Szerző Téma: Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 448774 alkalommal)

Nem elérhető barca

• moderátor
  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #660 Dátum: 2014. Február 17. - 11:28:40 »
Leírná valaki a 20131119.-i 4.2.2 pontos felrakásának pontos módját  vagy legalább egy linket hozzá?
Ha jól olvastam a a letöltéseknél szereplő leírás "csak" a javító patchre jó.
Ha rosszul, kérlek segítsetek abban, hogy az MTK_AllInOne_DA.bin és MTK_DATABASE.mdb
hol található?

Miért nem jó neked a ConCorde honlapján kitett leírás?
Ennél részletesebbet itt senki nem fog neked írni

http://www.concordemobiles.com/uploads/termekek/smartphonefrissit.pdf

Nincs olyan, hogy javító patch.  Mindegyik firmware teljes firmware aminek frissítése úgyanúgy történik.
Az MTK_AllInOne_DA.bin és MTK_DATABASE.mdb a frissítőprogram könyvtárában van ;)

Nem elérhető gyjofi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #661 Dátum: 2014. Február 17. - 11:34:50 »
Ha valóban vásároltál tőlünk ilyen készüléket és mondjuk a hírleveleinkre feliratkoztál akkor abban leírtuk, hogy az ilyen átalakítók már kb 3 hete megvehetők, forgalomba kerültek.

;k

Hol, hol????? ;b

Link, postacím vagy telefonszám.. vagy valami, ahol/ahonnan meg lehet venni?  ;b
Eddig nem találtam ...  ;s

Nem elérhető kadim

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #662 Dátum: 2014. Február 17. - 11:43:32 »
Miért nem jó neked a ConCorde honlapján kitett leírás?
Ennél részletesebbet itt senki nem fog neked írni

http://www.concordemobiles.com/uploads/termekek/smartphonefrissit.pdf

Nincs olyan, hogy javító patch.  Mindegyik firmware teljes firmware aminek frissítése úgyanúgy történik.
Az MTK_AllInOne_DA.bin és MTK_DATABASE.mdb a frissítőprogram könyvtárában van ;)

Biztos, hogy ez nem teljes: http://www.concordemobiles.com/uploads/termekek/MTKfrissitocsomag.zip
A nevében is benne van: frissítőcsomag. Erre a leírás működik.

Viszont ez teljes:
https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.concordemobiles.com%2Fuploads%2Ftermekek%2FCC5000_20131119.rar

Ha ezt kicsomagolod, ebben semmi ilyen nincs: MTK_AllInOne_DA.bin és MTK_DATABASE.mdb

Vagyis, ha jól értem ezt a két file-t a frissítőcsomagból (MTKfrissitocsomag.zip) kell betallózni,
a scatter file-t pedig az 20131119.rar file-ból, amit előtte kicsomagoltam.

Ha így van, akkor én vagyok a hülye vagy értetlen, mert  számomra a leírás csak a frissítőcsomagra egyértelmű, az új 2131119-es firmware-re nem.

Tényleg marha vagyok: a scattert a régi 0923.-i csomagból tallóztam.......

« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 17. - 12:06:22 írta kadim »

Nem elérhető M.zoli

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #663 Dátum: 2014. Február 17. - 11:57:52 »
Az mtk frissítőben van benne  -SP_MDT_v3.1304.00- könyvtárban

Nem elérhető barca

• moderátor
  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #664 Dátum: 2014. Február 17. - 12:03:52 »
Link, postacím vagy telefonszám.. vagy valami, ahol/ahonnan meg lehet venni?  ;b

Itten a link:
http://concorde.hu/index.php?fk=mobiltel&csz=01-02-718153

Itten a telefonszám:
06-1-372-7470  - Ez a ConCorde központi száma

vagy valami ( mondjuk postacím):
1115 Budapest Kelenföldi u 2   - Ez a ConCorde címe és ahol meg is veheted

vagy valami2:
http://www.concorde.hu
Vagyis a webáruházuk ahol szintén megveheted

Nem elérhető barca

• moderátor
  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #665 Dátum: 2014. Február 17. - 12:04:42 »

Biztos, hogy ez nem teljes: http://www.concordemobiles.com/uploads/termekek/MTKfrissitocsomag.zip
A nevében is benne van: frissítőcsomag. Erre a leírás működik.

