Szerző Téma: Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 476821 alkalommal)

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re:Gondolkodom
« Válasz #180 Dátum: 2013. Augusztus 31. - 19:19:47 »
Nektek mi volt az ami megfogott ebben a telefonban?
- dualsim - csak ilyet kerestem
- méret (5”)
- kinézet
- ár/teljesítmény
- magyar forgalmazó, support, fórum

Nem elérhető pintair60

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #181 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 08:52:26 »
Skacok!, kicsik és nagyok!

3 napja halt meg az iPhone 3GS-em, és kell vennem egy telót! Így 53 évesen, csak a tudósok véleményére vagyok hagyatkozva. Utazó üzletkötőként céges adatbázisok, hívások, jegyzetek, mobilnet, email és minden drótnélküli kapcsolattartás a céggel, ügyfelekkel, idős és fiatal családtagokkal szükséges.  Tényleg:  mobilnet sim-et működteti?  GPS-e rendesen használható Kiskunverejtékes Zöldhasú  utca 99-et meg is leli, odavisz?   Mivel 2 sim-es, remek lenne az oldalamra csak 1 kütyüt kiakasztani övtáskába.
Április óta használom a 16 gigás One Tab-ot, semmi gondom, bár néha baromira lelassul, magában és neten is: wifi-vel és beledugott mobilstick-el is,... van időm, öreg vok, kivárom. Amire azt is használom, remek. Én csak dícsérni tudom, amire nekem kell, arra jó. Van a családban kockult tervező fejlesztő informatikus, kérdésemre mindig az a válasz, amire te használnád, neked elég...

Tényleg elég lenne?  Érthető válaszokat szeretnék kapni fiatalok !, a saját szakmámban én is tudnék nem érthető szakmai szöveggel válaszolni laikus kérdésre!  Bocsánat, senkit nem akarok megbántani, mondom, én 53 éves, de még élő agyú vagyok.

Szertenék egy ilyet venni,  vagy a Nokia 520?, akkor meg maradna 2 teló a derekamon.

Apropó: a fényképezőgépéről szeretnék minden minőségű tesztfotókat, mert makróznom is kell cégesen és privátként is sűrűn minden a fényviszonyban.

Az, hogy milyen színű a teló és a tokja,... csak hellókittis ne legyen, meg gyöngyházkék...

Köszönöm

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #182 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 09:22:17 »

3 napja halt meg az iPhone 3GS-em, és kell vennem egy telót! Így 53 évesen, csak a tudósok véleményére vagyok hagyatkozva. Utazó üzletkötőként céges adatbázisok, hívások, jegyzetek, mobilnet, email és minden drótnélküli kapcsolattartás a céggel, ügyfelekkel, idős és fiatal családtagokkal szükséges.  Tényleg:  mobilnet sim-et működteti?  GPS-e rendesen használható Kiskunverejtékes Zöldhasú  utca 99-et meg is leli, odavisz?   Mivel 2 sim-es, remek lenne az oldalamra csak 1 kütyüt kiakasztani övtáskába.
Április óta használom a 16 gigás One Tab-ot, semmi gondom, bár néha baromira lelassul, magában és neten is: wifi-vel és beledugott mobilstick-el is,... van időm, öreg vok, kivárom. Amire azt is használom, remek. Én csak dícsérni tudom, amire nekem kell, arra jó. Van a családban kockult tervező fejlesztő informatikus, kérdésemre mindig az a válasz, amire te használnád, neked elég...

Tényleg elég lenne?  Érthető válaszokat szeretnék kapni fiatalok !, a saját szakmámban én is tudnék nem érthető szakmai szöveggel válaszolni laikus kérdésre!  Bocsánat, senkit nem akarok megbántani, mondom, én 53 éves, de még élő agyú vagyok.

Szertenék egy ilyet venni,  vagy a Nokia 520?, akkor meg maradna 2 teló a derekamon.

Apropó: a fényképezőgépéről szeretnék minden minőségű tesztfotókat, mert makróznom is kell cégesen és privátként is sűrűn minden a fényviszonyban.

Az, hogy milyen színű a teló és a tokja,... csak hellókittis ne legyen, meg gyöngyházkék...

