Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 146590 alkalommal)

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #270 Dátum: 2013. November 02. - 13:23:54 »
Akkor tisztázzunk egy két félreértést

A romnak köze nincs a partíció kiosztáshoz, arra ott van a scatter.txt fájl
tehát ugyan azt a romot fellehet tenni több készülékre is
Ami számít az a driverek egyezése és ezt is könnyedén meglehet oldani

Ha annyira specifikus volna ahogy képzelitek, akkor miért müködik pl. az a MIUI rom rajta ami  ordog1015 készülékén van
Vagy lehet a MIUI csapat vagy aki a romot készítette, vett egy CC 5700-s telefont, csak hogy romot csinálhasson rá  ;h  ;l

Akkor miért nincs még (szervízen kívül) hozzáférhető romunk?
Na jó. Nem kell rom. Csak az OTG működjön már!

Nem elérhető ordog1015

• Kölyök tag
  • **
    • ordog1015
    • Profil megtekintése
« Válasz #271 Dátum: 2013. November 02. - 17:13:45 »
Csak azért,mert aki bement a szerviz,és felrakták neki,szó szerint kakil a tőbbire,aki mint én is,200km-re lakik.Eddig ők is sirtak,de mivel 3 percre lakik,most az ővé jó(otg pls),innen nem érdekli.
Viszont ha valmi kell neki,itt fog elsőként siránkozni. ;l Na erről ennyit.
Mui tapasztalatok:gps hihetettlen,és ez nem tulzás.I vel kezdődő GO val végződő prigi olyat csinál,amit a Navim sem tud.Pontosabban:navi indít,betőlt(4,3 mp,egyszer volt 5,4mp,6 próba alatt),menű lehuz,gps be,10mp belűl,nem túlzás,holdon van.Navim 4-5 holdrol dolgozik,ez átlag 7-en van,pécs melleti kis faluban  ;q Még melegen ujraindítva,láss csodát 3-5 másodperc és holdon van.Telefon újraindítás,gps be,útánna navi indít,előzmények menű,cim kiválasztás,mire ez megvan,már áll a holdokon  ;h
Kővi ami nekem gond volt:Aksi.Tegnap 23 felé vettem le a gépről a telot,reggel 9h-kor 91% volt,semmi adat/wifi.Most értem haza Pécsről(temető,tudom,miért is jőttem el :) ),navi autostőltő nélkűl(direkt),47 perc,2 szer bekapcsolva (oda,és vissza),kőzben 7 .17 perc bejővő,1.53 kimenő hivás,43%-os az aksim.Tehát 18h űzem,9 perc beszélgetés,47 perc navi,és némi nyomkodás,csengőhang,mms,stb beállítása,ami kb 20 perc kijelzőhasználat.Ezt eddig max ha autóstőltőn kibirta(gps miatt)
Ami még érdekes,gép előtt űlve,navi be,lakásba 4 hold,10-15mp-en belűl.
Maga a Mui:nagyon gyors,igaz még elég szűz,pár dolgot raktam csak fel,max 10 app+az I betűs navi.Kezelhetősége maximális 10pont.Kinézet10pont.Ami kicsit zavaro,hogy ha pls háttérmvagy csengőhangot akarsz állítani,xiomi kinai előrészbe dob.Nyelve Magyar,csak a letőlthető dolgoknál van a Kinai szőveg.Innen lépsz a sajátba be,de a kezdés mindig ez.Ha már 1szer beállítod a telot,nem használod  ;q
Ez a telefon bivaly erős,csak némi hardveres finomítások kellenek rá.CC romok is javulnak majd talán,és akkor minden rendben lesz.
Mielőtt valaki kalandozna a MUI-nál,MTKDroid mentés  ;v (ha szeptemberi a rendszere,pls fel is tehetné)
KB ennyi mára....
Űdv

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #272 Dátum: 2013. November 02. - 19:37:02 »
MIUI-ra gondolsz, ugye?

