Szerző Téma: T10 tablet, kérdések-válaszok és felhasználói tapasztalatok fóruma  (Megtekintve 77812 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:T10 tablet, kérdések-válaszok és felhasználói tapasztalatok fóruma
« Válasz #1 Dátum: 2013. Május 30. - 11:11:17 »
Témanyitó:

http://www.concordetablet.com/concorde_tab_t10.html

http://www.concorde.hu/index.php?fk=tabok&csz=02-05-5630

Jövök és trollkodok egyet! :)  ;D ;D ;D

Teszt? Teszt! Tesztet akarunk!

Érdekelne, hogy összességében hogyan működik, kapcsolódás, WIFI erő ilyesmi. Hátlap fém vs. műanyag? Billentyű angol magyar? Ha angol tervezitek a magyar bevezetését?

Nem elérhető eogie

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013. Június 21. - 19:22:35 »
Nagyon ígéretesnek tűnik a T10, két kérdésem van:
1, A leírásban csak Android 4.1 van, lesz-e 4.2 hozzá?
2,Gyárilag rootolt-e vagy nekem kell rootolnom?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. Június 22. - 09:45:56 »
Nagyon ígéretesnek tűnik a T10, két kérdésem van:
1, A leírásban csak Android 4.1 van, lesz-e 4.2 hozzá?
2,Gyárilag rootolt-e vagy nekem kell rootolnom?

2. Tuti rootolni kell, de a CC esetében ez egyszerű, leírást általában egy fejlesztőtől szivárogtatja ki valaki  ;ő

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #4 Dátum: 2013. Július 12. - 21:24:26 »
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2013. Július 12. - 22:09:35 »
Parancsoljatok a teszt:  http://www.logicit.hu/ConCorde_tab_T10_teszt

A képek nagyon tetszenek, a teszt is jó lett. Egy kicsit több infó jó lett volna a specifikációról és néhány program futtatásáról, de még egyszer hangsúlyozom tetszik és köszi! ;o  ;d

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #6 Dátum: 2013. Július 12. - 22:30:26 »
Köszi a dicséretet! A specifikációról azért nem írtam mert baromi részletesen ott van a WEBSHOP-ban. Nem tagadom, forgalmazom a terméket, de ez már rég köztudott gondolom!

Ja, és még az ANTUTU, Quadrant, és Nenamark V2 tesztképek felkerülnek majd. A ROKEE tesztjén ezek már kint vannak... :)
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2013. Július 13. - 22:30:46 »
Köszi a dicséretet! A specifikációról azért nem írtam mert baromi részletesen ott van a WEBSHOP-ban. Nem tagadom, forgalmazom a terméket, de ez már rég köztudott gondolom!

Ja, és még az ANTUTU, Quadrant, és Nenamark V2 tesztképek felkerülnek majd. A ROKEE tesztjén ezek már kint vannak... :)

Igen-igen :) látom, az is jól sikerült! Szeretem az ilyen teszteket!
Ahogyan látom, nagyon CC-s termékekre álltál be.

Nem elérhető zjani

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2013. Július 16. - 09:00:18 »
Sziasztok,

Ezzel a módszerrel sikerült root-olni a tabot.

http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=348.msg8054#msg8054

Sok sikert  :)

Nem elérhető dezsocsaba

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2013. Július 19. - 08:31:16 »
Sziasztok!

Kérdésem az lenne hogy valaki OTG kábellel USB Hub -ot életre tudott-e kelteni tab T10 -el? Nekem 2 OTG kábelem is van, 4 fajta Hub -bal próbálkoztam, és nem megy egyik sem. Mindegyikre külső tápot is rá lehet kötni, és a régi TAB -ommal (ICS 4.0.4) működött.
A másik hogy a specifikációjában JB 4.1.2 szerepel, de a tab T10 névjegye szerint JB 4.1.1 van rajta, és frissítést természetesen nem talál. Létezik hozzá egyáltalán 4.1.2?
Egyébként tökéletesen működik és jó választás!

Nem elérhető Kacsavagyok

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2013. Július 30. - 16:21:08 »
Sziasztok!

