Szerző Téma: Általános kérdések és válaszok a ConCorde Smartphone 5500 készülékről  (Megtekintve 51213 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Utoljára szerkesztve: 2014. November 15. - 18:17:23 írta rstwingo »

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
Re:Éltalános kérdések és válaszok a ConCorde Smartphone 5500 készülékről
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 04. - 18:40:43 »
Úgy látom ma már a nagykerek szórják az üzletekbe ezt a telefont! ;k

MEGLEPETÉS ;q

A készülék a legnagyobb csendben az Android 4.4.2 KitKat verzióval került azonnal a boltokba ;k

Ezek után én csak azokra a fanyalgókra leszek kíváncsi akik fórumokon következetesen a CC-t hazudozással vádolták, hogy a Mediatek MT6589 / MT6582-es processzorral nincs is android 4.4.
Hát jelentem van ;)

Nem elérhető szmegj

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 12. - 20:27:54 »
túl vagyok az első napon a géppel  ;q . röviden tesztelném a gépet.
reggel 6 órakor vettem le a töltőről egész nap 3g netem aktiv volt + helymeghatározás aktív volt + volt még 3 óra képernyőhasználatom ebbe facebook és egy kis játék volt.most 20.00 van és 20% van a kütyü szóval engem meggyőzött. a kijelző hatalmas és csodaszép.a teló vékony és könnyű. na most jöjjenek a negatívumok amit ennyi idő után észrevettem  .hangszóró: halk még ha headset-el hallgatom akkor is mondjuk nekem elég hangos a csengőhangom szóval ha csörög hallom de mondom az előző telókhoz képest bőven halk.aztán a rezgés a mobilba pocsék mint ha nem is lenne ;j. de ha valaki ezeket a hibákat eltudja nézi akkor merem ajánlani bárkinek. sony xperia sp volt elötte azis 1gb rammal volt felszerelve de ez sokkal jobban veszi az akadályokat ugyanazok az alkalmazások vannak telepítve a kütyüre szóval összehasonlítva mind szoftverrel mind erőforrásokkal veri a sony-t.
összességében nagyon örülök hogy megvettem a gépet és megváltam a sony-tól de vannak azért hibái is amik azért szerintem nem olyan vészesek.sőt bőven együtt lehet vele élni . ;k csak gratulálni tudok a fejlesztőknek és nem utolsó sorban egész napot kibír az aksija ez külön öröm.

Nem elérhető Eyegee

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2014. Július 16. - 14:55:42 »
Sziasztok!

Két napja vettem a telefont. Szép kialakítású, igényes készülék. Kifejezetten tetszik a FlashLed:) Szép kijelző. Gyors.
Amit hiányolok, az kicsivel több rom az alkalmazások számára.
Ezenkívül előfordult, hogy a Kamera "app" nem indult, de ez valamilyen kompatibilitási gond lehetett (szokásos A(z) Galéria alkalmazás sajnos leállt, de ezt más készülékeknél is láttam).
Nálam körülbelül másfél napot bír a telefon, de folyamatos 3G, WiFi, GPS, antivírus mellett. Ha lehetne, esetleg nagyobb akksit szívesen vásárolnék hozzá, de ez csak az egyéni igényeim miatt szükséges (kérdezem is, ConCorde: tudok venni hozzá?)

Összességében KIFEJEZETTEN AJÁNLOM a készüléket. Megfordult már pár telefon a kezemben, pl. egy új ElDzsí is, ami a tárhellyel volt több, semmi másban. Ár-érték arányban JÓ VÉTEL.

Nem elérhető Eyegee

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2014. Július 18. - 13:49:31 »
Kedves ConCorde Csapat!

Szeretnék érdeklődni, hogy ehhez a telefontípushoz (5500) nagyobb teljesítményű akkumulátort, (kizárólag a saját igényeim miatt) van-e lehetőségem rendelni?

Nagyon szépen köszönöm!:)

Nem elérhető Stefnews

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2014. Július 18. - 20:18:10 »
Sziasztok
Vettem 3-at :-)
1 db 5005NFC-t, 2 db 5500-át.
2008-tól áig iPhone-os voltam, de nagyonnagyon :-)
Szeretem a változatosságot, most nekifutok az Androidnak. Van benne sokminden amiben job min az iOS, de sokmindenben ő a jobb, de ez átalában mindennel így van.
Az első és legfontosabb, amit nem értek :
Az 5500-áról írják: 1 Gb ram, 4 Gb belső tárhely
Nos ahogy jöttek le a progik és minden más a GDriveról, egyszercsak megtelt az 1Gb ram és ennyi volt, hol van a többi 4Gb ?
Beálítások-tárhely megnéz és látom hogy van 2,66 Gb szabad hely, csak éppen nem enged hozzáférni, mert a Preferált telepítési hely nem aktív,vagyis nem férek ozzá a 4Gb-hez sehogy.
Az 5005-ben rögtönki tudom választani az alapértelmezett írás lemzt - dontse el a rendszer. Az 5500-ban ez látszik de nem aktív.
Ezt nem értem.

