Szerző Téma: Általános eszmecsere a készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 3340 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése

Nem elérhető horompolil

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
Re:Általános eszmecsere a készülékkel kapcsolatban
« Válasz #2 Dátum: 2015. December 04. - 06:54:21 »
Üdv!
Várható a készülékre rendszerfrissítés? A hardver szinte megegyezik Spirit-tel (igaz abban 80-as a proci,az arcban meg 82-es) és azon Lollipop fut. Sztem át lehetne ültetni a rendszert.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2015. December 15. - 09:06:31 »
Üdv!
Várható a készülékre rendszerfrissítés? A hardver szinte megegyezik Spirit-tel (igaz abban 80-as a proci,az arcban meg 82-es) és azon Lollipop fut. Sztem át lehetne ültetni a rendszert.

ARC vs Spirit

Én inkább azt mondanám, hogy semmiben sem egyezik!

ARC: Mediatek MT6582
Spirit Mediatek MT6580M

ARC: hongy H50  PCB
Spirit:  alps-genx PCB

Az Arcban más LCD vezérlő van, más a accelerometer  ( a Spirit MTK-s szenzorokat használ)

HA más az alaplap, a proci, a nand és a kijelző vezérlésed azért az nem ugyanaz a gép  ;)
Ez bőven elég arra, hogy egy portolás nem egyszerű, ugyanis  ehhez a gyártónak is a saját kernelspec forráskódot ki kell adnia.

Nem elérhető OGE

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #4 Dátum: 2016. Január 01. - 19:28:03 »
Problémám van a készülékkel kapcsolatosan.
A készüléket kb. egy hónapja vásároltam. A fő problémám vele, hogy ha nem használom, ill. nem veszem a kezembe akkor az akkumulátor töltöttség nem csökken. Szóval nem az aktuális állapotot mutatja, ami elég bosszantó. Mivel mikor használnám akkor lemegy a töltöttség minimumra és már nem sok ideig lehet használni. Van erre valami szoftveres megoldás vagy akkumulátor hiba?

Nem elérhető Qpack

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2016. Február 04. - 01:29:10 »
Problémám van a készülékkel kapcsolatosan.
A készüléket kb. egy hónapja vásároltam. A fő problémám vele, hogy ha nem használom, ill. nem veszem a kezembe akkor az akkumulátor töltöttség nem csökken. Szóval nem az aktuális állapotot mutatja, ami elég bosszantó. Mivel mikor használnám akkor lemegy a töltöttség minimumra és már nem sok ideig lehet használni. Van erre valami szoftveres megoldás vagy akkumulátor hiba?

Nekem is hasonló problémám van...volt hogy 78%-ról kikapcsolt...és csak töltéssel ébredt fel 1%-ról.

A másik kérdés, hallottam, hogy jön hozzá az "új" Android....mikorra várható?

Nem elérhető Qpack

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #6 Dátum: 2016. Február 06. - 12:58:28 »
Még egy kérdés...(Remélem valaki olvassa is, válaszol is érdemben, nemcsak itt írogatunk)...szóval hogy lehet kikapcsolni a töltéskor fütyülő hangot? Hiába van lenémítva a készülék, amikor rádugom a töltőt, fütyörészik egyet...mondjuk ez akkor a legjobb, amikor éjszakás után haza érve tenném töltésre, és még a gyerekek is felébrednek rá 6h-kor!!!