Nem elérhető ordog1015

• Kölyök tag
  • **
    • ordog1015
    • Profil megtekintése
« Válasz #273 Dátum: 2013. November 02. - 20:50:45 »
 ;k

Nem elérhető ordog1015

• Kölyök tag
  • **
    • ordog1015
    • Profil megtekintése
« Válasz #274 Dátum: 2013. November 03. - 02:21:33 »
Őrők hálám zsolti83 kollégának,aki vette a fáratságot,és szánt rám némi időt.
Lementette a Májusi romját,ezzel végkép ConCorde-sítettem a telefonom,igaz másik fajtája volt,de simán megoldható volt vele(enyhe túlzás)  ;k
Azért akinek van szeptemberi frisitett romja,szánjon a tőbbikre max 30 percet az életéből.
Űdv

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #275 Dátum: 2013. November 03. - 10:22:56 »
Lementette a Májusi romját,ezzel végkép ConCorde-sítettem a telefonom,igaz másik fajtája volt,de simán megoldható volt vele(enyhe túlzás)  ;k
Azért akinek van szeptemberi frisitett romja,szánjon a tőbbikre max 30 percet az életéből.
Űdv
Örömmel látom, hogy aktívan dolgoztok a rommentésen. Abszolút tudatlan vagyok az informatika terén, Samsung készüléken tudok pár alapvető dolgot, de a mediatek egy teljesen új terület számomra. Egy fehér 8 GB-os CC5700-as telefonom van, májusi szoftverrel, kérdésem, kérésem az lenne, hogy hogyan lehet mentést csinálni erről, rom vonatkozásában(IMEI mentést csináltam a Mobileuncle Tools segítségével)? Természetesen elovastam, amit találtam, de kevésnek bizonyult. Tudnátok segíteni(link, kép, leírás vagy bármi, ahol elindulhatnék)? Letöltöttem rstwingo által ajánlott eszközt, de használatát sajnos nem ismerem, tudom magyar nyelvű, de ez számomra még egy kicsit rejtélyes. Előre is köszönöm.... Sajnos a CC nem töri magát, hogy a CC5700 frissítését feltegye a hivatalos oldalra, talán akad majd egy fórumtársunk, aki ezt megteszi a szeptemberi rom vonatkozásában.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #276 Dátum: 2013. November 03. - 10:58:59 »
Bárki, bármit gondol, én szívesen segítenék, de ennek hardveres akadálya van. De azért igyekszem tanulni "Mediatekül". Kutakodás közben ezt találtam. Hátha valakinek hasznos:
http://logout.hu/cikk/mediatek_mod_avagy_a_maskepp_droid/a_mediatek_rovid_tortenete.html
Kicsit lejjebb az oldalon van egy Magyarítás guide. Abban is lehet találni érdekességeket.

Nem elérhető ordog1015

• Kölyök tag
  • **
    • ordog1015
    • Profil megtekintése
« Válasz #277 Dátum: 2013. November 03. - 11:08:22 »
Űgv.
Mentésre MTKDroid a legjobb szerintem.2.4.8-ast nézz.Teljesen 1szerű,de privibe adj valami elérhetőséget,és segítek benne.(skype,face,ha van miki/fűlesed,van saját ts3 szerverem,stb)http://logout.hu/cikk/mediatek_mod_avagy_a_maskepp_droid/a_mediatek_rovid_tortenete.html itt találsz 1-2 hasznos dolgot.Sokat ne várj itt,mert van 2-3 rendes tag,a tőbbi csak sirni jár fel,de segítőkészség 0.Sajna ezt saját bőrőmőn tapasztaltam.Frissités meg szerintem nem is lesz mostanában,max ha bemész a CC-be.
Űdv

Nem elérhető ordog1015

• Kölyök tag
  • **
    • ordog1015
    • Profil megtekintése
« Válasz #278 Dátum: 2013. November 03. - 11:09:44 »
Jó hogy szinte 1szerre,és ugyanazt linkeltűk  ;k

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #279 Dátum: 2013. November 03. - 11:59:06 »
Örömmel látom, hogy aktívan dolgoztok a rommentésen. Abszolút tudatlan vagyok az informatika terén, Samsung készüléken tudok pár alapvető dolgot, de a mediatek egy teljesen új terület számomra. Egy fehér 8 GB-os CC5700-as telefonom van, májusi szoftverrel, kérdésem, kérésem az lenne, hogy hogyan lehet mentést csinálni erről, rom vonatkozásában(IMEI mentést csináltam a Mobileuncle Tools segítségével)? Természetesen elovastam, amit találtam, de kevésnek bizonyult. Tudnátok segíteni(link, kép, leírás vagy bármi, ahol elindulhatnék)? Letöltöttem rstwingo által ajánlott eszközt, de használatát sajnos nem ismerem, tudom magyar nyelvű, de ez számomra még egy kicsit rejtélyes. Előre is köszönöm.... Sajnos a CC nem töri magát, hogy a CC5700 frissítését feltegye a hivatalos oldalra, talán akad majd egy fórumtársunk, aki ezt megteszi a szeptemberi rom vonatkozásában.

