Szerző Téma: Kérdések és válaszok a 402BT mini eszközzel kapcsolatban  (Megtekintve 10627 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések és válaszok a 402BT mini eszközzel kapcsolatban
« Válasz #1 Dátum: 2014. Március 16. - 03:46:34 »
Új típus??? Micsoda "újdonság"! Az világos, hogy miben más, mint a 401BT. De miben jobb, mint a 401BT? Vagy esetleg csak arról van szó, hogy a Riko is beállt a spórolósok táborába és a "butított" 3188T -procival gyártja a kütyüt? Nem kellene más gyártót keresni? Pl. a Ricohoz hasonlóan, a Minix is kijelentette, hogy az eredeti procival szereli a kütyüit. Csak ő be is tartja. Esetleg nem csak másik gyártó, hanem másik SOC után is érdemes lenne keresgélni, mert ezzel a procival az RK nagyon elszúrta a mini PC -s vonalat. Jelenleg nem létezik rá jól működő custom rom, mert bármilyen feszültség/frekvencia változtatásra a kütyü egy reboot -szerű "védekező" folyamattal reagál.
Talán érdemes lenne megvizsgálni az Amlogic M802 lehetőségeit (4x2Ghz, 2GB RAM, Mali450). Pl. a Tronsmart -nak van ilyenje, ami jelenleg elővásárlásban rendelhető, de a tesztpéldányokon végzett próbák bíztatóak.

Nem elérhető cnspna

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • CNS Fejlesztő
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2014. Március 17. - 10:22:14 »
Új típus??? Micsoda "újdonság"! Az világos, hogy miben más, mint a 401BT. De miben jobb, mint a 401BT? Vagy esetleg csak arról van szó, hogy a Riko is beállt a spórolósok táborába és a "butított" 3188T -procival gyártja a kütyüt? Nem kellene más gyártót keresni? Pl. a Ricohoz hasonlóan, a Minix is kijelentette, hogy az eredeti procival szereli a kütyüit. Csak ő be is tartja. Esetleg nem csak másik gyártó, hanem másik SOC után is érdemes lenne keresgélni, mert ezzel a procival az RK nagyon elszúrta a mini PC -s vonalat. Jelenleg nem létezik rá jól működő custom rom, mert bármilyen feszültség/frekvencia változtatásra a kütyü egy reboot -szerű "védekező" folyamattal reagál.
Talán érdemes lenne megvizsgálni az Amlogic M802 lehetőségeit (4x2Ghz, 2GB RAM, Mali450). Pl. a Tronsmart -nak van ilyenje, ami jelenleg elővásárlásban rendelhető, de a tesztpéldányokon végzett próbák bíztatóak.

Leegyszerűsíteném.
A Rockchip gyártja a Rk3188T  (tamás) processzort.
Szándékosan lett a T a korábbi ködösítések ellenére ugyanis ezzel ismerte el a processzorgyártó a nagyobb melegedést és a visszavett órajellel ez lett stabilabb.
A Riko-t védem ugyanis a RK folyamatosan visszaveszi a "sima" gyártását a "tamás" javára.
Szóval lehet hangzatos nyilatkozatokat tenni, de ha elfogy a "sima" akkor nincs már más. Nekünk is volt szándéknyilatkozatunk és négy hónap alatt azzal a lendülettel dobhatjuk is már a kukába.
A processzorgyártót nem érdekli a custom rombuhera.

Nem elérhető cnspna

• Adminisztrátor
  • Teljes tag
  • CNS Fejlesztő
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2014. Március 17. - 10:24:27 »

Erre is tudnék reagálni de nem biztos, hogy megtehetem.
Hidd el jár nálunk sok teszteszköz és hidd el ebből nagyon sok gyakorlatilag 10-15 perc alatt leszerepel, valami döntő hiba miatt.

