Szerző Téma: Kérdések és válaszok a Q10 tabletről  (Megtekintve 100892 alkalommal)

maiden

• Vendég
Kérdések és válaszok a Q10 tabletről
« Dátum: 2013. Október 22. - 13:24:16 »
A ConCorde honlapján felfedte új készülékét a T10 testvérét a négymagos Q10-et
http://www.concordetablet.com/concorde_tab_q10.html#specifikacio

Pár kép róla

« Utoljára szerkesztve: 2013. December 12. - 14:43:56 írta rstwingo »

Nem elérhető Pyrooo

• Hős tag
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések és válaszok a Q10 tabletről
« Válasz #1 Dátum: 2013. Október 22. - 14:01:51 »
A ConCorde honlapján felfedte új készülékét a T10 testvérét a négymagos Q10-et
http://www.concordetablet.com/concorde_tab_q10.html#specifikacio

Jééé  ;q
Pedig a T10-is erős volt :), kíváncsi vagyok, jónak tűnik  ;ú

Nem elérhető zvaranka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2013. November 20. - 07:40:50 »
Az lenne a kérdésem, hogy a Q10-es 1.2 GHz-s processzorral megy, a korábbi T10-es viszont 1.6 GHz-vel. Ez nekem úgy tűnik, mintha a Q10-es gyengébb lenne. Vagy tévedek? Köszönöm a választ előre is.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2013. November 20. - 07:51:10 »
Az lenne a kérdésem, hogy a Q10-es 1.2 GHz-s processzorral megy, a korábbi T10-es viszont 1.6 GHz-vel. Ez nekem úgy tűnik, mintha a Q10-es gyengébb lenne. Vagy tévedek? Köszönöm a választ előre is.

2x1.6 vagy a 4x1.2 >> szerinted  ;b ;h
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető zvaranka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2013. November 20. - 08:11:38 »
Ezek szerint a q10-es másfélszeres teljesítményűnek lehet venni, ha jól értelmezem. Próbáltam a kettőt összehasonlítani. Gondolkodom a q10-es vagy a később kijövő slim (4 x 1.6 GHz) megvásárlásáról. Átnéztem a T10-es fórumokat, de a többit is infókat beszerezni. De még nem döntöttem. Lehet, hogy a döntést még halasztom. Köszönöm a választ.

Nem elérhető zoleyka

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 12. - 13:35:51 »
Ilyet akarok venni az asszonynak,de nem túl biztató,hogy semmi visszajelzés nincs róla...Senkinek nincs ilyen gépe?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 12. - 14:10:31 »
Ilyet akarok venni az asszonynak,de nem túl biztató,hogy semmi visszajelzés nincs róla...Senkinek nincs ilyen gépe?

Szerintem meg pont az a jó, hogy nincs visszajelzés, mert akkor ezek szerint jó készülék és nincs vele semmi baj
Pont ma forgattam a kezemben, nem rossz gép
Gyors, teszi a dolgát, nem gondolkodik
Természetesen vannak dolgok ami nekem picit érthetetlen, ilyen a töltés, az oké hogy a tabot nem mikro usb-n keresztül töltjük, de akkor miért nem lehet ugyan azzal a töltővel a billentyűzetet is tölteni, miért kell annak meg mikro usb-s töltő  ;s ;h
A másik meg ha már a billentyűzet speciel csak ezzel a tabbal van, akkor miért nem lehetett esetleg egy töltő érintkezőt rá tenni és akkor egy töltővel lehetett volna tölteni mindkettőt
Nekem igazán ennyi kifogásolható dolog volt a tabbal
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 13. - 22:43:37 »
Ma kaptam kezbe a Q10-et.Ekezetet kilehet csikarni a billentyuzetbol?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 14. - 08:00:42 »
Ma kaptam kezbe a Q10-et.Ekezetet kilehet csikarni a billentyuzetbol?

Ha beállítottad magyarra a nyelvezetét, akkor pont úgy viselkednek a gombok, mint egy magyar kiosztású PC-s billentyűzeten
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 14. - 10:43:48 »
Üdv nektek!