Tessék egy videó anyag az MTKdroid Tools mentési folyamatról, most csináltam

http://youtu.be/FUYqCnfRDBM
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #280 Dátum: 2013. November 03. - 12:01:08 »
Űgv.
Mentésre MTKDroid a legjobb szerintem.2.4.8-ast nézz.Teljesen 1szerű,de privibe adj valami elérhetőséget,és segítek benne.(skype,face,ha van miki/fűlesed,van saját ts3 szerverem,stb)http://logout.hu/cikk/mediatek_mod_avagy_a_maskepp_droid/a_mediatek_rovid_tortenete.html itt találsz 1-2 hasznos dolgot.Sokat ne várj itt,mert van 2-3 rendes tag,a tőbbi csak sirni jár fel,de segítőkészség 0.Sajna ezt saját bőrőmőn tapasztaltam.Frissités meg szerintem nem is lesz mostanában,max ha bemész a CC-be.
Űdv
Köszönöm a gyors választ, a segítőkész hozzáállást, köszönet Somatom fórumtársunknak is. Természetesen belevetem magamat az olvasás hasznos tevékenységébe, ha valami ködös sejtelmem kezd kialakulni a Mediatek világáról, akkor priviben jelentkezni fogok és valami alkalmas elérhetőséget is kialakítok addig. Szép napot kívánok Nektek..

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #281 Dátum: 2013. November 03. - 12:17:29 »

Hálás köszönet, nem mertelek zavarni, mert gondoltam elég sok dolgod van. Minden elismerésem a Tiéd, köszönet a fáradozásodért ;q Elnézést, de a cigihez egy kávét is fogyasztok, persze a cigi nem igaz, mert a jó öreg pipámat kaptam elő, egy kis Borkum Cherryvel előtöltve. A sört hová küldhetem? Szép napot..

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #282 Dátum: 2013. November 03. - 12:37:56 »
Na kezdem magam átrágni a fent említett anyagon.
Ha kellő magabiztossággal rendelkezem akkor csinálok egy mentest. Igaz májusi rom van fenn,de talán ezzel majd elindul v miféle folyamat itt az oldalon.

Nem elérhető ordog1015

• Kölyök tag
  • **
    • ordog1015
    • Profil megtekintése
« Válasz #283 Dátum: 2013. November 03. - 19:23:17 »
Űdv.rstwingo szuper munka.Talán 1 dolog amivel még kiegésztíthető:imei csere menű alatt van az nvram backup/restore.Ezt is érdemes megcsinálni,ez kb 10mp.Igy ha más rom,vagy rossz flashelés miatt elmegy az imei,5 mp alatt visszaállítható.Ezt a BackupNvram mappába menti el,ami a videon is látszik,2db apró fájl,8mb.
Tehát ha valakinek van már friss romja,szánja rá ezt a 10 percet és useradatok nélkűl,és NVram nélkűl,csinálljon 1 mentés,és ossza meg velűnk,legyen szíves.
Példát vehetnének rstwingo-ról,kőze nincs ehhez a telefonhoz,mégis nem kevés időt tőlt itt,segíteni.  ;k (mármint neki nincs ilyen telefonja)
Űdv.

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #284 Dátum: 2013. November 06. - 09:42:09 »
Űdv

Igazán nincs mit! Én is köszi az infókat és az okítást! :)
Dropbox regisztráció: http://db.tt/QsKexot

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #285 Dátum: 2013. November 07. - 00:08:32 »

Szia rstwingo, a mentést sikeresen megcsináltam- a videó alapján könnyű dolgom volt-, de van egy gondom, amelyben segítséget kérnék. Ha a flashtool v3.1252.1.104-el a scatter fájlt a backupból be akarom olvastatni, akkor egy hibajelentést kapok(winxp alatt dolgozom):"Access violation at address1000100 in module 'FLASHTOOLLIB.DLL' Read of address 00000000. Esetleg a gyári rom védett másolásra? Találkoztál ilyen problémával? Előre is köszönöm a fáradozásodat.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #286 Dátum: 2013. November 07. - 06:04:07 »
Szia rstwingo, a mentést sikeresen megcsináltam- a videó alapján könnyű dolgom volt-, de van egy gondom, amelyben segítséget kérnék. Ha a flashtool v3.1252.1.104-el a scatter fájlt a backupból be akarom olvastatni, akkor egy hibajelentést kapok(winxp alatt dolgozom):"Access violation at address1000100 in module 'FLASHTOOLLIB.DLL' Read of address 00000000. Esetleg a gyári rom védett másolásra? Találkoztál ilyen problémával? Előre is köszönöm a fáradozásodat.