Köszönöm

Kedves "53 éves, de még élő agyú" kérdező! :) (bocs nem hagyhattam ki)

Laikusként írom a laikus felhasználónak a következőket! Gyűröm pár napja, tehát frissek az élményeim:

Meglepő és egyben baromi nagy piros pont, hogy fényképezni eszméletlen szépen tud, mind az előlapi mind a hátlapi jó minőségű képet csinál. Sötétben sajnos a villanó nem szolgál elég fénnyel, de közeli képet így is szépet csinál.

A GPS jól megy, programja válogatja, hogy mit, hogyan talál meg. Hidegindításnál sokat gondolkodik, tehát érdemes bekapcsolva hagyni.

A számodra (leírásod alapján) plusz előnyt jelent a dupla akku, ugyanis ha a munkaeszközödtől azaz a kocsidtól távol kel lenned (és mondjuk sokat netezned, fényképezned kell) a pótakku jól jöhet  ;)

A dualsim kérdéseidre: Igen működik mobilnetes kártyával azaz be tudod állítani, hogy melyik sim-et használja net-re. DE! tartsd szem előtt, hogy egyszerre csak 1 sim-et tud kiszolgálni, tehát ha az egyiket használod (telefonálsz) a másik "nem kapcsolható" állapotba kerül.

Nagysága miatt e-mail és böngészésre (vagy pl.: Excel és Word használatra) remekül használható, jól veszi az érintéseket. Hardvere miatt nem akad (azért egy-egy játék rendesen meg tudja akasztani :), de gondolom ez neked nem szempont).

Várhatóan a jövő hét második felében publikálok egy részletes tesztet, abban megpróbálok mindenre kitérni, így elöljáróban a kérdéseidre ezeket tudtam válaszolni.

u.i.: Nokia 520 ???!!!??? na ne már. IOS vagy Android a WP nem játszik szerintem  ;D

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #183 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 10:21:10 »

A telefon nem rossz választás, a netet simán meg lehet osztani a készülékek között, és az ergonomikusabb tableten bogarászhatsz tovább. Ha viszont külföldön használod prepaid-es internettel, akkor a telefonon nem tudnak elérni. Ezt számításba kell venned. Erre ajánlanék egy utazó routert amivel ezt a problémát játszva megoldhatod.

A linken hasonló problémát feszegetek...

Ja, még valami ha nem akarod az adataidat ide-oda másolgatni, ilyen verzió meg olyan verzió, akkor melegen ajánlom a Synology NAS-okat amivel minden problémád megoldódik.... Ha kérdésed van keress nyugodtan! Kapható nálam is... :)

http://www.logicit.hu/ne-csak-vasarolj-gondolkozz-tabletek/
Megkapod a magadét!

Nem elérhető SilverToM

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Root
« Válasz #184 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 11:42:48 »
- root-olás megy a "FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel" topik nyitóposztjának megfelelően, de csak a root, mert a 2. ponttól taglalt cwm NEM vontakozik az cc5000 készülékre, abból téglásítás lesz!

Szóval simán rootolható és akkor utánna települhet minden program, ahova az van írva, hogy root szükséges, vagy van más haszna is?

Nem elérhető SilverToM

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
fotó
« Válasz #185 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 11:56:15 »
Meglepő és egyben baromi nagy piros pont, hogy fényképezni eszméletlen szépen tud, mind az előlapi mind a hátlapi jó minőségű képet csinál. Sötétben sajnos a villanó nem szolgál elég fénnyel, de közeli képet így is szépet csinál.
Na végre már valami a fényképezőről. :-) Köszi!

Nem elérhető htzs

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re: Re:Root
« Válasz #186 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 15:12:50 »
Szóval simán rootolható és akkor utánna települhet minden program, ahova az van írva, hogy root szükséges, vagy van más haszna is?
nekem jellemzően a titanium backup miatt fontos, az arhiválás mellett azzal fagyasztok le olyan alkalmazásokat, amik nem kellenek. (ha lesznek később portolt romok, pl. cm, akkor az új rendszer gyors belakásához is ezt használom majd).
nekem a másik haszna az, hogy bejárást biztosít a rendszerállományok közé, és így le tudtam cserélni a sötét alapú email (rendszer) alkalmazást egy fehér cm változatra.

Nem elérhető archway

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Gondolkodom
« Válasz #187 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 17:37:56 »
Sziasztok!