Viszont ez teljes:
https://docs.google.com/viewer?url=http%3A%2F%2Fwww.concordemobiles.com%2Fuploads%2Ftermekek%2FCC5000_20131119.rar

Ha ezt kicsomagolod, ebben semmi ilyen nincs: MTK_AllInOne_DA.bin és MTK_DATABASE.mdb

Vagyis, ha jól értem ezt a két file-t a frissítőcsomagból (MTKfrissitocsomag.zip) kell betallózni,
a scatter file-t pedig az 20131119.rar file-ból, amit előtte kicsomagoltam.

Ha így van, akkor én vagyok a hülye vagy értetlen, mert  számomra a leírás csak a frissítőcsomagra egyértelmű, az új 2131119-es firmware-re nem.

Az én egyszerű agyammal:

http://www.concordemobiles.com/concorde_smartphone_5000.html#letoltesek

oldalon található fáljok

ConCorde SmartPhone 5000 - Frissítő folyamat leírás (418.75 KB)
ConCorde SmartPhone 5000 - Frissítő csomag (11068.47 KB)
ConCorde SmartPhone 5000 - Android 4.2.2.20131119 (506222.01 KB)

1, A leírás, hogyan is kell megcsinálni

2, Az MTKfrissítő csomag, mint minden szükséges szoftvert tartalmazó csomag
-ADB  (ha debugolni akarsz)
-MTK driver  hogy legyen MTK USB VCOM portod
-SP_MDT a tényleges frissítő program, vagy szervizprogram vagy hívjuk angolul SPMultiPortFlashDownload
- usbdeview, ami meg arra jó, hogy virtuális portokat ellenőrizhetsz vele

3, A tényleges firmware

Ahogy nézzük minden kell a frissítéshez, vagy hívjuk update
Kell telepíteni MTK drivert, kell az SP_MDT mint frissítőprogram minden esetben és természetesen kell az android is
MTK_AllInOne_DA.bin és MTK_DATABASE.mdb fájlok pedig a szervizprogram könyvtárában vannak (vagy hívjuk angolul SPMultiPortFlashDownload)

Nem elérhető kadim

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #666 Dátum: 2014. Február 17. - 12:09:21 »
Thx Barca.

Mint fentebb írtam, tényleg marha vagyok.

Már minden világos. Kösz még egyszer.

Nem elérhető gyjofi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #667 Dátum: 2014. Február 17. - 12:26:42 »
Itten a link:
http://concorde.hu/index.php?fk=mobiltel&csz=01-02-718153

Itten a telefonszám:
06-1-372-7470  - Ez a ConCorde központi száma

vagy valami ( mondjuk postacím):
1115 Budapest Kelenföldi u 2   - Ez a ConCorde címe és ahol meg is veheted

vagy valami2:
http://www.concorde.hu
Vagyis a webáruházuk ahol szintén megveheted

;v Ezer hála és köszönet!!!  ;d
Már rendelem is (ha lehet) és végre használhatom a remek kis fülesemet a telefonnal!  ;q

Nem elérhető barca

• moderátor
  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #668 Dátum: 2014. Február 17. - 13:02:35 »
Thx Barca.
;k

Beszélgetésünk arra fényt derített legalábbis nálam, hogy a cég által kitett leírás mégse olyan egyszerű.
Én ezt jelzem a fejlesztők felé, remélem bővítik ill érthetőbbé teszik a leírást.

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése
« Válasz #669 Dátum: 2014. Február 17. - 14:47:52 »
Üdv újra itt!

Mivel láttam kis admin mozgolódást gondoltam érdeklődök kicsit újra.
A fülhallgató kérdés engem is érdekelne, de nekem az eredetileg hozzáadottal sem megy. Ki sem kapcsolja a hangszórót. Be lehet ezt valahol állítani vagy hardver hiba?

A GPS-em még mindig nem az igazi. A frissítés óta gyorsan talál jelet, Ő azt mondja hogy sütti minden, mégis kisebb térugrásokat követ el még áltó helyben is a térképen. Összehasonlítottam a régi telefonommal és érdekes eredményre jutottam. Szerintem "hazudik" a készülék amikor a helymeghatározás pontosságát mutatja. Ez a készülék 4 műhold 20-as jelszinttel 6 méteres pontosságot ír (és ugrál), a másik 7 holdat bemérve 15 és 30 közötti jelszintekkel 30 méteres pontosságot írt de soha nem ugrált.
Lehet ezen javítani valahogy?
A szó ereje nem a hangerőben és a mennyiségében van, hanem a mondanivalójában.

