Szerző Téma: kérdések és válaszok a készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 11481 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
kérdések és válaszok a készülékkel kapcsolatban
« Dátum: 2014. Július 22. - 11:33:52 »
Jelentős belső átalakuláson esett át a 6500-as modellszámú készülékünk.
http://www.concordemobiles.com/concorde_smartphone_6500.html#specifikacio

Külalaki szempontból ( készülékház) nem változott, a belső eltérések azonban annál látványosabbak!

http://www.concordemobiles.com/concorde_smartphone_6500_plus.html#specifikacio

A ConCorde SmartPhone 6500+  telefon új android operációs rendszerrel (Android 4.4 KitKat), újabb és erősebb processzorral (nyolcmagos MediaTek MT6592 1,67 GHz) szerelt.
A készülék kamerája hátul 13 megapixeles, elől 8 megapixeles.

http://concorde.hu/index.php?fk=mobiltel&csz=01-02-7199

Nem elérhető btz

• Kölyök tag
  • **
    • btztvn
    • Profil megtekintése
Re:kérdések és válaszok a készülékkel kapcsolatban
« Válasz #1 Dátum: 2014. Július 24. - 10:03:16 »
Csak 16 GB a belső? Az előzőben 32 GB volt.

Nem elérhető szabadgy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2014. Július 24. - 12:54:08 »
Sziasztok!

Esetleg egy rovid videot fel tud vki tolteni?

Nem elérhető david89

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2014. Augusztus 24. - 16:29:12 »
Mikor várható hozzá a kitkat 4.4.4 frissítés vagy lesz hozzá valamikor?

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 10:14:41 »
Csak 16 GB a belső? Az előzőben 32 GB volt.

Lásd Artisjus "adó" ;n

16GB a nand ebben a készülékben

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 10:16:00 »
Sziasztok!

Esetleg egy rovid videot fel tud vki tolteni?

A ConCorde több portálnak szokott tesztre adni készüléket.
Ezek közül a két preferált a wikitech és a pdafanclub.
Érdemes nézned ezeket az oldalakat , szerintem teszt biztos lesz ezeknél.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2014. Augusztus 25. - 10:18:09 »
Mikor várható hozzá a kitkat 4.4.4 frissítés vagy lesz hozzá valamikor?

A készüléken a 4.4.2 van.
Ismereteim szerint a 4.4.4 és a 4.4.2 között lényegi eltérés nincs így a 4.4.4-et ne várd.

Az Android L lehet kérdés, de a mai még frissnek mondott "kitkat" világban kicsit korainak tűnik ez is.

http://socialcompare.com/en/comparison/android-versions-comparison

Nem elérhető szabadgy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2014. Szeptember 02. - 11:19:26 »
A ConCorde több portálnak szokott tesztre adni készüléket.
Ezek közül a két preferált a wikitech és a pdafanclub.
Érdemes nézned ezeket az oldalakat , szerintem teszt biztos lesz ezeknél.

nézegetem, keresgélek, de se hivatalos se magán személytől nem találtam eddig semmilyen észrevételt/leírást/élmény megosztást, stb.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2014. Szeptember 10. - 14:17:54 »
nézegetem, keresgélek, de se hivatalos se magán személytől nem találtam eddig semmilyen észrevételt/leírást/élmény megosztást, stb.

"isten malmai lassan őrölnek"

De van már írás:
http://www.technokrata.hu/mobil/2014/09/10/teszt-concorde-smartphone-6500/

Ami eltérés már van a bloghoz képest, az a 4.2.2 -> 4.4.2  vagyis a mostanság boltba kerülő 6500+ készülékeken már kitkat van.

Nem elérhető szabadgy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 09:17:06 »
"isten malmai lassan őrölnek"

De van már írás:
http://www.technokrata.hu/mobil/2014/09/10/teszt-concorde-smartphone-6500/

Ami eltérés már van a bloghoz képest, az a 4.2.2 -> 4.4.2  vagyis a mostanság boltba kerülő 6500+ készülékeken már kitkat van.

ez nagyon friss, még ropogós. :) köszi! bár az aksi tapasztalatra jobban kíváncsi lettem volna. No mindegy. Vettem a fáradtságot, és megnéztem a MM-ban. Bár a csak a sima 6500 volt kirakva, de hát a külső az nagyon nem begyere.
manapság már nem "divat" a széles karima. Közel 6,5 colnál már nem szabad ekkora helyeket hagyni a kijelző körül. Persze ez csak szubjektív. Pedig képen teljesen jól nézett ki. És valszeg 5 colnál nem is lenne baj, hogy majd 1 cm  "helypazarlás" van az oldalán. Kár érte, akkor úgy látszik nem lesz ekkora telefonom, pedig nagyon szerettem volna!