Egyelőre nagyon tetszik ez a tab.
Egy dologban viszont kérném a segítségeteket. Van rá bármi mód, h a kapott bluetooth-os fizikai billentyűzetből magyar ékezetes betűket nyerjünk? Akár app-pal vagy bárhogy? Mert így magyar felhasználó számára sajnos teljesen haszontalan... (És sajnos a hosszú nyomásra sem jön fel az ékezetes lehetőség.) Help!

Nem elérhető dezsocsaba

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2013. Augusztus 01. - 14:37:28 »
Ékezetes betűket az anysoft keyboard app-al + anysoftkeyboard magyar nyelvi csomaggal lehet előcsalogatni. Mindkettő play-ről letölthető! Nem hosszan kell nyomni a gombokat, hanem mint a régi mobilokon ha többször nyomsz meg egy betűt, akkor előjönnek az ékezetes változatai 1-1 betűnek. Én mindkét appot + az anysoft ICS Theme-t szoktam feltelepíteni, és a beállítások -> nyelv és bevitel-nél kiválasztom alapértelmezett billentyűzetnek. Az anysoft beállítások-billentyűzet almenüben pedig csak a magyar qwerty 4 sorost pipálom be (nem minden billentyűzetkiosztással müködik az ékezet, ezzel biztos megy) a többit nem.Így tuti megy, ezután még lehet finomhangolni a billentyűzet leütés ismétlés gyorsaságát stb.

maiden

• Vendég
« Válasz #12 Dátum: 2013. Augusztus 02. - 17:24:40 »
A hozzászólások számából ítélve itt,  úgy látszik még kevés embernek van T10-ese.
Aki kacérkodik ilyen tabbal annak egy kis olvasnivaló:

http://pdafanclub.hu/concorde-tab-t10-all-in-one/

Nem elérhető Orchid

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 10:11:30 »
Üdv annak aki elolvassa...
A T10 gyors, sokáig bírja töltés nélkül, továbbá sikerült root-olni is a ZhuoDaShi-2.2.0-setup.exe nevü kínai  nyelvü borzalommal o:)
Az nagyon rossz, hogy nem lehet akkut cserélni. Ez nálam súlyos hiányosság, ha tudom hogy ilyen, nem veszem meg !!!! 
A másik hiba hogy az akkumulátor telítettség jelzése teljesen rossz, hamis értéket jelez.
Egész éjszakai töltés után 96%-os töltöttséget jelez. De van olyan is hogy 100%-ot jelez legalább fél-egy óra használat után egyik pillanatról a másikra lecsökken 80%-ra.
De volt hogy este 25%-os töltöttség után reggelre 0%-ra lemerült, vagyis a 25% hamis lehetett.
Ha valaki olvassa, megkérem írja meg hogy az övé is ezt teszi, vagy csak az enyém.

Köszönöm.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 11:03:00 »
Üdv annak aki elolvassa...
A T10 gyors, sokáig bírja töltés nélkül, továbbá sikerült root-olni is a ZhuoDaShi-2.2.0-setup.exe nevü kínai  nyelvü borzalommal o:)
Az nagyon rossz, hogy nem lehet akkut cserélni. Ez nálam súlyos hiányosság, ha tudom hogy ilyen, nem veszem meg !!!! 
A másik hiba hogy az akkumulátor telítettség jelzése teljesen rossz, hamis értéket jelez.
Egész éjszakai töltés után 96%-os töltöttséget jelez. De van olyan is hogy 100%-ot jelez legalább fél-egy óra használat után egyik pillanatról a másikra lecsökken 80%-ra.
De volt hogy este 25%-os töltöttség után reggelre 0%-ra lemerült, vagyis a 25% hamis lehetett.
Ha valaki olvassa, megkérem írja meg hogy az övé is ezt teszi, vagy csak az enyém.

Köszönöm.

Az hogy egy éjszaka lemegy 25%-ról nullára teljesen normális, főleg ha a háttérben futnak alkalmazások amihez mondjuk WIFI kell (hasonlóképp minden ilyen kütyünél).

Az akku kivétele érdekes kérdés, mivel tudtommal egyetlen tabnak sem lehet eltávolítania az akkuját, így a felháborodás szerintem jogtalan.