Nem találkoztam még de lehet a  régi flashtool használata nem tetszik neki
Úgy emlékszem, belinkeltem a legújabb flashtoolt ide, hogy azt kell használni
de ha nem, akkor itt van
SP_Flash_Tool_exe_v3.1332.0.187  ;>

Ha esetleg csináltál user adatok nélkül is mentést, akkor azt fel is lehetne tölteni valahova és betenni ide vagy
ha kell akkor csinálok egy gyári romok topikot
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető NZsolt

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #287 Dátum: 2013. November 07. - 07:59:39 »
Jöhet!... ;)

Nem elérhető luddo

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #288 Dátum: 2013. November 07. - 08:39:22 »
Sziasztok

Concord 5700 ra mikori a legfrissebb szoftver? és honnan tudom letölteni

kernel:3.4.5 jul.31.

Segitségeteket előre is köszönöm

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #289 Dátum: 2013. November 07. - 08:41:37 »
Ha esetleg csináltál user adatok nélkül is mentést, akkor azt fel is lehetne tölteni valahova és betenni ide vagy

Jöhet a topik, nekem már van user adatok nélküli mentés amivel ordog1015 fórumtársunkat is kisegítettem.

Fehér készülék az alábbi azonosítókkal:
MS Board: 01v21_v89_gq2008s
Camera Main: ov8825_mipi_raw
Sub: ov3660_yuv
Lcm: LM057APKP02A

Mellesleg jelenleg MIUI van rajta 2 napja, mivel találtam tökéletesen kompatibilis verziót.
TouchPanel: FT5406

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #290 Dátum: 2013. November 07. - 09:00:11 »
Nem találkoztam még de lehet a  régi flashtool használata nem tetszik neki
Úgy emlékszem, belinkeltem a legújabb flashtoolt ide, hogy azt kell használni
de ha nem, akkor itt van
SP_Flash_Tool_exe_v3.1332.0.187  ;>

Hálás köszönet, tökéletesen igazad volt, a probléma megoldódott. A lementett romot nem érdemes feltölteni, mert a májusi frissítés, amely az OTG problémát még nem oldotta meg. Egy hetet várok még, ha nem tölti fel senki a szeptemberi frissítést, akkor postán elküldöm a telefont a CC-nek, szoftverfrissítésre. A frissített romot mindenképp feltölteném. Szép napot és ezer köszönet Neked.

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #291 Dátum: 2013. November 07. - 09:32:15 »
Jöhet a topik, nekem már van user adatok nélküli mentés amivel ordog1015 fórumtársunkat is kisegítettem.

Mellesleg jelenleg MIUI van rajta 2 napja, mivel találtam tökéletesen kompatibilis verziót.
Kérlek nézz utána ebben a topikban, az 1-es hsz-ben, az adataid szerint szürke készüléked van(telefon azonosítása!), nekem fehér CC57OO- am van, de teljesen mások a version adatai!:
Camera Main:ov 8825_mipi-raw
Sub: gc 2O35_yuv
LCM: RX_572OTM_5O1B
Touch Panel: FT 54O6
Remélem olvassa valaki a topikot, aki nálam hozzáértőbb, és el tudja dönteni, hogy a valóságban milyen a készüléked. Hozzászólásom csak a bennem lévő kétségek feloldását céloznák, üdv és szép napot...

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #292 Dátum: 2013. November 07. - 09:49:02 »
Kérlek nézz utána ebben a topikban, az 1-es hsz-ben, az adataid szerint szürke készüléked van(telefon azonosítása!), nekem fehér CC57OO- am van, de teljesen mások a version adatai!:
.....

Ha a szemem nem csal ez olyan fehér, mint a frissen hullott hó... ;y
Be van azonosítva hidd el, enélkül tégla lett volna, mivel az én adataim szerinti MIUI romot raktam fel, ha másként cselekedtem volna már tégla lenne. Nagyon sok féle variáns van...melyiket milyen alkatrésszel szerelték, mivel általában egy mobilokat gyártó cég nem egy beszállítótól rendeli az alkatrészeket (tapasztalat Nokia/BlackBerry).
Pont ezért írták az egyesben hogy azonosítani kell, mivel szinte ahány 5700-as modell, annyi féle variáns.