Tegnap érkezett meg a CC Q10 tabom. Régóta dolgozok Androidos tesztelőként (Sony, HTC, Huawei) +egy GSM bolton keresztül más márkákhoz is hozzá jutok. Érdeklődéssel vártam a Q10-et, amit az anyagminősége, billentyűzete és ár/érték aránya miatt választottam ki magamnak.
Elsőre elég kettősek az érzéseim a kütyüvel kapcsolatban, mind szoftveres, mind pedig hardveres téren.

Na akkor kezdem :)
ráadásul szemét módon a rosszal fogom kezdeni, hogy a végére maradjon a jó :D

Javításra szoruló, zavaró gondok:
1. Az első, és egyben legzavaróbb hiba a kijelző rossz érzékelése. Azért írom hogy rossz, nem pedig azt, hogy túl érzékeny, vagy érzéketlen, mert hol ilyen hol olyan. Pl. szinte lehetetlen lapozni a menükben, a programokban és a launcherben a megszokott módon, nem csak a gyáriban, mindben, és a programok 99%-ban is. Mert lapozás helyett belépked az alkalmazásba amin áthúzom az ujjam. Nagyon speciálisan lehet csak lapozni (erősen odanyomva az ujjat kijelző széltől szélig húzva) de néha még így sem oké a dolog. Viszont pl a Google PLAY áruházban az alkalmazások telepítése/eltávolítása gombot annak csak egy pici pontján hajlandó érzékelni, így sokszor 7-8x kell rátapicskolni mire hajlandó érzékelni, az appdraverbe beléptető érintős gombocska is hasonlóan viselkedik/érzéketlen. Az értesítési sáv lehúzása pedig sokszor nem könnyű, elkezdem lehúzni majd visszaugrik, miközben fel se emeltem róla az ujjam, van hogy csak 3-4 próbálkozás után sikerül. Mind a jobb mind a bal oldalinál.
2. A második, és szintén elég zavaró hiba, hogy kritikán aluli módon halk a cucc, filmezés egyenesen lehetetlen vele, még olyan lejátszókkal is, amikben 200%-ra lehet húzni a hangerőt. Szó szerint lehetetlen, csak suttogást hallani. Zenéket talán még éppen hallani, de azokat is nagyon halkan. Halkabb, mint annak idején az Xperia X10-em, azt sem imádtam emiatt elárulom. Ráadásul 2 hangszóró van, és úgy halkabb a már eleve kritikán aluli hangerejű X10-nél. Mindemellett a dinamika is nulla, erőtlen vékony hangú egércincogás.
3. Ki-be kapcsolás után eléggé vacakol, körülményes a billentyűzet használata. Ugyanis ha ki-be kapcsoljuk, akkor nem fog működni utána a billel, törölni kell a párosítást és újra párosítani. Ami ráadásul nem is megy neki mindig elsőre, elég körülményes. Van 2 másik MTK-s tab nálam, azokat csak bedokkolom és csatlakoznak is ha párosítva vannak. Egyikkel sincs olyan gond mint a Q10-el. És azok kikapcsolás után is rögtön felismerik, mennek vele.
4. Ez a hiba nem jelentkezett rögtön, de ez is nagyon zavaró. Ez pedig a következő, egyik pillanatról a másikra, mindenféle új program telepítése nélkül elkezdte folyamatosan bedobálni, hogy "a naptár tárolás alkalmazás sajnos leállt" és ezt nem is hagyta abba, újraindítás után sem, így törölnöm kellett az apk-t. Viszont így nincs naptár és naptár szinkronizáció, ami elég nagy gond. Nem tudom esetleg ezt az appot amiről szó van "calendar provider.apk" vissza lehet e tenni valahonnan. A Sonys, HTC-s, Nexusos ugyanilyen app  nem működik hiába teszem a systembe és adom meg a jogokat.

