egyik kérdéses pont. A továbbiak:
-kezel -e egy médián több partíciót, és ha igen, akkor milyet és van -e sorrend megkötés (pl. az első FAT kell legyen).
-ha csatlakoztatok egy médiát OTG -n, akkor van -e menüopció a leválasztására, vagy külön shellparancsot kell hozzá készíteni?
- milyen jogosultság kell a külső meghajtóra íráshoz (WRITE_EXTERNAL_STORAGE a /system/etc/permissions/platform.xml fájlban)?
- alapértelmezetten hova csatol? A /mnt/sdcard mellé, vagy alá? Ez is a jogosultságok miatt fontos.

maiden

• Vendég
« Válasz #220 Dátum: 2013. Október 15. - 15:33:10 »

Ami az OTG -hez csatlakoztatott médiát illeti, sztem a mennyiség csak az egyik kérdéses pont. A továbbiak:

-kezel -e egy médián több partíciót, és ha igen, akkor milyet és van -e sorrend megkötés (pl. az első FAT kell legyen).

-ha csatlakoztatok egy médiát OTG -n, akkor van -e menüopció a leválasztására, vagy külön shellparancsot kell hozzá készíteni?

- milyen jogosultság kell a külső meghajtóra íráshoz (WRITE_EXTERNAL_STORAGE a /system/etc/permissions/platform.xml fájlban)?

- alapértelmezetten hova csatol? A /mnt/sdcard mellé, vagy alá? Ez is a jogosultságok miatt fontos.

Nem,
van,
normál,
mellé,

http://www.pdaplus.hu/download/maiden/5700OTG.jpg

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #221 Dátum: 2013. Október 15. - 16:02:28 »
Nem,
van,
normál,
mellé,

http://www.pdaplus.hu/download/maiden/5700OTG.jpg
Köszönöm az infót!
Ez a "normál" nekem kicsit furcsa. Eddig még sehol sem láttam ilyen csoport, vagy felhasználói jogosultság megjelölést sem low, sem high level szinten.
De végülis ennek nincs akkora jelentősége, mert a felhasználók úgyis közvetlenül fájlkezelőből fogják használni a csatolt médiát.

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #222 Dátum: 2013. Október 16. - 01:55:39 »
köszi a válaszokat
akkor veszek egy aktív hubot ... gondolom ez natur powered hubot jelent s egyéb megkötés így nincs a hid eszközökre
a storage tekintetében kíváncsi voltam/vagyok s leszedtem a rendszer particiót dd vel mentés gyanánt ... ill. e módon alap esetben data partició már eleve felejtős mert az ugye 4GB plusz lenne kontra fat -al
ahogy néztem a csatolási beállításait a belső sd-t fat ként veszi csak föl ?! a külsőt ill. az otg -t meg auto -ként ... tehát az első használható partíciót csatolja
a csatolási ill. hozzáférési jogok 0075 -ös s groupként az sdcard_rw szerepel
átírni nem akartam még, ill. most már nem nagyon van kedvem nekiállni sd-t több partícióra bontani (ext4, ntfs, ....) s tesztelgetni de majd ha lesz időm utánaolvasok hogy mit (fs) tud kezelni

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #223 Dátum: 2013. Október 16. - 03:34:40 »
köszi a válaszokat
akkor veszek egy aktív hubot ... gondolom ez natur powered hubot jelent s egyéb megkötés így nincs a hid eszközökre
a storage tekintetében kíváncsi voltam/vagyok s leszedtem a rendszer particiót dd vel mentés gyanánt ... ill. e módon alap esetben data partició már eleve felejtős mert az ugye 4GB plusz lenne kontra fat -al
ahogy néztem a csatolási beállításait a belső sd-t fat ként veszi csak föl ?! a külsőt ill. az otg -t meg auto -ként ... tehát az első használható partíciót csatolja
a csatolási ill. hozzáférési jogok 0075 -ös s groupként az sdcard_rw szerepel
átírni nem akartam még, ill. most már nem nagyon van kedvem nekiállni sd-t több partícióra bontani (ext4, ntfs, ....) s tesztelgetni de majd ha lesz időm utánaolvasok hogy mit (fs) tud kezelni
Ez is csak RK -s tapasztalat, nem biztos, hogy MTK -n is így van, de egy ránézést megér. A csatolás a /system/etc/vold.fstab -ban meghatározottak alapján történik. Amikor csatlakoztatsz egy médiát, akkor symlinkelt mappákat hoz létre (RK -nál 0 -tól 5 -ig) és aztán ehhez csatolja a partíciókat. A folyamat egyértelműen látszik a logban. A külső meghajtóra írást  meg lehet trükközni úgy, hogy hozzáadsz még egy sort a platform.xml -ben a WRITE_EXTERNAL_STORAGE -hez, "media_rw" csoportjogosultsággal (persze előtte mentés, majd RootExplorerben mappa R/W csatolás, stb. és reboot). De ez csak akkor kell, ha közvetve, valamilyen alkalmazás (pl. torrent) kéne használja a külső meghajtót. De még egyszer írom, ez Rockchip tapasztalat!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 16. - 04:12:22 írta Somatom »

