Szerző Téma: Kérdések és válaszok a ConCorde BlackBird C5008 készülékről  (Megtekintve 46610 alkalommal)

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Re:Kérdések és válaszok a ConCorde BlackBird C5008 készülékről
« Válasz #150 Dátum: 2015. április 29. - 15:27:01 »
Az aksi kijelzőben kb. 35-40%-ig bízok. Volt már, hogy simán használtam 5%-ig, de volt párszor, hogy 40%-nál kikapcsolt nekem is, és csak 2-3 perc töltés után tudtam visszakapcsolni. Ezzel nem tudtam még mit kezdeni, random jön elő, nem mindig.

Képernyőforgatással még nem volt gondom.

Szoftverfrissítés mit jelent? Tényleg frissebbet tettek rá, vagy csak újrahúzták?

Nem elérhető rabij

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #151 Dátum: 2015. április 29. - 20:26:54 »
Az aksival pont ugyan így vagyok én is.Nem tudom mikor merül le.Ha kikapcsol 28%-nál akkor onnan kezdi a töltést és nem tudom bekapcsolni.
Ugyan úgy 4.4.2 van rajta.

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #152 Dátum: 2015. Május 15. - 11:38:31 »
Na elért engem is a külső hangszóró hiba. Ha a töltőnyílásban mozgatom az usb csatit, akkor el-el kapja, de alapvetően szaggat a hang, tehát valami kontakt hiba van. Jövő héten megpróbálom vinni szervízbe, csak most menthetek le mindent :(

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #153 Dátum: 2015. Június 27. - 21:40:51 »
Na, hónap elején elvittem szervizbe a telót. Addigra megjelent egy sárga hosszúkás folt a képernyő bal felső részén, igazából cehér háttéren jól látszott, amugy nem volt vészes, de hát nem kéne.
10 munkanapra vállalták, tizedik napon kaptam is az sms-t, hogy mehetek érte. Hangszóró javítva, töltő csati talán nem lötyög annyira, bár szerviz idő alatt a korábbi galaxy s advance-omat használtam, és abban olyan stabil a töltő csati, hogy lehet csak elszoktam ettől. Kicserélték a képernyőt is, szoftverhez nem nyúltak. Ami fura, hogy a képernyőn rajta volt a gyári matrica a gombok, érzékelők feliratával, de alatta már rajta volt egy védőfólia is, ami az eredeti verzióban külön csomagolva volt. Amit még észrevettem, hogy filmeknél a sötétebb jelenetekből alig látok valamit, a betekintési szög is rosszabb, mint az eredeti képernyőé volt. Nem mondom, hogy használtat építettek be, meg az nem js lenne baj, ha műxik rendesen, de a sötét képernyőtartalom megjelenítésében az eredeti jobb volt, lehet csak kifogtam egy gyengébb darabot a gyártósorról. Na mindegy, annyira nem vészes, abbab meg bízom, hogy még bírja egy darabig, mert amúgy szeretem.

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #154 Dátum: 2015. Július 23. - 23:18:19 »
 >:( Nekem is megjelent a hosszúkás folt (mondjuk azt is tudom, hogy mitól van...), és nekem is kikapcsol 26-30 % körül. A hangszóróm már annyira halk, hogy kihangosítom, amikor nem vagyok egy hangszigetelt szobában. Ami végleg kikészít, hogy semmit nem tudok telepíteni vagy frissíteni, mert kiírja, hogy nincs elég hely. Már szinte semmi nincs feltéve 3-4 alkalmazáson kívül. Mi a fenét csináljak? Ja, és ha netezek vagy játszom azzal az egy (!) játékkal ami rajta van (Soccer Star  ;v) kb fél öra alatt jut el a 100%-ról a kikapcsolásig.

