Szerző Téma: Általános kérdések és válaszok a tab RAY eszközről  (Megtekintve 6494 alkalommal)

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdések és válaszok a tab RAY eszközről
« Válasz #1 Dátum: 2014. December 27. - 11:40:36 »
Ha valaki ismerkedni akar a készülékkel akkor a technokrata cikkében olvashat róla:
http://www.technokrata.hu/tesztek/2014/12/19/teszt-concorde-tab-ray-remenysugar/

Nem elérhető blackwood

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2014. December 27. - 18:12:53 »
Szuper ez a concorde termék is (én érzem magam rosszul, hogy csak ennyibe kerül) ,de ha valaki tudna segíteni abban, hogy kell root-olni azt nagyon megköszönném?!
Ja és a garancia marad-e?
csak amiatt szeretném root-olni, hogy tudjak programokat a külső sd kártyáról futatni.
Konkrétan a Folder Mount program miatt kellene a root.
Előre is köszi!

Nem elérhető blackwood

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2014. December 27. - 18:19:39 »
Jó az említett cikk, de lenne egy kérdésem:
A tokok a one tablethez valóak nem a ray-hez a one kb 1 cm-el szélesebb a ray-től, jó hozzá a one tokja???

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2014. December 30. - 09:34:16 »
Szuper ez a concorde termék is (én érzem magam rosszul, hogy csak ennyibe kerül) ,de ha valaki tudna segíteni abban, hogy kell root-olni azt nagyon megköszönném?!
Ja és a garancia marad-e?
csak amiatt szeretném root-olni, hogy tudjak programokat a külső sd kártyáról futatni.
Konkrétan a Folder Mount program miatt kellene a root.
Előre is köszi!

A CC többször lenyilatkozta, hogy a root vagy épp recovery csere még nem garanciavesztő.
Most nincs erőm az idevonatkozót belinkelni, de a cc kiinduló honlapján fennvan erre hivatkozunk már vagy négy éve ;)

A ray-t a vroot nevezetű progival tudod rootolni.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2014. December 30. - 09:35:56 »
Jó az említett cikk, de lenne egy kérdésem:
A tokok a one tablethez valóak nem a ray-hez a one kb 1 cm-el szélesebb a ray-től, jó hozzá a one tokja???

A One tokja mondhatni univerzális.  A szorítókörmök egy adott befoglaló méretig megfogják az adott tabot.
A ray és a kronos az 8mm-el keskenyebbek így a 7" univerzális tokhoz a szorítókörmöket mintegy 4-4 mm-el összébb kell nyomnod és jól lesz.

Nem elérhető FuReady

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2015. Február 02. - 21:25:03 »
Sziasztok!

Szomorú vagyok, hogy nekem kell jeleznem, de problémáim vannak a Ray wifi kapcsolatával. :(
Utánaolvasva a neten, a 4.4.2-es Android egyik hibájáról van szó: a wifi kapcsolat alvó üzemmódban megszakad, ismét bekapcsolva a tab-ot párszor automatikusan még csatlakozik, majd 3-4 ilyen ki-be kapcsolás után mikor ismét próbál csatlakozni, látja a hálózatokat, de a már beállított kapcsolathoz nem csatlakozik (pedig látja), és ha beírom megint a jelszót, hibát ír ki.
Olvastam pár furcsa megoldást (hogy a Wifi Direct nevet kell rövidebbre cserélni, illetve hogy a routert kell átkonfigurálni így-úgy-amúgy), de nálam ezek nem váltak be.
Eddig a megoldás egy kikapcs-bekapcs volt (vagy reboot, esetleg wifi/repülőgépes mód ki-be kapcsolgatás), de bosszant a dolog, mert egyébként szuper kis tab ez hardware-ileg. :)
Valakinek valami ötlete? Esetleg egy másik ROM, ami megoldaná a bajokat? (friss topikként még a gyári ROM-ot sem találom sehol, korábban egy Rokee-m volt, azon cserélgettem a ROM-okat serényen, nem tudom, hogy a Ray-en is így működik-e maga az eljárás?)
Köszi előre is. ;)

Nem elérhető FuReady

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2015. Február 04. - 06:59:04 »
Újabb megfigyelésem a gonddal kapcsolatban, hogy ha töltőn van a tablet, akkor folyamatosan van wifi kapcsolat, alvás közben is.
Ezzel szemben, az akksiról használva minden bekapcsolásnál újra csatlakozik, ha éppen sikerül neki... Ha nem, akkor próbálkozás/reménykedés, kiábrándulva pedig reboot...
Illetve, hogyan lehet az, hogy a beállított wifi kapcsolatomat "megbolonduláskor" letiltja a készülék? (ez jelenik meg a beállítások > wifi menüben, az otthoni wifi neve alatt "Letiltva" felirat)

Nem elérhető FuReady

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2015. Február 04. - 11:23:34 »
Fura, mert a 4.2.2-es Android nem kapcsolgatta le magát alvó üzemmódban ugyanilyen beállítások mellett... (Wifi fenntartás alvó állapoban > Mindig, Wifi optimalizálása > Bekapcsolva)
Ráadásul alapjáraton wifit letiltani nem is lehet, mert vagy csatlakozol egyhez, vagy a már beállítottat törölheted és módosíthatod... Nem értem én ezt...
Amúgy jó így magamban eldiskurálni. 8)

Nem elérhető FuReady

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2015. Február 08. - 19:40:16 »
Újra itt: találtam egy megoldást, miszerint ha bekapcsolva a tab-ot ki van kapcsolva a wifi, egyszerűen megint el kell küldeni alvó fázisba, majd pár másodperc múlva bekapcs, és egyből indul a wifi + megy a csatlakozás. ;-)

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése

Nem elérhető moldi60

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2015. április 24. - 21:18:33 »
Amit FuReady leírt, az nálam dettó ugyanaz egy vadiúj Ray tableten :-( Itthon egy-kétszer rákapcsolt
a Wifire, fene tudja miért, különben nem. A jel erős, ha csatlakoztatom, gyengének látszik és nem kapcsol a dög.
Más mobilon simán rákapcsol az itthoni wifire.
Fura, máshol a tablet rákapcsolt a wifire, kedvenc pizza sörözőmben :-?
Más a Wifidirect nevet is rövidítettem. Vigyem szervízbe, vagy szériahiba??