Nem elérhető Orchid

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 14:35:32 »
Köszi a gyors válaszodat.
Az éjszakai látszólagos lemerülést, az esti 24%-ról azért látom problémásnak, mivel este kikapcsoltam a gépet !!! Ugyan az akkut nem lehet kivenni, -de feltételezem- ha kikapcsolom akkor csak egy minimális készenléti áramot fogyaszthat, ez nem emészthet  fel 24% akkukapacitást.
Az pedig hogy rosszul méri az akku telítettségét, az teljesen nyilvánvaló. Kikapcsolt állapotban is próbáltam tölteni és bekapcsolva is. Egész éjszakai töltés után bekapcsoláskor  96%-ot mutat, majd néhány perc után már 100%-ot. No de sebaj !
A wifi hibernáláskor kikapcsol,  nem müködik, tehát nem fogyaszt. Hogy ne kapcsoljon ki, erre utaló beállítást nem találtam.
Az pedig hogy semelyik tabletben nem lehet akkut cserélni, ezt erösen megkérdöjelezem, de utánajárok. 

Mindenesetre kösz.   

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2013. Augusztus 09. - 22:49:28 »
Köszi a gyors válaszodat.
Az éjszakai látszólagos lemerülést, az esti 24%-ról azért látom problémásnak, mivel este kikapcsoltam a gépet !!! Ugyan az akkut nem lehet kivenni, -de feltételezem- ha kikapcsolom akkor csak egy minimális készenléti áramot fogyaszthat, ez nem emészthet  fel 24% akkukapacitást.
Az pedig hogy rosszul méri az akku telítettségét, az teljesen nyilvánvaló. Kikapcsolt állapotban is próbáltam tölteni és bekapcsolva is. Egész éjszakai töltés után bekapcsoláskor  96%-ot mutat, majd néhány perc után már 100%-ot. No de sebaj !
A wifi hibernáláskor kikapcsol,  nem müködik, tehát nem fogyaszt. Hogy ne kapcsoljon ki, erre utaló beállítást nem találtam.
Az pedig hogy semelyik tabletben nem lehet akkut cserélni, ezt erösen megkérdöjelezem, de utánajárok. 

Mindenesetre kösz.

Nézd! Pont van nálam egy T10-es és az általad említettet nem tapasztalom pedig nyúzom egy ideje.

De a CC híres a supportjáról. Amennyiben úgy ítéled meg, hogy probléma van a készülékeddel, hívd fel őket, vagy írj e-mailt nekik. De egyszerűbb ha eljuttatod a szervizbe és akkor minden probléma kivizsgálható.

Nem elérhető LizzyCardd

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 08:00:11 »
Nézd! Pont van nálam egy T10-es és az általad említettet nem tapasztalom pedig nyúzom egy ideje.

De a CC híres a supportjáról. Amennyiben úgy ítéled meg, hogy probléma van a készülékeddel, hívd fel őket, vagy írj e-mailt nekik. De egyszerűbb ha eljuttatod a szervizbe és akkor minden probléma kivizsgálható.

Szia. Ha úgyis van nálad egy T10-es leírnád róla a tapasztalataid röviden, immár hosszabb használat után. Nagyon szeretnék egy ilyen készüléket, megéri az árát, csak azért bővebb infot és tesztet is szeretnék róla. Várható róla videó teszt vagy unboxing, ilyesmi???
Előre is köszi.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 08:35:20 »

Szia. Ha úgyis van nálad egy T10-es leírnád róla a tapasztalataid röviden, immár hosszabb használat után. Nagyon szeretnék egy ilyen készüléket, megéri az árát, csak azért bővebb infot és tesztet is szeretnék róla. Várható róla videó teszt vagy unboxing, ilyesmi???
Előre is köszi.

A nagy nap holnap lesz rengeteg képpel, leírással "élménybeszámolóval", videóval (kicsomagolás, tartozék, néhány játék, böngészősebesség). Ezekből mindenki eltudja majd dönteni szeretné-e vagy sem.
Holnap jelentkezem :)

Nem elérhető LizzyCardd

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2013. Augusztus 13. - 08:46:50 »
A nagy nap holnap lesz rengeteg képpel, leírással "élménybeszámolóval", videóval (kicsomagolás, tartozék, néhány játék, böngészősebesség). Ezekből mindenki eltudja majd dönteni szeretné-e vagy sem.
Holnap jelentkezem :)

