Szerző Téma: Általános kérdések és válaszok a Prime készülékkel kapcsolatban  (Megtekintve 4032 alkalommal)

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
Re:Általános kérdések és válaszok a Prime készülékkel kapcsolatban
« Válasz #1 Dátum: 2015. December 07. - 13:28:43 »
Felhasználói visszajelzéseket megköszönve a Prime készülékhez firmware frissítést adunk ki!
A Tab Prime készülékünk Google hálózati kapcsolatának hibajavítása (FW frissítés 2015-12-05) az alábbi linken érhető el:

http://www.concorde.hu/images/termekek/02-05-5653.zip

A frissítés a csatolt leírás alapján otthon is elvégezhető illetve szervizünk munkatársai soron kívül is elvégzik a szerviz nyitva tartási időben ( kb 10 perc)

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #2 Dátum: 2015. December 15. - 09:10:30 »
A Tab Prime készülékünk Google hálózati kapcsolatának hibajavítása (FW frissítés 2015-12-05) az alábbi linken érhető el:

Aki megcsinálta már ezt a frissítést az most nyomogassa a

Beállítások / Táblagépről / További rendszerfrissítések menüpontot mert OTA-n frissítés érkezett  12.11-i dátummal!

Amit változást látok, hogy ezzel a BT kapcsolat végre nem csak felderíthető, hanem kapcsolódik is ( én egy BT billentyűvel próbáltam) és tartja is a kapcsolatot.

Nem elérhető Admin

• Adminisztrátor
  • V I P
    • Profil megtekintése
« Válasz #3 Dátum: 2015. December 15. - 09:55:53 »
Foglaljuk össze a 2015.12.15 állapot szerinti helyzetet.

-  Mindazon felhasználók akiknek készülékén ezt a build verziót olvassák (Beállítások a táblagépről - legalsó bejegyzés) sajnos Gapps hálózati hiba van.

Ezeket a készülékeket frissíteni kell a korábban hirlevélben és itt a fórumban is kitett módon.

Felhasználói visszajelzéseket megköszönve a Prime készülékhez firmware frissítést adunk ki!
A Tab Prime készülékünk Google hálózati kapcsolatának hibajavítása az alábbi linken érhető el:

A frissítési folyamatára a leírás közvetlenül olvasható erről a linkről:

http://www.concorde.hu/images/termekek/05-05-110.pdf

- A frissítés után a készülék az alábbi build verziót kapta:

2015.12.11 dátummal immáron OTA frissítéssel új build érkezik, ehhez már a tableten lehet közvetlenül frissíteni ( és minden korábbi beállítás is megmarad)

Ez indítható a Beállítások, a Táblagépről, További rendszerfrissítés menüpont alatt:

A tablet legyen wifi hálózatra csatlakoztatva!

A frissítés után az új build:

A jelen( _20151211) frissítéssel a Bluetooth csatlakozási hiba (bizonyos eszközöknél eldobta a felépített kapcsolatot) lett javítja.

elskverdig

• Vendég
« Válasz #4 Dátum: 2015. December 19. - 12:46:12 »
cpu-z alkalmazás szerint allwinner A23 van a tabletemben a33 helyett, ami 480 MHz és 1,34 GHz között tud pörögni (az app szerint legalábbis), ami nem épen 1,5 GHz mint hirdetve lett, ráadásul 1,2 GHz fölé amúgy sem megy a proci.

sd kártyán lévő számokat gyakran nem látják a zenelejátszó appok egy idő után. egyszer csak a semmiből 2 szám között leáll és dobálja az üzeneteket, hogy nem tudja lejátszani a számot. (legalább 3 alkalmazással próbáltam) és megjelenik az eltávolíthatatlan "sdcard is mounted" értesítés az értesítések között. mintha véletlenszerűen remountolná az sd kártyát. újraindítás oldja csak meg a problémát.

a bluetooth fülhallgatóm nagyon szaggat, majd egy idő után teljesen feladja a harcot és nem próbálkozik tovább. szintén reboot oldja csak meg a problémát.