Nem elérhető M.zoli

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #670 Dátum: 2014. Február 17. - 17:33:48 »
http://www.concorde.hu/index.php?fk=mobiltel&csz=01-02-718153#null

Nem elérhető archway

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #671 Dátum: 2014. Február 19. - 12:00:56 »
Nos, lehet "kissé" nénós a kérdésem, de azért felteszem  ;l .

A telefonomat párosítottam a bukósisakommal BT-n keresztül. Azonnal felismerték egymást, semmi gond nincs a kommunikációval. Amit viszont észrevettem, hogy néha-néha a telefon elindítja a zenelejátszót úgy, hogy nem én szeretném. Az ember motorozgat és közben egyszer elindul a zene. Érintkezés vagy véletlen gombnyomás nem lehet, mert előfordult ez úgy is, hogy egy pihenőben álltam, bukó a visszapillantón a telefon pedig az ülésen volt, azaz senki nem nyúlt egyikhez sem abban a pillanatban és rázkódás sem érte őket. Csak azt vettem észre, hogy zenélni kezd a bukóm.  ;h

Biztos nem a telefon a ludas, hanem valami az Androiddal (vagy annak beállításaival) szerintem, de hátha van valami ötlet erre is....

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #672 Dátum: 2014. Február 19. - 13:40:42 »

A telefonomat párosítottam a bukósisakommal BT-n keresztül. Azonnal felismerték egymást, semmi gond nincs a kommunikációval. Amit viszont észrevettem, hogy néha-néha a telefon elindítja a zenelejátszót úgy, hogy nem én szeretném. Az ember motorozgat és közben egyszer elindul a zene. Érintkezés vagy véletlen gombnyomás nem lehet, mert előfordult ez úgy is, hogy egy pihenőben álltam, bukó a visszapillantón a telefon pedig az ülésen volt, azaz senki nem nyúlt egyikhez sem abban a pillanatban és rázkódás sem érte őket. Csak azt vettem észre, hogy zenélni kezd a bukóm.  ;h

Biztos nem a telefon a ludas, hanem valami az Androiddal (vagy annak beállításaival) szerintem, de hátha van valami ötlet erre is....
Én is BT-os headsetet használok, és nem tapasztaltam semmi ilyen hibát, csak azt hogyha elindítom a zenét a headseten, akkor nem mindig az általam preferált lejátszó indul el, hanem a gyári, de ezt egy törléssel kiküszöböltem.
Más telefonnal is ezt csinálja a headset?
A zenelejátszóban nézd meg, a beállításokat. Kell olyannak lennie, hogy ha csatlakozik a BT-os headset(A2DP) akkor induljon el a zene, meg ilyenek. Ezeket kapcsold ki, hátha ez hülyíti meg a rendszert.

Nem elérhető archway

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #673 Dátum: 2014. Február 19. - 17:58:24 »
Én is BT-os headsetet használok, és nem tapasztaltam semmi ilyen hibát, csak azt hogyha elindítom a zenét a headseten, akkor nem mindig az általam preferált lejátszó indul el, hanem a gyári, de ezt egy törléssel kiküszöböltem.
Más telefonnal is ezt csinálja a headset?
A zenelejátszóban nézd meg, a beállításokat. Kell olyannak lennie, hogy ha csatlakozik a BT-os headset(A2DP) akkor induljon el a zene, meg ilyenek. Ezeket kapcsold ki, hátha ez hülyíti meg a rendszert.

Köszi!  ;k
Megsasolom aztán referálok!   ;)

Nem elérhető rockerzotyi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #674 Dátum: 2014. Február 19. - 18:07:11 »

Szerintem is a beállításban kell keresgélni. Nekem a kamionba a rádió van csatlakozva BT-n keresztül a laptoppal és így hallgatok zenét vagy nézek filmet. Ha már fut a lejátszó program és csak utána csatlakoztatom a rádiót, akkor a rádió elindítja a zenét vagy filmet, vagy éppen megállítja. Lejátszó programtól függetlenül. Talán ki kellene próbálnom a CC5000-emmel is, lehet hogy ott is ez lenne.

Nem elérhető dadmike

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #675 Dátum: 2014. Február 21. - 18:03:23 »
3napja zöld képet ad a fényképezője a telónak... restart sem segit. Mi lett vele? Valakinek hasonló tapasztalat?