Az eddig sorolt dolgok szerintem mind javíthatók szoftveresen. Tehát bár zavaróak, de akár múló problémák is lehetnek.
A következőkben már nem zavaró hibákról írok, csak olyan dolgokról amikkel:

nem voltam maximálisan elégedett:
Ilyen a rendszer sebesség és a teljesítmény. Mind a rendszerben, mind játékok közben előfordulnak akadások, több másodperces megtorpanások. Meg kell hagyni a hardver sem éppen bika, a szintetikus tesztek alapján sem, AnTuTu-ban, és Quadrantban pl annyi pontot ér el, mint egy lassan 2éves Xperia S, amiben lassan egy 3éves Qualcomm 2magos SOC van. Nem vártam természetesen Tegra teljesítményt, de azt hittem az MTK szintjét hozza majd, hát sajnos nem. Nagyon messze elmarad egy 4magos MTK-tól. Ez érződik a rendszer sebességén, az alkalmazások telepítésén, futtatásán is, a szintetikus tesztekben pedig több ezer pontokkal marad el az MTK 4magosától. Természetesen ez a két dolog összefügg amiről írtam rendszer sebesség/SOC. De valamennyit biztosan lehet csiszolni még rajta.

Ami még érdekes volt számomra, és előttem is írták, hogy miért AC töltő van hozzá? Aminek ráadásul a töltési teljesítménye is gyenge így nem tudja olyan gyorsan tölteni a tabot, mint ahogy használod. Azaz mint amilyen ütemben merül. A full feltöltés pedig több mint 5órát vesz igénybe még kikapcsolt állapotban is.
Szerencsére viszont a kis ajtó alatt van Micro USB nyílás is. Így a saját 1,8A-s Sony töltőmmel áthidaltam a problémát. Valami hasonlót kellett volna adni gyárilag is. Mert ugye eleve minek rá az AC ha ott a Micro USB az ajtaja alatt. Csak egy fölösleges csatlakozó semmi több.

Osztom továbbá az előttem szóló véleményét is. Ha a bill, kifejezetten ehhez a tabhoz készült, akkor meg lehetett volna csinálni Micro USB-n dokkolósra is, így nem kell csak 1töltés, ráadásul alkalom adtán a tab is tovább bírná, hiszen 2akksit tudna használni. Más gyártók pl (ASUS) ezt így is csinálják.

update:
utólag átgondolva ezt az AC-töltő dolgot, mégsem rossz lehetőség, hiszen ha a Micro USB-t lefoglalja éppen egy USB LAN vagy egy 3G stick, vagy OTG, akkor lehet tölteni az AC-n. De a töltő teljesítményére ez nem mentség. Nameg ezt meg lehetett volna oldani pl 2db Micro USB-vel is. Van erre is nem egy példa.

Nade végeztem a kekeckedéssel, jöjjenek a pozitív dolgok:

-rendszer tisztasága, kicsi RAM igénye (1GB-ból 800mb szabad gyárilag, de belekva is 400mb szabad RAM)
-kijelző fényereje, színei
-anyagminőség (fém, recsegés, ropogás, illesztési gondok nincsenek)
-nagyon jó üzemidő (5-6óra kijelző használat)
-minőségi, kényelmes, pontos fizikai bill
-be lehet állítani Magyar kiosztást (igaz ilyenkor a Z és Y felcserélődik) az ékezetes betűk pedig a szokásos helyre kerülnek.
(9-es után ö,ü,ó,ű;  p után: ő,ú;  l után: é,á
meg ezeken kívül még sok minden más helyre kerül. Érdemes felmatricázni a billt. Í betűt pl i+alt kombóval írhatunk. Mert ennek nem jutott gomb, ahova rákerülhetett volna. a nulla pedig bekerül az 1-es elé. A lényeg, hogy mindent lehet írni amit csak akarunk. Ezt a terjedelmes posztot is a Q10-ről írtam.
-melegedés szó szerint nulla, hosszan tartó nagy terhelés alatt sem melegszik, sőt, még csak nem is langyosodik
-gyári root és recovery, menüből is lehet recoverys mentést csinálni
-USB LAN és USB 3G Stick kezelésére szolgáló menüpontok (ilyet soha sem láttam egy gyártó egyetlen termékénél sem, le a kalappal)
-PC től is vesz át netet gyári adatkábellel, ilyen van a HTC-nél is de csak náluk a CC-n kívül ráadásul a kábelen érkező netet is megosztja, ahogy a HTC-k (egyszóval a vezetékes és vezeték nélküli internetre nem lehet panasz, sőt, remek munka, olyat mutat amit senki)
-erős, stabil Wifi
-bika GPU, a CPU teljesítményével ellentétben 3D-ben egyenesen tündököl a masina. Kiemelkedő teljesítménnyel. Adreno 320-al egyenértékű.