Nagyon köszönöm válaszod, alig várom.  ;q

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 08:12:16 »
Ígéretemnek megfelelően itt a T10 teljes tesztje (videóteszttel együtt):

http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-t10-tablet-tesztje-videoteszttel

maiden

• Vendég
« Válasz #21 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:23:47 »
Ígéretemnek megfelelően itt a T10 teljes tesztje (videóteszttel együtt):

http://gadgets.postr.hu/concorde-tab-t10-tablet-tesztje-videoteszttel

A szokásos, tőled megszokott korrekt tájékoztatású teszt ;v

off:
mikor irsz a slim-ről?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2013. Augusztus 14. - 11:34:47 »
A szokásos, tőled megszokott korrekt tájékoztatású teszt ;v

off:
mikor irsz a slim-ről?

Köszönöm  :)

RE off:
Majd Zoli szól, mikor lesz szabad tesztalany, és akkor tesztelem is  ;)

Nem elérhető Orchid

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 13:46:26 »
Szia  Pyrooo.
Bocs a tegezödés miatt, de gondolom nem veszed rossz néven.
Elolvastam az elemzésedet, a teszted minden megállapításával tökéletesen egyetértek ! 
írtad: "akkutesztet (teljes fényerő + WIFI + állandó filmlejátszás) most nem tudtam megcsinálni, mivel töltési problémába ütköztem"
Ha megosztanád velem ezt a problémát....
Amúgy írtam a concord.hu -nak azon belül Hajdu Zoltánnak a töltési problémáról (ahogy javasoltad) azonban választ nem kaptam.
Az észrevételem a töltéssel kapcsolatban az, hogy legalább fél  óra tartós használat kell ahhoz hogy a töltöttségjelzö elmozduljon a 100%-ról, csak ezután lehet nekikezdeni a töltésnek.
Szokni kell a dolgot és azt hiszem  kezdem megszokni.
Mindenesetre kösz a részletes tájékoztatást.
Üdv

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2013. Augusztus 18. - 14:54:44 »
Szia  Pyrooo.
Bocs a tegezödés miatt, de gondolom nem veszed rossz néven.
Elolvastam az elemzésedet, a teszted minden megállapításával tökéletesen egyetértek ! 
írtad: "akkutesztet (teljes fényerő + WIFI + állandó filmlejátszás) most nem tudtam megcsinálni, mivel töltési problémába ütköztem"
Ha megosztanád velem ezt a problémát....
Amúgy írtam a concord.hu -nak azon belül Hajdu Zoltánnak a töltési problémáról (ahogy javasoltad) azonban választ nem kaptam.
Az észrevételem a töltéssel kapcsolatban az, hogy legalább fél  óra tartós használat kell ahhoz hogy a töltöttségjelzö elmozduljon a 100%-ról, csak ezután lehet nekikezdeni a töltésnek.
Szokni kell a dolgot és azt hiszem  kezdem megszokni.
Mindenesetre kösz a részletes tájékoztatást.
Üdv

Szia!

1, Köszönöm a pozitív értékelést!

2, Zoli jelenleg szabin van, hosszú hétvégén meg nincs CC (legközelebb érdemes a központi e-mailre küldeni vagy telefonálni)

3, A töltési probléma konkrétan azt jelentette, hogy a töltő hibás volt. Feltöltésnél teljesen fals adatokat írt ki, volt hogy 100%-ot írt pedig tudtam, hogy csak 10 körül lehet, persze le is merült. Vagy pl. töltésnél rádugtam és egyből 48%-ot írt ki, pedig teljesen le volt merülve. Ugrándozott össze vissza, egy biztos, mint írtam a cikkemben is én hívtam a központi vonalukat, ahol kapcsoltak a support részre, ahol azt tanácsolták mindenféleképp vigyem be, úgyis garis tehát ingyen javítják vagy cserélik.

Azt tanácsolom vidd be, vagy küld be nekik a készüléked. Nekik megvannak az eszközeik a hiba pontos feltárásához.