ugyan ez az sd kártya és fülhallgató tökéletesen működik a mobiltelefonomban, ami szintén olcsó büdzsé telefon, ráadásul már 2 éves. kétlem, hogy velük lenne a probléma.

tudom, hogy kicsit irreális, de marshmallow frissítés várható a készülékre? talán segítene a gyenge üzemidőn, ami a 3 óra bekapcsolt képernyőt sem képes elérni, pedig csak ebookot és híreket olvasok, miközben zenét hallgatok. (de persze 16 ezer forintért vettem, szóval nem vártam rengeteget a készüléktől)

Nem elérhető maiden

• Teljes tag
    • Profil megtekintése
« Válasz #5 Dátum: 2015. December 22. - 08:52:59 »
cpu-z alkalmazás szerint allwinner A23 van a tabletemben a33 helyett, ami 480 MHz és 1,34 GHz között tud pörögni (az app szerint legalábbis), ami nem épen 1,5 GHz mint hirdetve lett, ráadásul 1,2 GHz fölé amúgy sem megy a proci.

sd kártyán lévő számokat gyakran nem látják a zenelejátszó appok egy idő után. egyszer csak a semmiből 2 szám között leáll és dobálja az üzeneteket, hogy nem tudja lejátszani a számot. (legalább 3 alkalmazással próbáltam) és megjelenik az eltávolíthatatlan "sdcard is mounted" értesítés az értesítések között. mintha véletlenszerűen remountolná az sd kártyát. újraindítás oldja csak meg a problémát.

a bluetooth fülhallgatóm nagyon szaggat, majd egy idő után teljesen feladja a harcot és nem próbálkozik tovább. szintén reboot oldja csak meg a problémát.

A CPU-Z tesztprogi helytelenül azonosítja a készüléket, de minden egyéb más készüléket is amit A33-as procival szereltek!
Ezt már korábban itt a CC fórumán is más A33-al szerelt tabnál kibeszéltük.

Ismétlés gyanánt  a lényeg:

http://www.allwinnertech.com/en/clq/processora/A23.html

http://www.allwinnertech.com/plus/view.php?aid=407

Az A23 az dual core azaz kétmagos, a A33 az quad-core azaz négymagos.
De ahogy két linken olvashatod is "A33 Pin-compatible with A23 dual core, and Four CortexTM-A7 CPUs and Mali400MP2 GPU"
A gyártó is az A33-ra ezt írja "max. 1,5 GHz".
Közismert, hogy ez nem 1.5, hanem ahogy írva vagyon lehet max 1.5 is mivel az androidos készülékek dinamikus órajelállítást használnak és ez skálázott.

Amúgy épp ezt mutatja is a CPU-z a részletes adatokbanis,  csak a nevet rosszul nevezi meg:

BT:
erre jött ki FW frissítés (1211) !!!!

Amúgy milyen ez a BT fejhallgató?
Ne feledjük el a Prime-ban BT2.1-et használó lapka van.
Ha a te fejhallgatód ezt nem tudja protokoll szinten akkor ez nem fog 100%-osan működni.

elskverdig

• Vendég
« Válasz #6 Dátum: 2015. December 22. - 11:52:14 »
Az A23 az dual core azaz kétmagos, a A33 az quad-core azaz négymagos.
De ahogy két linken olvashatod is "A33 Pin-compatible with A23 dual core, and Four CortexTM-A7 CPUs and Mali400MP2 GPU"
A gyártó is az A33-ra ezt írja "max. 1,5 GHz".
Közismert, hogy ez nem 1.5, hanem ahogy írva vagyon lehet max 1.5 is mivel az androidos készülékek dinamikus órajelállítást használnak és ez skálázott.

sejtettem, hogy valami hiba lehet itt, mert egyértelmű volt, hogy ez 4 magos az a23 meg 2 magos. de ez nem magyarázta nekem annyira a max 1,5GHz=1,34GHz=1,2GHz dolgot. és továbbra sem értem teljesen, miért nem megy 1,2 fölé, de lehet jobb is, mert csak még gyorsabban merülne az akksi.:D

BT:
erre jött ki FW frissítés (1211) !!!!