Rövid Összegzés:
Nem hibátlan cucc, de melyik hibátlan? Még a 200ezres gépek sem.
Ráadásul a hibák jó része javítható. Kivéve talán a halkság. Nem egy szélvész, ezt is meg kell hagyni, bekapcsolás után 4-5perc kell neki mire olyan téren magához tér, hogy használatba lehessen venni, de ehhez lehet alkalmazkodni. Továbbá azt is érdemes, sőt kötelező figyelembe venni, hogy billentyűzetes 10"-os tabletet, fém házban IPS kijelzővel sehol nem kapsz ennyiért. Egy ilyen bluetooth bill pedig 8-10ezer forint.
Az árát biztosan megéri, hogy nekem elég lesz e a teljesítménye ahhoz, amikhez nekem kell, majd kiderül a következő hetekben. Jelentkezem majd egy nagyobb lélegzetű teszttel is a cuccról.

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 14. - 21:26:14 »

Továbbá pár kihagyott és/vagy újabb hiba.

1. Főleg a bal alsó, de a többi kijelző háttérvilágítására szolgáló led is borzasztó mód bevilágít a kijelzőbe, egy nagy fény foltot okozva fekete színnél. Elég.... hogy is mondjam, viccesen néz ki. Ilyennel még nem találkoztam eddig.
2. Fülhallgatón semmit se lehet kezdeni a géppel, zene helyett egy össze vissza kavarodó háttérzaj hallatszik, amiben a szöveg csak borzasztó halkan hallatszik suttogva, a zenei kíséret mindent elnyom. Valami nagyon el van hangolva ezen a téren. Is.

----  600-s képtől nagyobbat ne tegyél már be  ----
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 15. - 08:25:49 írta rstwingo »

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 14. - 22:35:14 »
Hát ez sikerült.Köszönöm a segitséget billentyűzettel kapcsolatban.Bár még ezt szoknom kell hogy nem látom a betűket irva,de legalább gyakorolhatom a nem odanézős gépelést. :)

.Na most meg nem tudok kérdőjelet ;j
Nem lenne rossz egy billentyűzet használati utasitás az ilyen bénáknak mint én ;d

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2013. December 15. - 01:13:49 »
Kérdőjel= "vessző"+shift

Közben a változatosság kedvéért újabb hiba:
A proci 1Ghz-n van maximalizálva, egészen pontosan 1008Mhz-n. Kivétel nélkül minden CPU program és benchmark ezt jelzi.
Tehát vagy el van írva az oldalon, vagy a kernelben lett rosszul belőve.

Ennyi hibát amennyit én összegyűjtöttem... ha javítjátok őket a legjobb tablet lesz :D

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 15. - 20:17:29 »
Hello.
Kedves Concorde!
Billenytyüzetre matricát lehet nálatok venni?
A másik kérdésem hogy a letöltések közé a terméknél nem lehetne betenni egy leirást a billentyüzetről?
Nekem még a bekapcsolás is macerás mert fogalmam sincs mi a helyes sorrend.
Nyomkodom felváltva a bekapcs gombot meg a connect gombot,közben irogatom a 0000-át vagyy az 1234-et.
Szóval nem igazán akar összejönni a kapcsolat mindig.
Mi a helyes sorrend egy kikapcsolt állapotból?
Hát valahogy nem tünik valami egyszerünek,vagy csak én bénázom?
Na mindegy szerintem egy leirás nem lenne rossz,hátha nem csak nekem ilyen akadós a dolog.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 16. - 09:27:46 »
Hello.
Kedves Concorde!
Billenytyüzetre matricát lehet nálatok venni?
A másik kérdésem hogy a letöltések közé a terméknél nem lehetne betenni egy leirást a billentyüzetről?
Nekem még a bekapcsolás is macerás mert fogalmam sincs mi a helyes sorrend.
Nyomkodom felváltva a bekapcs gombot meg a connect gombot,közben irogatom a 0000-át vagyy az 1234-et.
Szóval nem igazán akar összejönni a kapcsolat mindig.
Mi a helyes sorrend egy kikapcsolt állapotból?
Hát valahogy nem tünik valami egyszerünek,vagy csak én bénázom?
Na mindegy szerintem egy leirás nem lenne rossz,hátha nem csak nekem ilyen akadós a dolog.

