Szerző Téma: Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 440391 alkalommal)

Nem elérhető VinyoMTL

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #1680 Dátum: 2015. Március 25. - 13:26:33 »
bakker akkor nincs 5letem….bocsi , max újrahúzás……jobb 5letem tényleg nincs.
de ha valakinek van akkor szívesen figyelek én is.
Már a mindennapjaim részét képezi a reggeli csengőhang beállítás...

Nincs valakinek fölös hátlapja?
Az egyetlent nem akarnám reszelgetni, de ez az átalakító borzasztóan idegesítő, kiváltanám már.

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 5000 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #1681 Dátum: 2015. Március 25. - 18:03:44 »
Már a mindennapjaim részét képezi a reggeli csengőhang beállítás...

Nincs valakinek fölös hátlapja?
Az egyetlent nem akarnám reszelgetni, de ez az átalakító borzasztóan idegesítő, kiváltanám már.

Innen vehetsz újat, a régit meg buherálhatod.

A csengőhangos dologra meg egy pár ötlet:
1. ogg-be konvertálni a csengőhangokat, gyáriak is azok.
2. a build.prop-ba is be van írva a csengőhang neve, ott is le kéne ellenőrizni, hogy megváltozik-e a csengőhang név(root jog kell;a fájl alján van vhol a csengőhangok)
3. esetleg a MIUI-t is kipróbálhatnátok, nekem az bevált, nincs semmi gondom vele. Nem tudom van-e még más aki használja és tudna róla véleményt mondani.

Nem elérhető Muzsikus87

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1682 Dátum: 2015. Március 30. - 15:54:53 »
Üdv

Kicsit több,mint egy éve nyüstölve eme telefont érdeklődnék,hogy másoknak is volt/van-e hasonló hibajelenségük:

- a gps hol jelet talál pár perc alatt és nagyjából pontos is,hol pedig egy óra szabad ég alatt állással sem jut semmire
- a kijelző akkuról történő használat mellett "megkergül" értem ez alatt azt,hogy szöveg begépelése közben össze-vissza elkezdi érzékelni a képernyőt és számos más karaktert önmagától bevisz.
- a kijelző kb másfél ujjnyi széles sávban,keresztbe veszít érzékenységéből vagy néha nem is reagál semmire

A válaszokat előre is köszönöm!
Muzsikus

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1683 Dátum: 2015. Március 30. - 17:33:27 »
Üdv

Kicsit több,mint egy éve nyüstölve eme telefont érdeklődnék,hogy másoknak is volt/van-e hasonló hibajelenségük:

- a gps hol jelet talál pár perc alatt és nagyjából pontos is,hol pedig egy óra szabad ég alatt állással sem jut semmire
- a kijelző akkuról történő használat mellett "megkergül" értem ez alatt azt,hogy szöveg begépelése közben össze-vissza elkezdi érzékelni a képernyőt és számos más karaktert önmagától bevisz.
- a kijelző kb másfél ujjnyi széles sávban,keresztbe veszít érzékenységéből vagy néha nem is reagál semmire

Üdv.
- a GPS-t nem használom, mert eleve el van cseszve.
- sztem mindenkinek megkerül a telefonja töltésközben(a CC5000re értem csak). Másik töltővel nem csinálja, csak a gyárival. Én úgy küszöböltem ki, hogy este töltöm a telefont, amikor alszok, nappal meg bírja akkuról bőven. Ha mégis kéne napközbe tölteni, akkor laptop vagy egyéb töltő.
- érintés kiesést vagy gyengülést, még sosem észleltem.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1684 Dátum: 2015. április 01. - 12:29:48 »

Ez tipikus jelenség!
A töltő amivel töltöd nem jó!

Nem elérhető VinyoMTL

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1685 Dátum: 2015. április 03. - 19:50:59 »
Innen vehetsz újat, a régit meg buherálhatod.

A csengőhangos dologra meg egy pár ötlet:
1. ogg-be konvertálni a csengőhangokat, gyáriak is azok.
2. a build.prop-ba is be van írva a csengőhang neve, ott is le kéne ellenőrizni, hogy megváltozik-e a csengőhang név(root jog kell;a fájl alján van vhol a csengőhangok)
3. esetleg a MIUI-t is kipróbálhatnátok, nekem az bevált, nincs semmi gondom vele. Nem tudom van-e még más aki használja és tudna róla véleményt mondani.