Amúgy milyen ez a BT fejhallgató?
Ne feledjük el a Prime-ban BT2.1-et használó lapka van.
Ha a te fejhallgatód ezt nem tudja protokoll szinten akkor ez nem fog 100%-osan működni.

1211-es frissítés előtt nekem bluetooth sem volt a rendszerben, amit megírtam emailben a concordenak, de nem válaszoltak, csak átírták a specifikációt arra, hogy nincs bluetooth.:D

sony ericsson mw600-am van (http://www.amazon.com/Sony-1264-5582-MW600-Wireless-Headset/dp/B008NA985C), ami 2.1-es bluetootht tud, szóval működnie kéne rendesen. de szaggat és ledobja. pedig jobban összehangoltnak tűnik a headset a tablettel mint a telefonnal, mert a hangerőszabályzó a tablet hangját állítja, és kiírja a számcímet is a telefonommal ellentétben. legalábbis amikor éppen nem szakad meg a kapcsolat.

Nem elérhető -dino-

• Kölyök tag
  • **
    • Profil megtekintése
« Válasz #7 Dátum: 2016. Január 29. - 15:34:53 »
 Hello, szeretnek egy ilyent, az akku meddig birja? Valamilyen teszt van mar a keszulekrol? Koszi.

Nem elérhető emca

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #8 Dátum: 2016. Február 26. - 13:28:39 »
Sziasztok! Nézegettem a fórumot, de nem lettem sokkal okosabb. Most rendeltem egy Prime tabletet az unokámnak kezdő gépként és kérdésem, hogy mire számíthatok?

Nem elérhető tolacika

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #9 Dátum: 2016. Május 10. - 12:23:33 »
Sziasztok!

Aki használta már ezt a gépet, és ki is tudta root-olni, esetleg le tudná írni, hogy hogyan sikerült neki?

Az ADB-ből hozzáférek az alkalmazásadatokhoz, de ezt egy pl root browser nem tudja megcsinálni... Valamint a root checker is azt írja, hogy nincs valami telepítve az eszközön...

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Nem elérhető rstwingo

• NEM CC dolgozó
  • V I P
  • karbantartó
    • Profil megtekintése
« Válasz #10 Dátum: 2016. Május 11. - 05:50:01 »
Sziasztok!

Aki használta már ezt a gépet, és ki is tudta root-olni, esetleg le tudná írni, hogy hogyan sikerült neki?

Az ADB-ből hozzáférek az alkalmazásadatokhoz, de ezt egy pl root browser nem tudja megcsinálni... Valamint a root checker is azt írja, hogy nincs valami telepítve az eszközön...

Előre is köszönöm a segítséget! :)

Próbáld ki a king rootot de a PC-s változatát
A-B-s Tab One romok
Módosított 4.1.1-s 2012.12 rom ;>
Módosított  Gingsz féle 4.2.2-s rom ;> 
Módosított Gyári 4.2.2-s rom ;>

Rokee rom
Rokee_4.2.2_v.1.2.2_RS;>

Nem elérhető cinci68

• Újonc
  • *
    • Profil megtekintése
« Válasz #11 Dátum: 2017. Január 28. - 08:42:44 »
Sziasztok! Nézegettem a fórumot, de nem lettem sokkal okosabb. Most rendeltem egy Prime tabletet az unokámnak kezdő gépként és kérdésem, hogy mire számíthatok?

Lehet h én fogtam ki egy hibásat, de egy év alatt,2x kellett szervizbe küldeni, szerencsére még garanciálisan.De 2x 950 ft ba került a postázása...Először a hangszóró része romlott el, filmnézés alatt nem szólt.Rá félévre az akksija ment tönkre, nem töltött...Biztos ami biztos alapon vettem egy másik márkát, ha megint tönkre megy valamije, már nem javíttatom, mert lejárt rá a jótállása, így már nem éri meg egyátalán javíttatni...