OK, elrohantam bóóóótba, vettem 32Gb micro SD-t, bele az 5500-ba és lááám adta a lehetőséget.
De enélkül semmi esély nem volt hogy a 4Gb illetve maradék 2,66 hoz hozzáférjek.
Én voltam túl kezdő az Androidhoz (lehet), vagy eleve SD-nélkül ilyen az 5500 ?

Köszönöm a segítséget, ha kapok.
Üdv Stefan

Nem elérhető Maka

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2014. Július 20. - 13:28:42 »
Stefnews: Szia! Sajnos a kérdésedre a választ nem tudom, viszont mivel Te látod mind a 5005, mind pedig a 5500-at kérdezném, hogy melyiket találod jobbnak? (gondolok itt elsősorban a kijelzőre: élességére, színekre stb.) Páromnak 5005-öse van, annak szép a kijelzője, én is szeretnék egyet, de nem tudom hogy 5005 vagy 5500?

Köszönöm a válaszod! :)

Nem elérhető Lukasevics

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2014. Július 22. - 18:39:14 »
Érdelődnék, hogy a telefon milyen sim foglalattal van ellátva és van-e rajta értesítő led.

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2014. Július 25. - 20:16:38 »
2 sim foglalat van az egyik normál a másik mikro . Van led is 7 féle szín állítható be rajta .

Nem elérhető Lukasevics

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2014. Július 26. - 21:53:04 »
2 sim foglalat van az egyik normál a másik mikro . Van led is 7 féle szín állítható be rajta .

Köszönöm válaszod!

Akinek van ilyen telefonja, mennyire van megelégedve vele?

Nem elérhető Bala

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2014. Július 27. - 18:37:26 »
Sziasztok! Tervezem egy ilyen készülék megvételét, de olvasom, hogy halk a hangszóró, és gyenge a rezgőmotor valakinél. Másnál is ez a helyezt?

Nem elérhető Mrgudman

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2014. Július 27. - 20:13:26 »
Sziasztok!

Nekem is volna egy-két kérdésem. Ezen Concorde smartphone változatnál is rejtett menü előhívásával kell "behangolni" a GPS-t, avagy azonnal működik?
A másik kérdésem pedig a telenoros microsim-es kártyákra vonatkozna. Itt nem észlelt senki ezzel kapcsolatot problémát?
Vagy előfordulhat az előző modelleknél szükséges sim kártya csere stb.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2014. Július 27. - 21:59:35 »
Én 2 napja használom , leteszteltem a három betűs navival szinte azonnal talált műholdat. Elvittem magammal szombaton egy 85 km-es bringa túrára végig be volt kapcsolva  a gps a sport tracker progi végig centi pontossággal rögzítette az útvonalamat. A kijelző "alacsony " felbontásától tartottam egy picit de az eddigi tapasztalatom alapján teljesen rendben van . A telefon hangerejével nekem eddig nem volt problémám. Wifi rendben van t mobilos kártyával nincs gondja. Kultúrált a szerkezet eddig még nem fagyott le egyszer sem  az android 4.4 szépen gördülékenyen teszi a dolgát.

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2014. Július 27. - 22:27:51 »
http://youtu.be/erkQet4HdkE
Egy rövid teszt videó

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2014. Július 29. - 10:41:57 »
A dalvik még a 2.2-es kiadásban új JIT fordítót kapott, ami akkoriban teljesítmény növekedéssel járt. A dalvik esetében itt az alapoktól kezdve történt újraírás és ennek eredménye az Android Runtime, (rövidítve az ART), amit nevezhető dalvik 2.0-nak is.  Az ART esetében a JIT fordítás helyett telepítéskor fordul le a mobilos alkalmazás. Élesztése után a rendszer az összes már telepített alkalmazást újrafordítja. Ezután az indulási idő látványosan rövidül, és az alkalmazások válaszideje rövidebb, de csak abban az esetben ha ezt az adott app lehetővé teszi!!!

A készülékben a fejlesztői mód "rejtett"
Aktiválásához a névjegy build számot kell folyamatosan nyomogatni míg ki nem írja, hogy "ön mostantól fejlesztő"
Ezután lehet az ART-ot is kiválasztani a feljesztői menüben.

Az ART beállítása ezen a készüléken is lehetséges!!!