Nem elérhető Ruffy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #224 Dátum: 2013. Október 17. - 13:38:07 »
Sziasztok!

A készülék megvásárlása óta, a media mappából csatolt csengőhangokat a készülék elfelejti alkalmanként használni, bár látja azokat, ha egy profilnál keresem a listában. Ez a helyzet az értesítésnél, vagy az ébresztésnél is. További gond, hogy a teljes töltöttség után, kb. a 78% százalék eléréséig bármikor kapcsolom ki a készüléket, újraindításkor kb. 20%-al kisebb értéket mutat. Ilyenkor az újbóli töltéskor hirtelen felmegy 100%-ra, viszont ez után a kikapcsolás újra kisebb százalékot eredményez. Ha bekapcsolva töltöm, pl. a 21% töltöttség esetén, kikapcsoláskor 31%-ot mutat! Több gyári visszaállítást csináltam már, és plusz alkalmazások nélkül is ez a helyzet.
Okozhatja-e ezeket szoftveres hiba és ha igen, a hivatalos frissítés előtt milyen ROM-ot érdemes feltennem a hibákat kiküszöbölendő, ami nem okoz garancia vesztést és amiről lehet tudni, hogy ilyen hibákat nem produkál? A telefon rootolva van, ezen kívül eddig nem volt a gyáritól eltérő beavatkozás rajta. Megtalálom valahol a gyári állapotú ROM-ot? Kérlek titeket a nevét írjátok meg és megkeresem a fórumon, vagy bárhol! (Tudom, hogy az olvasás ingyenes... :) )
Köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 17. - 13:57:13 írta Ruffy »

Nem elérhető badbull

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #225 Dátum: 2013. Október 18. - 09:42:39 »
igen a készülék így működik "normálisan"
a hangprofilban kiválasztott egyedi csengőhang "defaultra" állása mögött van bizonyos mozzanat ami okozza csak már nem emléxem. Natur ha csak használod akkor nem áll vissza. (vagy a default telepítési útvonal váltás, vagy kártya csere, vagy remount ...valami ilyesmi)
A telep töltöttsége mögött egyrészt az akkksik sajátossága van (ami minden készüléken/akksin jelentkezik valamely mértékben ... nem lineáris teljesítményleadás pl.) másrészt meg valóban a nem pontos "kalibráció" az akkufesz értékekhez. Valamelyest lehet javítani ha a vonatkozó fájl törlése (asszem battery.bin)után full töltést végez valaki.
Az újratelepítés/frissítés (rom szinten) nem garivesztő. Hivatalos support van hozzá a teló weblapján rommal, leírással.
...
Bocs az utolsó infó fals .. mindig elfelejtem h ez az 5700-as forum s nekem meg 5000 van ... de gondolom ennél is kint lesz hamarosan vagy valamely módon lesz frissítési forrás (remélem)

(ezek csak tájékoztató infók saját vélemény/emlékek alapján ! csak erre ne alapozz!)

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #226 Dátum: 2013. Október 18. - 11:11:06 »
Egy kèrdès a frissítèssel kapcsolatban ès aztán többet nem reklamállok ez miatt.
A cc5000 ha jól tudom kèsőbb jött ki mint az 5700, akkor arra mièrt elèrhetőek a frissítèsek erre mièrt nem. Nem látok nagy különbsèget max a kijelzőmèret.

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #227 Dátum: 2013. Október 18. - 11:33:07 »
Egy kèrdès a frissítèssel kapcsolatban ès aztán többet nem reklamállok ez miatt.
A cc5000 ha jól tudom kèsőbb jött ki mint az 5700, akkor arra mièrt elèrhetőek a frissítèsek erre mièrt nem. Nem látok nagy különbsèget max a kijelzőmèret.