Ma találkoztam először a telefonnal. Szép, de sajnos nem kapcsolhattuk be.
Nincs szükségem a két simre. Régóta keresek egy jó telefont. Vagy a képességek vagy a jó ár vesz le a lábamról.
Nektek mi volt az ami megfogott ebben a telefonban?

Hmmm, lássuk csak (tesztek és bemutatók alapján írhatom csak):
- Gyönyörű a kijelző, kristálytiszta és jó a felbontása
- Gyors, kegyetlenül gyors a teló
- Olyan Vállalat készítette, rakta össze, aki 20 éve az itthoni piacon is részt követel (remélem idővel a marketing és a fórum is javulni fog, mert ezt tartom a két leggyengébb pontjuknak), ha a saját szavaimmal kellene leírnom: a fenti kettő eddig siralmas, szánalmas, a fórum adminok "néhol" pökhendiek, emlékeztetnek a 20 évvel ezelőtti netes szokásokra (jómagam rendszerprogramozó volnék, bár én "kissé" előbb kezdtem, mint az itteni adminok (Cobol, Fortran, Assembly megvolt? )...
A lényeg:
- A 2 db 2800-as akksi fejedelmi ajándék! Én minimum lehidaltam ettől!
- 2 SIM. Oké, nem duál aktív, de ennyi pénzért mit is várhatna az ember????
- Ár/Érték arány tökéletes
- 1 MB DDR3 RAM. Kell. Jó. Szuper.
- Támogatás. Ha nem a '90-es éveket idézné a weblap/webshop, még használható is lenne. Remélem ezt változtatják.... Minden esetre az adminok hozzá tudnak szólni, és segítenek, ha bármi gondod lenne.
- A fotó számomra is nagy kérdés. Egy teszt volt, az is az 5700-as telónál. Több, jobb marketing és teszt kellene, de ez -eddig sajnos- nem valósult meg, pedig én is ezt a telót néztem ki magamnak...

Sum: ez a helyi piacon kapható jelenlegi legjobb ár/érték arányú telefon. Minőségi, egyedi, klassz. Nem elhanyagolható, hogy hazai cég, hazai újdonságokkal, akik helyet követelnek maguknak (megérdemelten!!!!)

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #188 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 19:04:08 »
Hmmm, lássuk csak (tesztek és bemutatók alapján írhatom csak):
- Gyönyörű a kijelző, kristálytiszta és jó a felbontása
- Gyors, kegyetlenül gyors a teló
- Olyan Vállalat készítette, rakta össze, aki 20 éve az itthoni piacon is részt követel (remélem idővel a marketing és a fórum is javulni fog, mert ezt tartom a két leggyengébb pontjuknak), ha a saját szavaimmal kellene leírnom: a fenti kettő eddig siralmas, szánalmas, a fórum adminok "néhol" pökhendiek, emlékeztetnek a 20 évvel ezelőtti netes szokásokra (jómagam rendszerprogramozó volnék, bár én "kissé" előbb kezdtem, mint az itteni adminok (Cobol, Fortran, Assembly megvolt? )...
A lényeg:
- A 2 db 2800-as akksi fejedelmi ajándék! Én minimum lehidaltam ettől!
- 2 SIM. Oké, nem duál aktív, de ennyi pénzért mit is várhatna az ember????
- Ár/Érték arány tökéletes
- 1 MB DDR3 RAM. Kell. Jó. Szuper.
- Támogatás. Ha nem a '90-es éveket idézné a weblap/webshop, még használható is lenne. Remélem ezt változtatják.... Minden esetre az adminok hozzá tudnak szólni, és segítenek, ha bármi gondod lenne.
- A fotó számomra is nagy kérdés. Egy teszt volt, az is az 5700-as telónál. Több, jobb marketing és teszt kellene, de ez -eddig sajnos- nem valósult meg, pedig én is ezt a telót néztem ki magamnak...

Sum: ez a helyi piacon kapható jelenlegi legjobb ár/érték arányú telefon. Minőségi, egyedi, klassz. Nem elhanyagolható, hogy hazai cég, hazai újdonságokkal, akik helyet követelnek maguknak (megérdemelten!!!!)

Teszt részéhez: Jön, csinálom, pénteken megkaptam és teljes körű értékelést kaptok majd :) de ehhez idő kell, gondolom ezt nem kell részleteznem miért.
Már csak pár nap :)

Nem elérhető SilverToM

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Adat kiegészítés
« Válasz #189 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 22:52:04 »
Már eldöntöttem veszek ilyen telcsit.  ;k

Csak egy kérdés: Mennyi a programok telepítésére használható tárhely?