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #676 Dátum: 2014. Február 21. - 20:16:41 »
3napja zöld képet ad a fényképezője a telónak... restart sem segit. Mi lett vele? Valakinek hasonló tapasztalat?

Ilyenkor vmi miatt nem tud csatlakozni a kamera. Egy akku ki-be segíthet a dolgon, ha az sem akkor egy cache törlés a recoverybe, ha ez sem akkor reinstall... Nekem a restart szokott működni.

Nem elérhető dadmike

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #677 Dátum: 2014. Február 21. - 21:08:01 »
Ilyenkor vmi miatt nem tud csatlakozni a kamera. Egy akku ki-be segíthet a dolgon, ha az sem akkor egy cache törlés a recoverybe, ha ez sem akkor reinstall... Nekem a restart szokott működni.
restart eleinte nekem is segitett de minden kamera app inditáskor mostmár zöld kép fogad. akku ki be még nem próbáltam,de mivel elég nehéz levenni a hátlapot,hosszútávon ez mindennek a kárára fog menni.  2órája raktam ujra rendszert recovery alól,cache törléssel,de ugyan ez a jelenség jön vissza. két képet tudok fényképezni,bezárom az appot,ujra megynyitom,és a zöld kép ujra.... ez igy nem állapot. remélem ez csak valami driver hiba,és jó lenne ha már a kitkat jönne és ez a bug meg lenne javitva,mert itt a fórumon nem egyedül nekem van ez a problémám...olvasgattam.... azért köszi a segitséget. üdv
« Utoljára szerkesztve: 2014. Február 21. - 21:21:45 írta dadmike »

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #678 Dátum: 2014. Február 22. - 00:53:30 »
restart eleinte nekem is segitett de minden kamera app inditáskor mostmár zöld kép fogad. akku ki be még nem próbáltam,de mivel elég nehéz levenni a hátlapot,hosszútávon ez mindennek a kárára fog menni.  2órája raktam ujra rendszert recovery alól,cache törléssel,de ugyan ez a jelenség jön vissza. két képet tudok fényképezni,bezárom az appot,ujra megynyitom,és a zöld kép ujra.... ez igy nem állapot. remélem ez csak valami driver hiba,és jó lenne ha már a kitkat jönne és ez a bug meg lenne javitva,mert itt a fórumon nem egyedül nekem van ez a problémám...olvasgattam.... azért köszi a segitséget. üdv

Esetleg egy másik kamera programmal nem próbálkoztál  ;b ;s a goggle play tele van velük
Kilehet zárni vele a hardver hibát vagy ép azt bizonyitani
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető csabi10

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #679 Dátum: 2014. Február 22. - 11:10:01 »
Ez a zöld kamera hiba nálam is meg van mióta a frissítést felraktam, nekem az újraindítás megoldja. Viszont kicsit mókás ha fényképezni akarok akkor előtte kikapcs.  ;s

Nem elérhető SzDezso

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #680 Dátum: 2014. Február 22. - 12:01:25 »
Idézetet írta: csabi10videó lejátszás Videólink=topic=423.msg21416#msg21416 date=1393063801
Ez a zöld kamera hiba nálam is meg van mióta a frissítést felraktam, nekem az újraindítás megoldja. Viszont kicsit mókás ha fényképezni akarok akkor előtte kikapcs.  ;s

Dettó! És ilyenkor a videó lejátszás se megy hw dekódolással. ;s

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #681 Dátum: 2014. Február 22. - 14:11:44 »
Nekem csak akkor fordul elő a zöld kamera, ha akkor teszem alvóba a telefont, amikor aktív a kamera. Ilyenkor jó eséllyel zöld kameraképpel fog visszatérni a telefon.

Nem elérhető ormanyos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #682 Dátum: 2014. Február 23. - 09:32:26 »
Sziasztok.
Mar olvastam itt a forumon, hogy egyesek mar talalkoztak a "vibralo kijelzo" szindromaval, ami sajnos nalam is jeletkezett ma reggel. Probaltam ujrainditani, kivenni az akut is, de semmi valtozas. Valami egyeb outlet?

sanyi970

• Vendég
« Válasz #683 Dátum: 2014. Február 23. - 10:20:56 »
Esetleg egy másik kamera programmal nem próbálkoztál  ;b ;s a goggle play tele van velük
Kilehet zárni vele a hardver hibát vagy ép azt bizonyitani

Hali.
Sajnos pár napja nálam is előjött ez a gond.Én raktam rá több kamera progit,hogy melyeket annak nincs jelentősége.De a problémát nem oldotta meg.Mindegyiknél a zöld kamerakép fogadott.Újra indítás még most megoldja,de ez nem normális működésre utal szerintem.Na meg ha fotózni akarok a telóval,akkor nem mindég van idő újra indítani a rendszert,főleg egy kiránduláson.