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2014. Július 29. - 22:35:33 »
Asphalt 7 gameplay
http://youtu.be/ptLzj9ZLwlY

Nem elérhető ded73

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése

Nem elérhető mitics

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2014. Augusztus 03. - 14:00:48 »
Sziasztok!

Szombaton vásároltunk egy ilyen szuper telefont mert tényleg mindent tud. 13 másodperc alatt talált jelet a GPS. Tényleg hihetetlen az eddigi telefonjaimhoz képest. Gyönyörűek a képek, gyors a menü szóval köszi Concorde. Az ár is elfogadható. Csak egyetlen pici hibát találtam ami miatt vissza kell vinnem a boltba az nem más mint a csörgésnél nagyon halk. Minden lehetséges módon próbáltuk szoftveresen hangosítani, de ha a másik szobából hívjuk a telefont nem lehet hallani és ez a munkahelyen problémás lehet. Szeretném megkérdezni, hogy van-e valamilyen megoldás rá. Előre is köszönöm a választ!

Üdv: Mitics

Nem elérhető gergo0216

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
ConCorde Smartphone 5500
« Válasz #18 Dátum: 2014. Augusztus 06. - 14:03:04 »
 Hello Mindenkinek!

Látom sokak kíváncsiak arra hogy valójában mit is tud ez a készülék ennyiért és hogy ki mennyire van megelégedve vele. Ebben szeretnék nektek egy kicsit segíteni. Ezelőtt egy Samsung Galaxy S3 típusú telefonom volt amit lecseréltem egy ConCorde Smartphone 5500-ra amit 46700 Ft-ért vettem. Hogy megérte-e? Az egyik legjobb döntés volt amit valaha hoztam. Nagyon szuper telefon és nagyon megvagyok vele elégedve! Hatalmas 5,5"-os kijelző ami nekem nagyon tetszik, nagyon vékony kávát hagytak csak meg, így a kijelző szinte teljesen kitölti az előlapot, alul és felül is csak éppen annyi hely maradt ki, hogy a hangszóró és az érintőgombok elférjenek, emellett a maga a telefon is elég vékony; egyszerre két SIM kártyát is tud kezelni ami nekem nagyon jól jön;  4 x 1,3 GHz processzor + 1 GB RAM - amivel nekem még eddig nem akadt problémám mindent hibátlanul visz. Akinek esetleg játékokra kellene annak sem lesz vele semmi gonja hiszen mindent szépen futtat. A hátlapi ( 5 MPx ) és előlapi ( 2 MPX ) kamerával is megvagyok elégedve bár a vaku fénye egy kicsit lehetne erősebb. Normál körülmények között szép képeket csinál és nagyon tetszik benne az élő fotó valamint a panoráma mód. Sokan panaszkodnak a hangszóró hangerejére ami tényleg egy kicsit halkabb a megszokottaknál de szerintem még így is elég jó. Ami még kifejezetten tetszik még nekem ebben a telefonban az az hogy gyárilag Android 4.4.2 KitKat rendszerrel kaptam meg és szerintem ez egy nagy előny, hiszen napjainkban a legtöbb ilyen teljesítménnyel rendelkező telefonok többsége még vár a 4.4-es frissítésre vagy soha meg sem kapják azt ( pl. a Samsung Galaxy S3 ).  A fájlok tárolásához 4 GB-ot kapunk amiből 1,7 GB-ot használhatunk fel, így érdemes egy külső microSD kártyával bővíteni a telefont.
Összességében szerintem ez egy nagyon jól sikerült telefon és bátran merem ajánlani mindenkinek. Remélem tudtam segíteni ;)
« Utoljára szerkesztve: 2014. Augusztus 06. - 18:18:27 írta rstwingo »

Nem elérhető attila1

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2014. Augusztus 19. - 10:58:36 »
Én most nézem ezt a telefonon. Ez ua. mint a Doodgee DG550? csak ez kicsit butitot.

Nem elérhető szmegj

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 13:37:17 »
sziasztok a mai napon betört a kijelzőm a zsebemből esett ki a konyhában a laminált padlóra kb:50cm ;n zuhanhatott.szerencsére érzékel
valaki tudja hogy kijelző csere mennyibe fájhat??? ;e tudom már néztem és nem találtam :D  8) 

Nem elérhető Marcikutya

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2014. Augusztus 27. - 23:06:20 »
Sziasztok!

Nagyon gondolkozom egy ilyen készülék megvételén. Elolvastam az ITfröccs.hu oldalán a tesztet, és a tesztelő azt írta, hogy zenelejátszáskor és rádióhallgatáskor a fülhallgató iszonyatosan halk. Játék alatt már normális a hangerő. Ezt tapasztalta-e valaki más is, vagy csak ez a kölcsönadott készülék hibája volt? Vagy lehetséges-e a hangerő pl. MTK Uncletool-os babrálása?