OFF:
ott volt mellette pl. a gigabyte gsmart saga. 6 col. szinte no keret, nagyon jól nézett ki.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2014. Szeptember 11. - 12:58:11 »
Vettem a fáradtságot, és megnéztem a MM-ban. Bár a csak a sima 6500 volt kirakva, de hát a külső az nagyon nem begyere.
manapság már nem "divat" a széles karima. Közel 6,5 colnál már nem szabad ekkora helyeket hagyni a kijelző körül. Persze ez csak szubjektív. Pedig képen teljesen jól nézett ki. És valszeg 5 colnál nem is lenne baj, hogy majd 1 cm  "helypazarlás" van az oldalán. Kár érte, akkor úgy látszik nem lesz ekkora telefonom, pedig nagyon szerettem volna!
OFF:
ott volt mellette pl. a gigabyte gsmart saga. 6 col. szinte no keret, nagyon jól nézett ki.

Mondataid meglepnek így,
Vettem én is a fáradtságot és megnéztem ;)

A saga kávája 2,7 mm   a 6500+ készüléké 3,1 mm     Tehát a majd 1 cm kijelentésed erős költői túlzás ;D

Itt egy kép a sagaról
http://www.pdaplus.hu/download/maiden/gsmartsaga.jpg

A ház persze más, hisz mart gombsoros,  ellenben a 6500+ az kiemelt home-gombos, és emiatt az alsó káván van 1,7 mm vagyis  nem "majd egy centiméter helypazarlás" eltérés ;k
Tehát nem tudom honnan nézted a kávás összehasonlításod.

De hát nem is egy készülék kategóriáról beszélünk, hisz a belsejükben is óriási eltérés, csak a lényegieket felsorolva:
Gsmart Saga S3  vs 6500+:

saga:

6"
MediaTek MT6582 négymagos, 1,3 GHz-es processzor, Mali-400MP grafikus gyorsítóval és 1 GB RAM-mal, 8 GB flash
720 x 1280 pixel
2Mp / 8 Mp kamera
Android 4.2.2   Jelly Bean
168 x 83 x 8,5 milliméter

6500+

6,44"
MediaTek MT6592 nyolcmagos, 1,67 GHz-es processzor, Mali-450MP grafikus gyorsítóval és 2 GB RAM-mal, 16 GB flash
1080 x 1920 pixel
8Mp / 13 Mp kamera
ANdroid 4.4.2 KitKat
172mm x 89mm x 8.9

Nem elérhető szabadgy

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2014. Szeptember 17. - 09:23:58 »
Mondataid meglepnek így,
Vettem én is a fáradtságot és megnéztem ;)

A saga kávája 2,7 mm   a 6500+ készüléké 3,1 mm     Tehát a majd 1 cm kijelentésed erős költői túlzás ;D

Itt egy kép a sagaról
http://www.pdaplus.hu/download/maiden/gsmartsaga.jpg

A ház persze más, hisz mart gombsoros,  ellenben a 6500+ az kiemelt home-gombos, és emiatt az alsó káván van 1,7 mm vagyis  nem "majd egy centiméter helypazarlás" eltérés ;k
Tehát nem tudom honnan nézted a kávás összehasonlításod.