Köszi az infókat, az ogg sem tetszik neki, rootolni meg nem rootoltam. Majd ha kigyűlik még pár idegesítő hiba újrahúzom hátha akkor nem csinálja ezt.

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1686 Dátum: 2015. április 06. - 20:46:40 »
Köszi az infókat, az ogg sem tetszik neki, rootolni meg nem rootoltam. Majd ha kigyűlik még pár idegesítő hiba újrahúzom hátha akkor nem csinálja ezt.
A 2. pontot meg tudod nézni root nélkül, csak a módosításhoz kell a root jog(korábban ebben nem voltam biztos). Érdemes megnézni beállított csengőhang esetében a build.prop-ot és akkor, ha vissza állt a csengőhang.

Nem elérhető rennie

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1687 Dátum: 2015. április 10. - 15:57:37 »
Üdv

Tavaly Siófokon szálltam le a vonatról. A GPS szerint a Balatonfüreden voltam. Komolyan volt pár másodpercem, h elgondolkoztam az elmeállapotomon. Aztán inkább zsebre vágtam a telefonomat.

Nem elérhető V6

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1688 Dátum: 2015. Május 01. - 08:50:56 »
Sziasztok keresem azokat a tulajokat akiknek magától elrepedt az üveg az elején,ha van kép róla ,hogy hol akkor az is kéne!

Nem elérhető Merras

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1689 Dátum: 2015. Május 28. - 00:14:00 »
Két kérdésem lenne így másfél év használat után:

1., Végülis született-e megoldás a headset lötyögésének megoldására, vagy tényleg a hátlapot kell faragni ahhoz, hogy a szabványos dugókkal rendelkező headsetekkel is lehessen használni a telefont?
2., Jött-e végül 4.4-es Android a telefonhoz, ahogy az másfél éve ígérve lett, vagy ez el lett felejtve?

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése
« Válasz #1690 Dátum: 2015. Május 28. - 08:50:06 »
1.: Toldó-átalakító. Habár nekem a kezdetektől nem ment a headset, még a gyári fülessel sem, de sosem hiányzott.
2.: Viccelsz? A hivatalos letöltések közt még mindig a 4.2.2 van fent. Mivel lecseréltem a telefonom, ezért ha lesz időm (sosem :) ) akkor megpróbálok összehozni rá egy 5.0-t. A hardver elbírja, az alap meg is van, csak idő kellene. Nincs valakinek kölcsönbe? Visszaadom! :)
A szó ereje nem a hangerőben és a mennyiségében van, hanem a mondanivalójában.

Nem elérhető Merras

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1691 Dátum: 2015. Május 28. - 09:38:21 »
És ilyen toldó-átalakítót hol a rákban lehet kapni?

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1693 Dátum: 2015. Május 28. - 10:35:43 »
Két kérdésem lenne így másfél év használat után:

1., Végülis született-e megoldás a headset lötyögésének megoldására, vagy tényleg a hátlapot kell faragni ahhoz, hogy a szabványos dugókkal rendelkező headsetekkel is lehessen használni a telefont?
2., Jött-e végül 4.4-es Android a telefonhoz, ahogy az másfél éve ígérve lett, vagy ez el lett felejtve?

A 2. pontot még kiegészíteném azzal, hogy nem is nagyon lehet 4.4 erre a procira, mert igen nagy az inkompatibilitás. Sajnos egy gyártó sem tudta megcsinálni, nagyon csúnyán félrefutott ez a dolog. Az 5.x-hez nem tudok hozzászólni, még az kialakulóban van. Remélem Kesely kolléga nagyfokú lelkesedése gyümölcsöt is hoz  ;y Mindenesetre én is nézelődni fogok, főleg MIUI irányban.

Nem elérhető Merras

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1694 Dátum: 2015. Május 28. - 11:34:11 »
Itt:
http://concorde.hu/index.php?fk=gsm&csz=01-02-718153

Köszi. Sajnos nincs raktáron, majd június közepén kérdezhetek rá újra.