Nem elérhető Maxxsus

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #22 Dátum: 2014. Augusztus 28. - 21:29:06 »
Sziasztok. Tervezek 1-2 héten belül vásárolni egy telefont. Igazából még nem dőlt el hogy ez lesz e vagy egy WayteQ Talk 5H, még gyüjtöm az infókat mindkettőröl, s mikor eljön az idő, jön az összehasonlítás és valamelyik vásárlása. Most egy Huawei G510-em van, azt váltaná. Csak kissé félek a kijelző visszalépésétől: a Huawei 4.5', 480x852, ami 232ppi. A Concord-nak nem kevés 5.5'-ra a 200 ppi? Van valakinek összehasonlítási alapja 240 ppi körüli telóval? Másik kérdésem: az üveg Gorilla Glass? Mert erről sehol semmi infó. S ez is rootolt gyárilag, mint más egyes ConCorde készülékek? Előre is köszönöm a válaszokat.

Nem elérhető umbibumbi

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #23 Dátum: 2014. Szeptember 05. - 01:32:48 »
hello.a teló rootolt,de a gorilla glass szerintem felejtős.de ne dobáld és akkor nem is kell :)
viszont a kijelző szerintem nagyon szép,ellenben a kamera vmi pocsék.ugyan szikrázó napsütésben gondolom remek képet csinál,de szobában természetes fénynél iszonyat volt...lőttem egy képet ugyanúgy a 6500-al is és szemmel jól láthatóan is nagy különbségek voltak.hiába a 6500-nak 13mpx-es a kamera,akkor is iszonyat különbségek voltak.
arról nem is beszélve,hogy a kamera alkalmazás meghalt és nem is éledt újra,le kellett tölteni egy másik alkalmazást,csak azzal megy.

az üzemideje szerintem remek,sleep módban szinte semmit nem eszik.a többi dolog még teszt alatt van :)

Grobar

• Vendég
« Válasz #24 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 10:26:20 »
Sziasztok,

Nincs valakinek ötlete, hogy a Link2sd miért írja ki folyamatosan, hogy nem tudott root jogot szerezni?

Grobar

• Vendég
« Válasz #25 Dátum: 2014. Szeptember 20. - 10:31:50 »
hello.a teló rootolt,de a gorilla glass szerintem felejtős.de ne dobáld és akkor nem is kell :)
viszont a kijelző szerintem nagyon szép,ellenben a kamera vmi pocsék.ugyan szikrázó napsütésben gondolom remek képet csinál,de szobában természetes fénynél iszonyat volt...lőttem egy képet ugyanúgy a 6500-al is és szemmel jól láthatóan is nagy különbségek voltak.hiába a 6500-nak 13mpx-es a kamera,akkor is iszonyat különbségek voltak.
arról nem is beszélve,hogy a kamera alkalmazás meghalt és nem is éledt újra,le kellett tölteni egy másik alkalmazást,csak azzal megy.

az üzemideje szerintem remek,sleep módban szinte semmit nem eszik.a többi dolog még teszt alatt van :)

Szia, a kamerával én is így jártam. A kamera tényleg nagyon gyenge benne, de nem is amiatt vettem meg. Viszont a kik-kat hibátlanul fut, tiszta androidot akartam. 42e Ft-ért akcciós volt, ennyiért ajándék. Az van csak rajta ami nekem kell. Nincs tele gyári szeméttel. Akku erős használat mellett is simán kibír 1 napot. Normál használattal meg 2-t. Kijelző szerintem is teljesen rendben van. Ami viszont elég zavaró, hogy a hangszórója beszélgetés közben néha nagyon halk máskor meg halkítani kell. Összességében én elégedett vagyok.

Nem elérhető Mahengun

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
ConCorde Smartphone 5500 root
« Válasz #26 Dátum: 2014. Szeptember 25. - 15:14:31 »
Üdvözlet!

Nem régen vásároltam 5500-s készüléket. Szerintem jól össze van rakva, teljesen jól használható.

Nem vagyok gyakorlott felhasználó, viszont érdekelne, hogy tudja-e valaki, hogyan lehet root-olni a készüléket, illetve milyen rom-ok vannak hozzá?

Megköszönöm, ha valaki segítene!

Nem elérhető plinksd

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #27 Dátum: 2014. Október 02. - 11:58:06 »
Sziasztok a rootolás engem is nagyon érdekelne mert 3hónap alatt még sehogy sem sikerült megoldanom :/

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #28 Dátum: 2014. Október 02. - 21:50:49 »
Szerintem a Framaroottal lehet rootolni
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>