Szerző Téma: Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 4300 készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 33787 alkalommal)

Nem elérhető csdavid94

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 4300 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #30 Dátum: 2013. Október 31. - 15:08:48 »
Ilyen telefon vásárlásán gondolkozom. Eddig egy másik telefont néztem ilyen árkategóriában(Xperia E), de amikor megláttam ezt, egyre jobban érdekelni kezdett. Elsősorban olyan(ok) véleményére lennék kíváncsi, akinek van ilyen telefonja.
Pár kérdés csupán: Kijelző minősége, Betekintési szöge. GPS működik-e rajt megfelelően(3 betűs navival használnám leginkább).
Aksi milyen? Kamerája a 8 MPixel-hez milyen képet csinál. Legszívesebben elolvasnék róla egy tesztet, de nemhogy teszt, még 5 darabnál több kép sincs fent a telefonról a világhálón.
Tehát akinek ilyen telefonja van, az legyen szíves válaszolni. Köszönöm!

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdezz-felelek a ConCorde Smartphone 4300 készülékkel kapcsolatban
« Válasz #32 Dátum: 2013. November 01. - 12:01:35 »
Sziasztok!

Ha valakit érdekelne a CC4300-as rootolása :  http://www.pandawillforum.com/showthread.php?15016-5-Easy-Steps-to-Root-Your-MT6577-MTK6577-based-Android-devices

Ajánlom inkább, hogy a CC-hez közelebbi forrásból származó információt használjunk fel, mert téglásítani könnyű és bár a rootolás nem jár garivesztéssel a téglásítás igen.

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2013. November 03. - 19:50:28 »
Kedves Pyrooo:  "a CC-hez közelebbi forrásból származó információt" szeretnék kérni a problémámra.

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2013. November 03. - 20:59:27 »
Kedves Pyrooo:  "a CC-hez közelebbi forrásból származó információt" szeretnék kérni a problémámra.

Milyen probléma? Írtál már nekik?

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2013. November 04. - 11:21:13 »
Milyen probléma? Írtál már nekik?

Oks, már értelek... kösz a segítséget!

Nem elérhető padan

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #36 Dátum: 2013. November 05. - 07:31:36 »
Sziasztok!

Ehhez a készülékhez ad tokot és kijelzővédőt a CC?
A többi, "nagyokhoz" adott, remélem ehhez is jár valami...

Köszi
Üdv
padan

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2013. November 05. - 11:04:42 »
Sziasztok!

A többi, "nagyokhoz" adott, remélem ehhez is jár valami...

Köszi
Üdv
padan

Nem jár se tok, se kijelzővédő, se pót aksi....azaz én nem kaptam hozzá.

Nem elérhető csdavid94

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2013. November 05. - 15:16:20 »
edigitalon azt írják jár hozzá tok.
Doboz tartalma
akkumulátor, felhasználói útmutató, fülhallgató, hálózati töltő, tok, USB kábel

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2013. November 05. - 15:40:44 »
Doboz tartalma
akkumulátor, felhasználói útmutató, fülhallgató, hálózati töltő, tok, USB kábel

Én is ottan vettem :(

Nem elérhető csdavid94

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2013. November 05. - 16:16:55 »
akkor nem tudom, én csak azt írtam ami oda le van írva.
Egyébként jó telefon? én is ilyet tervezek beszerezni.
írtam is ide egy hsz-t, de senki nem reagált rá.

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2013. November 06. - 17:25:11 »
Szerintem jó telefon, van 2 sim, nagy a kijelző, gyors és az aksi is ok.

Eddig annyi negatívumot tapasztaltam, hogy ha sok alkalmazást használsz ,
akkor az alkalmazások számár rendelkezésre álló szabad memória kevés ( <100Mb az 512Mb RAM miatt). 
De ez a napi használatot nem zavarja, illetve ezt  már a vásárláskor is tudtam és nekem így is jó mert nem játszom.

A frissítés lehet még kérdéses, azaz hogy lesz-e Android 4.1, 4.2 és mikor? Nekem 4.0-val is ok.

