Szerző Téma: Gyári romok topikja  (Megtekintve 90280 alkalommal)

Nem elérhető Maz

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Gyári romok topikja
« Válasz #30 Dátum: 2013. November 22. - 15:29:06 »
kiskutya0!

Bocsánat, de nem alaposan utánanézve, inkább csak amerre elkezdenék keresgélni:
Amennyire értelmezni tudom a 20-as porton van az USB, miközben az elsőn szeretné használni. maiden leírásában és a concordemobiles.com-on az 5000-es letöltései közt a frissítés leírásában benne van, hogy ha jól emlékszem 1-16-ig kell lennie. Van leírás is, hogy tudod átállítani.

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #31 Dátum: 2013. November 22. - 16:22:14 »
Nem hiszem, hogy a CC a hibás azért mert TE bamba vagy, már bocsánat

és akkor csodálkoztok, hogy a CC nem adja ki a romot

Ebből is látszik, hogy a nagy ARC mögött a tudás az egyenlő a 0-val

Hidd el örülnénk is neki ha nem lennél CC tulajdonos, ha emlékszel már mondtam neked ha nem tetszik valami el kell adni
venni egy másikat és lehet majd annak a fórumán is sírni és nyávogni, mint itt, csak lehet ott jobban lefognak sz@rni

Köszönöm a segítséged!!

Nem elérhető schellj

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #32 Dátum: 2013. November 22. - 16:47:26 »
Köszönöm a segítséged!!

Szerintem kicsit túl lőttél a célon. Én sok segítséget kaptam ordog-töl a MIUI-val kapcsolatban. De én normál hangnemben kértem segítséget.

Nem elérhető zsolti83

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #33 Dátum: 2013. November 28. - 15:19:00 »
FRISS

Somatom fórumtársunk járt bent a CC-nél, és megkapta  ;k az augusztusi és szeptemberi ROM-okat a készülékhez, amit rajtam keresztül megosztunk veletek!
A már korábban belinkelt Mega-s "ConCorde 5700 Gyári ROM" mappában megtalálhatjátok mindkettőt!

Direkt linkek:

augusztusi ROM

szeptemberi ROM

És a legfontosabb mielőtt bárki belekezd...mentsetek!! Ehhez egy kis segítség rstwingo-tól: http://youtu.be/FUYqCnfRDBM
Dropbox regisztráció: http://db.tt/QsKexot

Nem elérhető Ruffy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #34 Dátum: 2013. November 28. - 15:23:37 »
FRISS

Somatom fórumtársunk járt bent a CC-nél, és megkapta az augusztusi és szeptemberi ROM-okat a készülékhez, amit rajtam keresztül megosztunk veletek!
A már korábban belinkelt Mega-s "ConCorde 5700 Gyári ROM" mappában megtalálhatjátok mindkettőt!

És a legfontosabb mielőtt bárki belekezd...mentsetek!! Ehhez egy kis segítség rstwingo-tól: http://youtu.be/FUYqCnfRDBM

Köszönjük!   ;k

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #35 Dátum: 2013. November 28. - 15:27:20 »
FRISS

Somatom fórumtársunk járt bent a CC-nél, és megkapta  ;k az augusztusi és szeptemberi ROM-okat a készülékhez, amit rajtam keresztül megosztunk veletek!

Direkt linkek:

augusztusi ROM

szeptemberi ROM

Szintén köszönöm mind a kettőtöknek. Sőt a CC-ak is köszönöm, hogy végre megmerte osztani.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re: Re:Gyári romok topikja
« Válasz #36 Dátum: 2013. November 28. - 16:02:22 »
Szintén köszönöm mind a kettőtöknek. Sőt a CC-ak is köszönöm, hogy végre megmerte osztani.
A tegnapi beszélgetés alapján azt kell mondanom, hogy valahol érthető, hogy nem tette, illetve hogy rajtam (valakin, bárki priváton) keresztül tette. Az más kérdés, hogy ugyanezt megtehette volna korábban. Gondolom, lehet következtetni a CC aggályaira, ha azt írom, hogy:
FIGYELEM!!! A FRISSÍTÉS HIVATALOS MÓDJA (amiért a CC felelősséget vállal) TOVÁBBRA IS AZ, HOGY SZERVÍZBE KELL VINNI A TELÓT! MINDEN EGYÉB MÓDOT A FELHASZNÁLÓ CSAK SAJÁT FELELŐSSÉGÉRE ALKALMAZHAT!