Mint írtam már, ahány darab készülék, annyi féle. Szerintem most már csak szo.atnak minket a sok siránkozás miatt.

maiden

• Vendég
« Válasz #228 Dátum: 2013. Október 18. - 13:45:39 »

Korábban épp itt írtam ezt a mondatot épp ebben a témában:
Idézem magam

"A  "megmondó" ember nem gondol esetleg arra, hogy a CC 5700 és 5000 okosteló esetén az ilyen formájú terjesztésnek mondjuk egy szerzői jogi akadálya van ennek? (pusztán aláírt, pecsétes  papír hiányában?)"

Ezt most azzal egészítem ki, hogy mondjuk ezt már az 5000 és 4300 esetén elhárult és "maradt" az 5700
Türelmetlenkedés és összeesküvéselmélet gyártás helyett nem jobb a hit? (jobban fogalmazva a bizalom)
Biztos vagyok benne, hogy a CC-nek nem célja a "szopatás" ;z

Nem elérhető Ruffy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #229 Dátum: 2013. Október 18. - 15:02:55 »
igen a készülék így működik "normálisan"
a hangprofilban kiválasztott egyedi csengőhang "defaultra" állása mögött van bizonyos mozzanat ami okozza csak már nem emléxem. Natur ha csak használod akkor nem áll vissza. (vagy a default telepítési útvonal váltás, vagy kártya csere, vagy remount ...valami ilyesmi)
A telep töltöttsége mögött egyrészt az akkksik sajátossága van (ami minden készüléken/akksin jelentkezik valamely mértékben ... nem lineáris teljesítményleadás pl.) másrészt meg valóban a nem pontos "kalibráció" az akkufesz értékekhez. Valamelyest lehet javítani ha a vonatkozó fájl törlése (asszem battery.bin)után full töltést végez valaki.
Az újratelepítés/frissítés (rom szinten) nem garivesztő. Hivatalos support van hozzá a teló weblapján rommal, leírással.
...
Bocs az utolsó infó fals .. mindig elfelejtem h ez az 5700-as forum s nekem meg 5000 van ... de gondolom ennél is kint lesz hamarosan vagy valamely módon lesz frissítési forrás (remélem)

(ezek csak tájékoztató infók saját vélemény/emlékek alapján ! csak erre ne alapozz!)

Köszönöm a segítséget!
Boldogabb nem lettem. Az akksi kalibráción "milliószor" túl vagyok. Eredménytelenül. Sajnálom hogy ilyen bugok vannak! Rohadt idegesítő, hogy sem az akksiban nem lehetek biztos, és a vonaton mellettem ülőre bámulok, miért nem veszi fel a telefonját, amikor az enyém csörög!
Igyekszem tolerálni a fejlesztő helyzetét és igaz, vehettem volna jóval drágább telefont is, ha nem tetszik.
Viszont mondana valaki egy hivatalos álláspontot arra nézve, lesznek-e az ismert(!) hibák belátható időn belül kezelve?

Nem elérhető pardijozso

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #230 Dátum: 2013. Október 18. - 16:46:33 »
Sziasztok!
Ez nem igazán ide illő kérdés de viszont csak itt van aktivitás szinte.
Szóval vettem nemrég egy cc5700at eddig minden jó kivéve egy dolgot, raktam rá egy pár játékot mennek is rajta kivéve akkor nem ha az a bizonyos játék valami komolyabb (eddig asphalt 8 és modern combatot próbáltam) felraktam mindent jól de nem megy a játék el indul és mikor tölt befelé kiírja hogy gameloft és ki lép. Kikapcsolás után az asphalt betöltött addig hogy mutatta a kocsit azután ki lépett. Mi lehet a gond?

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #231 Dátum: 2013. Október 18. - 17:10:41 »
Sziasztok!
Ez nem igazán ide illő kérdés de viszont csak itt van aktivitás szinte.
Szóval vettem nemrég egy cc5700at eddig minden jó kivéve egy dolgot, raktam rá egy pár játékot mennek is rajta kivéve akkor nem ha az a bizonyos játék valami komolyabb (eddig asphalt 8 és modern combatot próbáltam) felraktam mindent jól de nem megy a játék el indul és mikor tölt befelé kiírja hogy gameloft és ki lép. Kikapcsolás után az asphalt betöltött addig hogy mutatta a kocsit azután ki lépett. Mi lehet a gond?

Gondolom warez. Próbáld meg, hogy megveszed. Nekem semmi probléma.