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Adat kiegészítés
« Válasz #190 Dátum: 2013. Szeptember 01. - 23:56:57 »
Már eldöntöttem veszek ilyen telcsit.  ;k

Néhány programot már feltelepítettem, így 5.28 GB-ot ír. Ram részről úgy, hogy fut egy csomó szarom már (facebook, messenger, viber, Swiftkey és stb) így szabad 263 MB.

Bár tudom így kicsit pontatlan, de azért jó közelítést ad :)

Nem elérhető SzDezso

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #191 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 08:51:34 »
Sziasztok!

A kijelzőt védő üveglapkáról lehet valamit tudni?
Azt gondolom, hogy nem gorilla, de esetleg valami más karcálló ásványi okosság, vagy inkább nagyon vigyázzak rá?

Ui: Csak gratulálni tudok a Concorde-nak. A készülék egyszerűen fantasztikus!

Nem elérhető Mr.Cat

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #192 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 09:43:23 »
Valaki nem találkozott már olyan problémával, hogy a képernyő feloldás "minta" opcióra van rakva és a többi meg szürke és az van alattuk kiírva, hogy: "rendszergazda szabályzat vagy adattár letiltotta" ...
bocsi ha kicsit off a téma ide.. szóval valakinek valami ötlet ?  ;o

Nem elérhető archway

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #193 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 09:46:19 »
Teszt részéhez: Jön, csinálom, pénteken megkaptam és teljes körű értékelést kaptok majd :) de ehhez idő kell, gondolom ezt nem kell részleteznem miért.
Már csak pár nap :)

Ez nagyon jó hír!!!!!  ;D

Várom a tesztet. Amit eddig erről a telefonról megtudtam mind pozitív, így nagyon kíváncsi vagyok egy alapos nyúzás utáni konklúzióra ;)

A tesztig hátralévő időt pedig -ahogy mondani szokták- fél lábon is kibírom  ;)

Nem elérhető archway

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #194 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 09:47:28 »
Sziasztok!

A kijelzőt védő üveglapkáról lehet valamit tudni?
Azt gondolom, hogy nem gorilla, de esetleg valami más karcálló ásványi okosság, vagy inkább nagyon vigyázzak rá?

Ui: Csak gratulálni tudok a Concorde-nak. A készülék egyszerűen fantasztikus!

Arc touchscreen
Már volt róla szó (ha jól emlékszem az 5700-as fórumban).

maiden

• Vendég
Re:Adat kiegészítés
« Válasz #195 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 11:20:19 »

Rövid válaszom:
belső tárhely 0.98 GB/ szabadon felhasználható 0,9 GB
Telefon nand memória: 8GB- particionálás után user elérhet: 5,41 GB és elérhető ténylegesen 5,29 GB

Hosszabb válaszom: ;)

A ConCorde SmartPhone 5000 készülékben egy 8 GB-os névleges hynix Nand Flash található.
Mint minden android operációs rendszerű készüléknél, ebben az esetben is ez a 8GB nand több részre partícionált.
A ConCorde eszközeinél 5 partíciót használ.

Ezekről a partíció méretekről bárki meggyőződhet készüléke:

Beállítások / Tárhely menüpont alatt.

De mielött a particiókról beszélnénk, és mennyi az annyi egy szűz készülék esetében, kezdjük a "RAM" és "ROM" kérdéssel.

RAM (az angol Random Access Memory rövidítésből) tetszőleges hozzáférésű memória. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatokat.
Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg feszültség alatt van.

ROM (Read Only Memory)
CSAK olvasható adatok tárolására alkalmas memória.
Tartalma nem változtatható, az egyszer beégetett adatok véglegesek.Tartalmukat áramtalanított állapotban is megőrzik.

Újabb eszközöknél találkoz(hat)unk lapkák tekintetében még:
PROM: Programozható ROM (Programmable Read-Only Memory) egyszer írható memória típus.
EPROM: Törölhető, és programozható ROM (Erasable Programmable Read-Only Memory). A memóriába írt tartalom ultraibolya (UV) fénnyel törölhető, majd a memória újraírható.
Flash memória vagy EEPROM: Elektromosan törölhető ROM (Electrically Erasable Read-Only Memory).