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #37 Dátum: 2013. November 28. - 17:44:48 »
Köszönöm Somatom és zsolti83 fórumtársaim fáradozását, kérdezném, hogy a MIUI romra feltehetem-e minden további beavatkozás nélkül a szeptemberi frissítést? A frissítés folyamatáról olvastam a CC 5000 frissítési leírását(ez egy pdf fájl), eljárhatok a leírás alapján? Ismételt köszönet ;k

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #38 Dátum: 2013. November 28. - 19:53:15 »
Köszönöm Somatom és zsolti83 fórumtársaim fáradozását, kérdezném, hogy a MIUI romra feltehetem-e minden további beavatkozás nélkül a szeptemberi frissítést? A frissítés folyamatáról olvastam a CC 5000 frissítési leírását(ez egy pdf fájl), eljárhatok a leírás alapján? Ismételt köszönet ;k

Az e topik 2 hsz-be ott a leírás a feltételhez
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #39 Dátum: 2013. November 28. - 21:37:45 »
Az e topik 2 hsz-be ott a leírás a feltételhez
Köszönöm, már sikerült telepítenem a szeptemberi rom frissítést, csak feleslegesen aggódtam. Sajnos az OTG továbbra sem megy, egyre gyanúsabb, hogy nem a megfelelő OTG kábelt rendeltem a CC-től, esetleg ötlet a működőképes kábelra, vagy keressem Hajdu urat?

Nem elérhető megvadulthangya

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #40 Dátum: 2013. November 29. - 00:07:57 »
Üdv újra!

Második HSZ-ben az áll bármelyik készülékhez jó... Nekem így néz ki :

MS Board: v89_gq2008s
Camera Main: ov8825_mipi_raw
Sub: gc2035_yuv
Lcm: LM057APKP02A
TouchPanel: FT5406

Ehez is jó, a pár hsz-el feljebb lévő augusztusi és szeptemberi rom...?

Mert azt álította Hajdú úr, hogy ehez készülékhez a készülékemen fentlévő 05.14-dátummal rendelkező rom a legutsó, mikor bent voltam.

Akkor most hogy is van ez?

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #41 Dátum: 2013. November 29. - 08:12:28 »
Üdv újra!

Mert azt álította Hajdú úr, hogy ehez készülékhez a készülékemen fentlévő 05.14-dátummal rendelkező rom a legutsó, mikor bent voltam.

Mint lelet írva már többször 1 rom van mindegyik telefonhoz
A 2 hsz leírása szerint simán meglehet csinálni a frissitést
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #42 Dátum: 2013. November 29. - 08:40:52 »
Üdv újra!

A rom tökéletes a telefonodhoz (CC5700), én elég béna vagyok az androidhoz, de sikerült a frissítés. Csak tanácsolnám, hogy a CC 5000 készüléknél található frissítési útmutatót (pdf fájl) töltsd le, a szükséges dolgokat telepítsd (ha még nem tetted meg), a szükséges beállításokat végezd el, és menni fog. A nálam profibb fórumtársak segíteni fognak, ha tisztességes módon kéred őket. Mielőtt elkezdenéd mentsd a jelenlegi romot, ez fontos hiba esetén a helyreállításhoz. A mentéshez használd rstwingo videóját! Egyébként olvass el minden ide vonatkozó információt a fórumban. Olvass, olvass, hangyaszorgalommal, ez segít......

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #43 Dátum: 2013. November 29. - 09:30:39 »

Óhh ez mindent meg magyaráz... Köszönöm!

Nem elérhető Sinner

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #44 Dátum: 2013. November 29. - 19:49:22 »
A rom tökéletes a telefonodhoz (CC5700), én elég béna vagyok az androidhoz, de sikerült a frissítés. Csak tanácsolnám, hogy a CC 5000 készüléknél található frissítési útmutatót (pdf fájl) töltsd le, a szükséges dolgokat telepítsd (ha még nem tetted meg), a szükséges beállításokat végezd el, és menni fog. A nálam profibb fórumtársak segíteni fognak, ha tisztességes módon kéred őket. Mielőtt elkezdenéd mentsd a jelenlegi romot, ez fontos hiba esetén a helyreállításhoz. A mentéshez használd rstwingo videóját! Egyébként olvass el minden ide vonatkozó információt a fórumban. Olvass, olvass, hangyaszorgalommal, ez segít......

Sziasztok,

próbálom nyomon követni itt az eseményeket, amennyire időm engedi. Újdonsült CC 5700 tulajként én is eljutottam, hogy ha már van gyári ROM hát frissítsem. Az MTK Tools mentés világos, meg is csináltam. Viszont az Általad említett útmtutató (pdf)-ben van egy rész amit nem értek. Honnan szerzem be az említett mdb &bin file-t (MTK_AllInOne_DA.bin, MTK_DATABASE.mdb). Előre is köszönöm a segítséget.

Nem elérhető Maz

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #45 Dátum: 2013. November 29. - 20:33:51 »
Ugyanabban a könyvtárban vannak, ahol az spmultiportflashdownload.exe is található.