Nem elérhető kesely

• Kölyök tag
  • **
  • Luser
    • kesely
    • Profil megtekintése
« Válasz #1695 Dátum: 2015. Május 28. - 11:40:07 »
A 2. pontot még kiegészíteném azzal, hogy nem is nagyon lehet 4.4 erre a procira, mert igen nagy az inkompatibilitás. Sajnos egy gyártó sem tudta megcsinálni, nagyon csúnyán félrefutott ez a dolog. Az 5.x-hez nem tudok hozzászólni, még az kialakulóban van. Remélem Kesely kolléga nagyfokú lelkesedése gyümölcsöt is hoz  ;y Mindenesetre én is nézelődni fogok, főleg MIUI irányban.

Mint írtam idő kellene hogy összerakhassam és kipróbálhassam. 2 hete én is lecseréltem, most már nem fáj ha nem tudom használni pár napot. Eladni nem akarom (még). Ha felteszem rá az 5-öst, megduplázom az árát... :)

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1696 Dátum: 2015. Május 28. - 12:34:24 »
Mint írtam idő kellene hogy összerakhassam és kipróbálhassam. 2 hete én is lecseréltem, most már nem fáj ha nem tudom használni pár napot. Eladni nem akarom (még). Ha felteszem rá az 5-öst, megduplázom az árát... :)
Na a profitorientáltságod remek hajtóerő lesz :D Sajnos nekem semmi időm nem lesz ilyenekkel foglalkozni. A csere már nálam is erősen érik, kezd érződni hogy már 2 éves lesz.

Nem elérhető VinyoMTL

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1697 Dátum: 2015. Május 28. - 20:15:41 »
Sajna az az átalakító baromi idegesítő és nem is oly minőségi. Én kb fél év alatt leamortizáltam majd rászántam magam a reszelésre. Azóta tökéletesen működik samu headset-tel.

Köszi. Sajnos nincs raktáron, majd június közepén kérdezhetek rá újra.

Nem elérhető yozsi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Hülyeség
« Válasz #1698 Dátum: 2015. Szeptember 14. - 12:40:45 »
Sok kicsi, de idegesítő bajaim között van egy olyan, hogy minden újraindításnál elfelejti a csengőhangot. És mindig az az ultraidegesítő Over the horizon ordít. Nincs rootolva a készülék. Tippek esetleg?

csak még egy ötlet, most hogy újraraktam ugyanez jött elő nekem is., sőt a nevekhez elmentett csengőhang is elállítódott.
Amit tettem és bevált:
telefon/kedvencek/megjelenítendő névjegyek és ott több lehetőség is van (mivel az én a gmail-ba raktam fel az összes számom) ott kiválasztottam az összes névjegy helyett, a gmail-os fiókom, és azóta minden tökéletes.

Ne kérdezd mi köze a csengőhanghoz a névjegyeknek, nem tudom, de működik.
Ezt a megoldást a neten találtam, nem saját ötlet.

Nem elérhető LaciNS

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1699 Dátum: 2015. Szeptember 21. - 23:04:27 »
Helló mindenkinek!

Nagyon rég jártam erre felé. A telómon még mindig a gyári rom van, ami rootolva van. Az érdekelne, hogy megéri-e felrakni ezt a MIUI romot amit Bocsidee rakott ide? Mit kapok vele, mit vesztek? Ha valami rosszul sikerül, vissza tudom-e rakni a gyári romot?

A másik kérdésem, hogy hol vehetek aksit a telóhoz. Melyik "brand"-es modellnek a másolata ez. Sajnos a 2. elemet soha sem használtam és mikor beraktam sajnos az is össze vissza dolgozik. Tejesen üres és mikor töltőre rakom rögtön 40% van, meg hasonló. Naponta többször is töltenem kell, és nem is használom valami sokat....

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1700 Dátum: 2015. Szeptember 22. - 10:05:33 »
Helló mindenkinek!

Nagyon rég jártam erre felé. A telómon még mindig a gyári rom van, ami rootolva van. Az érdekelne, hogy megéri-e felrakni ezt a MIUI romot amit Bocsidee rakott ide? Mit kapok vele, mit vesztek? Ha valami rosszul sikerül, vissza tudom-e rakni a gyári romot?

A másik kérdésem, hogy hol vehetek aksit a telóhoz. Melyik "brand"-es modellnek a másolata ez. Sajnos a 2. elemet soha sem használtam és mikor beraktam sajnos az is össze vissza dolgozik. Tejesen üres és mikor töltőre rakom rögtön 40% van, meg hasonló. Naponta többször is töltenem kell, és nem is használom valami sokat....