Az ezekbe a mai modern készülékekbe, mint akár a CC5000 is a panelre( ezt szoktuk emlegetni PCBA néven)  szerelt NAND Flash esetében nincs szükség folyamatos tápfeszültségre annak érdekében, hogy az adatok ne vesszenek el.
Itt ezeknél az okostelefonoknál már évek óra nincs funkcionalitást tekintve szó szerinti RAM és a szó szerinti ROM.
Ezeknél az eszközöknél ugyanis SDRAM és NAND Flash van!

A CC5000 8GB Nand az alábbi módon tagolt (particionált):

Felhasználó felé látható: (lásd kép) a particionálás sorrendjében

- 0,98 GB data partíció, az (operációs rendszer ezt hívja belső tárhelynek) ide települnek a programok/játékok/widgetek a marketről alapértelmezetten

- 5,41 GB tárhely, ez szabadon felhasználható (pl filnek, zenék, szövegek)

Felhasználó felé nem látható, a készülék működéséhez ( és az operációs rendszer futtatásához) szükséges.

- 0,92 GB a system partíció, itt található maga a rendszer, de ez rejtett a felhasználó elől.

- 0,61 GB System cache partíció, ami egy átmeneti tároló, aminek a célja az információ hozzáférés gyorsítás, ez is rejtett.

Ha a GB és MB átszámítások után ezeket összeadjük és 1024-el is osztjuk, akkor adja ki a 8GB-os nand flash méretet amit a készülékben megtalálunk.

Uff

szóltam :D  ;l

« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 24. - 12:54:19 írta maiden »

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #196 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 11:34:50 »
Maiden

Ez szép volt  ;k  ;v
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

maiden

• Vendég
« Válasz #197 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 14:06:05 »
remélem idővel a marketing és a fórum is javulni fog, mert ezt tartom a két leggyengébb pontjuknak), ha a saját szavaimmal kellene leírnom: a fenti kettő eddig siralmas, szánalmas, a fórum adminok "néhol" pökhendiek, emlékeztetnek a 20 évvel ezelőtti netes szokásokra

Támogatás. Ha nem a '90-es éveket idézné a weblap/webshop, még használható is lenne.

Nem tartozik ide de szeretnék válaszolni.
Hozzászólásom nem vitaindító, sokkal inkább akkor kérdés!

A ConCorde ebben a termékkörben a hazai cégek közül az egyetlen amely:
Telefonos helpdesket biztosít, segítséget nyújt levélben és hivatalos fórumot üzemeltet valamint eszköz próbára bemutató teremben eszközpróbát ad.

Szerintem ez azért nem lebecsülendő, amit mutat minőségbiztosításuk és amit mutat a megkapott Superbrands díj.
Ezt 12 év óta a Samsung után a CC mondhatja el magáról. MÁS NEM!!!
Szervizük elérhető nem úgy mint más vidéki cégek akiket telefonon felhívni lehetetlen.
A maguk módján ezekhez az eszközökhöz frisítést is nyújt.
Bővebben:
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=388.0

Fórum:
A magam és RSTwingo barátom nevében is mondhatom, hogy ezt mi ingyen és bérmentve tisztán baráti segítségként a szabadidőnk terhére követjük el. MI NEM VAGYUNK CC alkalmazottak, a hozzászólásaink alapján kaptuk ezt a sokszor igencsak terhes titulust.
Én a magam módján 2-3szor ugyanazon kérdésre még válaszolok, harmadjára már elhagyom a futni a szemeim elött.
Ha mi megtanultunk írni, és más meg nem olvasni akkor pökhendiek vagyunk???
Normális kérdésre szerintem nem mondhatni, hogy ne válaszolnánk.

Honlapok:  kialakításukat nem minősítve, szerintem fontosabb az információs hírérték.
Szerintem ezeken ezt megtalálod:
http://www.concordemobiles.com/
http://www.concordetablets.com/

Nem elérhető archway

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #198 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 14:56:46 »
Nem tartozik ide de szeretnék válaszolni.
Hozzászólásom nem vitaindító, sokkal inkább akkor kérdés!

A ConCorde ebben a termékkörben a hazai cégek közül az egyetlen amely:
Telefonos helpdesket biztosít, segítséget nyújt levélben és hivatalos fórumot üzemeltet valamint eszköz próbára bemutató teremben eszközpróbát ad.