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése
« Válasz #684 Dátum: 2014. Február 23. - 11:03:30 »
Sziasztok.
Mar olvastam itt a forumon, hogy egyesek mar talalkoztak a "vibralo kijelzo" szindromaval, ami sajnos nalam is jeletkezett ma reggel. Probaltam ujrainditani, kivenni az akut is, de semmi valtozas. Valami egyeb outlet?

Vibráló kamerára a megoldás, hogy kikapcsolod az automatikus fényerő-szabályozást. Nekem csak ez vált be. Míg ki nem kapcsoltam, néha majd kiesett a szemem.

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése
« Válasz #685 Dátum: 2014. Február 23. - 11:08:28 »
A GPS problémámhoz szeretnék egy képet mutatni nektek. Kb ennyire használható. :)

Nem elérhető ormanyos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #686 Dátum: 2014. Február 23. - 13:42:45 »
Vibráló kamerára a megoldás, hogy kikapcsolod az automatikus fényerő-szabályozást. Nekem csak ez vált be. Míg ki nem kapcsoltam, néha majd kiesett a szemem.
Koszonom a valaszt, de nalam ez nem a kamera esetne allt elo, hanem a kezdokepernyon. Az automatikus fenyeroszabalyozas kikacsolasval nem probalkoztam, de felek az sem megoldas, mert amikor inditotottam ujra a telefont mar a Concorde feliratnal vibralt, pedig akkor meg nem allt fel a rendszer, kovetkezeskeppen, nem hiszem, hogy ez lenne a megolas. En inkabb hardver hibara gyanakszom, de most meg nem tudom szervizbe kuldeni, mert hasznalat kozben lassan helyrealt a rend, de ha meg elofordul, le fogom filmezni, hogy legyen bizonyitekom.

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése
« Válasz #687 Dátum: 2014. Február 23. - 14:05:06 »
Koszonom a valaszt, de nalam ez nem a kamera esetne allt elo, hanem a kezdokepernyon. Az automatikus fenyeroszabalyozas kikacsolasval nem probalkoztam, de felek az sem megoldas, mert amikor inditotottam ujra a telefont mar a Concorde feliratnal vibralt, pedig akkor meg nem allt fel a rendszer, kovetkezeskeppen, nem hiszem, hogy ez lenne a megolas. En inkabb hardver hibara gyanakszom, de most meg nem tudom szervizbe kuldeni, mert hasznalat kozben lassan helyrealt a rend, de ha meg elofordul, le fogom filmezni, hogy legyen bizonyitekom.

Bocsi én írtam félre. A képernyő automatikus fényerő-szabályozására gondoltam, nem tudom miért írtam kamerát..  ;h

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #688 Dátum: 2014. Február 24. - 10:49:12 »
Üdv mindenkinek. Olvastam erről a kamera hibáról, gondoltam kipróbálom. (Nem igazán használom fényképezésre) Nálam is zöld kép fogad többszöri indítás után. Újraindítás javítja a hibát,  másik kamera appal is ugyan ez a helyzet tehát zöld kép és csak restart után áll helyre. Remélem a 4.4-ben javítva lesz a hiba  ;z .

Nem elérhető barca

• moderátor
  • Adminisztrátor
  • Kölyök tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #689 Dátum: 2014. Február 24. - 12:28:27 »
A GPS problémámhoz szeretnék egy képet mutatni nektek. Kb ennyire használható. :)
Bettettél egy olyan képet amely alkalmazás műszaki követelményeiben benne van a magnetic sensor megléte és annak használata.
https://play.google.com/store/apps/details?id=anadigit.toponavigator.gpsinfo

Az 5000-es okostelefonban ilyen nincs, vagyis mint minden fittnesz alkalmazáshoz hasonlóan ami app a gps korrekciót mágneses szenzorból vett adattal valósítja meg az nem fog megfelelően működni.

Tedd be mondjuk azon navigációs programok hasonló képét amit a ConCorde is javasol, mint tesztelt app, és ami nem igényel magnetic sensort ;)
(be-on-road, sygic, copilot, navitel)