Üdv.

Itt mindenki más is régen járt, aki tehette tovább lépett ezen a telón köztük én is a minap.
Nekem anno az volt a bajom, hogy úgy nézett ki a rom mint a samsung féle droidok, és én röhellem a samsungot, a MIUI-t meg szeretem. Szóval portoltam néhány MIUI-t csak azért mert nagyon jól témázható és szerintem gyorsabb is, bár rég volt, hogy gyári droid lett volna a telefonon szóval igazából nem tudom. Ami biztos, hogy MIUI alatt a GPS felejtős, nekem amúgy sem működött így portoláskor nem is figyeltem arra, hogy mennyen.
Elrontani nem tudod (persze szélsőséges esetek előfordulhatnak, de nincs tudomásunk róla eddig). A driveomba van leírás a mentésről meg a telepítésről. Ha gond lenne akkor a mentésedet vissza tudod állítani bármikor.

Akkut itt tudsz venni, vagy megkérdezheted a CC-t is hátha adnak sok dollarsért akkut.

Ui.: Vegyél másik telót, ne kínozd magad fölöslegesen. Én most vettem Xiaomi Redmi 2 pro-t 35é és fényévekkel jobb, már-már hihetetlen mennyivel gyorsabb minden. Teljesen megszoktam a CC tempót.

Nem elérhető yozsi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Hülyeség
« Válasz #1701 Dátum: 2015. Október 02. - 10:00:08 »
Üdv.

Itt mindenki más is régen járt, aki tehette tovább lépett ezen a telón köztük én is a minap.
Nekem anno az volt a bajom, hogy úgy nézett ki a rom mint a samsung féle droidok, és én röhellem a samsungot, a MIUI-t meg szeretem. Szóval portoltam néhány MIUI-t csak azért mert nagyon jól témázható és szerintem gyorsabb is, bár rég volt, hogy gyári droid lett volna a telefonon szóval igazából nem tudom. Ami biztos, hogy MIUI alatt a GPS felejtős, nekem amúgy sem működött így portoláskor nem is figyeltem arra, hogy mennyen.
Elrontani nem tudod (persze szélsőséges esetek előfordulhatnak, de nincs tudomásunk róla eddig). A driveomba van leírás a mentésről meg a telepítésről. Ha gond lenne akkor a mentésedet vissza tudod állítani bármikor.

Akkut itt tudsz venni, vagy megkérdezheted a CC-t is hátha adnak sok dollarsért akkut.

Ui.: Vegyél másik telót, ne kínozd magad fölöslegesen. Én most vettem Xiaomi Redmi 2 pro-t 35é és fényévekkel jobb, már-már hihetetlen mennyivel gyorsabb minden. Teljesen megszoktam a CC tempót.

Szia Bocsidee!

Redmi 2 pro-t 35é ? .....hol annyiért nekem is kell :-), sajna ahol én néztem ott min. 54 E volt, 35-ért én is bevállalom.  :) :)

Nem elérhető Bocsidee

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #1702 Dátum: 2015. Október 02. - 11:25:03 »
Szia Bocsidee!

Redmi 2 pro-t 35é ? .....hol annyiért nekem is kell :-), sajna ahol én néztem ott min. 54 E volt, 35-ért én is bevállalom.  :) :)
http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_204058.html?wid=3
Én ezt rendeltem 129$+futár. 39e ft lett a vége. De úgy látom már felment az ára. Most hogy már pár hete haszálom, azt mondom az 50et is megéri.

Nem elérhető VinyoMTL

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1703 Dátum: 2015. Október 04. - 12:50:28 »
csak még egy ötlet, most hogy újraraktam ugyanez jött elő nekem is., sőt a nevekhez elmentett csengőhang is elállítódott.
Amit tettem és bevált:
telefon/kedvencek/megjelenítendő névjegyek és ott több lehetőség is van (mivel az én a gmail-ba raktam fel az összes számom) ott kiválasztottam az összes névjegy helyett, a gmail-os fiókom, és azóta minden tökéletes.

Ne kérdezd mi köze a csengőhanghoz a névjegyeknek, nem tudom, de működik.
Ezt a megoldást a neten találtam, nem saját ötlet.