Nem elérhető pardijozso

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #232 Dátum: 2013. Október 18. - 18:00:17 »
Gondolom warez. Próbáld meg, hogy megveszed. Nekem semmi probléma.

Te meg vetted?

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #233 Dátum: 2013. Október 18. - 18:04:13 »

Nem elérhető pardijozso

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #234 Dátum: 2013. Október 18. - 18:27:27 »
Természetesen.

Ertem de egyebkent azert lenne az obb file hogy menjen vasarlas nelkul is ... ugyan olyan mint pc-n a crack ha jol gondolom.

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #235 Dátum: 2013. Október 18. - 19:41:44 »

Ertem de egyebkent azert lenne az obb file hogy menjen vasarlas nelkul is ... ugyan olyan mint pc-n a crack ha jol gondolom.

Az obb fájl azért van, hogy fusson a progi. :)

Nem elérhető pardijozso

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #236 Dátum: 2013. Október 18. - 22:12:00 »
Az obb fájl azért van, hogy fusson a progi. :)

Akkor nemtom :D

Nem elérhető Neta

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #237 Dátum: 2013. Október 23. - 16:56:41 »
GPS-en hogyan lehet javítani, nem talál jelet? Próbáltam itt a fórumon megkeresni, de nem találtam.
Kirakom a kertbe és fél óra múlva is csak 0/1 gps műholdat lát, de nem is kapcsolódik...

Más: A CM vagy a sima Google képernyőzárat fel lehet ehelyett a buta utcaképes semmit nem lehet állítani helyett? (CC 5000-em van)

Köszi

--- Ha megkérhetnélek, akkor a saját Telefonod topikjába irkáld a kérdéseid, ne más topikba ---
« Utoljára szerkesztve: 2013. Október 24. - 07:36:38 írta rstwingo »

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #238 Dátum: 2013. Október 23. - 19:19:48 »
GPS-en hogyan lehet javítani, nem talál jelet? Próbáltam itt a fórumon megkeresni, de nem találtam.
Kirakom a kertbe és fél óra múlva is csak 0/1 gps műholdat lát, de nem is kapcsolódik...

Más: A CM vagy a sima Google képernyőzárat fel lehet ehelyett a buta utcaképes semmit nem lehet állítani helyett? (CC 5000-em van)

Köszi
Én már bevallottam, hogy a keresést még tanulgatnom kell, de ezt Neked is ajánlanám. Az általános részben -pár oldalt át kell olvasni-, megtalálod az ide vonatkozó bejegyzéseket, ott linkeltem a Mobileuncle MTK Tools alkalmazás használatát, letölthető a Google Playből(sokat tud, pl IMEI mentés és helyreállítás, de a fontos hideg indításhoz a GPS Viewer MTK Tools letöltése. A Mobileuncle MTK Tools alkalmazással(GPS kikapcsolva letölthetők szerverről az aktuális EPO adatok, naponta meg lehet tenni, a menetét, ha szükséges leírom. Ehhez rootolni kell a telefont. De!!!!!! már régóta le akartam a fórumban írni, hogy a Médiatek telefonok navigációhoz megbízhatatlanok(ha utána olvasol Somatom fórumtársam leírta, hogy a navigációhoz céleszközt kell használni), persze egy kis trükkel jó erre a CC5700 is. Sokat vesződtem a telefon GPS rendszerével, de elfogadtam a kínaiak javaslatát, előkerestem a kb. 6-8 éve nem használt RoyalTek RBT-2100LP GPS vevőmet, Nokia akkumulátorral 6-7 órát bír(680 mA, de beferagható 1000 mA-es is), letöltöttem a  Playből a Bluetooth GPS Mouse unlimited alkalmazást, amely simán csatolja a RoyalTeket bluetooth-val és 15-20 másodperc alatt megbízható GPS jelem van, esőben, hóban, ködben, vagy éjjel is. A RoyalTek elérhető 20-50 dollár között a neten, érdemes befektetni. Aki megbízható és gyors GPS-t szertne, annak ajánlom ezt a megoldást. Jó olvasást!!!!

maiden

• Vendég
« Válasz #239 Dátum: 2013. Október 23. - 19:20:17 »
képernyőzárat fel lehet ehelyett a buta utcaképes semmit nem lehet állítani helyett?

Butaságot beszélsz!

főképernyőn állítható a  home screen és lock screen.
Előre telepítetten 12-12 darab, de saját galériából is betölthetsz    *.jpg-et