Szerző Téma: FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel  (Megtekintve 146592 alkalommal)

Nem elérhető zaffarano

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #390 Dátum: 2014. Február 13. - 14:19:53 »
Nahh ezek szerint várjak még vele, amíg megjelenik egy újabb verzió, illetve szedjem le a többi tipusú telefon frissítés menüjéből az összes segédprogramot és leírást, valahogy majdcsak összejön az egész. Mindenesetre érthetetlen ez a körülményes megoldás még mindig, valami egységes felület kellene, vagy egységes leírás, vagy automatikus online frissítés központi helyről. Gondolom komolyabb akadályai vannak ezen dolgok kivitelezésének. Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Kelleni fog a frissítés mert telefonhíváskor, még mielőtt felvenné a túloldalon a másik fél, gyakran lefagy a telefon, vagy a kijelző kezd ki-bekapcsolni, vagy csak újraindul a telefon és egyúttal az ébresztés hangerejét leveszi rezgésre. 20130910-es build van a telefonon.

Nem elérhető slipo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #391 Dátum: 2014. Február 14. - 10:43:02 »
Sziasztok!

Az 5700-as telefonomban behalt a Wifi. Csütörtökön beadtam a szervizbe a készüléket (tegnap). Ma hívott egy nagyon kedves hölgy, hogy kész, a javítás megtörtént, és küldik vissza futárral nekem.

Erre mit is reagálhatnék, mint hogy HATALMAS PIROS PONT NEKIK!

Üdv:

Slipo

Nem elérhető Ruffy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #392 Dátum: 2014. Február 16. - 14:08:56 »
OTG kábel miatt jelenleg levelezést folytatok Hajdu úrral, a Cc-nél vásárolt kábelem nem jó (a rövid-vastag kábelt vedd meg, teljes hossza 100 mm, az enyém 115 mm sajnos). Most próbálom a cikkszámát kideríteni, ezt szeretném én is rendelni. Fejleményekről majd írok, gratula a telepítéshez, tegnap óta egyenlőre én is a szeptemberi frissítést futtatom, de lehet, hogy a MIUI romhoz térek vissza. Az én nem működő OTG kábelem cikkszáma:02-05-5615. Csak annyi kiegészítés, hogy Hajdu úr szerint a nem megfelelő hosszúságú kábel kompatibilitási gondot okoz, tehát az OTG funkció nem működik hosszabb kábelen, no a fene gondolta volna, hogy ez a megoldás!

Kicserélték a telefonom.
Az OTG kábelem: Egy kicsivel hosszabb mint 13cm, az átmérője kb 3mm. Tökéletesen működik az OTG funkció vele. VÉGRE!!

Akkor most mi van a 10centis OTG-vel? ;h

Nem elérhető slipo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #393 Dátum: 2014. Február 18. - 06:40:32 »
Nahh ezek szerint várjak még vele, amíg megjelenik egy újabb verzió, illetve szedjem le a többi tipusú telefon frissítés menüjéből az összes segédprogramot és leírást, valahogy majdcsak összejön az egész. Mindenesetre érthetetlen ez a körülményes megoldás még mindig, valami egységes felület kellene, vagy egységes leírás, vagy automatikus online frissítés központi helyről. Gondolom komolyabb akadályai vannak ezen dolgok kivitelezésének. Mindenesetre köszönöm a válaszokat. Kelleni fog a frissítés mert telefonhíváskor, még mielőtt felvenné a túloldalon a másik fél, gyakran lefagy a telefon, vagy a kijelző kezd ki-bekapcsolni, vagy csak újraindul a telefon és egyúttal az ébresztés hangerejét leveszi rezgésre. 20130910-es build van a telefonon.