Nem elérhető Orchid

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 04:29:52 »
Szia Pyrooo.
Amit a 3.pontban leírtál, akár én is írhattam volna. Pontosan ilyen „össze-vissza“ értéket írogatott ki, ezért volt furcsa hogy 24%-os állapotában kikapcsolt(!) gépet reggelre nem lehetett bekapcsolni, mert tök üres volt az akku. Söt van olyan is, hogy töltés közben stabilan mutat egy alacsony % értéket, majd amikor lehúzom a töltöröl felugrik egy magas %-ra. Ezt leszámítva meglepöen hosszú ideig tudok vele böngészni.
Ha csak ennyi baja van, ez nem zavar. Nagyon meg vagyok elégedve vele !
(A wifi müködési irányelv beállítást közben megtaláltam.)
Üdv.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2013. Augusztus 20. - 09:35:19 »
Szia Pyrooo.
Amit a 3.pontban leírtál, akár én is írhattam volna. Pontosan ilyen „össze-vissza“ értéket írogatott ki, ezért volt furcsa hogy 24%-os állapotában kikapcsolt(!) gépet reggelre nem lehetett bekapcsolni, mert tök üres volt az akku. Söt van olyan is, hogy töltés közben stabilan mutat egy alacsony % értéket, majd amikor lehúzom a töltöröl felugrik egy magas %-ra. Ezt leszámítva meglepöen hosszú ideig tudok vele böngészni.
Ha csak ennyi baja van, ez nem zavar. Nagyon meg vagyok elégedve vele !
(A wifi müködési irányelv beállítást közben megtaláltam.)
Üdv.

Én is tudtam használni, meg lehet szokni, de ez nem normális állapot! Ezért is ajánlom a szervizt, mert lehet tényleg csak a töltő a hibás és akkor 3 perc alatt van egy új töltőd és működik a tab (kompromisszumok nélkül).
Én bevinném :)

Nem elérhető LizzyCardd

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 10:21:21 »
Sziasztok. Visszatértem és örömmel közlöm, hogy egy CC Tab T10-es gazdája vagyok szerda óta. Teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon szépen teszi a dolgát. A töltéssel kapcsolatban nekem is volt némi ijedtségem mert nem akarta 84%-nál tovább tölteni. De ez végül megoldódott, egyelőre más gondot nem tapasztaltam. Gyönyörű a képe, pörög a net, komolyabb játékoknál néhol beszaggat, de nem vészes, mondjuk én nem játszani vettem. Minden program profin pörög. Videólejátszóból javaslom az MX Playert, mert sokkal jobban kezeli a formátumokat mint bármi más, és kezel fel nem sorolt formátumokat is. Én a párommal házilag teszteltük, amit ha kíváncsiak vagytok rá, szívesen megosztunk veletek videó formájában.
Pyroo-nak köszönet hogy megkönnyítette a döntést.  :)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #28 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 11:15:02 »
Sziasztok. Visszatértem és örömmel közlöm, hogy egy CC Tab T10-es gazdája vagyok szerda óta. Teljesen meg vagyok vele elégedve, nagyon szépen teszi a dolgát. A töltéssel kapcsolatban nekem is volt némi ijedtségem mert nem akarta 84%-nál tovább tölteni. De ez végül megoldódott, egyelőre más gondot nem tapasztaltam. Gyönyörű a képe, pörög a net, komolyabb játékoknál néhol beszaggat, de nem vészes, mondjuk én nem játszani vettem. Minden program profin pörög. Videólejátszóból javaslom az MX Playert, mert sokkal jobban kezeli a formátumokat mint bármi más, és kezel fel nem sorolt formátumokat is. Én a párommal házilag teszteltük, amit ha kíváncsiak vagytok rá, szívesen megosztunk veletek videó formájában.
Pyroo-nak köszönet hogy megkönnyítette a döntést.  :)

Örülök, hogyha úgy sikerült bemutatnom, hogy nem ért újdonság a használat közben :)

Nem elérhető LizzyCardd

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2013. Augusztus 26. - 11:53:16 »
Örülök, hogyha úgy sikerült bemutatnom, hogy nem ért újdonság a használat közben :)

Igen, nem ért semmilyen meglepetés még a hangjában is pozitívan csalódtam. Egyedül az 5.1-es hangok okoznak neki problémát de ez érthető. Azon kívül minden paraméter stimmel. Mégegyszer hálám fejezem ki, mert a te videód és leírásod alapján döntöttem végül a "legújabb családtag" mellett. Természetesen, hamarosan megosztom majd saját tapasztalataimat is, hogy másnak még könnyebb legyen.