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #46 Dátum: 2013. November 29. - 20:52:30 »

Sziasztok,

próbálom nyomon követni itt az eseményeket, amennyire időm engedi. Újdonsült CC 5700 tulajként én is eljutottam, hogy ha már van gyári ROM hát frissítsem. Az MTK Tools mentés világos, meg is csináltam. Viszont az Általad említett útmtutató (pdf)-ben van egy rész amit nem értek. Honnan szerzem be az említett mdb &bin file-t (MTK_AllInOne_DA.bin, MTK_DATABASE.mdb). Előre is köszönöm a segítséget.
Igen ez engem is elbizonytalanított, hiszen írtam, hogy nem vagyok android szakértő, de a kérdéses két fájlt abból a könyvtárból kell betallózni, ahova az SP_MDT_exe_v3.1304 zip fájlt kibontottad. Nagyon vigyázz a scatter fájlt a szeptemberi romból töltsd be! Fontos, hogy a megfelelő com portot állítsd be, illetve a többi beállitás is megfeleljen a pdf-ben leírtaknak. Kérem hozzáértőbb fórumtársaimat, hogy ellenőrizzék az általam leírtakat. Köszönöm. ..

Nem elérhető Sinner

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #47 Dátum: 2013. November 29. - 23:33:44 »
Köszönöm, elnézhettem.

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #48 Dátum: 2013. November 30. - 11:17:32 »

Nos! Ha valaki netán ugyan ilyen paraméterű készülékkel rendelkezik, mint én, és el hiszi amit írt rstwingo, és meg próbálja fel dobni ezeket a romokat, akkor erre a tutorialra, az első felére igencsak szüksége lessz... és persze az eredeti rom-ra, vagy egy MTKDROID tools mentésre.

Concorde-tól származó gyári 05.14 dátummal rendelkező rom az alábbi azonosítókkal:

https://mega.co.nz/#!2pxSkQ5C!7Vj1iLi48wMqj6Psfk3oZTxZoLiO2l51YWPNP0xK_Rs

http://www.youtube.com/watch?v=0J7gjY3nEuU

Igaza van HAJDÚ Úrnak! ;d ;d

Ehez a készülékhez nem jók ezek a romok amivel rendelkezem.

Esetleg be lehetne copyzni a FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel topicba ezt a tutorialt... ha netán másnak is problémája akadna ne kelljen be mászkálni etelére... mondjuk vidékről, vagy külföldről, ilyen apróság miatt.

Nem elérhető bartalos

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #49 Dátum: 2013. November 30. - 12:16:13 »

Nos! Ha valaki netán ugyan ilyen paraméterű készülékkel rendelkezik, mint én, és el hiszi amit írt rstwingo, és meg próbálja fel dobni ezeket a romokat, akkor erre a tutorialra, az első felére igencsak szüksége lessz... és persze az eredeti rom-ra, vagy egy MTKDROID tools mentésre.

Concorde-tól származó gyári 05.14 dátummal rendelkező rom az alábbi azonosítókkal:

Esetleg be lehetne copyzni a FW frissítés, CWM, CM, root és hasonlók a ConCorde 5700 phablettel topicba ezt a tutorialt... ha netán másnak is problémája akadna ne kelljen be mászkálni etelére... mondjuk vidékről, vagy külföldről, ilyen apróság miatt.
Köszönöm a kitartó magatartásodat, gratulálok. Az eredmény elgondolkodtató, óvatosabb leszek minden tekintetben, ezek szerint nem mindig csak "sírni" tudunk, néha okkal tesszük! Remélem, hogy a fórum jobb irányba halad, Neked és a hasonló felfogású fórumtársainknak köszönhetően.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #50 Dátum: 2013. November 30. - 14:33:52 »

Képzeld nekem is Hajdú Úr mondta, hogy csak egy rom van, ráadásul a múlthéten mikor beszéltünk
Na akkor hogy is van  ;s ;h
Nem hinném, hogy nem adták volna oda Somatomnak, ha több rom lett volna

esetleg nem lehet, hogy valamit nem jól állítottál be és azért nem sikerült, mert eddig érdekes csak neked nem sikerült feltenni
nem lehet, hogy esetleg az usb port nem volt megfelelő
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #51 Dátum: 2013. November 30. - 15:32:55 »
Képzeld nekem is Hajdú Úr mondta, hogy csak egy rom van, ráadásul a múlthéten mikor beszéltünk

esetleg nem lehet, hogy valamit nem jól állítottál be és azért nem sikerült, mert eddig érdekes csak neked nem sikerült feltenni

Akkor írok én is (ugyan ki lehetne más). Nekem sem megy fel. Elrontja a wifit, gpst, bt-ot. Csak a saját mentésemet tudom visszarakni. Valami nem stimmel. A flashtool-lal és az mdt-vel sem egy fel. Mind a két proginál az első rész sikerül. Olyan mintha nem kapcsolná da módba(?)(valószínűleg hülyeséget írtam).