Nem elérhető csdavid94

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2013. November 06. - 21:06:40 »
köszi. Játék az nekem sem kell. Még egy kérdés, GPS működik bent rendesen, mert azt is használom a telefonban párszor, és nem árt ha nem egy nap alatt talál jelet. A 3 betűs navigációval használnám, hátha van tapasztalatod.

Nem elérhető dzsiferi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2013. November 07. - 13:20:07 »
Nem kell elhinni mindent amit a Edigital ír. Azt is írták, hogy HDMI kábel jár hozzá, s mégsem volt a dobozban.

Nekem pár hete van meg, az elődje egy Motorola Defy volt, az 800 MHz-es processzorral ugyanekkora RAM-mal.

Szerintem is elég gyors. A memória kicsi, de én használok task killert így átlagos használatra elég.

A GPS nálam eddig megfelelő volt. De pont ma fordult elő első alkalommal, hogy vagy 15 percig (már elértem a célhoz szinte) nem talált jelet. De ez még nem biztos hogy a telefon hibája, más GPS-em is csinált néha ilyet.

Ami nekem nem szimpi, hogy 1,2 GHz-es processzor teljesítménnyel van kiírva, de igazából csak 1 GHz-et mutat a szoftver. Gondolom valamilyen módon fel lehet húzni 1,2-re. Anno a Defy-t is felhúztam 800-ról 1000 MHz-re. De vélgülis ez a kétmagos 1 GHz-en tényleg elég gyors arra amire átlagban kell.

Rootolást úgy oldottam meg, hogy a processzor típusára kerestem a neten rootolási útmutatót. Találtam is többet és az egyik legegyszerűbbnek tűnővel gond nélkül sikerült.

Szóval összességében ezért az árért egész jó kis telefon.

Kijelző védő fólia nekem már rá volt ragasztva. Tok, pót akku nincs hozzá.
Akku üzemidő megfelelő az én átlagos használatom mellett (telefonálok, néha megnézek e-maileket és egy-két web oldalt, plusz itthon folyamatosan a WIFI-n van mert kvázi szerverként használom) két napig is bírja. Mondjuk ha nem kell a WIFI akkor kikapcsolom, ugyanígy a bluetooth is csak az autóban van bekapcsolva, de akkor meg töltöm is közben.

Nem elérhető zerg

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2013. November 07. - 13:40:26 »
köszi. Játék az nekem sem kell. Még egy kérdés, GPS működik bent rendesen, mert azt is használom a telefonban párszor, és nem árt ha nem egy nap alatt talál jelet. A 3 betűs navigációval használnám, hátha van tapasztalatod.

A GPS is ok,  a 3 betűsön kb.10 mp és 30 mp között szokott jelet találni.

Nem elérhető csdavid94

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2013. November 07. - 14:27:56 »
Köszönöm mindkettőtöknek a tapasztalatot, így 99,9% hogy ilyen telefont veszek, már csak azt nem tudom hogy mikor, de valószínű idén még összejön. Addig is Nokia 3410, 1 hét, 1 töltés :D

Nem elérhető dzsiferi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2013. November 08. - 09:16:08 »
Azért némi kritikát is had fogalmazzak meg:

- a készülékhez adott fülhallgató silány. Egyrészt rövid a zsinórja, így autós használat az ablakra tapasztott tartónál kizárt, másrészt nekem elég gyakran recsegett a hang benne,
- a töltő kábel szigetelése a mikro USB csatlakozó tövénél elég hamar elszakadt, (vagy kicsúszott a csatlakozóból) pedig semmi extrém hatásnak nem volt kitéve,
- fájlok hálózaton való megosztására a Samba Filesharing-et használom az előző telefonom óta. Azon hibátlanul működik, ennél gyakran megszakad a kapcsolat, és csak a telefon felélesztése után éled fel ismét. Pedig a beállítások ugyanazok mint a másik készüléknél.

maiden

• Vendég
« Válasz #47 Dátum: 2013. November 08. - 09:25:57 »

Nem kell elhinni mindent amit a Edigital ír. Azt is írták, hogy HDMI kábel jár hozzá, s mégsem volt a dobozban.