Billentyűmatricát nem árulunk, ezeket jellemzően számítástechnikai boltok szinte aprópénzért árulnak.

Nem 0000 vagy 1234-et kell nyomni, hanem minden eszköznek egyedi párosító kódja van!
A párosítást egy külön papírka írja le,(dobozban benne a T'0 és Q10 esetében is) de bemásolom tartalmát:

Kapcsolja be tabján a Bluetooth funkciót.
( húzza el a BT bekapcsoló gombot BE állásba)

A Bluetooth állapotsorban kattintson az "Eszközök keresése" szövegre

A Bluetooth billentyűzet legyen bekapcsolva, illetve nyomjon rá a Connect feliratú gomjára,
ekkor a BT billentyűzet status feliratú ledje kéken villog

A Párosított eszközök felirat alatt a tablet a felderített eszközök listáját megjeleníti

Itt válassza a ki ( kattintson rá a tableten) "00:00:00:12:12:25"         számokból álló bluetooth billenytűzetet

A párosításhoz a tabon egy figyelmeztető ablak jelenik meg amelyben látható a párosításhoz szükséges ellenörző szám is.

A BT billentyűzeten üsse be ezt a négy(hat) számot majd nyomja le az Enter gombot.

Sikeres párosítás után megjelenik a tabon, hogy " GoClever" billentyűzet csatlakoztatva"

Ezután használhatja a BT billentyűzetet.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2013. December 16. - 09:33:24 »

Közben a változatosság kedvéért újabb hiba:
A proci 1Ghz-n van maximalizálva, egészen pontosan 1008Mhz-n. Kivétel nélkül minden CPU program és benchmark ezt jelzi.
Tehát vagy el van írva az oldalon, vagy a kernelben lett rosszul belőve.

HÁT NEM!!!

A Q10-es tabletünkben  az AllWinner A31S processzora van.
A lapkagyártó leírása szerint ez "elméleti"  maximálisan 1,2GHz órajelű.

Az androidos készülékeknél statikus és dinamikus órajelről és annak állításáról beszélünk. Mi készülékeinknél a dinamikus órajel állítást alkalmazzuk, amely a felhasználási igény és erőforrás igénynek megfelelően változik.
A kernelben  a processzornak a freq range 120- 1200MHz  közé van beállítva.
A lépésközök 8 lépésben lépésben történnek.
Ha nem kell, akkor nem járatjuk túl épp az akku minél hosszabb üzemideje érdekében:
A gyártó által megadott elméleti maximális érték ezen fentiek alapján az optimális működés miatt készülékeinkben 1.00 GHz-re van állítva.

Rögtön jön egy másik kérdés az órajel kapcsán a készülék általános sebessége.

Ez egy rendkívül tág tartomány, amely a telepített programok fajtájától, a felhasználói beállításoktól nagymértékben függ.  Valamint nagy mértékben függ a Force GPU rendering értékétől.

(http://androidwiki.hu/doku.php?id=force_gpu_rendering)

Mivel a készülék gyártói alapesetben nem rootolt a processzor elméleti maximális értéket a dinamikus órajelállítás miatt nem is olvassák helyesen ezek a "tesztprogik" ;)
Olvassa viszont azt az általunk optimálisnak vélt értéket amihez a készüléket "optimalizáltuk".

Overclock tevékenységet nem tilthatunk, de ha visszaellenőrizhető módon a készülék emiatt hibásodik meg ( gondolok itt egy statikus 1,2 GHz órajelátállításra) akkor az garanciavesztő tényező!

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2013. December 16. - 15:33:42 »
Rendben :)
tehát ez nem hiba :) megnyugtató :)
viszont a többi amit írtam az többnyire az, de egyébként nagyon jó kis tab, főleg ennyiért.