Nem elérhető Sanyó

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2016. április 27. - 01:17:52 »
Kedves Qpack!
Lehet hogy már megtaláltad a választ a füttyentés elnémítására, de azért leírom, hogy én mit találtam.
A tőltés kezdetét jelző fütty zeneként viselkedik, annak hangerejét a rendszer zeneként kezeli, menüben történő beállítása azonban az ARC-ban nem lehetséges. Eleinte azt csináltam, hogy a fütty hangerő beállításához vagy egy videót, vagy egy zeneszámot elindítottam és a lelátszó hangerejét a külső gombokkal beállítottam vagy lenulláztam, ezután a töltő fütty is azzal a hangerővel szólt, vagy a beállítástól függően elnémult. Mivel ez elég körülményes, letöltöttem egy alkalmazást amivel az egyes hang funkciók hangerejét külön-külön be tudom állítani. Legmegfelelőbbnek a Volume Controller-t találtam, amely minimális helyet foglal és lehetővé teszi a "Music Volume" állításával a zene, a video-hangerő (és ezzel a fütty) hangerő állítását és elnémítását is. (Furcsának tartom, hogy ezért külön appot kellett felraknom, szerintem a gyári Beállítások menünek ezt alapból is tudni kellene.)
|
Az akku töltöttség kijelzéssel nekem is gondom van. A legkellemetlenebb az, hogy a 15% töltöttség kijelzésekor már nagyon igyekeznem kell a töltőre rakással, mert pillanatok alatt nullára merül és kikapcsol. Ezután hiába rakom azonnal a töltőre, csak több perces töltés után hajlandó a bekapcsolódni, hiába nyomkodom percekig nem működik. Ez sürgős esetben bajt is okozhat, mivel egy ideig nem lehet telefonálni. Fogalmam sincs, hogy szoftwer vagy akku-hardver problémáról van-e szó. Jelenleg úgy hidalom át a problémát, ha az akksi csökkenése megközelíti a 30 %-ot, akkor sürgősen töltőre rakom mielőtt lemerül. Ha hosszabb időre elindulok valahová, előtte mindig tele töltöm és viszek magammal Powerbank-et is. Kiváncsi vagyok, ha majd lepusztul az akksim, milyen lesz az új. (Na meg arra is, hogy ez a jelenlegi meddig bírja?)
|
Kezdetben volt a készülékkel néhány más problémám is (pl. nem csatlakozott a szolgáltatói rendszer internet hálózatára), de azokat a kelenföldi szerviz nagyon udvariasan, op. rendszer újra felrakással negyed óra alatt megoldotta.
|
Mindezek mellett is a készüléket nagyon megszerettem, ezért a pénzért amibe kerül sokat nyújt, szép és alapvetően jól működik. Egy olyan szilikon tok aminek fedele is van hogy védje a képernyőt a karcoktól, és mégsem növeli túlzottan a telefon méretét viszont nagyon jó lenne, de sehol sem találtam, pedig sok helyen kerestem.
« Utoljára szerkesztve: 2016. április 27. - 01:31:46 írta Sanyó »

Nem elérhető Qpack

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2016. Július 22. - 23:03:46 »
Köszönöm Írásod! (kissé késve reagálok bocsi) Ezeket kipróbálom...hangerő állítás...azóta voltam a készülékkel szervizben...ahol a termékfejlesztő kolléga...nem lett a szívem csücske...kioktatás és előzőleg telefonban mondott információkat szerinte Én értettem félre, de mindet...
úgy csűrte csavarta, mintha Grétsy László leszármazottja lenne...de Ő nem a jóra használja, hanem emberek lenézésére...NO COMMENT....

Sajnos a kijelzőm már kb 1 hetes korában megrepedt...vagy a lányaimtól vagy a készülék önmagában okozta a hibát,de amikor meglátták, már közölték is, hogy nem garanciális a készülék, pedig nem a kijelző miatt mentem be...azzal tisztában voltam, hogy egy ilyent, még ha a készülék esetleges gyári hibája is okozta, akkor is max 1% esélyem, hogy elfogadják, ezért ebben nem is gondolkodtam...de a végén bevették egy szoftver frissítésre és akkumulátor tesztelésre...a szervizesek korrektek voltak...de szerintük ez így tökéletes, ahogy van(nem változott semmi, hogy visszakaptam)....elég sok telefon volt már e kezem alatt, de ilyen hibákkal, amiket te is felsoroltál, még egy B brand sem elégedhet meg...sajnos azt látom, hogy vedd meg és örülj, ha működik rendesen, de ne várj támogatást...mert az sokba lenne és te azt nem fizetted meg...csakhogy ezt vásárláskor senki nem közölte!

Mindenesetre a készüléket szeretem, mert egész korrekt a hardver, a kijelző is, és kellően akadás mentesen üzemel...marad amíg bírja a repedt kijelzővel...mert azt már nem éri meg javíttatni...egy 30eFt-os készülékhez 25eFt a csere+PK. Pedig ezért az árért egy nagyon jó kis készülék, de sem tok, sem vmi kijelző védő "üveg" nem vehető hozzá....ezt vettük :) ezt szeret(het)jük :)

Nem elérhető leleszine.dora

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2016. Október 18. - 22:49:58 »
Hello. Remélem segítségre találok. A telefonom teljesen bekavarodott... mikor bekapcsolom a concorde felirat még megjelenik, de a betöltés jelző folyamatosan körbefutó kör ugrál majd halványan világít a képernyő és semmit nem csinál. már kiszedtem belőle mindent de semmi. lehet e valamit tenni??? a választ előre is köszönöm.

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2016. Október 20. - 08:15:48 »
Hello. Remélem segítségre találok. A telefonom teljesen bekavarodott... mikor bekapcsolom a concorde felirat még megjelenik, de a betöltés jelző folyamatosan körbefutó kör ugrál majd halványan világít a képernyő és semmit nem csinál. már kiszedtem belőle mindent de semmi. lehet e valamit tenni??? a választ előre is köszönöm.

Ezt a telefont vidd el vagy juttasd el a cég szervizébe.
Valószínüleg olyan telepített program volt rajta ami kiakasztotta a készüléked.
Ha valóban csak akadás volt, akkor újraromozzák a készüléked és 10 perc alatt túl is leszel a szervizen.