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #155 Dátum: 2015. Július 27. - 13:27:51 »
Beavathatnál a folt titkába :) az aksi meg azért gázos, mert ha mindig kikapcaolna 30%-nál, akkor tudnád higy annyi, de van amikor bírja 5%-ig is. A hangszóró nekem nem elhalkult, hanem rosszul érintkezett, hol szólt hol nem.
Amúgy 1 hónap után ismét szervizben van a telo, egyre gyengült a térerő, épületen belül már nem is észlelte a hálózatot. Az aksi pár óra alatt lemerült, legnagyobb fogyasztó az energiafelhasználásban a cellakészenlét, pedig a kijelző szokott. Gondolom valami a hálózati alkatrészek közül hibás.
Múltkor a folt miatt cserélték a kijelzőt, de az újnál a filmek sötétebb jeleneteit alig látni, max egy bizonyos szögből, az eredeti kijelző nem ilyen volt. Kíváncsi vagyok ezzel csinálnak-e valamit.
A telepítésnél elvileg 1GB van a programoknak, mégis valóban hamar elfogy. Nekem is volt már gondom azzal, hogy nincs hely. Picit lehet segíteni azzal, hogy a beállításoknál megadod, hogy elsődlegesen ne a belső, hanem a telefon memóriára telepítsen, a már meglévő progiknál meg az alkalmazásoknál amit lehef áthelyezel a telefonmemóriára, így nyerhetsz elég sok helyet újabb progiknak.
Akkut még fényerő levételével, helymeghatározás kikapcsolásával spórolhatsz.

Nem elérhető szonyij

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #156 Dátum: 2015. Július 27. - 15:05:21 »
Sziasztok!

Én Október óta használok egy ilyen készüléket. Igaziból elégedett vagyok a készülékkel, de van pár idegesítő tulajdonsága...
1. A flip tokkal sokszor átkapcsoltam a fülemmel repülőgép üzemmódba.
2. A gyári tárcsázót én alapból lecseréltem...
3. Elfogyott a memória, nem tudok telepíteni szinte semmit... pedig már minden a telefon memóriába van...
4. A bekapcsoló gombot lassan 1 év alatt sem tudtam megszokni... (alig sikerül megnyomni).

Lesz rá valaha Android 5 frissítés. Ha valaki tud valami nem gyári, de működő megoldást (Cyanogen vagy MIUI) az nagyon érdekelne...

Üdv': János

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #157 Dátum: 2015. Július 27. - 21:02:43 »
Szia!

1. Flip tokkal még nem kapcsoltam át semmit, lehet valami brutál sztatikus füled van ;)
2. Launcert, tárcsázót, üzenetkezelőt mind lecseréltem én is
3. Ha már telefonmemóriában van minden, akkor nem tudok mást, pedig engem is érdekelne, valahogy furcsán gyorsan elfigy az 1GB
4. Bekapcskló gombbalsincs bajom

Gyanítom, hogy frissítés nem nagyon lesz rá, hamar levették a palettáról, de ne legyen igazam.

Nem elérhető szonyij

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #158 Dátum: 2015. Július 29. - 08:56:01 »
Szia!

1. A talán Flip tokban látható rész túl érzékeny volt nagyon a füllel való érintésre? :) pedig menüből visszavettem az érzékenységét...
2. Launchert és a tárcsázót mire cserélted? én a Holo launchert és a MIUI launchert találtam jónak... ExDialer pedig a legjobb tárcsázó (bár lejárt de használható)... 
3. Az 1Gb annyira hamar elfogy hogy arra nem találok szavakat, direkt a memória fogyás miatt csináltam egy gyári visszaállítást, egy darabig jó is volt ...SD-t nem is raktam bele, mert nem láttam értelmét, de hogy progit nem tudok rá felrakni, ez rettentő bosszantó!
4.Bekapcsoló gomb kicsit hátrafelé van, ezért nem mindig stabilan elérhető. Normál esetben ez nem problémás, de amikor fontos lenne, akkor vagy lecsúszik róla az ujjam, vagy csak egyszerűen a nyomáspontot nem találom el...