Szerintem ez azért nem lebecsülendő, amit mutat minőségbiztosításuk és amit mutat a megkapott Superbrands díj.
Ezt 12 év óta a Samsung után a CC mondhatja el magáról. MÁS NEM!!!
Szervizük elérhető nem úgy mint más vidéki cégek akiket telefonon felhívni lehetetlen.
A maguk módján ezekhez az eszközökhöz frisítést is nyújt.
Bővebben:
http://www.concorde.hu/forum/index.php?topic=388.0

Fórum:
A magam és RSTwingo barátom nevében is mondhatom, hogy ezt mi ingyen és bérmentve tisztán baráti segítségként a szabadidőnk terhére követjük el. MI NEM VAGYUNK CC alkalmazottak, a hozzászólásaink alapján kaptuk ezt a sokszor igencsak terhes titulust.
Én a magam módján 2-3szor ugyanazon kérdésre még válaszolok, harmadjára már elhagyom a futni a szemeim elött.
Ha mi megtanultunk írni, és más meg nem olvasni akkor pökhendiek vagyunk???
Normális kérdésre szerintem nem mondhatni, hogy ne válaszolnánk.

Honlapok:  kialakításukat nem minősítve, szerintem fontosabb az információs hírérték.
Szerintem ezeken ezt megtalálod:
http://www.concordemobiles.com/
http://www.concordetablets.com/

maiden: Köszönöm a választ!

Rengeteg olyan infót osztottál most meg, ami nem mindenkinek volt tiszta szerintem (ezért is írtam a marketinget, mint egyik gyengeséget). Egy SB díjas, jónevű hazai cég, minőségi termékekkel és szolgáltatásokkal, de ezekről csupán egy "maroknyi" ember tud. Pont ezeket kellene előtérbe helyezni!

De pl. azt sem tudtam, hogy Ti ingyen és bérmentve dolgoztok, ráadásul külsősként, szívességből! Így már teljesen más a leányzó fekvése ;)
Nem a nekem írt válasz miatt írtam ;) Pár hónapja már olvasom a fórumot, a CC5700-nál is emlékszem olyan válaszokra, amik -szerintem- nem biztos, hogy szerencsések voltak, de ennyi, nem több ;)

Az általad felsorolt oldalak JÓK! Én a ccc.hu főoldalára és az ottani webshop működésére írtam a véleményem. Viszont most már azt is tudom, hogy ez nem miattatok van, hiszen nem Ti fejlesztitek.
HA bántó volt, mea culpa! Csak a véleményemet írtam le, és így -a válaszod olvasva- már sokkal tisztább a kép ;)

Nem elérhető Mr.Cat

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #199 Dátum: 2013. Szeptember 02. - 14:59:52 »
Valaki nem találkozott már olyan problémával, hogy a képernyő feloldás "minta" opcióra van rakva és a többi meg szürke és az van alattuk kiírva, hogy: "rendszergazda szabályzat vagy adattár letiltotta" ...
bocsi ha kicsit off a téma ide.. szóval valakinek valami ötlet ?  ;o

Na, közben megválaszolom a saját kérdésemet, mert mindenki csak magát szajkózza. Rájöttem, próbálkoztam VPN kapcsolattal, és rosszul is volt beállítva, meg nem is kellett, de a profilja benn maradt, kitöröltem, és máris elérhető az összes többi opció a képernyő feloldás fülnél...

Nem elérhető bluerider250

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #200 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 07:35:17 »
Ha viszont külföldön használod prepaid-es internettel, akkor a telefonon nem tudnak elérni. Ezt számításba kell venned. Erre ajánlanék egy utazó routert amivel ezt a problémát játszva megoldhatod.

Ezt gondold át még egyszer.
Pont ezért jó a dualsim. Bármelyik sim-ről internetezel, a másikon fogadhatsz hívást. Sőt bármelyikre fogadhatsz hívást. A lényeg hogy egyszerre csak egyet. Az hogy külföld vagy nem, na annak aztán tényleg semmi köze ehhez.
Minirouter  ;j minek, mikor a telefon is tudja osztani a netet.   ;i
« Utoljára szerkesztve: 2013. Szeptember 04. - 07:53:09 írta bluerider250 »

Nem elérhető Logicit

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Tablet, PNA, NAS, notebook és okosságok...
« Válasz #201 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 09:47:37 »
Pont ezért jó a dualsim. Bármelyik sim-ről internetezel, a másikon fogadhatsz hívást. Sőt bármelyikre fogadhatsz hívást. A lényeg hogy egyszerre csak egyet. Az hogy külföld vagy nem, na annak aztán tényleg semmi köze ehhez.