A 4300-hoz ezek a tartozékok vannak, amit CONCORDE honlapra is kiírtak:

http://www.concordemobiles.com/concorde_smartphone_4300.html#tartozekok

vagyis

szinkronkábel, hálózati töltőfej,  headset
EGY darab akku
ÉS IGEN tartozék a hdmi kábel!

lefotóztam a doboz "tartalmat":

Az, hogy mit ír az edigital az az ő dolguk, de a hdmi kábel igenis tartozék!
A nagytestvérekhez képest (5000 és 5700) a 4300-hoz viszont nem jár tok, védőfólia

Nem elérhető Ambi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2013. November 08. - 12:27:17 »
Két hete vásároltam én is egy ilyen készüléket. Nekem se adtak hozzá HDMI kábelt, bár a doboz hátulján írja, de nem volt hozzá.
Visszavittem rákérdeztem még egy másik dobozt is kibontottak abban sem volt.
Írtam egy emailt a CC-nek, ezt a válasz kaptam:

"Szilikon tok minden egyes 4300-as dobozban kell lennie.
A TV kábel méreténél fogva nincs a dobozba, de ezt is minden egyes
viszonteladónkhoz darabra pontosan leszállítottuk és adniuk kell hozzá.
Ha ez a két kiegészítő nincs meg önnek úgy azt az eladó szervnél reklamálja
meg! "

Akkor most mi az igazság???

Nem elérhető dzsiferi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2013. November 08. - 12:49:29 »
Ez jópofa.

Nekem sem szilikon tok sem HDMI kábel nem volt hozzá az e-digitalnál.
Először akartam is a HDMI miatt reklamálni, aztán mivel az oldalukon két eltérő leírás volt (az egyik szerint van hozzá a másik szerint nincs) így hagytam a fenébe.
De most már írok nekik.

Egyébként az Edigitalos srác kihozott egy készüléket, kértem keressünk hozzá megfelelő tokot. Közben kicsit karcosnak tűnt a kijelző fólia, és a dobozt is bontva hozta ki ezért kértem hozzon egy másik készüléket. Nos az a doboz is bontott volt, vagyis vonalkódos matrica csak a doboz egyik felén volt. Azon meg rosszul volt felrakva a fólia, az egyik sarkon kezdett felválni.
A dobozon egyébként nem látszik, hogy lett volna a másik oldalon valami záró matrica valaha is.

Nem elérhető csdavid94

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2013. November 08. - 15:25:20 »
Azért némi kritikát is had fogalmazzak meg:

- a készülékhez adott fülhallgató silány. Egyrészt rövid a zsinórja, így autós használat az ablakra tapasztott tartónál kizárt, másrészt nekem elég gyakran recsegett a hang benne,
- a töltő kábel szigetelése a mikro USB csatlakozó tövénél elég hamar elszakadt, (vagy kicsúszott a csatlakozóból) pedig semmi extrém hatásnak nem volt kitéve,
- fájlok hálózaton való megosztására a Samba Filesharing-et használom az előző telefonom óta. Azon hibátlanul működik, ennél gyakran megszakad a kapcsolat, és csak a telefon felélesztése után éled fel ismét. Pedig a beállítások ugyanazok mint a másik készüléknél.

ezek számomra nem "hibák" úgymond.
Fülhallgatót sosem használtam olyat amit valamihez adtak. Vettem egy jobbat, és nem kell nagy pénzre gondolni, 2000 forintért, zene terén tökéletes, igaz telefonálni nem tudok vele, de nem is szerettem úgy telefonálni, mert nem hallom a saját hangom, aztán csak nyomom felfele a hangerőt magamba, és a végén már szinte kiabálok.
USB kábelt a Tab One-om hoz is kaptam, nem bírta sokáig, 800 forintért vettem 1,5 méteres, aranyozott végűt, a vastagabb fajtából, nem vékony, megtörni is alig tudom. Szóval ez legyen a legnagybb probléma.
A fáljmegosztást eddig sem használtam hálózaton, valószínűleg ezután sem fogom.
Ha mindössze ennyi a kritika, akkor szerintem olyan rossz nem lehet:)

Nem elérhető zoard

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2013. November 19. - 09:18:05 »
A megjelenés elött a tesztelők közt is vita volt, hogy a 4.1.1 vagy 4.0.4-el kerüljön ki.
A 4.1.1 csinált váratlan rendszerfagyásokat emiatt a 4.0.4.-re került a voks.
Ha ezt a fejlesztők kijavítják akkor biztos, hogy ki fogják adni.