A halkságról mi a véleményetek?
Ennyi a maximum vagy majd tudtok rajta húzni későbbi frissítésben?
Számomra ez a legzavaróbb hibája. A többihez lehet alkalmazkodni. Persze ehhez is, egy hangszóró vásárlásával, csak ugye nem mindig megoldható hogy a hangszórókat is magammal vigyem.

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2013. December 17. - 08:31:02 »
Billentyűmatricát nem árulunk, ezeket jellemzően számítástechnikai boltok szinte aprópénzért árulnak.

Nem 0000 vagy 1234-et kell nyomni, hanem minden eszköznek egyedi párosító kódja van!
A párosítást egy külön papírka írja le,(dobozban benne a T'0 és Q10 esetében is) de bemásolom tartalmát:

Kapcsolja be tabján a Bluetooth funkciót.
( húzza el a BT bekapcsoló gombot BE állásba)

A Bluetooth állapotsorban kattintson az "Eszközök keresése" szövegre

A Bluetooth billentyűzet legyen bekapcsolva, illetve nyomjon rá a Connect feliratú gomjára,
ekkor a BT billentyűzet status feliratú ledje kéken villog

A Párosított eszközök felirat alatt a tablet a felderített eszközök listáját megjeleníti

Itt válassza a ki ( kattintson rá a tableten) "00:00:00:12:12:25"         számokból álló bluetooth billenytűzetet

A párosításhoz a tabon egy figyelmeztető ablak jelenik meg amelyben látható a párosításhoz szükséges ellenörző szám is.

A BT billentyűzeten üsse be ezt a négy(hat) számot majd nyomja le az Enter gombot.

Sikeres párosítás után megjelenik a tabon, hogy " GoClever" billentyűzet csatlakoztatva"

Ezután használhatja a BT billentyűzetet.

Köszönöm a választ.Elővettem a dobozát,de nekem a garancia papir és a kezelési füzeten kivül nincs más papir.De végülis ez lényegtelen hisz itt megkaptam a leirást.Köszönöm.
Viszont továbbra sem lett egyszerübb a csatlakozás.
Bekapcsolom a billentyüzetet meg a tabon a bluetoothot,kiirja hogy csatlakozva,a tabon nem jelenik meg a billnetyüzet ha szövegdobozt nyitok,tehát látszólag oké a dolog,viszont hiába nyomok bármit a billentyüzeten,nem reagál.
Ilyenkor törölnöm kell a párositást,majd újra párositás után jó.Ez nem kicsit macerás.Vagy valamit nagyon rosszul csinálok.
A telefonom ha csatlakoztatni akarom,egyből simán megy.
Biztos én vagyok béna.
Nem értem hogy ha már egyszer párositottam,miért kell legközelebb megint ha használni akarom.

Ja és nekem nem a GoClever zöveg van ha csatlakoztatva van hanem ez:
Bluetooth Keyboard
  csatlakozva

Gondolom ez végülis nem lényeg,bár ez hozzátartozik a pontos leiráshoz.

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2013. December 18. - 03:53:32 »
Csatlakozom.
Nem kötekedés képpen, de ez a külön papír nekem sem volt benne a dobozban. Úgy kellett kitalálni a dolgok menetét.
Valamint nekem is csak "Bloetooth Keyboard" felirat van csatlakozás után is. Bár ez aztán tényleg nem oszt nem szoroz. A neve nem befolyásolja a működését.
Így pár nap után is elégedett vagyok a cuccal.
Ha a hangerő és a kijelző érzékelése idővel javítva lesz akkor tökéletes lesz. Esetleg még a multitaskingon van mit csiszolni.

Nem elérhető aprilis1

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2013. December 19. - 15:29:50 »
Heló! Páromnak vettem karácsonyra egy ilyen tabot; úgyhogy úgy kérdezek,h még ki se lett bontva ;D
Fentebb olvastam,h lehet tölteni telefon töltőről micro usbn is, ez egészséges? a billentyűzetet meg pl a laptopról lehet tölteni? vagy akár azt is telefontöltőről is az átalakítóval?
Előre is köszönöm!!! Ja és kellemes Ünnepeket + BUÉK !