Nyilvánvaló, hogy nem kell router, ha úgy tud működni ahogy te mondtad.
Megkapod a magadét!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #202 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 10:03:53 »

Kiragadtál egy részletet... Logicit más miatt írta, amit írt :)  ;o

Nem elérhető bluerider250

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #203 Dátum: 2013. Szeptember 04. - 14:25:15 »
Kiragadtál egy részletet... Logicit más miatt írta, amit írt :)  ;o
Nem tudom mit értettem rosszul.
Ha külföldön használom prepaid internettel akkor mobilon nem érnek el.
De.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #204 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 08:22:05 »
Az ígért teszt rengeteg képpel és videós bemutatóval: http://gadgets.postr.hu/phablet-teszt-concorde-smartphone-5000

Nem elérhető SilverToM

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Teszt
« Válasz #205 Dátum: 2013. Szeptember 06. - 22:32:43 »
Az ígért teszt rengeteg képpel és videós bemutatóval: http://gadgets.postr.hu/phablet-teszt-concorde-smartphone-5000

Köszi szépen a tesztet!
Ha ott van még nálad a telefon megteszed, hogy csattogtatsz 10-15 képet a telefonnal? Makrót is, és távolba is. Főleg ha lehet megtámasztott kézzel. Biztos hogy exponáló gombos bemozdulás történt.
Köszi szépen!

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Teszt
« Válasz #206 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 11:40:08 »
Köszi szépen a tesztet!
Ha ott van még nálad a telefon megteszed, hogy csattogtatsz 10-15 képet a telefonnal? Makrót is, és távolba is. Főleg ha lehet megtámasztott kézzel. Biztos hogy exponáló gombos bemozdulás történt.
Köszi szépen!

Sajnos már nincs nálam a készülék (pedig megszerettem :) )
Tök átlagos képeket készítettem, egy átlagos szituációban. Bemozdulni 100, hogy bemozdultam, nem akartam, hogy beállított kép legyen.

Nem elérhető Mr.Cat

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #207 Dátum: 2013. Szeptember 07. - 12:45:55 »
Valaki használja is rendesen? vagy csak én vagyok az egyetlen aki nyüstöli és nem csak vitrinbe nézegeti ezt a készüléket????

Ha igen akkor valaki mondja már meg a sok okos beszéden kívül, hogyha érintésnél elugrál az érintés(egy pöttynyi pont is a két V alakot érzékel stb.)
Hogy hogy lehet vagy kalibrálni az érintő felületet, vagy mi más megoldás van erre???
Valakinek ötlete ? :(

maiden

• Vendég
« Válasz #208 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 10:23:30 »
Valaki használja is rendesen? vagy csak én vagyok az egyetlen aki nyüstöli és nem csak vitrinbe nézegeti ezt a készüléket????
Ha igen akkor valaki mondja már meg a sok okos beszéden kívül, hogyha érintésnél elugrál az érintés(egy pöttynyi pont is a két V alakot érzékel stb.)
Hogy hogy lehet vagy kalibrálni az érintő felületet, vagy mi más megoldás van erre???
Valakinek ötlete ? :(

Megjelenítás / Gesture menüben mi van neked aktiválva?
Itt lehet egyébként kalibrálni is (ADS...)  de én a helyedben ez a menüt ( mármint gestures) ki is kapcsolnám, mert sokak nem ismerik ez mire is jó és félre értik működését.

Nem elérhető petyaboy

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #209 Dátum: 2013. Szeptember 08. - 20:41:07 »
Sziasztok!
Ti hogyan, vagy mivel oldjátok meg, hogy lehessen facebook képeket a névjegyekhez MANUÁLISAN társítani?
Próbáltam az ubersyncet de valahogy nem találom a társítást, mint ahogy más telefonon van!

Illetve az istenért sem találom, hol lehet a telefon szoftverért updatelni, köszönhetően, hogy teljesen átvariálták a beállítások menüt!
Egyébként néha bontja a telefon a vonalat, most cseréltettem SIM-et meglássuk milesz!