Ahh.. már az akkuk is dögledeznek, meg unom is már a küzdelmet vele. Hamarosan jön az utánpótlás teló. De azért köszi, az infót.

Nem elérhető MVSV

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1704 Dátum: 2016. Január 04. - 23:21:13 »
Ha esetleg valaki még foglalkozik rom készítéssel és érdekli egy 5.0-s rom amit csak a készülékhez kellene finom hangolni az szóljon és küldök linket a romhoz.

Nem elérhető csabi10

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #1705 Dátum: 2016. Január 09. - 07:46:06 »
Ha esetleg valaki még foglalkozik rom készítéssel és érdekli egy 5.0-s rom amit csak a készülékhez kellene finom hangolni az szóljon és küldök linket a romhoz.

A finom hangoláson mit értesz?

Nem elérhető ConCorde2k14

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1706 Dátum: 2016. Február 26. - 00:44:27 »
Sziasztok!
Lenne egy problémám.
Vettem egy endoszkóp kamerát, ami működik androidos telefonokon is és számítógépen is.
Na ez az én telefonomon nem működik, már egy teljes napot rácsesztem, de nem sikerült életre kelteni. A SmartPhone 5000 telefonomon 4.2.2-es Android van és az OTG-t is tudja. Próbáltam egy fapados Samsung OTG-s telefonon (Android 4.0.x), azon egyből működött a kamera, akár a hozzá adott képkezelő appal próbáltam akár másik letöltött USB-s kamerakezelő appal.
Nálam felismeri a készülék a kamerát, el is indul a program, de csak fekete kép jelenik meg :(
Mi lehet a probléma? Olvasgattam külföldi fórumokat ezzel kapcsolatban, ott valami frissítésről beszélek. Hogyan lehetne a telefonon az Androidot frissíteni, vagy nekem az is elég, ha az USB kezelő része van csak frissítve, mert valószínű ott van eltérés.

Előre is köszönöm szépen a segítségetek!
További szép napot!

Nem elérhető yozsi

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
    • Hülyeség
« Válasz #1707 Dátum: 2016. Február 26. - 08:19:30 »
Sziasztok!
Lenne egy problémám.
Vettem egy endoszkóp kamerát, ami működik androidos telefonokon is és számítógépen is.
Na ez az én telefonomon nem működik, már egy teljes napot rácsesztem, de nem sikerült életre kelteni. A SmartPhone 5000 telefonomon 4.2.2-es Android van és az OTG-t is tudja. Próbáltam egy fapados Samsung OTG-s telefonon (Android 4.0.x), azon egyből működött a kamera, akár a hozzá adott képkezelő appal próbáltam akár másik letöltött USB-s kamerakezelő appal.
Nálam felismeri a készülék a kamerát, el is indul a program, de csak fekete kép jelenik meg :(
Mi lehet a probléma? Olvasgattam külföldi fórumokat ezzel kapcsolatban, ott valami frissítésről beszélek. Hogyan lehetne a telefonon az Androidot frissíteni, vagy nekem az is elég, ha az USB kezelő része van csak frissítve, mert valószínű ott van eltérés.

Előre is köszönöm szépen a segítségetek!
További szép napot!

Szia ConCorde2k14 !

Sajnos legjobb tudomásom szerint a 4.2.2. a legfrissebb.

Két gondolat motoszkál a felemben.
1. full rendszer újrahúzás. (hátha valami telepített progi kavar be, ez jellemzően viber tud lenni, vagy valami más alkalmazás ami használja a kamera drivert)
2. Bocsidee kolléga MIUI-romjának kipróbálása (ha vállalkozó szellemű vagy)   :)

Több így elsőre, nem jut eszembe.

Nem elérhető ConCorde2k14

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #1708 Dátum: 2016. Február 26. - 12:09:49 »
Szia!
Nincs fent viber meg ilyesmi, csak a facebook. Barátnőmnek is ilyen a telefonja, az övén se megy :(
Az endoszkópkamera áramfelvétele max 30mA, úgyhogy ez nem lehet a gond.
USB host vezérlő appal szépen látszik, hogy felismeri a kamerát, de képet nem ad a program elindításakor :(
Szeretnék rá valami megoldást, mert kicsit röhejes, hogy egy fapados Samsung 4.0.x-es Androiddal tudja vinni, egy ilyen telefon meg nem :(