Annak ellenére, hogy jó készülék nagyon is hamar levették...  Jó lenne rá egy kényelmesebb fw esetleg lollipop

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #159 Dátum: 2015. Július 31. - 09:46:05 »

3. Az 1Gb annyira hamar elfogy hogy arra nem találok szavakat, direkt a memória fogyás miatt csináltam egy gyári visszaállítást, egy darabig jó is volt ...SD-t nem is raktam bele, mert nem láttam értelmét, de hogy progit nem tudok rá felrakni, ez rettentő bosszantó!

Annak ellenére, hogy jó készülék nagyon is hamar levették...  Jó lenne rá egy kényelmesebb fw esetleg lollipop

Véleményem szerint a BB egy nagyon jó telefon, viszont a Grande jobb nála így nem kérdés miért is vették le fél év után ezt a készüléket.

Viszont memória kérdés és SD használat tekintetében több járható út is van:

- Az egyszerűbb a root utáni SD-fix:
http://www.plusdroid.com/Blogandnews/how-to-fix-your-sdcard-issue-on-android-4-4-kitkat/

- Vagy fogod és átpartícionálod az egész telefonod belső tárhelyét  mondjuk 4 gigásra ;) )
http://ofabo.com/2014/10/16/how-to-modify-your-ebr-in-a-mediatek-backup-rom/

Az első tippemmel nincs garivesztésed, a másodiknál van így a közölt linkjeim ekként kezelendők!
Mindkét link minden MTK procinál igazak gyártói típustól függetlenül ;)

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #160 Dátum: 2015. Július 31. - 11:24:53 »
A folt akkor alakult ki nálam, amikor egy németországi út alkalmával a telefon lenn volt a váltóboxban, és a nap megsütötte. Ahol a flip tok kis ablaka van, annak a szélénél alakult ki a barna sáv. Mellesleg annyira felmelegedett a készülék, hogy kiirta, hogy tönkre ment az aksi, cseréljem ki. Lehülés után persze működött, de a folt azóta van a kijelzőn.

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #161 Dátum: 2015. Július 31. - 13:26:00 »
Véleményem szerint a BB egy nagyon jó telefon, viszont a Grande jobb nála így nem kérdés miért is vették le fél év után ezt a készüléket.

http://www.plusdroid.com/Blogandnews/how-to-fix-your-sdcard-issue-on-android-4-4-kitkat/

- Vagy fogod és átpartícionálod az egész telefonod belső tárhelyét  mondjuk 4 gigásra ;) )

Az első tippemmel nincs garivesztésed, a másodiknál van így a közölt linkjeim ekként kezelendők!

A rootolásra valami egyszerű leírást tudtok mellékelni?

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #162 Dátum: 2015. Augusztus 03. - 11:33:37 »

Az első tippedet használtam, megvan a root, feltettem a SD-fix-et, mit kell még csinálni, mert egyenlőre minden maradt a régiben, nincs hely.

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #163 Dátum: 2015. Augusztus 04. - 21:21:06 »
Beállítások -> alkalmazások menü és itt egyesével megnézed a telepített programokat és amit enged a belső memóriából áthelyezed a telefonmemóriába.
Én így csináltam, ha van jobb megoldás szóljatok.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #164 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 10:40:13 »
megvan a root, feltettem a SD-fix-et, mit kell még csinálni, mert egyenlőre minden maradt a régiben, nincs hely.

Biztos van root jogod?
(Ezt marketről visszaellenőrizheted, mert van rá program)

Én a vroot progit favorizálom az valóban megcsinálja a root jogosultságot és ezután megy az SDfix progi is.

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #165 Dátum: 2015. Augusztus 05. - 10:56:19 »
Megy az Sdfix, de ettől nem változott semmi, át tudom helyezni a programokat, sőt, már meg is történt, de hiába van 150 Mb hely, nem telepít, mondván nincs elég hely. Kb. 160 Mb körül hajlandó erre.