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #52 Dátum: 2013. November 30. - 17:30:29 »
Akkor írok én is (ugyan ki lehetne más). Nekem sem megy fel. Elrontja a wifit, gpst, bt-ot. Csak a saját mentésemet tudom visszarakni. Valami nem stimmel. A flashtool-lal és az mdt-vel sem egy fel. Mind a két proginál az első rész sikerül. Olyan mintha nem kapcsolná da módba(?)(valószínűleg hülyeséget írtam).

első mondatra   ;x
Flashtoolal fel sem szabad rakni, mivel nem tudod abban kiválasztani a megfelelő hardver elemeket, nem véletlenül kell MDT-vel feltenni
De ezek szerint felment a rom, csak bizonyos dolgok nem akartak rendesen menni
lehet csináltam volna egy factory resetet
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #53 Dátum: 2013. November 30. - 17:55:02 »
első mondatra   ;x
Flashtoolal fel sem szabad rakni, mivel nem tudod abban kiválasztani a megfelelő hardver elemeket, nem véletlenül kell MDT-vel feltenni
De ezek szerint felment a rom, csak bizonyos dolgok nem akartak rendesen menni
lehet csináltam volna egy factory resetet

Nem megy fel. Az mdt elkezdi, végigszalad a port mellett a csíkos(piros) 100%-igy, előtte DA felirat. Innentől semmi. Ezután van hogy nincs wifi stb.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #54 Dátum: 2013. November 30. - 17:58:15 »
Nem megy fel. Az mdt elkezdi, végigszalad a port mellett a csíkos(piros) 100%-igy, előtte DA felirat. Innentől semmi. Ezután van hogy nincs wifi stb.

De csak a jó usb port van kiválasztva, csak az az egy és ugye nincs benne az aksi mikor csatlakoztatod
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #55 Dátum: 2013. November 30. - 18:00:09 »
De csak a jó usb port van kiválasztva, csak az az egy és ugye nincs benne az aksi mikor csatlakoztatod

Természetesen. A portot az eszközkezelőben átírtam olyanra, amit tud az MDT. Gép újraindít. Aksi kint. Csak gombbyomés után csatlakoztatom.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #56 Dátum: 2013. November 30. - 18:07:41 »
Természetesen. A portot az eszközkezelőben átírtam olyanra, amit tud az MDT. Gép újraindít. Aksi kint. Csak gombbyomés után csatlakoztatom.

Azt írja az okos, hogy 4 lépésben megy a telepítés, nem igazán értem ez mit akar jelenteni, de nem lehet az hogy hamar leveszed és nem megy végig a telepítés
meg azt is írja az okos, ha kész van akkor egy A betű lesz a sor után és akkor kell megnyomni a stop all-t

Egyébként meg aki már feltette és jól az csinálhatna egy jó leírást, hogy mire kell esetleg feltétlen figyelni, meg hogy mennyi ideig tart
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető kiskutya0

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #57 Dátum: 2013. November 30. - 18:10:07 »
Azt írja az okos, hogy 4 lépésben megy a telepítés, nem igazán értem ez mit akar jelenteni, de nem lehet az hogy hamar leveszed és nem megy végig a telepítés
meg azt is írja az okos, ha kész van akkor egy A betű lesz a sor után és akkor kell megnyomni a stop all-t

Egyébként meg aki már feltette és jól az csinálhatna egy jó leírást, hogy mire kell esetleg feltétlen figyelni, meg hogy mennyi ideig tart

Ez egy jó ötlet. Majd még próbálkozok. Köszi.

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #58 Dátum: 2013. November 30. - 18:13:56 »
Ez egy jó ötlet. Majd még próbálkozik. Köszi.

De van még ötletem, mivel tönkre tenni nem lehet csak úgy, mentés van

Én feltenném a szeptemberiből a flashtoolal a kernelt, a systemet és kipróbálnám
és még pár variációm volna
A-B-s Tab One romok

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #59 Dátum: 2013. November 30. - 18:47:09 »

Az ég világon senki nem mondta, hogy nem sikerült fel rakni... Minden (Main/Sub/LCD) jól lett be állítva SP MDT-ben... Végig ment, meg jelent az A betű, és el zöldült.

Csak éppen utána az égvilágon semmit nem csinált, pont mint a videóban. És utána ugyan úgy 8038 errort ír...

Bizonyára nem véletlenül mondta, hogy ehez más rom kell... Illetve nem is az hogy más rom... hanem valami kernel forgatást említett...
« Utoljára szerkesztve: 2013. November 30. - 19:06:16 írta megvadulthangya »