Még annyi infó, hogy most írtak a szervizből, és pl. a 4GB-os verzióra (szürke van nekem) nem is jó a letölthető 4.2.2-es ROM :( ezzeh a modellhez a legújabb a 4.2.1 :(

Üdv:

Slipo
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 18. - 08:53:56 írta rstwingo »

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #394 Dátum: 2014. Február 18. - 11:57:15 »
Még annyi infó, hogy most írtak a szervizből, és pl. a 4GB-os verzióra (szürke van nekem) nem is jó a letölthető 4.2.2-es ROM :( ezzeh a modellhez a legújabb a 4.2.1 :(

Üdv:

Slipo
Nekem egyre inkább az a gyanúm, hogy a CC -nél nem az a legnagyobb baj, hogy nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal, hanem az, hogy a jobb kéznek fogalma sincs arról, hogy van egy bal is. Száz sebből vérzik ez az egész és úgy tűnik, hogy a szakértő csapat ellenére fogalmuk sincs arról, hogy mit árulnak. Ez sajnos, nem csak a CC5700 -át érinti, hanem pl. a mini PC -ket, a kiegészítőket és a szoftvertámogatást is. Ez nem vagdalkozás a részemről és ezt a CC is pontosan tudja. De ha szükséges, akkor részletezhetem. Természetesen csak az igazat, a valósat, ahogy ígértem.

Nem elérhető slipo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #395 Dátum: 2014. Február 18. - 11:58:57 »
Nekem egyre inkább az a gyanúm, hogy a CC -nél nem az a legnagyobb baj, hogy nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal, hanem az, hogy a jobb kéznek fogalma sincs arról, hogy van egy bal is. Száz sebből vérzik ez az egész és úgy tűnik, hogy a szakértő csapat ellenére fogalmuk sincs arról, hogy mit árulnak. Ez sajnos, nem csak a CC5700 -át érinti, hanem pl. a mini PC -ket, a kiegészítőket és a szoftvertámogatást is. Ez nem vagdalkozás a részemről és ezt a CC is pontosan tudja. De ha szükséges, akkor részletezhetem. Természetesen csak az igazat, a valósat, ahogy ígértem.

Én sem nagyon értem, hogy fent van az 5700-nál egy 4.2.2-es ROM, a leírás az 5000-nél, ráadásul ez a ROM nem is jó mindegyik 5700-hoz, stb:(

Ez van, emberileg tényleg nagyon kedvesek voltak eddig, csak nagy a káosz...

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re: Re:FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel
« Válasz #396 Dátum: 2014. Február 20. - 07:02:30 »
Én sem nagyon értem, hogy fent van az 5700-nál egy 4.2.2-es ROM, a leírás az 5000-nél, ráadásul ez a ROM nem is jó mindegyik 5700-hoz, stb:(

Ez van, emberileg tényleg nagyon kedvesek voltak eddig, csak nagy a káosz...
Vártam pár napot, hátha lesz bú, vagy bá. De nem lett. Szerintem hiányzik néhány "sorry, ezt elk....tuk" és némi magyarázat a CC részéről a felhasználók felé.

Nem elérhető slipo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #397 Dátum: 2014. Február 20. - 09:47:14 »
Jelenleg nagyon jól működik az 5700-as telóm a 4.2.1-el, így nem fogok hozzá nyúlni a hivatalos "leírás" szerint sem, inkább megvárom a normális (OTA) frissítési lehetőséget, az a biztos, és precíz menete ennek ezek szerint.

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #398 Dátum: 2014. Február 20. - 11:30:16 »
Jelenleg nagyon jól működik az 5700-as telóm a 4.2.1-el, így nem fogok hozzá nyúlni a hivatalos "leírás" szerint sem, inkább megvárom a normális (OTA) frissítési lehetőséget, az a biztos, és precíz menete ennek ezek szerint.

Szerintem arra (OTA) várhatsz. Szerinted eddig miért nem oldották meg?
Elég nagy szo.ás lessz a cégnek, ha kicseréli a készülékeket (mert nem müxik a romfrissítés, nem megy az otg).

Tényleg. Egy kérdés. Ha kicserélik a készüléket, a garancia újraindul (a készülékre, nem a tartozékokra)?

Nem elérhető slipo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #399 Dátum: 2014. Február 20. - 12:00:31 »
szerintem újra kellene indulnia, ha új a készülék, de nem vagyok biztos benne.

Nem elérhető slipo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #400 Dátum: 2014. Február 24. - 11:09:44 »
Üdv Mindenkinek,

A szerviztől ezt az üzenetet kaptam (nekem 4GB-os 5700-askészülékem van):

Az 5700-as készülék esetében két panelről beszélünk.
A 4GB-os verzió, a 8 GB-os verzió
Romfrissítés tekintetében ezek a modellek eltérő panelazonosítóval rendelkeznek  és firmware tekintetében is eltérőek.
A honlapunkra kitett változatok a 8GB-os készülékre vonatkoznak.
A 4GB-os változatnál nem tartottuk szükségesnek a 4.2.1-ről a 4.2.2 változat elkészítését.
Reményeink szerint a 4.4-el ez ismét változik és mindkét változatra kiadásra kerül.