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #166 Dátum: 2015. Augusztus 09. - 09:46:57 »
Ha rootolt a teló, akkor még megteheted, hogy letiltasz olyan rendszeralkalmazásokat, amiket nem használsz. Pl szövegfelolvasó stb. De azért ésszel. Ezzel is nyerhetsz pár mega szabad helyet.

Nem elérhető Abaddon

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
Kérdések és válaszok a ConCorde BlackBird C5008 készülékről
« Válasz #167 Dátum: 2015. Augusztus 13. - 06:43:44 »
Csak nem a data particion ;)

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #168 Dátum: 2015. Augusztus 21. - 12:36:53 »
A külső hangszóró ismét szarakszik. 1 éve sincs meg és már harmadszor fogom vinni szervízbe. Csalódtam, feladom, visszatérek valami nevesebb telefonhoz...

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #169 Dátum: 2015. Augusztus 24. - 18:28:28 »
1. Nekem is most sz*rt be a külső hangszóró, másodszor.
2. Hiába vagyok mobil neten, kijelzi hogy van, de nem működik.
3. Múltkor kikapcsolt beszélgetés közben 86% töltöttséggel, amikor visszakapcsoltam, 14%-ot mutatott.
4. Az egyik sim-en szinte soha nincs térerő úgy, hogy mellettem ugyanolyan szolgáltatónál max térerőt mutat a másik teló.
5. a beszéd hangszóró olyan halk, hogy csak hangszigetelt szobában lehet hallani, se utcán se utóban nem használható, de még akkor sem, ha a munkahelyemen beszélgetnek tőlem 10 méterre. Most kihangosítani se tudom, mert a külső hangszóró is KO, ezért max headsettel tudom használni.

Amerikában ezért olyan pert lehetne a nyakukba akasztani, hogy lehúzhatnák a rolót.

Én is megszabadulok tőle, ha tudok, a szervíz után. Ha valaki veszi a fáradtságot, és elolvassa ezt fórumot, soha nem veszi meg.

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #170 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 10:29:33 »
Király, azt mondták a szervízben, hogy a cserélt alkatrészre (USB panel és töltő csatlakozó) csak 3 hónap garancia volt... ami baromság. Nyilván felhívtam a Fogyasztóvédelmet, és elmondták, hogy ez badarság. Már megint vitatkoznom kell velük, annyira unom már ezt a céget....

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #171 Dátum: 2015. Augusztus 26. - 16:58:31 »
Érdekes duma...
Én jövő héten tervezem vinni, kiváncsi leszek, mert a 3 hónap valahogy most jár le (bár ez szerintem is baromság), de a készülék október közepéig garis.

Nem elérhető footbear

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #172 Dátum: 2015. Augusztus 27. - 14:29:41 »
A Fogyasztóvédők szerint egy évvel hosszabbodik a garancia az új alkatrészre vonatkozóan. Az én garim lejárt elvileg a hónap elején, de mivel 2 alkalommal is 15 napot volt már szervízben, ezért van +30 napom, törvény szerint.

Nem elérhető latoo

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #173 Dátum: 2015. Augusztus 29. - 12:47:56 »
Én hétfőn meló után viszem ismét, de lesz hozzá megjegyzésem...
Ezt a készüléket így, ilyen nagy meghibásodási rátával nem lett volna szabad forgalomba hozni, vagy ha már így alakult, kitalálni valami megoldást és visszahívni javításra, mint ahogy más (ugyan főleg autógyártásban) cégeknél ez működik.
Azért is fura, hogy ezt így hagyják, mert amúgy a legtöbb termékükről azt hallottam, higy megbízható, kár hogy ezzel elb***ták, de én speciel többet nem veszek concorde terméket semmit.

Nem elérhető Abaddon

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #174 Dátum: 2015. Október 26. - 07:50:57 »
Sziasztok,

Valaki tudna nekem adni egy Flash Toolal flashelhető system mentést? (alapvetően van csak most messze vagyok a saját gépemtöl)