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2013. December 20. - 08:28:22 »
Fentebb olvastam,h lehet tölteni telefon töltőről micro usbn is, ez egészséges? a billentyűzetet meg pl a laptopról lehet tölteni? vagy akár azt is telefontöltőről is az átalakítóval?

Pontosítsunk!

Az alapcsomagban megtalálható BT billentyűzet "tok"  microUSB töltőalj csatlakozóval rendelkezik.
Ez tölthető így minden microUSB DC 5V-os hálózati töltővel ( 5V/800mA)
Természetesen tölthető számítógép USB portján át, a szintén az alapcsomagban lévő USB/microUSB kábel segítségével.

Nem elérhető aprilis1

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2013. December 20. - 10:20:06 »
Köszönöm a gyors választ! Kérdésem leginkább arra a részére szerettem volna választ kapni,h a tablet is tölthető-e a micro usbn (amint azt írta "hurikan"),pl. telefon töltővel?

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2013. December 20. - 13:05:37 »
Köszönöm a gyors választ! Kérdésem leginkább arra a részére szerettem volna választ kapni,h a tablet is tölthető-e a micro usbn (amint azt írta "hurikan"),pl. telefon töltővel?

Igen tölthető, ugyanakkor ez a használati mód nem javallt.
A készülékben lévő töltésvezérlő elektronika elsősorban a saját csatlakozóján beérkező túlterhelés ellen véd.
A microUSB az nem ilyen, így egy esetleges meghibásodás a nem rendeltetésszerű használat.

(Na ezt jól leírtam, de nem véletlen hogy saját töltőcsatlakozóval rendelkezik a tab)

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2013. December 21. - 10:25:38 »
Egy kis segitség kellene.
Hol találok illesztőprogramot ehhez a tabhoz?
win8-am van.
Phoenix suite bekapcs,usb hibakeresés kipipálva,viszont amikor először rádugtam a gépre,elkezdett automatikusan illesztőprogramot telepiteni,de pár mm-es zöld csíknál megállt,szöszölt még egy darabig majd nem tudta telepiteni.
Eszközkezelőben ez van:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #24 Dátum: 2013. December 22. - 09:58:12 »
Ma egy igencsak bosszantó dolgot kellett felfedeznem.Szerettem volna hdmi kábellel csatlakoztatni a tabletet a tv-hez.
Hát ez a hülye csatlakozó kialakitásnak hála nem ment.
Ugyanis nem fér el a mini hdmi csatlakozó feje.
2 kábelem is van és egyik sem jó
Most majd keresgethetek olyan kábelt,aminek a feje esetleg laposabb,ha egyáltalán kapható ilyen.
Lesz 3 kábelem.Hurrá.
Köszönhető az idióta kialakitásnak. ;j
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 22. - 10:25:03 írta hevizms »

Nem elérhető endruu

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #25 Dátum: 2013. December 22. - 18:14:52 »
Ma egy igencsak bosszantó dolgot kellett felfedeznem.Szerettem volna hdmi kábellel csatlakoztatni a tabletet a tv-hez.
Hát ez a hülye csatlakozó kialakitásnak hála nem ment.
Ugyanis nem fér el a mini hdmi csatlakozó feje.
2 kábelem is van és egyik sem jó
Most majd keresgethetek olyan kábelt,aminek a feje esetleg laposabb,ha egyáltalán kapható ilyen.
Lesz 3 kábelem.Hurrá.
Köszönhető az idióta kialakitásnak. ;j

Speednél ugyanez van, próbálj smirglivel leszedni a csatlakozó fejéből, én is így csináltam.

Nem elérhető hevizms

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #26 Dátum: 2013. December 22. - 21:58:06 »
Kösz.Időközben mikor lehiggadtam késsel faragtam a csatlakozóból,de ez nem normális megoldás hogy a csatlakozóból kell leszedni hogy használhassuk.
Na mindegy.Ez van.
Ettől még ez a kialakitás elég gáz.

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2013. December 29. - 07:41:48 »
Sajnos a HDMI dolgot én is megerősítem.
Én nem használom, így nem csiszolgatom le. De nem megy bele egy Mini HDMI csati sem. Nekem is van egy Sony-s meg egy T-Home beltérihez kapott Hama. Egyik sem megy bele. Tehát egy újabb használhatatlan pont a tableten.