Üdv:

Slipo

Nem elérhető gerzson

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #401 Dátum: 2014. Február 28. - 08:33:22 »
Segítségeteket szeretném kérni.

A 8 gigás 5700-as telefonom szeretném frissíteni, de a flashtool programban egyszerűen nem ismeri fel a definiált portot.
Win 8
A frissítő program elindul, mindent a leírás szerint csinálok de nem látja a windows a portot

Nem elérhető gerzson

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #402 Dátum: 2014. Március 02. - 11:25:57 »
Tényleg nem lenne senki aki win8-alatt frissített volna?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #403 Dátum: 2014. Március 02. - 13:31:11 »
Tényleg nem lenne senki aki win8-alatt frissített volna?

picit szét nézve megtaláltad volna a friss drivert, amiben már win8-hoz is van driver
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=440.0

A flashelésnél meg első használatnál érdemes ellenőrizni az eszközkezelőben, hogy jól van e települve a driver, ha nem, akkor kézzel kell telepíteni
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető Rolex01

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #404 Dátum: 2014. Március 08. - 19:34:02 »

Sziasztok!
Ide is felteszem a kérdésem.
Adott egy i9500 mtk6572_S00 s4 klón,ami romcsere után fehér kijelzőt produkál,illetve szines halvány csíkozódást.Maga a telefon működik,az érintő is,szóval az lcd driverrel van a gond.Hiába próbáltam több romot,ugyanez a hiba.VISZONT:
Az SPMultiportFlashDownload nevű okos programmal,ha megnyitjuk a scatter fájlt,akkor az uboot.bin fájlban tárolt többféle kijelző és kameradriverek közt lehet választani.Namármost ez engem megmentene,csak az a baj hogy akármelyik verzióval próbálkozok,akármelyik scatter fájl-al,mindig azt az üzit dobja hogy "incorrect scatter file naming!,vagy format.
Hiába nevezem át,ne legyen az elérési út kínai betüs vagy ilyesmi,mindig ugyanaz a hiba.

Valaki esetleg találkozott már ezzel,vagy tud e megoldást az uboot.bin szerkesztéséhez?

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #405 Dátum: 2014. Március 10. - 08:49:59 »
Na feltettem a legújabb romot. Nálam ez is tökèletesen műxik. ;D

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #406 Dátum: 2014. Március 10. - 11:01:44 »

Sziasztok!
Ide is felteszem a kérdésem.
Adott egy i9500 mtk6572_S00 s4 klón,ami romcsere után fehér kijelzőt produkál,illetve szines halvány csíkozódást.Maga a telefon működik,az érintő is,szóval az lcd driverrel van a gond.Hiába próbáltam több romot,ugyanez a hiba.VISZONT:
Az SPMultiportFlashDownload nevű okos programmal,ha megnyitjuk a scatter fájlt,akkor az uboot.bin fájlban tárolt többféle kijelző és kameradriverek közt lehet választani.Namármost ez engem megmentene,csak az a baj hogy akármelyik verzióval próbálkozok,akármelyik scatter fájl-al,mindig azt az üzit dobja hogy "incorrect scatter file naming!,vagy format.
Hiába nevezem át,ne legyen az elérési út kínai betüs vagy ilyesmi,mindig ugyanaz a hiba.

Valaki esetleg találkozott már ezzel,vagy tud e megoldást az uboot.bin szerkesztéséhez?