De hát nem is egy készülék kategóriáról beszélünk, hisz a belsejükben is óriási eltérés, csak a lényegieket felsorolva:
Gsmart Saga S3  vs 6500+:

saga:

6"
MediaTek MT6582 négymagos, 1,3 GHz-es processzor, Mali-400MP grafikus gyorsítóval és 1 GB RAM-mal, 8 GB flash
720 x 1280 pixel
2Mp / 8 Mp kamera
Android 4.2.2   Jelly Bean
168 x 83 x 8,5 milliméter

6500+

6,44"
MediaTek MT6592 nyolcmagos, 1,67 GHz-es processzor, Mali-450MP grafikus gyorsítóval és 2 GB RAM-mal, 16 GB flash
1080 x 1920 pixel
8Mp / 13 Mp kamera
ANdroid 4.4.2 KitKat
172mm x 89mm x 8.9

mivel szubjektív dolgokról beszélünk így nem fogjuk és szerintem nem is akarjuk meggyőzni a másikat :)
Én úgy gondolom 6,44 phablet-nél oldalanként 0,4 mm elég sok.
a Saga összehasonlítás pedig kizárólag csak a külsőre vonatkozott!

Nem elérhető david89

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #12 Dátum: 2014. Szeptember 27. - 18:43:11 »
Szép napot.
Nem olyan régen vettem a telefont kb. 1hónapja be adtam szervizbe mert nem működött a GPS rajta most vissza kaptam teljes en kicserélték és még most sem működik látja a műholdakat de nem csatlakozik egyre sem próbáltam minden alkalmazást amit neten találtam és semmi.
Viszont feltűnt egy dolog benne hogy nem található a GPS.conf és EPO fájlok. Megnézem egy ConCorde SmartPhone 5001 4.2.2 Jelly ben telefont abba benne vannak és szerintem ki maradtak a Kitketből ezek és ezért nem működik hiányos egy kicsit a Kitket valószínűleg remélem kapok rá választ.
A telefon nagyon gyors amúgy nem akad rajta semmi. ha valaki kíváncsi valamire szívesen válaszolok a vaku kicsit gyenge.

Nem elérhető orzo6

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #13 Dátum: 2014. Október 20. - 11:41:23 »
Két hete használom a telefont,viszonylag jó vétel volt. A gps nekem sem hajlandó jelet fogni. Folyamatos használat mellett a kamera résznél felforrósodik és értesítést küld,hogy távolitsam el az akkut.Nekem a mikrofon és hangszóró is elég halk telefonálás közben.Érdeklődnék másnál is vannak e ilyen problémák?

Nem elérhető orzo6

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #14 Dátum: 2015. Február 11. - 08:15:34 »
2014 szeptember hóban vettem egy ilyen telefont,már az első héten jelentkeztek hibák (gps nem talált jelet,használat közbeni felforrósodás stb),de nem azért vettem, hogy a szervízben kössön ki 1 hét után, ezért még használtam pár hétig. December elején az utcán, telefonálás közben kilökték a kezemből és megsérült a kijelző.Elpostáztam a concorde szervízbe a készüléket és majd 3 hét után jött a feketeleves. A kijelzőt bruttó 46.900 forintért cserélték volna ki,mivel a kijelző sérülése garancivesztéssel jár, így a már az első héten tapasztal hibákat sem javítják garanciába. Ez alaplap cserét jelent plusz 36.000 forintért.A javítás így 83.000 forint !!!! összesen (89.900 forint egy új). Ez ám a hozzáállás (farral)! Az már csak kis desszert,hogy hónapokon keresztül nem lehetett hozzá flipp tokot kapni,ami talán megvédte volna a telót egy ilyen sérüléstől. Vásároltam már a concorde-tól táblagépet,navigációt,strapatelefont,egyikkel sem volt semmi gond,de most nagyot csalódtam a cégben.Gratulálok,így lehet elérni,hogy elpártoljon a vásárló!

Nem elérhető raypapa

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #15 Dátum: 2015. Február 11. - 12:25:00 »
Sziasztok!

Négy napja használom a készüléket (Az Extreme Digital-nál rendeltem és vettem.) és most egy igen komoly problémával szembesültem, kb. 30-40 hívásindítás alatt már 2. alkalommal fordul elő, hogy beszélgetés közben újraindul a készülék!
Én teszek valami rosszat (pl. lenyomhatok egy gombot az oldalán?) vagy ez tényleg hiba vajon?

Másik kérdésem, hogy az original doboznak kellett volna tartalmaznia képernyővédő fóliát vagy ez csak megvásárolható opció nálatok?