Nem elérhető Somatom

• Törzstag
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2014. Március 17. - 14:18:59 »
A probléma egyértelműen az RK -tól gyűrűzik, de szerintem a Riko -t nem kéne védeni. A vásárlók már T -s procival szerelt MK802IV -et kaptak, amikor a Riko "gyakorlatilag deklarálta", hogy jelenleg még nem gyárt és nem szállít MK802IV -et T -s procival.
A miniPC -k esetében a custom romokat én nem nevezném buherálásnak. Ezek a romok többnyire olyan módosításokat, javításokat, fejlesztéseket tartalmaznak, amit az RK -nak, vagy a kütyük gyártóinak kellett volna elvégezniük. Nézzük pl. az én esetemet! A 802IV a többi kütyühöz képest is rosszabb volt videólejátszás terén. Mi is az alap probléma? Az, hogy a rendszer képfrissítési frekvenciája nincs összhangban a megjelenített média képfrissítési frekvenciájával. De hogy lehet ez, ha a felbontásváltó menü különböző frekvenciákat tartalmaz? Tudjuk jól, hogy humbuk az egész, menü van, csak a hozzá tartozó funkció fejlesztése maradt el. A közösség nem tud hatékonyan beavatkozni, mert a GPU forráskódja zárt. Próbálnak ügyeskedni. Engem egyáltalán nem zavarna, hogy 1,6 helyett, 1,4 -en jár a proci. A szeptember körüli rom szaggatott. A Riko sem oldotta meg a képfrissítési problémát, hanem trükközött valamit. Csakhogy ez a trükk nem volt kompatibilis a DVI monitorommal. Emiatt másodperces képkimaradások keletkeztek. Persze, értem, használjak HDMI -s megjelenítőt. De ha az RK, vagy a Riko nem buherált trükkökkel operálna, hanem megoldaná az alap problémát, akkor ez a hibajelenség nem is létezne. Mégis, mit tehettem volna? Vegyek TV -t egy (mini) PC -hez? Inkább raktam rá custom romot, amiben ez a probléma (meg pár egyéb, pl. az ékezetes karakterek kezelése) más módon lett orvosolva. Azóta nincs képkihagyás. Csakhogy ez egy T -procis kütyü, ami sajnos, más, a közösség számára jelenleg megoldhatatlannak tűnő problémákat eredményez. Ezzel az a baj, hogy az RK -s mini PC -k, ezáltal a Riko és a CC kütyüi is e közösségi támogatásnak köszönhetik a sikerüket. Ha ez a támogatás más SOC felé fordul, akkor megnézhetik az eladásaikat. Gondolom, ismerős a freaktab.com. Talán Finless Bobot és munkásságát sem kell bemutatni. Itt az Ő véleménye a jelenlegi helyzetről:
http://www.freaktab.com/showthread.php?11018-Best-Android-MiniTV-2014&p=152011&viewfull=1#post152011   

Nem elérhető Napster

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 22. - 10:53:30 »
Sziasztok

Nekem egy olyan problémám van a készülékkel, hogy sajnos nem minden játékot visz egérrel és a billentyűzetre sem reagál. Gondolom ez nem csak ennél a típusnál fordul elő. Nincs valami megoldás erre, mert mondhatni 1 játék miatt vettem meg az egészet és így semmi értelme az egésznek. Válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv Napster

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2014. Szeptember 15. - 13:17:49 »
Szeretnék valamit ajánlani, a miniPC-s élet fellendítésére:  "Easiest way to try Linux"
Vagyis egyszerűen és könnyen ubuntu linuxot a miniPC-re!
 ;k

https://plus.google.com/u/0/+IanMORRISON/posts/P6TNn3sisa2?cfem=1

Ebből ez a képfájl érdekes, hisz ezek a kompatibilisek: (mindenképp ellenőrizd le melyik wifi modul van benne a tiédben!)

Rikomagic MK802IV New (AP6210)
https://drive.google.com/file/d/0B99O3A0dDe67NmIyLTl4Z3ZFRmc

Rikomagic MK802IV Old (8188EU)
https://drive.google.com/file/d/0B99O3A0dDe67UjVGRG14aGVoLVE

Nem elérhető DcNdrew

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2016. Június 02. - 22:16:02 »
Én még csak most találkoztam ezzel a cuccal. Mármint egyáltalán a neten. Van valami frissülés a MiniPC-k irányában? Várható lesz 5-ös Android?