Ennek ,mi köze a topikhoz vagy a telefonhoz  ;b ;h
Keresd meg a fórumát és ott tedd fel a kérdésed  ;e
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #407 Dátum: 2014. április 12. - 00:06:37 »
Lenne egy kérdésem. Akik nem tudnak romot frissíteni, azoknak nem lehetne a szeptemberi romot (4.2.1(?)) elérhetővé tenni? Arra gondolok, amelyiknek decemberi a Kernel verziója, és nem a v21(!!!!)-re van. Biztosan sokan örülnének neki.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #408 Dátum: 2014. április 12. - 11:45:35 »
Lenne egy kérdésem. Akik nem tudnak romot frissíteni, azoknak nem lehetne a szeptemberi romot (4.2.1(?)) elérhetővé tenni? Arra gondolok, amelyiknek decemberi a Kernel verziója, és nem a v21(!!!!)-re van. Biztosan sokan örülnének neki.
Szóljatok, ha megint csak egy postáson múlna a dolog, mert akkor beugrok érte egy pendrive -al! ;D

Nem elérhető The_Doctor10

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #409 Dátum: 2014. Május 06. - 13:54:26 »
Sziasztok!
Még új vagyok a fórumon és segítséget szeretnék kérni! :/
A probléma az, hogy adott Win7 64-bites rendszer, s  sehogysem akar összejönni a root-olás... Hiába szedtem le innen a drivert és az adb-s progit, de semmi... Elindítom a run-t (driver telepítés után), s semmi...:S
Van valakinek ötlete? Esetleg videója, hogy hogyan csinálta? :)
Előre is köszi!

Nem elérhető poljot

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #410 Dátum: 2014. Május 08. - 15:09:19 »
Sziasztok,

egy szürke CC 5700-as van a birtokomban.
A szervízben frissítették a 4.2.2 Androidra. Minden gyári. (4.2.2, MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V6.P11.2013/09/12, kernel: 3.4.5, build number: 01v21_v89t_qq2008s_20131119_sp5700)

A telefon eredetileg a 4.2.1-el jött, akkor csináltam egy CWM-et rá, és utána a MIUI ROM-ot tettem rá.
(innen: http://www.needrom.com/mobile/star-n9589-miui/   - valahol itt javasolta valaki, a készülék configurációjának megfelelő nemtudommit tettem fel elsőre, utána a rom-ot, kiválóan ment)
Nagyon tetszett, ezt szeretném most is.

Sokáig küzdöttem az MTK driverekkel, de végül ez a 0.8 felment gond nélkül, és működik is.
És itt jönnek a gondok.

Az SP_Flash_Tool-al megpróbáltam rátenni a CWM-et, de nem sikerül.
Eljut 100%-ig, de piros marad a mező a százalék alatt, és nem jelenik meg a zöld kör a végén.

Közben a Droid Tools-al valahogy felvarázsoltam egy CWM-et, ez most már OK.

Közben elgondolkodtam, és el is bizonytalanodtam. Nem vagyok expert, ezért inkább kérdezek:
Eza MIUI ROM 4.2.1-re van. Ezt fel lehet tenni a 4.2.2-re? (bocs, ha nagyon buta kérdés)
Azt is olvastam a MIUI oldalán, hogy sokkal újabb verzióra is elkészült már. Mit jelent ez? Minden android verzióhoz van külön MIUI, és ez az adott telefonra is vonatkozóan egyedi? Magyarul ez a fenn belinkelt MIUI ROM csak 4.2.1-es CC 5700-ra jó?

Van lehetőség valami hasonló (mint a MIUI) ROM, ami felrakható erre a telefonra/erre a verzióra?
Nagyon tetszett a MIUI - tetszik az Android ilyen megközelítése.

Mit javasoltok?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #411 Dátum: 2014. Május 19. - 15:53:16 »
Sziasztok!
Még új vagyok a fórumon és segítséget szeretnék kérni! :/
A probléma az, hogy adott Win7 64-bites rendszer, s  sehogysem akar összejönni a root-olás... Hiába szedtem le innen a drivert és az adb-s progit, de semmi... Elindítom a run-t (driver telepítés után), s semmi...:S
Van valakinek ötlete? Esetleg videója, hogy hogyan csinálta? :)
Előre is köszi!
Szia,
Kérlek leírnád a pontos menetét annak, hogyan végzed a rootolást? Hátha tudok segíteni.
Addig is kellemes napot!