Egyébként a készülék remek, az okostelefonokkal szemben támasztott igényeimet kielégíti! (Egy 32Gb-os microSDHC kártyával kiegészítve a 16Gb nand nem kevés, számomra elég!)
Külön kiemelném, hogy az operatív memóriakezelést baromi jól megoldottátok, szuper, hogy nem a 2GB-ból vesz el a rendszer, hanem a nand-ból!!!   ;d

Várom szíves válaszotokat!
Üdv.
Raypapa

Nem elérhető raypapa

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #16 Dátum: 2015. Február 11. - 16:19:42 »
...ja és az lehet intő jel, hogy az AnTuTu benchmark is megszakad a grafikus mérés közben?...
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 11. - 16:36:24 írta raypapa »

Nem elérhető raypapa

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #17 Dátum: 2015. Február 13. - 15:28:38 »
Ha valaki olvassa ezt a posztot (akár az admin...), kérem futtasson már le egy AnTuTu benchmark-ot, hogy tudjam, hogy csak nálam akad meg, vagy minden 6500+-oson! Köszi! (Csatolni nem tudom az igazoló képet, mert nem találj az elérési utat, de itt elérhető: )

Nem elérhető raypapa

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #18 Dátum: 2015. Február 27. - 10:13:00 »
Sziasztok!
Az újraindulást nem produkálta többet a készülék, valószínűleg "ráfogtam" a kikapcsoló gombra telefonálás közben...
Az AnTuTu benchmark-kal kapcsolatban továbbra is várom az 5leteket!

Előre is köszönöm a segítséget!  ;d
Üdv.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 27. - 10:35:05 írta raypapa »

Nem elérhető david89

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #19 Dátum: 2015. Március 06. - 19:19:06 »
Sziasztok.
Nekem ilyen problémám van, 2napja megy a teszt és még mindig semmi, netten keresgéltem de mindenkinek ez a problémája az Android 4.4-el valaki valami meg oldást?

a másik hogy nincs epo lehetőség.

Az Android 4.2 v 4.3-ba meg van

Nem elérhető raypapa

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #20 Dátum: 2015. április 17. - 11:11:14 »
Most már "belaktam" a készüléket, szoftveresen nincs vele semmi gondom, videót nézek, olvasok, játszom, telefonálok vele, minden OK! Szépen akadás mentesen megy vele minden.
Fizikailag viszont szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy a telefonhoz kapható flip tokot csak képernyővédő fólia feltétele után használja és azzal is egy idő után probléma lesz, ugyanis, a flip tok ablakának belső részére ha apró por kerül, brutálisan összekarcolja mind az ablakot belülről, mind a képernyőt!!! Tehát, ha nincs fólia, egy idő után képernyőcsere lesz, ami nem hiszem, hogy garanciális... 
A szervizes kolléga Urat kérdezném, hogy van-e erre megoldás (azon kívül, hogy ne hordjuk zsebben ill. egyéb olyan helyen a telefont, ahol por kerülhet bele, mert ez nonszensz... :) ) vagy lesz-e később olyan tok, amely nem gyilkolja így ki a képernyőt? Én spec. nem ragaszkodnék az ablakhoz, csak védeni szeretném ezt a brutálisan nagy készüléket a napi használat káros hatásaitól!
Várom szíves válaszotokat!
  ;z

Nem elérhető raypapa

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #21 Dátum: 2015. Május 26. - 15:59:08 »
Brutálisan nagy élet van ezen a fórumon, mind felhasználói, mind forgalmazói részről, elfáradt a középső ujjam a görgetéstől...  :(
Az utolsó hozzászólásom óta tovább karcolódott a flip tok betekintő ablakának belső fele és a képernyő ezen része (fólia), bárhogy vigyáztam rá, szóval ez "gyári hiba", ennyit a fullHD kijelzőről, ami a betekintő ablak alatt a karcok miatt már csak 102,4x198 pixelnek látszik...
A reklámszöveg az oldalatokon:
"ConCorde SmartPhone 6500 flip tok szürke
A flip tok egy hátlapba épített puha bevonattal készített elõlap. Tökéletes védelem a ConCorde SmartPhone 6500 számára. A legaktívabb élethelyzetekben is védi a telefont a külsõ behatásoktól. "
...és mi van a "belső kihatásokkal"? Lesz új flip tok betekintő nélkül, vagy "karmolászós" műanyag nélkül???  ;b  Köszi!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 26. - 16:12:12 írta raypapa »