Valamint a napokban rengetegszer felidegesített a billentyűzet. Rengetegszer érzékel össze vissza, hogy a bill ilyen silány e, avagy szoftveres gond azt nem tudom, de nagyon zavaró. Van hogy nem érzi ha lenyomom, van meg hogy lenyomom és elkezdi írni befelé a betűket össze vissza százával, olyan is van hogy lenyomok egy betűt, és 5-6másodperc múlva jelenik meg a képernyőn.
Tehát valami nagyon nem jó ezen a téren. A ROM is újra lett rakva a napokban, de a ROM újrahúzás előtt, és utána is csinálja. Próbáltam más billentyűzet appal, de azokkal is ugyan ez megy.

Ráadásul csinált olyat is a napokban, hogy egyszer csak elkezdett nem csatlakozni olyan Wifi hálózatokra, amikkel előtte semmi baja nem volt, először a munkahelyit dobta el és az istennek sem csatlakozott vissza, majd rá két napra az otthonival is ugyan ezt eljátszotta. Router restart, tablet restart, wifi ki-be kapcs, router driver frissítés semmi nem segített sem otthon sem a munkahelyen. Bár 2router nyilván nem is hibásodik meg 2nap különbséggel, már csak azért sem, mert mindkét helyen van ezköz rajta kívül is és mind csatlakozott hiba nélkül csak a Q10-nem. Majd ma reggel gondolt egyet és a munkahelyivel újra szóba áll, pedig semmi változás nincs azóta, sem router, sem tablet téren. Semmilyen wifi app nincs fent ami bezavarna, avagy semmi olyan ami az előző 1-2hétben ne lett volna rajta.... minden estre nagyon érdekes egyben borzasztóan bosszantó volt.

Összességében, és ezt nem sértésből mondom...
rengeteg olyan hibája van ennek a TAB-nak ami még a Kínai gyártóknál sem fordul elő. Írtam bőven az elmúlt 2hét alatt született hozzászólásaimban róluk.
Tesztelőként dolgozok, de sajnos az az őszinte igazság hogy ennyi bajom soha egy Androidos eszközzel nem volt.... sajnos az árán és anyag minőségén kívül semmi más előnye nincsen. Talán még a jó kijelző. De az benne van ennél olcsóbb TAB-okban is.

Nem elérhető hurikan

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #28 Dátum: 2013. December 29. - 09:00:15 »
Az illesztőt magától nekem sem tudta telepíteni sem WIN8-on sem XP-n.
De ha felteszed a Phonex-et, abból tudod telepíteni a drivereket. Amikor felajánlja a WIN hogy rákeres, válaszd ki hogy te választasz a listából, majd add meg neki a PhoenixSuit/driver mappát és onnan felteszi. Nekem így sikerült XP-n és WIN8-on is.

Nem elérhető bodrovics

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #29 Dátum: 2013. December 29. - 11:08:27 »
Sziasztok!
Én is páromnak vettem ajándékba, más típusokkal szemben csak a BT billentyűzet miatt nyert, pedig azzal van a problémám is...
BT bill tényleg gáz (nekem se volt róla leírás), azt jelzi, hogy csatlakozva van, de mégse lehet írni vele. Csak az újrapárosítás segít.
(Android bug?: https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=42613)
(T10-nél azért nem volt ezzel hiba, mert ott még csak 4.1 van??)
Új sw van fent a honlapon??
K12A_ConCorde_Tab_Q10_20131104.img, nekem fent van: 4.2.2 JDQ39 20131108 (firmware version: V1.00), bár build day 20131101.
Szóval dátumok alapján nem egyértelmű, hogy melyik az újabb.
Egy changelog nem ártana...
Fórumokon azt látom, hogy mindenkinek a billentyűzettel van baja.
Ez tényleg nem lett tesztelve kereskedelmi forgalomba hozatal előtt? Egy sleep is elég, hogy már ne tudjon csatlakozni, ez elég hamar kibukott volna...
Remélem hamar jön hozzá javítás, 40 napig vissza lehet vinni a kereskedőhöz, nem akarom azt túllépni...