Arról meg hogy érdemes-e feltölteni nem a legfrissebb ROM-ot, arról pl.: ordog1015 fórumtársunkat is meg lehetne kérdezni...neki mennyire volt hasznos/haszontalan egy 05.27. ROM
Igaz most már a MIUI miatt nekem Novemberi ROM-van fent, amit ordog1015-nek hála (elmagyarázta miket és hogyan mentsek le) vissza tudok "cserélni" teljesen gyári állapotra.

Megnyugtatásul egy fotó az azonosításról:

[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 07. - 10:04:57 írta zsolti83 »

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #293 Dátum: 2013. November 07. - 11:00:04 »
Ha a szemem nem csal ez olyan fehér, mint a frissen hullott hó... ;y
Be van azonosítva hidd el, enélkül tégla lett volna, mivel az én adataim szerinti MIUI romot raktam fel, ha másként cselekedtem volna már tégla lenne. Nagyon sok féle variáns van...melyiket milyen alkatrésszel szerelték, mivel általában egy mobilokat gyártó cég nem egy beszállítótól rendeli az alkatrészeket (tapasztalat Nokia/BlackBerry).
Pont ezért írták az egyesben hogy azonosítani kell, mivel szinte ahány 5700-as modell, annyi féle variáns.

Arról meg hogy érdemes-e feltölteni nem a legfrissebb ROM-ot, arról pl.: ordog1015 fórumtársunkat is meg lehetne kérdezni...neki mennyire volt hasznos/haszontalan egy 05.27. ROM
Köszönöm a gyors és meggyőző választ, bízzunk benne, hogy a romok topikot megnyitják. A hsz-ed alapján felmerült bennem, hogy érdekes lenne a MIUI romoknak is egy topikot nyitni, gondolom rajtam kívül mást is érdekelne. Csak egy csendes gondolat, nem az általad korábban leírtakat vontam kétségbe, hanem, ahogy le is írtam, bennem támadtak kétségek......

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #294 Dátum: 2013. November 07. - 11:03:05 »
Köszönöm a gyors és meggyőző választ, bízzunk benne, hogy a romok topikot megnyitják. A hsz-ed alapján felmerült bennem, hogy érdekes lenne a MIUI romoknak is egy topikot nyitni, gondolom rajtam kívül mást is érdekelne. Csak egy csendes gondolat, nem az általad korábban leírtakat vontam kétségbe, hanem, ahogy le is írtam, bennem támadtak kétségek......

No para, pont ezért mellékeltem a fotót meg írtam azt amit, hogy meggyőzzelek nem beszélek félre ;y

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #295 Dátum: 2013. November 07. - 11:08:35 »

Hol találtad? Egy linket tudnál dobni a MIUIról?

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #296 Dátum: 2013. November 07. - 11:30:51 »
Csak saját felelősségre!!!!
http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/
Én a 3.11.2-es verziót (legújabb, bár a teló azóta már felfrissítette magát a 3.11.4-re) tettem fel, valamint én a biztonság kedvéért külön is feltelepítettem az enyémmel egyező driver-es zip-et, ami nekem ez: lk.bin ov3660_yuv_LM057APKP02A

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #297 Dátum: 2013. November 07. - 11:38:00 »
Csak saját felelősségre!!!!
http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/
Én a 3.11.2-es verziót (legújabb, bár a teló azóta már felfrissítette magát a 3.11.4-re) tettem fel, valamint én a biztonság kedvéért külön is feltelepítettem az enyémmel egyező driver-es zip-et, ami nekem ez: lk.bin ov3660_yuv_LM057APKP02A

Ès jó a rendszer? Az eddigi telóimon is miui  volt mert  nagyon szeretem.

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #298 Dátum: 2013. November 07. - 11:55:04 »
Én most használok először MIUI-t, a korábbi androidjaimon Cyanogenmod volt fent, de sztem jó. Stabil, nem indul újra, nem fagy, és sokkal több finomhangolási lehetőség van mint a gyáriban. Valamint én azért TiBa-val kigyomláltam jó pár számomra felesleges dolgot...

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #299 Dátum: 2013. November 07. - 12:37:27 »
Ha jól èrtem akkor a nekem megfelelő lk.bin fájlt berakom a z up be ès már mehet is fel ugye?
Egyébbként teljesen magyar?