A "fejlesztők" azt jelenti hogy CC-nél vagy távolkeleten?

Nem elérhető vvetko

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2013. December 11. - 11:39:35 »
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudja-e a készülék azt, hogy az egyik sim-ről megy az internet és közben a másik sim-mel telefonálok?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2013. December 11. - 14:42:07 »
A "fejlesztők" azt jelenti hogy CC-nél vagy távolkeleten?

Párizsból nézve Budapest is "távol kelet"  ;)

A fejlesztés (firmware): ConCorde Elektronik Kft , Budapest    ( gyártás: Shenzhen, Kína)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2013. December 11. - 14:42:52 »
Nekem olyan kérdésem lenne, hogy tudja-e a készülék azt, hogy az egyik sim-ről megy az internet és közben a másik sim-mel telefonálok?
Igen tudja, de hanghívásnál ekkor a mobilnetet függőbe teszi ( ha vége a hívásnak a mobilnet folytatódik magától)

Nem elérhető vvetko

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2013. December 11. - 15:37:06 »
Igen tudja, de hanghívásnál ekkor a mobilnetet függőbe teszi ( ha vége a hívásnak a mobilnet folytatódik magától)
köszönöm a választ! Tehát ha internetezek, akkor a másik sim-re tudok hívást fogadni, ugye?

Nem elérhető eltibi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2013. December 24. - 22:16:43 »
Sziasztok!
Alighanem én bénázok valamit, de teljesen megőrjít a gyerek karácsonyi ajándéknak néhány napja újonnan vett készüléke. Egyszerűen nem találom a készülékben a hívásbeállítások menüpontot (hiányzik :( ) így hívószámkijelzés + egyéb kapcsolódó beállítások sem módosíthatóak.(sim,wifi,bluetooth,adathasználat,audio stb. minden megvan csak a hívásbeállítások nincs) Ha valakinek van javaslata, ötlete, hogy hol kereshető, hatalmas köszönet előre is érte!

Nem elérhető eltibi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2013. December 25. - 15:10:06 »
Sziasztok!
Alighanem én bénázok valamit, de teljesen megőrjít a gyerek karácsonyi ajándéknak néhány napja újonnan vett készüléke. Egyszerűen nem találom a készülékben a hívásbeállítások menüpontot (hiányzik :( ) így hívószámkijelzés + egyéb kapcsolódó beállítások sem módosíthatóak.(sim,wifi,bluetooth,adathasználat,audio stb. minden megvan csak a hívásbeállítások nincs) Ha valakinek van javaslata, ötlete, hogy hol kereshető, hatalmas köszönet előre is érte!

Megtaláltam  :) !

Nem elérhető maszi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Tisztelt fórumozók!

Pár napja vettem az Edigitalnál egy 4300-ast, amit másnap ki is cseréltek hardver-hiba miatt (telefon kezdett melegedni, kijelző önálló életet élt). A leírásban (itt az oldalon, a gyári dobozán és mindenütt máshol) az szerepel, hogy dual 1.2-es proci van benne. De a hardver infó  (pl : Antutu és más) szerint csak 2*1-es. Akkor én most át lettem verve?

Üdv!

Nem elérhető frici

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Tisztelt fórumozók!

Egy hete vettem egy ilyen telefont eddig nagyon meg vagyok vele elégedve,egy kérdésem lenne hogy a kezdő képernyőről el lehet e tüntetni a Google kereső sávot a lapozható oldalakat lehet e törölni vagy hozzá adni pluszba.
Előre is köszönöm a válaszokat.
Üdv.