Sziasztok,

egy szürke CC 5700-as van a birtokomban.
A szervízben frissítették a 4.2.2 Androidra. Minden gyári. (4.2.2, MOLY.WR8.W1248.MD.WG.MP.V6.P11.2013/09/12, kernel: 3.4.5, build number: 01v21_v89t_qq2008s_20131119_sp5700)
...
Közben elgondolkodtam, és el is bizonytalanodtam. Nem vagyok expert, ezért inkább kérdezek:
Eza MIUI ROM 4.2.1-re van. Ezt fel lehet tenni a 4.2.2-re? (bocs, ha nagyon buta kérdés)
Azt is olvastam a MIUI oldalán, hogy sokkal újabb verzióra is elkészült már. Mit jelent ez? Minden android verzióhoz van külön MIUI, és ez az adott telefonra is vonatkozóan egyedi? Magyarul ez a fenn belinkelt MIUI ROM csak 4.2.1-es CC 5700-ra jó?

Van lehetőség valami hasonló (mint a MIUI) ROM, ami felrakható erre a telefonra/erre a verzióra?
Nagyon tetszett a MIUI - tetszik az Android ilyen megközelítése.

Mit javasoltok?
Szia neked is, :)

A felvetésed teljesen jogos. (Egyébként köszi, hogy közben másik topicból áttetted ide a kérdésedet! ;d ) Az általad linkelt rendszer needrom-ról, egy komplett 4.2.1-es rendszer. Ez nem lesz a 4.2.2-vel kompatibilis. Egy rom nem csak a kinézetet módosítja hanem az egész rendszert mindennel együtt. Így hirtelen, sajnos nem tudok neked tanácsot adni, hogy milyen romot keress még. Amit én ismerek az ilyen kategóriában az csak a MIUI.

Kellemes napot!

Nem elérhető benyats

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #412 Dátum: 2014. Június 06. - 05:43:34 »
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy unrootolni szeretnék, és nem találok erre leírást, csak a supuersu-t. Azzal nyugodtan megcsinálhatom, vagy valami mással, de mivel ?
Előre is köszi. ;w

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #413 Dátum: 2014. Június 06. - 05:45:42 »
Sziasztok.

Azt szeretném kérdezni, hogy unrootolni szeretnék, és nem találok erre leírást, csak a supuersu-t. Azzal nyugodtan megcsinálhatom, vagy valami mással, de mivel ?
Előre is köszi. ;w

A supersu beállításában ott van hogy totál unroot , azt megcsinálod és kész
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető benyats

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #414 Dátum: 2014. Június 06. - 09:13:39 »
Köszönöm szépen  ;ú

Nem elérhető benyats

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #415 Dátum: 2014. Június 13. - 04:50:59 »
Az unroot sikerült, a TVGO-miatt kellett, de így se megy egyelőre, nem baj.
Viszont nekem a 4.2.2-es rom van a telón, és azt szeretném kérdezni, hogy
akkor ehez még nincs feltehető miui, ha jól értem ? ;b

Nem elérhető padan

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #416 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 20:49:07 »
Próbálnék bármit is csinálni, de már az elején elakadok. A driver se megy fel, illetve nem látni a driver összes részét a device progival...
Valaki tud segíteni, egyszerűbb eljárás, mert így még a miui közelébe se jutok, csak kivágom telefont, egyre idegesítőbb ugyanaz a felület. Launchert ne is említsétek azt csak felületi változás

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #417 Dátum: 2014. Szeptember 18. - 04:29:58 »
Az unroot sikerült, a TVGO-miatt kellett, de így se megy egyelőre, nem baj.
Viszont nekem a 4.2.2-es rom van a telón, és azt szeretném kérdezni, hogy
akkor ehez még nincs feltehető miui, ha jól értem ? ;b

A TV-GO miatt nem kellet volna unrootolni
van egy alkalmazás a Rootcloak playről tölthető és azzal ellehet rejteni a TV-GO elől meg bármelyik alkalmazás elől a rootot
Nálam szépen megy a TV-GO rootolt készülékeken
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető btz

• Kölyök tag
  • **
    • btztvn
    • Profil megtekintése
« Válasz #418 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 20:35:11 »
TVGO nálam sem megy rootos meg megcsináltam a rootelrejtést is

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #419 Dátum: 2014. Szeptember 22. - 23:05:34 »
TVGO nálam sem megy rootos meg megcsináltam a rootelrejtést is

De ugye összepárosítottátok a T-homos TV előfizetéssel

Nálam 2 CC-s tabon, 2 Samu telefonon és egy Sony telefonon is megy, minden készülék rootolt
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>